PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Siciliaanse bandietenleider Guiliano doodgeschoten Zeeuwse Gedeputeerden alle herkozen ENGELS LAGERHUIS KEURT HULP AAN ZUID-K0REA GOED DOODSTRAF TEGEN FISCHER EN AUS DER FUNTEN BILT DE VOORSPELT: 193e Jaargang - No.157 Dagblad, uitgave van de Urma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en 8". tl ieo Boer Adj. W. de Pagter. Hoofdred.; G. Balllntljn. PJ.verv.i W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. t 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKEN5E COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 6 Juli 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.5U. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. -..Brieven of adrea Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vllsstngen Walstr 58-60 tel 2355. 4 UJnen (bg.g. 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Pr. Maurltsstr 12. tel 102; Terneuzen: Bro uwerjjstr. 2; Zlerikzee: N Bogardstr. C 160, tel. 28 Politie maakte 5 jaar lang op hem jacht Bandietenkoning viel onder een regen van kogels. De Siciliaanse bandietenleider Salvatore Giuliano, die beschuldigd wordt van het doden van 105 politiemannen, is na een hevig vuurgevecht met de politie in 't dorpje Castrel Vetramo in de Zuidwestelijke hoek van Sicilië, doodgeschoten. De politie wist de bendeleider met verschillende van zyn getrouwen in een hinderlaag te doen lopen. Giuliano's gezellen, de overge blevenen van zyn eens zo machtige bende, wisten te ontkomen. Giuliano viel onder een regen van tommygunkogels. Hy werd in de rug getroffen toen hy achter een barricade van boomstronken, in de deuropening van 'n boerderij, waarop de bende klaarblijkelijk een overval had gedaan, was weggekropen. Giuliano droeg een diamanten ring, khaki battledress en een paar gloednieuwe sandalen. De bandietenkoning is 27 jaar oud ge worden. Vyf jaar lang heeft de politie hem gezocht. HET BEGON MET EEN GESTOLEN PISTOOL. Salvatore was een normale jongen, die na het beëindigen van zijn school tijd. waarin hij overigens veel spijbel de. een betrekking kreeg als electri- cien bij een plaatselijke telefoonmaat schappij'. Hij solliciteerde later bij de carabinieri, doch werd zonder opgaaf van redenen afgewezen. Toen de oor log uitbrak diende hij bij de Italiaanse luchtmacht, toen de geallieerden in 1943 op Sicilië landden besloot hij „geld te maken". Hij begon zijn roversloopbaan met een gestolen pistool en wat ammunitie. Zijn eerste slachtoffer viel in Septem ber 1943. toen hij een van twee cara binieri. die wilden zien wat hij bij zich had. neerschoot. Spoedig verzamelde hij een groep mannen om zich, van wie verscheidene reeds vogelvrij ver klaard waren. Hij trad medogenloos tegen verra ders en ..zwakkelingen" op. doch reali seerde zich spoedig, dat hij niet sterk stond, indien hij niet de sympathie van de bevolking wop. Hij richtte zijn daden daarom tegen de rijken, die hij gijzelde. Een deel der fantastisch hoge bedragen ging naar de armen en zo doende werd hij spoedig een ..geëerd" persoon. Hij kwam ook in contact met de mafia", de geheime Siciliaan se organisatie, die zelfs Mussolini niet kon elimineren. TWEEDT'IZEND MAN IN DE STRIJD. Giuliano oefende ook het „privilege van de eerste nacht" uit, dat een oude traditie onder de Siciliaanse aristocra tie vormt. Informati°oiidracht voor Guv Mollet De algemene secretaris van de Franse socialistische party, Guy Mollet, heeft de hem door de presi dent van de republiek toevertrouwde informatieopdracht aanvaard. Hy heeft evenwei do opdracht van kabi netsformateur afgewezen. Naar men verwacht zal Mollet vanavond of morgenavond verslag uitbrengen. In politieke kringen, aldus Reuter, meent men, dat Mollet weinig kans maakt door de Nationale Vergade ring als premier te worden aanvaard. De president zou de opdracht echter aan een socialjst hebben gegeven, omdat zy uiteindelijk de val van de nauwelijks gevormde regering ver oorzaakt hadden. Mollet heeft duidelijk gemaakt, dat hij de opdracht heeft aanvaard om te pogen overeenstemming te be werkstelligen tussen de zogenaamde „regeringspartijen" omtrent een mo gelijk regeringsprogram. Zelf wenst hij geen premier te worden. Men ziet hierin een aanwijzing voor de be reidwilligheid der socialisten, om deel te nemen aan de regering, in dien overeenstemming over de loon politiek zou worden bereikt. De ra dicalen betonen zich echter gebelgd over de val van hun premier. Queuil- le, en zullen mogelijk moeilijkheden veroorzaken. De crisis kan mogelijk 14 dagen duren, zo menen waarne mers. In politieke kringen gelooft men niet dat er enig vooruitzicht op is dat een socialist er in zal slagen een regering te vormen. Men beschouwt de leider van de M.R.P.. Bidault. of de radicaal- gezinde Rene Pleven als mogelijke la tere candidaten met betere kans van slagen. Nieuw radio-experiment Uitzending van een bergbeklimming Twee Zwitserse radioreporters van de studio Lausanne (radio Suisse Ro- mande) zullen, met gidsen en dragers. Zaterdag 5 en Zondag 6 Augustus a.s het Matterhorn (4482 m.) bestijgen. Gedurende de beklimming zullen zij in geregeld contact blijven met een hulpzender aan de voet van de berg. Waarschijnlijk ieder uur gedurende 10 minuten zullen de verslaggevers in de Franse. Duitse en Engelse taal hun In. drukken weergeven. Dit betekent een nieuw experiment op radio-gebied. Een jaar geleden, toen Giuliano's ac tiviteit een belangrijke uolitieke kwes tie was geworden, richtte de minister van binnenlandse zaken. Mario Scelba. een speciale politiemacht van tweedui zend man in om de strijd met Giulia no en zijn volgelingen "an te binden De leiding van deze speciale macht werd gegeven aan'de veteraan der ca rabinieri, kolonel Luca, die ook de de finitieve operatie beeft geleid, Acht uur na zijn dood is Giuliano in een ruwhouten kist begraven op het plaatselijk kerkhof. Het blijkt, dat Salvatore Guiliano de dood heeft gevonden als gevolg van zijn zwak voor vrouwen. Toen Guilia no opnieuw aan de politie was ontko men. die een net had getrokken rond om zyn hoofdkwartier, begon kolonel Luca, de bevelhebber van de tegen Guiliano ingezette politiemacht, een lijst aan te leggen van de woningen van vrouweh, waarvan bekend was dat zij tot zijn vriendinnen behoorden. Woensdagochtend vroeg zag een re chercheur in burger hoe een man uit een raam van de eerste verdieping van een dezer woningen klom, De politie man ving slechts een glirtfp' van het ge zicht van de uitbreker op, doch dit was voldoende: Guiliano was gesignal eerd. Mr. van Kleffens minister van Staat. Bij K.B. van 4 Juli is mr. E. N. van Kleffens benoemd tot minister van Staat. Nog geen beslissing over Westerling. De politierechter te Singapore heeft gisteren voor de vierde maal de zitting over de beslissing van het ver zoek der R.I.S. tot uitlevering van Westerling verdaagd op een medede ling van de pleiter van Indonesische zijde, dat bepaalde stukken nog niet uit Djakarta zijn ontvangen. De ver dediger van Westerling opperde te gen de verdaging geen bezwaren. Thans is 19 Juli bepaald als de dag van de zitting. ALARM Ogenblikkelijk werd alarm gebla zen. Gewapende politie-mannen ruk ten onverwijld aan. Guiliano had zich inmiddels naar een naburige woning begeven, die prompt onder vuur werd genomen. De Siciliaanse bandietenlei der poogde te ontkomen doch hij werd bij de ingang neergeschoten en dode lijk gewond. Zo kwam de man, die een politiemacht ter sterkte van een klein leger had getrotseerd, indirect door toedoen van een vrouw om het leven. Woensdagnacht stonden volledig be wapende „Carabinieri" op wacht bij het pas gedolven graf. Zij hadden tot opdracht iedereen neer te schieten, die het zou wagen zich meester te ma ken van het lijk van de verslagen Sici liaanse bandietenkoning. Berin heeft nog steeds hoop Emest Bevin, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, „wanhoopt er niet aan, dat Rusland alsnog een volledig actief lid van de V.N. zal worden, samenwerkend met de an dere landen in het belang van de vrede", aldus heeft Lord Henderson, Brits onderstaatssecretaris van Bui tenlandse Zaken, in antwoord op een vraag in het Hogerhuis verklaard. Lord Vansittard, de voormalige di plomatieke adviseur bij het Foreign Office, had namelijk gevraagd wat „het practisch voordeel is van Rus- lands nominaal lidmaatschap van de V.N.". Tijdens een hevig onweer Is tenge volge van blikseminslag de c.a. 3 eeuwen oude houten standaard-windmolen van de heèr J. Willems te Bergeyk—Weebosch tot de grond t9e afgebrand. Churchill wenst een geheime zitting Zonder stemming heeft het Engelse Lagerhuis de hulpverlening aan Zuid-Korea goedgekeurd. Winston Churchill heeft tydens het debat over Korea dringend verzocht om een geheime zitting van het parlement ter bespreking van de algemene militaire positie van Engeland. Churchill verklaarde er zeker van te zyn, dat hy in een geheim debat veel kon ver tellen, wat het Lagerhuis indachtig moet zijn en wat de regering kan aan vullen. Verder verzocht Churchill om nieuwe besprekingen met de Russen om een oplossing te zoeken, voordat deze over de „verwoestende macht" van atoomwapens beschikken. De Conservatieve leider noemde „de Ame rikaanse superioriteit op het gebied van atoomoorlog op het ogenblik een doelmatig afschrikwekkend feit voor een algemene communistische aan val". De huisvrouwen van Westelyk Berlyn werden danig gedupeerd, toen de Sowjets in de Oostelijke sector de watertoevoer afsloten, tengevolge waar van 50.000 kranen geen water meer gaven. Biet emmers en pannen staan de West-Berlijnse huisvrouwen in de rij bij een straatpomp om een voorraad water op te doen. Amerikaanse stellingen doorbroken Reuter maakte gisteravond laat be kend. dat de Amerikaanse troepen hun frontlinie in Zuid-Korea in Zuidelijke richting hebben verplaatst. Roy Maccartney, de correspondent van Reuter aan het front meldt hier. omtrent: „Veertig Noordkoreaanse tanks wis ten Woensdag, veertig kilometer ten Zuiden van Seoel, door de Amerikaan se stellingen te breken. De Amerika nen moesten terug trekken, waarbij zij hun gewonden en uitrusting aebter Eerste bevroren aardbeien naar Amerika De eerste zending van ongeveer 60 ton bevroren aardbeien naar Ame rika, is gisteren ingeladeft in het te Rotterdam liggende Amerikaanse s.s. „Clairborne". Oorspronkelijk had men gehoopt, dit jaar een millioen kilogram van deze vruchten naar Amerika te verschepen, maar door de weersomstandigheden en andere bijkomstigheden is slechts de helft voor uitvoer geschikt gebleken. Niettemin is het nog altyd de moeite waard om te trachten onze aard beien, die in Amerika zeer geliefd zijn, daar in bevroren toestand in gang te dóen vinden. Een Westduitse federale politie? Berichten uit Lottden maken melding, dat de Geallieerde Hoge Commissie in West-Duitsland studie maakt van een voorstel om aan West-Duitsland het hou den van een federale politie macht toe te staan. Er was nog geen besluit genomen en de kwestie zou nog door de drie Westelijke ministers van Buiten landse Zokcn behandeld moeten worden. COLORADOKEVERS BELAGEN DOORNSPIJK. De plattelandsgemeente Doornspijk (tussen Elburg en Nunspeet) heeft veel van de coloradokever te lijden. Grote gedeelten van de aardappelvel den zijn reeds geheel kaalgevreten. De po, functie van leider van het „Juden- referat" te *s-Gravenhage gestation- beroepsspuiters kunnen het werk niet neerd en had volgens de tenlaste- meer af. zodat men begonnen is de legging medegewerkt aan de Duitse dieren stuk voor stuk te verdelgen. vernederings-, vervolgings- en ver- Duizenden joden vonden door hem de dood. Twee namen zullen lange jaren verbonden blijven aan het rampzalige lot, dat de Nederlandse Joden trof gedurende de jaren der Duitse bezet ting. Het zijn de namen van de Duitsers Fischer en Aus der Fünten. Dit waren de woorden van de procureur-fiscaal bij de Bijzondere Raad van Cassatie in Den Haag, mr. Baron van Voorst tot Voorst, toen hij giste ren in de zaait tegen deze Slpo-agenten voor beiden tot de doodstraf con cludeerde. Zij zijn duivels in mensengedaanten. Duizenden Joden hebben door de ijver en de machtswellust van deze mannen de dood gevonden. Ter handhaving van recht en de wetten der menselijkheid zie ik de zwaarste straf als de enig juiste straf voor deze lieden, aldus de pro cureur-fiscaal. mravirr I nietigingspolitiek tegen de Joden. Ruim 12.000 Joden uit Den Haag en De 49-jarige Franz Fischer was omgeving vielen aan deze politiek gedurende de bezetting als „Krimi- in de gaskamers van Polen ten offer, nal Oberassistent" der Sipo, in de Het aantal der gedeporteerde Joden, moesten laten. De tanks werden ge volgd door infanterie. De doorbraak vond plaats in de omgeving van Osan, 40 km. ten Zuiden van Seoel. De Ame rikaanse troepen vochten door, totdat al hun ammunitie was verschoten. INDONESIË EN KOREA. „Tussen twee tegenstanders, die een koude oorlog voeren, meent Indonesië, evenals verscheidene andere landen, een derde positie te moeten innemen, welke tot uiting komt in de pogingen van Trygve Lie en die van Pandit Nehroe om een ontmoeting tussen Tru man en Stalin tot stand te brengen", zo heet het in een nota die Woensdag door het Indonesische departement van buitenlandse zaken is uitgegeven. In de nota wordt er voorts op gewe zen. dat het feit. dat Indonesië weigert een of andere richting uit te gaan, geenszins betekent, dat het neutraal blijft, doch dat het een oplossing zoekt voor het huidige conflict, dat de we reldvrede in het geding brengt. VEILIGHEIDSRAAD VRIJDAG BIJEEN. De Veiligheidsraad zal Vrijdag a.s. bijeenkomen, om te overwegen welke nieuwe stappen met betrekking tot de Koreaanse oorlog moeten worden ge. daan. De heer Stemerding volgt de heer Kodde op als buitengewoon lid van G. S. De samenstelling der afdelingen. In de Woensdag te Bliddelburg gehouden vergadering der Provinciale Staten van Zeeland werden tot leden van het college van Gedeputeerde Staten gekozen de heren C. Phllipse met algemene stemmen, mr. <lr. A J. J. M. Bles, met 37 stemmen (3 op de heer D. Kodde en 1 op de heer C. Boender), C. Hamelink met 33 stemmen (3 op de heer Kodde, 1 op de heer Boender, 1 op de heer A. J. Cambler, 1 op de heer J. L. Verha gen en 2 blanco), A. L. S. Lockefeer met 35 stemmen (3 op de heer Kodde, 2 op de heer Cambier en 1 op de heer Boender), A. Schout met algemene stemmen en mr. A. J. van der Weel met 35 stemmen (3 op de heer Kodde, 1 op de heer Boender en 1 op de heej Verhagen en 1 blanco). De voorzitter, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, wenste de gekozenen geluk met hun benoeming, wees op ae prettige sfeer, die steeds in het college heerst en verzocht hen hun plaatsenv als Gedeputeerden in te nemen. Bij de benoeming van een lid der Staten, bedoeld in art. 89 der Pro vinciale Wet (buitengewoon lid van Gedeputeerde Staten) werden uitge bracht op de heer A. H. S. Stemer ding 20 stemmen, op de heer D. Kodde 16 stemmen, op de heer Boen der 1 stem en op de heer D. W. Lindenbergh 4 stemmen. Hierdoor was een tweede vrije stemming noodzakelijk. Hiervan kreeg de heer Stemerding wederom 20 stemmen, de heer Kodde 17 stemmen en de heer Lindenbergh wederom 4 stem men. Dit verloop maakte herstemming noodzakelijk tussen de heren Ste merding en Kodde. Daarbij' werden uitgebracht 39 stemmen, waarvan de heer Stemerding er 23 verwierf, de heer Kodde 16, waardoor de heer Stemerding gekozen was. DE AGENDA. Een groot aantal ingekomen stuk ken werd hierna voor kennisgeving aangenomen of in handen gesteld van Gedeputeerde Staten of naar de afdelingen verwezen. Aangehouden tot de volgende ver gadering werd de aanwijzing van 7 personen, die de provincie tot de eerstvolgende aanwijzing in de aig. vergadering van de P.Z.E.M. zullen vertegenwoordigen en het verlenen van een bindend mandaat aan de vertegenwoordigers terzake van de benoeming van de leden van de Raad van Bestuur. DE AFDELINGEN. De afdelingen der Prov. Staten werden hierna als volgt samenge steld: Eerste afdeling: D. Immig (P. v. A.); W. P. A. Brouwer (Midd.); M. den Boer (C.H.); J. Hommes (A. R.); J. M. A. C. van Dongen (K.V. P.); D. Dekker (C.H.); P. Melief- ste (A.R.); mevr. E. J. van den Broeckede Man (P. v. d. A.); L. P. van Oorschot (P. v. d. A.); P. V. M. Vercauteren (K.V.P.), J. de Kruy- ter (C.H.); G. P. M. Dikötter (K.V. P.) en als Gedeputeerden C. Philip- se (C.H.) en A. L. S. Lockefeer (K. V.P.) Tweede afdeling: jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (P. v. d. A.); D. W. Lindenbergh (V.V.D.); C. Boender (S.G.); C. A. Kaan (C.H.); M. H. A. Govaert (K.V.P.); mr. H. B. Bouwman (P. v. d. A.)P. Boude- ling (A.R.); C. de Putter (A.R.); M. v. d. Himst (K.V.P.); A. J. Cam bier (V.V.D.); A. S. Wisse (S.G.); mr. W. F. E. baron van der Feltz (C.H.) en als Gedeputeerden mr. A. J. van der Weel (P. v. d. A.) en A. Schout (A.R.) Derde afdeling: H. Flikweert (S. G.); L. F. du Bois (P. v. d. A.); A. H. Vermeulen (P. v. d. A.); J. L. J. Bruinzeel (C.H.)D. Kodde (S.G.); A. P. Bil (P. v. d. A.); E. F. Poppe (K.V.P.); A. A. van Eeten (A.R.); J. S. Visscher (P. v. d. A.)C. Ver- donk (K.V.P.) en als Gedeputeerden mr. dr. A. J. J. M. Mes (K.V.P.) en C. Hamelink (P. v. d. A.) De volgende vergadering werd be paald op 31 Juli. des morgens 10.15 uur. i die via het Judenreferat en Wester- bork werden afgevoerd, werd in de tenlastelegging op ruim 13.000 ge schat. Het Haagse Bijzondere Hof ver oordeelde ruim een jaar geleden Fi scher tot levenslange gevangenis straf. „Al zijn de feiten overduidelijk en spreken zy voldoende voor zich zelf, toch zou ik gaarne van u vernemen welke rechtvaardiging voor uw da den u thans kunt aanvoeren?" vroeg de president van de Raad aan Fi scher. „Ik betreur het dat het alle maal is gebeurd en dat ik ooit bij" het „Judenreferat" gezeten heb", ant woordde Fischer. „Wat ik voor de Joden kon doen heb ik gedaan." „U hebt ze mishandeld ja". Als laatste excuus beriep requi- rant er zich op dat hij beambte was geweest, en niets anders dan beamb te, die bevelen had opgevolgd en zich aan deze bevelen niet had kunnen onttrekken. De 41-jarige Aus der Fünten had niet, zoals Fischer, cassatie aangete kend tegen de sententie van het Amsterdamse Bijzondere Hof, waar bij hij eveneens tot levenslange ge vangenisstraf was veroordeeld. De procureur fiscaal bij genoemd Hof was requirant van cassatie. Hij had tegen Aus der Fünten de doodstraf geëist. Gedurende vier jaren van de bezet ting, namelijk van September 1941 tot Mei 1944, had hij als dagelijks leider van de tot de „Sicherheits- dienst" behorende .,Zentrallstelle fur Judische Auswanderung" in Amster dam de razzia's op Joden in de hoofdstad georganiseerd en was er meermalen by aanwezig geweest. Uitspraak in beide zaken werd be paald op 12 Juli a.s. TWEE WILDE ZWIJNEN GESCHOTEN. In Ottersum is een jager er in ge slaagd binnen enkele dagen twee wil de zwijnen neer te leggen. De evers wogen 132 en 182 pond. Door de wilde zwijnen wordt in deze streek ernstige schade aangericht aan de te velde staande rogge. Hilversums oudste inwoner. „Opa van Leeuwen", is op ruim 101-jarige leef tijd overleden. Vliegtuig neergestort Bestuurder werd gedood Gistermiddag om kwart over twee is in de Noordoostpolder by de Zuider Ringweg in de omgeving van Emmei- oord een vliegtuig neergestort dat ge bruikt werd bij de onkruldbestrijding uit de lucht. De piloot, de heer A. W. Hamming uit den Haag is om het leven gekomen. Hg bereikte de leeftijd van 35 jaar. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. De heer Hamming was in dienst van het Ministerie van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening en Werkte voor de stichting hefschroefvliegtui- gen bij het onderzoek naar de ge bruiksmogelijkheid van vliegtuigen ter bestrijding van ziekten en plagen in land- en tuinbouw. Zoals bekend wordt dit onderzoek geleid door het instituut voor plantenziektenkundig onderzoek te Wageningen. De heer Hamming trad 1 Juni 1947 in dienst van het ministerie. Omtrent het ongeval vernemen wij nog de volgende bijzonderheden. Het vliegtuig was een Auster, die eigendom was van de N.V. luchtreclame te Naar- den. Na neergestort te zijn vloog het toestel onmiddellijk in brand. Een tragische bijzonderheid is. dat gisteravond de moeder van het slacht offer met de Kota Inten als repatri ërende uit Indonesië is aangekomen. Eindexamenvrees.... Een Haagse H.B.S.-ster, die vlak voor haar eindexamen zat, was ken nelijk zo bevreesd voor deze beproe ving, dat zij met een medescholiere, een meisje uit Groningen, dat bp de zelfde Hogere Burgerschool zat, de wijk naar België nam. Zij waren eerst naar Groningen gegaan en vandaar naar het Zuiden. Opsporing en aan houding werd verzocht en prompt werden zij te Spa door de gendarme rie 'aangehouden. Zij bleken wel in het bezit van geld te zijn, doch geen paspoort te hebben. De gendarmerie bracht de jeugdige vluchtelingen naar Vaals en vandaar werden zij naar Den Haag overgebracht. Verdwenen Buick terecht Zoals wij reeds gemeld hebben, ging Maandagavond een onbekende er met de Buick van een Hagenaar vandoor. De politie heeft nu de onbekende aangehouden. Dit bleek een zekere H. Th. G. A. van der een ex-student, uit Warmond te zijn. Hij verklaarde de Buick te hebben meegenomen, om dat hij de volgende dag weer tijdig op zijn betrekking in Warmond moest zijn. Van der M. had zelf benzine getankt, zodat hem geen diefstal van deze brandstof ten laste zal kunnen worden gelegd. In Warmond aangekomen, had hij de Buick in de buurt van zijn huis geparkeerd, daar de eigenaar, zoals hij de politie meedeelde, wel zou komen opdagen. OPKLARINGEN. In de ochtend aanvankelijk nog vrij veel bewolking met enkele verspreide buien, later flinke opklaringen. Zwak ke tot matige wind hoofdzakelijk tus sen Zuid en West. Iets hogere tempera tuur dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1