DE ZEEUWSE GEDEPUTEERDEN BEL00DSINGS-ACC00RD VOOR WESTER-SCHELDE GESLOTEN België krijgt 72,5 pCt van de totale loodsdiensten VRIJE UNIVERSITEITSDAGEN IN MIDDELBURG BEGONNEN Festival „Ons Genoegen" te Vlissingen Ovezande kreeg een nieuwe burgemeester 1 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT .DONDERDAG 6 JULI 1950 De Provinciale Staten van Zeeland hebben Woensdag de Gedeputeerden gekozen, die tezamen met de Commissaris der Koningin het dagelijks bestuur over de provincie voeren. WjJ geven hier korte biografieën van de Gedeputeerden. MR. DR. A. J. J. M. MES. Mr. Dr. A. J. J. M. Mes werd 18 Maart 1899 te Middelburg geboren. Hij doorliep het gymnasium te Rolduc, studeerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht en promoveerde aan de R.K. Universiteit te Nijmegen. In 1926 werd de heer Mes benoemd tot burgemees ter van Heinkenszand. Hij bleef dit tot 1945. toen hij in het college van Gede puteerde Staten werd gekozen. Hjj nam gedurende enige jaren het burge meesterschap van Ovezande waar en was ook van 1937—1948 lid van de Tweede Kamer, uit welk college hij zich in 1948 terugtrok. De heer Mes is lid van de Partijraad der Kath. Volks partij en heeft zitting in tal van ver enigingsbesturen. Hij is voorzitter van de commissie, die de herindeling van het gemeentelijk grondgebied in Zee land voorbereidt, lid van het College van Rijksbemiddelaars, voorzitter van de afd. Zeeland van de Ver. van Ned. Gemeenten en van de Ver. van Burg. en Secr. van N. en Zuid-Beveland. MR. A. J. VAN DER WEEL. Mr. A. J. van der Weel werd 5 Octo ber 1897 te Middelburg geboren en ont ving daar lager en voorbereidend ho ger onderwijs. Hij studeerde rechten aan de Amsterdamse niiversiteit en vestigde zich in 1921 als advocaat en procureur in zijn geboortestad. Zijn belangstelling ging voorname lijk uit naar arbeid op sociaal gebied, zo was hij voorzitter van het Middel burgs ziekenfonds, secretaris van de Godshuizen en secretaiis van de Raad van Beroep voor de Rijksbelastingen. Na de bevrijding trad hij op als tij delijk burgemeester van Middelburg, maar hij ambieerde geen vaste benoe ming in deze functie. Voor de Partij van de Arbeid nam hij zitting in de Provinciale Staten en dit college koos hem tot lid van Gedeputeerde Staten, welke functie hij aanvaardde toen zijn burgemeesterschap ten einde liep. Hij is voorzitter van de Herverkave lingscommissie van Walcheren en was voorzitter van de Stichting Herbouw Walcheren, in welke laatste functies hi.i zeer veel deed voor het herstel van Walcheren. ■Jj neer A. L. S Loekeiee. a«_.u ie Hulst geboren op 11 Mei 1899. Van be roep is hij grossier. Van 1939 af is de heer Lockefeer reeds lid van de ge meenteraad van Hulst en van de Pro vinciale Staten. Op 3 Juli 1946 werd hij tot het college van Gedeputeerde Sta ten gekozen. De heer Lockefeer is hoofdbestuurslid van de Middenstandsbond en voorzit ter van de R.K. Middenstand te Hulst. Voorts is hij ondervoorzitter van de K.V.P. in Zeeland, voorzitter van het dagelijks bestuur van het Ec. Techn. Instituut en voorzitter van de Stichting Zeeuwse Visserijbelangen. Eindexamens Goese Lyceum Aan het Goese Lyceum te Goes, af deling H.B.S.-A, slaagden de dames A. Nijsse, S. D. A. van Strien. M. Wisse en de heren H. W. A. Koch, M. H. J. Koch. C. Phaff, J. A. F. Schneijder- berg, allen Goes, mej. J. M. Mullié, Kortgene. de heer F. J. Burger, We- meldinge. de heer C. W. van Vledder. Kruiningen. Afgewezen twee. Festival van „Apoflo". De muziekvereniging Apollo" te Brouwershaven organiseert ter gele genheid van het 55-jarig bestaan dier vereniging een muziekfeest op Zater dag 8 Juli. Het programma begint met een officiële receptie op het ge meentehuis. waarbij gelegenheid wordt gegeven de muziekvereniging te feliciteren. De gemeenteraad zal hierbij te genwoordig zijn. Na aankomst van de muziekgezelschappen zal de burge meester het muziekfeest openen, waarna een gezamenlijke mars wordt geblazen. In het geheel zullen 9 ge zelschappen deelnemen. Het muziek gezelschap „Kunst en Eer" uit Zie- rikzee zal een avondconcert geven. A. SCHOUT. De heer A. Schout, te Vlissingen ge boren op 31 December 1894, is hoofd geweest van de blzondere school in de Kasteelstraat aldaar. Hij is ondervoor zitter van de Stichting Zeeland voor Cultureel en Maatschappelijk werk en heeft zitting in verscheidene onder wijsinstellingen. Hjj is voorzitter van de A.R. Centrale van Vlissingen en voorzitter van het Provinciaal Comité van A.R. Kiesverenigingen. Na de be vrijding fwerd de heer Schout advise rend wethouder van Vlissingen. Tevens is hij oud-voorzitter van de Bond van Buurtverenigingen. Andere bestuurs functies heeft de heer Schout steeds geweigerd in verband met de objecti viteit. die zijn functie noodzakelijk maakt. C. HAMELINK. De heer C. Hamelink, die op 6 Januari 1897 te Axel werd geboren is Ned. Herv. en lid van de P. v. d. A. I-Jij ving zyn loopbaan aan als land- en fabrieksarbeider, waarna hij zich in 1925 vestigde als schoen en textielwinkelier. In 1931 werd hij gekozen tot lid van de gemeenteraad te Axel en tot lid van de Prov. Staten voor de toenmalige S.D.A.P. Sedert 1946 is hjj lid van Gedep. Staten. De heer Hamelink is be stuurslid van de Federatie Zeeland van de Partij van de Arbeid. Als klein-land bouwer (sedert 1934) en bestuurslid van de Poterbewaar plaats te Axel heeft hij een levendi ge belangstelling voor landbouwza ken. C. PHILIPSE. De heer C. Philipse werd op 13 Juni 1891 te 's-Heer Arendskerke geboren en is landbouwer. Hij be kleedt verscheidene kerkelijke func ties, evenals functies in de C.H.U. Op 4 Juli 1939 werd hij lid van Ged. Staten, na reeds van 1925 af Staten lid te zijn geweest. Van zyn openbare functies noe men wij zijn commissariaat van de Waterleiding Mii. Midden Zeeland en Tholen, van de Z.V.T.M. en de N. V. Stoomtram Walcheren. Verder is de heer Philipse voorzitter van de adviescommissie voor de vaststelling van de pachtwaarde der cal. polders en waterschappen, voorzitter van de D.IX.W. in Zeeland en lid van de Grondkamer Zeeland, voorts be stuurslid van de P.Z.E.M., voorzitter van de Beplantingscomihissie, van de Rijwielpadencommissie, van de Pro vinciale Verdrogings- en Verziltings- commissie. Mulo examens Te Goes slaagden Woensdag voor het MULÓ-diploma A: de heren: A. C. Jan- se. Wilhelminadorp; L. J. Klelnepier, Oud- Sabbinge; C. J. Klaasse. Arnemuiden; M. A. Dagevos. Wemeldinge; D. A. Coumou, Zierlkzee; J J. C. v. d. Hoeven en A. R. v. d. Driest, beiden te Vlissingen; S. Du- vekot, Goes; en de dames: L. Kleinepier, Wolfaartsdijk; J. B. v. Kamer. Middel burg; S. Verhage, Ooslkapelle; P. J. Bos- schaart, D. Priester. D. A. M. Bisma, al len té Goes; P A. Felius, Baarland; J. D. J. Dekker, 's H. H. kinderen; E. H. Eifl. Klbetinge; A M. Koolwijk, Vlissingen; voor diploma B: de heren: J. M. Somers, Vlissingen; M. J. Karman, Veere; M. C. Laban. Haamstede; A. 1. de Koek, Nieuw- vliet; J. J. Nieles. Axel; en de dames: E. F. M. Terpstra en A. T. Geensen, beiden te Axel. Afgewezen: 9 candidate». Toelatingsexamen R.H.B.S. Middelburg. Voor het toelatingsexamen tot de le klasse der R.H.B.S. te Middelburg zijn geslaagd: Robert Augustijn, Pie- ter Cevaal (Sint Laurens), Dingeman de Dreu,. Ineke Le Fever, Abraham Goedhals, Leuntje Minderhou (Aag- tekerke), Marinus Mondeel, Willem de Pagter. Jan van Rijk. Jan Sinke. Adriaan Tevel, Willem Wattel (Se- rooskerke), Adriaan Wieland (Sint Laurens)» Janis Le Due, Martha Bal- lintijn. Peter Gabrielse, Jacques Ja- ebbsen, Vera van Leverink, Sineke Mathjjssen, Willy Taal, Elle Zee, Renske Michielsen, Rineke Michiel- sen. Hajo Vyver. Het aantal candidaten bedroeg 25, van wie er 24 zijn geslaagd. Vancouver Boys nogmaals naar MiddeJburg? De „Vancouver Boijs Band", dié j.l. Vrijdag in Middelburg optrad, heeft, overladen met geschenken, de reis naar Engeland aanvaard. De Cana dese jongens wonnen op het Zater dag te Oosterbeek gehouden interna tionale muziekconcours een eerste prijs in de marswedstrijd va^ndjel- klasse, een tweede prijs in de con certwedstrijd wandelklasse en een Naar wjj van de Marine-voorlichtingsdienst vernemen is tussen de Ne* derlandse en Belgische commissarissen, belast met het gemeenschappelijk w'tgml hrtbeSikênïan hrt'hooSte to»Icht "P Srhcldevaart on overeenkomst getekend betreffend, de opheffing van de concurrentie tussen de Nederlandse en Belgische lood» diensten. Wy maakten reeds eerder uitvoerig melding van deze overeen komst. aantal punten in de sectie harmonie, een prijs, die veroverd werd op De nemarken, Nederland en Frankrijk. De tournée is een groot succes ge worden en deze muzikale knapen zijn dan ook uitgenodigd van 22 Augus tus tot 8 September a.s. wederom, in ons land te concerteren. Naar wij vernemen, stelt de mu ziekvereniging ..Excelsior" pogingen in het werk dit orkest in genoemd tijdvak opnieuw in Middelburg te la ten optreden. Jaarvergadering Vrederust" Op Woensdag 12 Juli wordt op de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom de 46e jaarvergadering gehou den van de Vereniging tot Chr. ver zorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland. Hieraan gaat vooraf een bidstond, waarin voorgaat ds. H. J. J. Keyser te St. Laurens. Er zullen acht be stuursleden worden gekozen. In de middaguren houdt dr. P. H. Esser uit Bennebroek een lezing over het on derwerp: ..Nieuwe methoden voor het onderzoek naar karaktereigen schappen". Zjj werd Woensdag te Antwerpen j ondertekend door ae dii ecteur-ge- neraal van het loodswezen te 's- j Gravenhage en de directeur-generaal van het zeewezen te Brussel. De onderhandelingen die deze over- I eénkomst voorafgingen begonnen in I 1934, werden tijdens de oorlog on- j derbroken en na de bevrijding her- vat. Een half jaar geleden werd op de voornaamste punten overeenstem- 1 ming bereikt. - g -r.j --~ Wanneer die overeenkomst van gebaseerd op het gemiddelde van de klacht wordt, zullen alle schepen, die door beide loodsdiensten geleverde bestemd zijn voor Antwerpen en ovf£«. Jare« 1924 Wm Gent (of een Belgische haven, gele- 1938. Wel wordt er op gewezen, dat gen aan het kanaal van Gent naar deze modus vivendi de conventione- Terneuzen) en die langs de Wielin- e rechten vaji Belgie en van Neder- gen binnenvaren, bediend worden 1 lana m zake beloodsmg op de Schel- aoor Belgische loodsen, ook bij de de en hare_ mondingen onaangetast terugreis naar zee, onverschillig 'aat dat de gesloten overeen- Daar België echter van het totaal der loodspresta- ties moet verrichten, zal vol gens de huidige stand van het scheepvaartverkeer, een aantal der schepen die langs het Oost gat binnengevaren waren, by de reis naar zee bediend moeten worden door Belgische in plaats van door Nederlandse loodsen. De verdeling van de prestaties is langs welk vaarwater die geschiedt. De schepen die langs het Oostgat of de Deurloo binnenvaren, zullen bediend worden door Nederlandse loodsen, ook by de terugreis naar zee. onverschillig langs welk vaar water die geschiedt. MELK EN PUUR Kwatta blijven altijd geldig H.V. KWATTA - BREDA Vergaderingen, referaten en een bijzonder druk bezochte begroetingsavond Het mime veilingscomplex te Middelburg, dat nog kort geleden de hon derden deelnemers aan de landelijke samenkomst van de Christelijke plat- telandsjeugd ontving, diende gisteren als conferentieoord van de Vereni ging voor Hoger Onderwijs op Gereformeerde grondslag, beter bekend als de Vrije Universiteit. In de afmijnzaal werd een wetenschappelijke samen komst gehouden, terwijl de „Vrouwen V.U.-huIp", een vrijwillige steun organisatie, in de eierloods vergaderde, 's Avonds kwamen de dames en heren tezamen in de Noorderkerk en de Hofpleinkerk om een bidstond mee te maken en later in het Schuttershof, waar de begroetingsbyeen- komst plaats had. komst door beide partyen steeds kan verbroken worden mits met een be paald voorbericht. De overeenkomst zal toelaten de loodsdienst op een meer rationele en meer economische wijze te organi seren. Een technische verbetering van de loodsdiensten zal er uit voortspruiten. NOG GEEN DATUM BEPAALD. Tot zover de mededelingen van de Marinevoorlichtingsdienst. WH kun nen hieraan toevoegen, dat nog geen datum is bepaald waarop ae overeenkomst zal ingaan, maar dat men in Belgische kringen rekening houdt met ae mogelijkheid, dat de nieuwe regeling per 1 October a.s. in werking treedt. In Nederlandse loodskringen zyn de opinie's over de bereikte rege ling verdeeld. Er is een groep, die de nieuwe verdeling bepaald teleurstel lend vindt voor de Nederlanders. Do loodsafhaaldienst te Hoek van Holland Op 1 Augustus a.s. loopt een welhaast 50 jarig contract af tussen het rijk en L. Smit's Intern Sleepdienst ander zijds, waarbij laatstgenoemde tegen be taling een sleepboot te Hoek van Hol land ter beschikking van het loodswe zen stelde om aldaar de loodsafhaal dienst mede uit te oefenen. Per 1 Augustus nu neemt het loods wezen deze dienst met eigen materieel en eigen personeel over. Hiertoe die nen het nieuwe afhaalvaartuig „Ma kreel" en als reserve „De Bruinvis", welke reeds 20 jaren als afhaalboot op de rede van Vlissingen heeft dienst gedaan. Stemmenspel De korte zittingen op Dinsdag en Woensdag van de Provinciale Statén van Zeeland geven nauwelijks aan leiding tot commentaar. De verkie zing der Gedeputeerden leverde peen enkele verrassing op. Alle zittende le den van het hoogste prouiucialc col lege werden overeenkomstig de uerv- wachting, herkozen. De heren C. Phi lipse en A. Schout, resp. C.H. en A.R., zelfs met algemene stemmen. De andere Gedeputeerden haalden het wel met overweldigende meer derheid, maar niet op even glofieuze wijze en dit was voornamelijk een gevolg van het feit, dat de Staatkun- Mig Gereformeerde Statenleden klaar blijkelijk weigerden om hun stem uit te brengen op een P. v. d. A.-er of een K. V. P.-er. De stemming is ge heim, maar was het niet opmerkelijk, datbij de vier Gedeputeerde zetels waarom het ging, die van de heren Mes, Lockefeer, Hamelink en Van der Weel telkens de heren Kodde en Boender stemmen verwierven? Men mag aannemen, dat deze stem men afkomstig waren uit het eigen kamp. Wel kregen ook de heren Cam- bier en Verhagen (beide V.V.D.) en kele stemmen, maar voornamelijk wa ren het toch de Staatkundig Gerefor meerde stemmen, die telkens ontbra ken aan het voltallige stemmental. Dit heeft vermoedelijk geleid tot de niet-herkiezing van de heer Kodde als buitengewoon lid van G. S., welke functie hij, naar wij menen, vele ja ren heeft vervuld. (De Prov. Almanak geeft op sedert 1949, maar dit moet o.t. onjuist zijn). De heer Sterner ding (C.H.) kreeg namelijk reeds bij de eerste stemming 20 stemmen, de heer Kodde slechts 16. Bij de tweede stem ming werden dat er 17, bij de derde wederom 16. Is het te gewaagd om te veronder stellen, dat als de Staatkundig Gere formeerden hun stem wel hadden ge geven aan een K.V.P.- of P.v.d.A.- candidaat, de heer Kodde steun uit deze kampen had mogen verwachten? Zijn btiitengewoon lidmaatschap van Ged. Staten zou dan gecontinueerd zijn. Het zijn slechts veronderstellingen, want stemming over personen zijn nu eenmaal geheim. Maar opmerkelijk is het feit toch wel. In ieder geval: de heer Stemerding heeft de plaats van de heer Kodde in genomen. Overigens is deze functie niet van veel gewicht. De buitengewone Gede puteerde treedt zelden of nooit als Ge deputeerde voor het voetlicht De wetenschappelijke samenkomst, die een besloten karakter droeg, werd geleid door prof. dr. G. H. A. Groshei de. „De spits der verzoening" luidde het onderwerp van een theologisch re feraat, dat dr. L.' van der Zanden uit Groningen in de ochtendbijeenkomst hield, 's Middags werd geluisterd naar prof. dr. R. Hooykaas, die sprak over theologie en natuurwetenschap inde gouden eeuw. Bontgekleurde bloemen vrolijkten gistermiddag de eierlcfods op. waar tal rijke dames tezamen de „Vrouwen V.U. Hulp" vormend in vergadering bijeenkwamen. Deze bijeenkomst stond onder leiding van mevr. HuizingaBij- lenga, die na de gebruikelijke opening een kort woord sprak en daarin speci aal mevr. S. C. de CasembrootVan der Feltz. de echtgenote van de Com missaris dér Koningin, verwelkomde'. Prof dr. F .de Roos hield een cause rie over het onderwerp „Teveel aca demisch gevormden?" Deze gedachte, zo verklaarde hij, leeft thans sjerk. doch zij is in het algemeen niet houd,-, baar. Door de verarming van Neder land is alleen de productiefactor ar- beidsbekwaamheid op te voeren, is het nodig, dat moderne wetenschappelijke werkwijzen en resultaten worden toe gepast. En daarvoor zijn academisch gevormden nodig. EEN ACHTERSTAND. Hoe staat het nu met de Vrije Uni versiteit? Prof. Roos verklaarde, dat het aantal studenten slechts 10 be draagt van het aantal studenten van" alle Nederlandse universiteiten teza-. men. Dit wijst op een achterstand» dfe te groter is. wanneer men bedenkt, dat de V.U.. waar de wetenschap op Chris telijke wijze wordt beoefend, er is om tot zegen te strekken van de gehele bevolking. Dit legt de taak op om met inspanning van alle krachten te stre ven naar uitbouw der V.U., aldus prof. Roos. Vier ton hebben de dames van de Vrouwen V.U.-huIp bijeengebracht voor de instelling van een medische faculteit, zo deelde mevr. S. Verdam— Okma mede. Daarmee is men er ech ter niet. Thans wordt jaarlijks f 130.000 gespaard: dit moet 3 ton worden, op dat het Rijk f 800,000 zal bijdragen. Mevr. Verdam deed een beroep op de dames om deze actie te steunen, op dat de nieuwe faculteit een voorspoe dige groei zal beleven. BEGROETINGSAVOND. In de vooravond werden druk be zochte bidstonden gehouden in twee Gereformeerde kerken te Middelburg. In de Noorderkerk ging voor ds. G. Smeenk uit Almelo, die als tekst had gekozen Math. 11 25 en 26, in de Hof pleinkerk ds. H. Veldkamp, die als tekst had Ps. i 1 en 2. Vele honderden woonden later de begroetingsavond bij in het Schutters hof. De grote zaal was eivol en ook el ders in het gebouw, waarin luidspre kers waren aangebracht, volgden ve len het gebodene. De avond, die ondermeer door talrij ke Gereformeerde predikanten en hoogleraren van de V.U. werd bijge woond, stond onder leiding van ds. J. van den Berg uit Souburg, die in zijn openingswoord de gasten prettige da gen op Walcheren toewenste. Mede werking werd verleend door het uit stekende Souburgse zangkoor Soli Deo Glo:ria, de dcclamatrice mej. A. le Cointre, die haar gehoor met haar voordrachten ten zeerste wist te boeien en de organist de heer I. van Noppen. Zij brachten tezamen een pro gramma ten gehore, dat door de aan wezigen werd gewaardeerd. Vandaag wordt de huishoudelijke vergadering van de vereniging gehou den en zal een drietal sprekers inlei dingen houden. Hedenmiddag wordt een rondrit over Walcheren gemaakt. 20 muziekcorpsen nemen deel Twintig muziekkorpsen zullen deel nemen aan het festival, dat de Vlis- singse harmonie „Ons Genoegen" ter gelegenheid van haar 60-jarig be staan zal organiseren op 13 en 19 Augustus, juist voor en na de kinder stadweek. En onder deze gezelschap pen bevinden er zich met 60 muzi kanten, zoals „S.H.V." uit Rotter dam. Zowel in Oud- als in Nieuw-Vlis- singen zal men dit festival kunnen meemaken, daar op 13 Augustus, wanneer dertien korpsen concerteren, er behalve in het Bellamypark, ook in de „Goed-Wonen"-buurt wordt ge- Merkwaardige bodemproducten. Met de nieuwe aardappelen komen ook weer de nieuwe wonderverhalen, die dikwijls aan Baron van Munch- hapsens vertellingen doen denken. Zo oogstte de heer Jan de Koning Az. te Bruinisse een bos blauwputten, waar aan wel 60 aardappelen zaten (groot en klein) en de heer P. A. de Koning rooi de een bos met aardappels van zo bij zondere vorm als hij in zyn ruim 80- jarige leven nog nimmer had gezien. Deze merkwaardige producten zijn te zien by de heer Jac. Giljam. DOCTORAAL EXAMEN. De heer R. R. Portheine te Middel burg slaagde aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor het doctoraal examen Rechtswetenschappen. Vrijdag 11 Augustus worden de feestelijkheden geopend met een con cert van de muziekvereniging „Eu- phonia" uit* Goes in het Bellamy park. De volgende dag, de dag waar op 60 jaar geleden „Ons Genoegen" werd opgericht, zal een receptie wor den gehouden. De deelnemers aan het festival zullen dan een korte mars door de stad maken en 's avonds geeft de jubilerende vereniging een gala-feestconcert in het Concertge bouw. EERSTE DAG Zondag 13 Augustus is de eerste festivaldag. De deputaties van de deelnemende verenigingen zullen om half drie in het gemeentehuis worden ontvangen. Na een mars door de stad zal geconcertreerd worden door: „Nut en Genoegen" te Nieuwvliet; „Geduld Overwint" te IJzendijke; „Oefening Baart Kunst" te Hoofd plaat; „St. Caecilia" uit Stoppeldijk; ..Oefening Kweekt Kunst" te Schoon- dijke; „E.M.M." te Groede: „Werkers Welzijn" te Brugge; „St. Caecilia" te Philippine; „Nut en Vermaak" te Maldegem (B.); „St. Caecilia" te Oedelem (B.)„S.H.V.", Rotterdam; „Scheldegouwen" te Hansweert en de „Harmonie" te Oostburg. Met twee slotconcerten, o.a. gege ven door „Kolpings Zonen" uit Ber gen op Zoom, wordt deze dag dan besloten. TWEEDE DAG Op de tweede festivaldag, Zater dag 19 Augustus, dus na de kinder stadweek, concerteren 7 korpsen, echter alleen in het Bellamypark. Deze 7 verenigingen zijn „Concordia" Krabbendijke; „Ons Genoegen", Re- tranvehement„St. Caecilia" 4e Vlis singen; Apollo" te Sluis; „St. Cae cilia" te Kloosterzande; „O.K.K." te Westkapelle en „Arne's Genoegen" te Arnemuiden. Het slotconcert wordt dan gegeven door „O.K.K." in het Bellamypark. LERAAR BENOEMD. Tot leraar aan de Chr. Landbouw- en Huishoudschool te Middelburg werd benoemd de heer L. van den Dool te Katwijk aan'Zec. Th. J. Andriessen werd benoemd De heer Th. J. Andriessen, com mies eerste klasse ter secretarie van de gemeente Vlissingen, is b|j Ko ninklijk Besluit van drie Juli be noemd tot burgemeester van Ove zande en hfl zal tevens optreden als secretaris van deze gemeente. De be noeming gaat in op 16 Juli a.s. De heer Theodorus Johannes An driessen werd op 6 November 1913 te Vlissingen geboren. Na het behalen van het MULO-diploma, werd hjj aangesteld als schrijver ter secreta rie van Vlissingen en doorliep achter eenvolgens de rangen van klerk 2e kl. en le kl. en adjunctcommies. Be halve commies is de heer Andriessen tevens plaatsvervangend ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Hjj is voorts in het bezit van de akte van bekwaamheid in de Gemeente-Admi nistratie en het diploma Bevolkings boekhouding, terwijl hjj tevens de volledige opleiding voor staatsinrich ting M. O. heeft gevolgd. De nieuw benoemde burgemeester is gehuwd en heeft één kind. Zyn godsdienst is R. K.; politiek is hjj aangesloten bij de K.V.P. In het publieke leven beweegt de heer Andriessen zich zowel op poli tiek, maatschappelijk als liefdadig terrein. Hij is voorzitter van de K.V. P„ afdeling Vlisisngen, voorzitter van het plaatselijk Studiecentrum voor staatkundige vorming, voorzit ter van de Katholieke Gemeenschap, voorzitter van de R. K. Bond van Overheidspersoneel, voorzitter van de R.K. Sportvereniging „Walcheren"; bestuurslid der St. Vincentlus Ver eniging; bestuurslid der R. K. Re- classeyingsvereniginghoofdbestuurs lid van de R. K. Bond van Overheids personeel, afdeling Lagere Organen; penningmeester van de plaatseljjke Commissie „Steun Wettig Gezag" en secretaris van het Wit-Gele Kruis. Zeeuwse smeden behaalden diploma's Twaalf Zeeuwen zjjn in Den Bosch geslaagd voor het diploma landbouwwerktuigenkennis van de vakgroep Smederjj. Het zjjn de he ren J. den Hollander, Middelburg; J. Butler, 's Heer Arendskerke; J. Min derhout, Meliskerke; J. de Kam, Koudekerke; C. Boone. Oostkapelle; A. W. Bakker, Souburg; C. I. de Kraker, Nieuw- en St. Joosland; H. L. Mejjers, Serooskerke; J. Nieuwen- huizen en J. C. Huntersmarck, Ove zande; D. J. Kesteloo, Gapinge en P. J. Hiliebrand, Oostkapelle. Gisteravond waren de geslaagden bjjeen in café St. Joris te Middelburg, waar zjj werden toegesproken door de voorzitter der afdeling Middel burg van de Bond van Smedepa- troons, de heer S. Hiliebrand. Deze wees op het belang van het behaalde diploma, op de voortschrijdende me chanisatie en op de noodzaak, dat de smid van thans zich toelegt op de handel. Er- is een behoorlijke kennis nodig, wil men het vertrouwen van de boer winnen en dit niet bescha men. De heer Hiliebrand wenste de ge slaagden geluk en sprak de hoop uit, dat zjj op het diploma zullen voort bouwen. In deze bijeenkomst, die te vens werd bijgewoond door de leraar, de heer Van Damme en de Den Boer uit Utrecht, namens de vakgroep, werd nog medegedeeld, dat waar schijnlijk dit jaar gestart wordt met een cursus tractorenkennis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2