KAPPIE en de Stad oan looor Gouddorst Sport en wedstrijden Nieuwe, grote hulp op wasdag BOUWMATERIALEN WERDEN TE DUUR VERKOCHT '4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 15 JUNI 1950 TAFELTENNIS Richard Bergmann geschorst. De wereldkampioen tafeltennis Ri chard Bergmann is met ingang van 30 Juni a.s. voor onbepaalde tijd ge schorst door de Engelse tafeltennis bond wegens inbreuk op de reglemen ten met betrekking tot een tournee naar het buitenland. Aan alle bij de internationale tafel tennis federatie aangesloten bonden is verzocht de schorsingsmaatregel over te nemen. VOETBAL AMBTENAREN VOETBALDEN Ambtenaren van de dienst Invfer- rechten en Accijnzen hebben te Ter- neuzen een voetbalwedstrijd ge speeld. Het ging tussen een elftal van Beveland en Walcheren en een elftal uit Zeeuwsch Vlaanderen. De wedstrijd was weinig spannend, be halve voor de doelverdedigers, die beiden goed werk gedaan hebben. De Walcheren-Beveland-combinatie won KERKNIEUWS. De Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk. De morgen- en middagzitting van rah de formulieren' en gebeden bevatten en samen met de liederenbundel en belijdenisgeschriften het kerkboek vormen. De voorzitter stele aan de orde van behandeling enkele fontiu- lieren ter bediening van de doop. Het klassieke, thans in gebruik zijn de formulier, is reeds in een vori ge vergadering ongewijzigd aan vaard. De commissie voor het dienstboek stelde vier andere formulieren voor, waarvan II en in thans in behan deling kwamen. Formulier II beoogt een verkorting van het klassieke te zijn. Zonder de opzettelijke formu lering voor de kinderdoop te geven, is de roeping der kinderen (Marcus X) ingevoegd. Een facultatieve in voering van een toespraak na de doopsbediening. wenst de meerder heid der Synode niet. Bij de behandeling van formulier III ontspon zich een langdurige dis cussie. waarbij tal van vragen naar voren kwamen. Dit formulier be weegt zich in de lijn van het doou- rapport, in 194.7 door de Synode uitgebracht aan de ..Eglise Refor- mée de France." Dit rapport werd samengesteld door prof. dr. Th. L. Haitjema en dr G. Oorthuys. en ver dedigt op bijbelse en leerstellige gronden de bediening van de kinder doop tegenover degenen, die hier aan twijfel uitspreken. In de avondzitting kwam de Psalm berijming aan de orde. Een verzoek van ds. F. E. T. Kelling te Visvliet, in een open brief neergelegd, om de mogelijkheid te openen in de godsdienstoefeningen- de btmdel-Has- Ser te gebruiken naast de bestaande erijming. werd van de hand ge wezen. In de eredienst zijn slechts toegelaten als Pslam- en Gezangen- boek- de berijming 1773 der Psal men (thans in gebruik) en de Ge zangenbundel 1805. 1866 en 1936. Met de opmerkingen van ds. Kei ling zal de commissie voor de nieu we Psalmberijming evenwel rekening houden. Uit de besprekingen bleek overi gens nogmaals, dat de Synode, in te genstelling met hetgeen van andere zijde wordt beweerd, tegenover de uitgeefster van de liederenbundel der leerk, volkomen vrij staat bij het ne men van beslissingen. Generale Synode der Gereformeerde Kerken. In de Valkenboskerk te 's-Gravenha- ge is de slotzitting van de Generale Synode der Gereformeerde Kerken ge houden. Zij werd geopend door de praeses. dr. J. Hoek van 's-Gravenhage- West. die een rede hield, waarin hij de leden welkom heette en met dankbaar heid constateerde dat sedert de vorige zitting der Synode, drie maanden gele den. velen zich met de Geref. Kerken herenigd hebben. Wel is het niet tot een massale hereniging gekomen, wat ook niet te verwachten viel. Verschei dene leden van de z.g. vrijgemaakte kerken, met name verschillende leiden de figuren, nemen een anti-thetischer houding aan. De toon is bitterder ge worden en er worden uitlatingen ver nomen. die kortweg ontstellend en ver bijsterend zijn, aldus spr. Daarmede is het uitzicht op de hereniging niet hoopvoller geworden. Maar God is machtig om te verwerkelijken wat mensen onmoselijk schijnt en daarom, aldus 'spr.. stellen wij deze zaak ver trouwend in Zijn hand. Spr. zei dat de Synode samenkomt tot afdoening van die zendingszaken die op een vorige zitting nog niet kon den worden afgehandeld Ze scheppen een nieuwe terreinverdeling op het 7endingsveld. een met de Javaanse en Chinese kerken op midden-Ja va te sluiten overeenkomst inzake de missi- onnaire predikanten, belast met de op leiding of met een bijzondere opdracht inzake de overdracht van bepaalde ge bouwen. Dan moet de Synode nog be handelen het rapport van de commis sie voor de taakomschrijving van de te beroepen predikant voor de geestelijke verzorging der gevangenen. Er is een groot aantal ingekomen stukken en het moderamen stelt voor alleen die af te doen die het meest urgent zijn. De Sy node hoopt in één dag klaar te komen. Woorden van grote waardering en dank richtte spr. tot prof. dr. J. Rid derbos. die zojuist als hoogleraar is af getreden en aan wie de Geref. Kerken veel te danken hebben. PROP. EXAMEN GODGELEERDHEID Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het propadeutisch examen in de Godgeleerdheid de heer J. A. Don uit Middelburg. NEDERLAND—FRANKRIJK (MILITAIR) 4—4. Het Nederlandse militaire elftal wist j Dinsdagavond te Haarlem tegen i Frankrijk een 44 gelijk spel te be- j vechten. De ruststand was 2—0 voor I de Franse militairen. Clavan scoorde driemaal. WIELRENNEN Wim van Est tweede in Parijs MAAR HET PUBLIEK ZAG HEM ALS EERSTE OVER DE STREEP GAAN. Op de Buffalo baan te Parijs is een z.g. revanche van BordeauxParijs verreden achter Derny motoren over 100 km. De Fransman Idee werd eerste gklasseerd in 1 uur 55 min. 40 sec. met wiel voorsprong op Wim van Est. De meeste toeschouwers waren het met deze beslissing niet eens: Zij had den van Est als eerste over de streep zien gaan DAMMEN Brandenburg nam de leiding. IN DE STRIJD OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND De in Goes gespeelde partij tussen Boogaard en Brandenburg is door laatstgenoemde gewonnen, waardoor hij de leiding in de herkamp genomen heeft. Deze voorsprong is zeer belang rijk, omdat de punten in dit kleine tournooi zeer kostbaar zijn. De partij ging lange tijd gelijk op. waarbij beide spelers over de lange vleugel tot aanval trachtten te komen In een vrij ingewikkelde stelling van elk 9 stukken werd Boogaard het slachtoffer van een verrassende, doch tamelijk eenvoudige combinatie, welke regds eerder gedreigd had. De stand is nu: 1. F. Brandenburg. Burgh: 2 uit 1: 2 W, Boogaard. Middelburg: 2 uit 2; 3 J L. Strooband Jr. 0 uit 1 Volgende week wordt in Goes de partij BrandenburgStrooband Jr. ge speeld en in Middelburg de partij Boo gaardStrooband Jr. 13. Uren lang gebeur de er niets, behalve 't geluid van de tam tam, dat soms ster- ker, en dan weer zwakker werd. Het hart van de maat klopte luid, en zijn ogen keken schichtig naar de oevers. „Het bevalt mij niet!" dacht hy. ..Er kan van alles gebeuren! Wat moet ik doen!" De maat kon niets doen. Zijn trillende handen draaiden aan het stuurrad. Het werd schemerig, en toen de maat toeval lig even recht vooruit keek, zag hij de gro te open muil van een krokodil, vlak vóór 't schip. Hij gaf een langgerekte gil, en en net op datzelfde moment, schoot er een pijl langs zrjn neus. De maat stond een ogen blik met verdraaide ogen te kijken, en toen holde hij. zo vlug als zijn benen hem konden dragen het trapje van de brug af. Kappie had niet eens tijd om er iets van te zeggen, want ook hij had de pijl gezien. „Ze schieten op ons!" zei hij. „Dit wordt te gek! Dit wordt gevaarlijk!" „Dat hoort er by!" zei de Baron op juichen de toon. „Vergiftige pijlen! Prachtig! Het kan niet mooier! Dat we dit zelf mee mogen ma ken! Ik vind..." Verder kwam hy niet, want er schoot ineens een pijl pal tussen de gezichten van Kappie en de Baron door. Het scheelde maar een haar, of het ding was in een neus van één van beiden terecht gekomen! Opzienbarende toepassing van Actief V/it SENSATIONELE TRIOMFTOCHT. Alle lezeressen kennen natuurlijk het ene of het andere zelfwerken de wasmiddel. De verbreiding van het zelfwerkende wasmiddel bete kende indertijd een uitkomst. Boe nen en wrijven vervielen geheel. Thans echter is het zelfwerkende wasmiddel in een nieuw stadium gekomen. Dobbelman in Nijmegen slaagde erin, haar Castella Zelf werkend Wasmiddel geheel nieuwe eigenschappen mee te geven door de toepassing van Actief Wit. Dit maakt het de huisvrouw mogelijk de methode van het optisch ble ken toe te passen: een werkwijze, die vroeger alleen door scheikundi gen kon worden toegepast. De re sultaten overtreffen iedere ver wachting. De was wordt vele en vele malen helderder. Wit goed glinstert U tegen, kleuren worden als nieuw, weefsels worden soepel en zacht. Wie met het verbluffend effect van Castella kennis maakt, verwondert zich niet over de sen sationele triomf van dit nieuwe wasmiddel. TUCHTRECHTER VOOR DE PRIJZEN. Handelaren stonden te Middelburg terecht Verkoop van bouwmaterialen tegen te hoge prijzen vormden weer het onderwerp van een aantal zaken voor de Tuchtrechter voor de Pry zen te Middelburg. Deze legde een aantal flinke boeten op. Nummer één was J. B. uit St. Jansteen. die toegaf te hoge prij zen te hebben berekend. Hij zei niet anders te hebben kunnen handelen, o.m. omdat de vervoerskosten zeer hoog waren. Volgens een getuige- deskundige van het Directoraat-Ge neraal voor de Prijzen heeft B. er fout aan gedaan de internationale .vervoerstarieven aan te houden. De Tuchtrechter achtte het ten laste gelegde bewezen. De in reke ning gebrachte prijzen voor dakpan nen waren inderdaad veel te hoog; hij legde voor dit punt een boete op van 20 met ontneming van het be haalde vooordeel tot 150. De ste nen werden afgedaan met een boete van 10 met ontneming van het be haalde voordeel tot een bedrag van 100. Voor het niet voldoen aan de calculatie-voorschriften werd 'n boete opgelegd van 10. D. F. te Hulst verkocht zand zon der de prrjsvoorschriften juist toe te passen. Verdachte gaf toe hoge bedragen in rekening te hebben ge bracht, volgens hem echter niet tè hoge. Boete 20 met ontneming van het behaalde voordeel tot 750, waarbij de Tuchtrechter er rekening mee hield, dat door verstuiving en krimp, een verlies was opgetreden NOG EEN HULSTENAAR E. F., odk een Hulstenaar, was eveneens in overtreding geweest ten aanzien van de prijsberekening voor bouwmaterialen. De gemachtigde van de verdachte gaf dit toe. Wat de calculatie betreft is men echter in de war geraakt door een brief van de vakgroep. Bij de leveling van stenen zou volgens de gemachtigde j echter juist zijn gecalculeerd. De t Vrachtkosten waren hoog, daar de stenen uit België kwamen. Volgens een deskundige had verdachte ten aanzien van de levering van pannen een lager winstpercentage moeten nemen. De Tuchtrechter legde we gens het niet voldoen van de calcu latievoorschriften een boete op van 10. voor de levering van de pannen een zelfde boete met ontneming van het behaalde voordeel tot een som van 150 en vóór de levering van stenen 10 boete met ontneming van het behaalde voordeel tot ee"n bedrag van 1000. Aan S. I.. uit St. Jansteen, die een gedeelte van haar huis tegen veel te hoge prijs had verhuurd, werd een boete opgelegd van 40, aan C. v. d. B.. die los land tegen te hoge prijzen had verpacht, een boete van 10. Op valse papieren getrouwd Een 54-jarige schipper uit Rotter dam maakte in de oorlog te Karls ruhe kennis met een juffrouw, met wie hij wilde huwen. De papieren waren spoedig in orde, maar de Duitse autoriteiten gaven tenslotte toch geen toestemming tot het hu- wel yk. De trouwparty ging niet door. Wat later maakte de schipper weer kennis, en nu met de 33-jarige I. B. Hij trouwde in 1945 te Mün- chen met haar, gebruik makende van de papieren van zijn eerste verloofde. Het bedrog kwam echter uit, zodat de Rotterdamse politie tegen de schipper proces-verbaal opmaakte. I.B. zal nu met haar kind naar Duitsland worden teruggestuurd, omdat dit huwelijk ongeldig is. Te Heerhugowaard werd de 26-jarige A. de Koning uit Wognum bij een motor ongeluk gedood. De duopassagier werd zwaar gewond. LEZERS SCHRIJVEN-.. STEUNT DE COLLECTE VOOR DE RECLASSERING. Zaterdag 17 Juni zal weer de jaar lijkse collecte gehouden worden voor de Reclassering. Mogen we ook dit jaar een beroep doen op Uw barmhartigheid en naas tenliefde door hulp te bieden aan de instellingen, die o.m. zich beijveren om ontslagen gevangenen en voorwaar- delijk veroordeelden zo mogelijk te behoeden voor herhaling van misdrijf? Instellingen van alle gezindten ont vangen hun aandeel uit de opbrengst van deze collecte. We bevelen deze collecte hartelijk aan. Tevens verwijzen we de lezers naai de puzzle, die in de Reclasseringskrant wordt opgenomen. Het Comité Reclasseringsdag: 1950 tc Goes. Minister van den Brink over de Holland-Fair. De minister van economische za ken heeft geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Nederhorst, naar aanleiding van klachten van Amerikaanse zakenlie den over de organisatie van de „Hol land Fair." De minister wees er op dat Amerikaanse zakenlieden "J eisen plegen te stellen, van de door hen te betrekken goederen. Door nu de Holland Fair te organiseren werd de gelegenheid geschapen om met deze zakenlieden in nauwer con tact te treden. Van gebrek aan voorlichting kan volgens de minis ter niet gesproken worden. Het doel van deze Holland Fair was na te gaan, welke export-mogelijkheden er voor Nederland in Amerika be staan, zodat het geheel niet ver wonderlijk is, dat de deelnemende bedrijven bij het bepalen van hun reservevoorraad aan de lage kant bleven. Twee in de Nederlandse zaken wereld naar voren gebrachte klach- ten omtrent te lange leveringstijden zijn bij onderzoek ongegrond geble ken. Ten slotte wees de minister er op, dat hij van de administrateur van de E. C. A. te Washington, de heer Paul Hoffman, een schrijven heeft ontvangen, waarin deze zijn geluk wensen aanbiedt met de resultaten Amsterdamse Beurs 13 Juni 14 Juni Nederland 1948 (3',i) 100?» 100% dito 1947 <3F;) 3 98-% 98% dito 1937 3 98% 98% Dollar-lening 1947 3% 97% 97% Investeringscert. 3 99% 99% Nederland 1962—64 99% 99 ?i Nederland 1962—64 100 100 Nederland N.W.S. 2yz 81 80?i, Spaarc. f 100 2'/a% 100% Indië 1937 A 3 95% 95% Grootboek 1946 3 98 98 Ned. Ind. Hand. B 87% 87% Ned. Handelmij. 151 147 Yi AKU 167 168% Bergh s Jurgens 313 315 Calvé-Delft 128% 130 Centrale Suiker 184 Kon. Ned. Hoogovens 157% 157% Unilever 204% 204% Ned. Kabelfabriek 261 Philips 231% 232?s Wilton Feyenoord 143% 145 Biliton 299 Kon. Petrol. Mij. 275% 275% Amsterdam Rubber 127 126% H.A. Lijn 144 Kon. Paketvaart 119 115 Ned. Scheepv. Unie 132% 131% Rotterdamse Lloyd 134 133/. Stv. Mij. Nederland 152% 152 Handelsver. A'dam 130 129% Deli Batavia Mij. 102% 101% Dcli Mij. 123% 122?'a Anaconda 33% 32?'s Bethlehem Steel 117 115% General Motors 101 99% Kennecot 59% 58% Shell Union 45 44% New York 'Centr. Spw. 13% Pennsylvania 17% Baltimore Spw. 11 10% Miss K.T. Spw. 5% 5% Dat de terughoudendheid ten aanzien van de Indonesische fondsen, zij het niet meer in zo stérke mate als voor kort, nog mjet verdwenen is. bleek Woensdag op nieuw. Belangstelling van het publiek bleef uit, de hoeken waren verlaten en wegens gebrek aan steun was het koers- peii iets lager. Zolang het vertrouwen in de Indonesische ontwikkeling bij het publiek in het algemeen niet toeneemt, blijft men ietwat huiverig voor de desbe treffende fondsen. Ook de overige fondsen boden weinig stof tot bespreking. door David Dodge 29 Vanaf dat moment probeerde ik maar niet meer, om er een woord tus sen te krijgen. Zij was een Ameri kaanse, die al zestig jaar in Arequi- pa woonde. Iedereen noemde haar Abuela (Oma). Zij hield haar pension schoon en zindelijk en ze had een goede reputatie. Haar gasten, meest al toeristen, vroegen zich geregeld af, hoe lang het duren zou voor zy hun koffers op straat zouden vinden. Als hun tafelmanieren haar niet be vielen, dan vertelde zy hun dat. Ik hoordé van een van de gasten, dat Julie, de blondine, die de „Talca" in Mollendo verlaten had, op weg naar Cuzco in haar pension had overnacht. Midden onder het diner had de oude dame haar verteld, dat zij er niet la- dy-like uitzag, waarna zij voor de andere gasten een lezing van een goed uur had gehouden over de slech te gevolgen van het gebruik van lip stick. Zij hield er ook niet van, om in de rede gevallen te worden. Als je een vork liet vallen, was zy in staat het boze oog op je te richten. Ik bezorgde haar nooit enige moei te. Die eerste morgen ontbeet ik in mijn eentje op 't terras, boven op het dak. Achter de sfad. waarschijnlijk op een afstand van vijf of tien mijlen, stond een geweldige met sneeuw be dekte vulkaan, die in de dunne yle morgenlucht zo dichtbij leek, dat het net was, of hij my bij. het ontbijt ge zelschap hield. Het was het enige ge zelschap, dat ik verlangde. De pre- fectura zou op Zondag toch niet open zijn, dus behoefde ik mij niet onmiddellijk te melden en ik zou waarschijnlijk Naharro toch niet voor Maandag kunnen vinden, al zou ik 't ook proberen. Het enige, wat ik dus te doen had, was in de tuin liggen, eten, slapen en de „The Conquest of Peru" lezen. Tot op dat ogenblik wist ik van die verovering niet veel meer, dan dat Francisco Pizarro hem tot stand ge bracht had en-dat zijn gebeente rust te in een glazen kist in de eerste ka pel rechts van de kathedraal. Als mr. Prescott het betreffende dit heerschap bij het rechte eind had, dan was hij wel de grootste gangster van alle tijden geweest. Met een handvol manschappen minder dan tweehonderd nam hij de regerende Inca te midden van zijn eigen leger gevangen en veroverde hij de West kust van Zuid-Amerika van Chili tot aan de evenaar sleepte tientallen millioenen aan buit mee en vaagde een gehele beschaving in de loop van enkele jaren volkomen weg. Hij liet daarby een reputatie achter van wreedheid, verraad, dubbelhartigheid en moed, die in de wereldgeschiede nis niet geëvenaard zijn. Laat in de middag vond Jeff my daar in de tuin. Hy' liep buitenge woon voorzichtig. Ik hoorde hem niet aankomen voor hij zei: „Hallo, goochemerd!" Ik sloot het boek. „Wil je het my nu zondere verdere drukte overhan digen, of moet ik het je afnemen?", vroeg hij. Ik stak hem het boek toe, dat hij mij woedend uit de hand sloeg. „En nu geen gekheden meer! Geef op!" „Ik ben vergeten, waar ik het neer gelaten heb. Hij keek de tuin rond, om te zien of we werkelijk alleen waren. Zijn gezicht had geen prettige uitdruk king. „O.K. Ik zal je dus alleen maar een beetje afturven, tot je het je herinnert." Ik veronderstelde, dat hij in zolang niet met iemand van zijn eigen klas se te maken had gehad, dat het hem zorgeloos maakte. Of misschien dacht hy, dat ik, omdat ik de vorige keer niet tegengestribbeld had, hem ook dit keer zonder argumenteren zijn gang zou laten gaan. In ieder geval kwam hij op mij af, zonder zich behoorlijk gedekt te houden, i (Wordt vervolgd). miDUM DE BAND VOOR UW FIETS f HOENIXRUWIELENFABRIEK.» LEEUWAgDEM Oorlogsschade der Spoorwegen Bij het departement van Verkeer en Waterstaat is in vergaande staat van voorbereiding een wetsontwerp, dat tot strekking heeft de Nederland se Spoorwegen een gedeeltelijke ver goeding toe te kennen voor de gele den oorlogsschade. KLANKEN uit de AETHER VRIJDAG. Het Philadelphia Symphonie Orkest o.l.v. Leopold Stokowski speelt voor U om 1145 op Hilv. I Russische volks dansen. We kunnen een uur lang luis teren naar het Italiaans Radio Sym phonie orkest o.l.v. Leonard Bernstein (14.00, Hilv. II). Dan krijgen we nog op Hilv. I om 20.20 het Radio Philharmonisch orkest o.l.v. Albert van Raalte met Chris Scheffer (tenor) en op dezelfde tijd op Hilv. II liederen van Mozart, uitgevoerd door Erna Spoorenbérg (so praan) en Geza Frid (piano). De swingliefhebbers raden we aan om te luisteren naar 't Trio van Pia Beek, die zich een waardig volgelinge van Nellie Lutcher toont. (Hilv. II, 16 uur). Hilversum I: 7. 8. 13. 19. 20 en 23 Nws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Muziek bij hel werk. 8.45 Myra Hess, piano. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Werken voor strijkorkest. 10.30 Morgendienst. 11 Phil harmonisch ork. van München. 11.15 Viool en piano. 11.45 Gram. muz. 12 Ma rinierskapel. 12.30 Mededelingen. 12.33 N.C.R.V.-koor. 13.15 Promenadeorkest en solist. 14 Blaaskwintet en piano. 14.30 Londen's Radio Orkest. 14.40 Voordracht. 15 Cello-recital. 15.25 Marcelle Meyer, piano. 15.40 Voordracht door Sj. Wouters. 16 Kamerorkest. 17 Wetenswaardig aller lei. 17.30 Friese causerie. 17.45 Orgel con cert door Hennie Schouten. 18.15 Is S.S.R. een waardevolle erfenis?, causerie door H. v. Werven. 18.30 Geestelijke liederen. 18.45 Ruim baan voor zelf doen, causerie. 1915 Regeringsuitzending. 19.35 Gram. muz. 19.40 Radiokrant. 20.05 Causerie over de nationale reclasseringsdag. 20.20 Radio Philharmonisch orkest en solist. 21.20 Causerie over het Christelijk technisch onderwijs. 21.40 Lichte muziek. 22.05 Gr. muziek. 22.30 Uitvoering van Les Béati- tudes v. César Franck. 22.45 Avondover- denk. 23.15—24 Gram. muziek. Hilversum II. 7. 8. 13. 18. 20 en 23 Nws 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. muz. 8.18 Sid Merriman en ork. 8.50 Voor de vrouw. 9 N.I.R. Symphonie orkest. 10 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Weense potpourri. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Alt en piano. 11.05 Radio feuilleton. 11.20 Zang door Juel Trio. 11.30 Orgelspel v. Cor Steijn. 12 The Skymas- ters. 12.30 Mededelingen. 12.33 Sportpraat- je. 12.45 Gram. muziek. 13.15 The Avro- leans. 13,50 Voor de vrouw. 14 Italiaans Radio Symphonie ork. 15 Voordracht. 15.20 Boston Promenade orkest. 15.30 John Renova and his music. 16 Trio Pia Beek. 16.30 Voor de jeugd. 17 Omroepkoor. 17.25 Muzikale causerie. 18.15 Felicitaties. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19 Denk om de bocht. 19.15 Pianoduo. 19.30 Op bezoek bij anderen, causerie. 19.45 Reportage. 19.55 Mededelingen. 20.05 Causerie over nationale reclasseringsdag. 20.20 Sopraan en piano. 20.40 De redding der menselijk heid in de crisis der huidige cultuur, cau serie, 21 Verzoekprogramma. 21.35 Klank beeld. 22 Buitenlands weekoverzicht. 22.15 Populaire muziek. 22.40 Vandaag, cause rie. 22.45 Avondwijding. 23.1524 Royal Philharmonisch Orchestra o.l.v. Sir Tho mas Beecham. ZON EN MAAN. 16 Juni. Zon: op 4.19 onder 21.02 Maan: op 4.10 onder 22.35 16 Juni HOOG WATER LAAG WATER u.+NAP U.+NAP u.—NAP u.NAP Vlissingen 2.21 1.83 14.40 1.86 8.26 2.00 20.54 2.09 Terneuzen 2.46 2.03 15.10 2.06 9.00 2.19 21.28 2.28 Hansweert 3.23 2.11 15.48 2.13 9.43 2.35 22.07 2.44 Zierikzee 3.53 1.30 16.15 1.32 9.18 1.58 21.43 1.67 Wemeldinge 4.04 1.57 16.30 1.58 9.37 1.82 22.02 1.91

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4