Gouddorst JIMMY BROWN, sportheld no. 1 ZWITSALETTEN Officiële publicaties LYCEUM TE OOSTBURG GAAT JUBILEREN PVNEN GEVOLGEN VAN VOORGESTELDE BELASTINGHERZIENING DUISTER '4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 23 JUNI 1950 OP 31 AUGUSTUS 30 JAAR OUD. Nog altijd in noodschool gevestigd Op 31 Augustus aanstaande zal het dertigjarig bestaan gevierd wor den van de R.H.B.S. te Oostburg, of ficieel Koningin Wilhélmina Lyceum geheten. Hoewel de school sedert de verwoesting in 1944 nog altijd in houten noodgebouwen is gehuisvest, meent men omdat ook het zilveren jubileum niet gevierd werd, deze dag niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan. Het schooljubileum valt samen met het jubileum van de heer A. Hoolhorst. de directeur, die op 1 September 30 jaar aan deze instel ling verbonden is. Het was op 1 September 1920 dat deze R.H.B.S. in Oostburg werd ge opend door de toenmalige minister van onderwijs, als beloning voor de vaderlandslievende houding van de bevolking van West Zeeuwsch Vlaanderen, aangenomen tijdens de actie om Zw. Vlaanderen bij België te voegen. Het was in die tijd, dus onmiddel lijk na de eerste wereldoorlog, dat er meer belangstelling kwam voor Zw. Vlaanderen, dat boven de rivieren weinig bekend was. Reeds spoedig bleek dat door dit middelbaar onderwijs zegenrijk werk werd gedaan voor de verheffing van deze streek. Kwam het voordien practisch niet voor dat kinderen uit een landbouwersgezin een middel bare school bezochten, mede als ge volg van de geïsoleerde ligging, in de loop der jaren kwam daarin een gro te verandering en thans treft men onder de boeren in het landje van Cadzarrd er- heel wat aan met een HB.S.-diploma. SO-JARIG JUBILEUM. Op 1 September a.s. zal deze school, die voor enkele jaren lyceum is geworden en die sinds kort de naam van Koningin Wilhélmina Ly ceum mag voeren, 30 jaar bestaan. Gaama had men het 25-jarig jubi leum gevierd, maar in September 1945 was daarvoor weinig gelegen heid. De fraaie school toch was ver woest en hoewel de lessen toen reeds waren hervat, was de huisvesting er barmelijk. Nog steeds is de school niet herbouwd en moet men zich be helpen met een houten noodschool, maar het staat thans vast. dat de school weer in haar oude vorm her bouwd zal worden. De plannen daar toe verkeren in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Er is nu geen aanleiding meer om ook het 30-jarig jubileum onopge merkt voorbij te laten gaan, waar om een aantal oud-leerlingen, die de ze streek woonachtig, een commissie hebben gevormd, om het jubileum op waardige wijze te vieren. Het initia tief daartoe is uitgegaan van de heer W. J. A, Dhondt, gemeente-secreta ris van Waterlandkerkje. Als voor zitter fungeert de heer J. A. Leen- houts, burgemeester van Cadzand en Retranchement en als secretaris de heer P. Bril, gemeente-secretaris van Oostburg. Deze commissie ondervond al da delijk moeilijkheden omdat de lijsten van de oud-leerlingen in de oorlog verloren gingen. Door de rector van het lyceum, de heer A. Hoolhorst. zijn toen duplicaten aangevraagd, maar ook daarna heeft de commis sie veel werk moeten doen om de Advertentie met korte metter:! MeUlw tchuH4oo«|« 75 o Betrapt bij forceren van brandkast met 23.000. Aan het doortastend optreden van twee Amsterdamse politieagenten is het te danken, dat wederom een in brekerskoppel kon worden ingere kend. Ditmaal werden de inbrekers, de timmerman A. T. Z. en de con structie-bankwerker A. H. van O., op heterdaad betrapt bij het forceren van een brandkast, waarin een be drag van 23.000 was geborgen, in het veilingsgebouw „Odeon" te Am sterdam. Recordvangsten haringvloot In de nacht van Woensdag op Donderdag heeft de haringvloot de grootste vangsten gemaakt sinds het begin van de nieuwe teelt. De Kat- wijkse vloot haalde zelfs gemiddeld 28 kantjes per schip boven water. Verwacht wordt, dat dit niet zal na laten invloed op de prijs van de Hol landse nieuwe te hebben. Doodstraf voor S.S.-officier. Gisteren veroordeelde de Bijz. Strafkamer van de Rechtbank te As sen bij verstek de 28-jarige voort vluchtige Vlaardinger, Dirk Hogen- darn, tot de doodstraf, conform de eis. Hogendam, een ex-SS-offlcier, spoorde tijdens de bezetting samen met de reeds tot de doodstraf veroor deelde Pattist, in Hoogeveen en om geving, tal van onderduikers en «legale werkers op. Verklaring van „Door de eeuwen trouw" tegengesproken. Een mededeling van de Stichting „Door de eeuwen trouw" als zou de regering der R.I.S. hebben geweigerd toestemming te verlenen, dat het Int. Rode Kruis hulp biedt aan Ambon, is door het hoofd van het Int. Rode Kruis te Djakarta tegengesproken. adressen van de honderden oud-leer lingen te bemachtigen. Immers, deze oua-leerlingen, waarvan er velen be langrijke posities bekleden in bin nen- en buitenland, zijn her- en der waarts verspreid, intussen zyn reeds vele blijken van instemming van oud-leerlingen ontvangen, maar ve len heeft men tot op heden niet we ten te bereiken. Men wil nu trach ten om, door middel van het Zeeuw se kwartiertje in de radio, deze ach terblijvers alsnog te bereiken en hen op te wekkert om voor 1 Juli a.s. zich te melden. HET VOORLOPIGE PRO GRAMMA. Hoewel de viering van dit jubile um nog in details geregeld moet worden, zijn de richtlijnen toch reeds in grote trekken vastgesteld. Het ligt in de bedoeling om op 31 Au- gustus de oud-leerlingen te doen al- halen door de tegenwoordige leer- j lingen. waarbij de muziek niet zal i ontbreken. Vrijdag 1 September begint des 's j morgens de viering. Het plan is, om in de loop van die dag door oud leerlingen een toneelstuk te doen op voeren en wel „Peer Gynt". Mevrouw E. J. v. d. Broeckede Man zal geheel belangeloos de regie voeren en naar wij vernemen, ls men reeds druk bezig met de repetities. Deze opvoering moet echter gezien worden als onaerdeel van de jubile umviering. daar het accent in de eerste plaats gelegd zal worden op het in clubgeest bij elkaar komen. De commissie zal zich, in verband met de geldmiddelen, enkele beper kingen moeten opleggen, terwijl ook de accomodatie een voornaam vraag stuk is. Er is in Oostburg weliswaar een ruim theater, maar de uitgaven daarvoor zullen te hoog zijn. Het bestuur hoopt intussen dat de oud-leerlingen, als dank voor de grondslag, die hier is gelegd voor nun tegenwoordigepositie, een gel delijke bijdrage zullen verlenen voor een blijvend aandenken voor de nieuwe school. Voor Zaterdag 2 September wor den initiatieven ontwikkeld om uit stapjes te maken met de oud-leer lingen. Het spreekt vanzelf dat de com missie de volledige medewerking zal krijgen van rector en leerkrachten van het lyceum, temeer daar de te genwoordige lector, de heer A. Hool horst. dan tevens 30 jaar aan deze school zal zijn verbonden. PANTALONS in Tweed vanaf 18.25 in Kamgaren vanaf 27.75 KHAKI SHORTS Q 75 KHAKI 'Cf PANTALONS 13.75 KHAKI HEMDEN Anal 9.75 ESDERS KLEDING betekent: eigen fabrikaat, prima kleer- makerswerk, betere pasvorm, langere levensduur en voordeliger in prijs. 13. De ongeluksfiets van de wielrenner be schreef een min of meer fraaie boog door de lucht en juist wilde het ding weer naar de aarde terugkeren... toen Jimmy er zijn hand naar uit stak, zodat de aap het volgende ogenblik tot zyn eigen verbazing in de telefoonpaal zat met een racefietsje in zijn bezit. Vol verbazing en eigen lijk ook een beetje achterdochtig keek hjj naar dat vehikel. LANGE NOORDSTR. 10-12 MIDDELBURG Vele Eerste Kamer-rapporteurs niet enthousiast over uitwerking van plannen door de regering. Er zijn nog vele wensen. Vele Eerste Kamer-rapporteurs hebben blijkens liet voorlopig ver slag over de wetsontwerpen tot be lastingherziening verklaard zich Ie kunnen verenigen met de beweegre denen, welke de regering tot de in diening daarvan hebben geleid. Z\j konden echter minder instemmen met de wijfze, waarop de plannen zijn uitgewerkt. Bij de huidige situatie, met name bij de thans bestaande grote moei lijkheden voor het bedrijfsleven om voldoende middelen ter beschikking te krijgen, dient volgens deze leden de overheid haar investeringen tqt het uiterste te beperken. Bij de .ver deling van de belastingdruk moet voorts op het streven paar sociale rechtvaardigheid worden gelet. Deze leden hebben zich dan ook afge vraagd, of de regering de grenzen niet te nauw heeft getrokken. De afschaffing van de onderne mersbelasting acht men van grote betekenis: de vennootschappen, die bij industrialisatie van zo groot be lang zijn, hebben er echter in het geheel geen profijt van. De henvaar- dering van roerende bedrijfsmidde len, aangeschaft vóór 1 Jan. 1942, beantwoordt niet aan de verwacn- tingen, welke dienaangaande bij het bedrijfsleven bestonden. Deze leden betreuren het ook, dat de regering is teruggekomen van haar voorne men de vervroegde afschrijving van e^n derde in drie jaren of korter van de bedrijfsmiddelen, verworven, verbeterd, hersteld of aanbesteed na 31 Mei 1949 en vóór 1 Jan. 1953, mogelijk te maken over alle aan schaffingen sedert 1 Jan. 1946. ANDERE VERLANGENS. Verder werd aangedrongen op de totstandkoming van een wettelijke regeling, welke het zg. openbreken van vennootschappen mogelijk maakt en werd het wenselijk geacht, dat voor de vennootschapsbelasting een gedifferentieerd tarief zou worden ingevoerd, in die zin, dat een lager percentage wordt geheven over de winst, welke niet wordt uitgekeerd. Andere leden wijdden aandacht aan de financiële gevolgen van de ontworpen regelingen. De afschaf fing van de ondernemingsbelasting, gepaard gaande aan verhoging van de vennootschapsbelasting, komt de fiscus te staan op een netto-verlies van 92 millioen. Daar staat tegen over de opbrengst van de verhoging der benzinebelasting (ƒ37 38 mill,), zodat er een mindere belas- Advertentie Dat zuurbranden op uw maag kunt ge blussen in enkele minuten met één of twee Rennies. Laat ze ge woon smelten op de tong, zonder wa ter of wat ook en die brandende pijn wordt sneller gestild dan ze ge komen is. Iedere Rennie is apart ver pakt en zo kurit ge ze bij U steken om dadelijk Uw pijn te blussen, bij iedere voorkomende gelegenheid overal en altijd. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. tingopbrengst is van circa 45 mil lioen. Wat de belastingherziening 1950 betreft, zal de fiscus 3 iaar lang ge middeld circa f 150 millioen derven. Daarna wordt het verlies gedeelte lijk ingehaald. Niemand kan dus thans begroten, wat tenslotte de ge volgen van de voorgestelde belas tingherziening zullen ztfn. Vele andere leden achtten het niet verantwoord de financiële lasten, op gelegd door de gebeurtenissen van de laatste tien jaren, grotendeels te laten drukken óp de komende gene ratie. Gezien het feit, dat ook voor 1950 gerekend moet worden op een begrotingstekort, trok men het in twijfel of het onder deze omstandig heden oorbaar is een belastingverla ging te aanvaarden, die het begro tingstekort aanmerkelijk zal ver meerderen. Vele leden brachten het verband tussen de afschaffing van de onder nemingsbelasting en de financiële Sisitie der gemeenten ter sprake. et ligt hun inziens voor de hand, dat de gemeenten een compensatie dienen te ontvangen voor de inkom sten, welke zij tengevolge van het vervallen van de ondernemingsbelas ting gaan derven. MIDDELBURG. WIJZIGING ART. 87 ALG. POLITIE-VERORpENING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de wijziging van art. 87 van de Algemene Politieverorde ning (voorschriften betreffende z.g. zwar te lijst) en de hernieuwde vaststelling I van art. 42a van de algemene politie ver- I ordening (oogkleppenverbod) beide vast gesteld bij Raadsbesluit van 8 Mei 1950. aan Gedeputeerde Staten van Zeeland is medegedeeld en door dit College blijkens hun bericht van ontvangst van 26 Mei 1950 no. 1400/245 3e afd. is ontvangen. Deze wijzigingen treden in werking op de derde dag na deze afkondiging. VERZOEK OM VERLOF B. B. en W, van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingeko men een verzoek van I. N. Verhulst om een verlof B voor de verkoop van alco holvrije drank in perceel Singelstraat 15. Binnen veertien dagen na heden kan ieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijk bezwaren bij hen inbrengen. MIDDELBURG. DRANKWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de opgaven, be doeld in art. 35 lid 1 ep artikel 51 lid 1 der Drankwet voor een ieder ter gemeen te-secretarie (2e afd.) ter inzage zijn ne- dergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn gesteld. MIDDELBURG. HINDERWET. BESLISSING OP VERZOEK OM VERGUNNING VERDAAGD. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis dat zy hun beslissing op het verzoek van J. Ph. Salomé om ver gunning ingevolge de Hinderwet voor perceel Langeviele 19 sectie D no. 2600 hebben verdaagd. VLISSINGEN. HINDERWET. B. en W. van Vlissingen, brengen in gevolge de artikelen 6 en 7 der Hinder wet ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de chef van de Bouwkundige Dienst van het Loods wezen. enz. te 's-Gravenhage om vér gunning tot het plaatsen van 9 electro- motoren. 2 van 1 P.K.. 3 van 3 P.K., 2 van 5 P.K., 1 van 8 P.K., en 1 van 15 P.K. ten behoeve van de hijsinrichtingen in het te bouwen betonningsmagazijn op een terrein aan de le Binnenhaven, alhier, kadastraal bekend gemeente Vlissingen. Sectie C, no. 1678: dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf heden op de Gemeente secretarie (2e afdeling) ter visie zal wor den gelegd en dat schriftelijk bezwaren bij hun college kunnen worden inge diend. Op de veertiende dag na heden, zijnde de 4 Juli 1950 zal ten gemeentehuize, des voormiddags te 10 uur. gelegenheid wor den gegeven, om bezwaren tegen het op richten dier inrichting in te brengen, terwijl daarbij zowel de verzoeker als zij, die bezwaren Indienen, in de gele genheid worden gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij. die be- zwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór de 4 Juli 1950 ter Ge meente-secretarie (2e afdeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij. die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn versche nen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. B. en W. van Vlissingen. gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 14 Juni 1950 aan de Caltex Petroleum Maatschap pij N.V. te 's-Gravenhage op de daar bij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot de oprichting van* een electrisch gedreven benzine-installatie door het plaatsen van een ondergronds reservoir met een inhoud van 4000 Liter en een bovengrondse aftapinrichting op het perceel Prins Hendrikweg 10, Burgerlijke Stand WESTKAPELLE. Bevallen: L. Brasser—Gabriëlse. z.: K. Brasser—Lievense, d.; A. E. van Rooijen Postma, d. Ondertrouwd: J. Dekker. 50 j. en C. Geertse. 49 j.; W. Waterman 28 j. en P. Westerbeke, 25 j. Getrouwd: T. van Alphen. 24 j. en J. Pouwclse. 20 j.: J. Huibrechtse. 25 j, en W. Roelse. 22 j.; J. Dekker. 50 j. en C. Geertse. 49 J. Overleden: M. Gabriëlse. 38 j., echtge. van W. Hengst: I. Waeljhaert, 77 j.; L. Gabriëlse, 78 j., echtge. van J. Dekker; P. Huibregtse, 81 j,. wedn. van K. Ver- straate. VEERE. Bevallen: M. W. de Voogd—van Strien, d.: S. M. Onderdijk—Kromhout, d.; S. M. Onderdijk—Kromhoüt. z. Ondertrouwd: M. C. Geldof. 25 j en P. C. de Graaf. 27 j. Overleden: J. Poppe, 9 md„ z. van G. Poppe en J. Besuijen. SOUBURG. Bevallen: L. van BeverenLouwerse. d.; M. D. Strobos—de Meulder, d.; E. M. Plefite—Arnoijs, z.; C. A. van de Putte Carlier, d.; M. S. Joossevan Oosten, z.; P. de HamerJansens. z.; D. L. Scherp— Feuilleton door David Dodge Toen we zijn negatieven ontwik keld hadden, wist ik, dat ik de mijne wel kon weggooien. Het infra-rood had iedere kras, die de pen gemaakt had, naar voren gebracht. Het had nog heel wat andere krassen ook naar voren gebracht, inclusief het gewir war van lijnen, die door de vezels van het perkament zelf werden veroor zaakt. maar de boodschap stond er compleet op, voor zover het geschrift ging. Er was nog altijd geen begin en geen einde. Wij maakten drie vergrotingen van de film. Ik verbrandde verder alles en gaf de fotograaf 50 soles voor zijn hulp. Nadat ik met zijn patroon had af gerekend. nam ik de natte afdrukken mee in een geïllustreerd magazine, dat met vloeipapier gevoerd was. Zo begerig was ik om aan de slag te gaan, dat ik niet de moeite nam, oni 't perkament weer in de brand kast te bergen. Ik wilde wel, dat ik het gedaan had, toen ik Jeff ont moette, die rusteloos in de tuin van het pension rondliep. Hoewel h\j niet kon weten wat ik uitgevoerd had, vermoedde hij" toch wel het nodige. „Waar ben je geweest?" gromde htf tegen my. „Wat gaat jou dat aan?" „Je bent Nabarro gaan opzoeken, sufferd, die je «bent! Je kunt hem net zo goed het manuscript cadeau ge ven en naar huis gaan". „Jij kimt net zo goed zelf naar huis gaan. Ik heb alles volkomen in de hand'.. 'Zijn ogen vernauwden zich. Zy gin gen even naar het magazine onder mijn arm en toen weer terug naar mijn gezicht. „Ik dacht, dat ik ook zou meede len". „Misschien wel. Maar dat betekent niet, dat ik je hulp nodig heb". „Je denkt, dat je het zelf wel aan kunt?" „Ik weet, dat ik het zelf aan kan". Ik wilde trachten hem voor goed kwijt te raken. Ik vertrouwde hem niet en het maakte mij zenuwachtig hem voortdurend te zien rondhan gen. Naharro vertrouwde ik evenmin, maar ik kon beter één oplichter de baas, als er niet een andere voortdu rend aan myn hielen zat te snuffelen. „Ik zal je een aanbod doen. Ik zal je een deel geven van wat er is ik wil niet zeggen hoeveel, maar het zal behoorlijk zijn als je verdwijnt. Vertrek uit Arequipa en laat me met rust. Anders kun je opvliegen". Hij keek my met zijn harde ogen strak aan. Abuela kwam naar buiten en schreeuwde, dat wij te laat waren voor de lunch. Als we niet op tijd wensten te eten, dan moesten we dat dan maar in het hotel doen, wat haar betrof. „Ik zal het risico nemen", zei Jeff kortaf. Hij draaide op zijn hielen rond en vertrok. Ik ging niet naar binnen om te lunchen. Ik bracht de middag en het grootste gedeelte van de avond door, opgesloten in myn kamer, waar ik met een scheermesje op de afdruk ken aan het opereren was. Het was een langzaam en lastig werkje en er was heel wat geduld voor nodig om ieder woord er precies uit te sny'den, zonder tegelijk een ander te raken. Iets meer dan twee-derde van de wooi'den waren in Quechua. Die moest ik allemaal uitsnijden en ze zo door elkaar gooien, dat Naharro er kop noch staart aan maken kon. Toen ik klaar was, waren er 217\ strookjes papier, ieder met een woord er op. Ik kon de strookjes, die ik hem zou overhandigen, niet nummeren, daar dit de volgorde zou hebben weergegeven, maar die volgorde moest ik voor mijzelf vastleggen. Ter wijl ik trachtte een systeem daarvoor uit te denken, kwam Ik tot de con clusie, dat ik zo hongerig was als een wolf. De tyd voor het diner was reeds voorbij, zodat ik een tweede maaltijd gemist had. Ik was te moe, om een veilige bergplaats voor die dingen in het pension uit te denken. Ik wilde ook niet door de tuin naar buiten gaan, omdat de bomen en struiken langs het pad dicht genoeg waren, om iemand te verbergen, die mij een mep op het hoofd kon geven en mijn zakken nazoeken. Ik stopte de per kamenten en de fotografische afdruk ken, gesneden en ongesneden, tussen de pagina's van het magazine, stopte dat onder mijn hemd, stak een scheermes en een tandenborstel in mijn zak en vertrok door het raam. Op het laatste ogenblik nam 11c Pres- cott nog als gezelschap mee. (Wordt vervolgd.) Dorleijn, d.; T. W. M. Joo$ten—Bremer d.; J. KoddeJanse, d. Ondertrouwd: P. J. Wolf, 27 j. en T. Louwerse, 27 j. Getrouwd: A. Dekker. 27 j, en M. M. Wouters, 21 j. VLISSINGEN. Bevallen: C. H. Simpelaar—Lute, r,.; L. J. M. BliekBruggeman, d.; P. P. Claris- se—v. Stee. d.; E. J. D. v. d. Struijs Bakx, d.; C. Stroo—Lorier, d.; C. J. v. d. Anker—Louwerse, z.: J. Meulmeester— Marijs, z.; A. MoisonVermeulen, d.; W. C, Jansen—Pelster, d. Overleden: A. Meulenberg, wede. van Eek, 79 j.; L .Loof. wed. H. Doetjes, 59 j.; M. Otte, wede A. Philipse, 85 j.; A. Jansens. wed. S. Luteijn. 80 j.: G. Blaas- se, eclitg. M. Bronke, 78 j.; C. Dommis se. echtg. van P. J. Verheul. J. Geervliet, echtg. van J. de Wolf. 66 j.; C. M. van Rijswijk, wede R. R. Rieffenach, 70 j. Getrouwd: P. Lagendijk, 29 j.. en E. Schroevers, 29 j.: T. Klosinski, 25 j. en F. M. Lagace. 26 j.; M. G. Hokke, 22 j. en J. Stroo. 23 K. W. Torenvliet. 24 j. en P. de Dreu. 23 j.; K. C. Sorgedrager, 25 j. en E. Wolters, 24 j. YERSEKE. Ondertrouwd: D. Zoeteweij, 27 j. en M. J. de Bel, 21 j.; C. Vermaire, 28 j. en K. de Koeijer, 24 j.; J. J. Ganseman, 29 j. en C. P. van der Endt, 20 j.; Getrouwd: N. J. Verschuure. 22 j. en A. C. Kanaar. 21 j.; D. Zoeteweij, 27 j. en M. J. de Bel, 21 j. Bevallen: M. DuinkerkeMeijaard, d J. Talma—Gansevoort, z.; J. A. Minnaard- van de Velde, z.; J. J. J. Lacor—van der Endt, z.; E. M. HoogstrateHamelink, z. Overleden: C. Meijer, 16 j. Tot 3e tuberculosearts der Prov. Zeeuwse Ver. tot bestrijding der tuber culose werd benoemd dr. C. R. N. F. van Joost. Aan de R.K. Universiteit te Nijme gen slaagde voor het candidaatsexamen Germaanse Taal en Letterkunde (Duits de heer P. B. Hamel, vroeger te Vlissin gen. Amsterdamse Beurs 21 Juni 22 Juni Nederland 1948 (3',4) ioo% 100% dito 1947 (3%) 3 98% 98% dito 1937 3 98 98% Dollar-lening 1947 3 97% 96% Investeringscert. 3 99% 99% Nederland 1962—84 99', 99»,4 Nederland 196264 99'/* 99 Nederland N.W.S. 2% 80% 80% Spaarc. a f 100 2% </c 100% 100' i Indië 1937 A 3 98% 95% Grootboek 1946 3 98 98 Ned. Ind. Hand. B 33 li' 85% Ned. HandelmJj. 146 145 AKU 169»/* 169% Bergh's Jurgens 312 313 Calvé-Delft 126 Kï 127% Centrale Suiker 180% 180 Kon. Ned. Hoogovens 155'/* 155 Unilever 198% 200% Ned. Kabelfabriek 260 Philips 233% 231% Wilton Feijenoord 140 138 Billton 293 294 Kon. Petrol. Mij. 27014 270% Amsterdam Rubb. 123% 123% H.A. Lijn 144% 143 Kon. Paketvaart 114% 114% Ned. Scheepv. Unie 130',i 131% Rotterdamse Lloyd 131 132% Stv. Mij. Nederland 150'/; 150% Handelsver. A'dam 126',» 124% Deli Batavia Mij. 100 100 Dell Mij. 113% 118% Anaconda 30', 31% Bethlehem Steel 108 h 111% General Motors 94 95 Kennecot 55% 56% Shell Union 42% 42% Baltimore Spw. 10 Miss K.T. Spw. S!i 5% New York Centr. Spw. 13% 13% Pennsylvania 16% 16% De vele opengebleven vakken op de noteringslijsten waren het beste bewijs, voor de ongeanimeerde tendens, die de effectenmarkt Donderdag wederom ken merkten. De reeds zo lage dagelijkse om zet blijft verder achteruitgaan en be droeg slechts 890.000 gulden. Vele com- missionnairs zien de toestand dan ook weinig hoopvol in, zolang geen verbete ring in het zakendoen optreedt. Koers verliezen deden zich echter practisch niet voor. De markt, en dat is het opmerkelij ke van deze situatie, weet zich vrij aar dig te handhaven, maar het publiek is tot niets te bewegen. Het publiek wil kennelijk eerst een scherper omlijnde verbetering van de algemene toestand zien. ZON EN MAAN. 24 Juni. Zon: op 4.20 onder21,04 Maan: op 14.33 onder 00.43 24 Juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zicrikzee Wemeldinge HOOG WATER u.+NAP u.+NAP 8.28 8.53 9.22 9.34 9.50 1.59 1.80 1.95 1.34 1.53 20.45 21.12 21.35 21.50 22.11 1.45 1.67 1.79 1.10 1.29 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 2.13 2.39 3.15 2.54 3.14 1.82 2.03 2.18 1.56 1.82 14.29 14.57 15.32 15.20 15.43 1.47 1.68 1.82 1.17 1.41

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4