PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Amerikanen vrezen agressie tegen Joegoslavië DE RILT Ackeson: zaak van hoge ernst Proteststakingen in België. WIL SOWJET-UNIE TOT EEN ACCQORD KOMEN Amerikaans vliegkampschip tot zinken gebracht? Geen atoombom voor Koreaans strijdtoneel SOCIALISTEN WEER IN FRANSE REGERING VERTEGENWOORDIGD GEBREK AAN VERPLEGEND PERSONEEL IN „VREDERUST" Vandaag VOORSPELTf 193e Jaargang - No. 163 Dagbiaa uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie, B vao de velde en if tl den Boer Adj W de Pagter Hoofd red., ti. BaUintijn, Pi.verv.: W Leertouwer en EL A Bosshardt ABUNNBMLNI'SHKIJS 32 Ct. per week; f 3.9C p. kw.; fr p p. i 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VUSSINGSE, GOESE, BRESKEN5E COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 13 Juli 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50. Ir.gez. mededelingen dubbel tarief, kleine advertenties (max. 8 regelsj: van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro ar 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vilsslngen Walsti 58- -6b tel 2355 4 lijnen (b.g.g 1 of 2160); M'burg Londense Kaai 29, tel 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr 63. tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Pi Mauritsslr 12. tel 102; rerneuzen Brouwerljstr. 2; Zierikzee: N Bogardstr C 160. tel. 28 Amerikaanse troepen graven zich in aan Zuidelijke oever van de Koem. Zonder commentaar te leveren op het al dan niet waar zijn van de be richten over troepenbewegingen in Bulgarije, welke tegen Joegoslavië ge richt zouden zijn, heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken op zyn persconferentie gewaarschuwd, dat agressie tegen Joegoslavië een zaak van de hoogste ernst zou zijn. De Communistische vredesoproep, vol gens welke het land, dat de atoombom gebruikt als oorlogsmisdadiger ge brandmerkt wordt, noemde hij de reinste huichelarij. Amerika, aldus Aclieson, wordt op dè hoogte gehouden van de Britse besprekingen met de Sowjet-Unie teneinde de vijandelijkheden in Korea te doen eindigen. De minister wenste echter geen speculaties te maken omtrent de eventuele volgende Sowjetrussische stappen. Het nieuws, dat Bulgaarse gemotoriseerde legereenheden de Joegoslavi sche grens naderen, veroorzaakte gisteren de scherpste koersdaling op de effectenbeurs to New York sinds de Amerikaanse interventie in Korea. Volgens berichten van de Zwitserse Radio uit Belgrado legt Joegoslavië een „frontgordel" van 15 km. diepte aan. Personen, die in dit gebied wo nen moeten in het bezit zijn van een speciale identiteitskaart. Tot nu toe heeft noch het officiële Joegoslavische Nieuwsbureau „Tanjoeg", noch de radio van Belgrado melding van dergelijke maatregelen gemaakt. Volgens een bericht van het Ko reaanse front zijn de Amerikanen bitter gestemd over de manier, waar op zij door de Noordelijke overmacht aan manschappen en tanks worden teruggeworpen. Een Amerikaanse infanterist, die gisteren terug moest trekken met zijn onderdeel verklaarde: „Ik maak te de vorige oorlog mee en wij hoef den nooit met onbeschermde flanken te vechten." Op liet hoofdkwartier te Tokio heeft men weinig hoop dat de Noordkoreaanse aanval zijn kracht heeft verloren. De Noordkoreaanse troepen zijn in het gebied rondom Tsjonan acht tien kilometer en in de centrale frontsector acht tot vijftien kilome ter gevorderd. Woensdagochtend waren de Ame rikaanse troepen aan de Zuidelyke oever van de rivier de Koem bezig zich in te graven. Later ontvangen berichten spreken van man-tegen- man gevechten. In Zuid-Korea neemt de bedrijvig heid van guerillastrijders meer en meer toe. Amerikaanse vliegtuigen en Australische „Mustang"-jagers zijn gisteren op de dag zeer actief ge weest. Door het hoofdkwartier van de, Amerikaanse luchtmacht te Tokio werd medegedeeld dat bij de aanhou dende luchtaanvallen uitstekende resultaten zijn geboekt. STRIJD TOT DE HERFST? Welingelichte kringen te Washing ton spreken als hun mening uit, dat het tot de lierst zou kunnen duren voordat de stryd op Korea gewonnen is, zelfs indien de Russen en Chinese communisten niet meedoen. Deze veronderstelling zou o.m. zijn gebaseerd op de overweging, dat het beter zou zyn de Koreaanse campag ne doelbewust geleidelijk te doen ver lopen, in plaats van haar snel ten ein de te brengen ten koste van grote verliezen, die een ongunstige reactie in de V.S. zouden verwekken. Ondanks de verklaring van het Algemeen Belgisch Vakverbond, dat de proteststaking tegen de terug keer van Koning Leopold zou wor den uitgesteld tot een nader bekend te maken tijdstip, zijn de meeste be drijven in de provincie Henegouwen Woensdag in staking gegaan. In het bekken van Charleroi is de staking vrijwel volledig in de ijzer-, staal- en glasindustrie. Trams en buurtspoorwegen rijden niet. Alle grote en verscheidene kleine winkels hebben de deuren gesloten. Berich ten komen binnen, dat ook de arbei- ï!fivir1^Krscheidene kolenmijnen het weik hebben neergelegd. lriiS ^S>°nt¥ ^eeft de Proteststa- z.lch. tkans uitgebreid tot de ven"' tncitèlts" en waterbedrij- In Charleroi werden Woensdag houden" C^e bet°Singen ge? Belgische Kamer en Senaat: zelfde beeld. De debatten over de opheffing van de wet op het regentschap in de Verenigde Kamer en Senaat in Bel- gie, die gistermiddag werden voort gezet, zyn ook nu weer niet zonder rumoer verlopen. aer Tydens de speeches zorgde men ter hnkerzyde afwisselend voor geioel of applaus, ter rechterzijde volstond men met een stoïcijns stilzwijgen. Van linkse zijde werden overigens weinig nieuwe argumenten geuit en men is in het algemeen van oordeel dat de debatten in de loop van de volgende week een einde zullen ne- r1®"-.?6 belangstelling op de publie- en 00k die °P de diploma tieke tribune was beduidend gerin- ger dan bn dp ringen. De meningen van generaal Lucius Ciay, die belast is met het treffen van voorbereidingen in de stad New York voor het geval er een totale oorlog z^u uitbreken is dat hij niet ge looft, dat Rusland thans een totale oorlog wenst. Rusland heeft echter krachten ontketend, zei, hij, die het misschien zelf niet meer kan beheer sen. De huidige toestand moeten wij daarom als een zeer gevaarlijke be schouwen, aldus Clay. Willy Lages houdt doodstraf. De Bijzondere Raad van Cassatie in Den Haag heeft de voormalige chef van de S. D. en Sipo te Am sterdam, de 48-jarige „SS-Sturm- bahnführer" Willy Franz Lages uit Brunswijk veroordeeld tot de dood straf. Na een langdurig proces door het Bijzondere Gerechtshof te Amster dam werd Lages reeds tot de dood straf veroordeeld. De Raad verwierp tevens het be roep van Cassatie van „Judenfischer." Hij houdt de doodstraf, evenals Aus der Fünter. Eindelijk uitspraak in zaak-Depoorter. Te Brussel werd definitief uitspraak gedaan in de zaak van het ongeval, waarbij de Belgische renner Depoorter tijdens de Ronde van Zwitserland 1948 om het leven kwam. De garagehouder Hansens, die de volgwagen bestuurde, welke Depoor ter heeft aangereden, werd veroor deeld tot 1 maand gevangenisstraf en 1000 francs boete. De nabestaanden van de renner zul len 1.556.000 francs schadevergoeding ontvangen. Gedemobiliseerderi klagen over behandeling bij Fokker. Een 62-tal gedemobiliseerden heeft zich schriftelijk bij de minister van Oorlog beklaagd over de behandeling bij de Fokkerfabrieken te Amster dam. In tegenstelling tot de beloften ontvangen zij gedurende hun scho- lings- en herseholingstfid 10 pet min der tarief dan de andere arbeiders. Wanneer zij in de productie worden opgenomen en eventueel nog niet in staat zijn om aan de tariefnormen te voldoen, krijgen zij ook 10 pet. min der uitbetaald. Een luchtfoto van de spoorbruggen te Pyongyang aan de Westkust van Noord Korea op het moment, dat zij getroffen worden door projectielen uit raket- en duikbommenwerpers <%n de vliegdekschepen der gecombi neerde Britse-Amerikaanse vloot. Nieuwe koffiebon. Het Bedrijfschap voor granen, za den en peulvruchten heeft bon 465 algemeen aangewezen voor het ko pen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van morgen worden gebruikt en" blijft geldig voor het ko pen by de detaillist tot en met 29 Juli a.s. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonuunwijzing zal op 24 Augustus geschieden. Sit-down-staking in Rotterdamse haven. Van tien tot elf uur gistermorgen, is er in enige bij de haven van Rotterdam betrokken bedrijven een sit-down sta king gehouden. Ook al namen er hier en daar vrij belangrijke groepen aan deel, was de staking verre van alge meen. Het gaat hier om een niet inge willigde eis van een extra weekloon, buiten de 2 pet. gratificatie van f 50 voor de arbeiders van de havenreserve. Noodlanding marinevliegtuig. Woensdagmorgen heeft een Fire fly van de Marine Luchtvaartdienst wegens motorstoring een noodlan ding moeten maken tussen Katwijk en Noordwijk. De piloot bleef onge deerd. Het toestel werd licht 6e- schadigd. MALIK MOET OP ZIJN POST BLIJVEN. In kringen van de V.N. te Lake Success meent men te weten, dat de Sowjet-Unie het voornemen zou hebben een „overeenkomst" voor te stel len inzake de oorlog in Korea en dat communistisch China bij de onder handelingen de voornaamste factor zal zyn. Deze mening schijnt door twee nieuwe feiten te worden bevestigd: 1. De bevestiging van het uitstel van het vertrek van Malik, de leider van de Russische delegatie bij de V.N., naar Rusland om vacantie te nemen. 2. Een nieuw onderhoud tussen sir David Kelly en Gromyko. Het lijkt waarschijnlijk, dat Ma- lik opdracht heeft gekregen op zijn post te blijven voor het geval dat de onderhandelingen te Moskou tot een overeenkomst inzake Korea en wel licht inzake China zouden leiden. In sommige kringen van de V.N. is men van oordeel, dat in dit geval de weg zou zijn geopend voor de toe kenning van een zetel aan de Chinese communistische afgevaardigde in de Veiligheidsraad, terwijl de Russische afvaardiging weer aan de werk zaamheden van de V.N. zou deelne- Roomboter-gebruik daalde sterk. Bedroeg het gemiddelde jaarge- bruik van roomboter in ons land tot November 1948 per persoon 9.80 kg, de intrekking van het grootste deel der regeringssubsidie deed dit ver bruik sindsdien dalen tot nog geen 3 kg per persoon. De Belgische bo- terconsumptie beliep in 1949 10,7 kg. per persoon. Dit wordt meegedeeld in de memo rie van antwoordop het voorlopig verslag over de begroting-1950 van het Landbouwegalisatiefonds. Hiei'in wordt tevens verklaard, dat de ver strekking van krachtvoeder voor kippen geheel zal worden aangepast aan de kuikenverdeling. Alleen die pluimveehouders, die in de jaren '49 en/of 1950 een toewijzing kuikens hebben ontvangen, zullen pluimvee voeder krijgen toegewezen. Wanneer de aardappelmeelindustrei in totaal meer dan 200.000 ton pro duceert, moet het meerdere aan de overheid worden geleverd voor 20 per 100 kg. Dit meel zal dan in de veevoeders worden verwerkt. In het begrotings jaar 1950 zal slechts plm 35.000 ton aardappelmeel worden bestemd voor bijmenging met broodbloem. Valse bankbiljetten van 1000 francs in België. De Nationale Bank van België maakt bekend, dat beslag is gelegd op een nieuwe namaak van het biljet van 1000 franc, type dynastie. Het papier is zacht en dikker dan het echte en het watermerk is verkregen door druk. In de beeltenaar van koning Albert is de achtergrond rondom het hoofd een vormig hetgeen niet 't geval is bij het echte biljet. Ook de uitdrukking van ogen en mond is opmerkelijk anders dan die van het echte biljet. Verder zyn de letters van de tekst „mille francs" en de cijfers 1000 slecht weer gegeven. terwijl de tekst „Le gouver neur" in kleinere letters is gezet dan op het echte biljet. Links van het voet stuk van de congreskolom is de hori zon begrensd door een duidelijk ge- 'n 1:!,i. welke ontbreekt op het men en ogenschijnlijk de verstand houding onder de Verenigde Naties zou zijn hersteld. BEROEP OP NOORD- EN ZUID-KOREA. Trygve Lie, de secretaris-generaal van de V.N. heeft in een telegram 'n beroep gedaan op Noord- en Zuid- Korea om de internationale verdra gen na te leven, die wreedheden te gen soldaten en burgers verbieden. Hij verzoekt beide partijen een ver tegenwoordiger van het Internationa le Rode Kruis toe te laten om toe zicht te houden op het gewone mili taire personeel. Lie verwijst in zijn telegram naar verontrustende be richten over het doodschieten van ge vangenen en andere wreedheden. Duikbootaanval in de Koreaanse wateren. Volgens onbevestigde te San Fran cisco opgevangen berichten is het Amerikaanse vliegkampschip „Val ley; Forge" door een onderzeeboot in de Koreaanse wateren tot zinken ge bracht. liet 27.000 ton metende vaartuig van de Essex-klasse, is het vlagge- schip van' de zevende vloot en heeft 2900 manschappen en officieren aan boord en het vervoert een escadrille straalvliegtuigen. By het begin der Koreaanse campagne werd het uit Goeam naar het Noorden gezonden. Het werd in November 1945 te Phila delphia te water gelaten. Functionarissen van het ministerie van defensie te Washington weiger den het bericht te bevestigen of te gen te spreken. Speculaties voorbarig. In bevoegde kringen te Washington verwerpt men alle speculaties over een eventueel gebruik van de atoom bom op het Koreaanse strydtoneel. Deze speculaties waren ontstaan na de persconferentie van Acheson. Men wyst erop, dat Acheson slechts duidelijk maakte/ dat Amerika zich niet zou laten weerhouden de atoom bom te gebruiken onkel en alleen door de stelling, dat het iets by zon der misdadigs had de bom als eerste te gebruiken terwijl men het feit van de agressie geheel over het hoofd zag. Ondanks aandringen door twee se natoren om de atoombom in Korea te gebruiken, acht men het zeer on waarschijnlijk, dat Amerika zulks zou doen, tenzij het voor eigen be houd in een wereldoorlog zou strij den. Een aantal musici heeft bij de be sturen van V.A.R.A. en N.C.R.V. gepro testeerd tegen het ontslag van Haakon Stotijn. Einde van een crisis die negentien dagen duurde. De nieuwgekozen Franse premier René Pléven heeft zjjn regering het dertiende kabinet sinds de bevrijding gevormd. Aan de nieuwe regering riemen ditmaal ook de socialisten deel, zodat zy derhalve op hun in Fe bruari genomen besluit, niet aan de regering deel te nemen, zijn terugge komen. Robert Sehuman, de schepper van het plan tot fusie van de West- europese staal- en steenkoolindustrie, blyft minister van Buitenlandse Za ken, een functie, die hij sinds September 1948 heeft bekleed. De socialist Jules Moch, die tijdens de grote staking in de mijnindustrie van 1948 zich op Binnenlandse Za ken de reputatie verwierf van „ster ke man", wordt minister van Natio nale Verdediging. De noodzaak om de Franse defensie te versterken werd onderstreept in de Dinsdag door Plé ven afgelegde verklaring, waarin hij de gedachte, dat Frankrijk neutraal zou kunnen blijven, verwierp. Goedkeuring ontwerp voorlopige Constitutie eenheidsstaat. I-Iet Kabinet van de Requblik In donesia Serikat heeft in een speci ale zitting het ontwerp-voorlopige constitutie eenheidsstaat, goedge keurd. Het recht van demonstratie en sta king is opgenomen in de formule ring van de grondrechten van de mens. De'organisaties, die een mo nopolistisch karakter dragen en ge vaar voor de nationale economie be tekenen kunnen, zijn verboden. Over de hoofdstad van de nieuwe eenheidsstaat werd nog geen uit spraak gedaan, doch alleen werd be paald, dat de zetel van de regering te Djakarta zal zijn. Een nadere beslissing over de hoofdstad wordt aan de beslissing van het eerste ka binet van de eenheidsstaat overge laten. Het parlement van de eenheids staat zal bestaan uit leden van het parlement der R.I.S., van de Senaat der R.I.S. en van het werkcomité van het K.N.I.P. Druk bezochte jaarvergadering in Bergen op Zoom. De grote opkomst op de 46e Jaarvergadering van „Vrederust" welke Woensdag te Bergen op Zoom werd gehouden, bewees dat de belangstel ling voor dit werk van barmhartigheid in Protv Chr. Zeeland nog steeds groeiende Is. Het kerkgebouw van de stichting was geheel bezet. Nadat in de morgenvergadering de huishoudelijke zaken n aren afgehan deld, hield dr. P. H. Esser van „Vogelenzang" te Bennebroek, des mid dags een lezing over „Nieuwe methoden voor het onderzoek naar karak tereigenschappen. De dag werd begonnen met een bidstond, waarin voorging ds. H. J. J. Keijzer, Ned. Herv. predikant te SI. Laurens. Na het zingen van Ps. 103: 1 en 2, sprak de predikant n.a. v. Marcus I: 32-35, waarbij hij zijn gehoor bezon op de christelijke ver zorging van zieken. Vervolgens werd de jaarvergade ring na samenzang geopend met een toespraak van de voorzitter, ds. J. de Vries, Ned. Herv. predikant te Goes. Over het jubileumjaar valt slechts één ding te zeggenGod heeft ons gezegend. Zijn naam zij geloofd. Spreker deelde mede dat op deze jaarvergadering 43 afdelingen met 126 afgevaardigden en 59 corporaties vertegenwoordigd waren, het groot ste aantal dat ooit op een dergelijke vergadering aanwezig was. Na veertig jaren is „Vrederust" nog niet volgroeid. Er bestaan ver schillende plannen voor uitbreiding, o.m. voor het gebouw voor de stille bedrijven en de bouw van een zuster huis. Hoewel de plannen hiervoor reeds te Den Haag zijn ingediend, is nog geen bouwvolume ontvangen. Voorts is men bezig aan een plano logisch uitbreidingsplan, terwijl o.m. in overweging is de bouw van een dokterswoning:. en kliniek, een pa viljoen met school voor achterlijke kinderen en woningen voor verpleeg sters. Het verheugde spreker zeer dat thans geheel Prot. Chr. Zeeland zijn schouders onder het werk van „Vre derust" heeft gezet. Het aantal con tribuanten is gestegen tot plm. 8800. Dit is een zegen, doch er is echter meer nodig dan geld en medeleven. GEBREK AAN VERPLEEGSTERS Het gaat ook om mensen. Het kost veel moeite om een vyfde dokter te krijgen, terwijl ook meer verplegend personeel nodig is. De opname van vrouwelijke patiënten moet worden stopgezet, omdat er te weinig zus ters zijn. Er kunnen nog wel 10 15 zusters worden geplaatst. Op alle ad vertenties van de laatste maanden, meldde zich slechts één sollicitante aan, die zich later nog terugtrok. Spreker beval deze zaak nog eens dringend in de belangstelling van de aanwezigen aan. Er moeten toch meisjes in Zeeland gevonden kunnen worden, die willen helpen. Het is weer onrustig in de wereld, zo ver*volgde spreker. Het smeult thans, doch God beware ons voor 'n uitslaande brand. In Gods hoede zijn wij en „Vrederust" weigeborgen. Hij wake over ons allen, aldus eindigde ds. Vries zijn openingswoord. Na voorlezing der notulen van de vorige algemene vergadering, sprak de voorzitter nog èen bijzonder wel komstwoord tot ds. Scheele, em. pred. t'e Domburg. BESTUURSVERKIEZING Na een korte bespreking van dé verslagen van secretaris en penning meester had de bestuursverkiezing- plaats. Het aftredende bestuurslid, de heer J. W. van 't Hoff werd her kozen. Gekozen werden in de vac. J. J. v. d. Ende: dhr. J. W. v. d. Doel, Zierikzee; vac.-S. K. Phaff: ir. W. van Soest, Goes; vac. wijlen J. van Strien: dhr. A. C. van Strien, A. J. Polder; vac. van Halst: dhr. J. van Halst, Wissekerke; vac. Geref. ge meenten: dhr. D. Kodde, Zoutelande en J. M. J. Bruijnzeel, Kats en vac.- Chr. Geref. Kerk: ds. M. v. d. Klis, Zierikzee. Bij de rondvraag kwam nogmaals de kwestie van het gebrek aan zus ter ter sprake. Tegenspraken werd het gerucht, dat een zusters aan tbc zou zijn overleden. In de stichting is een intensieve tbc bestrijding. Alle patiënten en het personeel worden regelmatig doorgelicht. ONDERZOEK NAAR KARAKTEREIGENSCHAPPEN Na eén gemeenschappelijke koffie maaltijd sprak des middags dr. P. H. Esser over „Nieuwe methoden voor het onderzoek naar karaktereigen schappen". Tot voor kort ontbrak het aan een goed uitgewikkelde techniek voor het onderzoek van de krachten die de karaktereigenschappen bewe gen. Het gaat er om de heimelijke drijfveren van de persoonlijkheid te vinden. Grafologen hebben hiervoor reeds veel goed werk verricht, met name de Fransman Michon. Verschil lende andere methoden zijn hierna gevolgd, die spreker in het kort toe lichtte om hierop uitvoerig stil te staan bij de psychologie van de Zwit- De samenstelling van de nieuwe regering maakt een einde aan een „crisis", die negentien dagen heeft geduurd. Het kabinet Bidault viel op 24 Juni, een door- de radicaal Henri Queuille op 1 Juli gevormd kabinet kwam op 4 Juli ten val. Het kabinet Pléven bevat, in te- genstelling tot het tweede kabinet Queuille, geen afgevaardigde van uiterst rechts. De regerlng-Pléven omvat o.a. Henri Queuille (radicaal socialist), minister van Binnenlandse Zaken, Guy Mollet (S.F.I.O.), minister van Staat, belast met de Europese aan gelegenheden, Jean Letourneau (M. R.P.), minister van de Verbonden Staten, Robert Sehuman (M.R.P.), minister van Buitenlandse Zaken, René Mayer (radicaal-socialist), mi nister van Justitie, Jules Moch (S.F. I.O.), minister van Landsverdediging, Maurice Petsche (onafhankelijk) mi nister van Financiën. wordt kroonprinses Louïse van Zweden 61 jaar. Honderden tippelaars naar de Vierdaagse. Voor de internationale vierdaagse- afstandmarsen, welke van 25 t/m 28 Juli a.s. te Nijmegen worden gehou den zijn totaal 7300 inschrijvingen binnengekomen. Aan de dagelijkse afstand van 55 km nemen 2000 tippe laars deel, aan die van 50 km 1300, terwijl voor de afstand van 40 km 3850 en die van 30 km 150 wande laars ingeschreven. Het aantal dams dat aan de vierdaagse meedoet be draagt 1300. De buitenlanders zijn vertegenwoordigd door 177 militai ren en een 50 tal burgers. ser Szondi. Ter verduidelijking van deze methoden vertelde inleider een en ander omtrent de erfelijkheidsleer waaruit bleek dat verschillende din gen als erfelijke ziekten, de keuze van een vriend, echtgenoten, idealen e.d. in hoge mate bepaald worden door de verborgen eigenschappen in de mens. Deze psycholoog heeft van perso nen met deze ziekten foto's gemaakt, welke aan proefpersonen werd voor gelegd. Men keek naar de reacties van deze personen en is hierbij geko men tot een bepaalde waardering van deze reactie. Hieruit zijn vrij nauwkeurige ka raktereigenschappen van de betrok kenen vast te stellen. Op deze interessante, doch voor een grootdeel van de toehoorders iets te gewikkelde lezing, volgde nog een aangename gedachtewisseling. Nadat de voorzitter de inleider had dank gebracht en na samenzang ging ds. Elshout uit Koudekerke tenslotte voor in dankgebed. IETS WARMER Geldig tot Donderdagavond. Aanvankelijk weinig, later weer toenemende bewolking met in de middag of tegen de avond plaatselijk enige regen, voornamelijk in het Westen van het land. Matige wind uit Zuidelijke richtinsren. Iets hogere temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1