Gouddorst Ook Belgie kent huurproblemen Nieuw leven in Florence JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Kunst en edel handwerk Zeeuwse Almanak Geen vestigingsvergunningen nodig MAANDAG 3 JUL11950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DUIZENDEN VREEMDELINGEN OP BEZOEK. (Van onze correspondent) FLORENCE, Juni De stad van de Medici aan de Arno sprankelt van nieuw leven. Meer dan anders ontmoeten mensen uit de gehele wereld elk aar hier. Pelgrims voor het Heilig Jaar gaan van de ene kerkelyke beziens waardigheid naar de andere. Vooraan lopen een of meer geestelijken, daar achter volgt een bonte menigte uit 'n reisgezelschap. Opera, balletten, concerten en toneeluitvoeringen van het 13e Maggio Musicale Fiorentino herscheppen tot diep in Juni de avonden in een zomernachtsdroom. In Flo rence is het volop zomer. Het kwik staat er zelfs tien graden hoger dan in het slechts vier uren sporen er vandaan gelegen Milaan. De nieuwaangeko- mene moet eerst even acclimatiseren. Zijn tong plakt hem aan 't gehemel te en zjjn kleren voelen klam aan op zijn lichaam. Wat komen al die vreemdelingen hier doen? Er is wel geen stad in de wereld, waar op een zo beperkte ruim te zoveel kunstschatten zijn geconcen treerd. Ieder verlustigt zich op zijn manier. De oude brug, die de oorlog overleefd heeft, de Ponto Vecchio. is de moeite van het bekijken waard. Voor de juweliers en de zilversmeden verdringen de mensen zich. De oorlog is aan deze stad voorbij gegaan. Het had ook andere kunnen zijn, zoals blijkt uit de vele sporen van geweld op de toegangswegen naar de stad. Die dateren echter al weer van ruim vijf jaar geleden. Niemand, die op de Piazza della Signoria staat, kan zich voorstellen, dat dit plein in een massa puin zou zijn veranderd. Niet ver verwijderd van de Dom ligt een oud, intiem theater, de Pergo la. Het is het verzamelpunt van een zeer geselecteerd Florentijns gezel schap. Een gezelschap, dat zich eerst terdege vergewist met wie het te doen heeft, voor het aan de eigen landgeno ten of aan vreemden toegang ver leent. MODESHOW. Een actieve vereniging van vreem delingenverkeer gaf dezer dagen een modeshow. De anders zo ontoeganke lijke Florentijnse dames waren deze avond wat minder op een afstand en verschenen in groot avondtoilet. Slan ke vrouwen met ovale gezichten, lange zwarte wimpers en gracieuze bewegin gen herinneren eraan, dat Botticelli en andere meesters van de Renaissance in deze stad hun modellen vonden. Reeds in de foyer was het een modeshow. Toen de modellen werden getoond brak er een enthousiast applaus los. Hadden deze modellen werkelijk een Franse inslag, zoals de stadskranten de volgende dag beweerden? Wij geloven het niet. want wij zagen Florentijns kant aan de buitengewoon mooie avondjaponnen, zagen Florentijnse hoeden in vele variaties, zoals ze dit jaar in geheel Italië gedragen zullen worden en wij verheugden ons over de eenvoudige lijn en gedekte kleuren van de toiletten. FIJNE SMAAK. Florence is een stad met een zeer fijne smaak. Wie met de Baedeker in de hand langs de gebouwen en monu menten loopt, vergeet zo gemakkelijk wat ook nu nog ontelbare kunstenaars en handwerkslieden hier produceren. Wat zij uit porcelein, glas, metaal en ivoor maken, is te zien in een grote zaal van de handwerktentoonstelling. De compositie, die wij eerst voor een schilderij aanzagen, bleek bij na dere beschouwing een samenstelling te zijn van alle mogelijke zeldzame ste nen. Ten tijde van de Medici was dat de grote mode en alle musea herber gen deze mozaïken. meestal bloemmo tieven op zwart marmer. Opvallend zijn een paar gele papegaaien op een zwarte achtergrond, waarvan de steen tjes uit een groot blok afkomstig zijn, dat de vader van de kunstenaar eens uit een hol in de Ganges haalde. De prijs van dit zeldzame stuk Is 15.000 lire. Wanneer de meester op dit ge bied, Menegatti, voor altijd zijn ogen gesloten zal hebben, heeft zijn werk alleen nog museumwaarde. Niemand is in staat zich van het voorhanden ruwe materiaal 280.000 steensoorten te bedienen. NIEUWE HANDWERKEN. Er ontstaan nieuwe handwerken in Florence. Op de bovenste verdieping van het oude Palaste vinden wij Sal- vatore Ferragamo aan het werk. Hij is geen Florentijn, doch stamt uit de E RET AAK. Een van de dingen, waarvoor men buiten Zeeland een blijvend respect heeft voor de Zeeuwen, is de manier, waarop zij in oorlogstijd gastvrijheid en onderdak hebben verleend aan hun medemensen. Eerst aan de geëvacu- eerden uit andere delen van het leund, later, in de tijd van grootste nood, aan mensen uit hun eigen provincie. Thans wordt er opnieuw een beroep gedaan op de ZeeuwenTen behoeve van de gerepatriëerden uit Indone sië. En nu weten we wél, dat samen woning geen pretje is en dikwijls zélfs een ongenoegen. Samen een huis delen, het is iets, dat de meeste mensen nu eenmaal moeilijk kun nen. Maar nog éénmaal zal het moeten. Juist degenen, die thans gedwongen uit Indonesië terugkeren, behoren tot de beste zonen van ons volk. Zij wa ren de voortrekkersde mensendie de voetsporen drukten dergenen, aan wie Nederland zijn wélvaart te da/n- ken heeft. Voor hun genoegen komen zij waarlijk niet naar Zeeland. Zij ko men uit bittere nood. Liever zouden zij een woonplaats hebben gevonden in het Westen, waar hun Teemsen op werk beter liggen dan in Zeeland. Vanuit Zeeland zal het moeilijker zijn om aan de slag te komen, dan vanuit de grote steden. Dit moge een reden te meer zijn om de repatriërend en een gastvrije ontvangst te bereiden en om ook als is dit een offer niets ongedaan te laten om hen onderdak te verle tten. buurt van Napels. Hij heeft echter Flo rence wegens zijn kunstzinnig karak ter tot zijn woonplaats gemaald;. Deze temperamentvolle, nog jeugdige man met zwarte ogen, maakt jaarlijks 600 modellen van damesschoenen, die zelfs Hollywood in vervoering brengen. Hij maakt geen gebruik van machi nes. Ook zijn 600 medewerkers zijn kunstenaars én maken na, wat hun meester hun als voorbeeld geeft. Fer- ragame laat zich op geen enkele ma niet door het buitenland inspireren. Men noemt Boulogne de „vette" stad, omdat het in vroeger jaren meer om goed eten gaf dan om kunst. De Florentijnen zijn ondanks hun kunst zinnige vermogens niet afkerig van lekker eten. Wij bezochten 'n soort herberg, waar aan de 6 tafels, die het lokaal rijk was, ongeveer tien nationa liteiten zaten te eten. Ons oordeel over de grote Florentijnse biefstuk is in een woord gezegd uitstekend. Einde Juni is deze droom in Floren ce afgelopen. Dan komt de stad in zo'n tropische hitte, dat iedereen naar zee vlucht om enige koelte te krijgen. Maar vreemdelingen, die op zoek zijn naar schoonheid, zullen toch na Juni in grote getale in Florence vertoeven. Kinderverlamming in Engeland baart zorg. In de afgelopen week is het aantal gevallen van kinderverlamming in En geland sterk gestegen. Er werden 83 gevallen gerapporteerd, 32 meer dan de voorgaande week. Het totaal aantal gevallen in dit jaar bedraagt tot nu toe reeds 543 tegen 230 in 1949. Er zijn reeds 113 personen aan de ziekte ge storven. Bulgarije heeft het grensaccoord met Joegoslavië opgezegd. Feuilleton door David Dodge 43 Ik las zijn exemplaar van Prescot en dronk koffie met anrj's, terwijl hij aan de vertaling werkte. Dat wach ten deed mijn onrust weer naar bo ven komen. Na iets langer dan een uur was hij gereed. Verscheidene van de strookjes waren duplicaten, zodat hij ongeveer maar vijftig woorden neergeschreven had op de Igst, toen hij mij die met de stroken overhan digde. Ik gaf hem het stel, dat ik in mijn zak had. „Kunt u die morgenavond gereed hebben?" „Dat denk ik wel. Is dat alles?" „Er komt nog één stel. Het laat ste". Zijn zware oogleden gingen omlaag en hij grinnikte even. „U bent een voorzichtig man, se- nor Colby. Het doet me plezier, dat ik niet meer zaken te doen heb met gringos. Ze zijn me te slim af. Zal ik een taxi laten komen of gaat u wandelen?" „Graag een taxi. Uw soles zouden een goede buit voor bandieten kun nen zgn en uw straten zijn nogal donker". Ik was niet zo bevreesd voor ban dieten, dan voor Jêff en mijn nood lot. Maar dat behoefde Naharro niet te weten. Hij liet een taxi komen. Toen die mij aan het hotel afzette, keek ik door de hall en de eetzaal, of ik Raul of Ana Luz ook zag, voor ik naar de réception ging. Ze waren niet te zien. Julie zat nog in de can- tina, net waar zij die morgen gezeten had en draaide haar limonadeglas in haar vingers rond. Zij hield haar- ogen op haar glas gericht toen ik haar voorbij liep. Ik was van plan om nog een po ging tot verzoening te wagen, nadat ik mijn kostbare lading had afgege ven. Zij moet zich daar tamelijk el lendig hebben gevoeld, zo alleen. Ik zei tegen de klerk: „Geef mij even de enveloppe uit de safe. Jk moet er nog wat aan toevoegen". De klerk staarde mg aan. „Maar senor! Die heb ik aan uw boodschapper meegegeven; geen half uur geleden". Het was mg, of ik van achteren een slag met een bijl kreeg. Ik kon mij niet bevyegen. Ik kon mijn mond niet opendoen. Terwijl ik daar stond en als het ware inwendig verbloedde, begon Julie te lachen. HOOFDSTUK X Zij lachte nog, toen de klerk, mijn gelaatsuitdrukking ziende, mij een kort getypt briefje overhandigde. Er stond in het Spaans op: „Verzoeke aan brenger dezes het voorwerp mee te geven, dat u voor mg in ,de safe bewaart". Het was gesigneerd met mijn naam. De handtekening zag er inderdaad uit als de mijne. De klerk zei: „Ik hoop, dat er niets verkeerd gegaan is, senor. Ik heb de handtekeningen zorgvuldig vergeleken voor ik de enveloppe overgaf". Mijn hersenen begonnen weer te werken niet veel, maar genoeg, om te spreken. „Wie heeft het brief je gebracht?" „Een jochie van de straat". Julie's gelach werd langzamerhand hysterisch. Ik liep de cantina in en ging tegenover haar zitten. Haar ge lach hield als een afgesloten water kraan op. „Ik heb hier uren zitten wachten, om je gezicht te zien, als je zou ho ren, dat het ding weg was". Zij lik te als een beest haar lippen af. „Oh, het was prachtig; het was won derbaarlijk!" Zij begon weer te lachen. Ik liet haar begaan terwijl ik de handtekening van het briefje bekeek. Uit de lichte onvastheid van de pen- nestreken, die scherp en vast zouden hebben moeten zijn en de dunheid van het papier kon ik zien, dat het een overtrek was. Maar het was klei ner, dan mijn normale handtekening. De copie was niet uit het hotelregis- ter genomen. Ik liet mijn gedachten teruggaan, trachtend mij te herinne ren, waar ik nog meer een handteke ning had gezet het boek in het pension, een formulier op de Banco del Credito, een reischèque. Naharro! (Wordt vervolgd). Sinds enige weken Is men bezig met de aanleg van de meerdyk van de Oosterpolder op drie plaatsen in het IJselmeer, n.l. ten Zuiden van het Keteldiep, ten Westen van het Keteldiep en in de omgeving van de toe komstige hoofdstad van de polder. Het zal zeven jaar duren voor de Oos terpolder is drooggelegd. Zes jaren zyn nodig om dit gebied, groot 50.000 ha. in te dyken en één jaar voor de drooglegging. Met baggermolens wordt een gedeelte van de slappe lagen, waaruit het bovendeel van de IJselmeerbodem bestaat, ter plaatse van de toekomstige djjk wcggebag- gerd, en door zand vervangen (boven). Een overzicht van de opslag plaatsen aan de Schokkerhaven, waar 12.000.000 kilo steen en 700.000 bossen ryshout en andere materialen in de loop der jaren zyn verzameld. De huisjes langs het water zijn slechts stapels rijshout (onder). Huurprijzen 170 van die van voor de oorlog. (Van onze correspondent) BRUSSEL, Juni Het ongewone feit heeft zich voorgedaan, dat de (nieuwe) regering aan 't parlement wetsontwerpen ter goedkeuring heeft voorgelegd, nog vóór de Kamer en Senaat hun vertrouwen in het kabinet hebben uitgesproken. Doch de aard van de wetsontwerpen wettigde afwij king van de regels. Het kon nu eenmaal niet anders, wilde men niet ln een chaos raken. Bijvoorbeeld ten aanzien van de huishuren. TE ROYAAL OPGEZET De samengeordende wetten, hou dende uitzonderingsbepalingen inzake huishuur, zoals ze officieel heten, ver vallen namelijk op 1 Juli en als niet zou zgn ingegrepen, zouden de huur ders van die dag af niet meer wor den beschermd. Om dat te voorko men heeft de regering voorgesteld die wetten met zes maanden te ver lengen, De Kamer ging vanmiddag morrend daarmede accoord, de Se naat zal volgen. Niettemin zijn er ernstige beden kingen tegen handhavingen van de bestaande bepalingen. Uiteraard van de zijde van de huiseigenaars. Want de eigenaars van huizen (uitgezon derd die van luxe-woningen") mo gen niet meer nuur vragen dan 170% van de vooroorlogse huurprijs. De kosten van levensonderhoud zijn sinds 1939 met een 300 pet. gestegen. De klachten van de huiseigenaars kan men zich voorstellen. Ze zgn te ver gelijken met die van de huiseigenaars in Nederland. Ook hier vermindert de waarde van onroerend bezit door gebrek aan onderhoud, want de kos ten van reparaties b.v. staan op het indexcijfer 4,5. Maar hoe ligt nu het woningvraag stuk, gezien van de zgde van de huurders Er was direct na de bevrij ding 'n ngpend tekort, 't Probleem is ook nu nog niet opgelost, maar het is veel minder ongunstig dan in Ne derland. Een geluk is natuurlijk, dat de bevolking zich vrijwel niet uit breidt. In de grote steden is een an der geluk bij een ander ongeluk, dat de eind vorig en begin dezer eeuw voor anderen dan arbeiders en kleine middenstanders gebouwde woningen, zeer royaal werden opgezet. Wat een brede gangen! Wat een hoge vertrek ken! Maar dat betekent voor de be woners die ér van voor de oorlog „in" zitten, dan hun huurprijs niet bovenmatig is verhoogd, maar wel, dat de kosten van verwarming en per soneel dikwijls niet meer zijn op te brengen. Een groot gedeelte van wat men in Amsterdam herenhuizen zou noemen, wordt daarom sinds de oor log door meer dan een gezin bewoond. Zo werd aan de behoefte aan woon ruimte door de dwang der omstan digheden tegemoet gekomen. Ook er- 21. Jimmy Brown had in zijn apenleven al heel wat beleefd, maar een agent, die het verkeer ze gelde, was hij nog nooit tegengekomen en feitelijk dacht hij, dat die vent met die pet op, die daar zo wijd met zijn armen stond, er op uit was, hem zijn pas verworven fiets afhandig te maken. Jimmy begon kwaadaardig te groznraen en daar hij helemaal niet bang was uitgevallen, reed hij regelrecht op Priem Pruim af, zonder zelfs maar een ogenblik zgn vaart te verminderen. Integen deel, hg deed er nog een schepje op. vaart men overal, bouwd wordt. dat er flink ge- GEEN VESTIGINGS VERGUNNING Doch men mag niet te vlug con cluderen. dat het dus wel losloopt met de huurders. Want wat gebouwd wordt, is vooral bestemd om hetzij meteen, hetzij °P de duur eigendom te worden van de bewoners. Dat komt overeen met 't ideaal van elke Belg: eens eigenaar te zijn van zijn huis. Maar diegenen, die een huis willen huren en die het niet schikt de extra-bedragen op te brengen, die hen eens eigenaar zouden maken, komen daardoor niet aan hun trek. De arbeiders niet, evenmin de jonge gezinnen van middenstanders, begin nende ambtenaren, beoefenaars van de z.g. vrye beroepen enz. Die moe ten dus zien een deel van een oud huis te huren. In Brussel bv. consta teert men, dat een bijzonder groot aantal van de jonge ambtenaren, die de ministerie's bevolken, buiten de agglomeratie woont, omdat het in de stad geen betaalbare woning vindt. Afgezien van de beperkende bepa ling ten aanzien van de hoogte der huren is iedereen overigens vrij. De hurder kan zich vestigen waar hij wil. Vestigingsvergunningen kent men hier niet. Door de overheid op gelegde medebewoning evenmin. Van zijn kant kan de eigenaar met zgn huis doen wat hem goeddunkt, het desnoods leeg laten staan. Slechts de 170 pet. beperkt zgn vrijheid, doch dat is wee de arme huurder zo gemakkelijk te ontduiken. Al heel gemakkelijk, als een voor de oorlog door een gezin bewoond huis, thans aan twee of drie gezinnen wordt ver- huuz'd. Het is ook niet moeilijk, wan neer de candidaathuurder nu eenmaal in de stad moet wonen en bereid is een „sleutelgeld" te betalen of „meu bilair" over te nemen tegen prijzen, die in de eerste tijd na de bevrijding soms wel drie jaar huur evenaarden! Die excessen nemen af. Maar er is nog steeds een brede marge tussen de sociaal en economisch gerecht vaardigde eisen van de eigenaars aan de ene, die van de huurders aan de andere kant. Vinkeveense plas verandert yan aanzien. Amsterdam heeft voor het bouw- ryp maken van de gronden ten be hoeve van de stadsuitbreiding in de naaste toekomst, ca. 60 millioen m3 zand nodig. De baggermaatschappij Bos en Kalis te Sliedrecht, probeert thans een concessie te krijgen voor zandwinning uit de Vinkeveense plas. Zg wil in die onderneming drie mil lioen gulden investeren. Het plan houdt o.m. in het graven van een ka naal en de bouw van een sluis. De Vinkeveense plas zal een ander aan zien krijgende meeste eilandjes zullen verdwijnen. Daartegenover stelt de maatschappij de aanleg van een recreatieoord langs één der oevers. Het Wereldgebeuren Eiland in de branding Het eiland Formosa (Portugees voor: „schoon eiland") of Taiwan (Chinees voor: „terrassen-eiland") ligt op de Kreeftskeerkring voor het va.ieiand van China en als zodanig is het de grote „stepping-stone" tus sen Japan en de Philippijnen. Het heeft een oppervlakte van 22.200 km2 en telt ruim vijf millioen inwoners. Ofschoon het eiland om tal van rede nen de laatste jaren niet over gebrek aan belangstelling kon klagen, kwam het in zeer ijbzonder licht door de verklaring van president Truman, die hij op 27 Juni jl. aflegde. Het heette daarin o.a.: „Onder deze omstandig heden zou de bezetting van Formosa door de communisten een directe be dreiging betekenen voor de veiligheid in het gebied van de Stille Oceaan en de Verenigde Staten verhinderen hun wettige en noodzakelijke taak in dat gebied te vervullen. Bijgevolg heb ik de zevende vloot opdracht gegeven een aanval op Formosa te voorkomen. In aansluiting hierop heb ik een be roep op de Chinese regering op For mosa gedaan om alle operaties door lucht- of marinestrjjdkrachten tegen het vasteland te staken. De zevende vloot zal erop toezien, dat hieraan de hand wordt gehouden. Met het bepa len van de toekomstige status van Formosa dient gewacht te worden tot de veiligheid in het gebied van de Stille Oceaan hersteld en een vredes verdrag met Japan gesloten is. Hier toe zgn eerst verdere stappen en be sluiten van de UNO noodzakelijk". Daarmee is dus voorlopig een nieu we autoriteit gesteld over een eiland, dat zich in de loop der eeuwen nooit bgzonder goed heeft kunnen neerleg gen bij een vreemde overheersing. Zelfs de Jappen slaagden er nooit in om bv. de bergbevolking geheel te pacificeren. In vroeger eeuwen was het een Ne derlands en later een Spaans koloni- satieterrein. In 1895 werd Formosa, krachtens het verdrag van Simonose- ki, ingelijfd by Japan, nadat het eerst lange tijd Chinees was geweest. Na de tweede wereldoorlog werd het eiland opnieuw een Chinese kolonie, m politiek opzicht is het er tamelijk onrustig. Ofschoon een deel van de be volking uit Maleise rassen bestaat overwegen toch de Zuid-Chinezen' maar niettemin heeft men evenveel afkeer van een „koloniaal bewind" van Tsjang Kai-sjek als van het voor malige Japanse bewind. In 1947 werd een nieuwe Chinese gouverneur voor het eiland benoemd, die beloofd heeft, een democratisch bestuur te zullen in voeren. Op 27 Agustus van het vorig jaar, toen de débacle van de Chinese nationalistische legers steeds duidelij ker werd, was er volgens berichten uit Chinese koker te Hongkong sprake van, dat de Verenigde Staten Formosa wilden gaan bezetten. Die berichten volgden op een rapport, dat in Januari van datzelfde jaar was gepubliceerd door William C. Bullitt, die voor het Amerikaanse Congres de situatie in China had onderzocht. Bidlitt wees op de grote gevaren, die in politiek, eco nomisch en vooral ook strategisch op zicht voortvloeiden uit de incompeten tie van de Chinese nationalistische re gering. Hij adviseerde, dat een Ameri kaanse generaal met een staf van 600 officieren naar China zou worden ge zonden om de nationalistische com mandanten. die „niet voor hun taak berekend" waren, te vervangen. Thans bijna anderhalf jaar later stuurt de Amerikaanse regering de zevende vloot naar Formosa. De aanleiding tot deze maatregel is de plotseling ont brande strijd op Korea, maar men vraagt zich af. of binnen afzienbare tijd de kwestie-Formosa niet veel be langrijker zal zijn. Volgens berichten van de New York Times uit Hongkong zijn de Chinese communisten thans vrijwel gereed voor een invasie van Formosa. Nu bovendien de Chinese na tionalisten hun storingsaanvallen heb ben gestaakt, kunnen de rode legers de laatste voorbereidingen in alle rust voltooien. Wanneer nu de Amerikaan se Marine de Straat van Formosa, overeenkomstig de orders van Truman, blijft bewaken, dan zouden de commu nisten geen invasie op het eiland kun nen volbrengen zonder volledige Sow- j et-Russische hulp. Een andere vraag is, of het een der nevendoelen van de Noordkoreaanse agressie kan zijn ge weest om de aandacht af te leiden van de voornemens der Chinese communjg- ten met betrekking tot het schone ter rassen-eiland. Motie van wantrouwen tegen vertegenwoordiger Ned. Antillen. In de vergadering van de Staten der Ned. Antillen heeft de heer Geer- man (Arüb. Volkspartij) een motie ingediend, waarin verklaard werd, dat de Staten de heer M. Gorsira niet gé- schikt achten in Nederland op te tre den als vertegenwoordiger der Ned. Antillen en in hem geen vertrouwen stellen. Hg zou partijdig zijn, getracht hebben de partijen tegen elkaar uit te spelen en niet op de hoogte zijn van de werkelijke verlangens der ver schillende eilanden. De heer Debret (Kath. Volkspartij) noemde de motot „een prul, ja reinste kolder en onge motiveerd". Doordat vele leden dé zaal verlieten werd het quorum ver broken, waardoor de behandeling van de motie werd uitgesteld. De Koninklijke heeft veel vertrouwen in de toekomst. De Koninklijke blijft streven naar een opheffing van de belemmerende bepalingen voor een verdere ontwik keling van het bedrijf. Met vlag en wimpel zijn de oorlogsmceilijkheden te boven gekomen. De apparatuur is niet alleen hersteld, doch uiterst mo dern, zodat de toekomst met vertrou wen tegemoet kan worden gezien. De reserves zijn zeer behoorlijk. De behoefte aan interne financiering vormt voor de maatschappij reeds een rem bij de dividenduitkering. Indien de wet op de dividendbeperking is aangenomen zou de maatschappij 8,6 kunnen uitkeren, doch het beetuw denkt gemakkelijk toestemming te .kunnen verkrijgen dit dividend lot 9 op te voeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3