Gouddorst PLOUVIER PRINS BERNHARD EN DE PERS DE RUS BR0NSTEIN EEN FEL AANVALSSPELER SYLVIA EN DORIS IN CONFLICT MET MRS. RUTH TAYLOR WEK DE GAL IN UW LEVER OP 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 JUNI 1950 Hoe de Prins wraak nam op een journalist, die hem van onverantwoordelijk autorijden had beschuldigd. (Van onze speciale verslaggever). Zaterdag hebben dc Nederlandse journalistiek en de stad Den Haag een primeur gehad, die niet van betekenis ontbloot is. Zjjne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard heeft een groot gezelschap deskundigen op het gebied van de voorlichting bezocht en als gast in hun midden vertoefd. Het was in de paar uren die de Prins voor dit bezoek had uitgetrokken practisch niet mogelijk, dat iedereen van het gezelschap, 350 journalis ten, met hem in gesprek kon komen, maar de bedoeling was ook onge twijfeld, dat iedereen die hem iets te vragen of te zeggen had, dat doen kon, zonder daarvoor officiële spitsroeden te moeten doorlopen die tot dusver de barrière vormden om als buitenstaander tot de leden van de Koninklijke Familie te worden toegelaten. waren eeu typisch voorbeeld van deze door journalisten steeds zeer gewaar- deerde wijze van background geven. De Amerikanen hebben deze open hartigheid altijd van nature gehad. Hetzelfde inzicht vindt men ook bij Prins Bernhard. Maar wee degene die liet vak misbruikt en ziin bedoelingen in een kwaad daglicht stelt. PRINS EN JOURNALIST. Daar kan een Londens journalist van meepraten, die destijds bij het auto-ongeluk dat de Prins in 1938 ge had heeft, in zijn blad schreef, dat hij onverantwoordelijk reed. De Prins heeft dit zeer hoog opgevat. Het artikel was niet ondertekend, maar hij stuur de zijn particulier detective naar Lon den om te gaan uitzoeken wie hem dat geleverd had. De heer Sezink, die deze taak prompt volbracht, kwam met naam. adres en foto op Soestdijk terug, die in het zakboekje van de Prins ver dwenen. Jaren later ontmoette de Prins de schrijver op een bijeenkomst in Lon den. Het was midden in oorlogstijd en terwijl men nog stond te praten werd er luchtalarm gegeven. Londen ging een van zijn beruchte „Blitz"-aanval- len doorleven. De Prins wendde zich tot de journalist die hij goed in de ga ten had gehouden en bood hem aan m zijn wagen mee te rijden, waarop de nietsvermoedende persman inging. Het gevolg was. dat de Prins gedurende de gehele Blitz, *tot op het moment waar op het signaal „alles veilig" werd ge geven. met hem bleef rondrijden in een onverstoorbaar kalm tempo. De man wou er uit. maar de Prins zei steeds: ..blijft u maar rustig zitten. U zit hier veiligWij rijden heel kalm. U kunt immers ruet tegen hard rij den Toen het luchtalarm voorbij was. heeft de Prins zich bekend ge maakt en de journalist gevraagd, of hij nog dacht dat hij gevaarlijk en on verantwoordelijk auto reed? (Nadruk verb'oden) Openhartig en adrem. Toch is dit bezoek van de Prins voor ons niet zo'n sensatie als het wel lijkt voor degenen die minder goed de relaties van de Prins met de Neder landse pers kennen. Het is ons nl. meermalen gebleken, dat Zijne Kon. Hoogheid een diep besef heeft van de baarde der publiciteit en met name van de dagbladpers en dat hij niets liever zou zien. dan dat het gehele ap paraat van voorlichting, zowel in woord als in beeld, ingeschakeld zou worden voor het werk dat hij sinds en kele maanden met zoveel toewijding en talent als goodwill-ambassadeur voor ons land verricht. Sinds zijn reis naar Midden-, Zuid- en Noord-Ameri- ka zijn de bedoelingen van de Prins in dit opzicht 'steeds duidelijker gaan •worden. OP DE „KAREL DOORMAN Wij herinneren ons nog heel goed, hoe wij de eerste dagen die wij aan boord van de ..Karei Doorman" door brachten. niet zonder enige schroom er was een consigne gegeven om Z.K.H. vooral met niets lastig te vallen bij mr. Thomassen, zijn secretaris, om een onderhoud vroegen met Prins Bernhard. Nog geen halve dag later werd ons dag en uur reeds opgegeven en op dat tijdstip stond het gezelschap vertegenwoordigers van de Nederland se pers met inbegrip van de camera man. een tekenaar en een officier van de Marinevoorlichtingsdienst, zeven man sterk in de hut van Z.K.H. Op hetzelfde moment wisten wij, dat dit geen persconferentie zou worden in de gebruikelijke zin van het woord, maar een hartelijk contact tussen vrienden, die z;ch volkomen openstellen voor elkaar. Daarna hebben wy op onze rei» van die belangstelling van de Prins het cnc bewijs na het andere gekregen Hij was voor ons geen ongenaakbaar diplomaat, maar veeleer een vriend die steeds bereid was ons te woord te staan, en ons vaak faciliteiten bezorg, de die ons werk zeer vergemakkelijkt heben. Hij antwoordde op iedere vraag die hem gesteld werd en alty'd zo. dat de raagsteller er iets aan had. Wij herinneren ons nog levendig het interview, dat hij gaf aan de buiten landse pers in Rio de Janeiro, waar zo veel belangstelling voor bestond, dat de zaal. die zo groot was als een klei ne bioscoopzaal in ons land. geheel ge vuld was met journalisten. Achterin vonden wij de heer van Tets, gezant in Praag die in het gevolg van de Prins meereisde en die nogal eens bedenke lijk keek wanneer hij Z.K.H. weer zo frank en vrij hoorde spreken over al lerlei onderwerpen, die voor zij in de publiciteit komen, door beroepsdiplo maten gewoonlijk op een goudschaaltje gewogen worden. Het gezicht van de heer van Tets stond die morgen weer niet zo heel gerust Er werd over Indonesië ge sproken en over allerlei subtiele kwes ties die daar nog hangende waren. Maar de volgende dag lieten wij Hr. Ms. gezant in Praag een krantenknipsel zien van een van de bekendste journa listen in Rio. Het was een fijne schets, hoe vluchtig uiteraard ook. van de charmante persoonlijkheid van Prins Bernhard en zijn ongedwongen hou ding tegenover de pers. De heer van Tets was na lezing volmaakt tevreden en zijn gezicht was geheel opgeklaard. OPENHARTIGHEID. In zijn omgang met de pers kan de Prins ook zeer ad rem zijn. Hij ver telt alles, maar niet alles is voor pu blicatie bestemd. Het is dezelfde ma nier die de Amerikaanse autoriteiten vaak te baat nemen, om te voorkomen, dat er in de pers verkeerd begrip ont staat omtrent de plannen der regering. De praatjes aan de haard, die presi dent Roosevelt destijds wekelijks hield. Bliksem veroorzaakte twee branden Tijdens een kdrt maar hevig on weer. dat zich Dinsdagmorgen bo- Iv'en Ede ontlastte, werd een grote opslagplaats bij de woning van de landbouwer Schut door de bliksem getroffen. Plm. 10.000 kg. hooi en stro gingen verloren. Terwijl de brandweer nog met de blussing bezig was loeiden de si renes opnieuw en thans bleek de grote boerderij van de fam. Folmer door het hemelvuur getroffen. Het huis brandde tot de grond toe af. Het vee en een klein gedeelte van hett huisraad konden in veiligheid worden gebracht. Wisseltruc of vergissing? In hoger beroep is gisteren voor het Amsterdamse gerechtshof opnieuw 3 maanden geëist tegen de 73-jarige Am sterdammer L. J. M„ die de Ned. Bank voor 1000 zou hebben opgelicht. Hij zou een wisselnota hebben vervalst en dank zij het feit. 'dat de bankbedien den een vermenigvuldigingsfout over het hoofd zagen, 1000 te veel hebben getoucheerd. Verdachte ontkende alle chuld en zijn verdediger vroeg vrij spraak. Zuidlaarders kochten een stoomcaroussel. ..Jammer", oordeelden enkele inwo ners van het Drentse dorp Zuidlaren, toen zij kortgeleden ergens een stoom caroussel vonden, die voorbestemd was om door slopershand te vallen. Jaren lang had het etablissement luister bij gezet aan tal van kermissen, vaak was het daar het pièce de milieu geweest, maar ach. de roem van „de stoom" is verbleekt. De Zuidlaarders bleven bij hun oor deel en ze zagen er wel iets in. Ze sta ken de koppen bij elkaar, gooiden botje bij botje en werden voor de som ma van 2000 eigenaars van de heie installatie. Met hulp van een plaatsge noot die er verstand van had. werd de zaak in dc tuin van Huize Entinge in elkaar gezet. Er was een as gebroken maar een machinefabriek leverde een nieuwe. Er waren honderden lampjes stuk, maar ook dié waren wel te krijgen. Tientallen volijverige jonge Zuidlaar ders hanteerden grote poetslappen en koperpoets was een artikel, dat plotse ling hoog in de markt lag. De inrich ting kreeg weer glans en kleur en Za terdag werd proefgestoomd. De volijve rige medewerkers konden naar harte lust gratis draaien en nu is „de stoom" een attractie voor de zomergasten, die Zuidlaren elk jaar pleegt te ontvangen. De initiatiefnemers hopen binnen niet al te lange tijd eigenaars te zijn van een geheel „vrij" gedraaide stoom caroussel Men is al benieuwd, waar mee zij een volgende keer weer thuis komen.... Het offensief tegen de coloradokevers, dc grootste vijanden der land bouwers, is in Engeland met grof geschut geopend. Het ministerie van Landbouw en Visserij heeft 38 machines in de strijd geworpen, waarmee in korte tijd talrijke akkers met gewassen worden bespoten. Eén der 33 sproelmachines bespuit de aardappelplanten in Richmond Park, Sur rey, tydens een demonstratie voor een aantal landbouwdeskundigen. ONZE SCHAAKRUBRIEK. Een halsbrekende partij. (Door onze schaakmedewerker.) Op 't allerlaatste ogenblik heeft de Rus Bronstein zijn landgenoot Boles- lavsky, die steeds de leiding in het tournooi te Budapest heeft gehad, nog ingehaald. Daardoor zal een tweekamp moeten uitmaken wie het recht zal krijgen de wereldkampioen Botwinnik uit te dagen. Bronstein is een fel aanvalsspeler. die niet gauw voor een risico terug deinst. Dat laat onderstaande halsbre kende partij weer eens een keer te meer zien. Wit: Bronstein. Zwart: Kotov. Slavische verdediging. I. d2-d4, d7-d5; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pbl-c3. c7-c64. e2-e4. d5xe4; 5. Pc3x84, Lf8-b4+ 6. Lcl-d2. Een der scherpste speelwijzen van de hedendaagse tournooipractijk; wit offert twee pionnen ten behoeve van een snelle mobilisatie van zijn strijd krachten. 0.Dd8xd4; 7. Ld2xb4. Dd4xe4 8. Lfl-e2, Pb8-a6. Deze zet. tot .voor kort de moderne voortzetting, is nu al weer verouderd. Ook 8. Dxg2 is wegens 9, Dd4! niet aan te bevelen. De laatste wijsheid is wel 8.cö. om na 9. Lxc5 Op g2 te slaan. De dame kan dan later met tempowinst de witte ioper aanvallen, zodat zwart zonder veel risico een pion schijnt te winnen. 9. Lb4-c3, Pg8-e7?. Sterker is 9f6 hoewel wit daarna met 10. Dd6! zeer goede kansen krijgt voor de geofferde pion. 10. Lc3xg7!, Th8-g8. Op 10. Dxg2 volgt zeer verras send 11. Lf6ü, Dxhl; 12. Dd6. 0-0; 13. Dg3+, Pg6; 14. Lf3 en wit wint de da me. II. Lg7-c3, De4xg2; 12, Ddl-d2Ü, Dit is de eigenlijke pointe van wit's 10e zei. Daarentegen zou 12. Lf3 slecht zijn met het oog op 12...., Dxgl+! en zwart wint. 12. Dg2xhl13. 0-0-0. Pe7-d5. De enige manier om het mat te? dekken. Op 13 Ld7 volgt n.l. 14. Dxd7-f, Kf8- 15 Lf6. Te8; 16. Pf3. Dg2; 17. Tgl. Dxf2; 18. Lxe7 en wint. 14. Pgl-f3, Dhlxdl Of: 14Dg2; 15. cxd5, cxd5; 16. Tgl enz. 15. Le2xdl, Pd5xc3; 16. Dd2xc3. De rook is nu opgetrokken. Materieel is zwart er niet slecht afgekomen, want twee. torens en een pion zijn on der normale omstandigheden sterker dan een dame. Maar de omstandighe den -ijn niet normaal: zwart's stukken werken nog niet samen en in het bij zonder staat zijn koning niet veilig. Bronstein maakt hier in het vervolg heeft DE zomerschoenen nog een krachtig gebruik van. 16. Ke8-e7. Hij mag Df6 niet toelaten. .17 Pf3-e5. Lc8-d7; 18. Dc3-a34- c6-c5. Op 18. Ke8 beslist 19. Dd6. Td8; 20. Lh5, Tf8; 21. Pxf7!. Txf7; 22. Df4. 19. Da3-f3, Ta8-d8: 20. Df3xf7+. Ke7-d6; 21. Df7-f4! Na 21. Pxd7. Tgl! krijgt zwart tegenkansen. 21Td8-f8; 22. Pe5-f7-K Kd6-e7; 23. Ldl-h5 Id7-c8; 24. Df4-d6-b. Ke7-ffi: 25. Pf7-h6. Tg8-gl+; 26. Kcl-d2; Kf6 -g7; 27. Ph6-g4. Tglxg4. 28. Dd6- e7-i-!. Kg7-h6; 29. Lh5xg4, Tf8xf2+; 30 Kd2-e3, Tf2-fl; 31. h2-h4. Kh6-g6; 32. Lg4-h5-r! en mat op de volgende zet. Trad coach van dam es-athletiekploeg als een vrouwelijke dictator op De meisjes zijn in elk geval furieus. Twee bekende vrouwelijke athle- ten, de sprinstertjes Sylvia Cheese- man en Doris Batter, zullen dit sei zoen in geen enkele ploeg van de En gelse dames-athletiek-bond worden opgenomen, zulks naar aanleiding van een vertrouwelijk rapport dat bij de bond is ingediend door mevr. Ruth Taylor, coach van 't Engelse dames team tijdens de empire spelen te Auckland, Nieuw Zeeland, in Febru ari j.l. Ze mogen wel aan wedstrijden deelnemen maar zullen niet voor bondsploegen worden gekozen omdat zij, in de woorden van mevr. Taylor, tijdens de reis naar Nieuw-Zeeland „niet ontvankelijk waren voor disci pline". Sylvia en Doris willen het hier niet bij laten maar gaan in hoger beroep. Zij zeggen dat mevr. Taylor aan boord is opgetreden als een dictator en het zelfs niet eens goed vond dat de meisjes in de eetzaal samen met de mannelijke athleten aan één tafel zaten. De toestand werd critiek op een avond dat er gedanst zou worden en eerst was meegedeeld, dat de meisjes een uur later dan gewoonlijk naar bed mochten gaan. Mevr. Tay lor sprak echter haar veto uit zodat Sylvia en Doris, die avond net als al tijd om half elf naar hun hutten werden gestuurd, waar ze urenlang wakker lagen omdat ze van opwin ding niet konden slapen. Maar er was nóg iemand anders die de slaap niet kon vatten, eerst om technische redenen en vervolgens eveneens van opwinding. Want toen mevr. Ruth Taylor haar kooi op zocht bleek dat een onbekende voor een „apple-pie bed" had gezorgd, an ders gezegd het bed zo oordeelkun dig had opgemaakt dat ze in Aan alle gebruikers van ABONNEE-SCHEERMESJES In Ju ill GRATIS ÏO ABONNEE-MESJES voor Utc vrienden! Stuurt ons een ledige 10 stuks verpakking, als hier afgebeeld, groen of blauw. Wij zenden aan het door U opgegeven adres 'n verpak king ad 10 stuks ABONNEE MESJES. Gratis en franco! Zo stelt U Uw vrienden of Uw familieleden in staat ken nis te maken met dit on- overtreffelijke Zwitserse kwaliteits-product l ABONNEE-CENTRALE verkoopkantoor PLUIMERSTR. 4, GRONINGEN ABONNEE - blauv» (010mm) 10*. «0 80 ABONNEE - groen (0.08 mm) 10*. I 1.- IN ALLE GOEDE ZAKEN VERKRIJGBAAR. Siciliaanse bandietenkoning laat weer van zich horen Voor het eerst sinds vijf maanden heeft de Siciliaansè bandietenkoning Giuliano weer van zich laten horen, Hij heeft een brief gezonden aan het hof. waarin hij bij verstek teza men met 37 leden van zijn bende wordt berecht. Hij schreef hierin te hopen, dat de rechter en de jury zich niet door politieke overwegingen zouden laten beïnvloeden. Men vermoedt, dat Giuliano naar Noord-Afrika is ont snapt. door David Dodge 28 Ten slotte doorzocht hij nog .op een beetje halfslachtige manier de kamer, nog altijd de revolver op mij gericht houdend, waarbij hij mijn kleren nog een beetje meer door de war schopte dan Jeff reeds gedaan had. „Hoe is het vanavond met je on wettige verre nicht"?, vroeg ik. Zijn lippen klemden zich op elkaar; waarna ik doorging: „Zeg haar, dat Jeff de man was, die in Berrien's hut is geweest. Hij zegt, dat Berrien dood was, toen hij er kwam, zodat die extra-slaappil misschien toch nog niet zo'n best idee is geweest". Hij deed net, of hij niets hoorde. Ik probeerde het nu langs een andere weg. „En zeg haar ook. dat wanneer ze soms op een ogenblik iemand nodig heeft, om jou een beetje af te drogen ze het maar te zeggen heeft.'Het zal me altijd een genoegen zijn. haar in dat opzicht van dienst te zijn". Hierop hapte hij eindelijk. Hij wierp me vijf van de ergste scheldwoorden naar het hoofd, die in het Spaans te vinden zijn, waarna hij ruggelings de kamer verliet en de deur achter zich dichttrok. Ik sloot de deur af, raapte mijn kleren op, gooide die in myn koffer, maakte het bed op en kroop er in. Ik had geen lust om nog te gaan liggen lezen. Ik wilde gaan slapen en dacht nog aan de quipu en aan de drie stukken perkament, die veilig en wel beneden in de brandkast van het ho tel lagen en hoopte, dat Jeff 't mop penboekje, dat ik in het papier van het pakje gerold had, aardig zou vin den. HOOFDSTUK VI Arequipa was voor mij vreemd ter ritoir. Ik kende Lima en de steden langs de kust vrij goed, maar niet de Peruaanse hooglanden. Het was vroeg op een Zondagmorgen, toen 't vliegtuig mij bij de luchthaven neer zette en de kerkklokken luidden. De rit naar de stad, die op een afstand van zowat vijf of zes mijlen lag, liep door terrassen en geelgroene koren velden. Er was gelukkig niemand, om mij te verwelkomen en zelfs het Hotel de Turismo verwelkomde mij niet. Zij hadden wel mijn telegram maar geen kamer. Ik was er nog meer op gesteld, om dat gene, wat ik bij mij droeg, ergens veilig te parkeren, dan mezelf en dus vroeg ik aan de hotelklerk: „Hebben jullie een brandkast?" „Een kleine, senor". „Zou het mogelijk zijn, om een en veloppe bij u in bewaring te geven?" „De directie zou u natuurlijk iets in rekening brengen". „NatuurlyK". Ik had de quipu in Lima gelaten, daar ik van mening was, dat het al leen maar extra-ballast was, zolang niemand het ding lezen kon. Ik schreef mijn naam dwars over de en veloppe, waar ik de drie stukken per kament in gestoken had en gaf die aan de klerk met 'n biljet van 10 so les, dat de directie natuurlijk nooit te zien zou krijgen. Nadat ik er op had toegezien, dat hij de enveloppe in de brandkast deed, vroeg ik hem, waar ik onderdak zou kunnen vinden. Hij recommandeerde mij een pension dat een beetje verder in de straat ge legen was. Ik was echter helemaal niet op pensions gesteld. De Zuid-Ameri kaanse pensions zijn gewoonlijk plaatsen, waar men zich voortdurend moet krabben. Toen ik er aankwam zag ik een grote tuin, omringd door een hoge muur met een groot vier kant huis in het midden. Een onge makkelijk uitziende oude dame, die op de waranda zat, keek eens naar mij, toen ik met mijn handtas het tuinpad opkwam. „Hoe heet je, jongeman?" vroeg zij, voor ik nog iets zeggen kon. Haar stem had de intonatie van New Eng land. „Al Colby. Ik zou graag..." „Heb je ontbeten? „Nog niet. Ik..,-" „Dan kun je beter meteen naar bin nen gaan. Neem altyd je maaltijden op hun tijd. anders krijg je ze hele maal niet. Laat je tas maar hier". „Heeft u een...?" „Twintig soles per dag. En geen fooien aan de bedienden. Ze zijn toch een stel waardeloze honden en ik heb geen zin, dat ze nog meer bedorven worden. Vooruit, schiet op". „Dank u. Waar..." „Moet je dat ontbijt nog hebben, of met?" i, (Wordt vervolgd). Brits-Nederlandse marine- oefeningen bij Den Helder. Een mobile eenheid van de kust verdediging van de Britse mairiie zal gedurende een „summer cruise" in de Noordelijke wateren van 12 Juni tot 23 Juni te Den Helder ver blijven. Van deze aanwezigheid der Britse schepen zal gebruik worden gemaakt voor het houden van oefeningen met eenheden van de Kon. Marine. Van Britse zyde neemt hieraan een aantal motortorpedoboten en motorkanonneerboten deel, van Ne derlandse zijde Hr. Ms. kanonneer boot „Flores", Hr. Ms. mijnenlegger „Willem van der Zaan' en Hr. Ms. luchtdoelverdedigingskruiser „Jacob van Heemskerck" benevens vliegtui gen van de marine luchtvaartdienst en van de luchtstrijdkrachten. O tolt morgen* „kiplekker" ■it bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVER PILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke w®xe te regelen. Een plantaardig sacht middel onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Levsrpllletjes Zakenlieden geïnspireerd door Holland Fair Aangemoedigd door de Holland Fair in Philadelphia, zullen ongeveer 50 Ne derlandse firma's, waarvan de meeste aan de Fair hebben deelgenomen. Ne derlandse producten tentoonstellen op de eerste Amerikaanse handelsbeurs te Chicago, die van 7 tot 19 Augustus gehouden wordt. Deze tentoonstelling in een zuivere handelstentoonstelling voor commerciële doeleinden, georga niseerd door zakenkringen te Chica go. maar de E.C.A, toont er grote be langstelling voor. ir pogingei halverwege onder de dekens kon kruipen. De verbolgen coach gaf de meisjes de schuld, die echter veront waardigd volhielden dat ze van niets wisten. Doris Batter eist nu inzage van het vertrouwelijk rapport omdat de ban, welke over haar is uitgesproken, wel eens een blaam op haar karakter zou kunnen werpen. Mevr. Ruth Tay lor houdt verbeten staande dat de meisjes niet onder tucht waren te kry'gen. Sylvia Cheeseman is ook al furieus en in de Engelse athletiek- wereld vraagt men zich af wie nu eigenlijk wel de meeste schuld draagt in dit damesconflict. Evenwel tellen Doris en Sylvia ie der 21 lentes, en mevr. Ruth Taylor heeft zilvergrijze haren. Dit ver klaart veel, zo niet alles Man verkocht zijn spaarbank boekje. Aan een van de loketten van het Aaltense postkantoor vervoegde zich een man, die, na enige tiid in de rij te hebben gestaan, de loketambte naar kort en bondig te kennen gaf dat hij het geld dat nog op zijn spaar bankboekje stond terug wilde hebben. „Ik ben van plan de boel op te ma ken" was zyn bescheid. De „potverteerder" kreeg echter zijn geld niet, want de ambtenaar maakte hem duidelijk dat om het laatste geld terug te kry'gen een for matie moet worden ingevuld. „Is er misschien iemand, die myn boekje wil overnemen" vroeg hij, zich tot het pu bliek wendend. Wie biedt er geld? Het spaarbankboekje kreeg een nieuwe eigenaar, die het hele geval voor 100 overnam. Toen het boekje werd geopend, bleek dat er nog geen 10 was ingelegd. SPORT EN WEDSTRIJDEN Koninklijk Paar zal Olympische Dag meemaken. Naar wij vernemen zullen H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bern hard 18 Juni a.s. de Olympische Dag te Amsterdam bijwonen. Prin» Bernhard zal niet aan het concour# hippique deelnemen. VOETBAL Bertus de Harder gewond. Tijdens de wedstrijd tussen Bor deaux en Atletico (Madrid), gespeeld in een der halve finales van de compe titie om de Latynse beker, ia Bertus de Harder gewond toen hij bij een aanval alleen voor de keeper kwam te staan en deze zich voor zijn voeten wierp. De Harder kreeg hierbij een knieblessuur waardoor hy minstens twee maanden niet zal kunnen spe len. Bordeaux won deze wedstrijd met 42 en speelde daarna in de finale tegen de Portugese club Benfica ge lijk met 33. De finale wordt bin nenkort overgespeeld. Deens elftal voor de Olympische Dag. Het Deense voetbalelftal, dat op de Olympische dag te Amsterdam zal uit komen tegen het Bondselftal. is als volgt samengesteld: Doel: Nielsen. Achter: Olsen en Jacobsen. Midden: Tönnesen, Andersen en Lund. Voor: Frandsen, Reckendorff, Jensen, Ham- meken en Bengtzon. - WIELRENNEN Wegkampioenschap van Brabant en Zeeland. In Chaam wordt Zaterdag het weg- kampioenschap voor amateurs uit Zeeland en Brabant verreden. De sterkste Brabantse renners Dekkeis, Wagtmans, v. d. Elshout e.a. zullen niet van de party zijn omdat zij deel nemen aan de vijfdaagse etappe-wed strijd in Belgisch Limburg. Hierdoor zal de strijd wellicht aan aantrekkelijkheid winnen en zit er by eventuele deelname van de Zeeuws» amateurs van 't Westeinde, Mout- haan en Jansen een kansje in voor deze renners. VAN 'T YVESTEIXDE VIJFDE IN DEN HAAG In het Zondag verreden Fruit marktcriterium voor amateurs over 80 km werd de Zeeuw van 't West einde uit Nieuwdorp 5e. Winnaar werd Dukers uit Den Haag. MIDDELKAMP TWEEDE IN EEKLOO. Theo Middelkamp schijnt zy'n grote vorm weer te pakken te krijgen. In de zware wcgcourse te Oost-Eekloo in België over 165 km. werd dé Zeeuw 2e met slechts 15 sec. achterstand op de winnaar de Corte. TENNIS Mooie resultaten van Nel Hermsen. Tijdens het tennistournooi te Ver- viers behaalde onze landgenote Nel Hermsen prachtige successen. In de finale van het damesenkelspel wist zij in twee sets de Frangaise Dubois- Brunnarius te slaan: 63. 61. In 't Damesdubbelspel won zij de eindwed- strijd met de Amerikaanse Glorida Butler, door een 46, 75, 64 overwinning op Myriam van Cutsem en Francina Isaac (België). De eindstrijd van het gemengd dubbelspel werd gewonnen door het Belgische paar Myriam van Cutsem en Brichant. Het. won met 79, 63, 64 van Nel Hermsen (Ned.) en Ducos, (Fr.),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4