KAPPIE en de Stad oan looor Gouddorst Sport en wedstrijden C D I. van de Kreeke .SPOIL J. HOOFTMAN '4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 13 JUNI 19S0 De in Helsinki gespeelde landenvoctbalwedstrijd Finland-Xederland is, te gen de verwachtingen in, door de Fbmen niet klinkende cijfers, (4-1) ge wonnen. De Finse doelverdediger Laaksonen weet tijdens een aanval der Nederlanders de bal te onderscheppen. Rusland ook naar de Olympische Spelen In één der zittingen van het com munistische vredescongres te Wenen is met algemene stemmen een reso lutie aangenomen waarin gezegd wordt dat, met het oog op de grote propagandistische waarde van de Olympische Spelen voor de vrede. Sovjet-Rusland en de andere landen, die zich tot dusver afzijdig van de Spelen hebben gehouden, aan de Spelen te Helsinki behoren deel te nemen. ZWEMMEN Shirley May France gaat het weer proberen. De 18-jarige Amerikaanse Shirley May France zal volgende week op de boot naar Engeland stappen, ten einde zich te gaan voorbereiden op een hernieuwde poging het Kanaal over te zwemmen. Zoals men weet, moest zij verleden jaar na 10uur zwemmen op ongeveer 12 km van Do ver opgeven. Shirley heeft onlangs een keel-ope- ratie ondergaan, die goed is geslaagd; haar vader is van mening, dat dit haar uithoudingsvermogen ten goede zal komen. KORFBAL Bond Wil bemiddelen. Het voornaamste punt van de agenda voor de bondraadsvergade- ring van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond, welke Zaterdagmid dag te Utrecht is gehouden, was het geschil, dat gerezen is tussen de O.K. en de K.N.K.B., als gevolg van 't besluit van de Overijsselse clubs om zich uit de competitie van de lande lijke bond terug te trekken en te gaan deelnemen aan de competitie van de O.K.B. De betrokken clubs zijn tot deze stap overgegaan, omdat zij zich niet konden verenigen met het besluit van het hoofdbestuur, om de Ooste lijke eerste klasse te splitsen in een Gelderse en een Overijsselse afdeling. Na langdurige besprekingen is op voorstel van de vergadering een be middelingscommissie benoemd, die tot taak heeft te trachten een oplossing te vinden, die voor de betrokken clubs in de provincies Gelderland en Overijssel aanvaardbaar is. E LEZERS SCHRIJVEN... BADEN EN ZWEMMEN IN ZEELAND Als eigenaar van een badinrichting heb ik met belangstelling Uw artikel gelezen over het badhuiswezen in Zeeland en hoewel de daarin genoem de cijfers voor mij geen nieuws brach ten. deed het mij goed. dat deze mate rie eens in Uw kolommen is aange sneden. Ook de daarop volgende inge zonden stukken heb ik met aandacht gelezen. De statische gegevens waren zeer juist, jammer genoeg. Gezien mijn 14-jarige ervaring op dit gebied ge loof ik wel daarover te kunnen mee praten. Een van mijn vele ervaringen is. dat heel veel mensen, voor wie het geld geen bezwaar vormt, liever thuis met een bakje water zitten te modde ren. dan een behoorlijk bad te gaan nemen in een daartoe bestemde in richting. Zij gunnen zich daarvoor eenvoudig niet de tijd. Wat het gebruik van kuipbaden betreft; ik wou. dat ik er een tiental bezat, want mijn ervaring dienaan gaande is anders. Een zekere schroomvalligheid jegens het gebruik van douche-baden werkt de overheid zelf in de hand: de gemeente Middel burg zegde per 1 Januari jl. de over eenkomst schoolbaden op. Het is evenwel verheugend, dat in Februari jl. een Ned. Bond van Bad huizen is opgericht en dat de minis ter van Sociale Zaken in Maart jl. een Staatscommissie bedrijfstak bad en zwemwezen heeft benoemd, zodat we nu met onze bedrijfsorganisatie de belangen van de waterbeschaving in het algemeen kunnen gaan behar tigen. De heer Van Splunder te Vlissin- gen schreef dat hij indien de woning bouwverenigingen voor complete doucheinstallaties zouden zorgen en dan in huurkoop geven, absoluut niet zou aarzelen daarvan gebruik te ma ken en gewaagde van een aardig postje wekelijks op het huishoudbud get. wanneer het badhuis wordt be zocht. Naar mijn mening is huurkoop duur der afgezien nog van bijkomende kos ten. Bovendien, wanneer steeds druk ker van badhuizen gebruik wordt ge maakt, kan de prijs lager worden ge steld. Tot slot de heer Vos te Souburg. Bij 6000 inwoners kan gerekend wor den op een bezoek van nlm. 3000 be zoekers per week gemiddeld per jaar berekend) en zoals ik het project heb kunnen beoordelen, bedragen de kos ten daarvan ongeveer 50.000. zodat de overheid zich dienaangaande nog wel eens zal bedenken. Middelburg B. Oldeman. VOETBAL BELASTINGMENSEN VOETBALLEN. In het kader der zomeravondvoet- balcompetitie zal vanavond op het ter rein van de v.v. Ternëuzen aan de Mo lendijk een wedstrijd gespeeld worden tussen elftallen van personeel bij de belastingen van Zeeuwsch Vlaanderen en uit overig Zeeland. UITSLAGEN ZOMERAVOND. VOETBAL. De uitslagen van voor de Zomer avondvoetbalcompetitie vorige week te Middelburg gespeelde wedstrijden zijn: LoodswezenP.Z.C. 24; Boele e. v. E t' Zand 4—3; Olympia—D.V.V. 2— 0; V.C.N M.—Bakkers 4—5; E.M.V.V.V. P.G.Z. 5—1; Z.C.F—B.S.C. 6—1. SCHAKEN JUBILEUM- SCHA AKTOURNOOI. Te Oostende zal a.s. Zaterdag de 5e ronde van het jubileumtournooi scha ken worden gehouden. Hiermede wordt een aanvang gemaakt niet de tweede helft van het tournooi. De stand tussen Nederland en België is thans 22. waarbij echter opgemerkt dient te worden dat België er iets beter voor staat door een voorsprong van vier bordpunten. 11. Josefus bracht zjjn koffers naar de pas sagiershut, en de maal rende naar het logement „Het Ver gulde Anker" om zijn eigendommen op te halen. Een uur daar na vertrokken ze. Kappie en de maat gingen naar de brug, en troffen daar José- fus aan, die bezig was alle instrumen ten te bekijken. De maat ging met een trots gezicht achter het stuurrad staan. ,,De wind is Zuid- Oost!" zei hij blij te gen Kappie. „De zee zal kalm zijn, en geen wolkje aan de lucht. Ik geloof toch, dat ik niet voor boer geschikt zou zijn geweest! Ik voel me een stoere zeerob!" Joséfus voelde, dat hij teveel was op de brug. Hij ging dan ook naar beneden, en keek nog eens met een minachtend gezicht achterom naar de maat. Joséfus ging naar de Baron. Hij klopte net jes op de deur van diens hut, en stapte daarna binnen. „Wanneer ik zo vrij mag zijn het op te mer ken, geloof ik, dat ik blij mag zijn, dat ik met U ben meegegaan, Mijnheer de Baron!" zen hij. „Wanneer ik tenminste de onhandi ge bewegingen van die stuurman op de brug „Ze zullen jou nog wel eens nodig hebben, José!" zei de Baron. „Er heeft maar iets te gebeui'en, of die kerel begint te huilen! Wacht maar af!" „Juist, mijnheer de Baron!" zei Joséfus. „Ik denk niet, dat ik lang zal behoeven te wach ten!" Maar de reis verliep heel rustig. Het was goed weer, de „Kraak" liep best en de maat had geen last van huilbuien. Integendeel! Hjj zong dag in dag uit met een valse stem zeemansliederen, totdat iedereen er akelig van werd. IN 7 KORT Te Glasgow won Fanny Blankers Koen een wedstrijd over 220 yards in de tijd van 25.4 sec. Ook de 80 yards horden leverde een overwinning voor Fanny op Een estafetteploeg van Sagitta slaag de er in het Nederlands record od de 4 x 80 m. estafette te verbeteren en te bren gen op 40.9 sec. Met éèn ronde voorsprong won Arie Voorting hel Bossche Vecmarktcritcrium. Hij reed de 100 km. in de snelle tijd van 2 uur en 15 min. en had het hele pele- ton gedubbeld. Doordat Roosendaal in de finale van Hieronymus uit Tilburg won mét 10. kwam Roosendaal voor het tweede jaar in het bezit van de Zilveren Kadebrug. De andere uitslagen waren: Spartaan. (Rotterdam)—Roosendaal 1—2. Hierony mus—F. C. Mechelen 21 en Spartaan— F. C. Mechelen 1—2 KLANKEN uit DE AETHER woensdag. Het programma voor Woensdag geeft ons een overvloed van klassieke mu ziek. Het Tsjechisch concert op Hilv. I om 14.00 brengt werken van Vycpa- lek en Martinu. Om 14.15 (Hilv. II) is er een kamermuziekprogramma, wó bij werken van Beethoven, Janécek en Bartók worden uitgevoerd. Op Hilv. II om 22.10 Mozart's opera: „Die Entfiir- rung aus dem Serail". Malando en zjjr. orkest kunt U ho ren om 13.15 (Hilv. II) en de organist Piet- van Egmond speelt ons werken van Mendelssohn. Mozart. Moszkowski en Tsjaikofski. Hilv. I. 17.00 uur). Het Ballroom-ensemble van Jan Corduwe- ner met „The Oval Sisters" lieden op om 20.15 via Hilv. II. Hilversum I. 7. 8, 13. 19. 20 en 23 Nws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Muziek bij het werk. 9 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Sym- phonisch concert. 10.30 Morgendienst. 11 Gram. muziek. 11.05 „De zeeslang", hoor spel. 12.05 Strijkorkest. 12.30 Mededelin gen. 12.33 Trio Fantasia. 13.15 Klein koor met orkest. ,14 Tsjechisch concert. 15 Cel lo-recital. 15.30 Cembalo-gezelschap. 16 Don Kozakkenkoor. 16.15 Voor de jeugd 17 Orgelspel. 17,30 Philadelphia Symph ork. 17.45 Regeringsuitzending. 18 Fan fare-korps. 18.30 Gram. muziek. 18.40 Twee blokfluiten. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Koor en orkest. 19.40 Radiokrant 20.05 Kathleen Ferrier en Gerald Moore. 20.15 Omroeporkest en solist. 21.25 Cau serie over de Nederduitse vluchtelingen kerk in Londen. 21.45 Kamerkoor. 22 In ternationaal Evangelisch commentaar. 22.10 Amusementsmuziek 20.45 Avond overdenking 23.1524 Gram. muziek. Hilversum II. 7, 8. 13. 18. 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. muz. 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor de vrouw. 9 Ka mermuziek concert. 10 Kinderen en men sen, causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.2i Voor de vrouw. 11 Populair nonstop. 12 Accordeonorkest. 12.40 Mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Frans pro gramma. 12.55 Kalender. 13.15 Orkest Ma lando. 13.50 Anna Shelton zingt. 14- Ge sproken portret. 14.15 Kamermuziek. 15 Kinderkoor. 15 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17 Voor de jeugd. 17.30 Pro menadeorkest. 18.15 Vara-Varia. 18.20 Actualiteiten of gram. muziek. 18 30 Voor de strijdkrachten. 19 Parlementair over zicht. 19.15 Silvestri kwartet. 19.30 Voor de jeugd. 20.05 Socialistische causerie. 20.15 Jan Corduwener. 20.30 Een avond vol vergissingen, hoorspel. 22.10 Opera concert. 22.45 Populair wetenschappelijk causerie. 23.15 Orgelspel v. Cor Steijn. 23.40—24 Don Marino Barreto Orkest. KERKNIEUWS. hervormde predikanten voor arbeid onder vrijzinnigen. In een drukbezochte dienst in de Westerkerk te Amsterdam zijn Zon dagavond bevestigd de predikanten J. M. de Jong en H. J. Kater uit Am sterdam, die door de Amsterdamse Hervormde kerkeraad beroepen zijn met de bijzondere opdracht voor ds arbeid onder de vrijzinnige leden dei- gemeente. De bevestiging werd ver richt door ds. J. H. H. van Beem, voorzitter van de kerkeraad. Hieraan was voorafgegaan een reeds met wijlen ds. B. Aris aange vangen kerkelijk gesprek dat na het overlijden van ds. Aris weid voort gezet met de beide voorgangers van de Vereniging voor Vrijzinnig Her vormden, met als resultaat ,dat na een gemeenschappelijke verklaring, omtrent de geloofsinhoud de Amster damse kerkeraad, beide predikanten met grote meerderheid van stemmen heeft beroepen. Aan een jarenlange scheiding tussen kerk en vereniging is op deze wijze een eind gekomen, nu de kerkeraad de volle verantwoorde lijkheid op zich heeft genomen voor de arbeid onder de vrijzinnige leden der gemeente. f2.- /oer liter fled fraaft Uw witeLelier. li door David Dode 27 Ik ging op de kale matras liggen. Jeff gebruikte vier van mijn beste dassen, om mij met handen en voe ten te binden. Ik had hem met een flinke trap zijn nek kunnen breken, nadat hij mijn handen vastgebonden had en aan mijn voeten was begon nen, maar ik was ook een zachtmoe dig kind en wilde hem evenmin be zeren. Maar toen hij klaar was en mij begon te honen, wilde ik, dat ik het gedaan had. „Het was net. of je een kind een stuk snoepgoed afnam. Je hebt zelfs mijn haar niet in de war gemaakt". „Waarom niet?" vroeg ik, terwijl ik met mijn hoofd naar zijn revolver wees. Jij houdt al de kaarten". „Reken maar". Hij klopte eens op zijn zak. „En ik weet. hoe ik ze moet uitspelen ook. En doe nu als een zoe te jongen je mond open". Hij stopte mij een van mjjn dassen in de mond en bond een tweede om mijn hoofd, om mij te beletten de eerste uit te spuwen. Toen hij klaar was. stak hij de revolver in zijn gor del en wuifde mij van af de deur eens vriendelijk toe. „Tot ziens jochie. Als je het ern stig probeert, kunt je je wel los wui-men. Ik zie je nog wel eens". Het kostte mij een kwartier, om me los te wurmen. De enige schade was een paar stukjes vel van mgn polsen. Ik zat hevig te plukken aan de knopen om mijn enkels, toen er iemand op de deur klopte. „Een ogenblik," riep ik. „Ik ben vastgebonden". Hij wachtte niet. Hij duwde de deur open, stapte naar binnen en schopte de deur met zijn hak weer dicht, waarna ook hij een revolver op mij richtte. Het was myn andere vriend van de „Talca", Raul. „Geef het mij!" zei hrj vlug! Hij was zenuwachtig, ik had het niet begrepen op de manier, waarop hij die revolver hanteerde. Zijn knok kels zagen te wit en dus hield hij het wapen te stijf vast. Ik zei: „Ik heb her, niet. Jefferson is je voor ge weest". „Lieg niet". „Kjjk eens even de kamer rond. Ik heb mezelf niet zo aan mijn bed vast gebonden, omdat ik aan slaap wandelen lijd". Ik zat nog aan de geknoopte das sen te werken. Hij keek de kamer rond, zag mijn kleren op de grond liggen, waar Jeff ze neergegooid had cr. begreep, dat hij te laat was. Ik kreeg mijn enkels los en stond op. „Stop dat ding maar weg", zei ik. „En gebruik het tegen Jeff, als je hem tegenkomt". „Die co judo! Hoe lang is het gele den, dat hij hier was?" „Een kwartier. En ruk nu in, hè? Ik ben die hele kwestie volkomen beu". Zijn ogen glinsterden en hij nam z\jn wapen in de linkerhand. „Niet helemaal. Ik heb niet verge ten, dat je mij geslagen hebt, Colby". Hij deed nog een stap naar voren. „Daarvoor ben ik je nog wat schul dig". „Als je soms idee mocht hebben, om mij terug te betalen, dan zul je öf de trekker moeten overhalen, óf ik neem je je proppenschieter af en geef je er met het achtereinde van langs". Hij bleef staan. Hij wilde mjj wel graag een mep geven, maar hij wilde liever niet de kans lopen, dat ik er over argumenteren zou. Van mijn kant was het geenszins roekeloos heid. Ik wist, dat hij de trekker niet zou overhalen niet. hier in het ho tel. Wordt vervolgd). Dame gedood bij auto-ongeval. Op de rijksweg AmersfoortApel doorn heeft zich gistermorgen een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij mevr. J. S. S. uit Rotterdam op slag werd gedood. Haar echtgenoot J. S. moest in ernstige toestand in het ziekenhuis in Amersfoort worden op genomen. Zij kwamen met hun drie- wielig motorrijwiel voor invaliden in botsing met een luxe auto en werden op de weg geslingerd. Het ongeval zou zijn veroorzaakt, doordat het mo torrijwiel op een gegeven moment begon te slingeren en de luxe auto een aanrijding niet meer kon voor komen. Nu 20 jaar geëist tegen Rühl en Vlebahn. Maandagmorgen werd voor de Bij zonder Raad van Cassatie de behan deling voortgezet van het cassatie beroep van de „Kriminalsekretare" Emil Rühl en Friedrich Christian .Viebahn, die wegehs hun optreden bij de „Aussenstelle" Amsterdam, ieder tot 15 jaar gevaneginsstraf zijn ver oordeeld. Nadat de verdediging vorige week de cassatie-middelen had toegelicht, hield de procureur-fiscaal, mr. baron van Tuyll van Serooskerken, zijn conclusie. Hij was van oordeel.' dat deze Duitsers zich niet kunnen be roepen op ambtelijke bevelen. Deze lieden, zo zei hij, beschouwden de Nederlanders nog minder als honden. De procureur-fiscaal concludeerde, dat een gevangenisstraf van 20 jaar hier de juiste straf is. Oud-minister Wijers lunchte op Soestdijk. H. M. de Koningin en de Prins der Nederlanden hebben in het Paleis Soestdijk aan de oud-minister van Ju stitie mr. .Th. R. J. Wijers, en mevrouw Wijers een afscheidslunch aangeboden. Ballon maakt noodlanding. De ballon, die Zondagmiddag ter ge legenheid van het Varafeest te Hil versum is opgestegen, heeft een ha chelijk avontuur beleefd. Door de krachtige wind dreef de ballon, die bemand was door het echtpaar Boes man, de heer de Vos Klootwijk en Jan de Troye. snel af in Zuidweste lijke richting. Toen men te veel naar zee afdreef werd besloten bij Geer vliet, tussen Rotterdam en Brielle, een landing uit te voeren. Een krach tige grondwind, veroorzaakte moei lijkheden. Toen de ballon met een harde slag op de grond was neerge komen, ging deze onmiddellijk weer omhoog. De heer de Vos Klootwijk werd uit de mand geworpen. Hij had de tegenwoordigheid van geest de sleepkabel te grijpen, maar werd dientengevolge door de stijgende bal lon meegevoerd. Tot driemaal toe kwam de ballon weer aan de grond, ging echter steeds weer omhoog en bereikte dan een hoogte van 50 a 100 meter, de heer de Vos Klootwijk met zich meeslepend. De ervaren bemanning wist toch de ballon aan de grond te krijgen en de heer de Vos Klootwijk liep slechts enkele schrammen op. Amsterdamse Beurs 9 Juni 12 Juni Nederland 1948 (3%) 100% 100% dito 1947 (3%) 3 98% 98% dito 1937 3 98% 98% Dollar-lening 1947 3% 98% 977/s Investeringscert. 3 99% 99% Nederland 1962—64 100 99% Nederland 1962—64 100 Nederland N.W.S. 2% 81 Spaarc. a f 100 2%<^ 100% 100% Indië 1937 A 3 95% 95% Grootboek 1946 3 98 98 Ned. Ind. Hand. B 86% 87 Ned. Handelmij. 148 150 AKU 16914 167% Bergh's Jurgens 313 313 Calvé-Delft 130% 130 Kon. Ned. Hoogovens 158% 158 Unilever 207% 206% Ned. Kabelfabriek 265 Philips 231 230% Wilton Fcyenoord 144% 142 Biliton 296% 298 Kon. Petrol. Mij. 279% 276% Amsterdam Rubber 130% 127% Kon. Paketvaart 120%. 119 Ned. Scheepv. Unie 132% 132% Rotterdamse Lloyd 134% Stv. Mij. Nederland 151% 152 Handelsver. A'dam 130% 127% Deli Batavia Mij. 104% Deli Mij. 126% 124% Anaconda 33 33% Bethlehem Steel 114% 115% General Motors 99% Kennecot 59% Shell Union 46% 44% Baltimore Spw. 11% Miss K.T. Spw. 5% New York Spw. 14% Pennsylvania 17% Het was een weinig opgewekte markt, waarmee de nieuwe beursweek inzette. De stemming was algemeen gedrukt en de handel verliep .uitermate traag. Ken nelijk werd er nog minder omgezet dan Vrijdag, toen de affaire slechts een klei nigheid boven de 1 millioen gulden uit kwam. De zwakke tendens sproot in eer ste instantie voort uit aanbod voor Kon. Olie van Parijse zijde, waardoor deze op 276',kwamen (Vrijdag 279) en op 277 de markt verlieten. Anderzijds toonde men bezorgdheid voor aanbod in Kon. Olie wegens het plan om de Franse franc vrij inwisselbaar te maken, waarover in Sep tember zou worden beslist. Maar ook cultures nol eerden lager dan Vrijdag en dit schreef men toe ten dele aan de onrust op de Zuid-Molukken en het feit. dat Ambon wapenhulp aan Aus- stralië heeft gevraagd. Ook in het verdere verloop bleef de stemming in mineur. ZON EN MAAN. 14 Juni. Zon: op 4.20 Maan: op 2.52 onder 21.01 onder 20.41 14 Juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Wemeldinge Zierikzee HOOG WATER u.+NAP 1.09 1.66 1.36 1.86 2.06 1.96 2.48 1.42 2.34 1.18 u.+NAP 13.31 1.84 13.59 2.04 14.32 2.13 15.13 1.61 14.59 1.36 LAAG WATER u.NAP 7.20 1.98 7.53 2.19 8.32 2.34 8.26 1,87 8.09 1.62 u.—NAP 19.44 1.95 20.08 2.15 20.48 2.31 20.46 1.78 20.30 1.56 Eierencontract met Engeland (Van onze Haagse redacteur) Nu de definitieve handelsbespre kingen met Engeland over het voor 1950 af te sluiten handelsverdrag zjjn begonnen, heeft het ministerie van Landbouw. Visserij en Voedselvoor ziening nogmaals de Stichting voor de Landbouw verzocht haar stand punt kenbaar te maken omtrent een export van eieren naar Engeland in het kader van het vorig jaar afge sloten langjarige contact. De Stichting heeft nu de overheid doen weten, dat zij van oordeel is, dat voor dit jaar geen eieren meer naar Engeland geëxporteerd dienen te worden. In de afgelopen maanden van volle productie is de afzet uit stekend verlopen, zodat er haars in ziens geen aanleiding is thans nog een leveringscontract met Engeland voor dit jaar aan te gaan, temeer niet, omdat gelet op de tot nu toe door Engeland gevolgde prijspolitiek niet verwacht kan worden, dat deze export op een voor de pluimvee houders lonend prijsniveau zou kun nen plaats hebben. Voor het volgend jaar zal deze kwestie opnieuw kunnen worden be zien als uitvloeisel van het contract op lange termjjn. Negerpriesters en stamhoofden in ons land. Drie negerpriesters uit West-Afrika van de Afrikaanse missie van Cadier en Keer en drie Afrikaanse negerstam hoofden, op doorreis naar Rome, ver toeven op het ogenblik in ons land. Zondag droegen deze drie priesters, de fathers Kwesi Menya, Kwöku Tawiah en Couston, in Volendam een plechtige H. Mis op. De drie Afrikaanse stam hoofden. in hun veelkleurige lange schoudermantels, woonden de plechtig heid in het priesterkoor bij. Wij repareren alle mer ken naaimachines onder garantie. Hand- en trapnaaimachines uit voorraad leverbaar. Gedipl. monteur, St. Pieterstraat 54, Telefoon 2771, Middelburg Te koop waterbakkeu van 600 tot 1800 1„ 1 water tank van 750 1., 3 tanks van 1800 1. inhoud. W. DANIËLSE, Breestraat 11, Middelburg. Gevraagd 1 e klas handzetter, in staat zelfstandig smaak vol zetwerk te vervaardigen. Drukkerij G. W. DEN BOER, Londen se Kaai 29, Middelburg. ZOMERBROEKEN Lichte Fresco flanel Palm-beach en en kamgaren stoffen van 15— tot 35—. Kledingmagazijn Vlasmarkt 35, Middelburg. Wegens verandering van het tegenwoordige NET MEISJE gevraagd voor halve dagen. Mevr. KIK, Keizersdijk 32, Goes. JONGENS GEVRAAGD niet boven de 18 jaar. Limonadefabrick „IFSKO", Langcvielc 26, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4