PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Conferentie over plan Schuman in Parijs begonnen Mevrouw Roosevelt bezocht Oud-V ossemeer D£ BILT Churchill dringt aan op deelneming van Engeland Brits schip de lucht ingevlogen KONINKLIJK PAAR UITBUNDIG BEGROET IN GRONINGEN Overleg tussen Djocja en de R.l.S. verloopt stroef. Overval Jockeyclub tot klaarheiH gebracht. Zij werd aan haar naamgenoten voorgesteld. Hevige aardbeving op Oost-Java. VOORSPELT: 193e Jaargang - No.144 Dagblad. uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie. 6 van de velde en F b. den Boer Adj W de Pagter Hoofdred.. G. 8alllnt«n. PLverv.: W. Leertouwer en B. A Bosshardt. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 21 Juni 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 =t. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. .Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.G.. Middelburg. Bui VUssingen Walst* 58-60 tel 2355. 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 29, teL 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr Mauritsstr 12. tcL 102; Terneuzen: Brouwerij^tr. 2; Zlerikzee: N. Bogardstr. C 160. teL 26 VOORLOPIG UITWISSELING VAN IDEEëN. Gisteren is in de goudgerande zaal van de Klok (Salie de 1' Horloge) van het Franse departement van Buitenlandse Zaken de conferentie be gonnen over het plan Schuman. Er waren gedelegeerden uit Frankrijk, West-Duitsland, Italië, België, Nederland en Luxemburg en nog meer journalisten. De openingsrede werd gehouden door minister Seliuman zelf, die zeide in zijn plan vooruitzichten te zien om verborgen oorzaken van „onrust, wantrouwen en angst" in Europa te verwijderen. Naast Schuman zat de eigenlijke ontwerper van het plan, Jean Momiet. Schuman verdedigde de gehaast heid van zijn pogingen om het plan te verwezenlijken met erop te wij zen, dat de beste initiatieven dikwijls door voorbereidende beraadslagingen in de kiem zijn gesmoord. Hij toonde zich zeer begrijpend ten opzichte van de Britse houding en sprak zijn vertrouwen uit, dat de bezwaren ten slotte overwonnen zul len worden. Engeland zal voortdurend van het verloop der besprekingen op de hoogte worden gehouden, zodat het in staat is zo niet deel te nemen dan toch ten minste commentaar te geven. Binnen enkele dagen zal een Frans ontwerpverdrag, waarin de uitwer king van het plan-Schuman is opge nomen, aan de delegaties worden voorgelegd. Dit ontwerp zal de basis vormen, waarop de conferentie zal kunnen werken. Men neemt aan, dat de eerste twee a drie dagen zullen zijn gewijd aan het vaststellen van de procedure en methoden van werken en eveneens In de Rode Zee bij de kust van Arabië. Het Britse schip „Indian Enterpri se" is Maandagnacht in de Rode Zee ter hoogte van de kust van Saoedi- Arabië in de lucht gevlogen. De „In dian Enterprise" had 580 ton spring stoffen aan boo. cl, afkomstig uit En geland en bestemd voor de regering van India. Het schip was 7319 ton groot en had 50 man aan boord. Met uitzon dering van de officieren waren dit allen Laskaren. Het was op weg naar Calcutta. Een matroos is door een Noorse tankboot opgepikt. Deze boot heeft nog twee uur naar andere overlevenden gezocht, maar zonder resultaat. Een zusterschip van de „Indian Enterprise", de „Indi an Exporter", heeft de plaats van het ongeluk langdurig afgezocht. Het heeft gemeld geen overlevenden te hebben waargenomen. Volgens latere berichten zou echter nog eèn aantal opvarenden gered zijn. v Tumult in het Australische parlement. Tijdens de behandeling van het an ti-communistische wetsontwerp in 't Australische Huis van Afgevaardig den is het tot een hevig tumult geko men. Boven het rumoer uit hoorde men premier Menzies de Labour-partij er van beschuldigen, dat zij het wetsont werp waardeloos wenst te maken. In dien het ontwerp niet een effectieve wet zou worden zou hij (Menzies) net ontwerp geheel en al intrekken. Het tumult bereikte zijn hoogtepunt toen de regering weigerde het dooi de Labour-meerderheid in de Senaat goedgekeurde amendement te aan vaarden, volgens hetwelk de bewijs last aan de Kroon zou komen en niet aan de persoon, die volgens het wets ontwerp communist wordt genoemd. De „Melbourne Sun" berichtte, dat Menzies de leden van de regerings fractie heeft medegedeeld, dat hij de gouverneur-generaal zou verzoeken beide Huizen te ontbinden, indien de Senaat onwillig bleef. Betovering van de Lorelei blijft. GEEN VERNIETIGINGSPLANNEN MacCloy de Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland heeft ver halen naar het rijk der fabelen verwe zen over plannen om eventueel de Lorelei-rots op te blazen voor mili taire doeleinden. Hij gaf echter toe, dat er zekere „vernielingsplannen" waren in verband met de verdediging van Duitsland tegen „agressie uit het Oosten". Berichten in de communisti sche pers over inundatie van grote gebieden en afdamming van de Rijn noemde hij „louter onzin". Er beston den helemaal geen plannen wat be treft de Lorelei eri de „betovering", die zij over de Rijn uitoefent, zou niet aangetast worden. De communisten moesten zicli voor die betovering in acht nemen, zei MacCloy, met een zinspeling. Door stormen en overstromingen zijn in de Noordelijke districten van West- Bengalen in de afgelopen twee weken minstens 130 personen omgekomen en veel meer gewond. aan niet-officiële besprekingen en uitwisseling van ideeën tussen de ge delegeerden. MOTIE VAN CHURCHILL Winston Churchill en de leider van de liberale fractie in het Engelse La gerhuis hebben 'n motie ingediend, waarin de Engelse regering verzocht wordt, deel te nemen aan de huidige besprekingen over het plan-Schuman. Deze motie zal de basis vormen voor het debat over het plan-Schu man in het Lagerhuis op Maandag aanstaande. Naar verluidt heeft de Labour-frac- tie besloten op de bespreking, welke zij morgen zal houden, 't plan-Schu man aan de orde te stellen. Russisch betoog om de Oostzee te sluiten. In „Staat en Wet" het orgaan van de Russische academie van weten schappen verscheen onlangs een ver handeling, waarin werd betoogd, dat de landen aan de Oostzee gerechtigd zijn oorlogsschepen van andere lan den uit de Oostzee te weren en „daar door de Engels-Amerikaanse ver overingsplannen te verijdelen". In welingelichte Amerikaanse krin gen is naar aanleiding van dit artikel de verzfekering gegeven, dat de Ver. Staten de Oostzee als een open zee beschouwen en iedere Russische stap tot sluiting er van zullen tegengaan. liet Deense ministerie van buiten landse zaken heeft de Deense legatie te Moskou verzocht een copie van het betrokken artikel naar Kopenha gen te zenden. Onmenselijk optreden bij het doden van kippen. De wijze, waarop in Barneveld de vogelpest wordt bestreden, heeft van verscheidene zijden critiek ge wekt. Volgens „De Telegraaf" gingen drie van gemeentewege daartoe aan gewezen mannen met knuppels de hokken binnen en sloegen links en rechts om zich heen, zolang nog één kip overeind stond. Eerst nadat de dierenbescherming er zich mee bemoeide werden maat regelen genomen en werd aan de onmenselijke methode een eind ge maakt. Thans worden, onder toezicht van de politie, de aangetaste dieren stuk voor stuk en met een welge mikte slag gedood, waardoor het lij den tot een minimum is gereduceerd. Mevrouw Eleanor Roosevelt, weduwe van president Roosevelt, bezocht Dinsdag Oud Vossemeer. Hierboven de aankomst op Schiphol, Maandag middag. Zware straf geëist tegen daders roofoverval. In December vorig jaar drongen twee gemaskerde mannen een huis bin nen van een echtpaar in Den Haag, doch de roofoverval mislukte door het kordate optreden van de vrouw des huizes. De beide daders H. J. K. en H. R. hadden zich gisteren voor de Haagse rechtbank te verantwoorden. Het zijn beiden oude bekenden van de politie. De officier van Justitie sprak in zijn requisitoir over gangstermethoden, die niet door de naweeën van de voorbije oorlog verontschuldigd kunnen wor den. Het is een schande, zèi hij, een vrouw en nog wel een vrouw in nacht gewaad te maltraiteren. De officier eiste tegen K. een ge vangenisstraf van 10 jaar met aftrek en tegeji' R. een gevangenisstraf van 8 jaar.' eveneens met aftrek. De verdediger van R. achtte zijn cli ënt wel reclassabel en verzocht drin gend clementie, de verdediger van K. noemde zijn cliënt in verminderde ma te ontoerekeningsvatbaar. Bezoek aan het doofstommen-instituut. Duizenden Groningers hebben het I triomftocht door de Groningse uni- Koninklijk Paar gistermiddag een enthousiaste ontvangst bereid, straten, waardoor de Koningin Prins Bernhard in open calèche, ge trokken door glanzende paarden, door Groningens veste reed. waren om zoomd met wuivende mensen, wier enthousiasme uitbundig was. Om precies kwart na drie stoomde de koninklijke trein het hoofd-station Groningen binnen. Op het met bloe men versierde perron maakten de burgemeester van Groningen, mr. P. W. J. H. Cort van der Linden en tal rijke militaire autoriteiten hun op wachting. Voor net station stonden de rijtui gen gereed en toen begon een ware versiteitsstad. Van het station af tot j bijna aan het centrum van de stad n I «ti.. j stonden en sportverenigingen REPUBLIKEINEN STELLEN HOGE EISEN. De besprekingen in de gemengde commissie van de republiek Indone sia en de R.l.S. over de vorming van do eenheidsstaat duren thans reeds 14 dagen, zonder dat er noemens waardige vorderingen zijn gemaakt, aldus verneemt de speciale corres pondent van het A.N.P. In de kringen der RJ.S. kan men een toenemende wrever waarnemen met betrekicing tot de houding van de Djocjase leden dezer commissie De correspondent van het A.N.P. hoorde deze houding kenschetsen met het woord „obstructie." In de stad Djocjakarta valt de op vatting te constateren, dat het kabi net der Republiek Indonesia de kern moet vormen van het eerste een heidskabinet en dat de wetgeving der Republiek Indonesia als geheel dient te worden gehandhaafd. De leden voor de R.I.S. in de commis sie achten zuilcs in strijd met de overeenkomst, vastgelegd in de acte van oyereenstémming tussen de R. I. S. en de Republiek Indonesia. Voorts wil men in Djocja op de een of andere "manier deze stad hand haven als hoofdstad van de nieuwe eenheidsstaat. Waarnemers zijn niet gerust over de houding van Djocja omdat naar hun mening velen in de hoofdstad flpi" RpTinkliaL- ïnWn schikkingsrecht. Zowel door de par ticuliere ondernemers en in zaken- kringen als in Nederlandse politieke kringen hier zou men dit ten zeer ste betreuren, aangezien huns in ziens deze stappen, teneerste geen enkel positief resultaat zouden ople veren en ten tweede de positie van vooraanstaande personen in de R.I. S.. waaronder Moh. Hatta, die op 't stuk van de verhouding tot Neder land een gematigde politiek voor staan. slechts zouden verzwakken. De Nederlandse regering is van deze zienswijze op de hoogte gebracht. Drie der vier daders gearresteerd. Dank zij nauwe samenwerking tus sen de recherche van Den Haag en Haarlem zijn de daders gearresteerd van de overval cp de jockeyclub in Den Haag, een speelhuis. Het zijn de 28-jarige vertegenwoordi ger J. B„ de 23-jarige yertegenwoordl- &cr H- J. E. en de 22-jarige buffetchef der Republiek Indonesia niet besei-1 R. de W., alle drie uit Amsterdam. Zij speier^van'^ de communiste6.! ST& I h'bb"" uiterst linies georiënteerde arbei ders-organisaties, die de nationale sentimenten gebruiken om een stem ming tegen de R.l.S. aan te wakke ren. VREES VOOR STAPPEN. In Nederlandse kringen te Dja karta wordt de vrees geuit, dat de Nederlandse regering naar aanleiding van de jongste kamerdebatten in Nederland, stappen zal ondernemen in de vorm van een nota of ander zins met. betrekking tot het zelfbe- DE HERV. KERK WERD BEZOCHT. Het was Dinsdag een gedenkwaardige dag voor de bewoners van Oud Vossemeer, die met gouden letters in de boeken van deze gemeente zal worden geschreven. Op deze stralende Juni-dag bracht mevrouw E. Roosevelt een bezoek aan dit vredige plaatsje op het eiland Tholen, waar volgens de verhalen een van de voorouders van de grote President van Amerika geboren moet zijn. Vrijwel uit iedere woning wapperde de Nederlandse driekleur. De men sen waren op hun Zondags gekleed en overal zag men vreugdevolle ge zichten. Van het eeuwenoude ambtslieerlijkheidshuis, dat als gemeentehuis dient, wapperde de Nederlandse vlag en deze werd weer geflankeerd door de Amerikaanse vlag en het provinciale dundoek. Omstreeks half twee arriveerde een drietal auto's van de Amerikaanse ambassade, geëscorteerd door de mo torpolitie van de Rijkspolitie, aan de Tlioolse brug, waai- de hoge gasten werden verwelkomd door de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr*. mr. A. F. C. de Casembroot en de griffier van de Staten, dr. B. D. H, Tellegen uit Middelburg en de burge meester van Tholen, mr. van der Hoe ven. Mevrouw Roosevelt was verge zeld door haar zoon Elliot en diens beide kinderen en de Amerikaanse Ambassadeur mr. Selden Chdpin en enkele andere leden van de ambassa de. Na een kort oponthoud in Tho len. waar de schooljeugd mevr. Roo sevelt toezong, werd in snelle vaart de tocht voortgezet naar Oud Vosse meer, waar voor het bordes van het stadhuis de hoge gasten door burge meester mr. J. J. Versluijs werden ontvangen. Met een hartelijk gejuich werd mevr. Roosevelt begroet. Allereerst werd door haar een be zoek gebracht aan huize Rosevelt, thans bewoond door dokter Jekel. Hier onderhield mevrouw Roose velt zich enige tjjd met de bewoners, tekende het gastenboek en door mevr. Jekel, in Thoolse dracht, wer den een paar klompjes en een doos echte Zeeuwse babbelaars aangebo den. ONTVANGST OP HET GEMEENTEHUIS. Na dit korte bezoek begaven me vrouw Roosevelt en de andere gasten zich naar het stadhuis. Hier waren alle gemeenteraadsle- vierde dader is nog den, de genodigden en alle naamge noten van mevr. Roosevelt aanwezig. Burgemeester Versluijs herinnerde aan de radiotoespraak, die hg in 1937 hebben gegooid, bij het begin van de tweede ambts periode van president Roosevelt voor de Amerikaanse radio heeft gehou den vanuit ditzelfde gebouw en sprak er zijn vreugde over uit, dat mevr. E. Roosevelt thans Oud Vossemeer be zocht. De gemeente beschouwt dit als een grote eer. De geschiedenis leert, dat eenmaal, eeuwen geleden, een der voorvaderen van Amerika's grote President, Oud Vossemeer verlaten heeft om scheep te gaan naar Amerika om daar* een betere toekomst te zoeken. Wij hopen van harte, dat Uw ver blijf van vandaag in onze gemeente U niet zal doen zeggen, dat deze Ro sevelt groot gelijk had Oud Vosse meer te veriaten, doch dat U steeds met veel genoegen zult mogen terug denken aan Uw kort verblijf hier. Namens het gemeentebestuur bood spr. een fotoalbum van de gemeente aan en een pop in Thoolse kleder dracht, vervaardigd door de bewoon ster van het huis Rosevelt. Mevrouw Roosevelt dankte en ver zekerde, dat de geschenken een eer volle plaats zullen krijgen onder de herinneringen aan haar echtgenoot. Daarna sprak de heer F. A. van Rosevelt van Schoondgke, namens de naamgenoten van mevr. Roosevelt, zeggende dat allen dankbaar de uit nodiging om deze ontvangst bjj te wonen, hadden aanvaard. Als ge schenk overhandigde spr. de hoge gaste een oude kaart van Oud Vos semeer in lijst. afgelegd. Een voortvluchtig. J. B. is een oud S,S.-er. Hij heeft nog 3V> jaar gevangenisstraf te goed. Bij de overval speelde hij een leidende rol. De andere daders zijn onlangs als bur gers uit Indonesië gerepatrieerd. Zij komen uit een goed milieu. Volgens het verhaal van de drie ar restanten is de overval op de jockey club slechts door vier man gepleegd. Na de overval zijn zij te voet vertrok ken. Onderweg zijn ze op een late tram gesprongen. Per taxi hebben zij zich vervolgens naar een perceel in de Irisstraat laten brengen, waar van der W. een kamer had gehuurd. Van hun wapens is alleen het dolkmes terugge vonden. Het machinepistool, dat E. H. J. volgens zijn zeggen in Port Said heeft gekocht het zou afkomstig zijn van Duitse dumps bij El Alamein zou J. na een overval in Amsterdam hebben verkocht. De revolver zouden zij ergens in Zandvoort in het water ■v jéüga- opgesteld, gestoken in fleurige uni formen, terwijl kinderen met vlaggen en .groen zwaaiend de koninklijke gasten toezongen. Langs bevlagde straten en met groen en bloemen versierde winkel panden ging het naar het gebouw van „De Harmonie", waar de internatio nale bakkerstentoonstelling „De Zil veren Krakeling" werd bezocht- Na het bezoek aan de tentoonstel ling reed het gezelschap naar het Ko ninklijk doofstommen-instituut, waar leerlingen van deze inrichting zich voor ae ingang hadden ongesteld. Ontroerend was het ogenblik, toen H.M. de Koningin van vier doofstom me leerlingen van het instituut voor haar zelf een linnen kleedje, voor de Prins een asbak, zakdoekjes voor de Prinsesjes Beatrix en Irene, wanten voor Prinses Margriet en een gebor duurd schortje voor Prinses Marijke in ontvangst nam. De kinderen had den weken lang gestudeerd om de overhandiging van deze cadeaux on der woorden te brengen. Enige minu ten later reed de koninklijke stoet in de Westelijke richting van Groningen om een bezoek te brengen aan het Groningse museum. Overal waren de Groningse straten dicht bevolkt. Op daken en zelfs in palen was men ge klauterd om een glimp van de stoet op te vangen. Tijdens de receptie in het Provin ciehuis vond Z.K.H. Prins Bernhard gelegenheid de kapitein ter koop vaardij Karei van Woude. te decore ren met het kruis van verdienste. Ka pitein van Woude voer tijdens de be zetting op het koopvaardijschip „Ex- trema". HISTORISCHE FOTO. Mevr. Roosevelt en haar* gezel schap werden op het bordes van het gemeentehuis hartelgk toegejuicht. Met haar naamgenoten poseerde zij vervolgens voor de fotograaf. De namen der genodigden luidden: F. v. Rosevelt, burgemeester te Schoondijke; mevr. D. Bouwense-v. Rosevelt te St. Maartensdijk; I. v. Rosevelt, gepens. onderwijzer te IJ- zendijke; A. v. Rosevelt, ambtenaar Stoomtram Schoondijke; mevr*. W. Nieuwe secretaris Stichting v. d. Arbeid. De heer D. W. Arnold, secretaris van het C.N.V., is naar „Trouw" ver neemt met ingang van 1 Juli a.s. be noemd tot secretaris van de Stichting van de Arbeid in de vacature, ont staan door het vertrek van de heer F. C. Jongbloed, naar Amerika en Canada om Nederlandse belangen te vertegenwoordigen. de Boer-v. Rosevelt, Breskens; mevr. de Visser-Rosevelt, idem; J. v. Rose velt, aannemer, idem; F. van Rose velt, secretaris vrachtvervoercom- missie W.Z.V1.; J. v. Rosevelt, winke lier, Schoondijke; G. v. Rosevelt, stuurman grote vaart, Capelle a. d. IJssel; J. v. Rosevelt, stuurman prov. stoomboot, Vlissingen; H. v. Rose velt, matroos prov. stoomboot, idem; mej. D. v. Rosevelt, Capelle a. d. IJs sel en F. v. Rosevelt, monteur, Voor schoten. BEZOEK AAN DE KERK. Na een staande koffiemaaltijd werd een bezoek gebracht aan de ou de Ned. Herv. Kerk, waar dominee R. C. van Putten de gasten ontving en hen naar de banken onder het spreekgestoelte leidde. Bij het betreden van de kerk speel de de organist, H. Ridderhof, het Largo van Handel. In het kerkgebouw werden me vrouw Roosevelt het zilveren doop vont getoond en de koperen kroon, die beiden geschonken zijn door* leden van het oude geslacht Rosevelt. Bij het verlaten van het kerkge bouw speelde de organist het Ameri kaanse volkslied. Na het bezoek aan de kerk tram mevrouw Roosevelt hartelijk afscheid van de burgemeester en de andere autoriteiten en werd de tocht via de pont van Nieuw Vossemeer naar de:r Haag aanvaard. Hotelbrand te Muiderberg. Dinsdagmiddag even na twaalf uur ontdekte een dame. die od het terras van hotel „Je Maintiendrai" te Muiderberg was gezeten, dat uit de bovenétage van het hotel rook wolken naar* buiten sloegen. De kell- ner waarschuwde de echtgenote van de hotelhouder, die naar boven snel de, doch halverwege moest terugke ren, omdat de vlammen haar reeds tegemoet sloegen. De brandweer van Muiderberg was spoedig ter plaatse, doch kon niet veel uitrichten. De brandweer van Bussum, die om assistentie was gevraagd, nam het blussingswerk onmiddellijk ter hand. Er kon veel van de inboedel van de benedenverdieping worden gered, doch van de bovenétage ging vrijwel alles verloren, o.a. de bezittingen van twee gasten. Minstens 16 doden en zeer vele gewonden. Tenminste 16 doden eiste een aardbe ving, waardoor Oost-Java Maandag avond te 20.10 uur werd opgeschrikt en die vermoedelijk de hevigste in de laatste 50 jaar is geweest. De schokken hielden ongeveer een minuut aan. In Soerabaja vielen twee doden en 25 gewonden, talrijke huizen en een houtzagerij zijn ingestort, met een schade van ruim f 100.000. Enige wijken kwamen zonder electriciteit, vele honderden telefoonaansluitingen geraakten defect en de telefoonverbin dingen met de andere plaatsen werden verbroken. Te Gri§see werden vijf schokken ge voeld. Ddar waren 14 doden en vele gewonden. Sidajoe. nabij Grissee. telt 50 vernielde en 200 beschadigde' wo ningen. Te Pantjeng werd een moskee vernield, waarbij van de 50 zich in het bedehuis bevindende mensen er 43 werden gewond. Deze beving heeft een diepe indruk gemaakt, aangezien zij juist viel in de Poeasa (de Islamietische vasten maand). Men wil er de aankondiging in zien van een naderende catastrophe. Belgische Kamer na drie maanden weer bijeen. Voor het eerst na drie maanden is gisteren het Belgische parlement weer bijeengekomen, zij het voor een formele zitting, die slechts tien minu ten duurde. De 70-jarige Frans van Cauwelaert werd tot voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordi gers herkozen. Het is de eerste keer sinds 1914, dat het parlement onder éénpartij-rege ring vergadert. Kamerlingh Onnes medaille voor Britse professor. De gouden Kamerlingh Onnes me daille, die eenmaal in de vijf jaren wordt uitgereikt wegens buitengewo ne verdiensten voor de ontwikkeling of de toepassing van de koeltechniek in de ruimste zin, is toegekend aan prof dr. F. E. Simon te Oxford. NOG ONWEERSKAN SEN Half tot zwaar bewolkt met enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Zuid-Oost en Zuid-West. Iets koeler dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1