PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Geruchten over sabotage bij ramp met Franse Skymasters DE BILT „Frankrijk wacht op de waarheid" Vandaag De burgemeesters benoeming BRAND IN TREIN MET SCHOOLKINDEREN. DE HAVEN VAN WALSOORDEN WORDT BELANGRIJK VERBETERD NIEUW STELSEL UITVOERING VAN DE SOCIALE VERZEKERING VOORSPELT: 193e Jaargang -No. 141 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie B van de Velde en F. jen Boer Adj W de Pagter Hoofdred. G Ballintijn Pl.verv.) W. Leertouwer en H A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.9G p kw.; fr p p. t 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 17 Juni 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 Ot. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. (ngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1-5 regels f 1.-. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg Bur Vlisstnger Walsti 58--60 tel 2355 4 lijnen (b.g^ 2861 of 2160): MUurg Londense Kaai 29. tel 2077 en 2924; Goes: L. Vors'sir G3, 'el 2473 (b.gg 2223:; Oostburg: Pr Mauritsstr 12, tel 102; Terneuzen: Bromverijstr. 2; Zienkzec: N. Bogardstr^CJOO^tel^'i Dertien overlevenden van ramp tweede vliegtuig Verscheidene Britse en Franse bladen berichtten gisteren, dat liet neerstorten van de twee Franse Skymasters in de Perzische Golf, het gevolg is van sabotage, die ten doel had te voorkomen, dat gegevens be kend zouden worden over een organisatie van geldsmokkelaars. De Franse inspecteur Rivet zou zich aan boord van een der vliegtuigen hebben be vonden met in zyn bezit een rapport over het smokkelen van dollars en piasters tussen Frankryk en Indo-China. Een der bladen, de „Franc Tireur" brengt het smokkelen in verband met de „zaak der Franse generaals". Er gaan geruchten, dat het schan daal zeer groot is, en dat vele voor aanstaande personen er by betrok ken zijn, aldus het blad. De zaak wordt daarom in de doofpot gestopt. De Franse diplomaat Henry Maux zou zich aan boord hebben bevonden met voorstellen bij zich voor een conferentie tussen Frankrijk en Vietnam over een nieuw verdrag. Zoals bekend is de zaak der ge neraals een uitvloeisel van de oorlog in Indo-China. Het rechtse blad „Epoque" schreef, dat zelden de resultaten van het onderzoek naar vliegrampen wor den medegedeeld. „Dit keer moeten de zaken uiteengezet worden. Het land- wacht op de waarheid". Een woordvoerder van de „Air France" heeft overigens berichten over sabo tage „pure fantasie" genoemd. In Franse luchtvaartkringen is men geneigd te geloven, dat het ver ongelukken van de twee vliegtuigen te wijten is aan het doorgeven van onjuiste gegevens over de luchtdruk door de controle toren van Bahrein. 13 OVERLEVENDEN Volgens radioberichten uit Bahrein, zijn er tot dusver dertien overleven den van de Skymaster, die Donder dag nabij Bahrein is neei'gestort. Er zijn 24 lijken geborgen. Naar een correspondent van Reu ter vernam, verlieten de steward en de stewardess als laatsten het vlieg tuig, dat vrij zacht op het water neerkwam. De bemanning kon er uit door een raam voorin het vliegtuig en de passagiers verlieten het toestel door de normale uitgang en 'n nood uitgang. De steward en de stewar dess hadden zich er eerst van ver gewist, dat alle passagiers in staat waren liet vliegtuig te verlaten. Ongeveer 25 inzittenden klommen op de staart, die boven water bleef, maar velen werden èr door de ruwe zee afgespoeld. Negen bevonden zich nog op de staart toen het eerste schip langs kwam. Nieuwe arrestatie in spionnage-zaak Fuchs Het Amerikaans federaal bureau van onderzoek heeft de 44-jarige che micus Alfred Dean Slack uit Syra cuse (New York) gearresteerd en beschuldigd van medeplichtigheid aan atoomspionnage voor de Sowjet- Unie, waarvoor dr. Klaus Fuchs thans een gevangenisstraf van 14 jaar uitzit. Volgens het Amerikaanse ministe rie van Justitie wordt Slack als me deplichtige beschouwd van Har ry Gold, die 23 Mei werd geairesteerd en tevens beschuldigd van het door geven van atoomgeheimen die hij van Fuchs ontving. Tegenover verslaggevers heeft Slack verklaard, dat hij volkomen onschuldig is aan enige overtreding. ..is het tien jaar geleden, dat Lithauen. Letland en Estland hun onafhankelijkheid verloren. EN MORGEN is het Vaderdag: is het 10 jaar geleden, dat pe Gaulle zijn befaamd beroep deed op het Franse volk. V. Hij kwam terug van vacantie De van fraude verdachte voormali ge administr ateur van de vleeskeu- ringsdienst te Schagen. G. T.. is na terugkeer van een buitenlandse va- cantiereis door de Rijkspolitie te Schagen gearresteerd. Hoewel nog niet bij benadering is te zeggen welk bedrag is verduisterd staat wel vast, dat het gaat om duizenden guldens. Na een voorlopig onderzoek werd door' de Rijkspolitie een bedrag van 18.000 genoemd. Eindelijk, negen en een halve maand na de plotselinge dood van jhr. mr. Sandberg tot Essenburg, heeft de Zeeuwse hoofdstad weer een burge meester. De benoeming van mr. dr. N. Bolkestein heeft aan alle onzeker heid over de persoon in kwestie een einde gemaakt, het politieke spel is ten einde en zoals wy reeds voorspel den heeft de Party van de Arbeid in dit spel de zegepalm weggedragen. Het moet voor deze party, ten achter gesteld als zy zich voelde waar het de burgemeestersbenoemingen be trof, wel een grote voldoening zijn, dat thans een zeer geziene figuur uit haar rijen benoemd is tot burge meester van een der provinciale hoofdsteden. Gedurende de lange tijd van wach ten op deze benoeming hebben wij als onze stelling geformuleerd, dat het politieke touwtjetrekken onjuist en betreurenswaardig was. Middel burg als stad, die nog altijd te worstelen heeft met ernstige proble men. had allerminst behoefte aan een politieke burgemeester. Het had een bekwame, hoogstaande figuur* van node. Of deze zou behoren tot een bepaalde politieke party deed minder ter zake, dan of hij bekwaam was. Nu de beslissing gevallen is. bou wen wij goede hoop op de nieuwe bewindsman niet omdat hij partij man is, maar omdat zijn opleiding, loopbaan en reputatie deze hoop rechtvaardigen. Mr. dr. Bolkestein staat in Groningen als mens en be stuursman zeer hoog aangeschreven, onze persoonlijke kennismaking in Groningen was van de aangenaamste aard. Wij menen op grond daarvan de heer Bolkestein te mogen begroe ten als een burgemeester, van wie Middelburg verwachtingen mag koesteren. Sommigen betreuren het, dat de heer Bolkestein als burgemeester een onbeschreven blad is. Het behoeft geen fyïzwaar te zyn. De nieuwe bur gemeester laat in een belangryke provincie een eervol ambt varen, dat voor velen begerenswaardiger is, dan een burgemeesterschap. Hij doet dat uit ambitie, uit roeping. En presteert een mens niet het meeste in een functie, waartoe hij zich ge roepen voelt en die de vervulling is van lang gekoesterde idealen? Van onbetwijfelbare waarde is het, dat de nieuwe burgemeester der Zeeuwse hoofdstad een man is, die volgens zijn echtgenote meer be stuurder mag heten dan politicus. Dit zal het hem gemakkelijk maken om de teleurstelling, die zijn be noeming hier en daar gewekt heeft, te overwinnen en de tegenstellingen, die er bestaan, te overbruggen. Mo ge het zo zijn, dat de prestaties van de heer Bolkestein als burgemeester er toe leiden, dat er weldra dank baarheid zal heersen over zijn komst! Ten slotte: een woord van hulde aan loco-burgemeester, wèthouder J. W. Kögeler en de wethouders voor de wyze, waarop zij gedurende het burgemeesterloze tijdperk de Middel burgse belangen hebben behartigd. Geen persoonlijke ongelukken. Gisterochtend om tien over half tien is on de spoorlijn Hilversum Utrecht brand uitgebroken in een trein, waarmee kinderen een school reisje maakten naar Arnhem. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het vuur woedde in de twee achterste rijtuigen. De trein kon tot stilstand worden gebracht om de Maartensdijkse brandweer gelegen heid te geven de brand te blussen. Het electrische bovennet brandde door, waardoor de hele lyn Utrecht Hilversum stroomloos kwam te staan. De kinderen konden de brandende rijtuigen gelukkig tijdig verlaten, zo dat er geen persooiilrjke ongelukken gebeurden. Zeventig kinderen, die wat overstuur waren, zijn naar Hilver sum teruggekeerd. De overige heb ben de reis in een andere trein voort gezet. Reizigers naar Hilversum, komen de van Utrecht, réisden Vrijdag via Baarn. Volgens mededeling van de brand weer te Maartensdijk zou de brand ontstaan zijn door het warm lopen van een dei* assen. De trein bestond uit zeven rijtuigen, waarvan de laat ste twee volkomen zijn uitgebrand. De leerlingen van vier Hilvérsumse scholen waren in drie groepen op reis naar Arnhem. Van de ruim 500 leerlin gen waren er.70 zo geschrokken, dat zij naar huis terugkeerden. Zij haddon iii een der uitgebrande couppé's geze ten. Waar moet Westerling naar toe De heer John Thiessen Jr., die door de verdediger van Westerling werd op geroepen als getuige a decharge bij de behandeling van diens zaak voor het Britse gerechtshof te Singapore ver klaarde bij zyn vertrek, dat Westerling nog niet weet naar welk land hij zich zal begeven in het geval, dat hij m vrijheid wordt gesteld. Drie buiten landse mogendheden hebben hem reeds asyl geboden, verklaarde de heer Thiessen, die voor zijn vertrek hon derden telefoontjes zou hebben gehad van mensen, die geschenken voor Wes terling wilden meegeven. Met hot luiden van de scheepshol van de „Van Galen", de torpedoboot- jager, die in de Meidagen van 1940 in de Rotterdamse haven is gezonken, opende Koningin Juliana de tentoor stelling „Rotterdam Ahoy". Daarna maakte H.M. een rondgang over het terrein. Verklaring opkomst van het England-Spiel Het vierde deel van het rapport der parlementaire enquête-commissie zal half Juli verschijnen. Het zal ruim 3000 pagina's tellen; te veel om in één band in te binden, weshalve dit „deel IV" in drie boeken zal ver schijnen. Dit zeer omvangrijke brok rapport zal vertellen van de gang van zaken bij de geheime diensten. Het zal verder zo vermeldt de aankondiging een afdoende ver klaring geven voor het feit. dat het England-Spiel mogelijk is geweest. Anti-communistische staking bij „Daily Worker". Het gehele personeel van de afdeling expeditie van het Engelse communisti sche blad „Daily Worker" is in staking gegaan, omdat een zo juist benoemde opzichter communist is. De stakingsleider verklaarde, dat niemand van de expeditie noch van het magazijn communist was. Het per soneel had twee pex*sonen voorgedra gen voor de functie van opzichter, doch zij werden ten behoeve van een communist voorbijgezien. De stakers waren van oordeel, zo zeide hij. dat be kwaamheid in het werk en niet de po litieke kleur doorslaggevend was. 150e troepentransportschip Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zal Zaterdagmorgen om 9 uur het troepentransportschip s.s. „Gene ral A. W. Greely" aan dc- Lloydkade te Rotterdam worden ontscheept. Dit is het 150ste schip dat met militairen uit Indonesië in Nederland aankomt. Het troepenschip „Grote Beer" wordt Maandagmorgen a.s. om streeks 5 uur voor de sluizen te IJmuiden verwacht. De ontscheping te Amsterdam begint, behoudens on voorziene omstandigheden, des mor gens te 10 uur. De ..Japara" op thuisreis van In donesië wordt Zondagmiddag a.s. om 15 uur te Rotterdam verwacht aan de Lloydkade. Debarkatie direct na aankomst. Vermoedelijk in October a.s. gereed Volop bedrijvigheid heerst er thans weer aan dc haven van Walsoorden, zij het dan niet zo zeer als gevolg van drnkke scheepvaart en het laden en lossen van goederen, dan wel van het voorbereidende werk om deze eertijds belangrijke en drukbezochte haven aanmerkelijk te kunnen ver beteren. Een verbetering overigens, die gezien de desolate toestand waarin de haven verkeert, zeker geen overbodige weelde is. ..Vóór de oorlog was het hier heel wat drukker", zo zeide ons ha venmeester A. Wullems, toen wij er eens een kykje gingen nemen. „Toen werd er hier in Walsoorden veel verscheept en aangevoerd. Maar door verschillende oorzaken en voor al door het toenemende goederen vervoer per auto is dat tijdens en na de oorlog sterk verminderd. Toch is er de laatste jaren weer enige op leving en in 1949 deden weer meer dan 300 schepen" de haver, aan." De heer Wullems vertelde verder, goede hoop te hebben, dat ook dit jaar de drukte zal toenemen, vooral omdat suikerbieten-vervoer per tram nu niet meer mogelijk is en de ves tiging van enkele industrieën in de onmiddellijke nabijheid van de ha ven, zoals een tegel- en betónfa- briek, vry zeker goederenvervoer via Walsoordens' haven mede zal brengen. Tot nu toe werden In deze haven in hoofdzaak verscheept suikerbie ten, aardappelen, stro. granen en hoefijzers, terwyl de aldaar geloste goederen voornamelijk bestonden uit bouwmaterialen, zand, grint, kunstmeststoffen en stukgoederen. Dit laatste tengevolge van het feit, dat Walsoorden nog een 5-tal beurt schippers op Rotterdam telt. MEER MOGELIJKHEDEN. De verbetering, die de haven zal ondergaan, bestaat hierin, dat langs de kade over een lengte van 220 m. een vlakke betonwand wordt aange bracht. waardoor een bestaande glooiing verdwijnt en de schepen straks tegen de kademuur kunnen aanleggen, hetgeen voor het laden en lossen van groot belang is. Bo vendien zal de haven dan ongeveer 21," m. breder worden. Bij het aanbrengen der verbetering wordt rekening gehouden met de mo gelijkheid, dat de haven later uitge diept zal worden, waardoor deze niet langer een z.g. getijhaven zou be hoeven te zijn en ook schepen van groter diepgang kunnen binnenlo pen. Thans is het zo. dat bij giertij vaar tuigen met een diepgang van 2.50 a 3 m. van de haven gebruik kunnen ma ken, terwijl bij doodtij deze diepgang slechts 2 m. mag bedragen. Na de tot standkoming der verbetering zal het mogelijk zijn de haven zo nodig 3% m. dieper te maken. OP HET WERK. Teneinde de benodigde betonnen „damplanken", waaruit de kademuur zal bestaan, te kunnen vervaardigen, heeft men een deel der kade verhoogd, en op deze verhoging is een bekisting aangebracht, waarin door een aantal I De haven van Walsoorden krijgt een mooie, nieuwe kade. Wetsontwerp ingediend bij de Tweede Kamer By de Tweede Kamer is Ingediend het wetsontwerp op een nieuwe organisatie van de sociale verzekering, dat ten doel heeft de uitvoering te vereenvoudigen, en meer eenheid te brengen in het stelsel. Een nieuwe gedachte in het ontwerp is de bedrijfstak ge wUze opbouw van de uitvoe ringsorganisatie, zoals voorgesteld in het rapport van een gemengde commissie, die de zaak bestudeerd heeft. Deze voorkeur voor het bedrijfstak werkende orgaan betekent, dat voor de thans bestaande algemene bedrijfs verenigingen in de nieuwe organisatie geen plaats meer is. In plaats daarvan zullen nieuwe be drijfsverenigingen worden opgericht per bedrijfstak, aan welke ook de uit voering van de ouderdomsverzekering in handen zal worden gelegd. De bedrijfsverenigingen zullen de uitsluitende dragers der verzekering worden Dit betekent, dat zij het vrij willige en particuliere karakter, dat zij bij de huidige ziekteverzekering be zitten. niet langer zullen behouden, doch meer het karakter krijgen van publiekrechtelijke organen, welke krachtens de wet gezag hebben ten aanzien van de personen. die van rechtswege bij haar verzekerd zijn. VERZEKERINGSRAAD. Het toezicht op de bedrijfsverenigin. gen is gelegd in handen van een cen traal orgaan, hetwelk de naam draagt van Sociale Verzekeringsraad. In deze sociale verzekeringsraad bebben naast vertegenwoordigers van de georgani seerde werkgevers en werknemers ook vertegenwoordigers van de over heid een plaats. Nieuwe onderhandelingen in Belgische textielstaking De Belgische minister van Econo mische Zaken, Gaston Eyskens, heeft de afgevaardigden van werknemers en werkgevers in dc Belgische tex tielindustrie ontvangen en met hen onderhandelingen gevoerd over een oplossing van de thans drie weken durende staking. Resultaten werden evenwel nog niet bereikt en de be sprekingen zullen won't i voortge zet. Intussen hebben de Gentse haven arbeiders besloten om uit solidariteit met de stakende textielarbeiders geen textielgoederen meer te laden of le lossen zolang het geschil duurt. Voorlopig nog geen goedkope aardappelen Indien de regènperiode. die 14 Jurii begon, iets meer neerslag gaat brengen, is er kans op lagere aardappelprijzen. De aardappeltelers geven echter nog niet veel hoop. Het gewas is schraal, de grond veel te droog en de velden vertonen vrij wat lege plekken. Boven dien schijnt er reeds behoorlijke vraag te zijn uit het buitenland voor eerste lingen pootgoed. Mocht er niet gauw enige regen van betekenis vallen, dan zal het, zo meent men in kringen van telers te Broek op Langendijk en omgeving, zeker Augus tus worden voor de aardappelen goed koop kunnen worden. Waarom Churchill geen socialist werd Het geviel, tijdens een in het Lagerhuis gehouden debat, dat David Kirkwood. een der socia listische leden, na een langduri ge afwezigheid wegens ziekte weer in het Britse parlement verscheen. De leider der con servatieve oppositie. Winston Churchill, stond op, begaf zich naar de zitplaatsen der socialis ten en verwelkomde Kirkwood. De Britse minister van Finan ciën, sir Stafford Cripps, die juist opstond om het woord te voeren, zeide: „Het verheugt mij de heer Churchill aan deze zijde van het Huis te zien". Hij voegde hieraan toe dat Churchill hem eens had aange boden socialist te worden, in dien sir Stafford een fles cham pagne zou drinken. Doch de so bere hoeder der Britse schatkist, die geheelonthouder en vegeta riër is, moest toegeven deze unieke kans. om de socialisti sche gelederen met de aanwezig heid van Churchill te verster ken. ongebruikt voorbij te heb ben laten gaan. De aangewezen verhouding tussen deze groepen vertegenwoordigers is een gelijk aantal vertegenwoordigers van de overheid, van de werkgevers en van de werknemers. Het denkbeeld van een centrale ad ministratie verdient overgenomen te worden. Het centraal administratiekantoor moet niet gezien worden als een cen trale instelling in een bepaalde plaats van het land. doch als een administra tief apparaat met. behalve een cen traal kantoor, een aantal districtskan toren. Ten aanzien van de ouderdomsverze kering zal het voeren van een eigen administratie door de bedrijfsvereni gingen niet dan bij hoge uitzondering en onder het stellen van zeer stringen te voorwaarden kunnen worden ver gund. Het komt de regering voor. dat het niet nodig is de status van de medische dienst wettelijk te regelen. Met het oog op de uitvoering der verschillende takken van verzekering door vakbedryfsverenigingen is het nodig het gehele bedrijfs- en beroeps leven te verdelen in onderdelen, welke een of een aantal overeenkomstige tak ken van bedrijf en beroep omvatten. Elk onderdeel vormt dan het werkge bied van een bedrijfsvereniging. Die verdeling dient evenals bij de werk loosheidswet te geschieden door de minister van sociale zaken. Er moet een restorgaan komen, dat al die werkgevers en' zelfstandigen, voor wie in een vakbedriifsvereniging (nog) geen plaats is cn alle verzeker den. die noch werknemer, noch zelf standige 2ijn, opvangt. Artikel 5 opent daarom de mogelijkheid tot oprichting van een zogenaamde algemene be drijfsvereniging. Bedrijfsverenigingen kunnen aan de sociale verzekeringsraad verzoeken de administratie in eigen beheer uit te voeren. werklieden de damplanken, die een lengte hebben van 11 m.. bij een breed te van 40 cm. en een dikte van 27 cm. worden gestort. In totaal heeft men er 540 van nodig, die in de havenbodem zullen worden geheid. Daarom moet 800 m3 beton en 200 ton ijzer wor den verwerkt. Het werk, dat wordt uitgevoerd door het aannemersbedrijf G. Schermers te Nieuwendyk (N.B.) en rond 200.000.- kost, vindt goede voortgang en of schoon het eerst medio December moet worden opgeleverd, is de verwachting, dat dit reeds bij de aanvang der bieten campagne. dus in October zal kunnen geschieden. Proefblokken van het te verwerken beton zijn reeds voor onderzoek opgezonden en zodra deze zijn goedgekeurd, hoopt men spoedig met het heiwerk een begin te maken. Als straks, na beëindiging van het werk. Walsoorden weer over een haven beschikt, die aan de eisen des tijds vol doet. zal het grotendeels afhangen van de verdere industrialisatie van het achterland" óf er nog ingrijpender verbeteringen wenselijk en gewettigd zijn. Dit laatste is wel de wens van de in woners in dit zo zeer op scheepvaart ingestelde dorpje en ook van de ge meente Hontenisse. waartoe Walsoor- den deel uitmaakt. KORTE PRED1CATIE ZONDAGSOVERDENKING. Van toe» af gingen vele zijner discipelen terug, en wandelde» niet meer met Hein". Joh. G 66. Het waren vele discipelen die va» Jezus weggingen, niet, om als ver- frischt door vacantie, tot Hem terug te keren, maar om niet meer met Hem te wandelen. Zij waren Hem ge volgd. Waaromf Jezus zegt zelf: Gij zoekt mij, niet omdat gij tekenen ge zien hebt. maar omdat gij van de broden gegeten hebt-" Het was louter aardsgez indheid, dat zij volgden. De tekenen die Jezus deed, waren wel wijzers naar Hem heen wijzende, die het brood des Levens is. Zij wandelden met Hem, niet om da: het hun om Hem te doen was. H komen tot Hem was geen recht ka men. Daarom zegt Jezus: ..Al wat de Vader mij geeft, zal tot mg komen." en, „Niemand kan tot mij konuu. tenzij, dat de Vaderdie mij gezonden heeft, hem trekkeen wederom .Jïiemand kan tot mij komen, tenzij het hem van de Vader gegeven zij." Werkelijk tot Jezus komen, zullen al leen zij, die de nood hunner ziel heb ben leren kennen, en nu gevoelen die Redder nodig te hebben, die hun in Jezus verkondigd wordt. Zoeken wij alleen het aardse, en bekommeren wij er ons niet overeen ziel te hebben, die behouden moet worden, dan is al ons komen tot Jezus niet liet ware. Als iedere kerkganger een flink be drag aan geld ontving, dan waren dc bedehuizen te klein. Alleen zy komen tot Jezus, die door de Vader getrok ken worden. Dat doet de Vader, door ons te bepalen bij het vergankelijke van al het aardseen door ons onbe vredigd met onszelf te maken. Het is de Vader, die ons waar schuwt dat wy, buiten Christus, ver loren zijn, en op de weg zijn voor eeu wig verloren te gaan. De Vader trekt ons, en het zyn koorden der Liefde, die ons behoud op het oog heeft. Wan neer wy ons vu niet verharden maar ons laten trekken en leiden, dan voert Hij ons in de diepte, zodat wy ons ais zondaren, overtreders zijner wet, als schuldigen en doemwaardigen leren kennen. Maar, om ons als zodanige» te leiden tot de gekruisigde Christus, die als het Lam Gods onze schuld droeg en betaalde, zodat wy zien hoe alles aan Hem heerlijk en begeerlijk is, en wjj ons aan Hem overgeven, het vertrouwen des harten op Hem stellen, en door een levend geloof aan Hem verbonden worden. Dan zyn wij „gegevenen des Vaders", die dan ook in waarheid tot Jezus komen. Hy is hun schat. Hun hart is nu bij Hem. Wie» al hun liefde toekomt, om dan ook nooit meer van Hem weg te gaan. Krabbe ndyke. J. BAARSLAG. TOENEMENDE BEWOLKING In de loop der dag weer toenemen de bewolking met in de middag hier en daar enige lichte regen. Zwakke tot matige wind uit Westelijke rich tingen. Ongeveer dezelfde tempera tuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1