Geheel Europa doet mee aan de vierde athletiekkampioenschappen Gouddorst Brussel ziet Fanny, Foukje en Slijkhuis als Nederlandse troeven HANDIGE TASSEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG T J'JNl 1551 Kracht van Oost-Europese athleten onbekend. door M. J. Adrian! Engels. Op de Internationale sportkalender z\jn de even jaren steeds veel be langrijker dan de oneven jaren. Immers de Olympische Spelen zijn er om de vier jaar (1928 te Amsterdam, 1932 te. Los Angeles, 1936 te Berlijn, vervolgens na de oorlogsonderbreking 1948 te Londen, 1952 te Helsinki enz.) en precies daartussen in worden, eveneens om de vier jaar, de we reldkampioenschappen voetbal, de Europese athletiekkampioenschappen en de Europese zwemkampioenschappen georganiseerd in 1930, 1934, 1938 en thans alle drie in 1950 nadat de athleten elkaar reeds in 1946 te Oslo en de zwemmers plus zwemsters in 1947 (noodgedwongen een jaar te laat) te Monte Carlo getroffen hudden in hun stryd om de Europese eretitels. De evenjaren zyn dus internatio naal van het hoogste belang, de on even jaren geven of de reactie op de grote krachtmetingen van de vorige zomer óf de voorbereidingen voor 't volgend Olympisch festijn, waarbij het wel voor iedereen vast staat, dat voor de athleten en zwemmers de Olympische Spelen oneindig veel meer waard zijn dan de Europese kampioenschappen. ^Ve schrijven thans 1950. een even jaar. Dat beduidt: wereldkampioen schappen voetbal in Rio de Janeiro, waar over enkele dagen de grote strijd aanvangt, Europese athletiek kampioenschappen te Brussel in de tweede helft van Augustus en Euro pese zwemkampioenschappen te We nen eveneens in de tweede helft van Augustus. Alleen de wielrenners hebben elk jaar hun wereldkampi oenschappen. zodat voor hen een even jaar nauwelijks belangrijker is dan een oneven jaar, want een Olym pische eretitel voor amateurs, om ae vier jaar te verwerven, staat bij hen. internationaal bekeken, niet zo erg hoog in aanzien. Wel een enorm verschil niet de athleten en zwemmers, voor wie het Olympische goud het hoogste is, wat er voor hen op sportgebied te verwerven valt! GEEN IDEAAL STADION. De Europese athletiekkampioen schappen zullen dit jaar gehouden worden in het He.vsselstadion te Brussel, waar het Nederlands elftal ook diverse Holland-België wedstrij den heeft gespeeld vóór de oorlog. Als athletiekterrein is dit stadion lang niet ideaal. We hebben er ver schillende atletiekwedstrijden bijge woond, waarbij de lopers op de sin- telbaan zo vlak langs de tribune passeerden, dat het publiek vrijwel niet kon zien wie het eerst 'over de eindstreep ging. In Wembley lag de Olympische atn! letiekbaan zeker der tig nieter verwijderd van de tribu ne, zodat men daar de strijd veel zui verder kon volgen. Het Heysselsta- dion. dat nieuw gebouwd is zoals Olympisch Stadion en Feyenoordsta- dión ten onzent, doch uitgegraven in een heuvel als vooroorlogs werk verschaffingsproject. kan ruim 60.000 toeschouwers bevatten, meer dan voldoende voor de Belgische athletiekanimo. Vjjf dagen duren deze Brusselse wedstrijden, die op Woensdag 23 Augustus beginnen en op Zondag middag 27 Augustus eindigen. Een goedgevuld stadion verwachten we eigenlijk alleen op de dagen, dat de Belgische favoriet Reiff, Olympisch kampioen 5000 meter, loopt, want voor het overige zijn de Belgen niet zo geestdriftig voor athletiek en zeker niet een week nadat ze in de zelfde stad de wereldkampioenschap pen wielrennen hebben kunnen aan schouwen. Wielrennen, dat is, nog veel meer dan voetbal, de sport voor onze Zuiderburen. Heel Europa, zelfs Turkije, komt uit op deze Europese athletiekkam pioenschappen, die hun naam dus volkomen waard zjjn. Ook Rusland en de juulere landen achter het IJze ren gordyn zullen er hun beste ver tegenwoordigers en vertegenwoordig sters sturen. Alleen Duitsland ont breekt, ofschoon lord Burghley, in 1928 In Amsterdam zelf eenmaal Olympisch kampioen op de 400 me ter horden, er naar streeft om al thans West-Dultslanil tot lid van de I.A.A.F. (de internationale athletlek- federatie) te maken. Zelfs als dat aan de Engelse athlelieklelder tijdig zou gelukken, zodat aan Duitsland'* deelneming geen reglementaire be zwaren meer in de weg zouden staan. Inkt het ons nog heel onwaarschijn lijk, dat België ,dat evenals Neder land behoord heeft tot de bezette gebieden in oorlogstijd, Duitse athle ten zou accepteren. Het programma voor de Europese athletiekkampioenschappen is gelijk aan dat van ae Olympische athletiea- wedstryden, maar wordt in vjjf da gen verwerkt in plaats van in acht zoals te Londen. Dat is overigens nog aanzienlijk meer dan bij de voor gaande Europese athletiekkampioen schappen, toen rnen alles in drie dagen had samengestampt en de all- round-athleten, o.a. Fanny Blankers- Koen in Oslo daardoor zeer gehandi capt werden. Het enige verschil met Londen en Helsinki bestaat verder Advertentie Geef Uw wol weei^ kleur en fleur Was Uw wol veilig in tcilfaton ALKALIVRIJ in het feit, dat elk land slechts twee deelnemers of deelneemsters per nummer mag afvaardigen, terwijl er op de Olympische Spelen drie repre sentanten per nummer zijn toege staan. SLIJKHUIS SLECHT GETRAIND. Het is thans, ruim twee maanden voor het eerste startschot, nog veel te vroeg om te schrijven over even tuele kansen van Nederland. Fanny Blankers-Koen en Slykhuis, die in Londen zorg droegen voor respectie velijk vier gouden en twee bronzen medailles, behoren tot de favorieten, maar Slijkhuis ligt, net als zijn voor ganger op Nederland's middelbare en lange afstanden (Jan Zeegers), per manent overhoop met bestuur en technische leiding van de Kon. Ned. Athletiek Unie over al dan niet ver meend onrecht, dat hem aangedaan zou zijn. We kunnen niet anders zee gen dan dat in ruim 90 van de gevallen de athleet ongelijk heeft te genover z(jn leiders, aan wie men Hoogstens wat meer tact zou kunnen toewensen. Ofschoon Slijkhuis vele malen ver klaard heeft beslist niet voor Neder land te willen uitkomen, in Brussel en zelfs in een nijdige bui aan het (voetballen is geslagen met een en kelblessure als souvenir, nemen we aan, dat hij aan de Europese kam pioenschappen zal deelnemen, zij het dan ook zeker niet als favoriet, want hij is door eigen achuld veel te kort geschoten in zijn voorbereiding, ter wijl Zatopek, Strand, Reiff e.a. wel een consciëntieuze wintertraining gevolgd hebben. Naast Fanny Blankers-Koen heb ben we thans Foekje Dillema als kracht van wereldklasse gekregen, speciaal op de 200 meter. Een esta fetteploeg met Foekje Dillema en Fanny Blankers-Koen, die vermoe delijk in Brussel haar internationale loopbaan zal afsluiten, is in Europa, zelfs niet ,door Engeland, te bena deren Of zouden de dames-athleten uit Rusland een bijzondere verrassing opleveren? GEEN „ECHTË" SPRINTERS. Het worden in Brussel de vierde Europese athletiekkampioenschap pen. Tweemaal heeft een Nederland se sprinter zowel de 100 als de 200 meter gewonnen. Eerst was het Chris Berger, die in 1934 te Milaan deze dubbele zege boekte (toen won tevens Wim Peters er de hinkstap- sprong), daarna zegevierde Osen- darp in 1938 te Parijs. In Oslo, waar voor het eerst de mannelijke en vrou welijke athleten aair hetzelfde Euro pese kampioenstournooi deelnamen, waren de winnaars (de Brit Archer in 10,6 sec. en de Rus Karakulov in 21,5 sec.) niet van dezelfde klasse als hun Nederlandse voorgangers en momenteel is er noch in Nederland noch in heel Europa een werkelijk uitblinkend sprinter te vinden. De beste Europeaan uit het Olympisch athletiek-tournooi, Mac Corquodale (Engeland) is van de sintelbanen verdwenen en vorige zomer waren de Fransman Bally, de Russen Sa- nadze en Sukharèj, de IJslander Thorvaltsson en vooral de Brit Wil kinson enkele malen per jaar goed voor 10,5 seconde zonaer nochtans grote indruk te maken. Helaas is in Nederland de sprintersgeneratie he lemaal uitgestorven, we hadden an ders de kans gekregen om een een- Uitslag van de Reisbeurzen- prijsvraag. De uitslag van de door het mini sterie van onderwijs, kunsten en wetenschappen uitgeschreven reis beurzen-prijsvraag xs als volgt; Inez van Dullemen kreeg een reis beurs van 2000 voor haar novelle: Het Wiel", ingezonden onder het motto „Royaumont." Hugo Lous kreeg een reisbeurs, eveneens van 2000, voor zijn novel le: ..Lieve schipper, vaar mij over". Ingezonden onder motto: „vlagver toon". Anna Blaman kreeg de derde reis beurs van 2000 voor haar novelle: „Avond bij Rosnak", ingezonden on der motto: „Het musische in de mens. is dat niet de capaciteit om te lijden en gelukkig te zijn?" Kannibalisme in Turkije. De politie te Izmit. Noord-West-Tur- kije stelt een onderzoek in naar de ge grondheid der beweringen van een jongen van tien jaar, die zegt gezien te hebben dat vier mannen het vlees van twee kleine kinderen, een jongen On een meisje hebben gegeten. De jon gen zei dit twee maal gezien te heb ben. Hij verklaarde niet te weten waar de beenderen van het gedode jongetje waren begraven, doch hij wist dit wel van het gebeente van het vol gens hem gedode meisje. De politie zal thans op de door de jongen aange geven plaats een onderzoek instellen. MERKWAARDIG RESULTAAT VAN AANBESTEDING. Dinsdag is door de Spoorwegen te Utrecht aanbesteed het slopen van twee woningen te Leiden. De fa. Phi- De nog niet eerder gepubliceerde foto van het Koninklijk gezin, die voor de prijs van een kwartje verkocht zal wórden ten bate van het Anjerfonds ogige tot koning te laten kronen in llpp en Zn. te Leiden vraagt voor dit dit land der blindenwerk 1566. De fa. G. Koolhaas en Zn. (Nadruk verboden), te Rotterdam wil f 2028 toegeven! i dank zij de ideale (ORIGINELE AUPINO ONDERMRTRRS FN HUPING PHRHDUS BOVENMWRRS) (Door onze medewerkster). Als we de dag aan zee of natuur bad gaan doorbrengen, dan hebben we een trouwe en practische metge zel: de badtas. Hier ziet U er twee afgebeeld, een vierkante en een ron de. Allebei gemakkelijk zelf te ma ken. Als materiaal gebruiken we jute. linnen of een andere stevige stof, als voering nemen we plastic. De eerste tas bestaat uit vier lappen van 40 c.m. hoog en 25 cm. breed, en een bodem van 25 c.m. In het vierkant. (De naden moeten extra aangeknipt worden). De bodem maken we van dubbele stof, waartussen we een stuk karton leggen. Op ieder vlak naaien we twee dubbelgfestikte reepjes stof van 2 bij 5 c.m. ca. 5 cm. van de bo venrand en 6 c.m. van de zijnaden. Daardoor halen- we later een dik koord van ongeveer 170 c.m. lang;. Inplaats van de reepjes kunt U ook heel goed ringen van hout, been ol roestvrij metaal gebruiken. De tas versieren we met uitgeknipte motie ven van vilt, zeildoek of andere stof. Hier ziet U b.v. een donkerblau we tas met oranje zeesterren en wit te schelpjes. Op naturel of grijze stof zal een groene kikker leuk uit komen, en dan zijn er nog visjes, zeepaardjes, matroosjes; enfin te veel om op te noemen. Ook de na den kunt u desgewenst versieren met koord of met een siersteekje. Op de plastic voering stikt U één of twee binnenzakken. Die zijn handig om er een portemonnaie en andere benodigdheden in op te bergen, ter wijl ze zo niet met het natte "bad pak in aanraking kunnen komen. De voering wordt alleen aan de boven rand van de tas bevestigd. De andere tas heeft een ronde bo dem van 30 c.m. doorsnee en een op staande kant van 40 hoog en 95 lang (zonder naden). De zee, waarop de bootjes dobberen is van zeildoek, dat op de stof gestikt is. De bodem be- staat uit zeildoek en stof waartussen een kartonnen schijf. Vooral voor tassen, die veel meegesiouwd wor den, is zo'n stevige onderkant wel aan te bevelen. De directie van het sportpark en tentoonstellingsgebouw „Apollo" te Am sterdam deelt mede. dat zij gezien de on gunstige fin*ic:êle resultaten Insloten heeft de kunstijsbaan in de Apollohal niet meer te exploiteren. Als U de tas eerst even van papier knipt, kunt U gemakkelijk zien of de grootte naar Uw zin is en -die dan zo nodig wijzigen. Tot slot wen sen we U toe, dat U de tas maar veel moogt gebruiken! Voorzitter Mobilisatie-invaliden vrijgesproken. De rechtbank te Leeuwarden spx-ak Woensdagmorgen de 55-jarige voor zitter van de Bond van Mobilisatie invaliden en hun nabestaanden cn de stichting ..De Nederlandse Sol daat". Pieter de Boer te Drachten, Vrij by gebrek aan bewijs. Veertien dagen geleden eiste de Officier van Justitie wegens verduis tering van gelden in genoemde Bond 1 jaar gevangenisstraf (waarvan 4 maanden voorwaardelijk) met aftrek tegen de Boer. ARRESTATIE VAN KATHOLIE KEN IN HONGARIJE. Het Hongaarse ministerie van binnenlandse zaken heeft de arresta tie bekend gemaakt van vijf Fran ciscaner monniken en zeven dorpe lingen uit Heves, in het Noordep van het land, op beschuldiging van het organiseren van een demonstratie te- gen de regex-ing voor de dorpskerk, it is de eerste arrestatie van gees telijken, die bekend woi'dt gemaakt Premieverhoging vrijwillig verzekerden alg. ziekenfondsen Moet vóór 2 Juli a.s. geschieden. De voorzitter van de Ziekenfonds raad heeft aan de algemene ziek i- fondsen medegedeeld, dat op groud van de thans bekende gegevens voor het resterende deel van het tekort van 1950 de noi-male premie van 0.63 tot 0.80 per verzekerde en per week dient te worden verhoogd, met ovei'eenkomstige wijziging van alle andere premiebedragen. Ook zullen tot vermindering van de kosten leidende maatregelen door de ziekenfondsen moeten woi-den genomen. Daarover zullen op korte termijn nadere mededelingen wor den gedaan. Naar kan worden ver wacht, zal in het alsdan resterende tekort door een aanvullende subsi die worden voorzien. De algemene ziekenfondsen dienen bU hun beslissing over premieverho ging er rekening mede te houden, dat zy alleen, indien zy de premie met ingang van 2 Juli a.s. overeen komstig de richtlijnen verhogen, voor subsidie voor 1950 in aanmer king komen. Wel wordt in overweging gegeven de premieverhoging voor degenen, die een uitkering krachtens de nood wet Ouderdomsvoorziening genieten en voor hun echtgenoten, voorlopig niet te doen gelden. Zaak Westerling wederom uitgesteld. Woensdag verscheen Westerling voor het hof te Singapore voor een tweede verhoor met betrekking tot het ver zoek van de Indonesische regering tot uitlevering. Dit verhoor werd reeds na zes minuten uitgesteld om de indie ning van verdere „verzoeken" moge lijk te maken. De magistraat deelde de advocaat mede: „Wij kunnen deze zaak niet blijven uistellen". De advocaat stem de hiermee in, dat zij op 5 Juli wordt voorgebracht, wanneer de datum van het gehele verhoor zou worden vastge steld. Twee planters vermoord. Maandagavond zijn twee planters vermoord op de onderneming Tjiboe- ni nabij Bandoeng. Onderneniings- wachten zouden bij de moord be trokken zfjn, aangezien 14 van de 24 wachten verdwenen zyn. Oe tlgarot van vooroorlog*» kwallialt! Jaarlijkse collecte van het Anjerfonds. STEE N AAN NOODLIJDENDE MUZIEKVERENIGINGEN Nog slechts enkele dagen resten ons van de verjaardag van Prins Bernhard, de dag waarop weer de jaarlijkse Anjercollecte wordt gehou den. Met deze collecte wordt een beroep gedaan op de offervaardigheid van het Nederlandse volk om gelden te verkrijgen voor de ondersteuning van culturele activiteiten. Een be langrijk deel der netto-opbrengst 70% is voor regionale en plaatse lijke objecten bestemd. De eerste Anjerdag had plaats in 1946. In Zeeland werd daarbij rond 16.000 bijeengebracht. Het volgen de jaar was de opbrengst x-eeds be duidend lager en bedroeg nog maar 5.500.—. Daartegenover kwam rond 13.000 méér naar Zeeland texug, dan in dit gewest gedurende beide jaren was bijeengebracht. Het bestuur van het Anjerfonds Zeeland werd voor grote problemen gesteld tengevolge van de geringe opbrengsten der collecten in 1948 en 1949. Deze bedroegen n.l. slechts 3408,66 en 3148,32. Daai'van kwa men resp. 2368,66 en 2204,32 aan het Anjerfonds Zeeland ten goede, tezamen dus met de bijdrage van 2200 uit het P.B.F. 6772,98. Het is duidelijk, dat met dit bedrag geen „bokkesprongen" konden worden ge maakt, vooral als men weet dat reeds aanvragen waren ingediend, die een totaal bedrag van 100.000 belangrijk overschreden. Het Anjerfondsbestuur besloot dan ook noodgedwongen voorlopig slechts steun te verlenen aan die ob jecten, welke van algemeen provin ciaal belang zijn. Als eerste object werd de Platte landslectuurvoorziening aangewezen, waarvoor 6200 beschikbaar werd gesteld. Voorts ontving de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland een garantie-subsidie van 300 in de kosten van zyn solisten- concoui's. In beginsel is reeds besloten een belangrjjk deel van het aan het An jerfonds toevallende deel der collec te te bestemmen voor steunverlening aan noodlijdende muziekverenigingen. In hoeverre daaraan echter afdoen de hulp kan worden verleend, zal af hangen van de resultaten der collec te. In vrywel alle Zeeuwse gemeen ten zal door het plaatselijk Anjer comité een geldinzameling worden gehouden. Naast de gewone speldjes collecte wordt een "fraaie, nog niet gepubliceerde foto van ons Konink lijk gezin verkocht voor 25 cent per stuk. Voor hen, die niet in de gelegen- door David Dodge 35 „Daar ben ik niet zeker van. Dat is de reden, dat ik het vertaald wil hebben. Ik denk, dat het ongeveer dateert uit de tjjd van de Verovering". „Ik kan het voor u vertalen, als het leesbaar is.. Ik zal u niets in rekening brengen. Voor zulke dingen heb ik nu eenmaal belangstelling". „U zult niet weten, wat er in staat". Hij keek mij scherp aan. „Wat be doelt u?" „u zult niet het gehele document te zien krijgen. U zult delen zien van een foto, waar de woorden op staan, die ik vertaald wil hebben In zodanige volgorde, als ik geven zal". „Dat zou onmogelijk zijn. Zonder te weten, wat de zinconstructie is, kan niemand een vertaling maken". „U zoudt mij toch kunnen vertel len, of een speciaal woord, hond, of paard, of konijn betekent, nietwaar". „Waarschijnlijk. Maar „Dat is alles, wat ik gedaan wil hebben. De woorden kan ik zelf wel met elkaar ln verband brengen". „Is het document dan zo geheim?" „Ik heb reden, om aan te nemen, dat het waardevolle inlichtingen be vat". „Misschien een gids of aanwijzing voor verborgen Inca-schatten?" „Misschien". „Er zijn honderden van dergelijke verhalen, senor. Iedere borraehon op de Westkust heeft er een, die hij u verkopen wil voor een borrel en een handvol soles. Ik heb er zelf ver schillende onderzocht. Het zyn alle maal sprookjes. Maar als u gelooft, dat er iets in het document staat, dat ik ten eigen voordele zou kunnen ge bruiken, dan kan ik u verzekeren, dat mijn reputatie als „Ik twijfel geen ogenblik aan uw reputatie, senor. Ik wil echter niet, dat iemand anders dan ik de inhoud van het document kent. Ik ben be reid, om u elk honorax-ium te betalen, dat u mij in rekening wilt brengen voor het maken van een vertaling op ij n voorwaarden". Ik dacht eerst, dat hij weigeren zou. Hij speelde even met de micro scoop op de tafel en staarde voor zich uit. Ten slotte zei hij: „Heeft u het materiaal by u?" „Neen. Ik zal het morgen meebren gen, als u myn aanbod aanneemt". „Brengt u dan morgen maar mee, wat u wilt. Ik zal zien, wat ik doen kan, ofschoon u het nodeloos moeilijk njaakt". „En het honorarium?" „Het honorarium is niet belangrijk. Misschien zal ik u niets in rekening brengen". Hij keek my aan van onder datgene, wat eens zijn wenkbrauwen waren geweest. „En van mijn andere amusementen is het uitwerken van puzzles". Ik was niet bang, dat hij iets zou begrijpen van de puzzle, die ik hem zou voorleggen. Teruggaande naar de stad zocht iic de plaza af, tot ik in de Portal de Flores een winkel vond, die photografische artikelen in voorraad had. De winkel was volgestopt met electrische instrumenten, radio s, boe ken, magazines en al dergelijke luxe import, die 95 pet. van ae bevolking zich nog in geen honderd jaar zou kunnen aanschaffen. Boven een van de toonbanken was een bordje aange bracht, dat aflevering binnen vier en twintig uur garandeerde van films, die ontwikkeld moesten worden. Ik vroeg aan het meisje, dat mij hielp, of zij ook een donkere kamer ter beschikking had. Inderdaad, er was een donkere kamer. Het was een beetje dubieus, of zij mij die wel wilde laten gebruiken. Ten slotte kwamen we tot overeenstemming voor 25 soles per uur plus kosten. Ik ging naar het hotel, nam de en veloppe uit de safe en nam die mee naar de donkere kamer. De huisfoto graaf bood aan, om mij te helpen. Ik zag er geen bezwaar in, zo lang ik er zeker van was, dat hij er niet met een extra afdruk vandoor ging. wy trokken onze jassen uit en gingen aan het werk. heid zijjn in eigen omgeving de foto te kopen, is nog een beperkt aantal exemplaren voorhanden op het secre tariaat van het Anjerfonds Zeeland. Dam 51, Middelburg. Tegen overma king van minimaal 40 cent wordt de foto franco thuis gezonden. Het bestuur van hetx Anjerfonds Zeeland, gevormd door de heren jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Com- mlssaris der Koningin in Zeeland voorzitter)W. L. Blindenbach, St. Maartensdijk; jhr. A. van Citters, Burgh; C. J. van Hootegem, Honte- nisse; A. P. Kostense, Biervliet; Mr. dr. A. J. J. M. Mes, Heinkenszand; jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, Mid delburg; A. Schout, Vlissingen, leden, en C. Lijnzaad, secretaris-penning meester, wekt alle Zeeuwen op de collecte tot een succes te maken. Hy had een heel aardige installatie. Wij fotografeerden ieder blad perka ment afzonderlyk, eerst met het volle licht er recht op, toen onder een be paalde hoek en toen van achteren. Toen we de foto's vergrootten tot op ongeveer de dubbele grootte, zag één stel er bijna even goed uit als het origineel. Ik wilde er tenslotte mee eindigen, maar de fotograaf zei„Als u dat wenst, kan ik het beter doen, senor". „Hoe bedoelt u dat?" „Hier, waar de inkt verflauwd is..- En hier, waar die afgesplinterd is. Met infrarood kan ik de krasse.i van de pen er uit halen, als zy er ten minste geweest zyn". „Is er infra-rode film in Arequi- pa?" „Zeer zeker. We hebben het hier in de almacén". Hij ging de film halen. Ze was nogal oud, maar we pro beerden het in ieder geval. We leen den een half dozijn electrische ka cheltjes uit het voorgedeelte van de winkel, dingen, die de vorm van een zoeklicht hadden met een gepolijste metalen reflector, die de stralen van een enkel verwarmings-element con centreerden en zetten de hele battery op een tafel in de donkere kamer. Het werd in dat kleine hokje zo heet. toen de zes straalkacheltjes vol stonden te branden, dat ik bang was, dat de emulsie op de film smelten zou. Maar met zyn hemd op zyn rug gekleefd, terwijl het zweet hem van het ge zicht stroomde, schoot mijn fotograaf een hele filmrol op myn drie stukken perkament af, voor we uit het hokje gingen om af te koelen. (Wordt verv^jtl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4