Nieuwe Zeeuwse polder in de Oosterschelde JIMMY BROWN, sporiheld no. 1 I Belangrijk rapport verschenen Zeeuwse Almanak INGRIJPENDE WIJZIGING VAN GASV00RZIENING NODIG HALF NEDERLAND BLIJFT THUIS TIJDENS VACANTIE Crisis DONDERDAG 29 JUNI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Activiteit van de gemeente Bergen op Zoom De gemeente Bergen op Zoom heeft een belangrijk landaanwlnnings- project in behandeling genomen, dat ook voor de provincie Zeeland van grote betekenis kan worden. Het gemeentebestuur heeft namelijk een plan laten ontwerpen voor inpolderingswerken in de Oosterschelde. Zelfs is de gemeente geïnteres seerd bij het maken van een polder, die ongeveer 800 ha groot zal zijn en gronden omvat, welke behoren tot het verdronken land van het Mar- klezaat Bergen op Zoom. Maar direct aansluitend op deze polder zou op Zeeuws grondgebied een tweede polder van eveneens ongeveer 800 ha ingedijkt kunnen worden en dat tegen betrekkelijk lage kosten. mede zal afdeling C, groot 450 ha, bevloeid worden met voorgezuiverd rioolwater van Bergen op Zoom. Hier wordt het water dus op het land gebracht, terwijl de bodem eigenlijk als filter optreedt. Het af komende water is dan ook volkomen helder en onschadelijk. VLOEIVELDEN De vloeivelden kunnen als grasveld worden aangelegd. De grasmat gaat ongeveer iedere 5 tot 8 jaar te gronde, en men moet dan op het des betreffende perceel gedurende één jaar iets anders verbouwen. Daar bij is gedacht aan voederbieten. Het is niet onmogelijk op de vloei velden tuinbouw uit te oefenen, doch dat is administratief minder eenvou dig. Het is duidelijk, dat de vloeivel den immers door een openbaar lichaam beheerd moeten worden, om dat er anders geen zekerheid bestaat dat de wijze van bevloeiing (rotatie, d.w.z. de frequentie) zo zal zijn dat het water waarlijk gezuiverd wordt. Laat men tuinbouw toe dan zullen de gebruikers er stellig op uit zijn bevloeiing zelf te regelen, daar tuinbouw andere eisen stelt dan een graslandbedrijf. De exploitatie der vloeivelden zal eenvoudiger worden, indien men het aantal hectaren dat men voor bevloeiing bestemt, "roter neemt. Het is duidelijk, lat men dit met zeer eenvou dige middelen kan bereiken zodra de Zeeuwse polder ook is aangelegd, daar er dan veel ha bes Het plan voor deze inpoldering is op uitnodiging van het Bergen op Zoomse gemeentebestuur gemaakt door dr. W. van Konijnenburg, die vorige week een uitvoerig rapport daarovd» indiende. Volgens dit rapport is het moge lijk het gebied gelegen tussen Ber gen op Zoom en de haven van Ratte- kaai bp Bath te bedijken. Drie mo gelijkheden van bedijking worden be sproken en één daarvan wordt ten slotte aanbevolen. Wel is waar zal de bodem van de nieuwe polder zeer zandig zijn, doch dat behoeft geen bezwaar te zijn, daar men door het nemen van ge- eigende maatregelen kan zorgen dat landbouw mogelijk is. Het belangrijk ste daarbij is, dat men de bodem steeds van zoet water voorziet. Daartoe worden in het rapport twee methoden aanbevolen, n.l. infiltratie van de bodem en bevloeiing. Het wa ter kan men verkrijgen door gebruik te maken van het zoete water dat van de hogere gronden en oudere polders afkomt en door het voorge zuiverd rioolwater van Bergen op Zoom aan te wenden. ZOET WATER Op dit water van de hogere gron den zal men zuinig moeten zijn. Men zal er n.l. voor moeten zorgen, dat die watertoevoer niet ophoudt door te veel af te tappen. Dat zou ver droging dezer gronden ten gevolge kunnen hebben, terwijl bovendien daardoor de kwel van zoet water naar de polder toe zou ophouden en verzouting zou kunnen optreden. De opsteller van het plan meent dat in dit verband nog een nader onderzoek noodzakelijk is. INFILTRATIE Langs de rand van de nieuwe pol der denkt de ontwerper zich enkele kommen waarmee men het gewenste waterpeil kan handhaven, terwyl men tevens het watersurplus dezer kom men voor infiltratie van de bodem kan gebruiken (zie kaart, 1 en 2). Het gebied A, groot 160 ha, zou zich voor het bedrijven van tuinbouw eigenen, het gebied B, groot 145 ha, zou voor het aanleggen tot grasland geschikt zijn. Indien men dat wenst, kan men dat gebied later geschikt maken voor tuinbouw. Deze beide gebieden worden dus van water voorzien door infiltratie \ran de bodem, dat wil zeggen door het opzetten van het water in de wa tergangen, waardoor het water in het land trekt. In tegenstelling daar- WANDELING. Wandelen en wandelen is twee. Ge kunt door de straten van uw stad lo pen in het tempo van een Vierdaagse en dan ziet ge weinig of nietswant de sportieve prestatie is dan hoofd zaak. Ge kunt wandelen en daarbij al uw aandacht richten op de knappe meisjes en de fleurige zomer japonnen der dames, of op de étalages. En ook dan ziet ge met alle respect voor het zwakke geslacht toch eigen lijk niets. Ge kunt echter ook door uw stad dwalen en aandacht schen ken aan haar schoonheid. Dan ziet ge iedere dag nieuwe wonderen. Maar helaas, de meeste mensen kun nen dat niet op eigen houtje, omdat ze te weinig van de historie weten, omdat zij de schoonheid vaak niet herkennen als zij haar dagelijks kun- nen zien en omdat zy niet wan delen kunnen. Daarom is het goed, dat by de drie jongste uitgaven van de N.V. Druk- kery en Binderij J- C. en W. Altorf- fer zich een boekje bevindt, dat niet alleen voor toeristen, maar ook voor de Middelburgers zelve van grote waarde is. De kaart van Zeeland, bij dezelfde firma uitgegeven, kan ons niet bekoren. De plattegrond van Middelburg is goed bij en daarom nuttig. Maar dat boekje verwelkomen wij met zeer veel genoegen. De anonieme auteur zonder twijfel historicus heeft zich de scherp omlijnde taak gesteld zyn le zers een wandeling door Middelburg te laten maken. Hij treedt om zo te zeggen als gids op, loopt door de straten, in bezadigd tempo en zonder de aardige meisjes te zien, die toch zoveel fleur aan het leven geven, maar zijn ogen de kost gevend en ge voelig voor de Schoonheid van oude architectuur. Daardoor wordt met hem samen wandelen een genot. Al les wat ge dagelijks voorbij gaat zon der te zien en te Ij,erkennenbrengt hij onder uw aandacht, met een brokje geschiedenis hier, een blik op een onvergelijkelijk stadsbeeld daar, rustig, soms een tikje aartsvaderlijk causerend, maar altijd onderhoudend. Goede, helaas niet altijd fraai afge drukte foto's, verlichten de tekst. Menige Middelburger en iedere vreemdeling kan van dit waardevolle gidsje profijt trekken. Het zal hem nelpen de Zeeuwse hoofdstad te zien. Het zal hem leren, haar lief te héb ben. Een welkom boekje dus, dat, naar wij menen begrepen te hébben, ge volgd zal worden door boekjes over tmdere Zeeuwse steden. Wij zien deze wwt belangstelling tegemoet. Het te vele water zal worden geloosd via twee sluizen (4 en 5) en een ge maal (6). In afdeling C is een laag gelegen complex ingericht als berg- boezem, waarop een randleiding langs de zeedijk aansluit. Op deze boezem kan men ook water dat niet meer in afdeling C nodig is, uitslaan, waardoor men de randleiding kan doorspoelen en tevens ook op deze wijze water kan toevoeren aan afde ling C, zo dat gewenst mocht blijken te zijn. ZEEUWSE POLDER De Zeeuwse polder zou bestaan uit minstens twee afdelingen, waarvan er een, groot 320 ha, geschikt zou zyn voor tuinbouw en een, groot 535 ha, gebruikt kan worden als gras land of vloeiveld voor rioolwater. De ontwerper is van mening, dat een nader onderzoek vermoedelijk zal uitwijzen, dat door de toevoer van rioolwater de watervoorziening van de Brabantse polder zo ruim verze kerd is, dat voor de Zeeuwse polder geen bijzondere werken voor aanvoer van water nodig zullen zijn. De hier voorgestelde combinatie van werken, n.l. het opvangen van water, infiltratie en bevloeiing met riool water, zou voor een poldergebied iets nieuws zijn. Het aantrekkelijke schuilt hierin, dat op deze wijze een afvalproduct (rioolwater en het daaruit op te vangen slib) nuttig kan worden aangewend. Bovendien meer •SPOORWEG Juli en Augustus drukke maanden. „Wat gaat U doen in uw vacantie?" is een vraag, die het NIPO meestal in Mei of Juni stelt aan duizenden Neder landers over heel ons land verspreid. Ook thans is dit geschied: een maand geleden antwoordde 58 van alle on dervraagden, dat zjj deze zomer met vacantie gaan. Drie jaar geleden, in 1947, was het 53 en vorig jaar 48 Dat betekent dus dat In drie na-oor- logse jaren steeds ongeveer de helft van ons volk, plm. 3 millioen van de 6 millioen volwasenen er met de va cantie op uittrekt. De Nederlandse Aardolie Maatschap pij is Zaterdag j.l. te Gramsbergen begonnen met een productieproef. Gistermiddag werd in deze boring aardgas aangetoond, vooralsnog in beperkte hoeveelheden. De juiste om vang van de productie van deze put zal eerst over enige tyd kunnen wor den bepaald. Het gas komt met een zware brom- toon naar boven. Uit veiligheidsover wegingen is het aangestoken. zal in normale tijden na het tot stand komen der werken geen vuil water meer in de Oosterschelde worden ge spuid. Alleen bij zeer sterke regenval zal een nooduitlaat naar buiten in werking moeten treden, daar men dan niet alle aanvoer via de vloei velden kan verwerken. DE KOSTEN Wat de kosten betreft kan ver meld worden, dat de Brabantse pol der circa 6000 per ha zal kosten, de Zeeuwse polder zou wat goedkoper kunnen uitvallen. Indien men uitgaat van de veron derstelling, dat de landgebruikers voor het gebruik normale prijzen be talen, dan zal de exploitatie onge veer sluitend zijn. Aangenomen is daarbij, dat men de aanlegkosten van de zeedijk direct afschrijft. De exploitatie dekt dus waarschijn lijk de kosten van de ontginning plus de exploitatiekosten van de polder, doch niet de kosten van de zeedijk. Dat behoeft echter geen motief te zijn de bedijking niet uit te voeren, daar bedijkingen vrijwel nooit renda bel zijn, aldus de rapporteur. Oost-Azië-verzeisster voor Corrie Vonk. H.M. de Koningin heeft Corry Vonk de onderscheiding ,.de Oost-Azië ver- zetsster" verleend. Wïm Kan en Cor rie Vonk zijn het tweede echtpaar (Wim Kan kreeg deze verzetsster be gin Februari van dit jaar), dat deze onderscheiding ontving. Rapport van de Commissie van Iterson verschenen, Er moet naar aanzienlijke concen tratie worden gestreefd. Door de minister van verkeer en energie werd destijds ingesteld de commissie tot bestudering van de cen tralisatie op het gebied der gasvoor- ziening onder voorzitterschap van prof. dr. ir. F. K. Th. van Iterson. Deze corymissie is onlangs met haar werkzaamheden gereedgekomen en heeft hierover een rapport uitgebracht aan de minister van economische za ken, waaronder de gasvoorziening thans ressorteert. De commissie komt o.a. tot de vol gende conclusies: een ingrijpende wij ziging van de openbare gasvoorziening, zowel wat de productie als wat de dis tributie betreft, is noodzakelijk. Op beide gebieden zal onder meer naar een aanzienlijke concentratie moeten worden gestreefd. WAAROM. Deze wijziging is in het belang der gasvoorziening zelf. omdat slechts op deze wijze een voldoend laag niveau der productiekosten van al het in ons land nodige gas kan worden verkre gen. Voorts in het belang der voort schrijdende industriële ontwikkeling, omdat aldus de basis voor de Neder landse chemische industrie kan worden verbreed en omdat het slechts hierdoor mogelijk zal zijn in het gehele land aanzienlijke hoeveelheden gas van goede kwaliteit tegen aanvaardbare prijs ten behoeve van de industrie be schikbaar te stellen en tenslotte in het belang onzer brandstofvoorziening, omdat het slechts op deze wijze moge lijk zal zijn in enkele grote productie centra, waarin het beschikbare kapi taal en intellect kunnen worden ge concentreerd. te komen tot een zo ef ficient mogelijk gebruik als grondstof van de in Nederland ter beschikking komende kolen, oliën en gassen. Im mers, bij dc kolenveredeling zijn voorshands cokes en gas hoofdproduc ten en het is met het oog op de afzet van overwegend belang, door voorbe handeling van de steenkolen voorna melijk de kwaliteit van de cokes zo veel mogelijk op te voeren. Alleen gro te ondernemingen zullen de hiervoor te maken kosten kunnen dragen en de handel in grondstoffen en producten op commercieel niveau kunnen organi seren. Deze reorganisatie der productie kan worden verwezenlijkt door: uitbrei ding van de bestaande en stichting van nieuwe kolenveredelingsbedrijven, on der andere ter vervanging van be staande gasfabrieken; door exploitatie van aardgas, gassen van olieraffinade rijen en van bij chemische en biologi sche processen ontstane gassen en eventuele aanvoer van gas uit het bui tenland en tenslotte door uitbreiding van de bestaande aanleg van nieuwe hoge-druk netten voor het transport van gas naar de distributiecentra en grootafnemers. De commissie beveelt voor de ver wezenlijking der productie-reorgani. satie de volgende middelen aan: uit breiding van het bestaande kolen-ver- Grand Hotel Scheveningen wordt middenstandshotel. De Haagse gemeenteraad heeft 'n voorstel aanvaard om gemeentelijke steun te verlenen bij het herstel en weder in exploitatie brengen van Grand Hotel Scheveningen. Dit zal 500 bedden bevatten en als midden standshotel worden ingericht. De ex- ploitatiemaatschapprj Scheveningen zal voor het herstel anderhalf mil lioen gulden Marshall tegenwaarde als lening krijgen. Hierbij zal nog 'n bedrag van een half millioen van de vrije geldmarkt moeten worden opge nomen. Gebouw en grond in de huidi ge vorm zyn ongeveer een millioen waard. edelwgsbedryf in Limburg en herstel van dat in Zeeuwsch-Vlaanderen; stichting van een kolenveredelings-be. drijf aan het Noordzeekanaal en pro ductie-concentratie in het gebied van de Maasmond; concentratie der pro ductie in enkele gasfabrieken in het Noorden en Oosten des lands, zolang hier niet op andere wyze (bijvoor, beeld met aardgas) in de behoefte aan gas kan worden voorzien; oprichting van een of meer gas-transportmaat. schappijen voor de aanleg en het be heer van de hogedruk gastransport- netten. Uit bedrijfseconomisch oogpunt be zien. zouden de gasdistributiebedrijven niet te klein mogen zijn en wel zou 't minimum aantal gasaansluitingen in het algemeen tussen 30.000 en 60.000 per bedrijf moeten zijn gelegen. Dit be. tekent dat voor het gehele land met een 20 a 30-tal gasdistributiebedrijven zal kunnen worden volstaan. De helft van de leden der commissie is van oordeel\ dat de gasdistributie in handen van dé grote gemeenten, res pectievelijk van combinaties van een aantal tot eenzelfde streek behorende minder grote gemeenten moet worden gelegd. De andere helft daarentegen is voor alles voorstandster van de vor ming van energiebedrijven en beveelt daartoe onder meer aan om de provin ciale electriciteitsbedrijven met mede werking der gemeenten in provinciale energiebedrijven te wijzigen en deze laatste bedrijven tevens met de distri butie van gas te belasten. Tenslotte meent de commissie er nog de nadruk op te moeten leggen, dat de zorgwekkende toestand van dc gasin- dustrie het noodzakelijk maakt onver wijld tot doeltreffende voorzieningen te geraken. DIT JAAR ZIJN ER MEER VACANTIEGANGERS Dit jaar zullen het er nog wat meer dan drie millioen zijn (58 der vol wassenen). Z ijzijn echter niet gelijk matig over de verschillende volksgroe pen verdeeld: Van de mensen met de laagste in komens gaat dit jaar 43 met vacan tie. Met lage inkomens: 59 Midden klasse: 63 Welgestelden: 81 Vacantie houden is dus een zekere luxe en dat blijkt ook duidelijk uit wat men gaat doen: Naar familie of kennissen Hotel pension, kamers of huisje ge huurd Reizen en trekken in eigen land Naar het buitenland So I! "öfll <y 3 1 s Mg Jl Lage inkomens Midden klasse 4* O'S 25 24 30 22 22 14 7 12 21 24 13 11 14 14 9 8 1 4 15 26 Vijfling bleef niet in leven. De 28-jarige Alberta Allen heeft te New Orleans drie jongens en twee meisjes met tussenpozen van tien mi nuten ter wereld gebracht. Vier uur na de bevalling, die drie maanden te vroeg geschiedde, zijn de kinderen overleden. „Paardjes" waren goed afgericht. Een caféhoudster te Rucphen is het slachtoffer geworden van een merk waardige oplichterstruc. Twee dames bezochten het landelijke café en gaven de 2 zomermaanden. „In welke maand zich uit voor medewerksters van een 'gaat U met vacantie?" vroegen de nnn kocf rfO^rACCDDl*. MTT.A (Sommige ondervraagden gaan in hun vacanties meer dan een dezer dingen doen.) Voor bijna de helft betekent de va cantie dus: logeren bij familie of vrienden. Naar het buitenland is iets voor men sen met hogere inkomens (een kwart der welgestelden), en „en pension", in hotel of in een huurhuisje evenzo. Aan de mensen met kinderen is ge vraagd of die meegaan op vacantie en van 68 dezer ondervraagden luidt het antwoord: „Ja, de kinderen gaan mee". JULI EN AUGUSTUS Dl DRUKKE MAANDEN. Vacantiespreiding of geen vacantie- spreiding, het wordt weer eivol in circus, dat een aantal best gedresseer de kleine paardjes bezat, die tekenen van herkenning gaven wanneer men hen muntstukken voorhield, waarop het laatste cijfer van het jaartal een 1 was. Daarom wilden de dames gaarne dit soort muntstukken van de café- NIPO-enquêteurs. Van de vacantiegangers antwoorden: 45 in Augustus; 40 in Juli,' 9 in Juni; 7 in September; 2 na September; 5 weet nog niet. (Er zijn tamelijk veel antwoorden zo als „eind Juli, begin Augustus", van houdster ruilen tegen andere munten, i daar" dat het totaal der antwoordper- Toen de caféhoudster daarop met een gelddoosje te voorschijn kwam, vroe gen de bezoekers ook naar zilverbons en bankbiljetten van f 10.- waarvan het serienummer met het cijfer 1 ein digde. In goed vertrouwen spreidde de caféhoudster daarop de gehele inhoud van het doosje, ongeveer 1700 gulden, over de biljarttafel uit en gezamenlijk begon men de verlangde biljetten te zoeken. Alles verliep in de beste har monie en de „circusdames" verlieten, nadat zij haar consumptie hadden be taald, vrolijk het café. Zij hadden wel reden tot vrolijkheid, want enige da gen later bleek de caféhoudster dat zij voor 790 was bestolen. j „Heuse" hondenliefde. In een der buurtschappen van de gemeente Steenwijker- wold waar nogal enige water rijkdom is, wilde een boer zich ontdoen van zijn hond een teef. Naar plaatselijk, doch niet precies met de eisen der dierenbescherming overeenko mend gebruik, werd het dier in een zak gebonden, en toen met stenen verzwaai'd, te water ge laten. De baas had echter bui ten de waard, in dit geval bui ten de mannetjeshonden gere kend, want nauwelijks had hij na het volbrengen van zijn lu gubere taak, de hielen gelicht, of de jongelingschap der hon den sprong te water, dook de zak van de bodem en beet deze stuk, zodat de teef nog juist op tijd met haar redders naar de oever kon zwemmen. De baas heeft het maar niet weer geprobeerd Nieuw wereldrecord vasten. De 40-jari°;e fakir Burmah heeft 'n nieuw wereldrecord vasten gevestigd van 53 dagen en een uur. Burmah heeft sinds 4 Mei in een glazen kist met twee pythons en tientallen ad ders gevast. Hij stapte uit zijn kist maar at nog niet direct iets. Burmah is er trots op het onlangs door zyn Duitse rivaal Willy Schmitz geves tigd record met een uur gebroken te hebben. „Ik wist wel dat ik zou win nen", aldus de fakir. Meer dan 2.000 toeschouwers hie ven een gejuich aan toen Burmah de verloving met zyn 30-jarige Franse secretaresse Suzanne Pottier, bekend maakte. Zij zijn van plan over enkele maanden te trouwen. 18. ...En het volgende ogenblik klapte hy met een doffe smak tegen een boom. Jimmy behoorde echter tot de volhouders in het leven. Hy zette met een verbeten trek om de mond zyn fiets weer op de wielen en begon te trappen. Hy zigzagde als een beschonken matroos over de weg, maar daar er geen kip te bekennen viel, hinderde het niet en langzamerhand ging het al veel beter. centages meer dan 100 is). Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie. Hel Wereldgebeuren Verklaringen van leilende staats lieden zijn dikwijls moeilyk te begry- pen. De meeste mensen zullen uit de mededeling van Truman, dat aan Zuid Korea dekking en steun zou worden verleend, de conclusie hebben. fetrokken, dat de Verenigde Staten esloten hadden om de aangevallen Sarty volledig by te springen. De wer- elykheid ziet er wat minder alarme rend uit. In ieder geval heeft tot dus ver de Amerikaanse legermacht nog geen schot gelost. Blijkbaar wil Washington en willen ook de Verenig de Naues eerst eens zien hoe Moskou reageert op de besluiten van de Ver. Staten en de Verenigde Naties. Zeer veel hangt daarvan immers af. Nog steeds moet het onwaarschynlyk he ten, dat Rusland het op dit ogenblik en ter wille van Noord Korea tot een oorlog wil laten komen. Amerika heeft evenmin behoefte aan een oor log en Europa nog veel minder. De grote kunst in de komende dagen zal dus zijn om Rusland te intimideren, het bestaan van Zuid Korea te waar borgen en het prestige van de Vere nigde Naties te redden, zonder dat het tot een nieuwe wereldoorlog komt. Gemakkei yk zal dat niet zijn. In de eerste plaats mag immers als vast staand worden aangenomen, dat Rus land Noord Korea steunt. En in de tweede plaats heeft Truman de on voorzichtigheid begaan om vooruit te lopen op de besluiten van de Verenig de Naties en de Veiligheidsraad met zijn verklaring betreffende het verle nen van steun en dekking. De Russen hebben onmiddellijk in hun radiouit zendingen gewezen op het onwettige van deze handelwijze. Zy kunnen zelfs zover gaan, Truman's overhaas ting ais een provocatie te beschou wen en er het recht aan ontlenen om zelf Noord Korea alle mogelijke mi litaire hulp te bieden. Op deze manier kan het maar al te gemakkelijk ko men tot het voeren van een onver klaarde oorlog. Intussen staat thans het prestige niet alleen van Amerika, maar ook van de Verenigde Naties op het spel. Amerika zal na ét' échec in China en na het verloop der dingen in Indonesië men begint in te zien, dat men met een Nederlands regime in Indonesië er beter voor zou staan dan thans geen duimbreed invloed meer prys kunnen geven, of het zal nauwelijks meer meetellen in Oost Azië. Laten op hun beurt de Verenigde Naties Zuid Korea in de steek, dan zal ook West Europa zyn vertrouwen in deze organisatie verliezen en Lake Suc cess, dat een succes leek, gevoegelijk kunnen verdwirjnen. Opvallend en verheugend Js de be reidheid der grote mogendneden om risico te nemen nu het er om gaat een agressie-poging de kop in te drukken, In 1933 was geen staat bereid om ri sico te nemen. In de jaren, die volgden, liet men Abessynië, Albanië, Oostenrijk en Tsjecho Slowakye ten onder gaan zonder een vinger uit te steken. Wij zer geworden laat men thans blyken, dat zelfs een toch in wezen tamelijk onbelangryk Zuid Korea de moeite waard wordt geacht om risico te ne men en desnoods een oorlog te wa gen. In Gent is het onderzoek in de zaak der valse biljetten van 100 gulden be ëindigd en de dossiers zijn aan het par ket overgemaakt. Zestien mensen zijn in de zaak, die reeds twee Jaren duurt, be- ttokken. Vier hunner zijn gedetineerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3