NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden MARKTBERICHTEN Middelburgse koster gaat jubileren. WALCHEREN LAATSTE NIEUWS. „Terneuzen" bestaat 30 jaar DINSDAG 27 JUNI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De heer L. Volkers 25 jaar in de Noorderkerk. Zaterdag zal het 25 jaar geleden zijn, dat dc heer L. Volkers benoemd werd tot koster van de Geref. Noorderkerk in de Bogardstraat te Middelburg. ,,Op 1 Juli 1925 werd ik tot koster van de Noorderkerk benoemd door de heren W. A. de Rijke en A. D. de Litooi. des tijds resp. voorzitter en secretaris van het kerkbestuur. Tegelijkertijd werd ik ook begrafenis-ondernemer", vertelde ons de heer Volkers. ,,Ik ben begonnen als orgeltrapper in het Gasthuis. Dat ben ik drie jaar geweest. Vervolgens werd ik hulp-koster in de Noorderkerk en na het overlijden van mijn voorgan ger volgde ik deze op als koster". In de oorlog had de heer Volkers het beschikkingsrecht over de kerk, omdat er geen diensten meer werden gehouden. Toen de Bogardstraat in brand stond, werd de kerk als een soort grote klerenkast gebruikt. Tijdens de inundatie sliepen er in de lokalitei ten van het kerkgebouw verscheidene gezinnen, die daar geruime tijd hebben gewoond. Op een Zondagmorgen werd er zelfs een baby geboren! Tijdens het watergebrek in de inundatie-periode werd het water uit de put onder het gebouw gebruikt als drinkwater. „De vrouwen zaten elkaar vaak in de ha ren,, maar ik zette ze dan twee aan twee en dan ging het wel weer", ont hulde de koster. ,,Na de bevrijding werd de kerk eerst gebruikt als pakhuis van huis raad "i N.S.B.-ers. Naderhand zijn dr. Oussoren en.ik begonnen de zaak v wat op te knappen", zo ver volgde de aanstaande jubilaris. „Nog is alles niet voltooid. Er komen namelijk nog twee gebrandschilderde ramen, aan weerszijden van de preekstoel". De heer Volkers toonde zich ver heugd steeds prettig te hebben mogen samenwerken met de Commissie van Beheer en de Kerkeraad. Op 1 Juli viert hij eigenlijk nóg een jubileum. Dan is hij namelijk tevens een kwart eeuw in dienst der gemeen te Middelburg voor het openen en slui ten van de poort der ,.Dry Tonnekes". 365 keer per jaar- Zaterdagavond a.s. zal een receptie worden gehouden in de Noorderkerk. Middelburg begrafenis l. corstanje. Onder grote belangstelling werd gis teren op de Algemene begraafplaats te Middelburg, het stoffelijk overschot van de heer L. Corstanje, ter aarde be steld. Na lezing van een Schriftwoord door ds. W. B. A. Smits, sprak de schoon zoon van de overledene, ds. J. Ver boom, predikant der Vrij Evangelische gemeente te 's-Gravenhage. Namens de Hervormde gemeente van Middelburg sprak de praeses van de kerkeraad, ds. J. van Woerden, die wees op de geloofskracht van de over ledene en zijn veelzijdige kerkelijke arbeid. Namens de Zeeuwse Bakkersbond, waarvan de overledene voorzitter was, sprak de vice-voorzitter, de heer L. Goeman en namens de Ned. Bakkers- bond de landelijk voorzitter, de heer C. Koppert. De Bakkerijstichting was ver tegenwoordigd door de heren S. San ders en J. de Jonge en de plaatselijke aid. van de Chr. Bakkersbond door de heren C. de Wolf en P. van den Ende. Bouw van boerderijen en kleine bedrijfspanden. Op vragen van het Tweede Ka- meiiid dé heer Droessen (K.V.P.) heeft dc minister van Wederopbouw inlichtingen verstrekt over toepas sing van de financiering woningbouw 1948 voor boerdertfen (woongedeelte) en kleine bedrijfspanden. De mogeiykheid wordt geopend steun uit 's rijks kas te verkrijgen voor de bouw van woongedeelten van woningen met bedrijfsruimten, waaronder boerderijen kunnen wor den begrepen. De aanvrager zal zich moeten verbinden de woning door zyn gezin te doen bewonen. Het ligt niet m het voornemen deze bepaling nog in de financieringsregeling 1948 op te nemen. Zij is ongenomen in de premieregeling 1950 en geldt ook voor de verminderde premieregeling woningbouw 1950, voor welke rege lingen verwezen wordt naar de Ne derlandse Staatscourant van 8 Juni 1950, no. 109. Ten aanzien van liet vraagstuk van de financiën g van de boerderij- bouw merkt de minister, na gepleegd overleg met zijn ambtgenoot van landbouw op, dat het niet juist zou zijn een financieringsregeling te ma ken, welke algemeen zou gelden. Er doen zich groepen van gevallen voor. welke niet dan wel voor een afzon derlijke financiering in aanmerking komen. Zo zullen de brandgevallen, splitsingsgevallen, boerderijen in ruilverkavelingen en boerderijen in nieuwe ontginningsgebieden afzon derlijk beschouwd moeten worden. Ten aanzien van verzoeken om fi nanciële steun bij brandgevallen is afwijzing op h^ar plaats, omdat van de eigenaars verwacht mag worden, dat zij een verzekeringsovereen komst sluiten tot een bedrag, dat herbouw bij verlies door brand moge lijk maakt. Indien boerderijbouw zou leiden tót splitsing van bedrijven, bestaat er evenmin aanleiding tot financiële steun van overheidswege, omdat het algemeen belang niet gebaat is bij verkleining van de bedrijven, in aan merking nemende, dat de gemiddelde bedrjjfsgrootte van boerderijen (incl. land) in Nederland toch al gering is De financiering van boerderijbouw bij ruilverkaveling kan geschieden op de daarbij eigen wijze. De financiering van boerderijbouw in nieuwe ontginningsgebieden kan beter overwogen worden' in verband gezien met het subsidie, dat in de regel voor het in cultuur brengen c.a. wordt gegeven. De minister heeft, het vorenstaan de in aanmerking genomen, de in druk, dat het vraagstuk van de fi nanciering van boerderijbouw overi gens terug te brengen is tot het vraagstuk van de financiering van de door de oorlog vernielde boerderijen. Het overleg hieromtrent is in een vergevorderd stadium. Aspecten van de Huurwet. In de thans verschenen nota naar aanleiding van het Tweede Kamer verslag over de Huurwet wordt opge merkt, dat een verdere daling van de bouw- en onderhoudskosten mogelijk is. Het prijspeil per m3 bedroeg in 1946 f 35.50, in Maart 1950 f 29.30. De minister vertrouwt, dat geldge vers voor particulier huizenbezit er toe zullen overgaan de aflossing op te schorten. De eigenaar zal dan over het aantal jaren, dat de aflossing is opge schort. alleen de rente over het res tant van de lening schuldig zijn. waar door het bedrag der aflossing vrijkomt voor achterstallig onderhoud. De regering zal aan de positie van de huurders, die geen compensatie voor de huurverhoging ontvangen, ern stige aandacht blijven schenken. Voor de plaatselijk afdeling van de C. H. Unie, waarvan de overledene een vooraanstaand lid was, sprak tenslotte nog de secretaris, de heer W. H. Seg- boer, waarna de oudste zoon met een kort woord sloot. behendigheids wed strijd te paard. Het bestuur van de Rijvereniging „Middelburg" organiseerde voor haar leden een behendigheidswedstrijd le paard, waaraan vele attracties waren verbonden zoals koekhappen, een mon deling bericht overbrengen enz. Even eens werd tijd opgenomen van vertrek manege en aankomst; hiermede werd bij het toekennen der prijzen terdege rekening gehouden. Het uitgestippeld terrein lag in de buurt Schellag-Oude Veerseweg. Voor deze rit waren zeven prijzen beschikbaar gesteld met als troostprijs de traditionele pollepel. Daar mevr. M. de Wolff-Labruyère en de heer J. Schenk dezelfde tijd maak ten en zonder strafpunten hadden ge reden, werd door loting de le prijs aan de heer J. Schenk toegekend; 2e mevr. M. de Wolff-Labruyère; 3e de heer J. Worrell; 4e mej. J. Lahr; 5e de heer W. Kievit; 6e de heer M. Kievit; 7e mevr. N. Dey-Brakman en 8e mej. C. v. d. Driest (pollepel). GESLAAGD VOOR ACTE ONDERWIJZERES Mej. M. Schot te Middelburg be haalde te Utrecht de acte onderwijze res. ?!ij was leerlinge van de Chr. Kweekschool te Krabbendijke en is met ingang' van 1 September be noemd aan de te openen Chr. school, uitgaande van de Geref. en Oud.- Geref. Gemeenten te Oosterland. mars door de stad van de vancouver boys band. De Canadese Vancouver Boys Band zal, zoals gemeld. Vrijdag a.s. een mars door de stad maken alvorens te concer teren in de Concert- en Gehoorzaal tc Middelburg. Het orkest vertrekt om 7.30 uur van de Markt. De route, die gevolgd wordt, luidt; MarktLange NoordstraatHof pleinWagenaarstraatBalansSt. PieterstraatKorte DelftDamMol straatSingelstraat. De deuren van de Concertzaal gaan eerst open na aankomst van het orkest, zodat de bezoekers van het concert de mars door de stad kunnen zien. Voor enkele jongens wordt nog een slaapplaats gezocht. Voor iedere logeer gast krijgt de gastheer één vrijkaart. Vlissingen de witte wijk. De buurtvereniging „De Witte Wijk" ite Vlissingen heeft haar één-jarig bestaan luisterrijk gevierd. Dezer dagen werd aan de kinderen 'n feest aangeboden en Zaterdag werd de verjaardag met een geslaagde muziek- en cabaretavond gevierd door de ouderen in de zaal „Concor dia." De voorzitter, de heer J. G. Was- sink, sprak 'n openingswoord, waar in hij de leden opwekte de vereni ging trouw te blijven. Daarna werd aan het bestuur het verjaardagge schenk van de leden der vereniging aangeboden: een buurtverenigings- vlag. De heer P. Mulders deed dit met een toepasselijk woord. Hij bracht het bestuur dank voor wat het in het afgelopen verenigingsjaar de leden geboden heeft. Namens het bestuur dankte de voorzitter. In het bijzonder dankte hij mevr. M. de Jong, die de vlag gemaakt had, waar bij hij haar bloemen aanbood. Hier na trad het accordeonorkest „Cres cendo" op. Onder leiding van di rigent, de heer M. P. Ventevogel, speelden de accordeonisten o.a. „Ab- schied der Gladiatoren" en de „Do- nauwellenwals". Bij 't talrijke publiek waren 't na de pauze vooral de Cow-boy songs, het toneelspelletje de „Verstrooide .Pro fessor", die in de smaak vielen. Het Witte Wijkorkest zorgde hierna voor de muziek bh' het bal, dat de ge- J- avona besloot. Gapinge RINGRIJDERIJ TE GAPINGE. De uitslagen van de Zaterdag te Ga pinge gehouden ringrudery luiden: 1 A. de Nooyer 22 ringen. 2 A. Goedbloed 20 r. 3 B. Arendse 19 r. 4 J. Pouwer 16 r. 5 H. Rooze 16 r. 6 A. Dellebeke 16 r. 7 W. Vos 16 r. 8 A. dé Nood 13 r. 9 J, Lan- genbeke 12 r. 10 M. Langenbeke 12 r. 11 D. Langenbeke 12 r. 12 R. Koole 10 r. 13 Jac. Louwerse 10 r. 14 P. Dieleman 9 r. 15 W. Melis 7 r. 16 G. Koole 5 r. 17 H. Louwerse 5 r. De extra prijzen gingen naar: 1 H. Joos- se 7 r. 2 A. de Nooyer 7 r. 3 A. Langen beke 6 r. 4 B. Arendse 6 r. 5 A. Goed bloed 5 r. 6 A. de Nood 5 r. 7 W. Vos 4 r. 8 M. Kole 4 r. 9 Jac. Langenbeke 4 r. 10 W. Melis 3 r. 11 Jac. Pouwer 3 r. 12 C. Langenbeke Gz. 3 r. 13 C. Langenbeke Cz. 3 r. 14 Jac.Louwerse 3 r. 15 W. Koole 2 r. 16 P. Dieleman 2 r. 17 H. Louwerse 2 r. De beker van de burgemeester werd gewonnen door A. de Nooyer met 6 rin gen. Op de beker van wed. de Jong legde Jac. Pouwer met 5 ringen beslag. De be ker van de fa. v. d. Have werd door B. Arendse met 4 ringen in de wacht ge sleept en de prijs van Sierkunst ging naar A. Goedbioed met 4 ringen. De medaille-., van Jac. Goedbloed. die momenteel in Indië verblijft,, werd gewonnen door Jac. Pouwer, die -eveneens de potlepel won. De meeste volgringen werden door A. de Nooyer gestoken. De belangstelling voor deze ringrijderij. die met muziek werd opgeluisterd, was groot. UIT HET ZAKENLEVEN. Onder grote belangstelling opende Zaterdag de fa. de Nijs haar nieuwe winkel op de Kleine Markt te Vlis singen. Deze winkel in huishoudelijke artikelen werd tijdens de bevrijding vernield. Zij werd toen tijdelijk geves tigd in de Walstraat. Men heeft nu het vernielde pand weer opgebouwd en het daarbij enkele meters breder gemaakt. De winkel is modern inge richt en heeft een originele étalage gekregen. Het is een mooie aanwinst voor de Kleine Markt! geslaagd. Voor het toelatingsexamen R. H. B. S. te Vlissingen zijn alsnog ge slaagd: M. van As (m.); G. Lange- raar; C. M. Vierhout (m.): J. Stroo; W. J. Hellinga (m.)G. F. Dewas- me; C. F. de Vos; T. Hollaers (m.). KLEINE BRAND IN LOMPEN PAKHUIS. In een lompenpakhuis in de Schoolstraat brak gisteren brand uit in een partij oude Duitse zwemves ten. De oorzaak lag in het feit, dat de zwemvesten fosfor bevatten, die in de openlucht in brand vloog. Met enkele emmers water werd het vuur gedoofd. De brandweer is nog lange tijd bezig geweest alle fosfor te ver wijderen, om verdere ongelukken te voorkomen. De schade is gering. In de derde étappe van de Ron de van Zwitserland, die gewonnen werd door de Belg Speekaert, eindig de onze landgenoot Faanhof ae achtste plaats. KERKNIEUWS. ned. herv. kerk. Drietal te Leiden (vacature J. C. v. Apeldoorn): H. Bout te Amersfoort. J. D. Klcyne te Rotterdam en H. Telsma te 's-Gravenhage. Beroepen te Rijnzaterwoude: H. v. Amstel, cand. te Goudswaard; te Leeu warden: J. T. Wiersma, studentenpred. te Delft; te Waddinxveen: J. C,. Stelwa gen te Wezep. gereformeerde kerken. Beroepen te Andijk: IJ. v. d. Woude, Reserve legerpredikant; te Capelle a. d. IJsel: C. Goeman, candidaat te Voor burg; te Hantum: K. Welbedacht, can didaat te Ede; tc Hoogvliet; H. C. En ded ijk, candidaat te Amstelveen; teJ RTeeuwijk: J. Kap.teyn. laatstelijk predi kant te Lochem. Aangenomen naar Zaandag: P. J. O. de Bruyne te Drachten; naar Gorin- chem: A. C. Mooi te Warps, die be dankte voor Grijpskerk. Bedankt voor Wilnis: P. Riemersma te Vijfhuizen voor de benoeming tot hulpprediker te Linschoten: A. Thielpn. emeritus predikant te Maasland. chr. gereformeerde kerken. Tweetal te Scheveningen: J. G. van Minnen te Huizen en J. Prins te Am sterdam-Wegt. Beroepen te Tholen: N. de Jong te Middelharnis. doopsgezinde broederschap. Beroepen te Koudum-Workum: F. Hofman, proponent te Amsterdam. een overgang. Naar wij vernemen heeft ds. B. Huis man, Nederlands Hervormd predikant te Kolham zijn ambt neergelegd en is hij overgegaan tot de Gereformeerde Kerken. Ds. Huisman kon zich met de gang van zaken in de Ned. Hervormde Kerk niet verenigen. Hij is 55 jaar oud en preekte Zondag afscheid van zijn ge meente. Ds. Huisman staat sinds 1934 in het,predikambt. giften en legaten. H.K.H. Prinses Wilhelmina schonk f 200.voor de wederopbouw van de Evangelisch Lutherse Kerk te Doetin- chem. De Evangelische Lutherse Gemeente 's-Gravenhage ontving een legaat groot f 1500.voor verschillende ker kelijke doeleinden. bevestiging ds. don jr. Ds. M. C. Don, Ned. Herv. predikant te Erichem (Bet.), vroeger te Middel burg woonachtig, werd Zondag door zijn vader ds. F. Don te Middelburg, als Ned. Herv. predikant van Nieuw- Vennep Abbenes (Haarlemmermeer polder), in het ambt bevestigd, 's Avonds deed ds. Don zijn intrede in zijn nieuwe gemeente. Eerste nieuwe hotel te Breskens thans gereed. In Breskens is het eerste herbouw de hotel heropend. Het is een zo mo dern en luxueus ingericht hotel ge worden als Breskens voor de oorlog nimmer heeft gekend. Tot nog toe was het reizend pu bliek genoodzaakt in andere plaatsen dan Breskens onderdak te zoeken, omdat alle hotels in de bevrijdingsda gen ten onder gingen. De hotelhou ders poogden daarna in eenvoudige nood-café's het publiek zo goed mo gelijk te bedienen, maar van over nachten kon geen sprake zyn. De herbouw heeft lang op zich la ten wachten in verband met de finan cieringsmoeilijkheden. Dank zij veler medewerking en na het overwinnen van allerlei bezwaren is de heer A. Roest er in geslaagd de bouw van het nieuwe hotel Scheldezicht tot stand te brengen. Heden wordt het hotel officieel geopend. Op de eerste verdieping zijn 7 lo geerkamers en op de tweede zes. Er is centrale verwarming, warm- en koud stromend water, een badkamer, een douchecel enz. Russische jager neergeschoten door Amerikaanse jager Incident boven Korea Generaal MacArthur heeft bekend gemaakt, dat een Amerikaanse jager een Russische jager van het type Yak boven Korea heeft neergeschoten. Volgens de bekendmaking van Mac Arthur was de Amerikaanse jager, die een vliegtuig met Amerikaanse geëva- cueerden escorteerde, gedwongen de Russische jager, die tussenbeiden kwam, neer te schieten. VOETBAL K.N.V.B., AFD. ZEELAND. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 24 Juni Kor- tenaer van Duinkerken: Kotka van zee. 25 Juni Constant, van Grimsby. Bessa van Kotka. Cens van Rouen. Gleng van Ant werpen. Cattaro van Antwerpen. Duurs- woltl van Antwerpen. Brem van Antwer pen. Hanna van Brussel. Britta van IJmuiden. Vlissingen vertrokken: 24 Juni Balduin naar Oslo. Ali naar Odense. 25 Juni Kor- tenaer naar Norrkoping. Kotka naai' Rouen. Brem naar Lissabon. Cens naar Bremen. Duurswold naar Naestved. Con stant naar Duinkerken. Gleng naar Bra ke. Cattaro naar Piraeus. Bessa naar Ale- xandrlë. 26 Juni Britta naar Philadelphia. Hanna naar Par. Gepasseerd naar Antwerpen. 24 Juni Breda naar Curagao. Adm. de Ruyter van Par. 25 Juni Congostroom van Amster dam. Maraat V van Londer. van Londen. Corona van zee. Pavo van zee naar Gent. Tempo van Huil. Julia Mary van Rot terdam. Gepasseerd van Antwerpen: 24 Juni Meliskerk naar Rotterdam. Midas naar Rotterdam. Tilly naar Zweden van Gent. Jozo naar zee van Gent. Aalsdijk naar New York. 25 Juni Magna Pete naar Lis sabon. Mado naar Londen. Laurenskerk naar Londen. Beslissingswedstrijd tussen E.M.M. III en De Zeeuwen IV noodzakelijk Door in de na-competitie met 32 van RCS ii te winnen is nu 'n beslis singswedstrijd tussen dit elftal en De Zeeuwen IV noodzakelijk. Deze zal Zondag te Vlissingen gespeeld worden. De andere uitslagen zijn: Junioren B, Groep I: Vlissingen II —EMM I 5—0. Res. le Klasse a: Yerseke H— Robur II 5-1. Na-competitie: EMM IVZeelan- dia 3 1—6; RCS 3—EMM 3 2—3. Zomeravond-competitieScheids rechters—RCS I 0—4; Middelburg 1 —RCS II afgelast; Nieuwland I— Veere I 33; Vlissingen IZeelan- dia I 0—5; Vlissingen II—Nieuw land II afgelast; VSTVAW 3—3. Dit jaar werden twee kampioenschappen behaald. Op 1 Juli viert de v.v. „Terneu zen" haar 30-jarig jubileum. Het be stuur van de i'ubilerende vereniging zal op deze dag in het clublokaal in „La Belle Vue" recipiëren, 's Avonds wordt in het Concertgebouw een revue „Knallende knallen" opgevoerd. Dinsdag zal de revue herhaald wor den, omdat het grote aantal leden van Terneuzen" niet in het Concert gebouw kan. Zondag zullen de twee rivalen Ter- neuzen en Axel een wedstrijd spe len, zonder dat er kampioenskansen op het spel staan. Verder heeft de feestcommissie, bestaande uit ir. F. Denie en de heren P. 't Gilde en C. v. IJk, besloten het clubblad „Con tact" extra dik maken. „Terneuzen" zal deze dag met vreugde kunnen vieren, omdat juist in dit jaar het eerste elftal kam pioen werd evenals de junioren. Competitie-indeling eerste kiassers. le Klas A: HSC, Velocitas. Be Quick Gr„ GVAV. Frisia, Leeuwarden. Zwar- temeer; Heerenveen. Sneek. Achilles. Zwolse Boys, Go Ahead. le Klas B: Enschede. Ensch. Boys. Heracles, Hengelo. NEC, Vitesse, Wa- genlngen. AGOVV. DOS. 't Gooi, Ajax, DWS. le Klas C: KFC. Blauw Wit. Vole- wijekers, DWV, EDO, RCH, Haarlem, VSV. HBS. ADO, Hermes DVS, SW. le Klas D: Feijenoord, Sparta, Em- Waar zijn onze schepen Aardijk 24 v. Veracruz n. Tamplco. Agamemnon 24 v. Cura#ao n. N. York. Alchina 24 v. Florianapolis n. Rio Gran- dea. Amstelkerk 25 v. Lagos'n. Takoradi. Annenkerk 5 te Port Said. Arendsdyk 27 te Trinidad verw. Ariadne 24 v. R'dam n. Algiers. Bennekom 24 v. Payta n. Puna. Bonaire 25 v. Trinidad. Borneo 25 te Liverpool (thuisr.). Cistula 26 te Port Said. Congostroom 25 te Antwerpen. Cotttca 24 v. Dover n. Madeira. Dorsetshire pass. 25 Finisterre (thuisr.). Duivendrecht 25. te Weaste verw. Friesland 25 te Suez (thuisr.). Gen. C. H. Muir 24 960 m ZO Point de Galle (thuisr.). Gen. W. C. Langfitt 25. 1532 m. v. Aden (thuisr. Grootekerk 24 te Walvisbaai. Helicon 25 te Cludadtrujillo. Hestia 24 te Ciudadtrujlllo verw. Java pass. 24 Kp Bougaroni (thuisr.). v. Oldenbarnevelt 25 te Kaapst. verw. Klipfontein 26 te Kaapstad. Kota Inten 25 te Suez (thuisr.); Laurenskerk 24 te Londen verw. Lemsterkerk 25 v. Barcelona n. Antw. Lindekerk, 25 v. Muscat n. Dubai. Lutterkcrk 24 te Bombay. Maasland 24 v. L. Palmas n. Montev. Maas 25 v. New Orleans n. Curagao. Nigerstroom 25 v. Plym. n. le Havre, Noordam 24 v. R'dam n. New York. Ondina 26 te Curagao. Oranje p. 25 Kp. St. Vincent (thuisr.). Orestes 24 v. Brighton n. Laguaira. Rotti 24 v. Djakarta n. Belawan. Samarlnda 25 v. Sing n. Manilla. Saparoea 25 te Dakar. Schie 25 te Houston. Schiedijk 25 te Houston. Sigli 24 v. Belawan n. Moelmein. Slamat 24 v. Singapore n. P. Swettenh Streefkerk 26 te Vizagapatam verw. Talisse 23 v. Bombay n. Madras. Tosari 25 v. Alexanarië n. Port Said. Waterman pass. 25 Finisterre (thuisr.). Westerdam 24 v. New York n. R'dam. Zeeland 25 rede Semarang. Zijpenberg 24 v. Spezia n. Hualva. ma, Xerxes, RBC. NAC, De Baronie. TSC NOAD, Willem II. LONGA. BW. le Klas E: Brabantia. Eindhoven. PS V VVV, Helmondia, Sitt. Boys, Mau- rits, MW. Sp. Emma, Limburg ia. Bleijerheide, Chevremont. De nieuwe indeling verenigt in le klas A de Noordelijke clubs met Zwol se Boys en Go Ahead uit het Oosten. B omvat de 8 andere Oostelijke clubs met Ajax. DWS, 't Gooi en DOS uit het Westen. C bestaat geheel uit Wes telijke clubs. In D zijn de 3 Rotterdam clubs en het Dordtse Emma tesa- men gebracht met 8 le kiassers uit Westelijk Noord-Brabant en BW. En in E zijn de Limburgse clubs met die uit Oostelijk Noord-Brabant verenigd. KORFBAL Verrassingen in tweede en derde klasse. Het kleine korfbalprogramma heeft toch nog enkele verrassingen gebo den. De leider in de 2e klasse A, Stormvogels, moest een puntje aan Vopo laten, evenals Olympia aan Zeelandia. Dan versloeg in de 3e klasse A Fortuna de leider TOP met niet minder dan 31. De uitslagen zyn: le Klasse: ScampoloBKC 51. 2e Klasse A: Swift IIMadjoe I 83; Vopo IStormvogels I 11. 2e Klasse b: ZeelandiaOlympia 11; Togo IIVitesse 52; De Poel Elto 2—0. 3e Klasse A: FortunaTOP 31. 3e Klasse b: Swift IIIScampolo II 1—3. Adsp.: De Poel—Scampolo 51; VKV—Swift b 1—5; Zeelandia—To go 5—0. WIELRENNEN Franse renner overleden. tengevolge van' val bij nationale kampioenschappen. De Franse wielrenner Camilla Danguillaume, die Maandagmorgen te Parijs aan de verwondingen is overleden, welke hij bij een val tij dens het kampioenschap van Frank rijk op de weg had opgelopen, is 31 jaar oud geworden. Th. Roks won ronde van Oostburg Onder zeer grote belangstelling is gistermiddag ter gelegenheid van de kermis de zesde ronde van Oostburg verreden, een wielerkoers voor ama teurs en nieuwelingen over een afstand van ruim 100 km., waarvoor 23 ronden te rijden waren. Aan de start verschenen 53 renners. Reeds spoedig had Roks een kleine voorsprong op de anderen. Kort daarop kreeg hij gezelschap van Brinkman en Alblas, welke renners geleidelijk hun voorsprong wisten te vergroten. Na 13 ronden wist Roks zich van de an deren los te maken en vanaf dit ogen blik bleef hij alleen rijden. Na iedere ronde werd zijn voorsprong groter. Tenslote werd hij onbedreigd winnaar met 4 minuten voorsprong op Brink man en Alblas. die in dezelfde tijd resp. tweede en derde werden. Bijna alle andere renners hadden één of meer ronden achterstand. Van de 53 renners bereikten er slechts 23 de finish. De renner Her mans uit Etten maakte zo'n lelijke val, dat hij naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht, waar hij door dok ter De Jong werd behandeld. Gelukkig waren zijn verwondingen niet van ern stige aard, zodat hij 's avonds het zie kenhuis kon verlaten. De uitslag luidt: 1. Th. Roks. Sprim- del. 2.33.30; 2. H. Brinkman. Maasland, 2,37.30; 3 F. Alblas. Overschie, zelfde tijd; 4. M. Drost, Haarlem; 5. P. J. Braspennings, Zundert; 8. E. de Waal. Hontenisse (eerste nieuweling); 7. M. A. Roovers. Langeweg; 8. C. Oosthoek. 'sHeerenhoek; 9. P. Roks. St. Wille- brord; 10. K. Ingkels, Sas van Gent. Burgemeester Hoekzema lostte het startschot en reikte na afloop de prij zen uit. TENNIS Vier Nederlandse overwinningen in Wimbledon. De Nederlandse deelnemers aan de tenniswedstrijden op Wimbledon hebben uitstekende resultaten ge boekt. Alleen Rinkel verloor zijn par ty tegen de Philipprjn Ampon met 61, 61, 60. Behalve Linck, die met 64, 61, 63 van de Brit Mockridge won, hadden van Swoï, van Meegeren en Wilton vijf games nodig om te winnen. Van Swol won van de Italiaan Canapele met 62, 97, 57, 26, 64 en van Meege ren en Wilton sloegen resp. de Brit ten Ford en Fawcus met resp. 26, 6—4, 5—7, 6—3. 6—4 en 6—3, 2—6, 6—8, 61, 6—3. COOP. VEILINGSVER. „WALCHEREN", MIDDELBURG. 26 Juni. Bloemkool A 23—32; B U—30. C 8—12. D 818: Komkommers A 12—21; B 8 19 C 8—11: Bospeen 825: Rabarber 12 —14; Kroten 7—12; S!a 2—4; Andijvie 8 —16; Postelein 26—37; Savoyekool 10 15; Spitskool 1115: Sr.ijbiet 78; Poot- uien 12—18; Snijbonen 57—101; Wage naars 8183; Saxa's 76100; Tuinbonen 1115; Dubb. Prins. 75105; Doperwten 21—37; Peulen 54—76; Aardbeien 46—77; Tomaten 95—104; Perziken 516; p. st.; Rode bessen 8082; Aardappelen, grote 20—23; drieling 1613; kriel 813. VEILINGSVER. „ZUID-BEVELAND" GOES. Aardbeien 4673; Meikersen 33—36; Markiezen 57—65; Luikenaars 2225; Brusselse bruine 56; Early Rivers 5473; Hollanders 53—64; Rode bessen 62-^-72; Frambozen 105—112; Perziken 417. Groenten Bloemkool A 15—28; idem B 9—14; idem C 8—9; Komkommers A B 17—20; idem C 9—11; Kropsla 2— Groene kool 1014; Spitskool 12; Rode kool 13: Doperwten 15—31; Snij bonen 88; Rabarber L—6; Tuinbonen 8 11; Aardappelen 2023; Drielingen 18 ,9; Kriel 914; Kroten 811; Wortelen 1—10; Uien 28. VEILING KRABBENDIJKE EN O. Jacunda 64.8067.80; Madame Moutot 59; Aardappelen 18; Bessen Prolific •73; Frambozen 6379. VEILINGS VER. KAPELLE BIEZELINGE Grote veiling Kruisbessen 31; Aard beien: Madame Moutot 62.3063.60. Kleine veiling Kersen Early Rivers 3273; Markiezen 2171; Hollanders 16 73; Meikersen 447; Vroege van Wer- der 2067; Brusselse bruine 43—69; Vroege witte 2—26; Elton 21—33; Napo leon 30; Proceleinkers 18; Suikerkersen 23—34. Diversen: rode bessen 47—74; frambo zen 85119: aardbeien 4571. Groenten: Aardappelen 8.50—22; Dop erwten 25—32; peulen 40; tuinbonen 6 6.50; rabarber 9.50; dubb. Princ. bonen zonder draad 103112; Saxas bonen 94. Kropsla 22.50; bloemkool 821; kom kommers 819; kroten 7—11; peen 7— 16; kasperziken 1123; kaspruimen 6.50 -15. VISMIJN TE VEERE. CENTRALE COOP. VEILINGSVER. ZIERIKZEE. 26 Juni. Savoye kool 7; spitskool 4—6; andijvie 10; postelein 811; aspergers 2465; princessebonen 151; tuinbonen 711; peulen 31—32; doperwten 921; aard beien 3548; eerstelingen 3034; id. kriel 23—28: blauwputten 4144; id. drielingen 30. Bloemkool 6.5020; Bospeen 6.50—11; kropsla 1.602; kroten 58; komkom mers 15—22; uien 8; sjalotten 1—3; fram bozen 2930: rode bessen 29; witte bes sen 29: perziken 10—16. AARDAPPELVEILING THOLEN. 26 Juni. Bonken 13.5013.55; gewone 12.69— 13.09; poters 11.33—11.40; kriel 9; voeder aardappelen 5.03. Aanvoer 58 ton. AARDAPPELVEILING ST. ANNALAND 26 Juni. Eerstelingen 13.08; drielingen 10.70; kriel 7.60; Dorée's, gewone 13,27drie lingen 10.51; eigenheimers 13.04—13.55. Aanvoer 20 ton. Export garnalen, aanv. 2863; 47—87; Schar, aanv. 404 kg., 2050; Grote tong, aanv. 49 k.g.. 88131: Middel ton, aanv. 117 kg., 59—81; Rog. aanv. 101 k.g„ 16— 31; Kleine bot, aanv. 113 k.g., 18—25: on gesorteerd, aanv. 27 k.g., 16—61; Kreeft, aanv. 2.6 k.g., 140142; Lever, aanv. 0.8 k.g., 201; Haai, aanv. 5 k.g., 17. Bot, aanv. 725, 17—41. VISMIJN BRESKENS. Week van 18 Juni—24 Juni. 272 kg. pellerij garnalen max. pry a kg. binnenland garnalen van 8064; 6633{ kg. export garnalen van 12074; 2142 kg. bot. van 2616; 1342 k.g. schar van 55—16; 63 kg. tong (groot middel) van 110—60; 1259 kg. ton (klein) van 101 1; 1990 kg. vispuf. nagekomen advertentie: Heden werd na een kortstondig lijden van ons weggenomen onze Innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, elizabeth martina verschuure, in de bloeiende leeftjjd van ruim 35 jaar. 's H.Hendrikskinderen: J. VERSCHUURE. G. VERSCHUURE— de NOOD. Middelburg c. verschuure. M. verschuure— de B' En Kinderen. Goes: A. VERSCHUURE. E. VERSCHUURE— KNIERIEM. En Kinderen, 's H. Hendrikskinderen: CHRa. VERSCHUURE Waterlandkerkje M. MEESSEN— VERSCHUURE. J. MEESSEN en Kind. 's H. Hendrikskinderen: A. P. "ERSCHUURE. 's H. Hendrikskinderen, 25 Juni 1950. De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 29 Juni a.s., des middags om 12 uur op de begraafplaats te 's- Heer Hendrikskinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5