DUUR Belangrijke verlaging van schoolgelden LEZERS SCHRIJVEN JIMMY BROWN, sportheld no. 1 V E R S P U Y ZIEKENFONDSEN PROTESTEREN TEGEN PREMIEVERHOGING Geen verdere verlaging van inkomsten- en loonbelasting De atoombom Kunt U niet slapen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 28 JUNI 1950 Invoering nieuw tarief per 1 Januari 1951. De regering is tot de conclusie gekomen, dat zy om budgetaire redenen Biet tot een verdere verlaging van de inkomsten- en loonbelasting kan overgaan en evenmin om sociale en economische redenen een verschuiving van directe naar verbruiksbelastingen kan verantwoorden. Voorts is het de regering gebleken, dat een belangrijke verlaging van de schoolgelden voor alle geledingen van het onderwijs en wel voor de matige en middelgrote Inkomens tot op ongeveer de helft van de tegenwoordige bedragenwen selijk is. Uit de memorie van antwoord van minister Lieftinck op het voorlopig Tweede Kamerverslag over de aan hangige belastingontwerpen blijkt de mening van de regering, dat voor de gezinnen met een middelgroot inko men van lü.000 20.UUU met name de verlaging van de schoolgelden voor het voorbereidend hoger en middel baar onderwijs, welke thans een zware last betekenen, van groot be lang is. Slechts de meest draagkrach- tige-belastingplichtigen met een in komen van 30.000 of meer zullen voor dit onderwijs het maximum schoolgeld verschuldigd zijn. Verder wordt meegedeeld, dat t de bedoeling van de regering is het verlaagde tarief van de inkomsten- eu loonbelasting per 1 Januari 1951 te doen ingaan. Uit de toelichting op de nota van wijzigingen op dit belastingontwerp blijkt voorts, dat het inkomen, bene den hetwelk voor werknemers in de regel met de heffing van loonbelas ting wordt volstaan, wordt verhoogd van 4.000 tot 5.000. In verband met de klachten over de grote sprongen in het tarief dei- loonbelasting worden de tariefklas sen in de loonbelastingtabel tot bij een inkomen van 5.010 gehalveerd. PRIYéGEBRUIK PERSONEN AUTO'S In verband met de klacht, dat het hoge tarief herhaaldelijk leidt tot overbodige royaliteit bij het doen van uitgaven, die ten laste van de fiscale winst kunnen worden gebracht, wordt in het ontwerp van wet een nieuw ar tikel ingelast. Hierin wordt een „wet telijk vermoeden" gelegd met betrek king tot de omvang van het privé- gebruik van personenauto's, die zo- wei voor zakelijke als voor persoon lijke doeleinden worden gebezigd. Dit „wettelijk vermoeden" houdt in, dat, indien er privé-gebruik van een per sonenauto vaststaat hetgeen zo nodig door de inspecteur dient te wor den aangetoond de privé-uitgaven ten minste een derde van de totale autokosten belopen. OPCENTEN PERSONELE BELASTING De regering heeft besloten het ont werp van wet tot heffing van opcen ten op de personele belasting naar de gronuslag huurwaarde en ae bijzon dere bepaling inzake deze grondslag voor wat betreft nieuwe woningen in te trekken. Voor de heffing van personele be- Avonluurlijke Zweedse bakvis wilde naar Liverpool. lasting op nieuwe woningen zullen voorzieningen worden getroffen in een nieuwe wet op de personele be lasting. Aan de aandrang van de Tweede Kamer om het stelsel van heffing van de omzetbelasting thans reeds te wij zigen door de kleinhandel vrij te stellen, is om bezwaren van techni sche aard niet tegemoetgekomen. Op dat de invoering van een vrijstelling voor de kleinhandel echter niet naar een al te verre toekomst zal worden verschoven, heeft de minister het voornemen op korte termijn te trach ten met de regeringen van België en Luxemburg tot een overeenkomst te geraken, om bij de unificatie van de omzetbelasting te volgen regelen nader vast te leggen. In Nederland zou dan tot invoering van die regelen kunnen worden overgegaan ook al zouden in België bezwaren van budge taire aard een directe in-werk-stel- ling aldaar verhinderen. BIER EN DAGBLADEN Wel heeft de regering reeds thans toegezegd dat de levensmiddelenbe- drijven, die door de invoering van een groot aantal vrystellingen voor nood zakelijke levensbehoeften in admini stratief moeilijker omstandigheden komen, zo eenvoudig mogelijk zullen worden behandeld. Aan de verzoeken om een aantal goederen uit het voor gestelde tussentarief te verwijderen is voldaan voor zover het betreft ver duurzaamd vlees en vis. Het ligt verder in het voornemen van de regering bij verhoging van de fedistilleerd accijns in Beneluxver- and gedistilleerde dranken weder naar het gewone tarief over te bren gen. De opneming van bier in het tussentarief zal pas in werking tre den zodra de bieraccijns in verband met het met België en Luxemburg gesloten verdrag is verlaagd. Alsnog is voorgesteld dagbladen en nieuwsbladen van omzetbelasting vry te stellen. Geen noodtoestand voor verpleegsters in Indonesië. Naar aanleiding van berichten uit Nederland, waarin sprake was van 'n noodtoestand, waarin zich regerings verpleegsters in Indonesië zouden be vinden, heeft een redacteur van Ane- ta zich gewend tot generaal-majoor dr. L. H. Simons, hoofd van de Ne derlandse militair geneeskundige dienst in Indonesië. De 150 verpleegsters waarom het hier gaat zijn in regeringsdienst uit- f ezonden. Deze verpleegsters, die in eite R.I.S.-personeel zijn, blijven echter in dienstverhand van de Ne derlandse militaire geneeskundige dienst werken, omdat er by de Indo- nesiche dienst een duidelijk streven bestaat door aantx-ekking van uit sluitend Indonesisch personeel in in eigen behoeften te vooi'zien. De verpleegsters zijn daarom vrywel al len in het legerhospitaal te Djocia geconcentreerd. Zij blijven echter in het bezit van de kort-verband emolu menten. Verder deelde generaal-ma joor Simons mee, dat er „nog geen énkele verpleegster gemolesteerd was". Boycot van Argentijnse schepen te verwachten. De internationale unie van trans- poi-tarbeiders, waarbij 130 vakbonden van transportai'beiders uit vijftig verschillende landen zijn aangeslo ten, is voornemens door de gehele wereld een boycot van Argentijnse schepen af te kondigen, dit als steun aan de 12.000 Argentijnse zeelieden, die sinds 18 Mei j.l. in staking zijn. Welnee, een goed overhemd met vaste boord hoeft niet duur te zijn. Wij we ten precies wat U hebben moet om uw dure gulden de hoogst mogelijke tegenwaarde te geven. HKRENMODEHUIS Lange Delft 11 Middelburg. Subsidie noodzakdijlc. De zestienjarige Ann Marie Gustavsson, een Zweeds meiske, wil de dolgraag naar Engeland, waar ze tot haar zesde jaar had gewoond. Daarom nam ze een matroos van de Zoals bekend heeft ae Ziekenfonds- Batavier III", die zij had leren ken- raad in zyn vergadering van 22 dezer nen, in de arm en deze smokkelde besloten gevolg te geven aan de goed- haar aan boord van het sch.p, Zodoen. kellrinj, die de van 80cto,e Uit sociaal-economisch oogpunt Is verhoging onaan vaardbaar. de belandde Ann in Rotterdam, waar zij zich verhuurde als dienstbode. Door de moeilijkheden met de taai moest zij echter van dit baantje af zien. Nu wilde ze als verstekelinge naar Engeland zien te komen, waar zij in Liverpool familie bezat. Maar toen zij over het terrein van de Hol- land-Amerikalijn aan de Rijnhaven dwaalde, werd zij aangehouden door de politie, die haar overgaf aan de vreemdelingendienst. Deze zal be slissen wat er met Ann moet gaan gebeuren. Goede vangst van de Amsterdamse politie. Twee agenten, die enkele dagen ge leden twee inbrekers verrasten in het veilinggebouw Odeon te Amsterdam, toen zij bezig waren de brandkast, die 23.000 bevatte te forceren, blijken een goede vangst te hebben gedaan. Elf belangrijke inbraken in Amster dam en de ovei-val op de kas van hét veilinggebouw te Bunnik zijn tot klaarheid gebracht. Ook in Bunnik. waar de kas een bedrag van 75.000 bevatte, waren de inbrekex's in hun werk gestoord. Voorts is uit het onder zoek gebleken, dat een heler, die reeds in voorarrest te Utrecht zat, ook be trokken is geweest bij de overval te Bunnik. Bij de inbraken is totaal voor een bedrag van duizenden aan geld gn Soederen ontvreemd, waarvan nog een eel kon worden achterhaald. Achttien jaar voor Kriminalsekretar Riihl. De bijzondere raad van cassatie deed een uitspraak in de zaak tegen de twee „Kriminalsekretare" Emil Rühl en Friedrich Christian Viebahn, die wegens hun optreden bij de Aus- senstelle Amsterdam door het bijzon dere gerechtshof in de hoofdstad tol 15 jaar gevangenisstraf met aftrek werden veroordeeld. In een uitvoerig proces werd drie weken geleden deze zaak voor de bijzondere raad van cassatie behandeld De raad veroordeelde de 46-jarige R Rühl tot 38 jaar met aftrek. De zaak tegen Viebahn werd verwezen naar de rechter commissaris voor na der onderzoek. zaken heeft gehecht aan een premie- er prijs op de Nederlandse zieken fondsverzekerden er van in kennis tc stellen, dat zij zich tot het laatste ogenblik met de meeste klem tegen deze drastische premieverhoging op dit moment en onder deze omstandig heden hebben verzet. De kosten van de geneeskundige verzorging zijn gedurende de laatste By de firma Petit en Fritzen te Aerle-Rixtel(N.B.), wordt met koorts achtige haast gewerkt aan een carillon voor Chicago, waar. het op de First National Trade Fair zal worden geplaatst. Het carillon zal 85 klok ken en 8 luidklokken bevatten. Waarom de sinaasappelen en bananen zo duur zijn. U schreef in de P.Z.C. van 5 Juni over de hoge prijzen van de bana nen en sinaasappelen. In dit artikel worden de ooi'zaken, welke hieraan ten grondslag liggen, niet op de juiste wijze belicht. Ook komt in menging van regeiings-ambtenaren ter sprake. Aangezien ik zelf als zodanig werkzaam ben geweest en het in het belang van de bevolking van Nederland en Suriname acht. vind ik een nadere toelichting nood zakelijk, rechtvaardig en billijk. Het middelpunt van de zuidvruch- Jan. 1950 in de Haagse groentewin kels 1.80—2.10 per kg., d:i. plm. 40 cent per stuk. En nu het Valen- cia-fruit in het papiertje „Pedro Kamstra" verschijnt, 20 cent per stuk! Met welke belangen er misda dig werd gespeeld is niet vermeld, dat staat alleen in rapporten en re geringtelegrammen De werkzaamheden van de burge meester van Amsterdam, mr. d'Ail- ly en van wethouder Franke en hun medewerkers, werden eenvoudig op zij gezet. Suriname, ten einde raad, zond de gestuurde regeringsambtenaren re- tour onder motto: „Wij komen er I niet uit, ga eerst in Holland die zaak maar eens ophelderen," In Holland was men echter be- tenhandel, waar honderden Joodse gvond'en' if^n" j&O "l5" de handen k°"<> Amsterdam g t,e branden en men ging over tot Tijdens de bezetting zijn 500 van I Eext?d beUstimr' Heï nubÏÏek ïviWht: weer S?"? geSf nÏd19.5n k Jam dure fr,ult ni«'kopenP Toen men m een^ eroeo Rotterdamse imnorteïS i df zi«*enhuizen snakte naar een een gioep Rotterdamse importeurs las sinaasappelsap voor de patiën- zy nun rexaue yen voeren schuiten vr>t eitrnccar» verhoging voor de vrijwillige verze- j jaren zodanig gestegen, dat deze niet kering van 0.63 op 0.80 per week. Het centraal overleg van zieken fondsorganisaties dat alle zieken fondsorganisaties in den lande om vat, deelt daarover nog het volgende mede In een vergadering op 1 April heeft de Ziekenfondsraad besloten aan de minister van sociale zaken een advies uit te brengen ter zake van het vraagstuk van de financiering der vrijwillige verzekering. Er werd bij de minister op aange drongen, dat, indien een Ziekenfonds wet niet spoedig tot stand zou kun- nen komen, de kring der verplicht verzekerden zou dienen te worden uitgebreid, waardoor bepaalde groe pen zoals de ouden van dagen die on der de noodwet Drees vallen, rente trekkers der sociale verzekeringswet ten, ambtenaren enz. onder de ver plichte verzekering zouden kunnen worden gebracht. Als uiterste maarregel voor een op lossing van de moeilijkheden zou 'n premieverhoging kunnen dienen, doch de vertegenwoordigers van de zie kenfondsorganisaties hebben zich ten alle tijde op het standpunt gesteld, dat in het belang van de volksge zondheid het verlenen van een sub sidie van behoorlijke omvang van de overheid ten deze een redelijk verlan gen was, vooral waar men te maxen heeft met een overgangstermijn die ligt tussen het huidige ogenblik en het tijdstip waarop een ziekenfonds wet in werking zal treden. Uitdruk kelijk hebben de ziekenfondsorgani saties zich er steeds weer over uitge sproken, dat de premieverhoging in 't huidige stadium uit sociaal-econo misch oogpunt uiterst bezwaarlijk te aanvaarden is, zolang niet eerst de groep vrywUllgverzekerden zodanig is geselecteerd, dat z\j die voorheen tot het bedrijfsleven hebben behoord en dientengevolge in de verplichte verzekering thuis horen uit de vrij willige verzekering zijn afgevoerd. Het recente besluit van de minis ter heeft de ziekenfondsorganisaties en de daarbij aangesloten fondsen dan ook z«er teleurgesteld. De ziekenfondsorganisaties stellen meer alleen door premiebetaling van de verzekerden kunnen worden ge dekt. Een subsidie van de overheid is noodzakelijk wil men de 1% mil- lioen vrijwillig verzekerden, die er na de overheveling van de bovenge noemde groepen van de onverplichte naar de verplichte verzekering nog zullen overblijven, niet in een positie brengen, die het hun merendeels on mogelijk maakt als vrijwillig verzeker de tot het ziekenfonds toe te treden of daarvan lid te blijven. In verband met de situatie, die per 2 Juli ontstaat, moet worden ver wacht, dat de ziekenfóndsorganisa- ties op- hun wijze en te bevoegder plaatse zullen kenbaar maken, dat zij niet zullen kunnen berusten in de wijze waarop thans naar een oplossing is gestreefd. Zij zullen dit protest vergezeld doen gaan van voorstellen tot een regeling, die naar de mening van de ziekenfondsorganisaties meer aanvaardbaar is. in actie, die, dank met de regei'ingsinstanties, het dis- ti'ibutieapparaat en de bedrijfs- en vakgroepen, op monopolistische grondslag hun belangen veilig kon den stellen, door een greep te doen naar deze handel en de totale im port onder hun controle te brengen. Namen als Kamstra, Ver. Imp. Kantoor Rotterdam. R. Mol, Rotter dam, voorzitter vakgroep groothan del, M. Lucas Sehenderling, secreta ris van deze groep, Driessen, Venlo, v. Friet, Den Haag, resp. voorz. en secr. van het Bedrijfsscnap Groente en Fruit, met hun ambtenaren, C. de Vries enz. zijn voor ingewijden geen onbekende klanken en zij wor den door velen gevreesd!! Als stopperspiï fungeerde bij de regeringsinstanties mr. Le Poole, hoofd van afdeling Buitenl. Agr. Handelsbetrekkingen van het Mini sterie voor Landb.- Visserij- er Voedselvoorziening. Het is deze com binatie, die in teamwerk aansprake lijk moet worden gesteld, onder ver antwoording van xninister Mansholt, dat de Nederlandse bevolking .de si naasappelen e.d. zó duur heeft be taald en nog steeds moet betalen! Zij zetten een handelspolitiek op en gezamenlijk of in onderdelen lan- ceei*den zij praktijken, fluetaties, vooxïichting en machinaties, waar door de producenten in Suriname, een groot deel van de handel in Su riname en in Nederland, doch boven al de consumenten in Nederland ten zeerste werden tekort gedaan of benadeeld. Daaruit zijn de ontevreden uitin gen ontstaan in de pers, tussen 1946 en 1950, evenals de procedures voor het scheidsgerecht van de voedsel voorziening. Het werk van de parlementaire commissie, welke in 1947 Suriname bezocht en na haar tenigkeer zo energiek en nuttig haar ervaringen in Nederland tot een practische op lossing bracht, werd gesaboteerd. De Fin.-Econom.-Commissie uit Suriname, die in 1948 Nedex-land na de Ronde Tafel Conferentie bezocht, werd misleid. En dit alles om de belangen van de Rotterdamse importeurs te die nen en de schandelijke winst te ver gelijken. Mede hierdoor werden de prijzen van Spaanse en Italiaanse import en die uit Israël verhoogd. Totdat een ambtenaar hun praktijken door zag. Deze lastige ambtenaar werd echter, overeenkomstig het advies, geëlimineerd en het verhaal van „vraag en weinig aanbod" kon weer opgang vinden! De „deskundigen" zaten en" zitten nog met de handen in het haar. De eenvoudige oplossing zagen en zien zy niet! Surinaams fruit kostte in ten, voeren schuiten vol citrussap van de Haagse veiling naar de tuin- dersbedrijven ixx Loosduinen, waar het als bemesting werd gebruikt. Sinaasappelsap voor 2 per kilo. In de winkels onverkoopbaar! Dit schandaal van het Surinaam se citrus-fruit raakt de kern; hier door kon nu Spaans, Italiaans, Bra ziliaans, Afrikaans en Israëlitisch fruit beter op prijs worden gehou den, dank zy de schandelijke pro tectie van de geciteerde ministers. Mischien gaat er nu ook een licht je op bij hen die terecht de zaken soms moeilijk konden begrijpen. Doch dit is de eenvoudige waar heid! C. L. Koster, oud-regeringsambtenaar, Kortgene. Frans Naerebout niet tussen de bloemen. Enige dagen geleden las ik in Uw courant, dat er plannen bestaan het standbeeld van Frans Naerebout in het Bellamypark te Vlissingen te plaatsen. Voor het standbeeld van een zeeman lijkt mij deze plaats toch wel ongewenst. Er zijn mijns inziens betere plaatsen in Vlissingen. Zo lijkt mij b.v. de bunker aan het einde van de Oprit bijzonder geschikt. Staat Naerebout hierop, dan is dat meteen een mooi symbool: de naastenliefde boven het geweld. Men zou op de bunker een platvorm kunnen inrich ten en Vlissingen zou dan een attrac tie rijker zijn. Heeft men er thans geen geld ge noeg voor, dan is het zaak te wach ten tot degelijker werk geleverd kan worden. Ik doe daarom een beroep op de Vlissingse zeelieden en zij, die in Vlissingen voor de eerste maal met de zee hebben kennis gemaakt, om te verhinderen, dat „onze" Frans Naerebout midden in de stad komt te staan. Want Frans Naerebout mag niet tussen de bloemetjes van het mooie Bellamypark staan, maar hij moet naar de zee kijken, net als Mi- chiel. Vlissingen. F. H. GAZAN. DE CARILLON-CONCERTEN IN VEERE. Niet de Burgemeester, doch het col lege van Burgemeester en Wethouders heeft de carillon-uren vastgesteld, na de Voorzitter van het Bestuur der Muziekvereniging hierin gekend te hebben. Terwille van de Muziekvereniging „Vcere's Genoegen" is een regeling ge troffen, dat de eerste Zaterdag van de maand de carillon-uren van 89 uur 's avonds worden vervroegd van 6.30 Het Wereldgebeuren Peter Roberts, conservatief lid van het Lagerhuis, heeft zich Maandag een fluitconcert op de hals "gehaald, toen hij vroeg of de regering bereid was om aan Amerika te verzoeken een atoombom te werpen op de hoofdstad van Noord Korea. De voor zitter antwoordde, dat dit een hy pothetische vraag was en stelde iets anders aan de orde. De eerste indruk zal bij de meeste lezers wel geweest zijn, dat meneer Roberts een doorgewinterde „Com munistenvreter" is, een bloeddorste- ling, die geen middel schuwt om Sta lin schade toe te brengen. Bij nadere overweging zal diezelfde lezer zich ongetwijfeld rekenschap hebben ge geven van de gevolgen, die een uit geworpen atoombom na zich zou kunnen slepen. Rusland heeft name lijk ook atoombommen althans dit mag nxen aannemen en als Ameri ka de eerste zou werpen, zou Moskou vermoedelijk niet lang op het ant woord laten wachten. De ellende zou dan niet te overzien zijn en de vyrange troost, die West- Eux'opa kan putten uit het feit, dat de crisis tenminste aan het andere eind van -de wereld is uitgebroken, zou dan weldra verleden tija worden. Maar met dat alles is men niet klaar. De voorzitter van 't Eng. Lagerhuis immers heeft aan de heer Roberts 'n antwoord gegeven, dat maar ten de- Ie juist is. De atoombom is geen hy pothetische aangelegenheid. Veron- derstel dat Rusland de tyd gekomen acht om tot een aanvalsactie over te gaan en over voldoende atoombom men meende te beschikken, gelooft men dan werkelijk, dat Stalin die j bommen rustig in de kast zou laten liggen Het is natuurlyk niet uitgesloten. In de tweede wereldoorlog hebben alle deelnemers zich angstvallig ont houden van het gebruik van gifgas sen en bacteriologische wapens. Waarschijnlijk is het echter niet. En daarom draait nu de zaak. De geschiedenis is een harde leer meester. In het verleden hebben de mogendheden aan Duitsland en Italië alle mogelijke gelegenheid gegeven om zich zo sterk te maken, dat zij geheel West-, Zuid-, Oost- en Noord- Europa onder de voet konden lopen. Hadden zij in 1933 resoluut ingegre pen of zelfs nog in 1936, onnoemelijk veel leed zou de mensheid gespaard zijn gebleven. Nederland weet er van mee te praten! Daarom rijst de vraag, of het niet beter zou zijn de wapens, waarover men beschikken kan, te gebruiken nu men vermoedelijk nog de sterkste is. Over enkele jaren zal het immers vermoedelijk te laat zijn. Wij kunnen deze vraag natuurlyk niet beantwoorden. Dat kunnen alleen de mannen, die op de verantwoordelijke plaatsen zit ten. Wel echter lykt het nuttig om erop te wijzen, dat de vraag van de heer Peter Roberts minder hypothe tisch is, dan men geneigd is aan te nemen. Vooralsnog zijn wy namelijk van oordeel, dat het met name Rus land is, dat de wereldvrede bedreigt. Gistermiddag werd te Rotterdam „The Seamen's Club" van de Engelse zeeliedenvereniging geopend door Prins Bernhard. 17. Jimmy Brown begreep tenslotte, dat een fiets niet een ding is, om nóést te lopen. Op een fiets moet je rijden en Jimmy besloot tot deze gelegenheid over te gaan. Hjj klom man moedig op het vehikel, plantte zijn voeten op de pendalen en begon te trappen, zoals hij dat an deren zo vaak had zien doen. Zijn sterke handen omklemden het stuurt je... hij zwaaide en zwab berde over de weg... door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan geregeld Togal. Togal verdrjjft snel en afdoen de die pijnen en U slaapt weer rustig de gehele nacht dooi'. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de niei'en en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.83, 2.08 en 7.94. ■7.30 uur, hetgeen op de aanplakbil jetten hier en elders te lezen staat en hetgeen wel een geheel andere lezing is dan ..geen enkele Zaterdag". Niettegenstaande dit carillon-offer (want zowel voor stadgenoten als vreemdelingen is des Zaterdags van 89 een veel mooier uur) heeft als klap op de vuurpijl de Muziekvereni ging zich de eerste Zaterdag in Juni, bij zeer gunstige weei-somstandighe- den. niet laten horen, zelfs geen muzi kale rondgang gemaakt- Alweer om de Muziekvereniging ter- wille te zijn heb ik het goedgevonden, dat de tweede Zaterdag in Juni oixder de carillon-uren van 89 wèl een mu zikale rondgang gemaakt werd, omdat naar de buurtschap Zandijk gemar cheerd zou worden, hoewel ik als mu ziekliefhebber vreemd stond te kijken van deze aanvraag. Waarom niet als muzikanten naar de prachtige klok- kenklanken geluisterd? De overheid heeft nu eeixmaaï de taak. leiding te geven en een modus te vinden om alle groeperingen te be vredigen. Dat daarbij ook door de Mu ziekvereniging water door de wijn ge daan moet worden, spreekt vanzelf. Met kankeren en critiek en dan nog wel ongemotiveerde en totaal bezijden de waarheid, komt men er niet. Wèl door eikaars prestaties te respecteren en als dat niet mogelijk is, elkaar te verdragen. Hoogachtend,, Jonkheer I. F. DEN BEER POQRTUGAEL. (Burgemeester van Veere en beschermheer van de Mu ziekvereniging „Veere's Ge noegen") DE AVONDVIERDAAGSE. Naar aanleiding van het ingezon den stuk van de heer P. Kooman in Uw blad van Dinsdag 20 Juni j.l. wensen wij 't volgende op te merken. Voorop gesteld dient te worden, dat mocht Medio het volgend jaar weer de organisatie van de avond vierdaagse worden opgedragen, ons Bestuur, met de door de heer Koo man gedane suggestie gaarne re kening zal houden. Wy hebben ons echter wel afge vraagd of het nodig was hierover een ingezonden stuk te plaatsen. Had onze sportmakker zyn idee even aan ons Bestuur kenbaar gemaakt dan had hiermede reeds dit jaar rekening gehouden kunnen woi'den. Het Bestuur van ,Medioburgwn"»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4