NIEUWS UIT ZEELAND 10,7 Zang veredelt" hield concours WALCHEREN MET ROFFELENDE TROMMEN TROKKEN PIJPERS DOOR GOES |T-genda Nat. Brandweerwedstrijden te Deventer. Wie wint een auto r EELTGEZWELLEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 JULI 1950 „De Lofstem" te St. Maartensdijk vierde 30-jarig jubileum „Crescendo" uitvloek was het beste koor. Op het oude marktplein van Sint Maartensdijk zongen Zaterdagmorgen ruim duizend Zeeuwse zangeressen en zangers samen hun bondslied: ter ere van het 30-jarig jubileum van de zangvereniging „De Lofstem" uit St. Maatensdyk hield namelijk de Zeeuwse zangersbond „Zang Veredelt" hier het jaarlijks concours. In de raadszaal van het gemeente huis werden de voorzitters en direc teuren van de deelnemende vereni gingen door 't gemeentebestuur ont vangen. Burgemeester D. C. Bouwen- se dankte de Zangersbond, dat hy het jaarlijkse concours in de „Smakstad" hield. Het zou volgens hem zeer ze ker de band tussen het eiland Tho- len en de rest van Zeeland verstevi gen. Ook bracht hij natuurlijk de fe licitaties van het gemeentebestuur over aan de 30-jarige. Hierna heette de voorzitter van de jubilerepde vereniging, de heer P. M. Hartog, alle koren hartelijk welkom. Deze-spreker releveerde nog de voor uitgang van de vereniging, sinds het I5-jarig lidmaatschap van „Zang Veredelt". Hij dankte tenslotte het gemeentebestuur van St. Maartens dijk en de juryleden, de heren L. J. Olman en Oscar van Hemel voor hun medewerking. Ook de voorzitter van de plaatselij ke muziekvereniging M.V.K., de heer C. G. Hage, feliciteerde de vereniging met haar jubileum en bood daarby 'n bloemstuk aan. Namens de Zeeuwse Zangersbond was het voorzitter T. L. Jonker, die zijn 30-jarig lid van harte gelukwenste. Voorafgegaan door M.V.K., trok ken de duizend zangers en zangeres sen naar de Zangersweide 't sport terrein van de* Stichting Gemeen schap St. Maartensdijk na eerst nog een rondgang door de gemeente gemaakt te hebben. OP HET TERREIN. In een hoek van het terrein stond de kiosk, waarop in een regelmatig tempo elk koor een verplicht en een vrij nummer zong. Steeds kwamen hogere afdelingen aan de beurt en steeds steeg daarby de schoonheid van de zang. Na heel veel spanning was het ten slotte het koor „Crescendo" uit Hoek, dat de beker met 213 punten won. Het maximum aantal punten, dat. behaald kon worden was 240. Na af loop werden alle koren weer afge haald door M.V.K. Met de wapperen de vaandels trokken toen voor de laatste maal de Zeeuwse zangers en zangeressen, die honderden bezoekers naar het sportveld hadden getrokken, nog eenmaal als afscheid door „Smer- diek". Het was een luisterrijk slot van een schitterende dag, waarmee „De Lofstem" veel eer mee heeft in gelegd. Het was ook om nog een andere re den een belangrijke dag voor het feestelijk vlaggende St. Maatensdijk, Niet alleen waren het de vele bussen die veel bekijks trokken, maar Zater dag verscheen er voor de eerste maal een gele rijder, een Wegenwachter, in het stadje. DE UITSLAG. De jury deelde ons nog mee, dat de kwaliteit van de koren zeer behoor lijk was, hetgeen ook wel blijkt uit 't feit, dat er slechts door één vereni- fing geen, en één vereniging een der- e prijs werd behaald, én dat er der tien eerste prijzen waren dit is meer dan de helft van het aantal deelnemende koren. Hoe de jury over de koren oordeel de volgt hieronder: Derde afdeling: „Zanglust'", Koudekerke en het Ned. Herv. Kerkkoor, Axel, behaalden een eerste prijs met resp. 189 en 192; meisjeskoor „Laetitia", 's Heeren- hoek, Gemengd Koor, 's Heer-Abts- kerke en „Harmonie", Krabbendijke 'n tweede prijs met resp. 175, 170 en 146 punten. Tweede afdeling; Een eerste prijs werd behaald door „Zang en Vriend schap", Wissekerke, „Schoondijke's Gemengd Koor", Schoondijke, „Üdi", Souburg met resp. 188, 204 en 207 punten, een tweede prijs door „Ons Genoegen", Kats en „Zang Veredelt", Kortgene met resp. 157 en 151 pun ten en een derde prijs door „V.Z.O.S." Renesse met 137 en geen prijs door „Tot Oefening en Ontspanning", Borssele met 117 punten. Eerste afdeling: Het „Zuid Beve lends Dameskoor" uit Goes behaalde een eerste prijs met 205 punten. Eerste afdeling G. K.: Het Haam- steeds Zangkoor" behaalde hier een tweede prijs met 159 punten. Afdeling Uitmuntendheid: Een eerste prijs door „Arti en Amicitiae", Goes en „V.Z.O.S.", St. Maartensdijk met resp. 189 en 205 punten, en voor „Zuiderstemmen". Hansweert met 189 punten; een tweede prijs door „Zanglust". VVilhelminadorp met xesp. 174. Ere-afdellng: Een eerste prijs door „Nieuw Leven", Yerseke, „Crescen do", Kruiningen, „Crescendo", Hoek en „De Lofstem", St. Maartensdijk met' resp. 187, 185, 213 en 182 pun ten. „Nu met Hope", Burgh behaalde met 172 punten een tweede prijs. Goes werd 6e en Axel 9e. Zaterdag werden te Deventer de nationale brandweerwedstrijden ge houden, welke werden gewonnen door Ba arle Nassau. Goes II heeft als kampioen op de prov. wedstrijden te Borssele, met succes de Zeeuwse kleuren verdedigd. In het algemeen klassement klasse C werden de Goesenaren zesde, terwijl zij voor het beste technische werk, beslag legden op de extra prijs, be staande uit een zilveren medaille van het gemeentebestuur van Deventer. Axel stond in klasse C op de 9e plaats. Voorzitter Kamer van Koop handel in Zeeland, Het bestuur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeland heeft aan de minister van Economi sche Zaken voorgesteld te benoemen tot voorzitter de heer C. Kammeraad te Middelburg, thans waarnemend voorzitter, voorts tot eerste plaats vervanger ir. C. Horstman te Sas van Gent. Tweede en derde plaatsvervan gers blijven de heren J. Maljers te Middelburg en K. van Everdingen te Vlissingen, Postduivenvluchl van St. Vincent. De grote jaarlijkse vlucht van St. Vincent heeft de duivenhouders in Zeeuwsch-Vlaanderen van Zater dagochtend tot Zondagavond, tot voortdurende activiteit en bedryvig- heid aangezet. Vrijdagmiddag werden aan de Spaanse grens de bijna 10.000 duiven gelost, onder voor onze provincie be trekkelijk ongunstige weersomstan digheden- De vry stevige Westen wind drong de grote groepen duiven vrij ver het binnenland in. Ongeveer hall twaalf kon Zater dagmorgen de eerste dut! In Weste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen „geklopt worden. Deze was van de heer J. Kis- seeuw uit Breskens, die ongetwijfeld een goede kans maakt een der eer- sten te zijn in het landelijk klasse- ment en dus een auto te winnen. De meeste duiven kwamen echter die zelfde dag niet meer himen en ook de daarop volgende Zondag zijn velen nog niet binnen gevallen. Van de duivenhouders die tot de eersten in Zeeuwsch-Vlaanderen be horen, noteren wjj: J. Risseeuw uit Breskens, de heer de Buck te Hoofd plaat en de heer Dusardeyn uit Groe- de. Verdere uitslagen waren ons op Zondagavond nog niet bekend. Hij zag zijn duif aankomen Het gebeurde tijdens de hul diging van meester J. J. de Vogelaar te Biervliet. Zaterdag middag jl. De voorzitter van het liuldi. yingscomtié hield op een podium "zijn rede. Hij zag daarby even uit het raam en zei plotseling „Ik schei d'r uut". Hij stapte van het podium en liep weg. kwam na een half uur terug en beklom weei-het podium om zijn rede te vervolgen: „Je zult wel gedacht hebben, dat ik dol werd. maar ik dacht, dat ik m'n duve zag aankomen uit St. Vincent en daar moest ik nahr toe". Hij was een deelnemer aan de grote wedvlucht van St. Vin- rent Kindje te Oostburg viel in teil heet water. Zaterdagmiddag had het 2-jarig zoontje van de fam. R., wonende ir de Kroonwjjk te Oostburg; het onge luk in een teil met heet water te val len. Met ernstige brandwonden over- dekt is het knaapje naar het zieken huis overgebracht. Zondagavond was de toestand van het kindje ernstig. Giften monument Frans Naerebout. Van het gemeentebestuur van Vlis singen ontvingen wij bericht, dat „een der vele lezers van ons blad", wo nende te Voorburg een bedrag van f 50.— beschikbaar heeft gesteld voor het monument van Frans Naere bout. De Provinciale Zeeuwse Courant heeft een bedrag van f 100 beschik baar gesteld van het gemeentebe stuur voor hetzelfde doel. Van een gever, die onbekend wenst te blijven, ontvingen wij een bedrag van f 2-50 vopr het monument. Een roofoverval werd aan de politie gemeld...! Surveillerende ambtenaren van de rijkspolitie bij Potjes (Z.-Vlaanderen) werden door de groentenhandelaar, de heer B. uit Groede, verrast met de mededeling, dat hij des avonds te on geveer elf uur, kort na vertrek van Cadzand Haven, vermoedelijk was ge attaqueerd door twee lieden, die een roofoverval wilden plegen. Uit de droge sloot langs de weg was plotse ling een gedaante opgedoken, die zich naar de auto bewoog. De autobe stuurder had echter vol gas gegeven en enkele seconden later dook uit de sloot een tweede gedaante opDe politie toog direct op onderzoek uit en al spoedig werd de roofoverval tot de ware proporties teruggebracht. Twee heren waren een wandeling gaan maken, maar bleven naar de me ning van him echtgenoten wat lang in een café bij een glaasje bier. De dames gingen daarom op zoek naar de wandelaars. Ze vernamen, dat de ze het laatst gezien waren in gezel schap van con Belg, die in een auto njet gele koplichten reed. Toen de auto van de groentenhan delaar t— niet gele koplichten aan kwam, verborgen de dames zich in de droge sloot, opdat ze hun feesten de echtvrienden konden verrassen... En toen ontstond enkele minuten la ter het verhaal van de roofoverval... Met 40 kruiken jenever op het smokkelpad. Smokkelaars probeerden by Zuid- dorpe niet 40 kruiken j'enever de grens naar België te passeren. Ze werden achtervolgd door kommiezen. Twaalf kruiken met het edele vocht braken en gingen verloren. De an dere achte en twintig vielen aan de kommiezen in handen, maar de smok kelaars wisten te ontkomen. Jaarvergadering van het Wit-gele kruis. Zaterdag kwam te Sas van Gent de Zeeuwse afdeling van het Wit-Gele Kruis in jaarvergadering bijeen. Men had Sas van Gent uitgekozen, omdat de plaatselijke afdeling aldaar haar 30-jarig bestaan vierde. De dag be gon met een H. Mis in de Parochie kerk en daarna werd om half elf de algemene vergadering geopend. De gebruikelijke jaarstukken werden goedgekeurd. De afgetreden functio narissen werden herkozen. Het waren de heren D. Schelfhout te Groenen dijk als voorzitter van de provinciale bond en de bestuursleden, de heren C. van Horsigh te s Heerenhoek en C. F. van Hooteghem uit Sluis. Als toegevoegde bestuursleden werden herkozen de doktoren J. A. van Lierop te Hulst, P. A. Staal uit Sluis en J. H. B. Puylaert te Sas van Gent. Na de lunch werd de feestvergade- ring van de afdeling Sas van Gent gehouden, waarbij vele gelukwensen werden aangeboden, o.a. door de bur gemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent, de inspecteur der Volksge zondheid uit Middelburg, de heer J. R. v. 1. Borg, pastoor Smeltzer en oud-pastoor Doens. In deze bijeen komst werd nog de film „Moeders op vaeantie" vertoond. Repatriërende Zeeuwen. Met de „General W. C. Langfitt", verni. aank. Amsterdam 12 Juli, zul len de volgende militairen terugke ren: E. L. C. Kalle, Westdorpe; H. P. F. M. Meyer. Hansweert; M. B. Goudswaard, Kortgene; P. J. de Kam. Kamperland; P. Schipper, 's-Heer Hendrikskinderen; J. H. Verbrugge. Terneuzen; J, Vermue, Kwadendam- mej W. C. J. Wasser, Goes; D. Wie len, Brouwershaven; J. van Baaien, Hemkenszand; A. J. van Gelderen, Vlissingen en J. Kloet, St. Maartens dijk. Met het troepentransportschip „At lantis", verm. aank. Amsterdam 10 Juli, zullen de volgende militairen repatriëren: J. J. Kooman en gezin, Middelburg; J. Niemandsverdriet en gezin. Poortvliet; B. Schaal je en ge zin, Goes. Met de „Sibajak" verm. aank. te Rotterdam 5 Juli keren terug: W. P. Brouwer en echtgenote, Vlissin gen; R. J. Merle en echtgenote, Zie- rikzee; J. F. Mebers-Leissner, Zierik- zee. Onderstaande militairen keerden terug met de „Fairsea", welke giste- te Rotterdam aankwam: W, Broerse-Walke, Serooskerke; A. Ha- ge en gezin, St. Maartensdijk: P. J. Schellekens en echtgenote, Koude kerke en A. Wisse en echtgenote, aan de grote teen. Een succesvol middeltje tegen eelt- knobbels en eeltgezwellen aan de teen is nu weer verkrijg baar onder de naam Dale Balsem. Dalet Bal sem dringt diep in de huid door, verlicht de pijn op wonderbare wijze, héft ontsteking en op zwelling op. Zodoende kan de grote teen zijn normale vorm en stand hernemen. Vraag 'n tube Dalet Balsem aan Uw apotheker of«lrogist prijs 2.50. Een circulaire met nadere bijzonderheden wordt U gaarne toegezonden op aan vrage by N.V. Agila, afd. 32, IJmui- Bader viel bewusteloos neer. Een Belgische toerist kreeg Zondag op het Vlissingsc strand, juist op het ogen blik, dat hij in zee -wilde gaan, een aan val van hart-trombose. De bezoekers van het strandbad werden plotseling opgeschrikt door een lulde gil en direct daarna zagen zij een man van middelbare leeftyd juist op de waterlijn in elkaar zak ken. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het St. Joseph- ziekenhuis vervoerd. Laat in de avond was de toestand van de patiënt echter vooruit gegaan, zodat men nog goede hoop heeft, dat hy in leven zal blyven. Oplichter opereerde in Zierikzee. In de eerste helft van Juni heeft een zekere W„ woonachtig te Tiel, op verschillende dagen 5 winkeliers te Zierikzee opgelicht voor totaal 503.70. Hij kocht diverse kle dingstukken op naam en voor reke ning van zijn moeder, maar aan W. was de ouderlijke woning ontzegd en zijn moeder was voor zijn uitgaven niet aansprakelijk. Bij de gemeentepolitie te Zierikzee werd een onderzoek ingesteld. Na verhoor, waarbij verdachte alles be kende, werd hij op vrije voeten ge steld. Uitslagen Z.L.M. tentoon stelling Oostburg. By de keuringen, die in Oostburg ter gelegenheid van de grote land bouwtentoonstelling werden gehou den, werd van de hengsten „Herseur van Alstein". eig. P. J. Boënne en gebr. Bujjse te Grauw en Biervliet kampioen. Bij de merries werd „Jen ny" van stallen de Dobbelaere, IJzendijke, kampioen, terwijl „Mon- na van Montain eig. A. J. Salomé te Groede reserve-kampioen werd. Bij het rundvee werd „Marie", eig. P. J. Vercouteren, Retranchement, kam pioene en „Lea" van R. de Rycke, Aardenburg, reservekampioene. Bij de stieren werd „Lena's Eduard II" van de stierenvereniging te Cad zand. kampioen en „Nanno" van de stierenvereniging te Aardenburg, reserve-kampioen. Andere tentoonstellingsuitslagen luidden Afdeling bedryfsinventa- rissen 1 afdeling Groede (voor be- dryf van 100 ha); 2. Nieuwvliet (50 ha.); 3. Breskens (60 ha.); 4. Groede (50 ha.); 5. Schoondijke (100 ha.); 6. Zuidzande (50 ha.); Retranche ment (100 ha.); 8. Oostburg (100 ha). De oorkonde voor de beste in zending ging naar de afd. Waterland kerkje. Afdeling hoefbeslag, wedstrijd hoefijzer 1. Wed. E. de Puy, Bier vliet; 2. C. Boogaert, St. Kruis; 3. M. Reyniers, IJzendijke; 4. D. v. Schaik, Biervliet: 5. G. de Smidt, Retranche ment. Afdeling hoefbeslag 1. wed. E. de Puy, Biervliet; 2. C. Boogaert, St. Kruis"; 3. L. v. Weynsbergen, Eede; 4. M. Reyniers, IJzendijke. KUNST. v Concert Adr. Engels. Eenmaal per jaar is een prominent Nederlands organist de gast van het district Zeeland der Ned. Organisten vereniging. Zaterdag was het de Haagse organist Adriaan Engels, die op uitnodiging van zijn Zeeuwse epl- lega's het orgel van de Goese Mana Magdalenakerk bespeelde. Een groot vakman, deze musicus. Het leek wel, alsof hy reeds jaren op het orgel in Goes speelde: rustig, technisch volkomen en alles knap geregistreerd. Vooral César Franck's Derde Koraal maakte een bijzondere indruk- Als componist kon men Engels be wonderen o.a. in een fraaie fuga in B-groot. Op verzoek improviseerde Engels tenslotte op de „Lofzang van Maria": een magnifiek Magnificat. Overigens moest men opnieuw vast stellen, dat het orgel in de grote ketrk velerlei gebreken vertoont. de K. CONCERT OP DE DAM. Naar wy vernemen zal het Middel burgs muziekcorps ook in deze zo mer, In de geest van de vroegere Ab- dy-concerten, een uitvoering geven op de Dam. Het ligt in de bedoeling, dat ge concerteerd zal worden op Zondag 16 Juli, des morgens van 8 tot 9 uur. SLAAT IN, ^fxTPA STFRKE PW rol De cjrootste en de beste! Middelburg DE HEER IJ. F. AUER OVERLEDEN. Te Middelburg is op 72-jarige leef tijd overleden de heer U. F. Auer, boekdrukker-uitgever. De heer Auer was drukkr van het Provinciaal Be stuur. Tot vorig jaar was de over ledene nog lid van de Kon. Zangver. „Oefening en Uitspanning" te Mid delburg. De heer Auer was verder o.a. secretaris-penningmeester van het leesgezelschap „Tot bevordering van Kennis". Hij was een bekende persoonlijkheid in Middelburg, die in zijn brede kennissenkring zeer ge zien was. De begrafenis heeft plaats op Dinsdag "4 Juni. RECEPTIE KOSTER VOLKERS. Zaterdagmiddag heerste in de "iddel„ gewoonlijk. Noorderkerk te Middelburg een ge lijk. De e heer J. Vol- heel andere sfeer dan koster van deze kerk. kers, recipieerde namelijk ter ere van zijn 25-jarig jubileum. Tal van gemeenteleden, bekenden en vrienden hebben van de gelegen heid gebruik gemaakt om de heer. Volkers gelul te wensen. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de waarnemend burgemeester van Mid delburg, de heer J' W. Kögeler. De heer Volkers werd flink in de bloemetjes gezet, terwijl hij tevens met verscheidene fraaie geschenken werd vereerd. BEDRIJVIG HEID OP DE LANGE JAN. De laatste dagen is er enige bedrij vigheid merkbaar boven op de Lange .Tan te Middelburg. Men is namelijk bezig voorbereiding te treffen om de spanten voor de toekomstige spits aan te brengen. Wanneer echter met de bouw van deze spits kan worden begonnen is met enige zekerheid nog niet te zeggen. Vijf corpsen in actie De Goese straten hebben Zaterdagmiddag gedaverd van tromgeroffel en hoorngeschal. VJjf tamboers- en pUperscorpsen, in hun smetteloos witte uniformen, trokken door de stad om luister bjj te zetten aan do viering van het 20-jarig bestaan van het Goese korps „Excelsior". Des avonds traden alle corpsen op in de feestelijk verlichte Schuttershoftuin. delburg bracht de gelukwensen van de Zeeuwse zusterverenigingen over. De geslaagde pijpersdag werd be sloten niet een taptoe door de geza menlijke korpsen, Niet alleen vormde deze taptoe een waardig en muzikaal slot, doch bovendien was dit massaal optreden met de vele vlaggen be paald imposant. Voor de aanvang van de taptoe heeft de heer Nonnekes, de voorzit ter, de heer De Jongh, dank gebracht voor zijn werk in het belang van „Excelsior". Van de oprichting af is de heer De Jongh lid en tevens de stuwende kracht van het corps ge weest. Als aandenken aan deze dag werd hem namens de leden een baro meter aangeboden, waarmee hy ook de vereniging van dienst kan zyn, „wanneer moet worden uitgerukt". De heer De Jongh sprak hierop 'n dankwoord, waarin hy ook de Goese burgerij betrok, die niet alleen steeds een hartelyke belangstelling voor „Excelsior" aan de dag legt, doch ook financiële steun verleent. Op deze feestdag was aan de vereniging door een burgeres de Zeeuwse vlag aangeboden. Spr. noemde deze vlag van symbolische waarde. Als oudste pijperskorps in Zeeland, zal „Excelsior thans als eerste korps met de Zeeuwse vlag marche ren. De grote belangstelling voor deze dag -r- meer dan 1000 bezoekers heeft „Excelsior" bijzonder goed gedaan. Met vertrouwen zal men verder de toekomst tegemoet gaan. De corpsen trokken afzonderlek door de stad, waarna des avonds om 7 uur een gezamenlijke mars werd gemaakt, met als eindpunt 't Schut tershof. Voor een duizendkoppige menigte Jieten zich hier achtereenvolgens ho ren „.Jonge Kracht" uit Biezelmge, „Jujiana" uit Middelburg, de signaal afdeling „E.M.M. uit Terneuzen, „Jong Excelsior" en „Excejsior". „Nicoleen" uit Kamperland, dat even eens zijn medewerking had toege zegd, moest door omstandigheden verstek laten gaan. De bezoekers hebben naar harte lust kunnen genieten van de muziek en de „show'T waaraan het optreden van de pijperscorpsen in zo grote mate zyn aantrekkelijkheid ontleent. Jammer was het. dat een deel van het jeugdige publiek tijdens de con certen niet de gewenste stilte be trachtte. BEGROETINGSWOORD Tijdpns een der pauzes heeft de voorzitter van „Excelsior", de heer L. de Jongh, een welkomstwoord ge sproken, in het bijzonder tot de voor zitter van de Herv. Jeugdraad, ds. H. M. Straling, de wethouders J. J. van Melle en J. H. Roose als ver tegenwoordigers van het gemeente bestuur, de ere-voorzitter van „Ex celsior", de heer M. van Qorp, de eerste directeur en oprichter, de heer J. A. de Bruijne, alsmede' een der oud-voorzitters, de heer C. J, de Munck. De heer Joziasse uit Mid- AUTO ERNSTIG BESCHADIGD. Op de Ka naai weg te Middelburg reed Zaterdagmiddag een Belgische personenauto tegen de achterkant van een voor het verkeerslicht stilstaande vrachtauto. Hoewel de vaart niet groot was. schoof de personenauto onder de laadbak van de vrachtauto en werd zo danig beschadigd, dat zij moest wor den weggesleept. De auto had nog geen 1000 km. gelopen. De beide inzit, tenden kwamen met de schrik vrijde vrachtauto werd niet beschadigd. EEN KNAAP VAN EEN KARPER. Pe heer F. H. Cosijn uit Middelburg, een verwoede hengelaar, haalde, toen hij bij Lewedorp aan het vissen was, een karper uit het water van 14 pond. Dit kostte een half uur vinnige strijd. De vis, die 78 cm. lang bleek te zijn en die met een fijne nylondraad uit zijn element werd gehaald, is destijds door de heer Cosijn zelf ter plaatse gepoot. RUMOER 4 IN DE LAATSTE BUS De laatste bus van Vlissingen naar Middelburg had gisteravond enige vertraging tengevolge van een bele diging. Een controleur verzocht eni ge rumoerige jongelui zich in te to men, maar dé jongelui een ex- employé van de Stoomtram Walche ren en zijn kameraad gaven hier aan geen gevolg en beledigden bo vendien de controleur. Deze liet de bus stoppen, waarna de beide kna pen hevig protesterend er uit wer den gezet. Ze moesten de thuisreis te voet voortzetten. GRATIFICATIE PZEM-PERSONEEL, Evenals aan de Rijksambtenaren ifi aan het personeel der P,Z.E,M. tc Mid delburg, voor zover liet jaarloon niet boven f 4560 ligt. weer een gratificatie van 2 met een maximum van f 50 toegekend, WEDVLUCHT. De vereniging van pogtduivenhpuders „Zeelandia" te Middelburg hield een wed vlucht uit Dourdan. Afstand 349 km. De uitslag luidde: 1 J. de Buck; 2 G. de BlaaiJ; 3 G. Verburg; 4, 5 en 8 P. van Sab- ben, 6 en 10 W. J. Adriaansens; 7 L. Jan- se; 9 J. J. Snoep. Biggekerke HET VLIEGVELD De raad van Biggekerke kwam in vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Drogmans. Na behandeling van enkele ingeko men stukken, waaronder een nieuwe jaarwedderegeling voor de ambtena ren van de burgerlijke stand. Aan de Ver. Rijwielpad Walcheren te Vlissingen werd een verhoging van de subsidie toegekend. Het bedrag werd gebracht op ruim 34.Be sloten word een nader vast te stel len bedrag te investeren, alsmede 'n nader vast te stellen bijdrage in het tekort voor de aanleg van een vlieg veld in de middengroep van Zeeland. Nadat de voorzitter nog een uiteen zetting had gegeven van de beteke nis van dit voorstel, waarbij hij zich op het standpunt plaatste dat hier voor de toekomst gewerkt moet wor den. kon ook de heer Polderman zijn steun aan het voorstel geven. Op de vraag van de heer Splun- der naar aanplakgelegenheid, ant woordde de voorzitter, dat hiernaar zeer weinig vraag bestaat, naar het aanplakbord niet meer de betekenis heeft die het vroeger had. De heer Polderman meende er ztyn spijt over te moeteii uitdrukken, dat de verbinding tussen Krommenhoeke en het dorp. zo niet verbroken, dan toch moeilijk bruikbaar is geworden tengevolge van de aanleg van de nieuwe wegen. Vooral is dit het ge val by slecht weer. Dit werd door de voorzitter beaamd, De heer Lanv pert maakte enige opmerkingen over de dlstelbestrtjding langs de provin ciale weg. Er zal een onderzoek wor den ingesteld. De opbrengst van Rode Kruii-collecte te Biggekerke wat t 119.40. te Koudeker ke f 413,46 en te Zoutelande f 139.05. Vrouwenpolder Rfngrijderlj Aan de ringrijderij, welke Zaterdag te Vrouwenpolder werd gehouden, na men 24 ringrijders deel. De uitslagen zijn: J. P. Louwerse 25 ringen; 2 P. Louwerse Hz. 24 r.; 3. C. van Beek 20 r.; 4. A. de Visser Pz. 19 r.; '5. P. Du- vekot 18 r.; 6. C. Osté 18 r.; 7. A- d. Vis ser Az. 18 r.: 8. P. LdUwerse Jz. 16 r.; 9. M. Kodde 16 r.: 10. C. Geldof 16 r.: 11. L. Geerse 14 r.; 12. W. Duvekot 14 r.: 13. B. Meyer 13 r.14. J. Duvekot 12 r.; 15 W. de Bruin 11 r.16. C. Schoe 10 r.; 17. S. Louwerse 10 r.; 18. A. Du vekot 10 r.; 19. A. In 't Anker 9 r.; 20. J. Duvekot 8 r. en J. Geerse 6 r. De extraprijzen gingen naar: 1. C. Schoe; 2. C. J. van Beek en 3. A. de Visser Az. De beker van de burgemees ter werd gewonnen door W. Duvekot en de beker van de Jong ging naar C. v. Dui. A. de Visser ging met de beker van Balkenende strijken en C. Osté won de potlepel. De meester volgrin- gen werden gestoken door P. Duvekot. J. P. Louwerse was de winnaar van de prijs van W. Bakker en tenslotte ging P. Louwerse met de prijs voor de jongste rijder strijken. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen inge volge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat bij hen is inge komen een verzoek van de Chef van de Bouwkundige dienst van het Loodswezen. enz. te 's-Gravenhage om vergunning tot het plaatsen van een electromotor van. 3'2 P.K. voor het drijven van een liftin- stallatie cn een electromotor van 3 PK. voor het drijven van de aanjaaginrichting voor de waterleidinginstallatie in het perceel Boulevard de Ruyter 8; dat dit verzoek met de bijlagen, van heden af op dc Gemeente-secretarie (2e afdeling) ter visie zal worden gelegd en dat schriftlijk bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Op 11 Juli 1950 zal ten Gemeentehuizei des v.m. 10 uur. gelegenheid worden ge geven. om bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengeit. terwijl zo wel de verzoeker als zij. die bezwaren idnienen. in de gelegenheid worden ge steld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij. die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór de 11 Juli 1050 ter Gemeente secretarie (2e afdeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemén. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij. die niet overeenkomstig artikel 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. MIDDELBURG. HINDERWET. VERZOEK AANBRENGEN ONDERGRONDSE BENZINE BEWAARPLAATS TOEGESTAAN. B. en W, van Middelburg maken kend. dat het verzoek van de Standard A.P.C. N.V, te 's-Gravenhage om agn de Seissingel een ondergrondse benzlne-be- waarplaats'met aftapinriohting te mogen aanbrengen door hen is toegestaan. VERZOEK OM VERGUNNING VERDAAGD. B. en W. van Middelburg, brengen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op het verzoek van Standard A P C. N.V. om vergunning ingevolge de Hinderwet voor perceel Seissingel hebben verdaagd- VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „Johnny •Allegro", 7 en 9 uur; Luxor: ..Alles wel aan boord", 8 uur. Morgen: Alhambra: „De dwaze mr. Jo nes". 7 en 9 uur; Luxor: „De dood speelt mee". 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „De machtige Joe Young". 7 en 9.15 uur; Schouwburg: ..Een dag in het leven", 8 uur; Oost- kerk: Orgelconcert, 8 uur. Morgen Electro: „De roman van een dokter", 7 en 9.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2