PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Weinig verandering in Zuid Korea SCHVMAN BLIJFT IN DE FRANSE REGERING D£ BILT Amerikaanse waardering voor Nederlandse houding. Bus te water réén dode. Protestnota van de Sowjet-Unie aan V.S. De Schelde-Rijnrerbinding. TOESTANDEN IN SURINAAMS INTERNERINGSKAMP IN 1942 HET LANDB0UWPR0EFBEDRIJF „ZEELAND" EXPERIMENTEERT 193e Jaargang - No. 154 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie. B vao de Velde en F. B. jen Boer Adj W de Pagter. Hoofd red.. G. BalUntfln. Pl.verv.i VV. Leertouwex en a A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p kw.J tx p p. f 4.19 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKEN5E COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 3 Juli 1950 ADVERTENTIEPRIJS. 18 cl per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen auhbel tarief. Kleine advertenties (max. 8regels!: van 1—5 regels f 1.—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vllssinger (Valsti 48-60 tel 2353 4 UJnen (bg.g 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr 63, tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Pr Mauritsstr 12. tel. 102; Temeuzen: Brouwerijstr. 2; Zierikzee: N Bogardstr C ICQ, tel 26 Zuidelijke weerstand schijnt echter gebroken Engelse vloot thans in actie. Volgens mededelingen uit Washington overweegt president Truman voorlopig geen nieuwe stappen inzake Korea. Hieraan liggen twee over wegingen ten grondslag: 1. De president wil eerst de uitwerking zien van de reeds door hem genomen maatregelen, namelijk het zenden van Amerikaanse troepen naar Zuid-Korea, het bombarderen van doelen ook in Noord-Korea en een vol ledige blokkade ter zee van laatstgenoemd gebied. 2. De Amerikaanse regering wil eerst zien of er eventueel duidelijke tekenen zijn, die er op wijzen, dat de Sowjet-Unie voornemens zou zijn meer hulp aan de Noord-Koreaanse invallers te verlenen. Er is na het weekeinde weinig frontnieuws te melden. Soewon schijnt Zaterdag even in handen te zijn geweest van de Noordelijken, doelt werd later weer heroverd. De Noordelijke tanks, die in de stad waren doorge drongen, werden door Amerikaanse vliegtuigen verdreven. Daarna werd de stad weer door Amerikaanse en Zuidelijke troepen bezet. Soewon wordt evenwel bedreigd door een dubbele tangbeweging van de Noordelijken en daarom hebben de Amerikanen hun hoofdkwartier ijlings teruggetrokken naar Taejon. DE VERENIGDE NATIES. Drie-en-dertisr landen meer dan de helft van het aantal leden der V. N. hebben zich op het ogenblik uitgesproken voor de actie van de Veiligheidsraad inzake Korea. De meeste landen verklaarden te overwegen, wat voor hulp zij zouden kunnen verlenen aan de republiek van Zuid-Korea. Vier landen hebben zich tot dus verre officieel verzet tegen de beslis singen van de Veiligheidsraad de Sowjet-Unie, Yoego-Slavië, Tsjecho- Slowakije en Polen. Egypte heeft geweigerd de resolu tie van de raad te steunen. Ook Zweden zal zich afzijdig houden vol gens berichten uit gewoonlijk welin gelichte diplomatieke kringen te Stockholm. Mac Arthurs communiqué meldt, dat er weinig verandering is, maar geeft toe, dat de Noordelijken een doorbraak aan de Han hebben gefor ceerd. Hoe ver zij over de Han zijn doorgedrongen, meldt Mac Arthur niet Volgens uit Taejon ontvangen le- gerberichten zou de tegenstand van de Zuid Koreanen niet veel meer te betekenen hebben. De slechte resulta ten en de zware nederlagen worden verklaard uit het feit, dat de Zuid- Koreaanse troepen zeer slecht sa menwerken met de Amerikaanse luchtmacht. Bovendien hebben de Zuidelijke troepen een geweldige angst voor tanks. Als er geroepen wordt ,,De tanks komen gaat al les aan de haal. Bovendien zou het aan goede officieren ontbreken. Enig sensatie is gewekt door on bevestigde berichten, volgens welke de Noord Koreanen thans vliegtuigen zouden inzetten, die de Russische ster als kenmerk dragen. Eveneens trokken geruchten de aandacht, vol gens welke troepen van de Chinese Volksrepubliek Noord Korea zouden steunen. Tenslotte werd gemeld, dat Britse vlooteenheden thans deelne men aan de blokkade. AANBOD VAN CHINESE NATIONALISTEN AAN WASHINGTON. Het State Department te Wash ington heeft Zondag medegedeeld, dat de Chinese nationalisten aange boden hadden een leger van ongeveer 33.000 man „geharde" troepen te zenden voor de verdediging van Zuid- Korea, doch dat het State Depart ment, onder „grote waardering" voor dit aanbod, had geantwoord, dat de voorbereidingen om het hoofd te bie den aan een bedreiging van Formosa de voorrang moesten hebben. OOSTDUITSE VOLKSPOLITIE NAAR KOREA Volgens een niet van andere zijde bevestigd bericht van de West-Ber- lijnse ..Telegraf" zullen detachemen ten van de Oostduitse volkspolitie binnenkort per vliegtuig naar Korea vertrekken om aan de zijde van het Noord-Koreaanse leger te strijden. Hiertoe zijn meer dan 7000 politie mannen uit alle delen van Oost- Duitsland bij Berlijn samengetrokken, aldus het blad. JAPAN BIEDT AAN VRIJWILLIGERS NAAR KOREA TE ZENDEN. Katsoe Ookazaki, secretaris-gene raal van de Japanse regeringOsji- da, deelde persvertegenwoordigers Zaterdagochtend mede. dat Japan, indien de Verenigde Staten daarom zouden verzoeken, bereid is vrijwil ligers naar het strijdtoneel in Ko rea te zenden. „Waarom zouden we het niet proberen De Oostenrijkse regering heeft de provinciale organisatie in Stiermarken van de uiterst rechtse partij „De liga oer onafhankelijken" verboden. Het orgaan van de organisatie is in beslag genomen. Een der oorzaken van dit verbod een bijeenkomst van de jeugd afdeling, waar de leden precies zo ge kleed waren als de Oostenrijkse nazi's voor de „Anschlusz". Een andere was redevoering van de ex-nazi vlieger Gollob, secretaris-generaal van de liga, die zijn toespraak besloot met een op roep tot het zingen van het oude Oos tenrijkse volkslied, waarvan de melo die gelyk is aan die van het Duitse volkslied. „Als Adenauer het kan doen, ■waarom zouden wij het dan ook niet proberen?" zou hij gezegd hebben. De liga heeft 16 zetels in het huidige par lement. Amerikaans vliegtuig brandend neergestort. Een ,,Boeing;-B-50", één van de grootste bombardementstoestellen, waarover de Amerikaanse strijd krachten beschikken, is in de nabij heid van een vliegveld in Florida neergestort. eassfi nadat het toestel voor een naciiteltfke oefenvlucht was opgeste gen, brak brand aan boord uit. Vijf leden van de uit twaalf koppen be staande bemanning, wisten zich te redden. Naar de zeven anderen wordt gezocht. De bekendmaking, dat de Neder landse regering het zenden van sche pen van de Nederlandse marine naar Korea overweegt om de strijdkrach ten van andere leden van de V.N., ter verdediging van Zuid-Korea te steu nen, is in Amerikaanse regerings kringen met grote waardering ont vangen, zo meldde Aneta's diploma tieke correspondent uit Washington. Functionarissen van het State De partment verklaarden, dat zij het „een schitterend blijk van solidariteit en van bezorgdheid van Nederlandse zijde voor gezag en orde" achtten, „Wii juichen dit toe", zo zeiden zij. ..Het Nederlandse besluit was een blijk van vastbeslotenheid van de zij de van het Nederlandse volk om het besluit van de Veiligheidsraad mede te steunen", ij voegden er aan toe, ook de mededeling toe te juichen, dat de Nederlandse regering nauw overleg pleegde met Indonesië en haar deelgeXten in de Benelux over maatregelen, welke in verband met de situatie op Korea waren vereist. By het Zuid-Hollandse gehucht Mo lenaarsgraaf in de Alblasserwaard is gistermorgen een touringcar met 45 Inzittenden uit Rotterdam, van de smalle weg gereden en te water ge raakt. Dit ongeval kostte aan een 72-jarige passagier het leven. Enkele anderen werden licht gewond. Militairen repatriëren. Zaterdagmiddag is het troepenschip ..General Harry Taylor" met 1450 mi litairen aan boord in de Amsterdamse haven binnengelopen. De opvarenden, militairen van het 402e en 413e batal jon infanterie, zijn in hoofdzaak uit Brabant. Limburg en Zeeland. Queuille heeft zijn kabinet gereed gekregen. Reynaud krijgt ministerie voor het Verre Oosten. Henri Queuille heeft zijn kabinet ge reed gekregen. Robert Schuman zal buitenlandse zaken houden en Paul Reynaud krijgt het ministerie voor het Verre Oosten. Zaterdagmorgen ontving Queuille machtiging van de Assemblee tot sa menstelling van de regering. Er waren 363 stemmen vóór en 208 tegen. Het bestuur der Franse socialistische partij heeft besloten, dat geen socialis ten in de regering-Queuille zitting zul len nemen. De partij zal de nieuwe re- Boven Oosl-Duitsland zouden coloradokevers uitgegooid zijn. De regering van de Sowjet-Unie heeft de Verenigde Staten er in een nota van beschuldigd, dat Amerikaan, se vliegtuigen tussen 22 Mei en 7 Juni jl. coloradokevers boven Oost-Duits- land hebben uitgeworpen. Zij beeft verzocht de „schuldigen" te straffen. De Sowjet-Unie had het bericht over het uitwerpen van de kevers ontvan gen van de voorlopige regering der Oostduitse republiek. Een verslag van de door deze regering gevormde speci ale commissie was aan de nota toege voegd. welke 30 Juni op de Ameri kaanse ambassade te Moskou werd overhandigd. De nota neemt het uitwerpen der co loradokevers. die een gevaar vormen voor de aardappeloogst, „opzettelijk en dientengevolge van misdadige aard". De Sowjet-Unie verwacht, dat de Amerikaanse regering melding zal ma ken van de te nemen maatregelen. Nietszeggende mededeling aan de pers. De bijzonder Nederlands-Belgische commissie voor de waterwegen en ha venproblemen heeft Zaterdag verga, derd in het ministerie van buitenland se zaken te 's-Gravenhage. Dit is de commissie, die het probleem van het Schelde-Rijn-kanaal thans in studie heeft. Zoals men weet staat de Neder landse delegatie in deze commissie on der leiding van mr. M. P. L. Steen- berghe en de Belgische onder leiding van de heer F. van Cauwelaert. Deze commissie zal in October a.s. met haar advies gegreed moeten zijn, maar zo als wij reeds gemeld hebben, zijn de besprekingen over de Antwerpen-Rijn- verblnding op een dood punt gekomen- Er zijn over de jongste vergadering geen andere mededelingen aan de pers verstrekt dan de volgende: „De besprekingen van de commissie vin den regelmatig voortgang". gering echter wel in de Franse Natio nale Vergadering steunen. Reynaud staat bekend als resoluut voorvechter van energieke samenwer king met Groot-Brittannië en Amerika en als anti-communist. In politieke kringen beschouwt men zijn benoe ming als een symbool naar buiten van de „vastbeslotenheid van de Franse re gering om haar volle aandeel te leve ren in het Atlantisch Pact en bij de steunverlening aan de V.N. inzake Korea". Reynaud zal ook de verantwoorde lijkheid hebben voor de betrekkingen met de Indochinese regeringen van Vietnam. Cambodja en Laos. HET NIEUWE KABINET. Het nieuwe kabinet telt veertien ra dicalen of radicaal-gezinden, twaalf le den van de M.R.P. en zeven onafhan kelijken, conservatieven en rechtsen. Het oude kabinet telde 28 ministers en staatssecretarissen, van wie veer tien M.R.P., negen radicalen of radi caal-gezinden en vijf onafhankelijke conservatieven. Zestien leden van het oude kabinet zijn naar het nieuwe overgegaan. Morgenmiddag zal het nieuwe kabi net aan de Nationale Vergadering wor den voorgesteld. Zonderlinge b.ekentenis van pyromaan. Een 21-jarige Amerikaan, Ro bert Segee. heeft bekend de da der te zijn van de brand in het circus „Ringling" tengevolge waarvan, in 1944, te Hartford 168 doden en 412 gewonden te betreuren waren. Segee bekende bdvendien 25 a 30 grotere bran den gesticht te hebben, toen hij nauwelijks zeven jaar oud was. Tenslotte verklaarde hij „eigen handig" vier moorden gepleegd te hebben. Herleving van Griekse guerillastrijd Volgens berichten uit Oost-Mace- do>- zouden 6000 Griekse guerilla- stryders samengetrokken zijn naby de Bulgaars-Griekse grens. Zij zou den goed geoefend zyn en met zware mortieren zyn uitgerust. De Griekse generale staf heeft dit bericht niet kunnen bevestigen. Amerikaans vlaggeschip r,aar Antwerpen. De „Columbus", het vlaggeschip van admiraal Conolly, opperbevelhebber van de Amerikaanse vlootstrijdkrach- ten in het gebied van de Middellandse Zee en het Oosten van de Atlantische Oceaan, zal Maandag 10 Juli Plymouth verlaten voor 'n bezoek van twee we ken aan Brest, Antwerpen en Rotter dam. Van 16 tot 19 Juli zal de ..Colum bus" in Antwerpen liggen. Staat der Nederlanden gedagvaard. In een civiele procedure hebben de Amsterdamse advocaat en procureur mr. A. G. Besier en procureur mr. J. II. Wlllems uit Den Hang de Staat der Nederlanden gedagvaard namens de nabestaanden van Ir. I.. K. A. Raedt van Oldebarnevelt, die 15 jaar lang als civiel ingenieur bij het departement van Verkeer en Waterstaat In overheidsdienstIs geweest by het voormalig NederlandsIndische Gouvernement. Hij werd als N.S.B.-er In de oorlog gearresteerd en twee jaar later naar een Interneringskamp op Suriname overgebracht, waar hij, volgens de dagvaarding, in de nacht van 6 op 7 November 1942 na een kort ver hoor zonder meer met een stoot uit de tommy gun van een marinier zou zyn doodgeschoten. De toestanden in het kamp op Suri name hebben, zoals reeds eerder ge meld, een punt van bespreking uit gemaakt. Mr. Grüenberg, procureur-generaal te Suriname, heeft verleden jaar een uitgebreid onderzoek naar de volgens geruchten gepleegde „moord" laten instellen. Dit onderzoek werd bemoei lijkt omdat kampbewaking en -lei- ding niet meer in Indonesië verblijf hielden. De Nederlandse Justitie heeft daarop het onderzoek overge nomen. Twee mariniers uit Nijmegen, die by de bewaking van het kamp een rol hebben gespeeld, hebben kort ge leden op bevel van het Hoog Militair Gerechtshof zes weken in voorar rest doorgebracht, maar zij beriepen zich op de bevelen, die zij van de kampleiding zouden hebben gehad. Ongeveer 150 meter ten Noorden van de plaats waar de huidige schipbrug van Doesburg ligt, wordt een nieuwe verkeersbrug gebouwd met een lengte van 140 meter. Op deze foto ziet men één der duikers van de Mynenoprui- mingsdienst, die de IJssel in de omgeving waar de nieuwe brug wordt ge bouwd, meter voor meter afzoeken naar oorlogstuig. Jolige jeugd vaagde een communisten-meeting weg. Tweeduizend Parijse jongens en meisjes, die het einde van hun exa mens vierden, overstroomden een communistische betoging tegen de Amerikaanse actie in Korea. De communisten, die in het Quar- tier Latin waren bijeengekomen, be vonden zich plotseling temidden van een massa joelende jongens en meis jes, die aan hun plezier de vrije teu gel lieten. Overvalwagens van de po litie, die de communistische de monstranten wilden verdrijven, moes ten het ook ontgelden en werden te gen de trottoirs geduwd. Toen de politiewagens eindelijk uit het ge drang kwamen, bleek de communis tische demonstratie „weggevaagd". Manoeuvres in het Kanaal. Vandaag beginnen onder het motto „Vedette" in het Kanaal tweedaagse manoeuvres, waaraan 168 Engelse en Nederlandse mijnenvegers, meer dan twee divisies Engelse motorboten als mede Franse, Engelse en Nederlandse vliegtuigen zullen deelnemen. Ramp in Engelse ijzerfabriek. Elf arbeiders van een yzerfabriek in Consett (Engeland) zijn om het leven gekomen en 26 anderen moes ten in een ziekenhuis worden opge nomen tengevolge van kolendamp vergiftiging. Vermoedelijk was de hoogoven, waarbij zij werkten, ge scheurd. Bewaringsproeven met aardappelen. Als een verdwaald korenbloempje zit in een groot aardappelveld een meisje in blauw overall. Zij plukt er voorzichtig de bloempjes van een Alpha, vijf soms wel zes stuks, om op de nagel van de duim het stuif meel op te vangen. Even voorzichtig wordt het stampertje van een Bintje bestoven. Zo gaat het voort, van de ene plant naar de andere en van ras op ras. Een geduld werkje, doch mooi en misschien ook belangrijk voor de toekomst. Want wie weet welke nieuwe aardappelrassen hier voor de Zeeuwse teler uit te voorschijn komen. De ingewijde in de Zeeuwse land bouw zal het reeds begrepen hebben. Om dit te zien, moet men op het Landbouwproefbedrijf „Zeeland" te Wilhelminadorp zijn. Doch er is meer, dat dit bedryf voor ieder die belang heeft by de landbouw, tot 'n rijke bron van studie maakt. Ras- senproeven, bestrijdings-, zaaitijden en opbrengstproeven maken het tot een levend „monsterboek" waarvan iedere landbouwer voor een goede rassenkeuze en het juist beheren van zijn bedrijf immers, er dient zo veel mogelyk uit de grond te wor den gehaald kennis moet nemen. Bij de aankoop van zijn werktui gen gaat hij toch ook niet zonder meer op een prospectus of het-van- horen-zeggen af, zou hy het dan bfc'v. bij de keuze van zijn tarwerassen wel doen? Wat of er dit jaar allemaal te zien is? Veel en in zo grote ver scheidenheid! Met de bedrijfsleider, de heer D. Wiskerke, hebben we enkele uren over het 15 h.a. grote terrein gezworven. We zagen de verschillende proeven van de met steenbrand besmette en ontsmette tarwerassen. Regelmatig worden nieuwe rassen beproefd. Vele doen het nl. een paar jaar goed, doch vallen dan op de proefvelden tegen. Voor het tweede jaar wordt byv. het nieuwe Duitse ras, Heines VII beproefd. Vorig jaar kwam het reeds boven het nieuwe Belgische ras „Mi nister" uit, doch na een ervaring van enkele jaren zal het pas moge lijk zyn een juist oordeel te vormen. Interessante proeven worden ook genomen met stambonen, waarop vorig jaar vetvlekteziekte voorkwam. Er werd zaad van deze planten uit gezet en ook bij de nakomelingen werd deze ziekte weer zichtbaar. Andere boonplanten zjjn geïnfecteerd met de vetvlekteziekte en deze wordt thans met verschillende middelen be handeld om het meest effectieve be strijdingsmiddel te vinden. Zo gaat het ook met de erwten, waarvan sa men met de Plantenziektenkundige dienst een honderdtal perceeltjes zijn aangelegd om de resistentie op voet ziekte na te gaan. De thripsbestrij- dingsproef op vlas leverde eveneens sprekende resultaten op. Vooral de H.C.H. en D.D.T.-houdende middelen voldoen uitstekend. Zelfs voor een leek zijn hier wel zeer duidelijk de verschillen te zien met de onbe handelde percelen. AARDAPPELEN. Ook op het gebied van de aard appelteelt zijn er zeer belangwek kende experimenten gaande. Een 83- tal monsters is uitgezet, waarvan het pootgoed met Fusarex werd be handeld om spruitvorming te voor komen. Vorige winter werden hier mee goede resultaten bereikt, doch thans blijkt dat dit chemische mid del vooral bij de Bintjes sterk rem mend werkt. Verder vindt men er proeven met 3 verschillende rassen welke op 5 diverse manieren wer den bewaard. Veel zou er nog kun nen worden verteld over de onder zoekingen naar de bestrijding van de aardappelziekten, de eigen kruisin gen, de proeven met lucerne, gerst, haver en suikerbleten. Men moet *t echter zelf zien want daar is een proefbedrijf eigenlijk voor! Practiseh dagelyks leidt de heer Wiskerke met zyn assistenten groe pen van belangstellenden rond. Uit alle delen van het land en vooral ook wel uit België, komen de landbouw- mensen om hier hun kennis te ver rijken. De Zeeuwse landbouwers mo gen zich daarom wel bijzonder ge lukkig prijzen een dergelijk „arse naal" in de onmiddellijke nabijheid te bezitten. Ieder profitere hiervan. Zelfs de meest deskundige boer is nooit te oud om nog te Ieren! NOG MEER DAGVAARDINGEN De thans uitgebrachte dagvaarding is niet de eerste. Cornelis Miga en 'n zekere Ter Kuyle hebben eveneens reeds de Staat gedagvaard. Miga be klaagt zich er over, dat hij in de zes jaren detentie nimmer is verhoord. Volgens alle dagvaardingen werd in het kamp „het systeem van uren lange kromsluitingen, schoten der bewakers zonder aanleiding met tommyguns door de barakken toege past ên werd medische verzorging expresselyk aan de gedetineerden onthouden". De aanleiding tot het doodschieten van de ingenieur wordt in de thans uitgebrachte dagvaarding uitvoerig omschreven. Daarin wordt o.m. ver meld, dat de ingenieur met nog drie andere gedetineerden on bevel van een thans gepensionneerde reserve overste der marine „onder een regen van knuppelslagen letterlijk in een stenen cel zyn getrapt". Hy en zijn mede-gedetineerde Kraak werden vervolgens na, volgens de dagvaar ding, op beestachtige wijze te zijn behandeld, vermoord. Om redenen van juridische aard zijn de dagvaardingen niet alleen uit gebracht tegen de Nederlandse Staat. Als gedaagde partij wordt o.m. ook genoemd de R.I.S. Palestijnse strijdkrachten overschrijden grenslijn. Egyptische strijdkrachten hebben een door vliegtuigen ondersteunde aanval van „lichte Joodse strijd krachten" over de Egyptische wa penstilstandsgrens bij Rafah (32 km. ten Z.W. van Gaza) afgeslagen. Deze aanval was gericht op het dorp Karam Ben Al Mosslih. Eén in woner werd gedood. De minister van oorlog van Egyp te heeft met zijn collega van buiten landse zaken overleg ^epleegd over mogelijke stappen „om de Joden te dwingen de grenslijnen van de V.N. te respecteren". Ernstig auto-ongeval te Bergen op Zoom. In de nacht van Zaterdag op Zon dag is op de Antwerpsestraatweg van Bergen op Zoom naar Hooger- heide, onder de gemeente Woens- drecht een ernstig auto-ongeluk ge beurd, waarbij de 28-jarige C. F., in woner van Bergen op Zoom, om het leven is gekomen. De auto, waarin de heer F. was gezeten, reed tegen een boom en werd vrijwel geheel vernield. Een mede-inzittende bekwam slechts lichte verwondingen. Motorongeval eist 2 doelt; n. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag vertrok de heqr K. J. R. op zijn motor uit Nijverdal met als duopassagier zijn zwager J. ten S. Zij gingen vissen in de Vecht bij Ommen. Zaterdagmiddag keerden zij terug. Op de weg van June naar Ommen overkwam de vissers een ernstig ongeluk. Voorbijgangers von den hen in een sloot naast de motor. De heer R. bleek te zijn overleden en de heer ten S. was zwaar gewond. Hij werd irt allerijl naar het Sophiazie- kenhuis in Zwolle vervoerd, waar hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is overleden. Niemand is getuige ge weest van het ongeval- Matroos door rock gestikt. Zaterdagmorgen in de vroegte zag een portier van een havenbedrijf te Rotterdam rook komen uit een hut van het m.s. „Fen". Hij maakte alarm, maar men vond de hutdeur gesloten. Na forcering ervan werd de 20-jarige matroos S. B. uit Groningen levenloos op bed aangetroffen. Vermoedelijk was door het roken van een sigaret zijn bed in brand geraakt, waarna hij door de rook gestikt is. Inlrekking frankeerzegels. Met ingang van 1 October a.s. zal de verkoop van frankeerzegels met de beeltenis van H.M. Koningin Wilhel- mina, van het typpe Hartz, uitgifte 1947, op de postinrichtingen worden beëindigd. VOORSPELT.- DE BILT VOORSPELT NOG ZONNIG. Weersverwachting, geldig tot heden avond: Zonnig en overwegend droog weer met ln het Zuidoosten van het land echter tijdelijk wat meer bewolking en in de namiddag een kleine kans op enkele verspreide onweersbuien. Meeat matige wind tussen Noordoost en Oost. Iets hogere ten»eratuM«.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1