NIEUWS UIT ZEELAND Cosy Corner Club Sport en wedstrijden WALCHEREN Zeeuwse invasie in Zwitserland Nederlandse Tour de France ploeg thans definitief Scheep vaartberichten WIJDAG 23 JUNI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De poortersdagen te Zierikzee. Donderdagavond werd op uitnodi ging van het Comité „Poortersdagen te Zierikzee" een bespreking gehou den tussen het comité en een aantal leidende figuren uit het verenigings leven. Gesproken werd over het pro gramma van 11 en 12 Augustus. De voorzitter, de heer M. Snoek, deelde mede, dat de heer L. J. Korstanje, gymnastiekleraar zich bereid had ver-' Idaard kinderwedstrijden te organise ren. Het is de bedoeling, dat deze wedstrijden buurtgewijs gehouden zullen worden, waarna de winnaars tegen elkaar zullen uitkomen op het Havenplein. De uiteindelijke winnaar zal een prijs ontvangen. De voorzitter verzocht aan de heer J. T. Brouwer, voorzitter van de Rijvereniging Schouwse Ruiters, of het niet moge lijk was een gecostumeerd ring- steekspel te houden. Dit zal dooi deze vereniging bekeken worden. De neer P. v. d. Doe, voorzitter van „Rust Roest" zeide toe de mogelijkheden van een gynastiekdemonstratie van de beide verenigingen „Rust Roest" t en „Olympia" met de verenigingsbe sturen te bespreken. Het feest zal niet worden geopend met herauten te paard, maar met j drumbands. De heer R. Gerritsen deelde mede, door de Koninklijke Zeil-1 vereniging in samenwerking met de „Maas" een zeilwedstrijd zal worden gehouden van Veere naar Zierikzee. 1 De heer J. C. v. d. Doel deelde mede. dat door de Centrale der midden- standverenigingen besloten is 'n vvin- kelweek'tq organiseren. Voorts werd gesproken óver net inlichten van een Oud Hollandse Markt met gecostumeerde kooplui. Hierbij wil men ieder vrijlaten, uoch men achtte het niet gewenst kooplui van buiten Zierikzee toe te laten. Ten aanzien van de volksdansen zegde de heer G. H. Breetveld toe, dat hij w»u doen wat hij kor. onder voorwaarde, dat het comité zich eerst tot de be trokken autoriteiten zal wenden Een voorstel om de ambachten Ie verzoekc-n zich tijdens de poortersda- fen in gildekleding te steken, zal oor dê vakgroepen worden bespro ken. Middelburg AANRIJDING OP DE BLAUWE DIJK Op de splitsing van de BlauWe Dijk en de Achtersingel te Middelburg ge beurde gistermiddag tegen vijf uur een ongeluk. Uit de stad kwam een vrachtwagen over de Blauwe Dijk. Ter hoogte van de splitsing moest de bestuurder uitwijken voor een voet gangster, die wat weifelde met over steken. Hierdoor moest de bestuurder naar rechts zwenken en raakte toen met het achterspatbord een wielrijd- ster, die uit de Achtersingel kwam. Zij kwam te vallen en liep een dy- beenbreuk op. Het stuur van de fiets werd totaal verwrongen. Het slacht offer werd naar het gasthuis ver voerd voor nader onderzoek. De chauffeur treft geen schuld. HET AUTOBUS-ONGEVAL TE MIDDELBURG De gemeentepolitie van Middelburg heeft gisteren een uitgebreid onder zoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeval naby de spoorwegover gang, waar in de nacht van Dinsdag op Woensdag een autobus van een Be- vclandse touringcaronderneming van dc dijk afreed en kantelde. Men is tot de conclusie gekomen, dat waarschijnlijk de hoofdoorzaak is te wijten aan het feit, dat de bus slecht licht voerde. Ooslkapefle AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Te Oostkapelle heeft zich een co mité gevormd om de; ouden van da- fen deze zomer een gezellige dag te czorgen. Het plan is een rijtoer met auto bussen te maken door een deel van Zeeland. Veere BEIAARD-CONCERT. Het 4e zomeravond-concert op de Vecrse stadhuis-beiaard wordt gege ven a.s. Zaterdag van 89 uur. De stadsbeiaardier, de heer Jan Kwist, brengt deze keer een gevarieerd pro gramma. Zowel klassieke als popu laire nummers zijn in dit programma verwerkt. 1. Preludium, Jef van Hoof; 2 A. Mijne Moedertaal; B. Ouderhuis; 3. Intermezzo uit Cav. Rusticana, Mas- cagni; 4. a. Home on the Range; b. Droomland; c. Beautiful dreamer; 5. Serenata, Toselli; 6. a. Het Muizeke; b. De starretjes blinken zo helder; c. Moeders liedjen; 7. Avondstemming, Lefèvre; 8. Concerto, Vivaldi. Koudekerke De collecte ten bate van de Reclas sering bracht te Koudekerke f 95.85 op. Momentcel brengen 88 Zeeuwen hun vacantie door in Zwitserland. Ze ge nieten er van de prachtige natuur, be klimmen de bergen, gooien met sneeuwballen. Ze zenden ook aanzicht- kaarten en schrijven, dat ze veel ge nieten en veel gemak hebben van die sterke koffer, die practische reistas, die opvouwbare kleerhangers, die toi let- scheeretui's. die ze vóór hun reis kochten in de bekende Geschenken huizen te Middelburg en Goes. Als U op reis gaat, zult U ook het beste sla gen voor uw rcisbenodigdheden in de ze Geschenkenhuizen. O.- en V/.-Souburg JAARVERGADERING „GROENE KRUIS" De-afd. Souburg—Ritthem van het „Groene Kruis" hield haar jaarver gadering in het lokaal „Rehoboth". De vergadering stond onder leiding van de heer J. de Priester, die in zijn openingswoord zijn spijt uitdrukte dat er zo weinig belangstelling voor defce vergadering bestaat. De heer Leenhouts, secretaris, bracht het jaarverslag uit. Spr. her dacht het overlijden van 't bestuurs lid, de heer Goedbloed en wees er op, dat de penningmeester, de heer M. Arendse, in 1949 wegens ernstige ziekte zijn functie moest neerleggen. Uitgeleend werden 776 artikelen aan 464 gezinnen. De heer Leenhouts deed een dringend beroep op de ge bruikers deze artikelen niet langer in huis te houden dan noodzakelijk is. Het verslag van de penningmeester de heer P. de Rijke, toonde zowel voor het „Groene Kruis" als de t.b.c. bestrijding een nadelig saldo. In üc plaats van de heer Brasser, die met herkiesbaar was als lid van de con trole-commissie, werd gekozen de heer de Bruine. BQ de verkiezing bestuursleden werden de heren J. de Priester, D'Hondt en van Duijvcnvoorde her kozen. De commissaris-materiaal, de heer de Vos, deelde mede dat het ma teriaal weer op bijna voor-oorlogs peil is. Tenslotte werden de begrotin gen goedgekeurd. Arnemuiden GROENE KRUIS. Te Arnemuiden werd onder voor zitterschap van de heer J. J. Hujjs- sen een algemene ledenvergadering gehouden. De voorzitter deelde meüe, dat de opnieuw vastgestelde Statu ten de Koninklijke goedkeuring heb ben verkregen. De rekening over het dienstjaar 1949 van de afd. Groene Kruis werd in ontvangst vastgesteld op 5365,62 en in uitgaaf op .r 5357,85 en voor de afd. Qj.c.-bestrijding op 862,18 in ontvang en op 1272,71 in uit gaaf. Hierbij moet er rekening mede gehouden worden, dat de Provincia le bijdrage in de verhoogde Rijkssub sidie bii het sluiten van de dienst nog niet is ontvangen. Aan het jaarverslag van de se cretaris ontlenen we, dat door de wijkverpleegster (huisbezoekster) in 1949 voor het Groene Kruis 3604 huisbezoeken zyn afgelegd en voor de t.b.c.-bestrijding 449. Het aantal verplegingsartikelen, dat in dat jaar werd uitgeleend, bedroeg 156. In de vacature, welke in het be> stuur is ontstaan door het vertrek van de heer P. Janse. werd benoemd de heer J. A. Lemaire. In verband met de verhoging van het salaris der wijkverpleegster zal het reeds eerder genomen besluit om de contributie te brengen op 5 per jaar nog dit jaar moeten worden toegepast. Deze verhoging moet toe gepast worden in verband met de beslissing van het College van Rijks bemiddelaars voor de salarissen. A.N.W.B.-kiosk bij St. Anna ter Muiden geopend. Bij de doorlaatpost te St. Anna ter Muiden ward gisteren de nieuwe A.N. W.B.-kiosk in gebruik genomen. Het ligt in de bedoeling dit informatie- en advies-bureau tot en met dc maand September open te stellen. In de eerste plaats zal het dienen om aan de buitenlandse tourlsten alle moge lijke inlichtingen over ons land te verstrekken. De heer Kennedy van Dam uit Bre da die met deze zaak belast is. hoopt dit bureau uit te bouwen, zodat het eenzelfde betekenis krijgt als voor de oorlog. Prijsvraag voor Raadhuis te Oostburg. De gemeenteraad van Oostburg heeft besloten om een prijsvraag uit te schrijven voor het ontwerp van een nieuw raadhuis. De architecten Klokke, Buchta van Eek en Knijp- fjzer, zijn uitgenodigd om een plan in te zenden vóór 1 September a.s. RECTIFICATIE. In ons bericht van Donderdag ..Mu ziek en Carillon" zijn in de laatste twee regels enkele woorden wegge vallen. Deze zin moest luiden: „Merk waardig genoeg echter concerteerde de muziek op de eerste Zaterdag van Juni niet. Advertentie Acht van de tien manacn cn vrouwen boven de veertig zijn vatbaar voor Rheumatische pij nen. Dat komt omdat, als die eerste jeugd achter, de r--g is. dc bloedzuive rend® organen allengs trager gaan werken. En zo is 't dan de hoogste tijd om regelmatig ICrueehen'te nemen. De ros minerale zouten van Knischen hebben een natuurlijke aansporende werking op die bloedzuiverenoc orga- nen. Naarmate die nu weer op gang komen, krijgen de onzuiverheden in het bloed geen kans meer zich vast te zetten en hun slopende werk te doen Rhcumatische pijnen maken chagrijnig, want ze vérstoren Uw goede humeur: op de duur zit go Uzelf en anderen in de weg. Wordt liever weer de oude Neem Kruschen als een vaste dage lijkse gewoonte. Faanhof ruimt plaats in voor ervaren Janssen. Hulst krijgt gas van Sluiskil. Woensdag betrok Hulst voor het eerst gas van Sluiskil. De samen stelling bleek van prima kwaliteit te zijn. want alle huismoeders waren vol lof over het uitmuntende gas. Weerspannige chauffeur. Een chauffeur die te diep in het glaasje gekeken had. kreeg moeilijk heden met de politie te Hulst. Toen I hij uit zijn wagen gehaald werd. ver- I zette hij zich en er moesten burgers aan te pas komen om de man te over meesteren. Hij werd opgesloten en kreeg een procs-verbaal. Circle privé Iedere dag geopend van 24.00 tot 3.00 uur, Aanvragen voor lidmaatschap te richten aan: het Bestuur van de C.C.C., Boulevard Bunkert 110, Vlissingen. Het lidmaatschap is alleen mogelijk voor hen die een zelf standig bedrijf uitoefenen. Ballotage voor ieder lid. Lidmaatschap 10 per seizoen, welke bij vooruitbetaling ver schuldigd is. HET BESTUUR. Schulte achtte rich niet sterk genoeg en van Est wil meer geld verdienen. De heer Ru de Grood, verstrekte hierover nog dc volgende toelichting: Van Est, die aanvankelijk In prin cipe had toegestemd de Ronde van Frankrijk te rjjden, zag na zijn over winning in de rit Bordeaux-Parijs gro tere financiële mogelijkheden in dc contracten die hem naar aanleiding van deze zege werden aangeboden. Hij zag af van de Tonr de France on danks aandringen van vele zyden. Ook met Schulte zyn onderhande lingen gevoerd, doch deze renner ver klaarde zich physiek niet meer in staat de ronde van Frankrijk te rij den. Als jongeren zijn gekozen Vos, Voorting en Wagtmans De keuze van Vos was na de Ronde van Nederland welhaast opgelegd. Hij is eenter ae enige renner die zijn contract nog niet heeft onderte kend. Want zou hy in het Criterium van Auppiné mislukken dan is het niet te verwonderen, dat hij niet zal rijden, omdat hij anders met een ver keerde geestesgesteldheid de Tour de France zou beginnen. De keuze van Wagtmans behoeft na Valkenburg geen commentaar. De verwachtingen omtrent zyn prestaties mogen zeer redelijk genoemd worden. De keuze van Voorting is voorna melijk gebaseerd op zijn grote kwa liteiten in de bergen, terwijl hij ook in de vlakke étappes een uitstellende kracht kan zijn. WAAROM TOCH JANSSEN De keuze van de anderen behoeft geen nadere toelichting. De Ruiter cn de Hoog hebben het vorig jaar een ongelukkige, maar vrij goede ronde gereden, terwijl Janssen, die zich dit jaar speciaal op de Tour heeft voor bereid, mij en de ploegleiding daarom zo gewenst voorkwam omdat men m ^genda MIDDELBURG. Vandaag Schuttershof, en Kunstmu seum: Tentoonstelling Bezige Han den. 2—6 en 7—11 uur; Electro: „Ont snapt van het duivelseiland", (14 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „De slaap des doods", (18 jr.). 8 uur. Morgen Schuttershof en Kunstmuseum: Tentoonstelling Bezige Handen. 20 cn 7—11; Electro: „Ontsnapt van het duivelseiland". (14 jr.). 7 en 9.15 uur: Schouwburg; „De slaap des doods", (18 jr.), 8 uur; Bogardzaal. Ontspan ningsavond L.J.G.—Z.P.M., 7,30 uur. Zondag Electro: „Ontsnapt van het duivelseiland", (14 jr.), 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „De slaap des doods", (18 jr.), 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: Danny Kaye in „De inspecteur-generaal" (alle leeft.), 7 en 9 uur. St. Jacobskerk: Orgelconcert door Piet Broerse met medewerking van de sopraan Helen Boeke. Morgen: Alkfmbra: als vandaag 3, 7 en uur. Concordia uitvoering buurtver eniging Witte Dorp, 8 uur. Zondag: Alhambra: als vandaag 3, 7 en 9 uur. voetbal Twee nieuwe voetbalverenigingen in Zeeland. De verenigingen ,,D.E.S." te Zie rikzee en „Vrouwenpoldorse Voetbal vereniging" te Vrouwenpolder, wer den tot het verband van de KNVB toegelaten en geregistreerd als resp. „Mevo" te Zierikzee en „V.S.C." te Vrouwenpolder. Zierikzee voor een zware opgave. BIJ EERSTE PROMOTIE DEGRADATIE WEDSTRIJD. Zondag worden de mannen uit Schouwen direct voor grote moeilijk heden geplaatst nu het Zevenberg- se Virtus te gast komt. Deze vierae klassers wonnen in hun eerste pro motiewedstrijd reeds met 41 van Steenbergen en een overwinning in Zierikzee zou hen wel erg op fluweel brengen. Voor de thuisclub is het zaak op eigen grond de volle buit in handen te houden en we achten ze daartoe wel in staat. Het verdere programma luidt: 2 Juli: Steenbergen—Zierikzee; 9 Juli: ZierikzeeSteenbergen; 16 Ju li: VirtusZierikzee; 23 Juli: Steen bergenVirtus. Geheimzinnige training voor wereldkampioenschappen. Behalve de Uruguezen zyn alle deelnemers aan do wereldkampioen schappen voetbal te Rio de Janeiro aangekomen. Het blflkt, dat het En gelse gezelschap met 35 personen net grootste is. De spelers zyn reeds in training Waar zijn onze schepen Aagtcdijk 21 v. Houston n. Galveston. Aalsum 19 v. Colombo n. Madras. Abbedijk 20 te Buenos Aires. Adinda 21 v. Pladjoe n. Singapore. Alcinous 20 v. Aden n. Djakarta. Aldebaran 21 v. Einden n. Lulea. Alkaid 18 te Ilheos n. Rotterdam. Almdijk 21 v. New York te Rotterdam. Alpherat 19 v. Galveston te Houston. Amstelland 21 v. Rio Janeiro n. Ilbeos. Annenkerk 21 v. Aden n. Suez. Ardea 21 v. Antwerpen n. Amsterdam. Arensdijk 21 te New York. Axeldijk 21 v. N, York n. Antwerpen. Bacchus 18 v. Houston to N. Orleans. Bennekom 21 v. Gallas n. Huacho. Blijdendijk 22 te Barcelona n. Rotterdam .Gistula 21 v. P. de Bouc n. P. Said. Clio 18 v. Kingston n. Havanna. Duivendijk 21 te San Francisco. Ena pass. 21 Sabang n. Ader.. Entre Rids 21 v. B. Aires n. Amsterdam. Erinna 21 te Pladjoe. Gaastcrkerk 21 te Barcelona n. Amsterd Hecuba 21 te Puerto Cabello. Hcclsum 21 v. Galveston n. Nederland. Heemskerk 21 te Lorenzo Marquez. Indrapoera 22 v. Makass. n. Djakarta. Ittersum 22 v. Rott. n. New Orleans. Jaarstroom 21 v. Accra te Colonou. Kota Gede 21 te Havre n. Amsterdam. Langkoeas 21 v. Charleston n. Philadelph. Laurenskerk 21 v. Hamburg n. Antw. Leerdam 21 te Baltimore. Lemsterkerk 21 te Genua n. Antwerpen. Leopoldskerk p. 21 Ouessant n. Rottcrd. Leuvekerk 21 te Basrak. Luna p. 21 Gibraltar n. Algiers. Maashaven 21 v. Lagos te Freetown. Marisa 22 v. Abadan te Bombay. Marken 21 ie Marseille n. Calais. Melampus 21 te Boston. Mentor 21 te Alexandria n. Malta. Nigerstroom p. 21 Kan. Eil. n. Plym. Oranjefontein 21 te Port Natal. Orion 21 v. Varna n. Istanbul. Overysel 20 v. Fremantle n. Adelaide. Prins Alexander p. 21 Belle Isle n. Rot terdam. Prins Willem III 20 v. Milwaukee n. Mon treal. Prins Willem IV 20 v. Montreal n. Bremen Pygmalion 22 v. La Guaira n. P. Cabello. Radja 20 te Port Elisabeth. Riouw 20 v. Belawan n. Singapore. Ruys 22 te Penang n. Yokohama. Rijnland p. 21 Las Palmas n. B. Aires. Salawati 21 te Port Said n. Suez. Sarangan 21 te Boston. Stad Schiedam 20 te Lagos. Tiberius 21 te Mobile. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN (naar cn van Indonesië.) Alcinous p. 21 K. Guardaf. n. Djakarta Amarapoora p. 21 Gibraltar n. Anistefd Bantam 19 v. Hollandla n. Batavia. Baruraun 21 v. Djakarta n. Bandjermasin. Borneo p. 22 K. St. Vincent n. Liverpool. en Rotterdam. Castelbianco p. 21 Cape Elbe n. Amst. Celebes 21 te Makasser. Fairsea p. 21 The Brothers n. Rotterdam. Friesland 21 v. Aden n. Rotterdam. Garoet 21 v. Singapore n. P. Swettenh. General J. H. Mac Rae 23 nam. 4 uur te Rotterdam verwacht. K. Onnes 18 te Pangkal Penang. Kota Agoeng 21 te Surabaja. Kota Inten 21 v. Aden n. Rotterdam Mataram 21 te Dpakarta. Riouw 21 te Singapore n. Djakarta. Sibajak 21 v. Aden n. Rotterdam. Tarakan 21 te Surabaja. Willem Ruys 22 te Suez n. Rotterdam. Zuiderkruis 21 v. Djakarta lé Sernarang gegaan om aan het klimaat te wen nen, maar dat gaat bij de Engelsen en Spanjaarden erg geheimzinnig. Aan de Britse spelers is het verbo den voorspellingen en mededelingen aan de pers te verstrekken: sommige spelers durven nu zelfs hun naam met te zeggen. En de Spaanse ma nager heeft verboden, dat verslagge vers of persfotografen b\i de training van zijn spelers mogen zijn. Belgische verenigingen naar Vlissingen. Voordat de voetbalcompetitie be gint zal naar wij vernemen de V.C. „Vlissingen" nog enkele oefenwed strijden organiseren voor de nadere vaststelling van het eerste elftal. De Belgische clubs „Kortrijk", die in de eerste klasse speelt, en „Poperinghe" zullen dan resp. op 13 en 20 Augus tus een tegenbezoek aan „Vlissingen" brengen. Zeer waarschijnlijk zal Kortrijk" ook een juniorenelftal meebrengen. In Augustus juniorentournooi V.C. „Vlissingen" Wanneer het gemeentebestuur van Vlissingen de voetbalvelden aan de Bosweg ter beschikking stelt, zal de V. C. „Vlissingen" 27 Augustus dus na de heropening van het voet balseizoen een juniorentournooi organiseren. Het ligt in dc bedoeling 12 Zeeuwse verenigingen uit te nodi gen een juniorenelftal te zenden. PROGRAMMA ZOMERAVONDVOETBAL Maandag: P.G.Z. E.M.V.V.V BAKKERS—OLYMPIA. Dinsdag: VENDEM V.C.N.M.: BOELE v. EEST.—B.S.C. Woensdag: V.S.V.—P.Z.C.; H.M.C. D.—PINGELAARS Donderdag: LIEFTINCK BOYS— Z.C.F.; LOODSWEZEN—H.M.C.D. Vrydag: S.V.Z.—SUPPORTERS. ATHLETIEK Jubileumwedstrijden van E.M.M. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum zal E.M.M. uit Middelburg 5 Juli 's avonds op de Nadorst atle tiekwedstrijden organiseren. Het pro gramma vermeldt o.a.: dames 100 m, kogelstoten en 4 x 100 m; meis jes 100 m. A, 60 m. BC, verspringen ABC en 4 x 80 m; heren 100 m CD, 200 m. AB, 800 m., 3000 m„ hoog springen, hinkstap-sprong, kogelsto ten en Zweedse estafette in omge keerde volgorde; jongens 300 m. A, discuswerpen A, 60 m. BC, versprin gen en 4 x 80 m. Da zg. E-klassers, dat zyn niet KNAU-Teden, zullen uit kunnen ko men op de 100 m., 800 m. en 3000 m. Met een demonstratie polstok hoogspringen zal deze athletiekavond besloten worden. AUTOMOBILISME Nu ook een Grote Prijs van Nederland. Door te voldoen aan de desbetref fende internationale afspraken en usances, verkreeg de KN.A.C. het recht, de wedstrijd voor renwagens welke zij 23 Juli a.s. op het Circuit van Zandvoort organiseert, de bena ming Grote Prijs van Nederland te geven. Zij zal hiermee de eerste race in ons land van hetzelfde formaat en van dezelfde internationale standing als de klassieke en vermaarde Grands Prix van Frankrijk, Italië. Zwitser land. België, enz., kunnen organiseren. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. Van 21 Juni. Aardbeien 0.45—0.71; Rode bessen 0.67— 0.84; Perziken 0.040.15; Pruimen 0.03>i 8.90. Vroege aardappels: grote 0.19— 0.24; poters 0.14—0.19; kriel 0.06—0.12; An dijvie I 5.10—5.30; Bloemkool A 0.10— 0.15; Idem B 0.080.10; Stamprincessen 1.04—1.10; Tuinbonen 0.060.12; Rijsdop- pers 0.21—0.31; Peulen 0.27—0.37; Kom kommers Ia 16: Idem I 13; idem II P. Kroten 4.10—5.10; Bospeen C.50—9; Sla I 2-2.20. VEILING ST. MAARTENSDIJK. Van 20 Juni 1950. Eerstelingen 1 soort f 20.24—20.46; idem He soort f 17; idem afw. f 15.40; idem bonken t 23.50; idem drielingen t 18; id. kriel t 6; Eigenheimers f 17. aardbeien f 45. alles per 100 kg. Aanvoer: 17.500 kg.. Velling van 21 Juni. Eerstelingen f 21.80—21,90; drielingen t 17.80—19.10; kriel t 6.20; aardbeien i 45 —48. alles per 100 kg. VEILING THOLEN. 22 Juni. Aardappelen: Bonken 22.02— 22.10. gew. aard. 23.79—25. id. poters 20.75 —21.18. id. kriel 10.51—1061. voeraard. f 6.11. Alles per 100 kg. Aanvoer 62 ton VEILING ST. MAARTENSDIJK. 22 Juni. Aardappelen: Eerstelingen 21.80—21.90. ld. kriel 17 80—19.10; Aard beien 45.00—48.00. VEILING KAPELLE-B1EZELINGE. 22 Juni, Kruisbessen 39.90. id. geen export 19. Jacunda 57.90—61. Madam Mou- tot 59.20—61.10. KI. Veiling: Kersen: Earlcy Rivers 26— 67. Mei kersen 10—48. Hollanders 21—72. Markiezen 48—49. Vr. Witte 25—31. Por- celeinkersen 25. Rode Blanche 6—32. Vr. v. Werder 23—51. Waterloo 12—35. Brus selse Bruine 20—65. Rode bessen Prolivic 47. Frambozen 60—72. Aardbeien 45—47. Alles per 100 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 22 Juni. Aardbeien: Madame Moutot 57.70, Jacunda 60.70. Aardappelen: Eer stelingen 24—25, alle* per 100 kg. VEILING ZIERIKZEE. 21 Juni. Postelein 11—12. Peulen 21. 26. Princessebonen 100—106. Doperwten 21—30. Tuinbonen 20. Spitskool 6—8. Sav. kool 5- Aardbeien 35—48. Eerstelingen 25 —29. id. driel, 16—21. Paarsputten 25- 40. Kropsla 1.60—2. Bloemkool 6.50—20. Bospeen 8—16. Kroten 8—10. Komkom mers 28—30. Frambozen doos 28—32, alles per 100 kg. doosjes, bos of stuks. hem 'n renner heeft die van geen opge ven weet en bovendien over een enorme ervaring beschikt welke vin Parijs tot Parys loopt. Een ogenblik nog is de naam van Faanhof als lid van de ploeg in aanmerking genomen, hoofdzakelijk met de bedoeling om voor de Nederlandse ploeg een aantal vlakke étappes te winnen. De twee redenen, waarom Janssen werd ge prefereerd, zijn ten eerste, men hoopt met deze ploeg een goede plaats in 't klassement der b-ploegen te be halen. iets waartoe de mogelijkheid zeer groot is mits men er in slaagt zoveel mogelijk renners in Parijs te brengen. Op de tweede plaats achtte de ploegleiding het bezwaarlijk om het evenwicht oua-jong in deze ploeg te zeer naar het jongere gedeelte te ver leggen, omdat de onervarenheid van het jongere gedeelte mogelijk te gro te moeilijkheden voor de l?iding zou kunnen opleveren. De Nederlandse ploeg voor de ron de van Frankrijk is thans definitief als volgt samengesteld: Jefke Janssen (Elsloo)Henk <le Hoog (Borgerhout)Wim de Ruiter (Rotterdam); Gerrit Voorting (Haar lem); Frans Vos (Den Bosch); Wout Wagtmans (Breda). Als reserves zijn aangewezen: Ger rit v. Beek (Oost Zaan); Henk Faan hof (Amsterdam) en J. Schoenmaker» (Eindhoven). Rivaal in de liefde op gasvlam gezet. In een Hilversumse woning heb ben twee heren van middelbare leef tijd, die volgens „Het Vrije Volk" rivalen waren in de liefde voor een 24-jarige dame, elkaar met messen en gasvlammen naar het leven ge staan. Mej. M. S. schonk aanvankelijk haar gunsten aan de 41-jarige R. B., leeftijd daarna enige tijd samen met de 47-jarige P. H., doch had de laat ste tyd weer omgang met B. Zij was met hem tezamen, toen de jaloerse H. arriveerde. Er ontstond een woordenwisseling, die spoedig over ging in een vechtpartij. Zonder plichtplegingen plaatste H. zijn ri vaal op een gasvlam, waardoor diens pantalon en huid deerlijk ver schroeiden. Bovendien zwaaide H. met een broodmes. Toen even later de buren arriveerden, lag dit mes op tafel, maar H. liep rond met bloedi ge sneden aan de handen en builen op het hoofdHet drietal zit thans achter de tralies en de politie zoekt uit, wie met het mes heeft gesto ken^; B. of de minnares. De soldaat J. van H. uit Den Haag, is Woensdag tijdens een militaire oefe ning onder Drunen bij het omslaan van een roeiboot verongelukt en om het leven gekomen. KERKNIEUWS. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Nieuwland: H. van Amstel, candidaat te Goudswaard; te Zuidbroek, (toezegging): G. J. J. Rensink te Dalen; te Heerjansdam: F. Roosjen te Blitterswijk. Beroepen te Nieuwland H. v. Am- stel te Goudswaard Zuidbroek toez. G. J. J. Rensink te Dalen Aangenomen tot studentenpredi kant te Groot Rotterdam: E. van Bruggen te Delfshaven. Bedankt voor Benschop: I. Schip pers tc Voorthuizen; voor Winters wijk: (vacature B. van Gelder): A. L. C. Stelhvacht te Veenhuizen; voor Vreeland: Ph. Loggers te Nigtevecht. Bedankt voor Winterswyk A. L. C. Stellwag te Norg. GEREFORMEERDE KERKEN Tweetal te 's-Gravenhage-West, (vacature dr. A. de Bondt)J. C. Gil huis te Rotterdam Zuid en W. Rees kamp te Driebergen. Beroepen te Kralingseveer: W. Griffioen, candidaat te Utrecht. Aangenomen naar Dordrecht, va cature W. W. Meynen: S. R. Smilde te Delfshaven, die bedankte voor Kampen, vacature E. I. F. Nawyn. Bedankt voor Beetgum: C. W. Thys te Geesteren-Gelselaar; voor Palem- bang, Sumatra, P. v. d. Schaaf, le- gerprediksmt in Indonesië. Aangenomen beroep naar Dordrecht, bedankt voor Kampen, fis. S. R- Smilde te RotterdamDelfshaven. CHR. GEREF. KEKKEN. Bedankt voor Zwijndrecht A. Grup- pen te Biervliet. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Oude Bildtzijl: B. K. Homan, proponent te Amsterdam. Aangenomen tot predikant in alge mene dienst: A. P. van de Water te St. Annaparochie. Aangenomen naar Veendam-Wilder- vank en Oude en Nieuwe Pekela: mej. J. M. Luy, proponent® te 's-Gra- venhage. Critiek op administratie Ned. Beheersinstituut. Bij de Tweede Kamer is 'n wets ontwerp ingediend tot wijgiging van de begroting-1950 van Justitie. De Alg. Rekenkamer heeft vong jaar verklaard niet in staat te zijn ae verantwoording van het Ned. Be heersinstituut over 1946 te vereve nen. Men acht de wijze, waarop dit instituut tot dusverre werd geadmi nistreerd en gecontróleerd, weinig bevredigend. Voor de verantwoor ding der ontvangsten en uitgaven zijn de voorschriften van de Comp tabiliteitswet niet gevolgd. De Re kenkamer adviseerde alïe ontvang sten en uitgaven uit de lopende Rijksrekeningen te lichten en deze t.z.t. in een generale afrekening aan de Staten-Generaal ter vaststelling voor te leggen. De vorige minister van Justitie heeft uiting gegeven aan zijn voor nemen om in de begrotingswet-1950 een post op te nemen tot het totaal bedrag van de door het Ned. Be heersinstituut van 1946 t.m. 1948 fedane uitgaven (geraamd op r.502.000), terwijl onder de mid delen van het dienstjaar 1950 t.z.t. verantwoord zullen worden de ont vangsten over die jaren (geschat op 46.920.000). De suppletoire begro ting beoogt thans ae eerste phase van dit plan uit te voeren. ALGEMENE JAARVERGADERING VAN DE MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL In huize Maas te Groningen werd gisteren de 167ste jaarvergadering van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel gehouden, onder voorzitterschap van prof. G. A. Ph. Weyer. Deze vergadering stond in het teken van de industrialisatie en tal van inleiders i\abben op deze vergadering, waarvoor een grote be langstelling bestond, de aspecten van dit probleem behandeld. Na deze Inleidingen volgde steeds een discussie en werden vragen ge steld, waarop de sprekers uitvoerig ingingen. Vooraf werd het huishoudelijk ge deelte van de vergadering behandeld. Het jaarverslag werd goedgekeurd en de voorzitter werd herkozen. Tot bestuursleden werden gekozen mr. M. Tielema, te Amsterdam, E. Gorter te Almelo en W. N. J. Baeckers te Enschede. Het volgende jaar, zo werd besloten, wordt de algemene vergadering in Arnhem gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 7