List en geduld in de strijd tegen heroïne-smokkelaars Het wonder van de tweede lente in Australië JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Hoe Pip de Blinde en Louis de steward in de val liepen Zeeuwse Almanak Vreemde geschiedenis van seizoenen Van goeden wille ZATERDAG 24 JUNI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Gevecht in café'tje van Istanboel. Het was een laite namiddag in de oude stad Istanboel. Straatventers, bedelaars, mensen van allerlei rassen en kledy verdrongen zich in de Rue Cabristan. Niemand besteedde echter enige aandacht aan een groep werk lieden, die bezig waren een sloot te graven bjj een klein cafétje. Plotseling bewoog zich een schim voor het raam boven het café. Onmiddellijk gooiden de gravers hun gereedschap neer, renden het café binnen en met het pistool in de hand de trappen op. Een paar tellen later kwamen vier vloekende lie den het gebouw uit, voortgeduwd door een Amerikaanse zeeman. Politie auto's voerden hen snel weg vóór er mensen konden toestromen. Voor een uur verstreken was, ont ving commissaris Harry J. Anslinger van de afdeling verdovende middelen van het Amerikaanse Ministerie van Financiën een telegram van de Ame rikaanse zeeman", George White, de agent voor de bestrijding van verdo vende middelen: „Kan vandaag hoe veelheid pure heroïne kopen van de grootste kliek van handelaren en ze tegelykertyd arresteren. Prachtige steun van de Turkse politie, die 900 ons verdovende middelen in beslag heeft genomen, een bron voor grote verschepingen naar de Ver. Staten." Een overwinning in een stad aan de andere kant van de aardbol, zoals die van agent White, was heus geen ongewone onderneming voor de afde ling verdovende middelen. Toen de tweede Wereldoorlog ten einde was, begonnen de verdovende middelen weer te vloeien van het Ver re Oosten, het Midden-Oosten en Zuid-Amerika naar Europa eh de Ver. Staten. In het laatst genoemde land steeg de handel in bedwelmende mid delen weer vlug tot vooroorlogse hoogte. Tegen 1949 was meer aan tien procent van de „bewoners" van de Amerikaanse gevangenissen, man nen en vrouwen, veroordeeld op grond van de wet op de bedwelmende middelen. Enkele maanden voor de inval in de Rue Cabristan hadden de buiten diensten van de afdeling Washington gemeld, dat heroïne, ae venijnigste van alle opium-derivaten, uit een nieuwe bron op de zwarte markt werd gegooid. Een onderzoek bracht aan 't licht, dat het Turks fabrikaat was. Een groep detectives van de New- Yorkse politie, speciaal voor dit doel opgeleid, wist een Griekse zeeman met twee vrienden op te duiken, die een groot aandeel bleken te hebben in her vervoer. Men volgde hen in 't geheim naar hun bergplaats een grote koffer in de goederenloods van een eindstation van een buslijn en re kende de heren toen in. Na zijn ar restatie liet de zeeman iets los over een heroïne-bende in Istanboel, waar het gemene goedje aan zeelieden werd verkocht. Commissaris Anslinger besloot tot in het vijandelijk kamp door te drin gen. Enkele jaren geleden zou dat moeilijk geweest zijn, maar dank zij het werk van de Verenigde Naties, zijn nieuwe wapens gegeven in de handen van hen, die clandestiene handel in bedwelmende middelen be strijden. Anslinger belde het hoofd van de bestrijdingssectie van de Turk se politie op en liet daarna de hoofd agent van de buitendienst van San Francisco, George White, roepen. Enkele dagen later verwelkomde de Turkse politie de Amerikaanse col lega in Instanboel. Zij lichtte hem in over personen in de Turkse onderwe reld waarmede hij te maken zou kun nen krijgen, over hun gewoonten en hoofdkwartier en ze waarschuwden hem ook, dat er wel eens een geheime agent in de Bosporus werd gevonden met afgesneden keel. Vermomd als Amerikaans zeeman, begon White de café's aan de water- kant te bezoeken. Hij liet iets los over geld, dat hij had te spenderen, over connecties in New York. voor wie hij BEZIGE HANDEN. Dit Almanakje dient dan om al diegenen die, naast de duizenden, die de tentoonstelling Bezige Handen te Middelburg wel bezochtendit nog niet deden, een spoorslag te geven om de laatste kans niet te verzuimen. De tentoonstelling draagt een alge meen Zeeuws karakter: men vindt er inzendingen uit alle delen der pro vincieDaardoor alleen reeds heeft zij recht op de belangstelling van elke rechtgeaarde Zeeuw. Maar bovendien is het mgezondene van een kwaliteit, zoals men zelden ziet. Letterlijk iedereen, die naar Bezige Handen ge weest is, is er enthousiast van terug gekomen, onverschillig welke zijn of haar leeftijd was. Het kon ook niet anders, want deze voortbrengselen van bezige handen vervullen met een diep respect voor degenen, die er hun vele uren aan hebben besteed. Urent Niet alleen uren. Ook hun liefdeHet klinkt iemand wellicht vreemd in de oren, dat er liefde be steed kan zijn aan dameshandwerk, of aan knutselproducten. Maar alleen voor iemand, die Bezige Handen niet bezocht, zal dit woord „liefde" vreemd klinken. Wie de tentoonstel ling bezocht heeft, weet, dat menig roerkstuk, dat hier geëxposeerd is, slechts tot stand kwam dank zij een concentratie- en doorzettingsvermo gen, dank zij een door lange oefening verkregen vaardigheid, die alleen voort kunnen spruiten uit iets, dat met geen ander woord dan liefde voor het werk kan worden aange duid. En zou dit beeldhouwwerk, dit schilder- en tekenwerk tot standge- komen zijn zonder liet de voor onder werp en materie Verzuim, als ge nog niet geweest xijt, de laatste kans niet. Tot en met héden is Bezige Handen nog open'. wat handel wilde drijven, in- ien de verdiensten redelijk waren. De speurhonden van de „beweging" reageerden bijna direct. Gedurende meer dan een week moest hij een zeer afmattend onderzoek ondergaan. De Turken, die een heleboel over de Ame rikaanse onderwereld dachten te we ten bewerkten hem met vragen en strikvragen en White wist, dat een kleine fout een kogel of een mes in zijn rug betekende. De antwoorden van White, gebaseerd op een encyclo pedische kennis van de Amerikaanse misdadige elementen, doorstonden de toets. Hij werd tenslotte meegenomen naar het café in de Rue Cabristan, waar hij de vier mannen ontmoette, voor wie hij vijfduizend mijl had ge reisd om ze te vangen. Er werd overeengekomen om hem heroïne te leveren ter waarde van 6000. De bende arriveerde op het afge sproken uur. White moest de sloten- gravendè politiemannen waarschuwen door het gordijn te openen als de koop was gesloten. Na eindeloos oponthoud en argumenteren werd de kostbare doos, die de verdovende middelen be vatte, te voorschün gehaald. White zei, dat hy de heroïne bij beter licht wilde onderzoeken. En toen bleef het gordijn steken. White rukte er aan, iets te opvallend. De andieren grepen hun wapens, White was hen voor, op dat ogenblik vloog het rolgordijn open en de politie rende de trap op. Ande re aanvallende groepen omringden hoofdkwartier en werkplaatsen van de bende in en om de stad. Het was een volkomen zuivering, de grootste vangst in Turkije van de laatste ja ren. Maar zodra een organisatie in een van de verblijfplaatsen is opgerold, neemt een andere haar plaats in. Met het verkopen van heroïne in New- York of Parijs voor 300 tot 500 per ons zijn de winsten voor de ban dieten immers groot. Een enkele ver scheping, die door de Amerikaanse douane nog niet lang geleden in de staart van een vliegtuig werd gevon den op het vliegveld La Guardia zou meer dan een millioen dollar hebben opgebracht in de „kleinhandel" van de onderwereld. STEWARD WAS ZENUWACHTIG Een steward, bekend als „Louis" werd zenuwachtig toen het s.s. „San ta Luisa" kort geleden de haven van Charleston invoer. Hij vervoerde deze reis een flinke lading! De douane, die eerst geen contra bande vond, verliet het schip na hun normale zorvuldig onderzoek. Louis was opgelucht. De volgende dag zou de kust wel veilig zijn, meende hij. Zijn ondergeschikte, een neger die voor de kranten zorgde, kwam aan boord en samen slenterden de heren naar een handig verborgen bergplaats in het voorschip. Niemand was in de buurt, behalve een monteur voor de stoomleidingen, die geheel door zyn werk in beslaggenomen was. Vlug opende Louis de bergplaats en de jongen liet verscheidene kleine pak jes in zijn kleren glijden, waarna hij zich uit de voeten maakte. „General McRae" ontscheept In stromende regen meerde gister middag 't 12496 ton metende Ameri kaanse ss „General J. F. McRae" met 1400 repatriërende militairen aan boord in de Schiehaven te Rotterdam. Onbarmhartig stroomde de regen neer op de hoofden van de autoriteiten, die ter verwelkoming aanwezig waren. De reis had een vlot ver-loop en al les was naar wens gegaan. Het s.s. „Amarapoora", dat met 650 passagiers uit Djakarta naar Amsterdam onderweg is, wordt reeds 27 Juni in Am sterdam verwacht. De steward had juist de deur van de ruimte gesloten toen hH een hand op zyn schouder voelde. Het was de monteur, maar met een politiepen ning. De loopjongen werd onder aan de loopplank door enkele agenten op gewacht. Een bericht van de speurders naar verdovende middelen in een van de Zuid-Amerikaanse landen, die hadden ontdekt, dat een grote, nieuwe orga nisatie bezig was een kusthandel op te zetten, had Washington laten we ten, dat het schip „heet" was. Van het moment af, dat het schip meerde, betrokken agenten en douane-be ambten, verkleed als electriciens, monteurs en dokwerkers, de wacht tot hun prooi in de val liep. ZWARTE LIJST Een schrikbeeld voor vele handela ren in bedwelmende middelen is de internationale lijst van personen, die de wet op de verdovende middelen overtraden. Deze lijst wordt bijgehou den door het bureau voor verdovende middelen door middel van rapporten van andere landen. Behalve namen en beschrijvingen van alle bekende zwartehandelaren in die middelen, vermeldt deze lijst elke ongewone smokkeltruc, die de laatste jaren geprobeerd werd. Zo ontdekte bijvoorbeeld een Egyp tische organisatie een nieuwe metho de om verdovende midelen in karava nen te verbergen, welke zij door de Sahara naar Casablanca en Tanger stuurden. Metalen capsules met mor phine en heroïne, die ze een kameel te slikken gaven, konden in een van de gedeelten van het merkwaardige: Mejuffrouw Bep Schaefer, wier beeltenis de gelukkige bezitters van te levisietoestellen sinds Maart 1947 op hun schermpje hebben gezien, heeft in een versierde studio afscheid genomen van al haar televisie-vrienden. Zij is nameiyk onlangs in het huwelijk getreden en gaat met haar man, die men hier naast^haar voor de camera ziet, naar Zuid-Amerika. tier in New York, de achterzijde van een bar in de 107e straat Oost. Zijn onderschikten smokkelden opium uit Mexico, brachten deze naar zijn ge- verteringssysteem van het dier vér- 1 heime werkplaats in New-York om dwijnen. Elk dier zou op die manier het daar tot heroïne te verwerken, verdovende middelen ter waarde van j Pip verhandelde de middelen nooit meer dan tienduizend dollar kunnen vervoeren. Brj het einde van de reis werden de kamelen geslacht en de capsules te voorschijn gehaald. Het was een duur transport, maar de winsten recht vaardigden de werkwijze. De Egyptische douane had deze truc niet door tot de prijs van de ka melen een sterke 'stijging vertoonde en een Egyptische officier een helder idee kreeg. Hij onderzocht de kame len met röntgenstralen en de organi satie moest uitzien naar een nieuw middel van vervoex\ PIP DE BLINDE En dan het geval van „Pip de Blinde" die tot voor kort als nummer 121 geboekt stond. Tal van feiten omtrent deze man waren bekend. Hij had een zeer bescheiden hoofdkwar- zelf en zou slechts een hoeveelheid in zijn kamer behandelen als er hele maal geen getuigen by waren. Een agent, die we voor het geval maar Jackson zullen noemen, slaagde er, nadat hij maanden ijverig bezig was geweest zich tot een afperser van de Westkust „op te werken", contact te verkrijgen met de schurk. Maar om een bewijs van schuld te verkrijgen, moest hij Pip er toe over halen hem de verdovende middelen te overhandi gen en betaling te accepteren of een van zijn mannen dit te laten doen in bijzijn van getuigen. Dus reed Jackson naar het hoofd kwartier van de bende en toeterde. „Ik moet Pip spreken", zei Jack son. „Een flinke zaak. Maar ik heb mjjn been bezeerd en kan er niet op lopen". Hij liet een omzwachtelde voet zien en krukken lagen tegen het stoeltje. „Pip spreekt noöit tegen iemand op straat", antwoordde de bandiet. „Maar omdat jij het bent. zal ik eens zien wat hij zegt". De agent hield de adem in. Achter zijn stoel in een gereconstrueerde ba gageruimte hurkte een andere agent met zijn oog voor een gaatje, van waar hij iedereen die naast de wagen stond, kon horen en zien. Aan de overznde van de straat, in een on schuldig uitziende vrachtwagen, za ten nog meer agenten met een came ra. Pip liep op dc auto toe met zijn frootste handlanger. Hetgeen hij in e daaropvolgende minuten zei en de orders, welke hij gaf, bezegelden zijn lot. De volgende dag herhaalden Jack son en zijn helpers de manoeuvre met nog twee hoofdagenten. De vallen van de politie sloten zich van New York tot Mexico. De agenten van het bureau voor verdovende middelen beëindigden al dus een zaak met stille voldoening. Pip de Blinde hing zich later in zijn cel op. In de winter is het er best uit te houden. (Van onze correspondent). Sydney, Juni (dus December voor het Noordelijk halfrond). In Juni nadert voor de bewoners van het vyf- de werelddeel op het zuidelyk half rond de kortste dag van het jaar. En de „nieuwe Australiër", die hier in de zomer van deze helft der aarde gekomen Is, heeft zich al bij het ideo van de winter neergelegd. Doch dan gebeurt het, dat tot zyn stomme verbazing tussen de typische herfstkinderen als eetbare paddestoe len en late appels by de groenteboe ren opnieuw kroppen sla, jonge spi nazie, aardbeien en nieuwe aardappe len verschijnen, en dat de doorgaans Griekse en Italiaanse groenteboer hem in vertrouwen toefluistert, dat nu spoedig ook wel weer de jonge tuinboontjes ter tafel zullen komen. Nauwelijks van zyn verbazing be komen, merkt hij, wanneer hij 's mor gens uit zijn raam kijkt, dat de „vlam bomen" tussen hun reeds geel wordende bladeren en het eeuwige grijs-groen van de omringende euca lyptus opnieuw hun vurige bloem trossen ten toon spreiden. En hij moet zich toch even bezinnen over het feit, dat zij dit toch heus een zes maanden geleden ook al eens gedaan hebben. Dat de tuinen schitteren van de vuurrode poinsettia's is voor hem reeds iets gewoons geworden. Maar zijn verbazing neemt toch nog toe, wanneer hij naar de talrijke parken, parkjes en plantsoenen kijkt. Hij heeft gezien, hoe de tuinlieden daar uitgebloeide phloxen, goudsbloe men, leeuwenbekken en andere kin deren Flora's uit de grond hebben ge trokken, en als Europeaan heeft hij verwacht verder tot de September- lente tegen de kale, zwarte aarde te moeten aankijken. Doch daar hebben diezelfde tuinlieden de lege perken onmiddellijk weer gevuld met nieuwe plantjes, als ware het al weer lente inplaats van herfst of eigenlijk reeds vroege winter. Nu kan hem niets meer verbazen. En wanneer hij bij de bloemenwinkels en stalletjes tussen de herfstbladen en chrysanten de Maartse viooltjes, de lathyrus en de eerste hyacinten en vroege narcissen ziet verschijnen naast de typische winterbloem: de IJslandse papaver, dan begint hij dat reeds gewoon te vinden. Gewoon is eigenlijk het woord niet hiervoor. Want de voor natuurschoon gevoelige noorderling zal nooit op houden ieder jaar opnieuw vreugde te scheppen uit deze wonderlijke tweede lente in deze gezegende stre ken, waar de winterjas, de gaskachel en de extra wollen deken er drie tot vier maanden van hèt jaar natuurlijk wel aan te pas komen, maar waar men de kale triestheid van de noor delijke winter niet kent. GRIMMIGER. In zuidelijker streken van het vijf- de werelddeel, zoals in Melbourne of het nog zuidelijkere Tasmanië, kent men deze tweede lente niet en re geert Koning winter natuurlijk wel met iets grimmiger hand. Doch ook daar steken lenteboden zelfs in de koudste maanden het hoofd omhoog; bloeit de fel-gele acacia, die de noor derling mimosa noemt en de Austra liër wattle, terwijl men de kraag van de winterjas op heeft en geurt het bij de bloemenstalletjes van de Maartse viooltjes. Ook daar blyven de producten van subtropisch en tropisch Queensland, 14. En het duurde een paar minuten voordat hij zich voorzichtig naar beneden durfde te laten zakken. Op de begane grond aangekomen, zette hij de fiets op zy'n wielen en verwachtte niet anders of het ding zou uit eigen beweging weer aan de haal gaan. Er gebeurde niets, zodat Jim- mij het ding vol argwaan begon te inspecteren, ongehinderd, want de eigenlyke eigenaar was treurig huilend het veld ingelopen. de grapefruits, ananassen en bana nen, kleur geven aan de winterse groentestaljen en heeft men nauwe lijks een onderbreking tussen de laat ste herfstkleuren en de eerste made liefjes en narcissen. In Nieuw Zuid Wales en West Australië, zo ongeveer op de Riviera- linie aan de andere kant der aarde, reiken echter herfst en lente elkaar zo de hand, dat de seizoenen als het ware ineen lijken te smelten. En ook al blijven er talrijke mensen die in principe geen narcissen zullen kopen voor de laatste chrysant uit de bloe menstalletjes verdwenen is, zij zullen hun principes toch niet uitstrekken tot „de tweede ronde" nieuwe aard appelen, jonge spinazie en tuinboon tjes. FEEST VOOR OOG EN OOR. Zo'n Decemberdag in Sydney pardon, ik bedoel natuurlijk Juni-dag is een feest voor oog en oor. Be vrijd van de hitte der echte zomer dagen kan de wandelaar zich verlus tigen in de overal laaiende poinset tia's tussen de laatste herfstkleuren. Langs de wegen is de verwilderde Oost-Indische Kers aan zijn tweede lente bezig, en noodt tot plukken. Wel - zijn de schaduwen lang en heeft de zon een winterse kleur, doch de vogels zwijgen nooit helemaal en het jonge groen in de perken van de plantsoenen verzacht de schrale De cemberwind uit de nu met sneeuw bedekte bergen. Alleen de kale populieren en plata nen, die hun Europese gewoonten nog behouden hebben, roepen vagelijk het beeld op van de winter, waaraan de „nieuwe Australiër" gewend is. Hij mag er in het begin nog wat vreemd tegenover staan en soms een licht heimwee voelen-naar de kale wilgen langs een bevroren sloot, maar spoedig zal hij net zo zijn ingebur- geia als de zich hier nu geheel thuis voelende treurwilg langs de kreken en rivieren de oude treurwilg die de nieuwe gewoonte heeft aangeno men om reeds jong groen aan de tak ken te hebben voor de laatste oude bladeren zijn afgevallen. Het Wereldgebeuren Het is een troost, dat ondanks de groeiende tegenstellingen in de we reld, of misschien juist daarom, een aantal vooraanstaande mensen van goeden wille, geleerden, industriëlen, staatslieden, blyven streven naar een oplossing van de bestaande geschil len. Him ideeën, gedachten en voor stellen doen soms wat onwerkelijk aan, omdat te weinig rekening wordt gehouden, met de harde machtspoli tiek. Maar zij geven er in elk geval blijk van zich niet gelaten bij de ontwikkeling te willen neerleggen en blyven zoeken naar andere wegen, onder het motto, dat men niet hoeft te hopen om te ondernemen, noch te slagen om te volharden. Een van de mensen van goede wil le is prof. Niels Bohr, natuurkundige, Nobelprijswinnaar en atoom-onder- zoeker. Hij heeft zijn gedachten neer gelegd in een open brief aan de Ver. enigde Volken, waarvan het slot Uidt: „Werkelijke samenwerking tussen staten op het stuk van problemen, die hen allen raken, voor-onderstelt vrije toegang tot alle kennis-van-za ken die van belang is voor hun on derlinge betrekkingen. Elk argument ten gunste van de handhaving van barrières, dat gebaseerd is op de neiging, nationale idealen of belan gen te hoeden, moet worden afge wogen tegen de nuttige gevolgen van algemene verheldering en tegen de vermindering-van-spanning die uit openhartigheid voortspruit. Men dient te erkennen, dat de slechting van barrières grotere wij- zigingen in bewinds-practijk zou ver- I gen in landen, waar een nieuwe j maatschappelijke structuur in tijdelij ke afzondering wordt opgebouwd, dan in landen met lange tradities in I bewinds-organisatie en internationale contacten. Het is dan ook zeer drin gend nodig, dat men algemeen bereid is alle volken te helpen bij het over winnen van zulke moeilijkheden... ...Elk initiatief van welke kant ook tot het wegnemen van al wat een vrij onderling contact belemmert, zou van het grootste belang zijn teneinde uit het slop te geraken en anderen aan te moedigen, stappen te doen in dezelfde richting". Een initiatief, waarop prof. Niels Bohr doelt is thans gekomen van dr. Plesman, de directeur van de K.L.M. Sinds 1943 heeft deze een plan voor betere internationale samenwerking in zich doen rijpen, dat thans met alle middelen van de publiciteit aan de discussie is prijsgegeven. E>e hoofdzaken van het plan zyn bekend. Ds. Plesman wil, dat zoveel mogelijk landen jaarlijks een gelijk percentage van hun begrotingen ter beschikking stellen van een inter nationale raad, die de beschikbaar gekomen sommen aanwenden voor werken, die de goede verstandhou ding en de economische afhankelijk heid bevorderen. 'Toen op de persconferentie Donder dag een der aanwezige journalisten de vraag stelde of dr. Plesman wel voldoende rekening houdt met de po litieke werkelijkheid en niet een te grote sprong ineens wil nemen, ant woordde deze: „Heb je wel eens een H-bom onder je stoel gehad? Dan maak je nog veel grotere sprongen ineens". Weer ernstiger geworden zei dr. Plesman: „Ik heb mijn hele leven nog niet zo'n serieus gesprek gevoerd als dit. Het gaat om een plan, dat een van de grootste blikopeners ge weest is, welke er ooit zijn geweest. Hiervoor zal eerst de publieke opinie moeten worden gewonnen. Vervol gens zullen de politieke partijen op de regering aandrang moeten gaan uitoefenen, dit initiatief over te ne men en op het hoogste internationale niveau te brengen. En dan, besloot dr. Plesman, zal ik de dag loven, dat ik er weer van af ben. Te hopen valt, dat dr. Plesman zal slagen. Charles M. Spofford in de Atlantische Raad. President Truman heeft de volsla gen onbekende advocaat Charles M. Spofford uit Missouri benoemd tot vertegenwoordiger der Ver. Staten in de bestuurscommissie van de Noordatlantische Raad, welke een soort „politiek opperbevel" zal vor men. De Engelse regering volgde met de benoeming van Sir Frederick Hoyer Millar, thans Brits gezant in Washington, eveneens geen vooraan staande politicus. Men heeft dus blijkbaar afgezien van het voorne men van de bestuurscommissie een lichaam te maken, waarin de hoogste vertegenwoordigers van de pactlan- den zitting zouden nemen. Spofford heeft inmiddels zijn nieu we functie aanvaard. Hij zal 'n week lang besprekingen houden in Wash ington en dan naar Londen vertrek ken. Aanvankelijk was de naam van Ei senhower genoemd als Amerikaans vertegenwoordiger. De bekende „Vancouver Boys Band" (Canada) zal Maandag 26 Juni een muzi kale wandeling door Eindhoven maken en 's avonds concerten geven in het stads- wandelpark. Een „onderkruiper" Tijdens een wedstrijd te Ko penhagen tussen de Zuidslavi- sche club Metallac en een loca le ploeg werd een van de Zuid- Slaven van het veld gestuurd omdat hij zich verzette tegen het nemen van een vrije schop 1 door de Denen. Een andere Zuidslaaf, die prompt op de scheidsrechter was toegelopen, diens handen had gevat en die pe buigingen had gemaakt, wat deze official niet „nam", werd wegens belediging eveneens naar de kleedkamer verwezen. De wedstrijd werd voorgezet met negen Zuid-Slaven.' Dat dacht tenminste de scheidsrech ter, totdat hij één minuut voor het einde meende een bekend gezicht te zien, tellen ging en tot tien kwam. Eén van de zondaars was tersluiks het veld weer opgekomen en had braaf en zo onopvallend mogelijk zijn partij verder meegeblazen. Tenslotte wonnen de gasten met 4—3. Londen-Brussel in 25 minuten. De nieuwe Britse straaljagef' „P 1081" heeft de afstand Londen-Brus- sel (215 mijl) in 25 minuten afge legd. Naar men neemt was de gemid delde snelheid meer dan 800 km. per uur. Het toestel, dat voor de lucht vaarttentoonstelling in Brussel zal blyven, werd bestuurd door Trevor Wade van de R.A.F. Belgische premier naar koning Leopold. Jean Duvieusart, de Belgische pre mier, heeft voor Maandag een audiën tie aangevraagd by Koning Leopold. De eerste minister zal Dinsdagoch tend weer te Brussel terug zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3