PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Korea: prijsstijging in Amerika, hamster woede in Belgie D£ BILT Beslissende slag bij rivier de Koem verwacht René Pléven krijgt motie van vertrouwen mSsA''," niel naar uit- dat het AMB0NNEZEN BEREID OM EEN INVASIE HET HOOFD TE BIEDEN SOWJET-UNIE VERWERPT V.N.-RESOLUTIE. Weer geharrewar in Belgische Kamer en Senaal VERMISTE VROUW BLEEK TE ZIJN VERMOORD ZEEUWSCH VLAANDEREN KAN MEER PRODUCEREN De Betuwe ontving het Koninklijk Paar Vandaag VOORSPELT: 193e Jaargang - No.162 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie, van de Velde en IT. B. jen Boer AdJ W de Pagter. Hoordrèd.. G BaUlntyn. Pi.verv.: W. Leertouwer en EL A Bosshardt ABUN N KMBNTSPR1JS 32 CL per week: f 3.91 p Kw.; p p. t 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VUSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 12 Juli 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2,50. Ingcz. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels t 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur VUssingeD Walstr 58-60 tel 2355 4 lijnen Ib.gg 2861 of 2160): M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr 63. tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg- Pt Mauntsstr 12. tel. 102; Terneuzen: BrouwerUstr 2; Zlerlkzee. N Bogardstr C 160. tel. 28 AMERIKAANSE TERUGTOCHT NA ZWARE STRIJD. Tengevolge van de Koreaanse oorlog komen volgens een Reuterbe- richt uit New-York uit alle delen van de Verenigde Staten berichten over prijsverhogingen van vlees, brood, suiker, koffie, eieren, peper, caeao, textiel, benzine en stookolie. De verwachting bestaat dat schoenen en huishoudelijke voorwerpen eveneens duurder zullen worden. Er wordt zelfs al melding gemaakt van het hamsteren van automobielen en banden. De Federal Reserve Bank in Philadelphia heeft verklaard, dat indien de strijd in Korea zou worden voortgezet hiervan een sterke inflatoire in vloed zou uitgaan, die zieh spoedig in het gehele economische leven zou doen gevoelen. Dit Brussel wordt gemeldt, dat de Belgische regering een waarschuwing heeft gericht tot speculanten, die trachten te profiteren van de hamster- woede, die het publiek heeft bevangen als gevolg van de Koreaanse oor log. Belgische huisvrouwen zouden in ryen voor de winkels staan om voor raden koffie, suiker, rijst, slaolie, lucifers en conserven in te slaan. De Amerikaanse troepen aan het front in Korea hebben ook gisteren de hele dag een zware strijd geleverd tegen oppermachtige Noordkoreaan- se divisies. Tegenover elke Ameri kaan stonden vijf Noordkoreanen, terwijl op elke Amerikaanse tank de Noordelijken er vier hadden. Dit heeft tengevolge celiad, dat de Aune- rikaanse troepen zich tot aan de ri vier de Koem hebben moeten terug trekken. De Koem stroomt binnen een af stand van 15 km. van Taedjon, de tij delijke Zuid Koreaanse hoofdstad. Het hoofdkwartier van generaal Mac. Arthur maakte gisteravond laat in een communique bekend, dat de Amerikaanse troepen bij de Koem bezig zijn de toestand te stabiliseren om een aanval van de Noordelijken bij de r./ier te stuiten. Men schat de sterkte der Noordelijken in deze sec tor op 75.000 man. Bij het doorstoten naar de rivier de Koem hebben de Noordkoreanen Tsjotsjiwon veroverd. SLAG ALS AAN DE MARNE? Het Nieuwsbureau A.F.P. is van mening dat de slag by Koem zal uit groeien tot do tweede slag aan de Marne: zijn afloop zal van beslissen de aard zyn voor het lot van Taed jon. Twee Amerikaanse oorlogscorres pondenten, Ray Richard en v. Hearst Newspapers en korporaal Ernie Peeler van het legerblad Stars and Stripes zijn als gesneuveld opgegeven in Korea. Volgens de Amerikaanse senator Tydings heeft generaal Bradley ver klaard, dat het nog wel enkeie we ken zou duren alvorens men het ge hele vraagstuk van Korea kende. „GEVOELIGE PLEKKEN' Senator Tydings heeft nog op een ander belangrijk punt gewezen en wel dat functionarissen van 't Ame rikaanse ministerie van defensie bui ten Korea nog vier of vyf gevoelige plekken gadeslaan, waar het uitbre ken van vijandelijkheden mogelijk wordt geacht. De Amerikanen, zo vervolgde de senator, zouden er verstandig aan doen zich bereid te tonen offers te brengen en de Koreaanse kwestie niet te beschouwen als een tot Korea beperkte aangelegenheid. De Britse ambassadeur in Moskou, sir David Kelly, heeft gisteren op nieuw een bezoek gebracht aan Gro- myko. De bespreking duurde een kwartier. Berichten uit Washington spreken over een op handen zijnde verster king van de Amerikaanse troepen op Korea doof1 troepen van andere leden der V.N. Men liet zich niet uit of dit Chinese Nationalistische troepen Zou den zijn. Stijgende spanning De internationale spanning, die ontstond bij het uitbreken van de oorlog op Korea, neemt zienderogen toe. Het is duidelijk, dat de Ameri kanen aan de verliezende hand zijn en het is de vraag, of zij erin zullen slagen, zo snel troepen naar Zuid- Koiea te expediëren, dat zij althans een bruggehoofd kunnen behouden. De Amerikaanse legerleiding en pu blieke opinie worden door deze te genslagen ernstig geprikkeld en schijnen niet voornemens zich bij nederlaag zonder meer neer te leg gen. Dit betekent, dat de Amerikaans- Russische spanning zeer snel stijgt en dus ook het gevaar van een ern stiger conflict dan Korea. Nog altijd zijn drie van de vijf staatslieden, die zich over de toe komst uitlaten van oordeel, dat het niet onmiddellijk tot een nieuwe we reldoorlog zal komen. Zij menen, dat Rusland daarvoor nog niet klaar is. Het moge waar zijn, maar hier staat tegenover, dat Rusland in de eerste plaats niet aan de grote klok hangt of het zijn laatste wapens reeds heeft gesmeed en in de tweede plaats, dat het geen democratische staat is en dus altijd het voordeel heeft, dat het volkomen verrassend kan toe slaan, zonder parlementaire toe stemming. Als men deze beide fei ten voegt bij een derde, namelijk dat Rusland zeker Amerika niet onge hinderd zal laten begaan in Zuid-Ko- rea, ligt de conclusie voor de hand, dat, hoe optimistisch de meeste toe komstvoorspellingen ook zijn, men er goed aan doet rekening te houden met ernstiger verwikkelingen, dan alleen het Koreaanse conflict. komen uit Berlijn berichten, k °P te maken, dat Rus land bezig zou zjjn nieuwe onaange name verrassingen voor te bereiden. SJ®ze er onze rubriek Het We- on na Tnle*n va^ DinsdaS n°g eens Amerika houdt men reke- r? ."^gelijkheid van een Ppr?fa «f Duitsland- Joego Slavië of met een actie op een plaats 1vTnohtemun die vel*wacht. v,? z?ks nu' ot ln het ge- 5 al zijn, dan weet geen sterveling' waar het op uit zou draaien. twppn r£Ta.ars5huwd man telt voor ÏL K5 lfntl en de Nederlanders h,„vr absoluut niets doen in het w. gebeuren. Wij zijn machte loos. Maar men zal er goed aan sSS°:nE te houd<!n a* Klingen onverwachte ontwik- men Rn jen ï'f'cMbrand zal ko- kliar SJ, sc?1Jnt inderdaad "iet t-aen' '5, de vraag, of het en Europese Em fJe .n cen conflict zal wa nen. De spanning echter daarom is het blter voort onvoorbereid te zijn eei1 conflict de striid^i 1 o'thans Europa zo ™ï?r !?ïa-KV<1 biy^'e'1- ons reeds nieuwe'"SetMKtcrd werelddeel kan nieuwe wonden niet verdragen. Zal hij er in slagen een regering te vormen? De Franse Nationale Vergadering heeft met 373 stemmen voor en 185 tegen, de Kabinetsformateur René Pléven gekozen tot minister-president. Pléven, 49 jaar oud, was minister van defensie in de twee vorige Franse regeringen. De politieke crisis in Frankrijk heeft drie weken geduurd. In de Nationale Vergadering heeft de nieuwe minister-president een uit eenzetting van het regeringsprogramma gegeven, dat werd goedgekeurd. Pléven's programma is gebaseerd*op de besprekingen, welke de secre taris-generaal der Franse socialistische partij, Mollet, in de afgelopen week met de leiders van verschillende partijen heeft gevoerd. van Pléven In Augustus conferentie over Nieuw-Guinea? De Hoge Commissaris voor Indo nesië, Mob. Roem, heeft de minister van Dniezaken en Overzeese Rijksde len een verzoek van zijn regering overgebracht tot het houden van een speciale conferentie der Nederlands- Indonesische Unie in de maand Augustus over Nieuw Guinea. Wederom pseudo-vogelpest in Oostzaan. Teneinde paal en perk te stellen aan het grote besmettingsgevaar van dej pseudo-vogelpest voor de vele phiimveebedrijven in Waterland is doQr de burgemeesters van Lands meer, Oostzaan en Hpendam een ver bod afgekondigd honden en katten los te laten rondlopen. Deze dieren mopten voortaan allen vastgehouden worden. Overtreding van dit verbod wordt streng gestraft. Dat dit nodig is blijkt uit Oostzaan, Waar wederom een pluimveebedrijf door deze ziekte getroffen is. Ruim 12O0 kippen zullen aldaar worden af gemaakt. Leden Ambon-missie pessini istisch over het welslagen van hun opdracht. Stok achter de deur té duidelijk zichtbaar. Het ziet er naar uit, dat de tocht van de Ambon-missie de laatste po ging van de RIS zal betekenen om tot een schikking te komen. Zij zal onofficieel trachten een basis te vin den, waarop het voor de Zuid-Moluk- ken mogelijk zal zijn van de dwalin gen hun weegs terug te komen. Volgens Ambonese kringen te Ma kassar zou overigens de taak der missie bemoeiljjkt zyn door de be kendmaking. dat de voorbereidin gen tot een invasie op de Zuid-Mo- lukken gereed zyn. Slaagt de missie niet. dan zal een gewapende actie beginnen. Op Cele- Het regeringsprogram bevat 8 punten: 1. Korea; 2. De partijen van de z.g. ..derde macht"; 3. Landsverdediging; 4. Indo-China; 5. Het buitenlands be- leid; 6. Het Plan-Schüman; 7. De sa larisscn der ambtenaren en de uitke. ringen aan oud.strijders; 8. Minimum lonen. Over Korea zei Pléven: „Iedere Fransman moet begrijpen dat de vrede wordt bedreigd. Eenheid en discipline is. voor het welzijn van het vaderland geboden. De partijen der z.g. „derde macht" stijgt en voorbereid dan De Sowjet-Unie heeft de V.N.-reso- lutie verworpen, waarin op alle leden der V. N. cen beroep werd gedaan Zuid-Korea bij zijn verdediging te hel pen en in deze strijd gebruik te maken van de vlag der V.N. onder bevel van MacArthur. De Sowjet-Unie noemt deze resolu tie niet alleen onwettig, doch ook een directe ondersteuning van gewapende agressie tegen Korea „ornaat de vlag der V. N. moet dienen om de krijgs verrichtingen der Verenigde Staten in Korea te dekken". In de tweede zitting van de Belgi sche Kamer en Senaat, welke gister middag werd gehouden, is het zo als te verwachten was opnieuw tot geharrewar gekomen. Wel be schikte thans iedere afgevaardigde over een koptelefoon en een zitplaats, maar tot de bespreking van het ei genlijke punt van de agenda kwam men ook dit keer nauwelijks. Het handelde hier om de procedure betreffende de werkwijze van de Verenigde Kamers. Tenslotte gaf de Kamer en Senaat zijn goedkeuring hieraan. Aan het slot van de vergadering las Spaak een voorstel tot een adres van hulde aan de prins-regent voor,1 die door de vertegenwoordigers der linkse partijen staande werd toege- juichd. De léden der C.V.P. bleven on- bewegêlijk op him plaats zitten, wat Spaak de opmerking deed maken, dat de betekenis van zijn woorden blijk baar niet tot de rechtse banken was doorgedrongen. Vanmiddag om twee uur worden de debatten voortgezet. Poolse ambassadeur teruggeroepen. Volgens het Poolse persbureau heeft de Poolse president de Poolse ambas sadeur te Parijs. Jerzy Putrament. van zyn post teruggeroepen. Putrament zal zich aan politieke en litteraire werk zaamheden wijden". moeten zich weer aaneenscharen. „Het is deze derde macht geweest, die de door de oorlog in Frankrijk geschapen puinhopen wist op te ruimen", aldus Pléven. Voor de landsverdediging zal in het komende jaar tachtig milliard francs meer nodig zijn. Geholpen door de"V. S. zal de Fran se regering voortgaan de Indo-Chinese staten te bewapenen en uit te rusten, opdat zij zo spoedig mogelijk in staat zullen zijn de taak van de handhaving der orde in hun gebieden van Frank rijk over te nemen. Het buitenlands beleid zal geen ver andering ondergaan. De grote, door het Plan-Schuman gewekte hoop, moet niet ijdel blijken te zijn. De materiële positie der ambtenaren en oudstrijders zal werden verbeterd. Volgens Pléven zal de regering zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk met in gang van 1 September a.s. een wette lijk minimumloon invoeren. De socialisten haden als voorwaarde voor deelneming aan de regering- Pléven, de eis gesteld dat het wette lijke minimumloon onverwijld zou worden vastgesteld. De radicalen, de M.R.P., de radicaal- gezinden (Pléven's eigen groep), de socialisten en de meeste gematigde af gevaardigden gaven hun stem aan Plé ven. De communisten, communistisch gezinden en drie uiterst rechtse afge vaardigden stemden tegen. Ongeveer 55 leden Gaullisten, rechtsen en en kele gematigden onthielden zich van stemming. Twee honderd veertig kisten springstof kwamen er uit een dichtgemetsel de bunker op het terrein van de Kon. My. „De Schelde" te Vlissingen. By het slopen van de bunker werd dit explosieve materiaal gelukkig tijdig ontdekt, waardoor een ramp werd voorkomen. Ontzield lichaam onder vloer van lege Haagse woning gevonden. Tuindersknecht legde bekentenis af. De Haagse recherche is er giste ren, na enkele dagen vruchteloos zoeken, in geslaagd een vermiste vrouw op te sporen. Zij werd dood aangetroffen in een huis aan het Westeinde in Den Haag. Ilaar echt genoot, een 26-jarige tuindersknecht heeft bekend haar vermoord te heb ben. Zaterdagavond deed een militair bij de politie aangifte, dat onder een viaduct een damesrijwiel stond. On der het frame lagen eijkele kleding stukken. Al spoedig bleek, dat deze eigendom waren van de 25-jarige Elisabeth B„ huisvrouw van de tuin dersknecht B. Er werd aan zelfmoord gedacht en het water van de nabij zijnde kade werd afgedregd, echter zonder resultaat. De politie trachtte B., die gescheiden van zijn vrouw leefde en een verhouding had met 'n 24-jarig meisje, op te sporen, maar deze werd niet direct gevonden. Zondagmorgen meldde hij zich ech ter en deed een zeer verward ver haal. Er zou een verzoening met zijn vrouw tot stand zijn gekomen en er zou besloten zijn met de twee kinde ren een huisje aan het Westeinde te betrekken. Zaterdag ontmoette het tweetal elkaar weer, maar op weg naar de woning ontstond ruzie. De vrouw zou met de woorden: „Nu weet ik wat mij te doen staat" weg gereden zijn. Nog werd niet aan misdrijf ge dacht, doch bij een nieuw verhoor sprak B. zichzelf tegen. De politie be sloot toen een kijkje in de woning aan het Westeind te nemen. Dit was vrijwel geheel leeg, maar men vond een nieuwe spijker, een kolenschop en een hoopje zaagsel. Bovendien trof men in de vloer 'n vers gezaagd luik. Nadat deze vloer was openge broken, werd het ontzielde lichaam van de vrouw gevonden. B. werd ten huize van de andere vrouw gearres teerd. Hij legde een volledige beken tenis af. Landbouwvoorlichtingsdienst doet uitstekend werk. De landbouw in Zeeuwsch Vlaanderen staat op een hoog peil, maar toch kan er nog heel wat verbeterd worden. De vruchtbare bodem, maar boven al het zeer goede klimaat, zyn voordelen die terdege benut moeten worden. De gemiddelde productie kan rióg met 20% worden opgevoerd, waar door deze landbouwstreek zelfs aan de kop van de wereldproductie kan komen te staan, aldus de rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch Vlaande ren, ir. R. P. Bonman uit Axel, met wie \v|J dezer dagen een tochtje door de streek maakten. richt, polder voor polder, nauwkeu rig en systematisch, een geweldig werk, maar noodzakelijk om straks het nieuwe ontwateringsplan te kun nen uitvoeren. Verder is structuur-onderzoek van het allergrootste belang. Wij zagen percelen erwten en bieten, waar de filanten zich niet konden ontwikke- en omdat de ondergrond te hard was en de wortels daarin niet kon den doordringen. Daarnaast percelen met een lqgse structuur en daardoor een prachtig, gezond gewas. Op deze laatste percelen treft men geen klap rozen, camillen of distels aan. want deze parasieten gedijen uitsluitend op een grond met slechte structuur. VERKAVELING. Kartering en verkaveling. Om tot een dergelijk resultaat te komen is allereerst nodig de mede werking van de boeren. Deze mede- werking wordt soms nog te weinig ondervonden van de oudere land bouwers. Gelukkig denkt de jeugd er anders over, dank zij het land bouwonderwijs, dat voor deze streek van onschatbare waarde is. Niet ge noeg kan er op worden aangedron gen dat de theorie van dit onderwijs stelselmatig aan de praktijk wordt getoetst. KARTERING. Met landbouwonderwijs alleen komt men er echter niet om zo economisch mogelijk te werken. Men dient op de hoogte te zijn met de samenstelling van de grond en er moet een goede waterstand zijn. Reeds geruimen tijd zijn de assistenten van de voorlich tingsdienst bezig, de gehele bodem m kaart te brengen. Overal worden grondboringen ver- Het woord verkaveling hoort men de laatste tijd ook in Zeeuwsch Vlaanderen nögal eens uitspreken en dat is niet te verwonderen. Het zijn niet alleen de vlasverbouwers en de kleine bedrijven die schade onder vinden omdat hun perceeltjes land te ver uit elkaar liggen. Het is ook bij de grotere bedrijven het geval. Hoeveel vruchtbare grond gaat er niet verloren door afscheiding, door sloten die niet noodzakelijk zijn enz Daar komt nog bij het vele tijdver lies dat ontstaat, wanneer het land ver van het bedrijf is gelegen en de versnippering van arbeidskrachten. Door samenwerking en gezond ver stand kan hier nog heel wat verbe terd worden. PROEFVELDEN. Vanzelfsprekend bezochten wij en kele proefvelden. Het stemt tot gro te voldoening, dat vele landbouwers volledige medewerking verlenen aan de voorlichtingsdienst voor het aan leggen van proefvelden, omdat deze proefvelden van het grootste belang zijn. Dat komt de laatste weken, nu de gewassen zo veel hebben te lij den van de regens, weer eens dui delijk tot uitdrukking. Het is een triest beeld, gehele velden te zien met neergeslagen gewassen. Speciaal gerst en vlas, maar ook tarwe heeft veel van de regen te lijden gehad. De vruchten zullen zich daardoor minder kunnen ontwikkelen en dus zal ook de opbrengst minder zijn. Nu is het opvallend, dat de scha de in Oost Zeeuwsch Vlaanderen groter is dan in het Westelijk deel. Wat is nu de oorzaak dat het ene perceel tarwe plat ligt en het ande re niet? Ongetwijfeld zal het ge bruik van meer of minder stikstof hieraan niet vreemd zijn. De consulent heeft zich tot taak gesteld, de landbouw in Zeeuwsch Vlaanderen op het hoogst mogelijke peil te brengen. Voorwaar een mooie taak, waarin hij, naar wij hopen, vol ledig zal moge slagen. bes en Oost-Java zijn reeds troepen ten getale van vier bataljons gecon centreerd en de Indonesische marine is doende landingsvaartuigen naar Makassar en Soerabaja te brengen. Zelfs de veerpont tussen Soerabaja en Madoera zal hiervoor beschikbaar worden gesteld. Makassar zal zeer zeker de uitgangshaven voor de ope ratie zijn. Radio-Ambon riep het bericht over de invasievoorbereidingen om en voegde hieraan toe, dat men „bereid was het tienvoudige van het genoem de aantal invasie-troepen (15.000 man) tegemoet te treden". Inmiddels doen in Soerabaja allerlei geruchten de ronde. Zo zouden twee Victory- schepen uit Australië in de buurt van Ambon zijn gesignaleerd en zouden vliegtuigen zonder kentekenen zijn waargenomen. HEEFT HET NUT? De leden van de missie zyn pessi mistisch over het welslagen van hun opdracht en betwijfelen het nut van hun zending. Immers verwacht men, dat de Ambonezen juist door de in vasie bedreigingen halstarriger dan tevoren zullen worden. Intussen gaan de besprekingen te Makassar voort. Op de Noord-Molukken zouden verscheidene aanhoudingen zijn ver richt in verband met ongeoorloofde betrekkingen met de Züid-Molukken. Ook het daerahhoofd van de Noord- Molukken en leden van diverse zelf besturen zouden zijn gearresteerd. Hulde van Marieken van Nimwegen en Flipje. De tweede dag van het koninklijk bezoek aan Gelderland betekende cen zegetocht van Koöingin en Prins door de Betuwe en het land van Maas en Waal. De dag begon met een bezoek aan Eist en vervolgens werd enige tijd getoefd in het juichende Nijmegen, waar burgemeester Hustinx H. M. 'n middeleeuwse zilveren suikerstrooier aanbood. „Marieken van Nimwegen" vertolkte de aanhankelijkheid van 't Nijmeegse volk. Aan de grèns der gemeente werden duizenden postdui ven losgelaten als laatste eerbetoon. Het bezoek aan Tiel gold in hoofd zaak de jamfabriek van de Mij. De Betuwe, waar Flipje, het fruitbaasje van Tiel, de Koningin een bloemen hulde bracht. In het dorp Kerk Ave- zaath, waar H. M. gedurende haar studententijd dikwijls verbleef, werd in de tuin van de burgemeester een feestelijke koffiemaaltijd gebruikt en een „gemeentespel" aanschouwd. De Prins bezocht een boerderij, waar 'n viertal bekroonde hengsten werd voorgeleid. In Geldermalsen brachten meisjes van de Huishoudschool, ge wapend met panen en deksels, een geïmproviseerde hulde. In Beesd werd nog thee gedronken, waarna de glorierijke tocht door de Betuwe ten einde was. is het 375 jaar geleden, dat het huwelijk tussen prins Wil lem van Oranje en Charlotte de Bourbon'iverd voltrokken. Hoofd van Oost-Duitse volkspolitie in W.-Duitsland Generaal Yicenz Muller, voormalig generaal van de wehrmacht en hoofd organisator van de volkspolitie ]n de Sowjet.zöne, bevindt zieh. naar men vermoedt, in West-Duitsland. Zijn vex-blijfplaats is echter niet be kend. Men heeft het vermoeden, dat hij de oppositie tegen de democratie in West-Duitsland wil versterken. De Britse autoriteiten volgen met grote aandacht het bezoek van Müller, maar hebben tot dusver nog niets er over bekend gemaakt. In politieke kringen brengt men ge neraal Müllers missie in verband met de ontevredenheid die van Sowjetrus- sische zijde zou zijn geuit over de Westduitse communistische partij, die twee ernstige nederlagen geleden heeft bij de vei'kiezingen in Noord-Rijnland- Westfalen en laatstelijk ook in Slees- wijk-Holstein. Bij Toulouse heeft een boerenknecht zelfmoord gepleegd door middel van dy- namietstaven. Hierbij stortte zijn huis in. Zijn wouw. schoonmoeder en twee klei ne kinderen werden ernstig gewond. AFNEMENDE BUIEN ACTIVITEIT. Een wisselende bewolking met slechts hier en daar een enkel buitje en later flinke opklaringen. Krachti ge tot matige westelijke wind. Wei nig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1