"Tv™0 Bondsteam versloeg tweede elftal van Kopenhagen met 8-1 Foukje Dillema verbeterde record van Fanny Blankers Tippelfestijn ten einde Van 't Westeinde amateur- kampioen van Zeeland. Schulte weer kampioen op de weg GESLAAGDE RUITERLANDDAG TE ST. MAARTENSDIJK Limburgia nog geen kampioen. Zierikzee moet degradatie wedstrijden spelen. MAANDAG 19 JUN11950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 OLYMPISCHE DAG. Uitstekende prestatie van Hans Harting Gisteren werd te Amsterdam de Olympische Dag gehouden. De be langrijkste resultaten van deze dag zyn wel de 81 overwinning van een Bondsteam op het Kopenhaagse elftal en de schitterende record verbetering van Foukje Dillema op de 200 ra. Daarbij kwam nog, dat Hans Harting, nu hy sterke tegenstand had, zyn beste persoonlijke pres tatie op de 1500 m. aanmerkelijk verbeterde. Na een turnstersdefilé begonnen de athletiekwedstrijden. Hieraan namen enkele buitenlandse cracks deel, o.a. de Olympische kampioen Arthur Wint. Een reden te meer om te betreuren dat op de hoogtijdag van de Nederlandse sport een athleet als Wim Slijkhuis niet van de partij was. Bij de heren was de 400 meter een aantrekkelijk nummer. Een fel duel ontspon zich tussen Wint de man met de reuzen passen en de Canadees Mac Farlan, die zijrv krachten tactisch had verdeeld en Wint op het laatste rechte eind met een onweerstaanbare eind spurt op fraaie wijze passeerde. Zijn tijd bedroeg 47.5 sec., die van Wint 47.8 sec. Door het gevecht tussen de beide buitenlanders was de aandacht wegge vallen van de Nederlandse athleten, van wie de Pro Patriaan Hofmeester een zeer goede koers liep en als derde eindigde in de tijd van 49.1 sec., zijn beste persoonlijke prestatie en een ver richting. welke in lange tijd niet meer in Nederland kon worden genoteerd. Op de 1500 meter gaf Harting het tempo aan, maar de Engelsman Nan- keville bleef hem op de hielen. De WANDELSPOPI Avondvierdaagse overal vlot ..verlopen". Met alle pit, die bij een glorieuze finish aan de dag moet worden ge legd, zyn Zaterdagavond onder grote publieke belangstelling en voorafge- faan door de Signaalafdeling van .strow uit Souburg, de deelnemers en deelneemsters aan de jaarlijkse Avond-vierdaagse op de Middelburg se Markt teruggekeerd. De ouderen, waarvan er twee uit vielen en negen na één of twee avon den niet meer aan de start versche nen, hebben in totaal 65 km., de „jonkies", die tot het laatst voltallig- - bleven, 40 km. afgelegd. Jammer was het dat ditmaal de C.O.A.K.-mi- litairen niet mee konden doen. Allen, die de Vierdaagse uitliepen, ontvin gen het nieuwe herinneringskruis of een „tweetje", „drietje" of „viertje". In Goes werd op de laatse dag één uitvaller genoteerd, zodat 19 dames en heren het kruis ontvingen. De jon gerengroep bleek ook Zaterdag vol ledig. De Avondvierdaagse is zowel ln Oostburg als in Axel bijzonder goed verlopen. In beide gevallen was er slechts één uitvaller te noteren. Toe vallig was het aantal deelnemers in beide gemeenten gelijk, n.l. 82. In Axel namen 40 jeugdige tippelaars deel aan de jeugdvierdaagse en allen hielden zich kranig. In Axel was bjj de finish van officiële zijde weinig belangstelling, in tegenstelling met Oostburg, waar niet alleen nagenoeg de gehele bevolking, maar ook bur gemeester Hoekzema meeleefde. Tegen half zes was het een grote drukte op het sportterrein van de H.B.S. te Oostburg, waar de jeugd uit vele gemeenten in West-Zeeuwsch Vlaanderen bijeen was gekomen voor de start van de jeugdwandeltoclit, georganiseerd door de schoolsport commissie. Daar waren groepen uit Breskens, Retranchement, Cadzand, Zuidzande en Oostburg, allen onder leiding van hun onderwijzers, in to taal 180. Alle jongens en meisjes kregen een fraai diploma, evenals iedere school. Daarnaast waren er prijzen voor de beste groepen. De le prijs, een prach tige medaille van het gemeentebe stuur van Oostburg, ging naar de O. L.S. te Cadzand; 2e pr. O.L.S. Oost- buig; 3e pr. Chr. Lagere School Oost burg en nog een derde prijs voor de Q.L.S. Breskens. Burgemeester Hoekzema reikte met een toepasselijk woord dc prijzen uit. ATHLETIEK laatste wist elk tempo gemakkelijk te volgen, zodat Harting hem niet kwijt kon raken. De andere deelnemers wa ren al spoedig vele tientallen meters achtergeraakt. In de laatste ronde liep de Engelsman onze landgenoot gemak kelijk voorbij, maar intussen bleek uit de tijd van beide deelnemers, hoe goed het is, dat Harting een sterke tegen stander had gekregen, want zijn tijd van 3 min. 53.4 sec. betekende éen flin ke verbetering van zijn persoonlijk record. De tijd van Nankeville was 3 min. 52.6 sec. Op de 200 meter won de Engelsman Lewis met ruime voorsprong van Lam- mers en Scholten, waarbij alleen Lewis binnen de 22 sec.-grens kwam. Ook op de 800 meter viel weer een tweekamp te noteren tussen een buitenlandse deelnemer. Mac Farlan en een landge noot. Kist. De eerste ronde werd in een „gedrukt" tempo gelopen, hetgeen de tijden zeer nadelig heeft beïnvloed. Mac Farlan perste er een nijdige eind spurt uit en won met gering verschil van Kist, voor wie 1 min. 58 sec. werd afgedrukt. FOUKJE LOOPT NEDERLANDS RECORD. Twee landgenoten beheersten op de ze Olympische Dag de nummers vrou welijke athleten, Fanny Blankers- Koen en Foukje Dillema, de gevestigde ster van de laatste jaren en de opko mende kracht, die echter niet tot veler teleurstelling tegen elkaar uit kwamen. Fanny Blankers-Koen be wees in prachtige vorm te zijn door de 100 yards af te leggen in 10.9 sec., slechts 0.1 sec. boven net wereldrecord, dat op haar naam staat. Haar tegen standsters, o.w. Dorothy Manley en haar landgenote Desforges. bleven met groot verschil achter. Op de 80 meter horden viel weder- n dat grote verschil tussen haar en de overige tegenstandsters te noteren Tijd van Fanny Blankers-Koen 11-4 sec. en van de tweede aankomende, de Engelse hordenloopster Desforges 12 sec. De grote verrassing zou echter ko. men op de 200 meter hardlopen. Fouk je Dillema had de vijfde baan geloot, Dorothy Manley de binnenbaan. Als een duvel uit een doosje, zo sprong de Friese athlete uit de holes weg. De start is bij Foukje Dillema zeker niet het best verzorgde onderdeel van haar lopen, maar het vlotte vertrek verraste iedereen. Helaas was haar finish niet geheel correct, zy raakte even haar ba lans kwijt en kwam ietwat scheef door de finish, hetgeen haar zeker op 0.2 sec. is komen te staan. Hetgeen des te meer te betreuren viel, aangezien Foukje Dillema de bijzonder fraaie tijd van 24.1 sec. had laten noteren, een nieuw Nederlands record en de beste tijd na het wereldrecord op deze af stand, hetwelk op naam staat van Stella Walasiewicz (Polen) met 23.6 sec daterend van 1935. Het Neder lands record stond op naam van Fanny Blankers-Koen met 24.2 sec. Zonder onderlinge strijd had Foukje Dillema in het gevecht tegen het horloge Fan. ny Blankers-Koens een nederlaag be zorgd, een record ontnomen, waartoe men het Friese meisje op dit ogenblik nog niet in staat had geacht. DE VOETBALWEDSTRIJD. De hoofdschotel van de Olympische Dag werd gevormd door de voetbal wedstrijd tussen een Nederlands bondselftal en een vertegenwoordigend team van Kopenhagen. De tegenstand, die het bondselftal ln deze wedstrijd ondervond, was te zwak om de 8—1 overwinning, welke door onze landgenoten werd behaald, naar de juiste waarde te kunnen schatten. Het elftal van Kopenhagen was over de gehele linie en in alle onderdelen van het spel zwakker dan de in het wit gestoken ploeg der Nederlanders. Technisch, tactisch en qua snelheid werden de gasten, in het bijzonder na de rust, totaal overspeeld. Dit maakte de wedstrijd eigenlijk weinig interessant, maar het publiek, dat nu eenmaal graag veel doelpunten ziet. heeft zijn hart kunnen ophalen aan het frisse productieve voorhoede- spel. dat 't quintet VermuntRijvers— LangelaanLenstraHofma deze mid dag demonstreerde met acht goede doelpunten als bekroning. De Rosenda- ler Vermunt deed het best. Met rust was de stand 31. Een springconcours besloot de Olym pische Dag. A I.» AN I» P UB K V1ROINIA 8 II AG WIELRENNEN Droevig resultaat voor Zeeland bij kampioenschappen te Chaam Slechts vijf Zeeuwen hebben Zaler- dag deelgenomen aan de gecombineer de provinciale wegkampioenschappen van Noord-Brabant en Zeeland voor amateurs, die in Chaam bij Breda wer den verreden. Het waren Damen en Mouthaan uit Vlissingen, Jansen uit Axel, y. Schayk uit Middelburg en van 't Westeinde uit Xieuwdorp. En van deze vijf zijn er nog maar twee aan de finish gekomen. Een wel bedroevend resultaat voor Zeeland. De enige Zeeuw, die nog enigszins de wielerkracht van de Bra banders kon weerstaan, was van 't Westeinde; hij werd veertiende. Mout haan was de andere Zeeuw, die de eindstreep bereikte, en hij was de laatste Na ongeveer 40 km. ontsnapte er een groepje van ongeveer zes renners en het was van 't Westeinde, die toen met drie Brabanders de achtervolging in zette. De achtervolgers konden elkaar niet houden en na tien ronden lagen ze uit elkaar. Van 't Westeinde kwam in de staart van het peloton te hangen. Maar tegen het einde werkte hij zich weer naar voren en werd kampioen van Zeeland. Van Mouthaan had hij geen tegen stand. die was reeds na enkele ronden los en kon de koers alleen maar uitrij den. zonder ook maar even op te val len. J. Roovers uit Etten won de wed strijd en werd kampioen van Noord- Brabant. Van de 80 deelnemers kwa men er 19 aan. Er was dan ook niet het beste wat Brabant aan amateurs te bieden heeft aan de start verschenen, daar dit deel aan de Ronde van Bel gisch Limburg deelneemt. De renners reden 15 ronden van 11 km. Met een half wiel werd Derksen door Wereldkampioen Harris bij jsprintwed- strijden op de baan van Heme Hills ver slagen. Jonge prof. Wagtmans werd na prachtige rit tweede Spannende strijd op de Cauberg Zesendertig profs Btartten gisteren op het bekende Cauberg-circuit voor het Nederlands kampioenschap op de weg over een afstand van ruim 210 km. Bij deze dikke 200 km kregen de deelnemers 22 Caubergen en even zo vele afdalingen van de slingerende grintweg door het St. Jansbos te ver werken. Bakker en Smits wisten na vier ronden een voorsprong van 1 min. 20 sec. op het peloton te bereiken, doch als schakel daartussen reden Voorting Vooren en Wagtmans met 28 sec. achterstand. De kopstukken in de hoofdgroep vonden deze voorsprong blijkbaar te groot en onder aanvoe ring van Schulte, van Est en Lam- brichs werden de vluchtelingen na een jacht van 3 ronden ingelopen. Tijdens deze achtervolging kregen Schellingerhoudt en Faanhof band breuk en beide gaven meteen op. Na acht rónden had 2ich een kopgroep gevormd van 31 renners, doch in de volgende ronde trokken Lambrichts, Blankenauw en de Korver er tussen uit en wisten ruim 1 minuut voor sprong te nemen. WEER UITLOOPPOGINGEN Inmiddels had zich een nieuw trio van het grote peloton afgescheiden, nl. Schoenmakers, van der Zande en Steenbakkers. Vijf ronden lang bleef deze situatie ongewijzigd en gingen Lambrichts, Blankenauw en de Kor ver op kop met een kleine minuut voorsprong op Schoenmakers, van der Zande en Steenbakkers, gevolgd door het grote peloton met 30 sec. achterstand. Na 17 ronden werd het eerste drietal door het tweede trio irgehaald en een ronde later slaag- Scnoenmakers.de het grote peloton er in de koplopers te achterhalen waaruit de Korver Inmiddels was uitgevallen. Nog 5 ronden waren te ry'den en weer had zich een groot peloton gevormd van 17 renners. Al le achterblijvers hadden opgegeven, Behalve Vinken uit Geleen. Men bereidde zich reeds voor op een massasprint, maar in de voor laatste ronae werd het tempo met geweld opgevoerd, waarby zich voor al de Jouge Wagtmans onderscheid de. Vier renners doorstonden deze krachtproef: Schulte, Wagtmans, oud-kampioen Janssen en Voorting. Met een minuut voorsprong arriveer de dit viertal aan de finish waarin Schulte na een moordend lange sprint gedecideerd winnaar werd. Onze nieuwbakken prof. Wout Wagtmans uit Breda, die na een glorieuze amateurstyd beroepsrenner is geworden, werd tweede voor de kampioen van 1949 Jef Janssen uit Elsloo. De Haarlemmer G. Voorting werd vierde. Middelkamp won de sprint van het tweede peloton voor de favoriet Wim van Est. De Zeeuw se renners Pauwels uit Kieldrecht en van Gelderen uit Sluiskil werden resp. 14e en 15e met 2 min. 34 »ec. achterstand op de winnaar. 53 dagen gevast. De Duitser Willi Sehmitz. een voor malig bokser, heeft na een recordtijd van 53 dagen zijn ononderbroken vas ten beëindigd en zijn verzegelde gla zen kooi te Frankfort verlaten. Sehmitz, die ongeveer 60 pond is af gevallen en thans 87 pond weegt, is onmiddellijk naar een ziekenhuis over gebracht, waar hij met een speciaal di eet weer op krachten moet komen. Hij dronk tijdens zijn vasten alleen soda water en hij rookte meer dan 2800 sigaretten. Sehmitz is van plan, „ter wille van het medisch onderzoek", op nieuw te gaan vasten, nadat hij her steld is. Schmitx's impressario verklaarde op een persconferentie, dat de zaak finan cieel een fiasco was. De toegangsgelden konden nauwelijks de kosten vergoe den. zo zei hij. De bekende schrijver Johan Tabri- cius heeft de Britse nationaliteit gekre gen. Hij ls thans 78 jaar. Zondagnacht is het troepentransport schip „Generaal A. W. Greeley" ln Rot terdam binnengelopen. Met de ontsche ping werd Zondagmorgen begonnen. Veertig Zweedse athleten naar Vlissingen. Naar wij vernemen zullen op 21 en 22 Juli ongeveer 40 Zweedse athle ten uit Norrköping een bezoek bren gen aan Vlissingen. Deze Zweden, die dit jaar het 25-jarig bestaan van hun club herdenken, maken een tour- née door Nederland en brengen daarby een bezoek aan Hengelo, Eindhoven en ook Vlissingen. De Vlissingse athletiek- en voet balvereniging ;,De Zeeuwen" heeft de organisatie van de wedstryden op zich genomen, maar deze zullen slechts doorgang vinden, als het ge meentebestuur van Vlissingen de vel den aan de Bosweg, die thans ge sloten zijn, beschikbaar stelt. In het algemeen klassement van de Ronde van Belgisch Limburg voor ama teurs hebben de Belgen Deborre en Schaekken de leiding. De ploeg van W Zeeuwsch-Vlaanderen leidt in het ploe- genklassement met Nederland op de ne gende plaats. De Nederlandse amateur sprinter Jan Hijzelendoorn heeft ln Kopenhagen de Grote Prijs van Denemarken gewon nen door in de finale de Italiaan Maspes te verslaan. L.R. „Prinses Maria Chri stina" kreeg nieuwe standaard. „By F de paarden in galop laten vallen!„By énenmars!" „Hoofd der colonne rechtsmars!" Meer van deze en dergeiyke beve len klonken Zaterdag over het sportterrein „Gemeenschap St. Maar- tensdyk" in St. Maartensdijk. Dit terrein had die dag namelyk wel l>y- zondere bezoekers. Hier werd immers de Ruiterlanddag gehouden, wel ke werd gegeven door de Landelijke Ryvereniging uit St. Maartensdijk „Prinses Maria Christina." Tientallen paarden draafden in de maneges rond en het gehinnik \va9 niet van de lucht! Al vroeg in de morgen was het in St. Maartensdijk een drukte van belang, die zich concentreerde op 't sportterrein. Vrachtwagens met het kostbare paardenmateriaal reden af en aan, terwijl enkele verenigingen ook „te paard" verschenen. Het sportterrein was voor deze dag speciaal in een aantal maneges verdeeld. Vrolijk wapperden de vlag gen in het zachte briesje, in de pa- tates-friteskraam sisten de oliebol len en de patates, de zon scheen vrolijk uit een blauwe hemel, kort om het beloofde direct al een goede dag te worden. jammer was het, dat zich bij het afgaan van het terrein een ongeluk voordeed, dat gelukkig nog goed af liep. De organisatie was perfect en er was een groot aantal deelnemers. Het was een genot om de prachtige paarden in velerlei formaties door de maneges te zien ryden. Op de commando's van do instructeurs wendden de groepen zich naar linies of naar rechts, maakten S-en of voltes HET PROGRAMMA. In de ochtend was het vooral de dressuur Individueel en groeps gewijs welke op de voorgrond trad. Hierin waren verschillende ru brieken, waaronder de dressuurproef voor achttallen. In deze afdeling liet o.a. de L. R. „Oranje Ruiters" uit Willemstad en Fijnaart goed werk zien. Tegen de middag kwamen de keu rig opgetuigde ïandbouwtuig- en trekpaarden met hun wagens het veld oprijden. Zy vormden wel een groot verschil met de elegante, gra cieuze rijdieren! Om ongeveer hall' drie werd de dag officieel geopend door de bur gemeester van St. Maartensdyk, de heer D. G. Bouwense, die in zyn openingswoord het bestuur van de LR „Prinses Maria Christina' dankte voor het gedurfde initiatief en aan deze vereniging de nieuwe standaard uitreikte, hetgeen na eni ge mislukte pogingen gelukte. In de middaguren stonden eerst drie nummers op het programma voor de landbouwtrek- en tuigpaar den. Stapvoets en in volle draf ging het met de luchtbandenwagens of showwagens over het veld. Hierna volgde een massale para de van alle deelnemende Landelijke Ruiters. Met de vele standaards vro lijk klapperend in de wind, vormde dit wel een groots schouwspel. Verder stonden nog op het pro gramma: vrijheidsdressuur, spring concours en net groep-springen. En kele nummers konden aoor tijdsge brek jammer genoeg niet meer wor den afgewerkt. ONGELUK. Helaas deed zich na afloop van de dag een ongeluk voor. Toen na melijk de deelnemers het terrein verlieten, zakte een wagen met 12 paarden, door een duiker van het smalle toegangsweggetje, waardoor één van de achterassen brak. Door dat de paarden naar één kant van de wagen zakten, kwam deze schuin boven het water te hangen. Door het optreden van de heer N. v. d. Werf uit Dreischor werd erger voor komen. Hij wist de wagen namelijk binnen te komen en de halsters van de schichtig geworden dieren los te snijden. Twee paarden, die in de sloot waren geraakt, werden door de omstanders weer op het droge ge holpen. Van een officiële sluiting was daarna natuurlijk geen sprake meer. Individuele dreiiuur klasse L: de heer W. Nuchteren van de „Venneper Rui ters" te Nieuw Vennep, le prijs; 2e prijs de heer C. Steendljk van LR. „Schouw- sche Ruiters" te Dreischor; 3e prijs, de heer L. M. Moermond van de L.R. „Schouwtche Ruiters" te Dreischor. Dressuurproef voor achttallen: le prijs „Venneper Ruiters" uit Nieuw Vennep: 2e prijs „Oranje Ruiters" te Willemstad •n Fijnaart; 3e prijs. „Schouwsche Rui ters" te Dreischor; 4e prijs, „Oranje Rui ters" te Axel. Dressuurproef voor viertallen: le prijs, „Venneper Ruiters" te Nieuw Vennep; 2e prijs, „Noord-Beveland" uit Wisseker- 3e prijs, „Schouwsche Ruiters" te Dreischor. Springconcours klasse B: la prijs de heer P. de Wit uit Nieuw Vennep, 2e prijs, de heer M. A. Geuze uit Oud Vossemeer; 3e prlJ». de heer W. Nuchteren uit Nieuw- Vennep; 4e prijs, de heer J. de Kraker uit Zaamslag; 5e prijs, mej. A. van Strien uit Nieuw- en St. Joosland; 6e prijs, de heer J. Dees uit Zaamslag. Springconcours klasse L: le prijs, de heer C. Steendljk te Dreischor. 2e prijs, de heer M. Immink te Nieuw Vennep. 3e prijs, de heer W. Nuchteren, Nieuw Ven nep. Groepsprlngen: Ie prijs, „Venneper Rui ter»". le groep te Nieuw Vennep; 2e prijs, „VenneperRuiters". 3e groep. 3e prijs „Schouwsche Ruiters", 2e groep uit Drei schor. 4e** prijs „Venneper Ruiters" 2e groep. Bestgsand aangespannen type land- bouwtrkepaard, enkelapan: le prijs, de heer J. Brooymans, 2e prijs, de heer M. A. Geuze, 8e prijs, de heer E. Polderman. 4e prijs, de heer H. van Hamert. Bestgaand aangespannen type land- bouwtulgpaard, enkelspan: le prijs, de heer G. M. Geluk. 2e prijs, de heer H. Ooms, 3e prijs, de heer H. Brooymans 4e prijs, de heer L. J. Vermaas. Bestgaand aangespannen type land bouw trekpaard, dubbelspan: le prijs, de heer J. Brooymans, 9 prijs, de heer M. A. Geuze, 3e prijs, de heer E. Polderman, 4e prijs, de heer A. C. Bruere. 5e prijs, de heer H. van Hemert. Vrijheidsdressuur; le prijs, de heer M. A. Geuze. 2e prijs, de heer M. de Feyter, 3e prijs, mej. J. Steendljk. Bestgaand aangespannen type land- bouwtuigpaard, dubbelspan: le prijs, de heer J. N. Noom, 2e prijs, de heer H. Brooymans, 3e prijs, de heer A. A. J. Bos. 4e prijs, de heer C. Steendljk. VOETBAL Blauw-Wit heeft nog hoop. Op de drempel van het kampioen schap is Limburgia te Heerenveen nog even gestruikeld. Een overwinning op de Friezen had het kampioenschap naar Zuid-Limburg gebracht, maai Abe en zijn mannen, die zelf geen en kele kampioenskans meer hebben, de den hun sportieve plicht en wonnen met niet minder dan 5—3. Blauw-Wit, dat hierop alleen maar had kunnen hopen, verpletterde in het Olympische Stadion Ensch. Boys met 71. De Oostelijke kampioenen hebben ln deze competitie maar heel slecht kampioensvoetbal laten zien. Ajax kreeg in het stadion te Lutte- rade weer iets van zijn oude glorie. Het was als wilden de internationals in deze ploeg laten zien, dat ze niet voor niets het Oranje-shirt hebben ge dragen; en als wilden de anderen to nen ook graag onze kleuren te willen verdedigen. Basje Pauwe zag zijn man nen, die onder zyn uitstekende leiding kampioen waren geworden en in deze competitie helemaal geen slecht figuur sloegen, met 05 roemloos ten onder gaan. Met een dergelijk Ajax zal Lim burgia straks grote moeite hebben. De stand van de kampioenscompeti tie is nu: Limburgia 9 6 12 Blauw Wit 9 5 2 2 Maurits 10 4 2 4 Ajax 9 4 0 5 Heerenveen 9 3 2 4 Ensched, Boys 10 2 1 7 13 33—18 12 30—21 10 16—22 8 21—16 8 20—28 5 1025 Beslissingswedstrijd tussen P.S.K. en Cortgene noodzakelijk. Zierikzee heeft in Bergen op Zoom met 3-1 van RKFC verloren en is daarmee toch nog gedoemd om de- gredatiewedstryden te spelen. Doordat PSK Schoondijke, dat uiter aard geen kans meer had zijn plaats in de vierde klasse te behouden, met niet minder dan 6-0 verpletterde, la een beslissingswedstrijd noodzakelijk tussen Cortgene en P.S.K. Hulst H is nog in geslaagd om de score te gen Corn. Boys laag te houden. Het verloor slechts met 2-1 maar voor de Boys was het voldoende om naar de reserve tweede klasse te promoveren. Steeds heeft Zierikzee in die eerate helft tegen RKFC het doel van zyn tegenstander belaagd, maar hoewel men veel en van heel ver schoot, was de richting zoek. Vrijwel elke bezoe ker verwachtte een Zeeuws doelpunt, maar voordat het rust was, leidao R. K.F.C. met 1-0, toen uit een onver wachte aanval van RKFC een van de spelers met zön knie wist te doelpun ten. Kort na de rust scoorde dezelfde speler het tweede doelpunt. En vlak voor het einde was de voorsprong van RKFC reeds 3-0. Zierikzee bleef vasthouden, maar het toonde weinig zelfvertrouwen. Slechts door een strafschop werd enkele seconden voor het einde de eer gered. Er was een nederlaag geleden, die in het geheel niet nodig was. als de voorwaartsen niet aan dezelfde fou ten leden als het Nederlands elftal: géén schotvaardlgheld. BRIDGE „DE FLES" TEGEN YERSEKE. De kortgeleden opgerichte Vüssingse Bridge-club „De Fles" speelde haar eerste clubweastrijden tegen de Brid- ge-club Yerseke. De uitwedstrijd, een duplicate, werd door Yerseke gewon nen met 48 matchpunten verschil. De returnmatch, waarin een ..dubbele" duplicate werd gespeeld, werd met 25 matchpunten in het voordeel van „De Fles" beslist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5