Limburgia, Nederlands kampioen SHELL-RIT WERD GEWONNEN DOOR J. REYNHOUT UIT GOES DE TURNDAG VAN OLYMPIA Ajax werd met 6-0 verpletterd Zierikzee verloor met 3-0 eerste degradatie wedstrijd. I 93«-<= Soa?! P.S.K. werd vierde klasser. r~ Eerste Grote Prijs van Amsterdam door Harris gewonnen. Luc van Dam nam revanche on Bill Jackson. MAANDAG 26 JUNI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Limburgers nu ereburgers van Damstadt. Limburgia kampioen van Neder land! Tenslotte is het de enthousi aste kompels uit Brunssum gelukt voor de eerste maal deze zo begeer de titel te behalen. Vrywel elkeen had dat de laatste weken kunnen verwachten, maar men begon toch voor de sympathieke Limburgers te vrezen toen vorige week in Heeren veen werd verloren. Ajax won die dag op grootse wijze van Maurits, zodat menige Limburgia-supporter zyn geliefde club niet met zoveel vertrouwen de reis naar Amsterdam zag ondernemen. Maar de Graaf, de gebroeders Cox en v. Lubeck en ook het backende gemeenteraadslid van Huizen en al die anderen hebben niet teleurge steld. Ajax, dat trotse Ajax, dat zo graag met het jubileum kampioen had willen wordem werd met niet minder dan 60 verslagen. Men had voor de wedstrijd rechts buiten Fischer van Ajax gehuldigd, omdat het zijn laatste wedstrijd was, maar de huldiging na de wedstrijd kon daar niet tegenaan. Elf ver- Zwakke Zeeuwen maakten slechte indruk. De eerste degradatiewedstrijd van Zierikzee tegen Virtus uit Zevenber gen, eindigde in 'n grote nederlaag. Voor de rust was Zierikzee steeds iets sterker, maar in de voorhoede rammelde het geducht, speciaal de middenvoor bleek niet op dreef. Het spel van Virtus was veel sneller en ook de techniek was beter verzorgd dan bij Zierikzee. De achtex'hoede van Virtus stond soms vreemd te schutteren. Toen Zierikzee de laatste 20 min. voor de rust bijna doorlopend in de meerderheid was, wist de Vir- tus-achterhoede met kunst en vlieg werk het doel schoon te houden. De aanvallen van Virtus waren echter veel gevaarlijker en daar bovendien de dekking in de Zierikzeese achter hoede nogal verwaarloosd werd, was het geen wonder dat Virtus uit een snelle uitval de leiding nam. De rust kwam met 01. Na de rust probeerde Zierikzee te maken wat er van te maken viel, maar Vir tus domineerde bjjna over alle linies, vooral toen het 02 was. Daarna was de wedstrijd beslist. Een doel punt van Virtus 10 min. voor tijd werd geannuleerd. Toch wisten de gasten er enkele minuten voor het einde nog een doelpunt bij te maken, met welke stand het einde kwam. De toestand is voor Zierikzee niet erg hoopgevend. En als het voor de drie komende wedstrijden geen ande re ploeg op de been kan brengen, dan degene die gisteren van Vlrtus verloor, is degradatie waarschijnlijk niet meer te ontlopen. P.S.V. beker-winnaar. In 't Fevenoordstadion te R'dam werd de eindstrijd gespeeld tussen Haarlem en P.S.V. voor de Nederlandse voet balbeker. Na de reglementaire speel tijd was de stand 33. In de verlen ging scoorde P.S.V. een vierde doel punt, zodat P.S.V. bekerwinnaar van dit seizoen werd. BILJARTEN Mooie prestalie van A.B.C. in Vlissingen. De Vlissingse biljartclub A. B. C., eindigde in de eindwedstrijden om het Nederlandse kampioenschap biljarten voor verenigingen in de klasse C-li- bre op de vierde plaats. De Maasstad uit Rotterdam werd in deze serie eerste. AUTOMOBILISME Schitterende prestatie van Gatsonides-Hoogeveen. Onze landgenoten Gatsonides en Hoogeveen Jr. uit Haarlem, die de inschrijving van de Tsjechische Mi nor fabriek hadden overgenomen voor de 24 uursrit van Le Mans de beide Tsjechische coureurs konden n.l. niet naar Frankrijk komenheb ben met hun kleine Minor een uit stekende prestatie geleverd door eerste te worden in de 500750 c.c.- lclasse met een afstand van 2490.670 km, en een gem. snelheid van 103.750 km. per uur. Dit moyenne lag onge veer 5 km. hoger dan dat van de Mi nors die verleden jaar te Le Mans uitkwamen. Hun snelste rondetijd was 7 min. 1 sec. (1 ronde is 13.492 km.) In het alg. klassement kwamen de beide Nederlanders op de 21e plaats. Advertentie moeide, maar overgelukkige Limbur- fers het was voor hun ploeg ook e eerste maal namen een ver diende hulde in ontvangst. Door tienduizenden Amsterdam mers werden zij op hun tocht naar Damstadt toegejuicht. Daar werden zij door de schout tot ere-burgers uitgeroepen. Blauw Wit greep in Heerenveen zijn kans, maar het baatte niet meer. hoewel de plaatselijke ploeg met 6 2 werd verslagen. In het land van het „bronsgroene eikenhout" werden kampioenen op grootse wijze gehuldigd. Ir. Groot- hoff, directeur van de Staatsmijnen, sprak hen toe evenals de Commissa ris der Koningin in Limburg, dr. F. J. M. A. H. Houben. Tot laat in de nacht verkeerde Limburg in een feestroes en dit zegt alles. Normale uitslagen bij wereldkampioenschappen. Niet meer dan 100.000 toeschou wers het nieuwe stadion van Rio kan 150.000 personen een zit- of staanplaats bieden woonden op de eerste dag van het tournooi om het wereldkampioenschap de ontmoeting tussen Brazilië en Mexico bij. Deze is in een stevige 40 overwinning van het organiserende land geëin digd, nadat de rust met een 1—0 voorsprong was ingegaan. Zweden won van Italië in poule C met 32, nadat de rust reeds met een 21 voorsprong was ingegaan. Engeland sloeg Chili met 20 voor poule B. nadat Engeland met rust een 10 voorsprong had gehad. In Curitiba won Spanje voor de zelfde poule met 31 van de Vere nigde Staten. Zuiaslavië won met 30 van Zwit serland in póule A, nadat de rust met blanke stand was ingegaan. Door 4 1 overwinning op Cortgene in beslissingswedstrijd. De promotie van P.S.K. is op het Nadorstveld te Middelburg een feit geworden na een sportieve strijd te gen Cortgene, waarvan het resultaat een verdiende 41 overwinning der Zeeuwsch-Vlamingen werd. Niet al leen het doelpuntenverschil bepaalt de verdienste van P.S.K., doch ook de betere techniek, waartegen de Noord-Bevelanders niet opgewassen bleken. Ook aan het spel van P.S.K. kleven ongetwijfeld nog vele fouten, i maar toch had het deze middag wel het peil van de vierde klasse K. N. V. B. te pakken. Beslissingswedstrijden worden he laas niet altijd door de sterksten ge wonnen en in de eerste helft was de 1—0 voorsprong dan ook lang niet voldoende om P.S.K. een veilig gevoel te geven. Toen onmiddellijk na de aftrap in de tweede helft P.S.K. door een fout van de totaal verkeerd opgestelde doelman 20 kon maken, was het pleit zelfs nog niet beslecht, omdat het opstuwen van de Cortgeense middenlinie zeker in staat geweest zou zijn de wedstrijd een ander i aan zien te geven. Bij een stand van 4 0 bleef Cortgene nog ploeteren en sjouwen tegen een oppermachtige verdediging. En door dit ploeteren werd de eer gered. Cortgene toonde zich een goed verliezer door by monde van haar voorzitter, de heer van Damme, als eerste de overwinnaars te felicite ren, daarmee het voorbeeld van zijn spelers volgend, die onmiddellijk na het eindsignaal hun tegenstanders de hand drukten. Voorts spraken nog de voorzitter van de K.N.V.B. afdeling Zeeland, de heer A, Imanse en de voorzitter van de M.V. en A.V. „Zeelandia", de heer J. G. van Steenhuijsen, waarna de Voorzitter van P.S.K., de heer R. A. de Bock, een dankwoord sprak. Iduna-banden verkrijgbaar o.a. bij Rijwielhandel ,,WIBRA", Nieuwe Haven 3, t.o. Stadsschuur, Middelburg. Mooie 4-1 overwinning van Goes op R.B.C. In een fraaie en aantrekkelijke wedstrijd heeft Goes gisteravond een ruime en verdiende overwinning be haald op de Roosendaalse eerste klas ser R.B.C. Het spel van Goes, dat bo ven het normale competitiepeil uit stak, vertoonde geen enkele zwakke plek. In de voorhoede werd niet al leen goed gecombineerd, maar ook, en dat is veel belangrijker, best ge schoten. De middenlinie verstond haar t.aak goed en als deze miste, dan was daar nog in laatste instantie het backstèl H. en P. Wijs. Vooral C. Vermunt, die onlangs in het Bonds- team speelde, kreeg hier weinig kans. Na 25 minuten scoorde Peeman 't eerste doelpunt uit een corner van Mos. Beuns maakte er voor de rust uit een mooie pass van Oostdijk nog 20 van. De gasten kwamen na de rust sterk in het offensief, maar er kon niet gescoord worden. Dat deed Versluijs, die zwaar gehinderd 'n so loren ondernam en nummer drie langs de onthutste IJsermans schoot. Daarna zorgde Mos er nog voor, dat Beuns het vierde doelpunt kon sco ren. Op een goedkope manier kwamen de Roosendalers daarna nog aan de eerredder", toey Rouw de bal liet val len, waar Bruininkx handig van pro- fiteerde. „Onuitvoerbare" opgave werd toch uitgevoerd. De Houtrusthallen te Den Haag hebben Zaterdagmiddag gedaverd van de ovaties voor vier Zeeuwen, die als winnaars van de Shell-jubileumrit, op het podium moesten verschijnen om de kolossale zilveren beker in ont vangst te nemen. De heer J. Reijnhout uit Goes, die voor de eerste maal aan een dergelijke rit deelnam, wist met een Ford-8-cyIinder 1949 de prachtige prestatie te leveren, om van de 362 deelnemers aan deze rit, w.o. vele bekende Rallye-rijders, het maximaal aantal punten van 184 te behalen en als enige van de twintig uitverkorenen voor de klassements proef, deze foutloos af te leggen. De beide andere Zeeuwse deelnemers, de heren Esselbrugge uit Axel en Wolfert uit Hoek, behaalden even eens 184 punten. De heer Wolfert mocht ook aan de klassementsproef deelnemen, doch ..sneuvelde" bij het uitvoeren vaxx deze opdracht, welke volgens Rallye-„cracks" practisch onuitvoerbaar was. NUMMER 322 WAS BERUCHT. Nog in zijn boerencostuum gesto ken, troffen we de heer Reijnhoudt Zaterdagavond weer in blakende wel stand, hoewel een beetje vermoeid, in zijn woning aan de Nieuwstraat te Goes. „Hier hebt u de beker", was het eerste wat wij te horen kregen. En met gerechtvaardigde trots toonde de winnaar ons de prachtige „cup". „Ja, de burgemeester zei me gis termorgen bij het vertrek Houdt de Zeeuwse kleuren hoog Ik heb het geprobeerd en 't is gelukt ook. In ons Zeeuwse costuum hadden we overal geweldig veel bekijks. Ook bij de an dere deelnemers. Telkens was het Daar heb je de Zeeuwen weer Maar langzamerhand werd ons nummer 322. ok „bexucht". Het was de eex-ste maal, dat ik aan een dex'gelijke rit meedeed, hoewel ik voor mijn werk veel op de weg zit. Alle 28 verplichte en vrije contróleposten hebben we ge passeerd zonder één ongelukje dus ook zolder strafpunten op te lo pen. Myn schoonzusje. Beppie de Dreu, fungeerde als kaartlezeres, ter wijl mijn chef monteur, Tieleman, met zijn vrouw, als mecanicien de tocht meemaakte. In totaal hebben we ongeveer 1250 km. afgelegd, met een gemiddelde snelheid van 70 km. DE ROUTE. Hoe of wij gereden z\jn? Eerst ging het van Goes op Vlissingen aan, naar de vrije contrölepost by Garage Rouw van Veen. Tussen haakjes, Vlissingen was de- snelste contrölepost van het vehele land Twaalf mensen van de Shell stonden hier gereed om ons te bedienen. Daarna reden we via de vrije en ver plichte controleposten Roosendaal, Breda en Vught naar Eindhoven, waar we van half twaalf tot half één 's middags onze eerste verplichte rusttyd kregen. Vandaar via Sevenum, Roermond, Nijmegen, Eist, Loenen en Deventer naar Ënachede. Van Eindhoven tot Deventer goot het water, zo zelfs, dat we soms geen twintig meter voor ons uit kon. den zien. Er was hierbij ook een ge lukje, w.ant we kregen" geen enkel lek bandje. In Enschede hadden we weer rust van half zes tot half acht 's avonds en toen over Emmelei'oord, Wolvega en Roden naar Groningen. Van half elf tot half twaalf 's avonds weer rust en daarna de nacht in. Over Wieringerwei-f, Nieuwe Niedorp, Eg- mond a. d. Hoef naar Heemstede, waar we Zaterdagmorgen om vier uur arriveerden. Na een uur verplich te rust draaiden we toen door naar Amsterdam, met o.a. één vrije post aan de andere kant van het ÏJ. Van daar naar Pernis. Schiedam. Delft, Den Haag en Scheveningen naar de Houtrusthallen, waar ik om ongeveer elf uur mijn wagen neerzette. Ik had, nadat mijn wagen nauwkeurig was gecontroleerd, 184 punten voor een foutloos parcours te pakken. Van de 362 deelnemers, waren er ongeveer 77, die eveneens dit puntental be haalden. Dertien wagens waren on- derweg verongelukt, zeven werden gediskwalificeerd en de rest behaalde meer dan honderd punten, genoeg om voor de plaquette in aanmerking te komen. DE KLASSEMENTSPROEF. Nu volgde nog de klassements proef in de Houtrusthallen. Bij loting kwamen twintig lijders hiervoor in aanmerking en ook ik was er bij. In de hal was een baan uitgezet, waarvan aan beide einden een paal met een bordje stond. De opdracht was. onx met volle vaart op het bordje af te stuiven, dan remmen en het bordje aanraken, zonder dat dit omviel. Vervolgens in Volle vaart Voor de eerste maal werd Zaterdag te Tilburg op cle sintelbaan een wedstrijd achter Derby-motoren gehouden. Deze wedstrijd werd gewonnen door Wim van Est. Van Est won gisteravond te St. Wil- lebrord een omnium van Dint en Somers. Middelkamp moest in St. Niklaas de eer van de eerste twee plaatsen in de plaatselijke wielerronde aan twee Beigen laten. Hy werd derde. Karei Lotsy Is op het congres van de FIFA als bestuurslid herkozen. achteruit rjjden naar het andere bordje, weer stoppen en even aanra ken. Achttien deelnemers waren reeds voor mij geweest en niemand had de bordjes overeind kunnen hou den. De spanning steeg toen ten top! Toen kwam mijn beurt. Op een fluitsein moest ik naar een tafeltje rennen om mijn opdracht te halen. Ik kwam hierbij te vallen, mijn zilveren boerenmes vloog wel twin tig meter ver weg in minimum van tijd was ik weer overeind, haalde de opdracht en toen rijfden Nu zijn we het wel gewend om in onze te kleine garage met millimeters te werken. Ik gaf een „straal" gas en hierna volle kracht remmen. Het bordje begon even te wankelen, maar het bleef gelukkig staan. Toen volle kracht achteruit, weer remmen ook dat gelukte. Een daverend gejuich ging op. De Zeeuwse ,,boer" nad 't em geflikt Er kwam daarna nog een jeep, doch deze reed beide paaltjes omver En hierna was de prijsuitreiking Met ons vieren gingen we het po dium op. Na een toespraak van de directeur van ShellNederland, de heer H. Hellink, kon Beppie de Dreu Cijfers over de rit. In totaal hadden zich voor de Shell-jubileumrit 400 deelnemers opgegeven. Doch hiervan start ten er 37 niet; 17 vielen uit en 7 deelnemers werden gediskwali ficeerd. Tjjdens deze 24-uurs prestatie- rit is ongeveer zestigduizend li ter benzine verreden. Reken meesters verklaarden, dat het departement van prof. Lieftinck hiervan twaalfduizend gulden aan accijns opstrijkt. „Maar daarvoor hebben we ook een hoop plezier beleefd", aldus de mening van vele deelnemers aan deze jubileumrit over 1000 ki lometer. .J daarop uit handen van de wedstrijd- leidex-, de beker in ontvangst nemen. „Ja, en nu ga ik eens een stukje eten", zo besloot onze Zeeuwse ster- ritrijder. „De gehele rit heb ik niets kunnen eten. Steeds maar drinken en nog eens drinken. En rollen peper munt heb ik veroberd". Terwjjl we afscheid namen, komen weer al vrienden binnenwippen. „Dat's knap gedaan, jong En nu naar de Rallye de Monte Carlo". „Och ja. wie weet", is het rustige antwoord. Maar dat de heer Reynhout thans de smaak van zulke ritten te pakken heeft, dat is iets dat zeker is VERDERE UITSLAG. Tweede werd, eveneens beloond met een zilveren beker, de heer C. de Jager uit Heiloo. De derde prys, kleine zilveren beker, verwierf de heer B. Bosveld uit Utrecht, die rit en proeven in eeix open jeep mede- maakte. De prijzen voor de dames- équipe gingen naar mevrouw A. M. Gerritsen-Barendregt, Voorburg. WIELRENNEN Schulle was gisteren de tweede winnaar. Plechtig klonk het „God Save the King" Zondagmiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam ter ere van de overwinnaar van de eerste Grote Prys van Amsterdam, de wereldkampioen Reg Harris. Met groot machtsvertoon had de En gelsman zich door de series kwart- en halve finales gewerkt. En zijn grootste krachtsinspanning bleef bewaard voor de finale tegen Arle van Vliet. Van Vliet vertrok van kop en tot het in gaan van de laatste boéht bleef Harris, iedere zenuw gespannen, volgen. Toen schoot de Engelsman plotseling onder van Vliet door. en na een felle eind sprint. die de beste tijd van de dag op leverde 11 8 sec. stampte Harris zijn wiel iets eerder dan van Vliet over de eindstreep. De omniumwedstrijd voor professio nals werd een overwinning voor Ger- rit Schulte, dank zij een eerste plaats in de klassementswedstrijd en het feit. dat van Est geen sprinter is en in de klassementswedstrijd slechts de vierde plaats bezette. Van Est immers won de beide ritten achter handelsmotoren met groot machtsvertoon. P. de Bruin (Roosendaal) won Ronde van BiervHet. De „Eerste ronde van de kapitale dam" te Biervliet is een succes ge worden, Aan de start verschenen 34 renners, die op het startsein van burgemeester A. P. Kostense aan de 60 km. lange koers begonnen. In de 14e ronde maakten P. de Bruin en C. Oosthoek zich los en vergrootten hun voorsprong op het peloton. De wedstrijd had een spannend verloop en de vele premies zorgden voor tal van boeiende sprints. De uitslag luid de: 1. P. de Bruin, Roosendaal; 2, C. Oosthoek, 's-Heerenhoek; 3. A. Timmermans, Breda; 4. Eddy de Wael, Groenendyk; 5. O. Verwelre, Bouchalte (B.); 6. Joh. Maes, Roo sendaal; 7. M. Boer, Amsterdam; 8. H. Jansen. Zuiddorpe; 9. A. de Mar- telaere, Kaprijke (B.); 10. M. G. Borghstein, Axel; 11. H. Ebhout, Eede; 12. W. Huizen, Ovezande. De burgemeester wenste de win naar geluk en overhandigde hem een beker. De voorzitter van de commissie, de heer Hon. Buysse, feliciteerde de geklasseerden. W. Ekkebus uit Groe- de maakte tijdens de wedstrijd een lelijke val en moest zich onder dok ters hulp stellen. Door een val kreeg Adr. Versluys uit Biervliet geen kans zich te klasseren. Wagtmans, die zo'n schitterend prof debuut heeft gemaakt op de Cauberg. won in Halsteren zijn eerste ronde als beroepsrenner. Dielissen uit Beek en Donk won gis teren de Ronde van Limburg voor ama teurs. De grootste kanshebber: Dekkers uit Eindhoven werd tweede. Van vijftien verenigingen namen 800 adspiranten deel Meer dan achthonderd adspiranten zyn Zaterdag naar Kapelle getogen om deel te nemen aan de turndag, die gegeven werd ter gelegenheid van 't 40-jarig jubileum van de gymnastiekvereniging „Olympia". Middag» trokken de vijftien deelnemende verenigingen door de straten van Kapelle, voorafgegaan door het fanfarecorps „Ons Genoegen". In Hotel de Zwaan heette de bur gemeester H. G. van SUylekom het bestuur van de Zeeuwsch-Brabantse turnkring en de andere afgevaardig den van harte welkom. Verder werd daar nog gesproken door de heer Welleman, voorzitter van Olympia en de vooi'zitter van de Zeeuwsch- Brabantse turnkring de heer F. G. Lemmers uit Vlissingen. Vei-scheidene verenigingen boden nog hun gelukwensen aan en na het défilé trok men naar het sportterrein, waar onder leiding van de heer Klom- pe de wedstrijden werden georgani seerd. Meisjes van 12—13 jaar: Domburg le prijs: Achilles Middelburg le prijs: V.Z.O. S. te Yerseke le prijs: Astrow I Souburg 2e prijs; W.J K. Werneftfirige I 2e prijs; Olympia II Kapelle 2e prijs; Medio Bur- gum te Middelburg 2e prijs. Astrow II te Souburg 3e prijs; Astrow III te Souburg 3e prijs; V.Z.O.S. II te Yerseke 3e prijs. Driekamp Meisjes 12—13 jaar: Astrow IV te Souburg 3e prijs; U.D.l. te Wol- faartsdijk 3e prijs; W.I.K. te Wemeldlnge 3e prijs; Sparta te Bergen op Zoom le prijs; Kapelle I Olympia le prijs; Olym pia te Tholen le prijs; Medio Burgum II te Middelburg le prijs; Medio Burgum III te Middelburg le prijs; Medio Burgum IV te Middelburg 2e prijs; Wilhelmina I te Middelburg 2e prijs; Wilhelmina II te Middelburg 2e prijs. Driekamp Meisjes 1415 jaar: Achilles H te Middelburg le prijs; Volharding I te BOKSEN K.O.-zege na 70 seconden. In een bliksemgevecht, dat precies 70 seconden duurde, heeft onze na tionale middengewichtkampioen Luc. van Dam gisteren in het Sparta-sta- dion te Rotterdam een daverende k.o. zege behaald op de negerbokser Bill Jackson uit Jamaica. Ongeveer 7000 toeschouwers begroetten deze over winning, een fraaie revanche voor de op 1 Mei j.l. geleden punten-neder- laag, met groot enthousiasme. Want nu staat immers de weg naar het Europese kampioenschap voor van Dam weer open. HET GEVECHT Na een voorzichtig verkennen pro beerde Jackson een linkse hoek. wel ke zonder effect bleef, onmiddellijk hierop reageerde van Dam uiterst snel toen de neger even zijn gezicht ongedekt hield. Een linkse hoek op het gelaat, direct gevolgd door een even zuivere als harde rechtse hoek Goes le prijs; Sparta te Krabbendijke le prijs; Olympia I te Tholen le prijs; Olympia II te Tholen le prijs; Astrow I te Souburg le prijs; Wilhelmina tc Mid delburg le prijs; Olympia I te Kapelle le prijs; V.Z.O.S. I te Yerseke 2e prijs; Domburg 2e prijs; Achilles te Middelburg 2e prijs; Medio Burgum I te Middelburg 2e prijs; Medio Burgum II te Middelburg 2e prijs: Astrow II te Souburg 2e prijs; V.Z.O.S. II te Yerseke 2e prijs; V.Z.O.S. III te Yerseke 3e prijs; W.I.K. I te Ril- land-Bath 3e prijs; Atlas te Helnkens- zand 3e prys; Volharding II te Goes 3e prijs: Astrow III te Souburg 3e prys. Driekamp Jongens 1233 jaar: Olympia II te Kapelle 2e prijs; Sparta te Krabben dijke 2e prijs; Olympia I te KapeUe 3e prijs; Achilles te Middelburg 3e prijs; Sparta te Bergen óp Zoom 3e prys; As trow I te.Souburg 3e prijs; Astrow II te Souburg 3e prijs; Volharding te Goes 3e prijs; U.D.l. te Wolf aartsdijk 3e prijs. Driekamp Jongens 1416 jaar: Dom burg 2e prijs; Astrow te Souburg 2e prijs; Medio Burgum te Middelburg 2e prijs; Achilles te Middelburg 2e prys. Wilhel mina te Middelburg 2e prijs; Olympia te Kapelle 3e prys; W.I.K. te Rilland Bath 3e prijs; Atlas te Heinkenszand 3e prys. Hindernisloop voor meisjes v. 911 j.: le prijs Olympia te Kapelle; 2e prijs V.Z.O.S. te Yerseke; 3e orijs Volharding I te Goes: 4e prijs V.Z.O.S. III te Yer seke; 5e prys Domburg. Uindernisloop voor jongens vi 1215 j.: le prijs Astrow III te Souburg: 2e prijs Volharding I te Goes; 3e prijs Olympia I te Kapelle; 4e prys Olympia II te Ka pelle. Hindernisloop voor jongens v. 911 J.: le prijs V.Z.O.S. II te Yerseke; 2e prijs Achilles te Middelburg; 3e prijs Olympia I te Kapelle; 4e prijs Astrow VI te Sou burg. Evenwichtslatten voor meisjes van 12 15 jaar: le prys Achilles te Middelburg: le prijs Wilhelmina te Middelburg; 2e prijs Domburg. Evenwichtslatten voor meisjes van 17 j.: le prijs Astrow te Souburg; 2e prijs V.Z. O.S. te Yerseke; 3e prijs Olympia te Ka pelle. 's Avonds werden achter de veilingsge bouwen demonstraties gegeven door het keurcorps dames en heren van de Z.E. B.R.A. Enkele verenigingen gaven tevens nog enkele vrije oefeningen ten beste. ATHLETIEK Marathon te Bussum. In het Sportpark te Bussum wer den gisteren internationale athletiek- wedstrijden gehouden in de vorm van een driekamp tussen „Royal White Star" uit Brussel, „Marathon" uit Vlissingen en „Tempo" uit Bus sum. „Royal White Star" behaalde op de kaak, deed Jackson als 'n blok 90 pnt., „Tempo" 72 pnt. en „Mara- op het canvas neerkomen. Wel was hij by negen weer op de been, maar zonder opnieuw getroffen te worden zakte Jackson weer op de grond. Ook Harry Bos, welterkampioen van Nederland, behaalde een k.o.- overwinning op zijn tegenstander, Cal Johnson, eveneens een negerbokser uit Jamaica. Om het kampioenschap van Neder land lichtgewicht leverde de titelhou der Jan Nieolaas uit 's-Gravenhage tegen Jan Remy uit Breda een ge vecht over twaalf ronden. Nieolaas bleef door opgave van de tegenstander kampioen van Neder land. De Nederlandse zwaargewicht kam pioen Jan Klein behaalde een over winning op punten op de Belgische zwaargewicht J. de Clerque. Jan Renne ernstig gewond. Naar wij vernemen is Jan Remie, die gisteren aan het einde van de ze vende ronde van zijn partij tegen Ni- colaas door een harde rechtse werd gevloerd en bij de achtste ronde de strijd niet kon hervatten, naar het ziekenhuis aan de Coolsingel ver voerd. Een ernstige hersenbloeding wordt gevreesd. thon" 51 pnt? Met een stoot van 10.41 m. be haalde W. E. Strate van Marathon de tweede plaats in kogelstoten. Ko- lijn liep de 200 m. in 25 sec. en ein digde daardoor op de derde plaats. Een volledig succes werd voor Ma rathon de 800 m. De Waard eindigde hier op de eerste plaats en had daar bij een voorsprong van 0.5 sec op nummer twee. Staf Dobbelaere moest bij de 3000 m. genoegen nemen met een derde plaats. De estafettes voor de heren waren voor de Vlissingse club geen succes. Bij beiden eindig de men op de derde plaats. Voor Strata-was 31 m. een mooie worp met de discus, het bracht hem ech ter de derde plaats. Voorts werd een tweekamp gehou den tussen de damesleden van Ma rathon en die van Tempo over 100 meter hardlopen, hoogspringen, dis cuswerpen, kogelstoten en 4 x 100 metèr estafette. Deze tweekamp werd gewonnen door de dames van Tempo met 29 pnt. De dames van Marathon behaalden 17 pnt. Weer heeft de voortreffelijke loper van der Zande uit HaLsteren onze natio nale Marathonkampioen Overdijk versla gen. Nu was het in Schiedam en de af- stand was 30 km.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5