PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Mr. dr. N. Bolkestein benoemd tot burgemeester van Middelburg Tegenstellingen leiden tot uitstel Benelux-conferentie DB BILT Als burgemeester kun je de dingen afwerken Geallieerde luchtmacht komt in Nederland oefenen SOLDATEN VERDUISTERDEN GELD UIT BRIEVEN OPNIEUW FRANSE SKYMASTER IN PERZISCHE GOLF GESTORT België heeft scherpe critiek op minister Stikker Vandaag Rumoer in Peru VOORSPELT: 193e Jaargang -No. 140 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant, Directie: 6* vaD de Velde en F. B. den Boer Adj W dè Pagter. Hoofdred.. G. Balllntljn. PLverv.s W. Leertouwer en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: f 3.90 p. kw.; fr p p. t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 16 Juni 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels 1: van 1—5 regels f 1—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walsti 58—60 tel 2355. 4 üjnen (b.g.g 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29, teL 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63, te). 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen: Brouwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr^CjeOMe^v In 1939 jongste Gedeputeerde in ons land (Van onze speciale verslaggever). „Bij K. B. is met ingang van 1 Juli 1950 benoemd tol burgemeester der gemeente Middelburg mr. dr. N. Bolkestein, thans lid van Gede puteerde Staten van de provincie Groningen. De heer Bolkestein is lid van de Party van de Arbeid". Aldus luidde het telexbericht, dat Donderdagmiddag een eind maak te aan de onzekerheid over de opvolging van wijlen jkr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburg als burgemeester van de Zeeuwse hoofdstad. Een telefoontje van enkele minuten was voldoende om van de nieu we burgemeester van Middelburg, mr. dr. N.* Bolkestein, de gerede toezegging te ontvangen voor een interview in de avondlijke uren. Weliswaar deed de opvolger van jhr. Sandberg 't aanbod om telefo nisch als vraaggesprek-object te fungeren, maar zelf was hij de eerste om toe te geven, dat het prettiger is om een stem niet alleen te lioren, maar de spreker van aangezicht tot aangezicht te zien. De nieuwe eerste burger van de hoofdstad van Zeeland woont in een villawylc van Groningen, Helpman, in een hustige strdat in een eenvou dige middenstandswoning. Een groot liuis heb ik niet, maar ik behoor tot degenen, die na de oorlog hun gezin hebben gesticht en U komt uit Middelburg en weet dus wat woningproblemen betekenen I RUSTIGE FIGUUR. Dat zijn de woorden, waarmede de interviewer begroet wordt door een slanke, middelmatig grote, rustige figuur, in het gelaat waarvan in de eerste plaats een klein zwart snor retje en een bril opvallen. Slechts se conden later is het gesprek in volle gang. De heer Bolkestein, is een vlot en prettig spreker, een onderhoudend verteller, geen man met wie een in terview een karwei is. De vorige burgemeester van Middel burg, de beer Sandberg, kende ik op twee wijzen. In de eerste plaats maakte ik met hem deel uit van het Utrechtsclie Studentencorps hij was als student één jaar ouder dan ik en in de tweede plaats hebben wij tijdens de oorlog sa men in Gestel gezeten. Vanzelfsprekend was er toen tussen oude studievrienden ogenblikkelijk een nauw contact en ik weet, dat Middelburg aan hem een be gaafd, moeilijk te vervangen magistraat verloren heeft. L£AX GESOLLICITEERD. Op onze vraag of het juist is, dat de heer Bolkestein. die zoals bekend lid van Gedeputeerde Staten van Gro-- ningen is, eerst laat naar het bur gemeesterschap van Middelburg ge solliciteerd heeft, luidt het antwoord bevestigend. Maar ik ben dankbaar, dat ik mijn benoeming ontvangen heb, want ik ambieer een burgemeesterschap. Stelt U het boven het lidmaat schap van een college van Ged. Sta ten luidde de wedervraag. Zeer zeker, aldus de heer Bol kestein. Ik had er namelijk be hoefte aan om eens iets anders te doen. Op 29-jarige leeftijd ben ik Gedeputeerde geworden; ik ben het nu elf jaar geweest en het aantrekkelijke van een burge meesterschap lijkt mij, dat je als burgemeester dichter op de feiten zit dan als Gedeputeerde. Een Ge deputeerde ziet wel grotere zaken, maar zuiver als probleem, een bur gemeester krijgt een zaak, een kwestie, als probleem ên als taak onderhanden. Hij werkt de dingen af in nauw contact met de mensen, die er onmiddellijk bij betrokken zijn en om wier levensbelangen het niet zelden gaat! XXX Dan schetst de heer Bolkestein zijn loopbaan. Hg werd in Den Haag ge boren. Zgn vader was de bekende Utrechtse hoogleraar in de oude ge schiedenis, prof. H. Bolkestein. Een oom van hem is de oud-minister van onderwijs Bolkestein. Gymnasium in Utrecht, Universiteit ook in Utrecht, afgestudeerd in 1933, en dan de praktijk van het leven. Ik werd adjunct-inspecteur der directe belastingen in 1935 en ben dat met genoegen gebleven tot in 1939, In dat jaar werd ik lid van de Provinciale Staten van Gronin gen en tegelijk Gedeputeerde, in welke functie mij financiën en „nat te waterstaat" (havens en kanalen) werden toebedeeld. Ik ben aangeble ven tot Februari 19-12, Toen werd een „verkeerde Commissaris" be noemd en het College van Ged. Sta ten nam en kreeg collectief ontslag. Op 4 Mei 1942 werd ik opge pakt en tot 20 April 1944 heb ik in Gestel gezeten. Die tijd heb ik be steed aan het voorbereiden en gro tendeels schrijven van mijn proef schrift. De titel? Die moet U zelf maar over schrijven, want het is een hele mond vol Inderdaad. Het was een mondvol. De titel luidt namelijk: „De invloed van de financiële politiek der over heid op de verdeling van lasten en baten over de tgd". Op dit proefschrift, aldus de heer Bolkestein, ben ik in 1948 ge promoveerd. Maar toen was ik al lang weer Gedeputeerde. Op 16 April 1945 werd Groningen bevrijd. Ik stond op de hoek van de straat, toen zij als laatste „bolwerk" de Provin ciale Griffie verlieten. Zij gingen er aan de éne kant uit, ik kwam als eerste Gedeputeerde langs de andere kant weer binnen POLITIEKE LOOPBAAN. Wij vroegen de heer Bolkestein, die zoals bekend tot de P. v. d. A. be hoort, ook naar zijn politieke loop baan. De nieuwe burgemeester van Middelburg was als student niet al leen corpslid, maar tevens lid van de Soc. Dem. Studentenclub» Na zijn studietijd werd hij lid van de S.D.A. P., tijdens dc oorlog van de Nedcr- Mr. dl*. N. Bolkestein werd 27 Juli 1910 in Den Haag gebo ren. Hij bezocht het Stedelijk Gymnasium aldaar en deed in 1929 eindexamen. Daarna stu deerde hij aan de Utrechtse Universiteit rechten, welke studie op 6 April 1933 met het doctoraal examen bekroond werd. Mr. Bolkestein vestigde zich als advocaat en procureur in Amsterdam, maar werd reeds in 1935 adjunct-inspecteur der directe belastingen. In 1939 werd hij gekozen tot lid van de Provinciale Staten van Groningen voor de SDAP en tegelijkertijd ook tot lid van het College van Gedeputeerde Staten. Hij was secretaris van de federatie Veendam van de SDAP. Als lid van Ged. Sta ten was hij toen, in zgn 29ste jaar, het jongste G.S.-lid van ons land. Zijn ambtsperiode als Gedepu teerde werd slechts onderbro ken in de bezettingstijd, gedu rende welke de heer Bolke stein ook nog enige tijd ge vangene van de Duitsers" in St. Michielsgestel was. Mr. Bolkestein is gehuwd en vader van twee dochtertjes. Wederom overwirming voor Labourregering LAGERHUIS RECORDTIJD IN VERGADERING. Een motie van de oppositie tot af schaffing der belasting op voertuigen voor zakelijk gebruik is gisteren in het Britse Lagerhuis met 295 tegen 285 stemmen verworpen. Het betreft een verkoopbelasting van 33 1/3 procent. Een amendement van de oppositie tot opheffing van de ex tra-belasting op benzine, niet gebruikt voor het vervoer ïangs de weg. werd met 295 tegen 281 stemmen, evenals een amendement, ter opheffing van de belasting op benzine voor vliegtuigen (294 tegen 281). Een nederlaag op een der vier amendementen zou de rege ring mogelijk tot aftreding hebben ge noopt. Het Lagerhuis was 16 uur, en 20 mi nuten bijeengeweest - de langste ver gadering van het huidige parlement. De liberalen stemden met de conser vatieven mee. Gemeentesecretaris van Geldrop pleegde fraude Op vermoeden van fraude in 1934 gepleegd is A. C. B., secretaris-pen ningmeester van het burgerlijk arm bestuur en tevens gemeentesecre taris der gemeente Geldrop. gearres teerd. De functionaris, die in zijn ge meente groot aanzien' genoot, heeft <*en volledige bekentenis afgelegd. 1 landse Unie en na de oorlog weer van de Partij van de Arbeid, thans is hij lid van de Partijraad dezer partij. Gevraagd naar zijn 'werkzaamhe den na de oorlog, merkte de heer Bolkestein nog op, dat hij het in die jaren zeer druk heeft gehad. Hij was nl. niet slechts Gedeputeerde, maar tevens raadsheer van de Groninger Kamer van het Bijz. Gerechtshof te Leeuwarden. Bovendien vervult hij sedert 1948 een leeropdracht aan de Universiteit te Groningen in de open bare financiën. Drie functies dus, die veel tijd vergen. En nu komt Zeeland, besloot de heer Bolkestein het interview. Ik ken Zeeland niet, maar ik heb er veel goeds van ge hoord. Ik laat natuurlijk in Groningen veel achter, maar verlang er naar mijn nieuwe werk te beginnen. Middelburg lijkt me een prettige, nog altijd mooie stad en ik geloof, dat ik geen betere genlfeente had kunnen verlangen. Ik ben natuurlijk erg benieuwd of er een huis voor me is. Hebt U daar enig idee van? Ons hoofdschudden was kennelijk een teleurstelling, maar onze verzekering, dat het wel zal loslopen, deed het zon netje weer doorbreken. Natuurlijk ratelde tijdens dit on derhoud vele malen de telefoon en de nieuwe Middelburgse burgemees ter moest dan gelukwensen in ont vangst nemen. "Van de pauzes maak ten wij gebruik om mevrouw Bolke- sein te interviewen, met wie de bur gemeester in 1946 huwde. MEVROUW BOLKESTEIN. Mevrouw Bolkestein is een Gro ningse en heeft aan de universiteit aldaar voor arts gestudeerd. Na de beëindiging van haar studie volgde en voltooide zij de opleiding tot iSn- derarts. Maar zoals het zo vaak gaat, ging het ook nu, lacht zij. Toen ik klaar was, trouwde ik en nu heb ik twee schatten van dochtertjes: Ca- thrientje, die drie jaar is, en Hansje, die anderhalf jaar oud is. Voor mijn man vind ik het heer lijk, dat hij burgemeester is gewor den, vertrouwde mevrouw Bolke stein ons nog toe. Weet U, veel meer dan politicus, is hg bestuurder en hij krijgt nu ook op dit gebied gelegen heid om de dingen, waarnaar hij ver langd heeft, tot praktijk te gaan ma ken. Toen werden de rollen omgekeerd. De heer Bolkestein ging op de inter viewersplaats zitten en vroeg hon derduit over Middelburg in het bij zonder en Zeeland in het algemeen. DE INSTALLATIE. Eerstdaags komt de heer Bolkestein naar Middelburg om kennis met stad en secretarie-personeel te maken. In de loop van Juli zal zijn installatie plaats vinden, maar de datum hiervan is nog niet vast gesteld. - In Groningen geniet de heer Bolke stein een zeer goede reputatie. Men waardeert hem als een zeer bekwaam be stuursman, die door zijn vriendelijk karakter ieder voor zich weet te winnen. DE NIEUWE BURGE^ÏEESTER VAN MIDDELBURG Naar het ANP verneemt zullen de grote internationale luchtmanoeuvres de oefening Cupola, dit jaar in Ne derland gehouden worden. Ze zullen onder leiding staan van Air-Chiei-Mav- shall Sir James Robb, commandant van de West-Europese luchtstrijd krachten', die zgn hoofdkwartier zal vestigen in het Grand-Hotel te Sche- veningen. Vorig jaar werden deze oefeningen onder de naam „Opera tion Bulldog" in Engeland gehouden in de maand September en men mag verwachten, dat omstreeks datzelfde tijdstip dit jaar de oefeningen zullen plaats hebben. Massa-proces voor de Krijgsraad (Van onze speciale verslaggever). De staat is voor meer dan een millioen benadeeld aan deviezen door het verzenden van geld in brieven aan militairen in Indonesië, aldus de auditeur-militair van de Krggsraad te Velde in Den Haag, waarvoor Don derdagmorgen een groot aantal militairen terecht stond, die zich ln de loop van de tijd hadden schuldig gemaakt aan diefstallen van bankbiljet ten uit deze brieven. Zij waren verbonden aan de afd. „Doorlichting" bij de Veldpost, welke te Amsterdam was ondergebracht. Mede door een gebrekkig systeem aan controle werd het de verdach ten wel zeer gemakkelijk gemaakt om zich aan het geld, dat anderen toekwam, te verrijken ten koste van hun kameraden in Indonesië, die veelal ook brieven zelf niet ontvin gen, omdat deze na de gepleegde verduistering werden vernietigd. Zij speculeerden hierbij op het feit. dat het doorzenden van geld per brief een deviezenovertreding" is, zodat de afzenders zich niet durfden beklagen, wanneer de brief zijn be stemming niet bereikte. De aldus vfrduisterde bedragen va rieerden van 7400.tot 45. terwijl de periode, waarin de mis drijven werden gepleegd, liep over een tijdsduur van ten hoogste een jaar. Sommigen waren slechts enke le weken op de afdeling doorlichting werkzaam, toen de fraude door een louter toeval werd ontdekt. Daar zij kramen uit alle delen van het land, waren zij bezweken voor de verleiding, die een stad als Am sterdam nu eenmaal biedt. Nadat allèn door de president aan een verhoor waren onderworpen. Merkwaardige overeenko mst met ramp van Dinsdag Sabotage of toeval? Een Skymaster van de Air France met 43 passagiers en een bemanning van aebt koppen is gistermiddag vroeg bijna op dezelfde plaats, waar Dinsdag een dergelijk vliegtuig neerstortte, in de zee bü Bahrein verongelukt. Bij Het ongeluk van Dinsdag kwa men 45 van de 51 personen, die zich aan boord bevonden, om het leven. Beide vliegtuigen waren op weg van Saigon naar Frankrijk. Zij zijn onder bijna gelijke omstandigheden neerge stort. Het tweede ongeluk gebeurde zelfs op bijna dezelfde tijd als de ramp van Dinsdag. Twee overlevenden van het veron gelukte toestel zijn opgepikt door de „Talisse" van. de maatschappij Neder land. die op weg is van Basrah naar Karatsji en te Barein aan land ge bracht. De Franse commissie van onderzoek De directie der Stoomvaartmij. Ne derland is uitgebreid door de benoeming van mr. J. A. G. Jonckheer tot direc teur. heeft besloten het landen en starten bij nacht op het vliegveld van het eiland Bahrein te verbieden. ..BELANGRIJKE POLITIEKE PERSONEN". De directeur van de Air France ver klaarde van mening te zgn, dat van een mechanisch defect of een fout van de bemanning geen sprake kan zgn. In luchtvaartkringen te Saigon op perde men de veronderstelling, dat men zich vergist kan hebben wat de hoogte betreft, indien de controletoren van Bahrein nagelaten heeft de veran derde luchtdruk te melden of verkeer de inlichtingen heeft uitgezonden. Tot de passagiers van het toestel, dat Donderdag is verongelukt, behoor den 12 kipderen en twee zuigelingen. Volgens Reuter heeft de directeur, generaal van de Air Franse meege deeld, dat zich „belangrijke politieke personen" aan boord bevonden. Tot gisteravond zouden er 14 over levenden zijn. Volgens A.F.P. heeft een functiona-, ris van „Air France" verklaard, dat sabotage niet uitgesloten wordt ge acht. „Een gedachte marcheert op", zegt de New York Times Het schijnt, dat achter het uitstel van de Benelux-conferentie te Oostende meer zit, dan de wens om in verband met" de vele besprekingen binnen tie O.E.E.S. een geschikter tjjdstip te vinden dan eind Juni. De oorzaak zou veeleer zgn een tegenstelling tussen de ministers Stikker en Van Zeeland over de voorgestelde Europese betalingsunïe. België heeft ge dreigd zijn medewerking aan de oprichting van deze betalingsunie te weigeren. In dat geval zou het moeilijk worden de Belgisch-Nederlandse handel verder te financieren. Tijdens besprekingen in Parijs is er op, dat niet alleen de regering, doch een meningsverschil ontstaan tussen de Belgische en de Britse delegatie over een voorgestelde regeling van het Eu ropese betalingsverkeer. De Belgen achtten het onmogelijk hiervoor nieu. we credieten ter beschikking te stel len, zoals de Britten verzochten. De Nederlandse delegatie stelde zich ach ter het Britse standpunt en daarover is men in Brussel weinig te spreken. Men acht dit in strijd met de Benelux- solidariteit. De Belgische premier, Duvieusart, had gistermiddag een onderhoud met de Nederlandse ambassadeur in Brus sel, waarbij de kwestie waarschijnlijk ter sprake is gekomen. De Brusselse ochtendbladen juichten gisteren eensgezind de beslissing toe van de regering om niet deel te ne men aan een Europese betalingsunie, als dat de verplichting zou opleggen opnieuw credieten te verstrekken. Het socialistische blad „Le Peuple" schreef niet te kunnen begrijpen hoe men België een dergelijke voorwaarde heeft kunnen opleggen. Het blad wijst outcu W ICgCIUIS, UULII ook de leiders der oppositie het geheel eens zijn met de beslissing. De Libre Belgique schreef: „In het ministerieel comité werd men getrof fen door de egoïstische houding der Nederlanders, die eens te meer de Bel gen koudweg hebben laten vallen te Parijs, nadat hun persoonlijke plannen waren verwezenlijkt. In de opinie van de Belgische regering levert dit een groot gevaar op voor Benelux, en de heer Van Zeeland heeft dit duidelijk aan de heer Stikker medegedeeld". HET PLAN-STIKKER. Wat het plan-Stikker betreft, schreef het blad: „Het plan-Stikker, waartegen door België reeds van het begin af stelling werd genomen, is op ongehoor de wijze doordrenkt van dirigistische ideeën. Het systeem van subsidies op het internationale plan vertoont alle nadelen en meer nog van de binnen landse subsidies. Ziet men b.v. reeds de Nederlandse kolenmijnen subsidies verlenen aan de Belgische? Zou de Ned. landbouw de premie betalen, welke België aan zijn kaasfabrikan ten uitbetaalt? Het plan-Stikker is dus niets anders dan een dirigistisch initia tief, dat niet dienstbaar gemaakt kan worden aan de reorganisatie van Eu ropa". De reacties in de Britse en Ameri kaanse pers over het plan-Stikker zijn veel gunstiger. De „New York Times" zette boven een hoofdartikel „een ge dachte marcheert op" en schreef erin, dat degenen, die de Europese eenwor ding in de weg willen staan de reacti- onnairen van onze tijd worden. De „Ti mes" vond het plan-Stikker een con structieve poging, maar voorzag toch grote moeilijkheden. In Parijs is het plan met instemming begroet. Het vertoont in zijn doelstel lingen enige gelijkenis met het plan- Schuman. zo luidde een der commen taren, maar brengt toch niet zoveel nieuwigheden. Het moet dan ook zeer grondig onderzocht worden. Jeugdige boffers naar Amerika Een 15-jarige Haagse schooljongen is uitverkoren om met nog twintig scho lieren uit andere Europese landen een zesweekse vacantie door te brengen in de Ver. Staten. Rob Leopold heet de gelukkige; hij zit in de derde klas van het Ned. Lyceum in Den Haag. Enke le weken geleden stuurde de rector van het lyceum hem naar het ministe rie van O, K. en W. als candidaat voor deze Amerikaanse vacantiereis, die uitgaat van de „Youth Incorporated" in Nashville (Tennessee). En zowaar werd Rob uit een groot aantal liefheb bers gekozen! Vier Nederlandse padvindsters van 18, 19 en 20 jaar vertrokken gisteravond uit Den Haag om eveneens een reis naar Amerika te maken. Zij zijn sa men met vier Franse en vier Engelse padvindsters door de „Girl Scouts of Amerika" uitgenodigd. Het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan Gelderland zal op 10 Juli in Wageningen beginnen. hield de auditeur-militair zijn requi sitoir. Hij kwalificeerde de gepleeg de misdaden als verduistering ge pleegd in de functie van een ambte naar. De mensen, die het geldillegaal hebben verstuurd zo ging hij voort kunnen zich er op beroe men, de schuld te zijn, dat hier zo veel jonge mensen terecht staan. Hiex-na was het woord aan de ver- dediger, mr. A. Smink uit Den Haag, die niet minder dan zeventien der vei'dachten bijstond. Hij had zijn plei dooi gebaseerd op de omstandigheid, dat de vei'dachten voor een zeer moeilijk dilemma waren geplaatst. Want zo zei mr. Smink mijn cliënten hadden de keuze tussen het opvolgen van het bevel om de brie ven met geld bij de Officier van Justitie te deponeren, waarmee zij de ouders van hun kameraden in Indonesië in ernstige moeilijkheden zouden hebben gebracht, ofwel de brieven door te sturen, waarmee zij zich zelf medeplichtig maakten aan deviezenovertreding. Hierdoor kwa men zg min of meer in de positie van overmacht. Op grond van de positie „overmacht" vroeg de raadsman vrijspraak, of in dien de Krggsraad onverhoopt met zijn zienswijze niet accoord kon gaan, de uiterste clementie. De Krggsraad, die kort na de zit ting uitspraak deed. deelde straffen uit met een gemiddelde van zes maanden gevangenissti-af met aftrek voor ieder der verdachten, waarvan bij sommigen nog een gedeelte voor waardelijk werd opgelegd. viert koning Gustaaf van Zweden zgn 92ste verjaardag; bestaat de Kon. Ned. Pe troleum Mij. 60 jaax*. Opstandelingen overmeesterden stad, doch zijn verslagen Communistische opstandelingen, die gisteren de tweede stad van Peru, Arequipa, hebben overmees terd, zijn blijkens een regeringscom- muniqué inmiddels verslagen. Onbevestigde berichten spreken van meer dan 50 doden en 200 ge wonden als gevolg van deze relletjes. De leider van de opstand, dr. Juan Mostajo, door de regering een com munist genoemd, was Zondag uitge schakeld als candidaat voor het vice- px*esidentschap, omdat generaal Er nesto Montagne. die eveneens candi daat was, volgens de autoriteiten „zijn candidatuur door frauduleuze documenten" gesteund had. Hierdoor blijft als enige candidaat over generaal Manual Odria, die in October 1948 tijdens een militaire op stand de regering van president Ri- vex*o omverwierp, en de macht aan zich trok. Geen godsdienstvrijheid in Oost-Duitsland PROTEST VAN KARDINAAL VON PREYSING Er is geen godsdienstvrijheid in de Oostduit.se Republiek, zo heeft kar dinaal von Preysing, de katholieke bisschop van Berlijn, Donderdag ver klaard. Iedere loyale katholiek in Oost- Duitsland weet uit eigen ei*varing, dat de in de grondwet gewaarborgde vrjjheid van geloof en geweten niet bestaat. De kerkelgke leiders hebben ver schillende malen stappen gedaan bij de Oostduitse regering om de gods dienstvrijheid gewaarborgd te krij gen. Deze stappeir zijn echter door de Oostduitse regeringsvertegen woordigers verkeerd uitgelegd en ten onrechte 'n politieke strijd genoemd, aldus de kardinaal. Weer wapens uit Amerika. In de nacht van Dinsdag op Woens dag is te Rotterdam aangekomen het 5086 ton metende Amerikaanse s.s. ,,Cape Race" met een lading stukgoed aan boord, waaronder zich wapenen bevonden, die in het kader van het Atlantisch Pact worden geleverd. De lossing had een normaal verloop. WISSELEND BEWOLKT. Wisselende bewolking met nog slechts hier en daar een enkel buitje. Zwakke tot matige Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1