PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Gromyko: Amerika drijft stap voor stap naar een openlijke oorlog BILT Veiligheidsraad instrument om een oorlog te ontketenen Auto met roeiers tegen boom gereden Gascvlinder in de lucht Regering-Queuille gevallen OORZAAK VAN TREINBRANDEN IS GEEN MYSTERIE EVERTSEN" NAAR KOREA HONDERDJARIG BESTAAN DER PROVINCIALE WET HERDACHT DE VOORSPELT: 193e Jaargang - No.156 Dagbiaa, uitgave van de «Irma Provinciale Zeeuwse Courant Directie; B\ van de Velde en F. B. Jen Boer. Adj W. de Pagter. Hoofdred.i G. Balllnttjn. PLverv.j W. Leertouwer en B. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 CL per week; f 3.9C p. kw.; fr. p p. t 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 5 Juli 1950 ADVERTENTIEPRIJS; 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.30. tngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8 regels): van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.O. Middelburg Bur vilEstnger Walsti 58- -60 tel 2353 4 lijnen <b.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kaal 29. tel 2077 en 2924-, Goes: L. Vor&tstr 63, tel 2475 <b.g.g 2228); Oostburg: Pr Maurltsstr 12, tel 102; Terneuzen: Brouwerjjstr. 2; Zierlkzee; N Bogardstr C 160. tel. 26 RUS BESCHULDIGT TRYGVE LIE. De Moskouse bladen publiceerden in grote opmaak een verklaring van Andrei Gromyko, de Sowjet-Russlsclie eerste plaatsvervangende minis ter van buitenlandse zaken, waarin op uitvoerige wyze een overzicht wordt gegeven van het ontstaan der gebeurtenissen op Korea en het ge- wapender hand tussenbeide komen van Amerika. Gromyko beschuldigt de Amerikaanse regering een vijandige daad tegenover de vrede te hebben gedaan en dat de verantwoordelijkheid voor de gevolgen van de gewapende agressie, die door de V.S. Is bedreven, op haar zelf terug valt. De organisatie der V.N.' za! haar verplichtingen met betrekking tot het bewaren van de vrede slechts vervollen, indien de Veiligheidsraad het onmiddellijk stop zetten van de Amerikaanse mi litaire interventie en de onmiddellijke evacuatie van de Amerikaanse strijdkrachten uit Korea eist, aldus het slot van de verklaring. ministerie van Buitenlandse Zaken." Gromyko beschuldigt Trygve Lie, secretaris-generaal der V. N.. er van de Amerikaanse regering „op overge dienstige wijze" geholpen te hebben ,,het handvest op grove manier te schenden". Gromyko verklaart, dat de door de Veiligheidsraad aangenomen resolutie „een vijandige daad tegenover de vre de" is en dat de Raad zelf thans een instrument is dat „door de Amerikaan se heersende kringen wordt gebruikt met het oogmerk een oorlog te ontke tenen". De order van president Truman om een aanval'op Formosa te verhinderen, noemde Gromyko „een directe agressie tegenover China" en „een grove schen ding van de international overeen komsten van Caïro en Potsdam over Formosa als deel van China, welke overeenkomsten door de V. S. waren getekend". Na de schuld voor het conflict te hebben gegeven aan de Zuid-Kore- aanse autoriteiten, verklaart Gromy ko: „Toen het duidelijk werd, dat het terroristische regiem van Syngman Rhee, dat nooit de steun van het Koreaanse volk heeft genoten, zou vallen, ging de regering der V. S. openlijk tot interventie in Korea over en gaf bevel aan haar lucht-, marine- en vervolgens ook landstrijd krachten in actie te gaan aan de zijde van de Zuid-Koreaanse autori teiten tegen het Koreaanse volk. Door dit te doen ging de regering der V.S. over van een politiek van voorbereiding van agressie tot de politiek van openlijke inmenging in de binnenlandse zaken van Korea, tot de politiek van gewapende in terventie in Korea. Door die weg te kiezen schond de regering der V.S. de vrede en toon de, dat zij niet alleen niet streeft naar versteviging van de vrede, maar integendeel een vijand van de vrede is." In het begin zo vervolgt de verklaring van de Rus deelde de regering der V.S. mede. dat de Ame rikaanse strijdkrachten alleen ge bruikt zouden worden in operaties, die werden verricht op het grondge bied van Zuid-Korea. Maar na nau welijks enkele dagen verplaatsten de Amerikaanse luchtstrijdkrachten haar operaties naar Noord-Koreaans grondgebied en vielen Pyongyang en andere steden aan. De verklaring gaat voort: ..Door 'n grove schending van het Handvest der V.N. werd de Amerikaanse re solutie door de Veiligheidsraad aan genomen. Deze schending is slechts mogelijk gemaakt door de grote druk, die de Amerikaanse regering heeft uitgeoefend op de leden van de Veiligheidsraad, welke regering volgens de Rus ook de organisatie der V.N. heeft veranderd in een soort afdeling van het Amerikaanse Eén dode en vier gewonden. Gistermorgen is nabij Oud-Milli- gen op de Amersfoortse weg een personenauto met negen inzittenden tegen een boom gereden. Eén der in zittenden werd uit de auto geslingerd en was op slag dood, een werd zwaar en drie werden licht gewond. De inzittenden waren zeven leden van de jonge acht der Utrechtse roeivereniging „Triton" met him stuurman en een supporter en waren op weg naar internationale wedstrij den in Kopenhagen. De achtste roeier was eerder vertrokken om liftende Denemarken te bereiken, Twee bedrijven zwaar beschadigd; honderden ruiten gesprongen In het garagebedrijf ML A. J. Vis ser en Zonen, gelegen aan de hoek van de Noorderbeekstraat en de Noorderbeekdivarsstraat te Den Haag is een gascylinder ontploft. Hierdoor werden in de omgeving honderden ruiten ingedrukt. Door de glasscherven liepen enige personen verwondingen op. Het garagebedrijf en een daarnaast gelegen aluminium- fabriek werden zwaar beschadigd. Het ongeval heeft zich als volgt toegedragen. In de doorsmeerinrich- ting van de garage brak omstreeks half negen gisteravond brand uit toen enige personen hier aan het las sen waren. Direct werd de brandweer gewaar schuwd en begonnen omstanders de wagens uit de garage te verwijderen. Even nadat politie bij de brand was gearriveerd, vloog de gascylinder met een ontzettende klap de lucht in. De getroffen personen moesten in 'n ziekenhuis worden opgenomen. Bliksem trof ooievaarsnest. In Drachten is de bliksem in een ooievaarsnest geslagen. De drie jon gen in het nest en één der beide oude vogels werden gedood. Het drie dagen geleden gevormde Franse kabinet van de radicaal Hen- rie Queille is gevallen, doordat de socialisten zich bij de andere tegen stemmende partijen aansloten toen Dinsdag in de Nationale Vergadering werd gestemd over een motie tot uit stel van een algemeen debat over de samenstelling van het kabinet. Deze motie werd verworpen met 384 tegen 221 stemmen. Naar verluidt had Queille, toen hij naar de vergadering ging, het ver zoek om ontslag reeds in zijn zak, omdat hij wist dat de socialisten, Gaullisten en communisten tegen hem zouden stemmen. Het was de eerste keer, dat het nieuwe kabinet voor de nationale vergadering verscheen. De socialisti sche fractie verzette zich tegen de rechtse tendentie in het kabinet en vooral tegen de opneming er in van Paul Reynaud (die door de socialis ten wordt beschouwd als de spreek buis der grote zakenlieden) voor het Verre Oosten. President Auriol heeft het ontslag van het kabinet aanvaard. Men ver wacht, dat de president thans een so cialist zal aanzoeken voor de vor-. ming van een regering. Ontscheping Kola Inten. Het troepenschip Kota Inten wordt in de nacht van Woensdag op Don derdag in de Nieuwe Waterweg ver wacht. De ontscheping van de opva renden te Rotterdam begint, behou dens onvoorziene omstandigheden, Donderdag 6 Juli te 13 uur. Adenauer wenst veiligheidsgarantie Dr. Konrad Adenauer, de Westduitse federale kanselier, heeft in een per soonlijke brief aan de drie Westelijke Hoge-Commissarissen in Duitsland de kwestie aangesneden van Westduits- lands veiligheid. Dit is door een woord voerder van het Foreign Office te Lon den medegedeeld. Adenauer zou om deze geallieerde verzekering hebben verzocht, omdat er ongerustheid heerst over de oorlog in Korea, met name onder Duitsers, die in de buurt van de Sowjetrussische zónegrens wonen. Mijngang ingestort; vijf arbeiders gedood. In de mijn St. Lambert nabij Char leroi is op een diepte van 800 meter een .mijngang ingestort. Vijf mijnwer kers. onder wie vier buitenlanders, geraakten onder het neerstortend ge steente van de mijngang en werden gedood. Maandagavond is de Krakatau (in Straat Sunda. tussen Java en Sumatra) in werking gekomen. Het motorschip „Generaal van Speyck" seinde: „Modder en stenen gesignaleerd tot een hoogte van 800 meter". Vierhonderd houten rijtuigen krijgen stalen bekleding In verband met de laatste tijd voor komende treinbranden, heeft de pre sident van de Nederlandse Spoorwe gen, ir. F. Q. den Hollander, op een gisteren in Utrecht gehouden pers conferentie medegedeeld, dat zo spoe dig mogelijk zal worden begonnen de 400 rijtuigen, die doorvoor in aanmer king komen, met stalen platen te be kleden. Door de omvangrükheid van deze werkzaamheden de onderkanten van de wagens vertonen door de aan wezige ingewikkelde Installaties en pijpleidingen, veel overeenkomst met een duikboot, aldus ir. den Hollander zullen de wagens daarvoor weken lang uit de dienst moeten worden genomen, zodat dit werk slechts met kleine aantallen tegel\jk mogelijk zal zijn. Met het dichten van het ongeveer 60 meter brede gat bij het Kruininger- gors ter hoogte van Oostvoorne is de afdamming van de Brielse Maas een feit geworden. Het gat werd opgevuld door een z.g. Phoenix-ponton, een enorm betonnen gevaarte van het type, dat men in Xormandië ge bruikte tijdens de invasie-maatregelen. Ook bij de droogmaking van Wal cheren werden deze pontons gebruikt. De foto toont het moment, waarop de ponton het gat is binnengevaren en de afsluiting van de dam een feit is geworden. 1) Zuid-Koreanen hebben Soewon ontruimd De Nederlandse regering heeft aan Hr. Ms. torpedobootjager „Evert sen" opdracht gegeven zich te voegen bij de andere maritieme strijd krachten, welke in de wateren van Korea optreden, teneinde in samen werking met deze uitvoering te geven aan de aanbeveling van de Vei ligheidsraad van 27 Juni j.l. om hulp le verlenen aan de republiek Korea. Hr. Ms. „Evertsen' 'is een van de drie torpedobootjagers, die op dit ogenhlik in Indonesië gestationneerd zijn. De twee andere daa>- aanwezige torpedobootjagers zijn de „Korte- naer" en de „Banckert". Commandant van de „Evertsen" is de Luitenant ter Zee eerste klasse, D. J. van Doornick. De ..Evertsen" heeft een lengte van ruim 110 m^ter er) is biina 11 meter breed. De bemanning telt nor maal ongeveer 230 koppen. nen geringer dan lijk aannam. men oorspronke- AMERIKAAXSE AANDRANG OP EGYPTE? De Amerikaanse ambassadeur te Cairo, Jefferson Caffery, heeft gis teren voor de tweede achtereenvol- fende dag een bezoek gebracht aan e Egyptische minister van buiten landse zaken, Mohammed Salah el Din Bey. Men meent, dat hij poogt de Egyptische regering ertoe te be- vw rri v trfkwv te haar neutrale houding t.a.v. LAND TUSSEN AMERI- Koreaanse oorlog op te geven. KANEN EN NOORD-KO- REANEN. .Volgens een Reuterbericht uit To kio is door het hoofdkwartier van generaal Mac Arthur bekend ge maakt. dat de Zuid Koreanen Soe won hebben ontruimd. 25000 Noord Koreanen rukken met zware tanks Tjarda van Starkenborgh in Atlantische Raad De oud-gouverneur van Nederlands- Indië en laatstelijk ambassadeur te Pa- Zuidwaarts voorbij Soewon op. De j rijs. Jhr. Tjarda van Starkenborgh Noord Koreanen concentreren zich om de stoot naar het Zuiden op te vangen. Bij de toegangen naar Soe won hebben de Noord Koreanen dap per gevochten. Gistermiddag meld de een woordvoerder van het hoofd kwartier. dat er tot nu toe geen treffen had plaats gehad tussen Amerikaanse en Noord Koreaanse landstrijdkrachten Twee Noord Koreaanse vliegtui gen hebben een Brits patrouillefre gat aangevallen en „enige schade" aangericht. Op het hoofdkwartier onderzoekt men de identiteit van vliegtuigen, die Maandag Ameri kaanse vooruitgeschoven troepen aanvielen met boordwapens. De meeste waarnemers verklaren, dat het Australische Mustangs waren, doch de Britse bevelhebber in Japan verklaarde, dat zulks onmogelijk was daar zich op het ogenblik van de aanval geen Australische vlieg tuigen in de lucht bevonden. Volgens sommige piloten is de hoeveelheid tanks der Noord Korea- Leden Provinciale Stat en van Zeeland beëdigd. Hoewel het dagelyks bestuur van de Provincie Zeeland formeel nog ln functie was, zaten de heren Gedeputeerden gistermorgen tijdens de opening van de zomerzitting der Provinciale Staten mét de Statenleden aan de lange groene tafels. Hedenmorgen wordt het nieuwe college van G.S. gekozen. Gisteren legden de. leden van de Provinciale Staten voor de eerste maal byeen in de nieuwe samenstelling de eed af en luis terden naar de rede van H. M. de Koningin ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan der Provinciale Wet. Er waren tal van nieuwe gezich ten in de Concert- en Gehoorzaal (e Middelburg, terwijl men oude beken den ditmaal tevergeefs zocht. Een andere ongewone aanblik leverde 'n froot radiotoestel in een hoek van e zaal op; het was daar geplaatst om de Statenleden in de gelegenheid te stellen H. M.'s woorden te beluis teren. DE OPENING. De voorzitter, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, opende de zomerzitting met ambtsgebed. Vervolgens werden drie commissies gevormd voor on derzoek der geloofsbrieven van de leden. Hierin hadden resp. zitting de heren L. P. van Oorschot, D. Kodde en mr. dr. A. J. J. M. Mes, P. V. M. Vercauteren, mr. H. B: Bouwman en A. H. S. Stemerding, mr. W. F. E. Baron van der Feltz, D. W. Linden- bergh en A. Schout. De heren Van Oorschot, Stemerding en Van der Feltz deelden na afloop van dit on derzoek mede, dat de geloofsbrie ven in orde waren bevonden. De griffier der Staten, dr. B. D. H. Teilegen, las vervolgens de zuiverings- en ambtseed voor, waarna de Statenleden de eed of de belofte aflegden. De Commissaris der Koningin wenste de beëdigden geluk. Hy zei- de het vertrek van de niet meer in het college teruggekeerde leden te betreuren en aan de prettige samen werking de aangenaamste herinne ringen te bewaren, waarna hy de nieuwe leden hartelijk verwelkomde. De vergadering werd vervolgens geschorst tot half één, op welk tijd stip de radio-uitzending ter her denking van het 100-jarig bestaan der Provinciale Wet begon. Deze werd mede beluisterd door Middel burg* s nieuwe burgemeester, mr. dr. N. Bolkestein. REDE H.M. DE KONINGIN Deze radio-uitzending ving aan met een rede van H.M. de Koningin, waaraan het volgende is ontleend; In 1850 bestond nog de angst voor een terugkeer van de verlammende politieke verhoudingen in de republiek der Verenigde provincies. Het is niet waarschijnlijk, dat men toen heeft voorzien, welke belangrijke nieuwe ta ken in het moderne groeiende Neder land voor de provinciën waren wegge legd. Toen de ontwikkeling kwam, vormde de wet geen belemmering. In tegendeel het provinciaal bestel bleek in staat zich bij de eisen van de nieu we tijd aan te passen. Het ontwikkel de zich tot een bestuursorgaan dat een centrum vormt van tal van technische, culturele en sociale bemoeiingen, die op gewestelijke basis hun zegenrijke werking doen gevoelen. Veel technische belangen zo ver volgde H. M. vonden in het provin ciale bestuur hun verzorger. Veel soci ale en culturele arbeid wordt door de samenwerking in gewestelijke organen tot groter bloei gebracht. Particulier initiatief en overheidsbemoeiing vullen elkander daarbij aan. Na er op gewezen te hebben, dat de ontwikkeling der provinciën is gegaan van het verlammende particularisme der 18e eeuw door het centralisme der 19e eeuw naar een gezond evenwicht van middelpunt zoekende en middel punt vliedende krachten, besloot H. M. haar rede met de woorden: ..Zo zie ik voor mij: elf provinciën, ieder voor zich rijk aan mogelijkheden en ver scheiden naar de aard van haar inwo ners vormend tezamen het ene: Neder land". Hierna sprak nog de Commissaris der Koningin in de provincie Drente, als oudste van H.M.'s Commissaris sen, mr. dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk. Na de toespraak van de oudste Commissaris der Koningin in Ne derland, hoorde men staande het Wilhelmus aan. Vervolgens begaven de Statenleden zich naar Hotel „De Nieuwe Doelen", waar het Provinci aal Bestuur een maaltijd aanbood. Stachouwer is bij K B. benoemd tot ambtenaar van de buitenlandse dienst der 1ste klasse en aangewezen om als ambassadeur in bijzondere zending als plaatsvervanger op te treden voor de minister van Buitenlandse Zaken in het permanente orgaan van de Noord- Atlantische Raad te Londen. Koning Leopold binnen 14 dagen terug? De Belgische senaat heeft, na een ver. gadering. die tot vannacht half twee duurde, met 90 tegen 83 stemmen zijn vertrouwen uitgesproken in de rege ring van Jean Duvieusart. Verwacht wordt dat de Koning binnen 14 dagen zal terugkeren. Paul Struye, voorzitter van de Belgische Senaat, heeft Maandag te Luik verklaard, dat de Prins Regent een besluit heeft getekend tot bij eenroeping van beide aKmers in ge meenschappelijke vergadering op Donderdag, opdat deze zich uitspre ken over de opheffing van het re gentschap en de terugkeer van de Koning. Motie tegen vertegenwoordiger Ned. Antillen. De Staten der Ned. Antillen heb ben Maandagavond een motie van wantrouwen aangenomen tegen de vertegenwoordiger van de Neder landse Antillen, de heer M. Gorsika. Prinses Wilhelmina koopt schilderijen Dinsdagmiddag heeft Prinses Wil helmina een bezoek gebracht aan de pottenbakkerij van Ben Weber te Apeldoorn, waar op het ogenblik een tentoonstelling wordt gehouden van schilderijen en grafische werken van jónge Tilburgse kunstenaars, de Prin ses bleef ongeveer een half uur op de tentoonstelling. Zij deed twee aan kopen te weten een schilderstuk van G. Hurkmans, voorstellende „Bra bantse vennen" en een ets van Jan Riel, voorstellende „Gezicht op Dordrecht". Tevens kocht Prinses Wilhelmina enkele aardewerken voorwerpen, vervaardigd door Ben Weber. De Europese betalmgsunie Britse financiële functionarissen heb ben te kennen gegeven dat men waar schijnlijk voor het einde der week te Parijs tot definitieve overeenstemming zal komen betreffende de Europese be talingsunie. De ondertekening zal waarschijnlijk wel niet voor September geschieden. Hedenavond zullen de mi nisters van de Uitvoerende Raad te Parijs bijeenkomen. Sir Stafford Cripps zal Donderdag a.s. vroeg naar Parijs vertrekken. De Unie-overeenkomst zal terugwer kende kracht krijgen tot 1 Juli. Ir den Hollander vertelde, dat de oorzaken van de treinbranden voor hem geen mysterie zyn. Rijden ver oorzaakt altijd stof en by remmen treedt vonkvorming op. Het slypsel van de gietijzeren remblokken ver mengt zich met het stof, er komen vonken, de stoflaag gaat gloeien en bij lang remmen of vaste rem zelfs smeulen en later branden. Het in 1924 in dienst gestelde z.g. buffer materiaal, altijd bestaande uit bak ken van een motorrijtuig en een aanhangwagen heeft bij de zeer goede eigenschap ook een slechte, namelijk: het heeft een houten vloer. Tweemaal is het nu gebeurd, dat er één van de 200 treinwagenbakken, die dagelyks door het land rijden, 'n vloer in brand geraakte en beide ma len, aldus ir den Hollander, betrof het toevallig een kindertrein. Doordat de Spoorwegen nog slechts de beschikking hebben over de helft van het benodigde materiaal zal er met deze treinwagenstellen nog wel vijf a tien jaar gereden moeten wor den. De heer den Hollander legde er tenslotte de nadruk op, dat. hoewel vanzelfsprekend getracht zal worden de remgebreken te verminderen, die op zichzelf niet de hoofdzaken zijn. De bij-omstandigheden, namelijk brand baarheid van materiaal, is belang rijker. Daarom wordt bij de bouw van nieuw materiaal het gebruik van hout vermeden en zoveel mogelijk staal toegepast. Hatta beantwoordt tweede Nota. Namens de regering der R.I.S. heeft minister president Moh. Hatta thans eveneens geantwoord op de tweede no ta der Nederlandse regering over het zelfbeschikkingsrecht. Van zeer welingelichte zijde vernam de speciale correspondent van het A. N.P.. dat Hatta hierin ongeveer hetzelf de betoog heeft herhaald dat reeds was vervat in de eerste antwoordnota, na melijk dat de structuurveranderingen van federatie naar eenheidsstaat volko men legaal en overeenkomstig de voor lopige constitutie der R.I.S. tot stand zijn gekomen. Verder is men in Indonesische krin gen van mening, dat debatten over het zelfbeschikkingsrecht een volkomen theoretisch karakter dragen en voor de betrokken bevolkingsgroepen van geen enkel belang zijn. INDONESIË IN GEVAL VAN OORLOG. „In een eventuele oorlog tussen Amerika en Rusland zal Indonesië ze ker niet neutraal blijven, doch zich scharen aan de zijde van die leden der Verenigde Naties, die zich niet willen bemoeien met een oorlog onder leiding van Trygve Lie", aldus verklaarde Hadji Agus Salim. adviseur van het ministerie van buitenlandse zaken der R.I.S. Indonesië zal niemand tot vijand verklaren, behalve het land. dat onze souvereiniteit en onze onafhankelijk heid schendt, voegde Agus Salim er aan toe. Schilderij van Hobbema aan Canada overgedragen. Het geschenk aan het Canadese volk, bestaande uit het schildery „De twee Watermolens" van Mein- dert Hobbema. is gistermorgen op het paleis Soestdijk namens net Ne derlandse volk door H. M. de Ko ningin aan de Canadese ambassa deur overhandigd. De minister van O., K. en W. was bij deze plechtigheid aanwezig. De wet, waarbij tot deze schenking aan het Canadese volk werd besloten, is op 22 Juni door de Koningin gete kend. Gezelligheid kent geen tijd... Maar kan soms erg duur zijn. Een Haags echtpaar ging Maan dagmiddag wat spelerijden. Hun mooie Buick bracht hen zacht zoe mend en spinnend als een poes naar Warmond, waar de thee werd ge bruikt. Daar werd kennis gemaakt met een charmant heer, die zich aan genaam voordeed. In de avonduren besloot het drie tal zich verder in Scheveningen te gaan vermeien. De nieuwe kennis zo'n echte gezellige baas zou de wagen rijden. Aldus geschiedde. Te Scheveningen gearriveerd stapte 't echtpaar bij een restaurant af. De nieuwe kennis zou de glanzende Buick even parkeren. Hij schijnt daarmee veel moeite te hebben, want hij is met de wagen nog steeds niet komen opdagen. De politie zoekt nu met het autoloze echtpaar mee. WEER ONWEERSKANSEN. Veranderlijke bewolking met in de middag of avond plaatselijk regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige, langs de waddenkust later vrij krachti ge wind, hoofdzakelijk tussen Noord» oost en Oost Iets hogere temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1