PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Aardgas de mode-brandstof in de Verenigde Staten „Bezige handen" manifestatie van Zeeuws kunnen BILT BRUILOFT VAN REMBRANDT EN SASKIA IN AMSTERDAM ACHT JAAR GEEIST TEGEN COMMANDANT VUURPELOTON Pijpleidingen van Texas tot New-York Vandaag Huisvlijt-expositie te Middelburg apent vandaag haar poorten VOORSPELT 193e Jaargang - No.143 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie, ff van de Velde en F. den Boer Adj W de Pagter. Hoofdred.. G. Balllnttjn. Pl.verv.s W. Leertouwer en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week; f 3.90 p kw.; fr. p p. t 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 20 Juni 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8regels): van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vllsslngen Walstr 58-60 tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr Mauritsstr 12. tel. 102; Terneuzcn: Brouwerijstr. 2; Zierikzee: K. Bogardslr. CJGtbJel^g» BELANGRIJK BIJPRODUCT VAN OLIEVELDEN (Van onze correspondent) New York, Juni. Op tal van plaatsen in Amerika ziet men dezer da gen grote vrachtwagens stalen buizen met een diameter van ongeveer 60 centimeter aanvoeren. In de steden valt het nauwelijks op. De activiteit in het bouwbedryf overtreft immers alles, dat dit land op dit gebied ooit heeft beleefd. Maar wanneer men op het platteland waar hoogstens een eenzame boerderij staat op tienta lien mijlen afstand van de diclitsby- zijnde gemeenschap te midden van onvolprezen natuurschoon hondor den van deze buizen ziet, die in hoog tempo door ploegen potige arbeiders onder de grond worden gestopt, dan vraagt men zich af, waar dit alles wel voor dient. zich thans ruim 2000 mijl uitstrekt van Texas tot New York. Het denkbeeld van een pijpleiding is op zichzelf niets nieuws voor de olie-industrie. Maar zelden heeft men een zo uitvoerig gebruik van pijplei dingen gemaakt als sinds de intro ductie van de aardgassen. De problemen van de pijpenleggers zijn legio. Roy Parkhill vertelde ons het meest gebruikelijke avontuur, dat zijn mannen beleven: boeren, die spontaan komen aanbieden om de pijpen door hun land te leggen, of die de karavaan een omweg willen besparen door toestemming te verle nen door hun terrein te trekken. is het antwoord, dat de voorman u zal geven „Aardgas!" is de kreet van de huisvrouw en de ex ploitant van grote flatgebouwen, die elk op de goedkoopste manier hun woningen verwarmd willen hebben en hun fornuizen willen stoken met een product, dat per kubieke eenheid tegen een aanzienlijk lager tarief ge leverd kan worden dan de uit steen kool verki-egen gassen. „Aardgas", zegt de belegger in Wall Street, die er doorgaans snel bij is om aandelen van een nieuwe industrie te kopen vóór deze tak van bedrijf nog een hoge vlucht heeft genomen. Aardgassen zijn een bijprodu'ct van de olie-winning, in die zin, dat zich gewoonlijk aardgassen bevinden in de onmiddellijke omgeving van olie velden. In tal van gevallen ervaart men, dat een olieboring niet alleen tot het vinden van olie leidt, maas- dat tegelijkertijd aardgassen mee naar boven komen. Deze laatste wor den dan in buizen geleid, en op enige hoogte boven de olievelden verbrand. Waar de boringen echter louter aardgassen opleveren, is men er toe overgegaan het product te kanalise ren naar opslagplaatsen, die nu eens niet groter zijn dan een cylinder, dan weer imposante proporties van een gashouder aannemen. Deze gassen zyn op zich zelf niets nieuws. Maar de Amerikaan heeft dit nieuwe stookmiddel in het cen trum van alle belangstelling ge plaatst door de wijze van exploitatie die hy eraan heeft gegeven. Teneinde snel en goedkoop een zo groot moge lijk aantal klanten ermee te kunnen voorzien, besloot men tot de aanleg van een net van pijpleidingen, dat Bij verschillende boringen, die de B.P.M. in ons land verricht heeft, is men niet alleen op aard-olie, maar ook op aard gas gestuit. Het is om de olie te doen, doch ook het aardgas heeft waarde, zij het, dat het nog niet geëxploiteerd wordt in een omvang van enige bete kenis. Wellicht, dat dit in de toekomst wel geschieden zal. In Amerika is men ons in elk geval ver vooruit, zoals blijkt uit het artikel van onze correspondent in New York, dat wij hierbij publiceren. „Meestal ging het dan zo", zei Roy, „zodra de eerste truck bij de uit gang van de boerderij kwam, stond er een sterke barrière, waarachter onze vriend de landbouwer zich had opgesteld tezamen met de plaatselij ke advocaat. Of we wilden betalen voor deze privileges, die we hadden ontvangen. Zeiden we dan, dat hij ons doortocht had aangeboden, dan beaamde de boer dit, maar voegde er aan toe, dat hij geen mond had open gedaan over het verlaten van het terrein... Een van mijn ploegen heeft op die manier een paar dagen vast gezeten, tot we een rechterlijke uitspraak kregen, waarbij de boer gelast werd ons te laten vertrekken. Ik heb er althans van geleerd, dat er weliswaar maar één rechte lyn tus sen twee punten loopt, maar dat die lijn niet noodzakelijk de snelste rou te is". (Nadruk verboden). Weinig verschuiving bij verkiezingen in Westfalen Wel een communistisch echec. De parlementsverkiezingen in Noord rijnlandWestfalen, dat de grootste van de elf Westduitse staten is en het „industriële hart" van West- duitsland vormt, hebben geen grote verschuivingen gebracht. De beide grote partyen. die der Christen-de mocraten en sociaal-democraten ble ven op ongeveer hetzelfde peil. De Christen-democraten verloren drie zetels en kwamen van 96 op 93, de socialisten wonnen vier zetels en stegen van 64 op 68. De meeste winst behaalden de Liberalen, die zich hier vrye democraten noemen, en die kwamen van 12 op 26 zetels. De Katholieke centrumpartij bleef onveranderd op 16 staan. De verkiezingen waren een échec voor de communisten. Van de 28 ze tels bleven er slechts 12 over, 338.926 stemmen werden behaald te gen 512.489 de vorige keer. Wegens dit „catastrofaal verlies" hebben verscheidene gewezen partij leiders, die wegens „Titoïsme" uit het partijbestuur werden gezet, de West duitse communisten er.toe aangezet binnenkort een congres te houden, om de socialistische beweging in Duitsland te redden". Gezegd wordt, dat de arbeiders massa inziet, dat de huidige leiders van de communistische partij volle dig afhankelijk zijn van de Russische opvattingen inzake buitenlandse po litiek en dan ook weigert hen te volgen". Robert Vogeler binnenkort op vrije voeten. Te Wenen wordt van gewoonlijk welingelichte zijde vernomen, dat de Amerikaanse zakenman Robert Vo geler, die op 21 Februari door het Volksgerechtshof te Boedapest we- fens „spionnage en economische sa- otage" tot vijftien jaar dwangar beid werd veroordeeld, binnenkort op vrye voeten zal worden gesteld. Amerikaanse autoriteiten onderhan delden reeds gedurende enige tijd met Hongaarse functionarissen over een vrijlating van Vogeler. Het is nog niet bekend of de Brit Edgar Sanders, die in hetzelfde pro ces en op gelijke gronden tot dertien jaar gevangenisstraf werd veroor deeld, eveneens vrij zal komen. Ook de Britse regering poogt haar on derdaan uit zijn gevangenschap te doen ontslaan. Voeten verloren in snijmachine. De 36-jarige voorman W. Z. uit Bodegraven raakte bij werkzaamhe den met een grashakselmachine met de voeten in de snymachine met het gevolg, dat beide voeten bjj de enkels werden afgesneden. De man is naar het ziekenhuis overgebracht. Een zware tractor treilt ecu truck, geladen met buizen tegeö een Hel ling op. Het is een verantwoordelijk en gevaarlyk werk; als de stalen ver bindingskabel breekt, komen de levens van de chauffeur en de andere ar beiders in ernstig gevaar. Zoals de foto laat zien, worden de buizen vaak door landschappen vol natuurschoon gelegd. „U spreekt met de S.S." Vrijdagavond werd de bedrijfsleider van het Roxy Theater in Den Haag opgebeld met het verzoek een bood schap aan de directie over te brengen. De boodschap luidde: „U spreekt met de S.S. U draait een anti-Duitse film. Uw stoelen worden daarom stuk ge sneden". Aanvankelijk, zo vertelde ens de directeur, de heer Schaap, werd dit als een misplaatste grap opgevat, maar Zaterdagochtend, toen het thea ter werd schoongemaakt, bleek de be kleding van een aantal stoelen "nder- daad te zijn stuk gesneden. De politie is hiervan op de hoogte gesteld. In het Roxy Theater draait de tilm „Yellow Canary", die onder de titel ..Sally Maitland, de spionne" in Ne derland wordt uitgebracht. De film behandelt de spionnage en ooncca- spionnage in de laatste wereldoorlog. Dodelijk ongeval op Zweeds schip. Tijdens het schutten in de sluis te Uitluiden is Zondagavond de eerste stuurman van het Zweedse s.s. ,,Os- bur", de 56-jarige Oscar Roth uit Malmö van de deklast gevallen en op een winch terecht gekomen. Hij overleed vrijwel dadelijk. Het schip vervoerde een lading gezaagd hout met bestemming Zaandam. FEESTMAALTIJD OP HET REMBRANDTPLEIN. Vele duizenden Amsterdammers waren gisteravond getuige van het huweiyk en de hmvciyksmaaltijd van Rembrandt van Rijn en Saslcia van Uylenburgh. De plechtigheid, die reeds vorige week by de opening van „Damstad" zou geschieden, doch toen wegens weeromstandigheden werd uitgesteld, begon om half zeven, toen Johan Elsenshon (Rembrandt) en mej. Pit Rincker (Saskia) in hun koets stegen en voorafgegaan door 3 iierauten te paard en een wacht te voet, van het Thorbeckeplein naar Damstad reden. Een vyftigtal Ve- luwse boeren en boerinnen vormden het gevolg. Onderweg werd tweemaal gestopt voor het aanbieden van bloemen aan de a.s. bruid. J)1- toe bereid hebben gevonden en om van al die anderen ook te verwach ten, dat ze de dood zouden verkiezen boven het uitvoeren van de bevelen, dat leek hem een utopie. Conclude rend vroeg hij de rechtbank hem vrij te spreken. PLEIDOOI GEBASEERD O P „BEFEHL 1ST BEFEHL' Acht jaar met aftrek van de tijd doorgebracht in voorinternering se dert Mei 1945 eiste gistermiddag mr. G. R. Nube, Officier van Justitie bij de Amsterdamse Arrondissements- Rechtbank, tegen de 49-jarige H. Neumeyer uit Duitsland, die tijdens de bezetting als SS-untersturm- führer vele malen commandant was geweest van vuurpelotons. Het proces duurde van des mor gens half tien tot 6 uur in de na middag. Gedurende die tijd hoorde de president, mr. B. de Gaay Fort man. bijna 30 getuigen, onder wie 'n zevental a décharge. Verdachte beriep zich op het „Be- fehl ist'Befehl. Nadat zijn raadsman mr. H. Boelen, in zijn pleidooi cle mentie had gevraagd, zeide verdach te in zijn laatste woord, dat naar zijn mening de grootste rechtsgeleer den tej- wereld het er nog niet over eens waren of een militair strafbaar is en 'hoe hij dient te worden ge straft, indien hij bevelen uitvoert, hem gegeven door superieuren, hoe wel die bevelen in strijd zijn met het oorlogsrecht of met de menselijkheid. Hij was van mening, dat, wanneer zelfs juristen het hierover nog niet eens zijn, van hem als kleine man uit het Duitse leger bezwaarlijk het juiste inzicht in dit vraagstuk kon worden verwacht. Maar zelfs indien hij tot de conclusie zou zyn geko men, dat hy de bevelen niet had mo gen opvolgen, dan had hy als enige uitweg slechts gehad zich zelf te la ten doodschieten, zo redeneerde liy verder. Voortbouwende op deze ver onderstelling, zeide hij, dat ook dat een onbevredigende oplossing zou zijn geweest, omdat met zijn dood de fusilleringen door de Duitsers zeker niet zouden zjjn gestaakt. Die zou den er wel andere Duitse militairen „Postbode" liep rustig weg. MET WAARDEVOLLE BUIT. Ivort na middernacht trad een man, gekleed in de uniform van postbode, een Londens postkantoor binnen, nam nonchalant een zak aangetekende stuk ken op zijn nek en verdween weer. Nu zoeken politie en PTT koortsachtig naar deze man, want hij was helemaal geen postbode Toen hij het postkantoor binnen ging, gaf de dief rustig een nummer af, zo als postboden deze ter identificatie ple gen te bezitten, en zé!, dat hij een col lega kw^m vervangen. Niemand had dan ook enige argwaan, toen de „post bode" een zak met 135 aangetekende stukken opnam en er het gebouw mee uitwandelde. Tot nu toe is hij onvind baar. Nadat de beide verloofden ont kennend geantwoord hadden op de vraag van de schout of zij reeds in de echt verbonden waren dan wel bloedverwanten van elkaar waren, werden Rembrandt en Saskia de heer en mevrouw van Rijn. Hierna ging de stoet via het Rokin naar het Rembrandtplein, waar in de open lucht een feestmaaltijd werd aange richt. Op de terugtocht werd een maal gestopt. Ditmaal werd Rem brandt een collectie huisschilder kwasten getoond, waarvan de dun ste tenslotte nog bruikbaar bleek als penseel. Op het Rembrandtplein hadden zich duizenden reeds opgesteld ten einde getuige te zijn van een middel eeuwse bruiloftsmaaltijd. Achtereen volgens werden soep, speenvarken, brood, groenten en fruit opgediend en als dessert „oliebollen". Voorts werd rijkelijk bier in stenen pullen geschonken. Tijdens de maaltijd voerden „de Veluwse boerendansers" verscheide ne volksdansen uit en werden enige liederen gezongen, alles begeleid door luit en viool. Een koddig ogenblik brak aan toen Jan Steen met vrouw en een zestal kinderen weer eens we gens geldgebrek uit huis waren gezet en nu onderdak zochten op het Rem brandtplein, hetgeen hun door Rem brandt graag werd verleend. Aan het slot van de maaltijd werd door het gehele gezelschap een boe- rendansje gemaakt. Een kransleg- ging aan de voet van het standbeeld van Rembrandt vormde het sluitstuk van deze avond, die door de vele aanwezigen zeer op prijs werd ge steld. brengen H. M. Koningin Juli ana en Z. K. H. Prins Bern- hard een officieel bezoek aan Groningen. Vaardigheid, kunstzinnigheid en vooral geduld. Het Schuttershof te Middelburg was gistermiddag een ware heksenketel. Er werd gedribbeld en gedraafd, getimmerd en gesjouwd en onder al die bezige handen zagen wij in wonderlijk snel tempo een tentoonsteUing groeien, de langverwachte tentoonstelling „Bezige handen" als manifesta tie van Zeeuws kunnen, als getuigenis van wat arm en r\jk, jong en oud kan bereiken, wanneer men zicb met overgave op zyn hobby werpt. Warempel geen wonder, dat de bestuurders van de organiserende ver eniging „Uit het volk- voor het volk" glunderden! Waarschijnlijk hebben zij. toen zij het gelukkige, initiatief namen, niet durven dromen, dat uit hun plan een huisvlrjt-expositie zou spruiten, zoals men maar zelden ziet, dat zó duidelijk zou blijken hoeveel handigheid, knutselliefde, artisticiteit en vooral geduld de Zeeuwen aan de dag kunnen leggen. Drie zalen van het Schuttershof en het gehele Kunstmuseum waren no dig om de 1200 inzendingen van de meer dan 400 deelnemers en deel neemsters 'n plaatsje te kunnen ver zekeren. Nadat timmerlieden snel de nodige stands hadden gemaakt, .varen de bestuursleden van „Uit het voIk", bflgestaan door een grote schare ijverige en enthousiaste dames en he ren gistermiddag in het zweet huns aanschijns bezig de resultaten van verloren uurtjes uit te stallen. De grote Schuttershofzaal kent men nauwelijks meer terug, nu er een expositieruimte van is gemaakt. Hier hebben de „grote stukken", waaraan soms jarenlang is gewerkt, hun ere plaats, maar ook wordt men er ver rast door talloze kleinere voorwer pen. die eerder het werk van vaklie den of kunstenaars dan van boeren knechts, ambtenaren, schoolmeisjes, huisvrouwen of winkeliers lijken. Onmogelijk de inzendingen stuk voor stuk te noemen: men moet ze zien! Een aantal springt echter zoda nig in het oog, dat wij deze toch wil len vermelden. Daar is bijvoorbeeld de „vlootafdeling", waar dé scheeps model-bouwers acte de présence ge ven. Met eindeloos geduld zijn hier vele schepen oude en nieuwe in miniatuur nagebouwd, waarbij geen enkel détail over het hoofd werd ge zien. Kolossale driemasters, zeilsche pen, de Aemilla, het admiraals-schip van Holland (een van de mooiste stukken, gebouwd door een kapitein van deProv. Stoombootdiensten) de kruiser Tromp, de Beatrix van de mij. Zeeland, imposante fregatten zij spreken van uren moeizame arbeid en innige liefde voor onze scheep vaart. Vanzelfsprekend ontbreken ook de schepen in flessen (zelfs zagen wij de Boulevard de Ruyter in een glazen bol) en de vliegtuigmodellen niet. WAAR MEN WEER KIND KIND WORDT. En dan, iets verder wandelend, wordt men weer kind bij een spoor wegemplacement van geweldige af metingen. Dit werk van een Vlis- singer, die alles, wat bij dit prachti ge speelgoed behoort een mach tige, natuurgetrouwe trein, de rails, een modern station, compleet met restaurant, een ingenieuze electri- sche installatie, die vele mogelijkhe den biedt zelf maakte en daar voor vijf jaar nodig had, belooft wel een der grootste attracties te wor den. De trein raast door een prach tig, echt Hollands landschap dat door een bloemist werd aangelegd. De jongens van 8 tot 80 zullen evenmin gauw uitgekeken raken op het grote model van een zware Jumbo-loco motief, die elk radertje en knopje met zyn grote broers gemeen heeft. Hulde voor de modelbouwer uit Goes, die dit karwei in zijn vrye tijd ver richtte! Een andere blikvanger vormt de reeks van boerenwagens, die een be kroning waard zijn. Deze feestelijke Zuid-Bevelandse stoet verraadt de kunstzin van de maker, een boeren knecht. Over kunstzin gesproken: het hier geëxposeerde hout- en been snijwerk, de modellen van klei en stopverf, de sierlyke gesmede voor werpen bewijzen weer eens, dat be gaafde kunstenaars niet alleen in ivoren torens, maar ook bij U in de straat kunnen wonen. MET LUCIFERS EN DENNENAPPELS. Ie ene verrassing na de andere in deze rijkvoorziene zaal: een eigen- getouwde viool en guitaar, modellen van een standaardmolen en van een graanschuur, maquette's van 'n heel don (een werkstuk van de Rijks- leeschool. die ook demonstreert wat voor resultaten met het moderne te kenonderwijs kunnen worden be haald) en van 'n Zeeuwsch-Vlaamse boerdery, schilderijen van postzegels en bonnen, prachtig inlegwerk, char mant knutselwerk van „Kinderzorg", een originele wieg, een getrouwe co- pie van de Serooskerkse dorpskerk, ja, zelfs Kappie en een grappig man neke, dat de P.Z.C. leest, ontbreken niet Verbazingwekkend is de vin- dingrykheid van sommige knutse laars: in Noord-Beveland maken ze charmante presenteerbladen van afgebrande lucifers. En of U het ge looft of niet: er zijn Zeeuwen, die zelfs van doodgewone dennenappels siervoorwerpen maken, die wij graag op onze boekenkast wensten! De groene zaal en de bakkerszaal is het domein der dames, die hier al hun schatten aan haak- en borduur werk, kant, frivolité- en knoopwerk (bewonderenswaardige Smyrnatapy- ten!) met élégance ten toon spreiden. Er zijn collectieve inzendingen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen en de Bond van Plattelandsvrouwen, die zelfs de heren bekorenVermel denswaard is het dat het kantklossen op de tentoonstelling wordt gede monstreerd. HET KUNSTMUSEUM Maar niet iedereen kan knutselen en borduren: anderen hanteren liever penseel en tekenstift. Véle anderen, want alle muren van de drie zalen van het Kunstmuseum hangen vol met him werk. Natuurlijk zyn de tal rijke. schilderyen zeer verschillend van kwaliteit. Sommigen beperken zich tot het copiëren, hetgeen zij met grote liefde en eindeloos geduld doen, anderen ontmoetten de Muze en wisten weer te geven wat zij in de natuur ondergingen. Heel goed is het meeste tekenwerk, ook van de jeugd. Aparte afdelingen werden ge reserveerd voor de amateur-schil dersbeweging Coloriet en voor het vrije tekenwerk van leerlingen der Ambachtsschool. Na de rondwandeling kan men niet anders dan tot de conclusie komen, dat „Bezige handen" geslaagd is: 'n grandioos kykspel, waar de ware huisviytbeoefenaren niet weg zijn te slaan en waar degenen, die nog geen spijker in de muur en geen postzegel recht kunnen plakken, van de ene verbazing in de andere vallen. Maar belangrijker nog is het, dat deze ex positie een stimulans is, een warm pleidooi voor de goede vrije-tydsbe- stedlng. En daarom vooral wensen wjj haar een buitengewoon druk be zoek van harte toe. Potsdammer kinderen vluchtten naar het Westen. Vijfentwintig jongens en meisjes, leerlingen van een middelbare school te Potsdam, zijn naar West-Berlijn gevlucht uit vrees, dat zij door de volkspolitie zouden worden gear resteerd. Zij verklaarden, dat zij vastbeslo ten geweigerd hadden lid van de communistische Freie Deutsche Ju- gend te worden en daarom door een leraar by de volkspolitie waren aan geklaagd. De leraar zou hen hebben gedreigd met tewerkstelling in de uraniummijnen. Een woordvoerder van het West- beriynse gemeentebestuur verklaarde niet te weten, wat men met de kin deren moest aanvangen. Zij weigeren beslist naar hun ouders terug te ke ren. Motie van wantrouwen tegen Lou Lichtveld. Het partijcongres van de Nationa le party Suriname heeft met 24 te gen 10 stemmen de motie van wan trouwen tegen de landsminister voor Onderwijs en Volksontwikkeling, de heer L. Lichtveld, aangenomen. Een bewogen vergadering van de afdeling-Paramaribo, waarin enkele vooraanstaande leden persoonlijke kwesties uitvochten, ging aan de stemming vooraf. Een spreker zeide, dat de fractieleden, die in de Staten tegen de motie zullen stemmen, met kracht en geweld naar huis moeten worden gestuurd. Zoals bekend, was de aanleiding tot de motie van wantrouwen het ontslag aan dr. van Ommeren, gou- vemements radioloog. De oorzaak ligt dieper en is, volgens een uit spraak van het statenlid Eliazer, een strijd, die ten doel heeft de machts verhouding in de partij te verplaat sen. De motie zal thans haar weg naar de Staten moeten vinden, waai de eigenlijke strijd dan geleverd zal worden. Borstbeeld van Dorus Rijkers opnieuw onthuld. BIJ OPENING DORIS RIJKERSHOFJE." De Blauwe Zeeridders van Nieu- wediep, Texel en Callantsoog ver keerden gisteren in een byzondere feeststemming, omdat het borstbeeld van de vermaarde Dorus Rijkers in hun midden is teruggekeerd. Dit borstbeeld was dertien jaar geleden dicht bij de zeedijk met koninklijke eer onthuld. Het verdween, toen de oorlog nauwelijks enkele dagen oud was, naar een geheimzinnige plaats. Op initiatief van het Dorus Rijkers fonds is het nu teruggekeerd te midden van de nazaten van de oude Dorus. Het borstbeeld is nu aan één van de gevels in het door het Dorus Rij kersfonds ten behoeve van nabe staanden van de Blauwe Ridders ge stichte Dorus Rijkershofje onthuld. Aankomst .Hellenic Prince" Het troepenschip „Hellenic Prince" wordt in ae vroege morgen van Woensdag 21 Juni a.s. voor iJmuiden verwacht. De ontscheping der opvarenden zal behoudens onvoorziene omstandig heden Woensdagmorgen te 9 00 uur in de haven van Amsterdam be ginnen. E. J. Voute overleden. Maandagmorgen is op 62-jarige leeftijd te Amsterdam overleden de- heer E. J. Voüte, die tjjdens de be zetting van Maart 1941 tot Mei '45 burgemeester van Amsterdam is ge weest. DE ONVAST WEER Veranderlijke bewolking met kans op een regen- of onweersbui, voorna melijk in de Zuidelijke helft van het land. Zwakke tot matige wind hoofd zakelijk tussen Oost en Zuid. Iets warmer dan de afgelopen dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1