KAPPIE en de Stad uon Ivoor Repatriërende Zeeuwen Scheepvaartberichten Th. TIMMERMAN KLANKEN uit de AETHER Van de Velde Pijnloze behandeling CHRISTELIJK LYCEUM VOOR ZEELAND WOENSDAG 21 JUNI a.s. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANBA6 19 JUNI 1980 Met het troepentransportschip „Goya' vermoedelijk aankomst 28 Juni te Amster dam. rullen de volgende Zeeuwen repa triëren G. J. Holster en gezin. Middelburg; H. J. Leendertse, Brouwershaven; K. Minnaar. "s-Gravenpolder; L. J. Slag boom. Koudekerke; J. Lutjendljk, Zierik- zee; J. Wagenvoorde, Middelburg; J. J Bras. 's-Gravenpolder; W. H. Rooyen. Vlissingen. Met het troepentransportschip „General Harry Haylor". vermoedelijk aankomst 2 Juli te Amsterdam, zullen onderstaande Zeeuwse militairen naar huis terugkeren: M. van Balen, Nieuwdorp, M. H. de Baar. Lewedorp. J. v. d. Bergen. Honte nisse, J. Buyse. Zierikzee, J. T. Clowting. Koudekerke. J. Coppoolse. Middelburg. J van Dijke. Oosterland. A. Fieman. Kats. G. Francke. Oostkapelle, J. Geers. Middelburg. F. G. Goethals. Ovezande. A. Hoefeijzers. Philippine. G. v. d. Horst. St. Laurens. J. J. Huigh, Groede. M. de Jonge. Terneuzen, D. Kaljouw. Souburg. J. Kasse. Veere. L. Klbote. Kats, L. van Kolk. Terneuzen. K. W. J. Krijger. Goes. G. Mandemaker, Middelburg. H. J. Ma- they. Middelburg. M. Moerdijk, Nieuw dorp. P. Nijsse. Kortgene. G. A. van Over- meir, St. Jansteen. W. J. Potappel. Oud- Vossemeer. G. L. P. van Rie. Aarden burg. J. 1. v. d. Sande. Breskens. N. P. Schonis. Middelburg. J. Verduyn. Bres kens. M. Vermue, s-Gravenpolder. A J Verwey. Vlissingen. J. Vink, St. Jansteen. J. v. d. Wege, Axel. J. L. M. Wentzler. Hulst. J. de Wilde. Heinkenszand. C. de Wolf. Middelburg. C. J. Babijn. Biervliet, M. Dekker. Poortvliet, J. de Dreu. Kloe- tinge. W. Eversdijk. Kloetinge, P. van Gilst. Kortgene, J. W. Kooman. Renesse. R. Nonnekes, Middelburg. G. de Nooijer. Arnemuiden, A. F. Roelans. Hontenisse. W. Slabbekoorn. Rilland-Bath. R. A. J. de Smet. Koewacht. A. Snoep. Wemeldinge A. v. d. Meij. Middelburg. C. H. H. Wisse. Terneuzen, J. C. Bakker, Zaamslag, P. J Blommaert. Nieuw Namen. N. J. Brekel- mans, Nieuwerkerk, J. de Buck. Koude kerke, W. C. Hart. Noordwelle, L. de Jonge. Oosterland, J. C. de Krijger. Ko- lijnsplaat. H. M. Maassen. Middelburg. J. P. Ots. Rilland Bath. M. C. de Poor ter. Nieuw Namen, F. A. C. van Twist. St. Maartensdijk. R. P. Verhoeven. Koe wacht, B. E. Verhoosel, Westdorpe. A. A. Vermeesch, St. Anna ter Muiden. A. P. de Vos, Westdorpe, L. Audenaerd, Westdot- pe, J. J. Bal, Bruinisse. W. A. Beeke. Scherpenisse. P. A. van Bendegem, Axel C. W. J. Berkelmans. Hulst. C. de Boeft. St. Laurens, A. de Bruine, Oosterland, M. A. Burgel. Baarland. K. Christiaanse, Middelburg. P. H. van Damme. Baarlanti T. Dellebeke. Vlissingen. A. P. Deurloo. Haamstede. L. Dingemanse, Grijpskerke P. A. van Dommelen, Hontenisse. C. Eeo- land, Nieuwerkerk, E. van Geersdaele, Hontenisse. D. Gideonse, Veere. C. de Heere. Wemeldinge. C. Hengst, Westka- pelle, J. C. Hollestelle, Goes. W. Karelse, Schore, A. J. Kayscr, Terneuzen, J. F. A. Langenhorst, Hulst, A. J. Leendertse, Kamperland. J. Melis. Zoutelande, J, Min- derhoud. Serooskcrke. P. A. van Mourik, Nieuwerkerk, C. de Munnik, Eikerzee. J Muste, Haamstede, A. H. van Noorden Kruiningen, M. Paardekooper, Middelburg. P. A. Platjouw, Hontenisse, P. M. Roose, Axel.. C, M. de Rooy, Yerseke, B. C. Uijl, Zierikzee, G. P. Veerman. Terneuzen, J. Verrijzer, Middelburg. J. de Visser, 's- Gravenpolder. en J. Dieleman, Biervliet. Met de „Kota Inten" (vermoedelijk 5 Juli in Rotterdam) repatriëren; A. de Blaeij, Hoek. W. J. Catsman, Oostburg, Politierechter Middelburg UITSPRAKEN De Politierechter te Middelburg behandelde de volgende zaken; Op 5 Maart j.l. bevond A. L., schip per te Yerseke, zich tegen de wil van de bewoner in de woning van R. A. de K. te Hontenisse. Na verschillen de malen door K. te zijn verzocht de woning te verlaten, bleef hij dit weigeren. Thans werd hij wegens huisvredebreuk veroordeeld tot 1 maand gev. str. voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. D. de B. had als vertrouwensman van de bouwvakarbeiders in het wederopbouwkamp te Souburg voor een medekampbewoner een postwis sel geïnd van 43.75. Hy had het ontvangstbewijs met zijn eigen naam ondertekend en het geld niet aan de rechthebbende afgedragen. Wegens verduistering werd tegen hem geëist 1 maand gev. str. met 3 jaar proef tijd. De uitspraak was conform de eis. C. P. fietsenmaker te Middelburg, had op 22 April j.l. een agent van politie te Middelburg in het openbaar beledigd, toen deze een onderzoek in stelde naar een vermoedelijke over treding van dc Visserijwet. Wegens belediging van een ambtenaar in functie, kreeg hij 25 of 10 dagen. A. J. Haartsen. IJzendljke, G. Verschu ren, Hontenisse. H. A. M. Würth, Brou wershaven, H. A. Ferguson. Vlissingen. M. J. op 't Hof, 's Heer Arendskerke. J. Laport, Vlissingen, W. Lievense. Westka- pelle, T. J. Martens. Hoofdplaat. W. de Rijk, Baarland. H. van Sabben. Goes. C. Bimmcl. Oostkapelle. P. Dubois. Middej- burg. G. J. Priester. Kats. C. Sxmpelaar. Schoondijke. W. Stroo. Oost-Souburg. S. J. Bommeljc. St. Laurens. M. C. 't Gilde. Middelburg. P I. Manneke. Yerseke. J. F. Janssens. Goes. A. van Hemert. Middel burg, J. L. Lenaert. Vlissingen. J. G. M. Raben, Vlissingen. M. B. W. Hamann, Terneuzen. Met de ..Oranje", die 28 Juni in Am sterdam wordt verwacht, repatriëren: J. W. Snijders en gezin. Middelburg. Met de „Empire Brent" (waarschijnlijk 30 Juni in Rotterdam) repatriëren mevrouw G. Moens en gezin. Middelburg en J. Neve en gezin. Middelburg. KERKNIEUWS. Ze ndingspred'/kant Classis Goes bevestigd Zondag was het voor de classis Goes der Ned. Hervormde Kerk een bijzondere dag. Zoals bekend zal dr. A. Th. van Leeuwen binnenkort als zendingspredikant van de classis Goes naar Oost-Java vertrekken om als docent op te treden van de oplei dingsschool voor Indonesische predi kanten te Malang. Gistermorgen werd dr. Van Leeu wen in de Grote Kerk te Goes als predikant van de classis bevestigd, waarna hy 's avonds zijn intrede deed. In beide diensten waren talrij ke collega's en gemeenteleden uit de classis aanwezig, terwijl in de avonddienst o.rn. ook het Prov. Kerk bestuur, het classicaal bestuur, de classisicale zendingscommissie en de verenigde zendingscorporaties verte genwoordigd waren. Bevestiger was dr. J. M. van Veen, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, die als tekstwoord had gekozen 2 Petrus 3:8 en 9. Na de bevestiging werd dr. Van Leeuwen Psalm 121:4 toegezongen. In de avonddienst deed dr. van Leeuwen zijn intrede met een predikatie naar aanleiding van Hebr. 3:7 en 8. In een inleidend woord ge waagde hij van zijn grote vreugde thans namens de classis Goes naar Oost-Java te vertrekken. De Kerk begint haar zendingstaak weer te verstaan. Het is een genade Gods. dat Hy de classis Goes wil gebruiken als verbinding tussen de Ned. Herv. Kerk en de jonge Indonesische Kerk. De Oost-Javaanse Kerk heeft thans in een tyd, waarin de verhoudingen zo uiterst moeilijk zijn, de hand toe gestoken aan de Ned. Hervormde Kerk. Deze wordt dankbaar aan vaard, maar legt zware verplichtin gen aan Kerk en classis op. Verplich tingen, welke echter financieel en geestelijk niet te zwaar zijn, wan neer men ziet naar de jonge en zwakke kerk in Indonesië. Na zich tot de diverse afgevaar digden en in het bijzonder nog tot zijn bevestiger te hebben gericht, wees dr. Van Leeuwen zijn gehoor op de waarschuwing in het tekstwoord. Wij voelen ons thans als in een gees telijke woestijn; ook Europa is be zig, Christelijk gesproken, terug te keren tot de naaktheid van de woes tijn. Er klinkt echter de stem, die zegt: „Volgt Mij." Heden indien gij Zyn stem hoort, verhardt Uw harten niet gelijk het is geschied in de ver bittering ten dage der verzoeking in de woestijn. De zending begint nu eigenlijk pas goed. Azië is nauwelijks aangeraakt na 150 jaar moderne zen ding. Moge God ons hart vernieuwen en mogen wij weten op weg te zijn naar Zijn Rijk. Niemand mag daarbij achterblijven: in één grote stoet van alle volkeren moeten wij gaan door de woestijn van deze tijd. Na de predikatie sprak dr. W. P. Dankbaar, zendingsdirector, namens de zendingslèiding dr. en mevr. Van Leeuwen alsmede de classis Goes toe. Van dr. Van Leeuwen zal naast zijn werk ter opleiding van Indonesische predikanten worden verwacht, dat hij als Islamkenner ook een ontmoeting en discussie met de Islam zal doen ontstaan. In verband hiermee zal hij op de heenreis nog enige tijd in Cai ro, het „arsenaal" van de Islam, ver blijven. Namens de zendingsleiding bood dr. Dankbaar de vertrekkende predikant het Nieuwe Testament in de Maleise taal aan. Namens de clas sis Goes sprak vervolgens nog ds. A. Postma uit Kamperland. Tot slot werd dr. Van Leeuwen door de ge meente staande Gez. 214:5 en 6 toe gezongen. Het kerkkoor verleende zijn medewerking aan de avond dienst. 16. Kappiè wilde we ten, waar de maat gebleven was. Eerst keek hy in de hut, maar daar was hij niet. „Dan zal de klont wel in de ma chine-kamer zyn!" dacht Kappie. Hij ging daar binnen, en vond daar inderdaad de maat en de mees ter met bedrukte ge zichten naast elkaar staan. „Wat doe je hier!" vroeg Kappie woe dend aan de maat. „Ik durfde niet lan ger op de brug bly- ven!" zei de maat met een piepstem. „Vergiftigde pijlen... knallen... wilden... Ik had wel dood kunnen zijndat zei de meester daarnet ook nog! Hy zou ook niet durven!" „Schaam je je niet!" riep Kappie. „Wat ben jij voor een aardappel! Nu staat die idioot van een bediende van de Baron weer achter het stuurrad! Dat komt er nu van. Ik begry'p eigenlijk niet, waarom jij ooit stuurman bent geworden! Je had beter volmatroos kunnen blijven! Kom mee, klont, er is nu niets meer aan de hand! Die knallen waren vuurwerk, dat de Baron had meegenomen! Er is geen neger meer te zien!" De maat kon niet anders doen dan mee gaan, en toen hij op de brug kwam, stonden de Baron en zijn bediende te gniffelen met elkaar, en ze keken de maat spottend aan. De bediende liet het stuurrad los, «nde maat nam met een hoogrode kleur er achter plaats. „Het ljjkt mij wenselijk in de buurt te bjy- ven!" zei de bediende. „Men zal mijn hulp bin nenkort wel weder nodig hebben!" NED. HERVORMDE KERK. Bedankt voor St. Annaland: J. van Drenth te Waver veen. CHR. GER. KERK Bedankt voor Vlissingen ds. C. Biesma te Amsterdam. GER. KERKEN ART. SI K.O. Bedankt voor BolnesSlikkerveer IJsselmonde, ds. F. Couwenhove te Brouwershaven. De Generale Synode der Ned. Hervormde Ke-rk. De zitting van de Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk is voortge zet. Met betrekking tot tweede lezing en eindstemming over de kerkorde, besloot de Synode, dat de behandeling in tweede lezing 20 November zal aan vangen. in een zitting waarvan de duui' op 3 weken wordt geschat. Aan deze Synode-vergadering zullen de door de classicale vergaderingen gekozen toe gevoegde leden als adviseurs deelne men. De Synode komt derhalve alsdan in verdubbelde samenstelling bijeen. Op deze wijze zullen de toegevoegde leden hun oordeel over het ontwerp kunnen bepalen, wanneer het in eind stemming wordt gebracht. Het ont- werp-kerkorde zal zijn aanvaard, wan neer tenminste 2/3 van de 90 leden der Synode hun stem voor het ontwerp uitbrengen. In de avondvergadering bracht do rector van het seminarium, dr. H. Berkhof, verslag uit van zijn bevindin gen tijdens het eerste semester. Deze periode droeg een enigszins expe rimenteel karakter en samen met de studenten werd gezocht naar de juiste vorm. Geest en sfeer waren voortreffe lijk. Dr. Berkhof acht het seminarium van eminent belang voor de kerk. De vergadering, die tot 3 uur in de nacht wei-d voortgezet, kreeg vervol gens gelegenheid het verslag aan te horen van prof. dr. K. H. Miskotte, die de Synode der Evangelische Kerk in Duitsland had bijgewoond als afge vaardigde der Ned. Hervormde Kerk. Prof. Miskotte wees vooral op de gro te visie, die de Duitse kerk toont met betrekking tot de 8% millioen Protes tantse vluchtelingen, waartoe eeh Evangelische hulparbeid is ontstaan,, die regelrecht van de kerk uitgaat en niet meer in verenigingsverband ge schiedt. De spanningen tussen Luthera nisme en Calvinisme leidden niet tot geschillen, al kon men niet tot een ge meenschappelijke avondmaalsviering komen. Naar aanleiding van dit verslag, be sloot de Synode een regelmatig con tact op te nemen met beide kerken. Hierna sloot de praeses de zittingen. De Synode zal in October commissori aal bijeenkomen. BEVESTIGING EN INTREDE DS. H. KUYLMAN. Gisteren werd te Zuidzande ds. H. Kuylman door zijn vader, ds. Kuylman uit Maastricht, bevestigd als predikant der Ned. Hervormde gemeente Zuid zande. Na de preek van ds. Kuylman Sr. had de bevestiging en handopleg ging plaats, waaraan werd deelgeno men door ds. Ten Kate uit Cadzand en de voorganger van ds. Kuylman te Zuidzande. ds. Terbeek, thans te Breu- kelen. Na de bevestiging zong de ge meente de nieuwe predikant toe. In de middagdienst deed ds. H. Kuylman zijn intrede. Hierbij waren vele predi kanten uit West Zeeuwsch Vlaanderen i tegenwoordig. Na zijn preek sprak ds. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 17 Juni. Libia, Pol. Chopin, van Meel. Telegraaf 6, Staal. Telegraaf 11, Hui- brechts. Telegraaf 17. Bout. Familietrouw, den Outer. SB 5. de Heel, allen naar Rot terdam. Adriana, den Herder, naar Eind hoven. Terneuzen 3. Braber. naar Nieuw- waal. Jeanne, van Immerzeel. naar Oos terhout. Onderneming, de Korte, naar Dordrecht. Trave, Stoop, naar Lith. Bona Fide. Meulenaere, naar Schiphol. Engre- dule 4. Bierno. naar Schiphol. Spes, Rou- kema. naar Nijmegen. Transport 27. Vonk, naar Den Helder. Margaretha. Neijenhof. naar Amsterdam. Johanna, Pieterman, n. Dordrecht. Albatros, de Waal. naar Wer kendam. Damco 40. De Jong. naar Stam- 'persgat. Wiema, Belstra. naar Aalborg. Vios. Smit, naar Amsterdam. Bernina. Kleine, naar Utrecht. Paula, v. d. Bree- voort, naar Monnikendam. Nolela 5. L'eau naar Zevenbergen. Amsttl 4, Wanders, n Dordrecht. Yver le Trocquer, v. d. Geer, naar Dordrecht. Wijlp, Kroezen, naar Dor drecht. Pomerol, Fuchs. Chinon, Vaeth. Presto, Schram. Richebourg. August. Jo- han 1. Keller. Voluntas Dei, Hofmann. Mlgna, Ligtenberg. Hermann Heinrich, Snels. Calypso, Gutharigh, allen naar Duitsland. Centrust 2, v. d. Hoeve. Can- tabria. Tempelaars. Morcote. Zaman. Bern. Dodde. Veronica, Bauwens. Luzern. Olieslager. Gandria, Maayen. Navexmo- tor 2. Van Landeghem. Nomadisch. Ver doom. Express 25. Boelsma. Express 47, v. d. Vlies. Express 53, Smits, allen naar Basel. Madrano, Quist. Dranaco XI, Lig tenberg. Genf, Goud. Unterwalden, Meng. Leendert Pieter, van Groezen. Saigon. Janssen. Rijnzeevaart 13, Casteleijns. Scheldezonen. de Koning. Aletschhorn, Schoots. Brandaris, Tuil. Mannelstein, Senger. Wipi. Jiscoot. Flora, Pot. Capo, Van Oost. Luctor, Tanis. Lelie. Westers. Annie, Thijssen. De Maria. Jongman. Rheinunion 1. Durinck. Fluviale 8. Lan- da. Knollendam, Duimeyer. Vivat. Wa genmakers. Tanja, Vermeulen. Centrust 4, Driessen. Dolfijn, de Kubber. Van Lerius, Van Loock. Contact, de Ruiter. Amandine Kamminga. Ambulant, de Waal. Christi na, Elling. Niets Bestendig, de Jonge, allen naar België. Waar zijn onze schepen Abbedijk 16 v. Santos n. Montev. Akkrumdijk p. 16 C. Race n. New York. Alcyone 16 v. Rott. n. B. Aires. Algenib 16 100 m. N.O. v. Teneriffe n. Rotterdam. Algorab p. 16 Wight n. B. Aires. Almkerk p. 16 Majorca n. Rotterdam. Amstclland 16 te Rio Jan. n. Aarhus. I Fournier namens de classis LJzendijke en de ring Sluis. Namens de kerkeraad sprak de heer A. J. Risseeuw. die de ernst van de morgendienst nog even in herinnering bracht. Burgemeester Ver met van Zuidzande heette mede na mens het gemeentebestuur de nieuwe predikant van harte welkom en zegde hem van de zijde van het gemeentebe stuur alle1 medewerking toe. Daarna spraken ds. Terbeek en ds. Ten Kate; deze laatste achtte het een voorrecht, dat de eerste gemeente van ds. Kuyl man een Zeeuwse is. Ds. Kuylman be dankte tenslotte zijn vader en de an dere sprekers voor de hartelijke wel komstwoorden en de ontvangst die hem en zijn familie in Zuidzande ten deel was gevallen. Albireo 16 te Montev. n. Rotterdam. Alhena 16 te Santos n. Rotterdam. Alphacca 16 te Recife n. B. Aires. Amsteldijk 16 v. Baltim. te Antwerpen. Averdijk 16 v. Houston te Rotterdam. Baam 16 v. Balboa te Guaijaq. Beverwijk 16 v. Alexandr. te Bona. Bljjdendijk p. 16 Messina n. Genua, Rot terdam. Britsum 17 v. Lagos te Warri. Congostroom 16 v. Hamburg te Amsterd. Elsenburgh 16 v. Rott. n. Casabl. Felipes 17 v. Singap. te Bangkok. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN (naar en van Indonesië). Alcinous 16 v. Suez n. Amsterdam. Atlantis 16 Z. O. v. Ceylon n. Amsterdam. Dorsetshire 16 v. Pt. Said n. Amsterdam, 28 n.m. verw. Groote Beer p. 16 Lissabon n. Amsterd. General A. W. Greely p. 16 Ouessant, 18 12 u. 's nachts te Hoek v. H. verw., ont scheping te Rott. 9 u. v.m. General J. H. Mc. Rae 28 v. Djakarta te Rotterdam verwacht. Goya 18 te Aden naar Amsterdam. Hellenic Prince p. 16 K. de Gata n. Amst.. 21 4 u. v.m. te IJmuiden verw., 9 u. vertrek te Amsterdam. Japara p. 16 Finisterre 18 ca 3 n.m. te Rott. verw., na aankomst ontscheping Joh. v. Oldenbarnevelt p. 16 Freetown n. Kaapstad-Djakarta. Oranje p. 16 Perimn. Amsterdam. Roepat p. 16 Malta n. Djakarta. Willem Ruys p. 16 Minicoy n. Rotterdam Officiële publicaties B. en W. van Oost- en West-Souburg brengen ter openbare kennis: 1. dat met het oog op het heersen van pokken in Indonesië en de als gevolg van het intensieve verkeer tussen Indonesië en Nederland bestaande besmettingskan sen gewenst moet worden geacht, dat per sonen. behorende tot bepaalde leeftijds groepen zich tegen pokken laten inenten of herinenten: 2. dat. in verband hiermede op Donder dag 22 Juni 1950. des middags 2.30 uur. in het Gemeentehuis, kléine zaal boven, ge- legenhèid bestaat tot het: a. inenten tegen pokken van kinderen, jonger dan twee jaar. die nog niet zijn ingeënt; b. herinenten tegen pokken van alle andere personen, die reeds eerder zijn 'ingeënt. Aan de (her)inenting zijn geen kosten verbonden. Belanghebbenden worden verzocht het trouwboekje, eventueel de oproepings- kaart mede te brengen. Souburg. 12 Juni 1950. ZON EN MAAN. 20 Juni. Zon: op 4.19 onder 21.03 Maan: op 9.02 onder Marktberichten VBILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 16 Juni. Aardbeien 4582. Rode bessen 93. Perziken 622. Pruimen 8—15. Vroe ge aardappels, grote 28—31. id. poters 24— 27. id. kriel 14—21. Andijvie I 7.50. As perges 55—1.31. Bloemkool A 12—18. Snij bonen 61—136. Stamprincessen 116133. Tuinbonen 16—20. Rijsdoppers 3035. Peu len 4151. Komkommers A 15. ld. B 13, id. C 9. Kroten 4.20—7.70. Spitskool 6—9. Bospeen 22—27. Peen I 25—35. Rabarber 4—6.50. Selderij 2.50—6.60. Sla I 2.20—2.90. Tomaten ABC 94—103. id. C C 73. id. Bonken 61. alles per 100 kg. doos. bos of stuks. DINSDAG. Om 3 uur kunt U vanmiddag over Hilv. I luisteren naar kamermuziek van Eduard Grieg. terwijl Hilv. II om 9 uur vanmorgen al mooie vioolmuziek brengt: de Sonate in G van Bach en Beethoven „Frilhhngssonate", beide te spelen door Adolf Busch. In het avondprogramma wordt uit de Stadsschouwburg, in Amsterdam von Weber's Opera „Oberon" uitge zonden (Hilv. I 20.15 uur). Om 20.45 brengt Hilv. II het tweede deel van het hoorspel „Tien kleine negertjes" naar de bekende/roman Agathe Chris tie. Hilversum I: 7. 8. 13. 19. 20 cn 23 Nws. 7.15 Amsterd. Concertgeb. Orkest. 7,30 Septet. 7.45 Morgengebed. 8.15 Pluk de dag. 9 Moeders wil is wet. 9.35 Lichtba ken. 10 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Muziek houdt fit! 10.40 Londens Philh. Orkest. 11 Onder ons. 11.30 Gram. muz. 12,03 Lunchconcert. 12.33 Lunchconcert. 13.20 Amusementsmuziek. 14 Ja. zo was het. klankbeeld. 15 Kamermuziek. 15.30 Een lied gaat over de oceaan. 16 De Zon nebloem. 16 30 Ziekenlof. 17 Vertelling na schooltijd. 17.45 Folitiekapel. 18.30 Ra diovolksuniversiteit. 19.25 Dit is leven, causerie. 19.40 Gram. muz. 19,45 Natio nale koeinpoelan. klankbeeld.. 20.15 Obe ron. opera. 22,40 Godsdienstige causerie. 23.15—24 Hongaars Strijkkwartet. Hilversum II. 7. 8, 13. 18, 20 en 23 Nw». 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Londens Palladium orkest. 8.15 Populaire klan ken. 9 Vioolsonate. 9.30 Aubade. 10 Mor genwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 11 Mezzo-sopraan en piano. 11.30 De wekker. 12 Semi-klassieke muziek. 12.40 Piano duo. 13.25 Amusementsmuziek. 14 Met naald en schaar. 14.30 Het nut der zang kunst. 15.15 Radio matinée. 16.30 Branda ris. 17.30 Reportage. 17.45 Regeringsuit zending. 18.15 Pianospel. 18.30 Voor de strij8krachten. 19 Fanfare-orkest. 19.30 Toneelbeschouwing. 20.15 Rhythmische muziek. 20.45 Tien kleine negertjes, hoor spel. 21.45 Musette-orkest. 22.15 Buiten lands overzicht. 22.30 Kamermuziek. 23 15 Reportage. 23.2524 Weens Philharmo- nisch orkest. 20 Juni HOOG WATER U.+NAP U.4-NAP Vlissingen 4.59 1.83 17.12 1.67 Terneuzen 5.26 2.01 17.42 1.86 Hansweert 6.02 2.12 18.12 1.95 Zierikzee 6.24 1.41 18.35 1.22 Wemeldinge 6.39 1.65 18.57 1.44 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 10.57 1.68 23.35 2.1 11.28 1.87 0.05 2.46 12.08 2.1 11.51 1.38 12.12 1.56 Door 's Heren goedheid werden wij verblijd met de geboorte van ons Dochter tje en Zusje MAR JA. M. VAN HELLEMAN. A. VAN HELLEMAN— ANTHEUNISSE. ANNEKE, TOON en WILLY. Biggekerke, 16 Juni 1950. Vrijdag 23 Juni, ho- pen D.V. onze geliefde Ouders en Grootouders. »*****************-* Zo de Here wil, hoopt Mej. de Wed. A. J. DU FOSSfc, geb. VISSER, J te Sluis, op 22 dezer haar 90ste jaardag te vieren. Ze is nog in 't J genot van een goede gezondheid en goed ge- heugen. Nog vele jaren, Marie. EEN GOEDE VRIEND Geboorlekaarten DRUKKERIJ hun 45-jarige echtver- eniging te herdenken. Hun dankbare Kin- deren en Kleinkinde- ren. Middelburg, Juni 1950. 4: jjjj Nieuwe Oostersestr. 46. Gelegenheid tot felici- teren Vrijdag 23 Juni. 's middags van 3 tot 5 uur, Geref. Jeugdge- •fc bouw. Sïngelstraat 15, Middelburg. Gevraagd 1 e klas handzetter, in staat zelfstandig smaak vol zetwerk te vervaardigen. Drukkery G. W. DEN BOER, Londense Kaai 29, Middelburg. Likdoorns, eelt, kalknagels. Elke morgen van 9 tot 12 door gediplm. voetkundige. Bellamypark 54, Vlissingen. Telefoon 2228. Specialiteit Schoenen met ruimte voor 6 tenen en ingebouwde steunzool. Bus van boot en trein stopt op het Bellamypark. EEN KLEINTJE KOST SLECHTS EEN GULDEN. Toelatings-examen 1950 voor de le klassen. De mededeling van de uitslag van het examen zal plaats vinden op: om 15.30 uur precies, in het schoolgebouw, Singelstraat 1113 te Goes. OUDERS EN ANDERE BELANGSTELLENDEN ZIJN HIERBIJ VAN HARTE WïJLKOM. De candidaten behoren zich diezelfde dag 's ochtends om 9.05 uur even te melden bij de Concierge, die hun alsdan bekend maakt, wie er (op Woensdag 21 Juni tus sen 9.05 en 14.00 uur) nog een mondeling examen zullen moeten afleggen. De schoolcantine is van 12.00 tot 13.00 uur geopend. De Voorzitter der Commissie, D. BARENDS, Rector. V AC ANTIERUIL Aangeboden: Zeist, zonnig bovenh./in park bij bossen, 4 k 5 slaapplaatsen. Gevraagd: Huis by zee voor 4 a 6 weken. JuliAug. Brieven: Inslegers-Griffeust plein 4, Zeist. Nette heer, 40 jr., zoekt langs deze weg kennisma king met jongedame, 3040 j., wed. met 1 kind geen bezw. Brieven met foto on der no. 454, Bur. P.Z.C., Middelburg. Openbare aanbesteding. Namens de heer C. DIELE MAN te O.- en W.-Souburg, zal door ondergetekende, overeenkomstig het aanbe stedingsreglement W.B. in het openbaar worden aan besteed het bouwen van een vee-, paarden- en var kensstal en wagenberg, plaats met daarby be horende werken in de gemeente O.- en W.- Souburg. Zolang de voorraad strekt zijn bestek en voorwaarden met tekeningen, bestek Middelburg 188, Bouwnum- mer Souburg 3, verlcrijg- baar ad 12.50, bij onderge tekende, of zij worden na ontvangst van een postwis sel groot 12.75, toegezon den. Restitutie 10 by on geschonden inlevering op de dag van de aanbesteding. De aanbesteding vindt plaats op 1 Juli 1950 op sen in de Nota van'Inlichtingen nader aan te geven plaats en uur. Architect K. BOOT. St. Pieterstraat 13, Middelburg. Namens de heer P. L. DE MEIJER te Biervliet, zal door ondergetekende, over eenkomstig het Aanbeste dingsreglement W.B., in net openbaar worden aanbesteed het bouwen van een veestal met wagenber ging aan een bestaande hangar met daarbij be horende werken in de gemeente Biervliet. Zolang de voorraad strekt, zyn bestek en voorwaarden met tekening (Bestek Mid delburg 252, Bnr. Biervliet 15) ad 12.50 verkrijgbaar bij architect JAC. FAAS, Kerkstraat 142 te Biervliet, of zij worden na ontvangst van een postwissel, groot 12.75, toegezonden. Resti tutie 10.bij ongeschon den inlevering op de dag van aanbesteding. De aanbesteding vindt plaats op Maandag 3 Juli 1950 op een in de Nota van Inlichtingen nader aan te geven plaats en uur. De Architect B.N.A., JAC. FAAS. P. J. VAN TIGGELEN, cand. notaris, waarn. va cant kantoor wijlen notaris J. L. HERTOGS te Middel burg, zal by inschrijving verkopen het woonhuis met tuin te Sint Lauren^, Noordweg 35, groot 4 a. 4 ca. Verhuurd voor 21.per maand. Zakelijke lasten 38.60 's jaars. Bezichtiging Donderdag 22 en 29 Juni a.s. van 10 12 en 1.305 uur. Inschrijvingsbriefjes in te leveren ten kantore van ge noemde waarn. notaris, Houtkaai 5, vóór of op 3 Juli a.s., nam. 4 uur, welke terstond in tegenwoordig heid van de inschrijvers zul len worden geopend en waarna eventuele gunning aan de hoogste inschrijver zal geschieden. PROGRAMMA'S Drukkerij Van de Velde

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4