PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De hoofdstad van Zuid-Korea is reeds gevallen Nagebouwd Vikingschip met man en muis vergaan DE BILT Amerika zal sanctie's eisen VONK De Gezonde Draakwas op weg naar havententoonstelling in Rotterdam Henri Queuille aanvaardt informatie-opdracht. Geknoei bij Waterschap in Zevenbergen. P2.E.M,-ADMIMSTRATEUR HARTELIJK GEHULDIGD Jan Remie gistermorgen overleden VOORSPELT: 193e Jaargang - No.149 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie; F vaD de Velde en F. B. den Boer Adj W. de Pagter. HoofdretL. G. BaJllntljn, Pl.verv.: W. Leertouwer en EL A Bosshardt. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 27 Juni 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. [ngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8regels): van 1—5 regels f 1.—, iedere regel meer 20 cent. ,3rieven of adrea Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vllsslngen Walstr 58—60 tel 2355. 4 lijnen (b.g.g. 1 of 2160); M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr 63. tel 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr Mauritsstr 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierlkzee: N. Bogardstr^CJgQ^teLaS Strijd over enkele dagen ten einde De Amerikaanse radio-omroep „National Broadcasting Company" heeft een bericht van radio Moskou opgevangen, dat Noord-Koreaanse tanks Seoel zyn binnengereden. Uit Tokio wordt gemeld, dat de Zuid-Koreaanse regering bekend heeft gemaakt, dat zy de wijk genomen heeft naar Suwon (Suigen), 40 km. ten Zuiden van Seoel. Wel wordt nog melding gemaakt van met succes bekroonde tegenaan vallen van de Zuid Koreaanse troepen^ en zouden deze naby de grens afzonderlijke acties voeren en naby Seoel zelfs enige steden heroverd heb ben, maar de algemene indruk is, dat de situatie voor Zuid Korea snel slechter wordt. Opnieuw heeft de regering een beroep gedaan op Ameri kaanse hulp en daarbij te kennen gegeven, dat zij met woorden niet ge baat is. De uitrusting van de Amerikaanse militaire missie in Zuid Korea is reeds ter beschikking van deslachtoffers van de Noord Koreaanse aanval gesteld. Eerstdaags zullen de wapentransporten uit de V. S. be ginnen. Noord Korea en ook Rusland houden intussen vol, dat de aanval be gonnen is door Zuid Korea. Verwacht wordt, dat de V.S. in de vergade ring van de Veiligheidsraad heden economische en eventueel zelfs mili taire sancties tegen Noord Korea zulen eisen. Men beschouwt de toestand in de Ver. Staten als zeer ernstig en be seft volkomen, dat het Amerikaanse prestige op het spel staat. Te Lake Success acht men de crisis ernstiger dan de Berlynse van 1948. De republikeinse senatoren in de V.S. stellen zich op het standpunt, dat wel wapens aan Zuid Korea moe ten worden verstrekt, maar dat Ame rika niet in een oorlog verwikkeld mag worden. Het strijdvertoop. Terwijl zoals gemeld uit enkele berichten blijkt dat de Noord Kore- anen Seoel hebben bereikt, melden andere berichten, dat Oeijongboe, 20 km. ten N.O. van Seoel is heroverd. Latere berichten uit Seoel zelf geven toe, dat de tegenstand van de zeven de divisie bij Oeijongboe gebroken zou zijn, maar zó wordt gezegd, zelfmoordbrigades hebben de Noord Koreanen weer verdreven. Om 21 uur Maandagavond (Ned. Tyd) werd volgens de Ameri kaanse radiostations de verbin ding met Seoel plotseling verbro ken. Gemeld wordt, dat Russische sol daten aan de rode opmars deelne men. President Truman over Korea. President Truman heeft Maandag een verklaring uitgegeven, waarin hij zegt, dat de V.S. krachtig de pogingen van de Veiligheidsraad, om een einde te maken aan de „ernsti ge vredesbreuk" in Korea, zullen steunen. In de officiële verklaring, die op De oorlog tussen Noord en Zuid- Korea is een hoogst onaangename verrassing. De in twee kampen ver deelde mensheid leeft nu eenmaal in geen ogenblik aflatende spanning,, nog nimmer heeft zich na een oorlog een situatie voorgedaan, als die waarin wy ons thans bevinden, waar in eigenlijk zelfs na vijf jaren nog niet van vrede kan worden gespro ken. Het conflict dat thans is uitgebro ken, is er een tussen een „onafhanke lijke *staat", die door Rusland en een „onafhankelijke staat", die door Ame rika wordt gesteund. Zonder Rusland en Amerika zouden beide staten wel licht nooit zijn ontstaanHet spreekt vanzelf, dat juist het feit, dat de mogendheden, die het in de wereld voor het zeggen hebben, bij dit con flict nauw betrokken zijn, de gebeur tenissen op Korea zo gevaarlijk maakt. In dergelijke omstandigheden weet men nooit, waartoe een gebeur tenis zal leiden. Dit betekent overigens niet, dat er reden is tot onmiddellijke zorg. Dé kans, dat het conflict gelocaliseerd blijft tot Korea is groter, dan welke andere mogelijkheid ook. Maar nog maals: zekerheid heeft men nimmer. Dat zulk een conflict zich zou voor doen, kon gemakkelijk worden voor speld. Incidenten hebben zich tussen Rusland en Amerika eigenlijk voor gedaan aan de lopende band en met. name in Duitsland. Ditmaal is het „incident" alleen van veel ernstiger aard. Er is sprake van een oorlog. En als ergens een oorlog uitbreekt, dan is het zaak om waakzaam te zijn en te blijven. Gelukkig is het daarom, dat vanaf het eerste ogenblik de Verenigde Na ties in het Koreaanse conflict zijn ge mengd en pogingen kunnen doen om olie op de woelige baren te werpen. Voor het overige blijft het afwach ten. Dat een spanning, zoals thans is ontstaan, komen moest, wist iedereen. Alleen wordt men vanzelf sprekend door het tijdstip toch nog verrast. Dat maakt, dat het Kore aanse conflict voor velen weinig min der dan een nachtmerrie is. Wii voor ons vermoeden, dat er inderdaad mid delen gevonden zullen worden om 't conflict tot Korea beperkt te houden. Wij hopen dit. Mocht het uitbreiding krijgen, dan is de ellende niet te over zien. Hopelijk ook zal het conflict niet van lange duur zijn. Als smeulend vuur oplaait, zijn de gevolgen dikwerf ernstiger, dan bij het uitbreken van een felle brand. het Witte Huis werd uitgegeven, verklaart Truman verder: „Onze be zorgdheid over het onwettig optre den van de strijdkrachten van Noord Korea en onze sympathie en steun voor het volk van Korea in deze toe stand, blijken uit de medewerking van het Amerikaanse personeel in Korea, alsmede uit de stappen, die zijn genomen om de hulp van de soort, die krachtens het program voor wederzijdse defensiebijstand wordt verleend, te verhaakten en te vergroten." De verklaring vervolgt: „Degenen, die verantwoordelijk zijn voor deze daad van agressie, moeten beseffen, hoe ernstig de regering van'de V.S. dergelijke bedreigingen van de we reldvrede opvat. Het opzettelijk niet in acht nemen van de verplichting om de vrede te bewaren kan niet worden geduld door landen, die het handvest van de V.N. steunen." DEBAT IN HET BRITSE PARLEMENT. De Britse premier, Clement Att- lee, heeft Maandag in het Lagerhuis in antwoord op een vraag van oppo sitieleider Winston Churchill ver klaard, dat de Britse regering „er zeer bezorgd over is, dat deze vre debreuk (in Korea) juist moest ge beuren in een land, dat onder de speciale verantwoordelijkheid staat van de V.N. en waar een commissie van de V.N. werkelijk in functie is." „De Britse regering verwelkomt, de resolutie, die door de Veiligheids raad is aangenomen, en zij hoopt ern stig dat a.lle bètrokkenene zich naar behoren er aan zullen houden." Luide uitroepen van afkeuring Massa-arrestaties in Hongarije Dezer dagen zou in Hongarije een groot aantal (naar nien zegt 300) leden van de sociaal-democratische partij, die in 1948 niet instemden met de sa mensmelting met de communisten, zy» gearresteerd. Ónder hen zouden zich bevinden de voormalige minister van justitie, in de bij de bevrijding gevormde voorlopige regering, Valentin en mevr. Anna Ket- ly. gewezen lid van het bestuur der so ciaal-democratische partij en oud-voor zitster van het parlement. Koning Leopold hoopt zo spoedig mogelijk terug te keren. Na zijn besprekingen met Koning Leopold heeft de Belgische eerste mi nister Duvieusart gistermiddag te Ge- nève verklaard, dat, indien het parle ment zich ten.gunste van de Koning uitspreekt, deze zo spoedig mogelijk naar België zal terugkeren. weerklonken, toen het conservatieve lid Peter Roberts de eerste minister vroeg, of, indien de Noord Koreaan se regering zou weigeren de resolu tie der V.N. in overweging te nemen, hij zijn vertegenwoordiger in de V. S. zou instrueren, te verzoeken om het gebruik van de atoombom tegen de hoofdstad van Noord-Korea. De voorzitter verklaarde daarop, dat dit een hypothetische vraag was en dat zij daarom buiten de orde viel. Daarop begon het debat over het plan-Schuman. RODE KRUIS BIEDT BE MIDDELING AAN. Het internationale comité van 't Rode Kruis heeft zijn diensten als neutraal bemiddelaar tussen de twee partijen in Korea aangeboden, aldus werd Maandag te Genéve vernomen. Het comité heeft telegrammen gestuurd aan de regeringen van Noord- en Zuid Korea, waarin het aanbod wordt gedaan. Het heeft zijn afgevaardigde, die met een speciale missie te Hongkong is, reeds geïn strueerd, onmiddellijk naar Korea te gaan. V.N. COMMISSIE WEINIG HOOPVOL. De commissie der V.N. voor Korea heeft Maandag een telegram aan de Verenigde Naties verzonden, waarin zij duidelijk te kennen geeft, weinig heil te verwachten van de resolutie van de Veiligheidsraad. Zij merkt op, dat de operaties wel licht binnen enkele dagen geëindigd zullen zijn. Nederlandse journalist kort tevoren van boord gegaan. Voor <ïe Sleeswijk-Holstelnse Noordzeekust is het Zweedse schip „Or- men Friske", een getrouwe nabootsing van de Vikingschepen, die tien eeuwen geleden werden gebruikt, en die op weg was naar Rotterdam voor een bezoek aan de tentoonstelling „Rotterdam Alioy", vergaan. Aangenomen mag worden, dat de veertien opvarenden omgekomen zijn. Twee lyken zyn reeds aangespoeld. Een Nederlandse journalist bevond zich aanvankelijk aan boord, docli had in Kiel het schip verlaten omdat de toch langer duurde dan was .verwacht. Duitse vissers van het eiland Pell- i gesneden drakenkop op de boeg al by worm, die van de visvangst tussen het begin van de reis was afgebro- Norderoog en Suederoog terugkeer- den, brachten in de nacht van Zon dag opMaandag wrakstukken mee, die zij drijvende hadden aangetrof fen. Eén der wrakstukken zeiden zij te herkennen als het achtersteven van de „Ormen Friske". Gisteravond meldde A.N.P., dat 't wrak van het schip door een vissers boot naar Pellworm is gesleept en dat twee lijken waren aangespoeld, die door de politie als opvarenden van de „Ormen Friske" geïdentifi ceerd werden. De „Ormen Friske" (Gezonde Draak) was op kosten van Het Vrije Volk en het tentoonstellingscomité Rotterdam-Ahoy op reis naar Rot terdam met bestemming de haven tentoonstelling aldaar. Na Rotter dam zou een bezoek gebracht wor den aan Antwerpen en vervolgens aan Parijs, waar men wilde zijn op de 14e Juli, de Franse nationale feestdag. Aan boord had men zes kristallen vazen, die bedoeld waren als vriendschapsgeschenk aan Ne derland en Frankrijk. Het laatst ontvangen bericht van het schip luidde, dat het de 21e Juni uit Kiel was vertrokken. De normale bemanningsterkte was 16, maar de schipper en een ander lid van de bemanning waren van boord gegaan, daar eerstgenoemde allerlei formaliteiten moest vervul len, 'omdat het schip door het Noord- Oostzeekanaal was gevaren. De ont werper van de boot, Sam Svensson, curator van het Nationaal Historisch Zeemuseum van Zweden, was een dag na het vertrek van boord ge gaan. REIS TE RISKANT? Geen enkele Zweedse verzekerings maatschappij was bereid gevonden de „Ormen Friske" of zyn beman ning, die de boot roeiden, te verze keren. De Zweedse vereniging voor openluchtsport, door leden waarvan liet schip was gebouwd, oordeelde de reis ook te riskant en weigerde er steun aan te geven of het schip de verenigingsvlng te laten voeren. Men liad het reeds een onheilspellend voorleken genoemd, dat de uit liout keu. In verband met deze reis hadden wij een onderhoud met de Rotter damse journalist Giel Bakker, die ons een en ander over de gedeelte lijk door hem meegemaakte reis ver telde. De „Ormen Friske" was een open houten schip, te vergelijken met een platte schaal. Het was 6 m. breed en 20 a 24 m. lang en volko men zeewaardig, zodat aan boord al de opmerking werd gehoord: „Die oude Vikings wisten toch wel wat schepen bouwen was". HUN VACANTIE.. Te Birka waren ze gestart, veer tien gewone arbeiders jongens, allen lid van het „Vrije Sportverbond", benevens Bakker. Ze hadden voor de reis gespaard en dit zou hun va- cantie worden. In Ystad in Zuid-Zwe den werd de kok, Stig Larsson, ziek. Hij leed aan geelzucht en moest ach terblijven. De leider van het gezel schap was een ervaren zeiler. Tijdens mijn verblijf aan boord, al dus de heer Bakker, vertoonde nie mand dan ook enige angst, ook al hadden we tussen Zuid-Zweden en Oland met een flinke harde wind te kampen. Het leven aan boord was vrij hard, want allen sliepen op slaapzakken op de grond. Veel lekker eten was er niet en wat er was, was vegeta risch. Ondanks al die ontberingen vonden zij het prachtig, van de jong ste, die 17 jaren telde, tot de oudste toe. De meesten waren tussen de 20 en 25 en slechts twee hunner waren gehuwd. Na het uitbreken van een burger-oorlog op Korea, Is de Veiligheidsraad Zondagavond in spoedzitting bijeengekomen. Trygve Lie begroet de am bassadeur van Zuid-Korea, John Chang, bij diens aankomst in het ge bouw van de Verenigde Naties te Lake Success. Franse radicale partij matigt haar houding. De president van de Franse repu bliek. Vincent Auriol, heeft Henri Queuille een informatie-opdracht tot vorming van een nieuw kabinet gege ven. Queuille heeft deze opdracht aan. vaard. De Franse radicale partij heeft haar houding ten opzichte van een hervor ming van het kiesstelsel gematigd, waardoor zij het haar leider Queuille gemakkelijker heeft gemaakt snel een nieuwe regering te vormen. Zij heeft zich thans bereid verklaard een rege ring te steunen, die zich verplicht tot invpering van een vorm van het dis trictenstelsel in plaats van evenredige vertegenwoordiging. Tot dusver had zij strak de hand gehouden aan haar eis tot terugkeer naar het vooroorlogse kiesstelsel, dat een tweede stemming liet beslissen. Het nieuwe standpunt der radicalen maakt een compromis mogelijk met de volksrepublikeinen, die evenredige vertegenwoordiging voorstaan. In Zevenbergen zijn malversaties by een waterschap ontdekt, waarbij onge veer 30.000 zyn gemoeid. In verband daarmee bevindt zich de administra. teur van dit waterschap, J. de L. in ar rest. Hy heeft zichzelf in Rotterdam bij de politie gemeld toen hij in deze stad op familiebezoek was. De L. wist dat er een controle van zijn boeken werd gehouden en ver moedde derhalve, dat zijn verkeerde handelingen aan het licht zouden ko men. Voorzover thans is na te gaan, heeft de man uit de ltas van het waterschap bedragen genomen om daarmee ver liesposten te dekken van een aan- en verkoopvereniging van landbouwers in Zevenbergen. Hij behartigde ook de belangen van de vereniging en wilde een goede beurt maken door goedkoop in te kopen en duur te verkopen. Hij deed dit omdat hij op die manier hoop te, dat men bem spoedig tot directeur zou benoemen. Dit is het tweede geval van malver saties bij een waterschap in WesLBra- bant in korte tijd. Ook in Dinteloord wordt namelijk de administrateur er van beschuldigd malversaties te heb ben gepleegd en wel tot een bedrag van rond f 14.000. Deze man een ze kere Van O. zit nog steeds in voor arrest. Veertigjarig jubileum in Middelburg herdacht. Gisteren werd in het gebouw van de N.V. Provinciale Zeeuwse Elec- triciteits-Maatscliappy te Middelburg, de heer J. M. Baan, administra teur dezer N.V., gehuldigd in verband met zijn 40-jarig dienstjublleum. Hiertoe waven de toonzaal en de hall met vele prachtige bloemstukken op feestelijke wyze versierd. In de toonzaal waren ondermeer vele „oud gedienden", die vroeger met de lieer Baan hebben samengewerkt, aan wezig. Tegen twee uur kwam de jubilaris, vergezeld van zijn echtgenote en kin deren, de zaal binnen en werd harte lijk verwelkomd. De lange rij van spre kers werd geopend door mr. A. J. van der Weel. die als voorzitter van het da gelijks bestuur de heep Baan toesprak. De heer Van der Weel vergeleek de vroegere tijd met het oude trammetje, dat eertijds zo rustig door Walcheren's dreven reed en behandelde in het kort de loopbaan van de heer Baan. „Wij kunnen aan U niet denken als aan een mens-geworden cijfer", zo zei spreker, „want het cijfer heeft niet U overwon nen. maar U het cijfer. Wij begrijpen dat U, ook,al heet het cijfer dor te zijn. de waarde er van heeft gevoeld. U hebt. in Uw werk geleefd van dag tot dag!" De heer Van der Weel be sloot met de dank te vertolken van de provincie Zeeland voor het vele werk, dat de heer Baan voor haar heeft ver richt. MET HART EN ZIEL. Vervolgens sprak de ir. T. Michiel- sen .directeur van de P.Z.E.M. De heer Michielsen zei, dat het voor' het be stuur een genoegen was het veertig jaar „geëlectrificeerd zijn" vast te kun nen knopen aan het veertig-jarig jubi leum van één der P.Z.E.M.-steunpila- ren. Ook deze spreker vergeleek de tij den van vroeger en nu met elkaar en kwam tot de slotsom, dat er wel zeer veel veranderd is. Hij wees er op, dat de heer Baan niet alleen een afdeling leidt, maar ook het algemeen belang dient. „Hij geeft zich met hart en ziel. In de goede betekenis van het woord kan ik zeggen: Het is een man van de oude stempel" aldus spreker. Hij over handigde hierna een enveloppe met in houd. De heer Van Beusekom memoreerde onder meer de vele verbeteringen op sociaal gebied, welke in de laatste ja ren tot stand zijn gekomen. „Wij moe ten proberen elkaar te leren begrijpen en elkaar voort te helpen" aldus deze spreker. „Bescheiden mens als U bent, tim mert U niet graag aan de weg. Maar door Uw grote oprechtheid heeft U zich een groot aantal vrienden verwor ven", zo vervolgde hij en dankte de heer Baan voor de goede verstandhou ding, welke steeds tussen hem en het personeel heeft bestaan. Hij bood hem tenslotte namens bestuur, personeel en oud-gedienden enkele geschenken, nl. een gouden horloge, een vulpen en een zilveren sigarettenkoker aan. VOORDEEL AAN DEBETZIJDE. Vervolgens spraken" nog de heer Van Hoek, als voorzitter van de personeels vereniging „O. en O." en de heer A. M. J. Kruissings uit Arnhem, die namens de Vereniging van administrateurs van electriciteitsbedrijven het woord voer de. De heer Kruissings vergeleek de ups en downs in het leven met de cre dit en debetzijde van een kasboek. Hij kwam tot de slotsom, dat de heer Baan, bij hét opmaken van een balans na de ze veertig jaren wel degelijk een voor deel aan debetzijde zou vinden. Ook de heren G. H. Luijendijk. ac countant van de N.V., en de heer A. Th. 't Gilde uit Axel spraken nog woor den van grote waardering voor het ve le werk, dat de jubilaris heeft verricht. „We zien hem niet vaak, omdat zijn werk uit de aard der zaak meestal bin nenshuis ligt" zo zei de heer 't Gilde, die sprak namens de meteropnemers en incasseerders. „Al is Uw naam nu Baan, U komt niet veel op de baan". Tot slot sprak de jubilaris zelf. Hij dankte mede namens zijn vrouw en kinderen voor de gevoelvolle woorden tot hem gericht. „Ik noem het een voorrecht bij de P.Z.E.M. te mogen werken", zo zeide hij. Hij dankte allen voor de prettige samenwerking. Velen kwamen de heer Baan op de hierna volgende receptie complimente ren. Zondag werd hij k.o. geslagen. Jan Remie, dié Zondag na afloop van zijn party tegen Nicolaas In zorgwekkende toestand naar het Westerziekenhuis te Rotterdam was vervoerd, is daar gistermorgen om acht uur overleden. Hem waren Zon dagavond de laatste II. Sacramenten toegediend. Zoals wij reeds meldden vreesde men voor een ernstige hersenbloeding en werd een spoedoperatie overwo gen, waarvan echter tenslotte is af gezien. Remie is 26 jaar geworden. Hij was sinds kort beroepsbokser en had nog een veelbelovende carrière voor de boeg. Het schijnt wel vast te staan, dat de hersenbloeding, indien hier al thans sprake van is, niet alleen ver oorzaakt kan zijn door de stoot, waarmee hy in zijn party tegen Ni colaas werd geveld. De Telegraaf meldt, dat het hier een oud geval betreft, reeds daterend van. geruime tijd geleden toen Remie een zware party te Parijs bokste, na afloop waarvan hij onder medische behan deling is geweest. Remie schijnt de gevolgen van de toen ontvangen sla gen nooit geheel te boven te zijn gekomen. De officiële ringarts heeft voor de wedstrijd beide boksers gekeurd en bij Jan Remie geen verschijnselen kunnen constateren, die hem nood zaakten de bokser geen toestemming te geven zich in de ring te begeven. Dit is het tweede geval van een partij met dodelijke afloop, hetwelk de Nedex-landse bokswereld heeft ie betreuren. Omstreeks 1920 is een Haagse bokser na afloop van een partij onwel geworden en zeer kort daarna overleden. Later werd vast gesteld dat hij al geruime trjd aan een hartaandoening lijdende was ge weest, STANDPUNT N. B. B. Mr. dr. J. W. v. d. Roest, voorzit ter van de Ned. Boksbond, deelde ons in antwoord op de vraag of nieu we maatregelen overwogen worden, bijv. op het gebied van de medische keuring, mede, dat de bond de resul taten van de sectie af zal wachten. Wanneer vast staat, welke de oor zaken, direct of indirect, zijn van Remie's dood, zal de bond zich be raden of de bestaande voorschriften verscherpt of uitgebreid moeten worden. De heer v. d. Roest, die uiting gaf aan zijn gevoelens van diepe deel neming met de zwaar beproefde ouders van de bokser, vertelde nog, dat niafc lang na de wedstrijd Ben Milhouff—Remie toestemming ge vraagd was voor een door Remie te boksen partij. De bond heeft die toen geweigerd op grond van een medische verkla ring, waarin gezegd werd dat Remie nog'niet volkomen fit was. Aange zien Remie voor de partij van Zon dag goedgekeurd was, bestond er voor de bond geen reden zich tegen het doorgaan van deze match te verzetten. Drie doden bij scheeps- botsing. Het passagiersschip „City of Cle veland", dat pleziertochten maakt op het Huron-meer (Noord-Amerika), is in zware mist in aanvaring geko men met het Noorse vrachtschip „Ravnefjell". Drie. passagiers aan boord van het pleziervaartuig wer den gedood, een wordt vermist en een aantal liep verwondingen op. De boeg van het vrachtschip scheurde tien luxe hutten op het dek open. Nadat beide schepen tussen de wrak stukken drijvende slachtoffers had den opgepikt, konden zij op eigen kracht hun weg vervolgen. OVERDRIJVENDE BEWOLKING. Weersverwachting, geldig tot heden avond. Overwegend droog weer met vrfl veel overdrijvende bewolking en hier en daar ochtendmist. Zwakke tot ma tige Zuidwestelijke wind. Vrij warm en enigszins drukkend weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1