PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Schuman had „goed nieuws" over zijn befaamd plan BILT Een Belgisch blad „slecht nieuws PANDIT NEHR0E EN S0EKARN0 DEDEN BEROEP OP DE JEUGD Vandaag Honderdduizend mensen op het Vara-familiefeest WAARIN EEN KLEIN ZEEUWS DORP GROOT KAN ZIJN Samenwerking in Retranchement DE VOORSPELT: 193e Jaargang - No.136 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F vsd de Velde en F. 14. den Boer Adj W de Pagter. Hoofdred.. G. Balltnttjn. Pl.verv.: W. Leertouwer en EL A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr p p. 1 4.15 per kw Los1-" nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 12 Juni 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 =t. per inm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlisslngen Walstr 58—60 tel 2355, 4 lijnen (b.g.g. J 1 ot 2100): M'burg Londense Kul 20. tel. 2077 en 2924; Geo: L. Vorststr. 63. tel. 2175 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Meinolis-.r. 12. iel 102; Terneuien. Blo uivetij.lr. 2: Z.orlk/cc: Enüjrd.tr C iauKi Crïtiek op Nederland in verband niet uitbreiding Hoogovens. „Goed nieuws van Engelse zydc", -/.ei minister Schuman Zaterdag, sprekend over zyn befaamd plan tot samensmelting van de Europese ko len- en staalindustrie. Diplomaten in Londen vroegen zich af wat voor nieuws dat dan wel was, want bij hun weten was er geen verandering ge komen in de Britse houding. Vanuit Parys werd later opheldering ver schaft. Schuman had met „goed nieuws" slechts gedoeld op een wending ten goede in de Britse publieke opinie wat betreft het plan Schuman. Inderdaad worden de commenta- f „Een dergelijke verklaring doet ren welwillender. twijfelen aan de overtuiging, waar- Zo heeft de Britse liberale partij mede de Europese regeringen het Zaterdag haar instemming betuigd met het plan en de regering dringend aangeraden het te bestuderen. Hoe wel de liberale partij weinig invloed heeft wordt daaraan enige betekenis toegekend. Ook Richard Crossman. een van de voormannen in de linkervleugel van de Labour-party, beeft de rege ring aangespoord deel te nemen aan de onderhandelingen over het plan Schuman. „Hoe eerder wij aan deze bespre kingen meedoen en een beetje prac- tische Britse logica aan de Franse voorstellen toevoegen, hoe beter het is voor iedereen en ook voor onszelf", aldus Crossman. Crossman acht het een illusie te veronderstellen, dat de toestand in Engeland zo is, dat het land zich niets van de concurrenten aan de overzijde van het Kanaal zou behoeven aan te trekken. Verder meent hij, „dat de Britten zich niet kunnen veroorloven op hun eiland te blijven toekijken hoe de rest van West-Europa zich aaneen- schaart". SLECHT VOORTEKEN. Het Belgische blad „La Libre Bel- gique" heeft in een artikel scherpe critiek geleverd op de Nederlandse regering, omdat deze besloten heeft voort te gaan met de uitbreiding van de ijzer- en staalindustrie in IJmui- den, niettegenstaande het plan Schu man. Het is zeer wel mogelijk, zegt het blad, dat de hoogovens in het kader van het plan kunnen blyven werken, maar geenszins zeker. Om toch al vast te verklaren, dat de uitbreiding door zal gaan, is „tekenend voor een bepaalde mentaliteit". plan-Schuman hebben onderschre ven. Men vraagt zich bovendien af, waarom Nederland in deze aangele- heid er niet eenvoudig het zwijgen toe heeft gedaan, totdat meer bekend was over de aard van het plan Schu man". Het blad besluit met de woor den: „Het feit dat men een dergelij ke eenzijdige beslissing bekend maakt is een slecht voorteken, én voor het plan Schuman én voor de eenmaking van Europa". In bevoegde kringen in Den Haag wijst men erop. dat de uitbreiding van de hoogovens te ÏJmuiden reeds lang aan de orde was. Hoewel Neder land sympathiek tegenover het plan- Schuman staat, kan men), hier mede nog geen rekening houden. Uit niets is gebleken, dat deze uitbreiding niet in het plan zou passen. Wat de laatst aangehaalde zin van het arti kel van „La Libre Belgique" betreft wordt opgemerkt, dat dé regering niets anders deed dan vragen beant woorden. welke haar door leden van het parlement waren gesteld. „Luchtincident" boven Berlijn Het bleek nogal mee te vallen. Het Westduitse persbureau D.P.A. lanceerde Zaterdag het bericht, dat drie Russische straaljagers een Ameri. kaans „Skymaster".transportvliegtuig hadden beschoten nabij Berlyn. De Skymaster vloog in de luchtcorridor en was op weg naar het vliegveld Tempelhof. De Russische vliegtuigen hielden oefeningen. Het bleek al gauw, dat D.P.A. uit sensatiezucht een onjuiste voorstelling van zaken had gegeven. Wel was er een incident voorgevallen, maar de toedracht daarvan werd Zondagoch tend beter uiteengezet door een woord voerder van het Amerikaanse leger. Dx-ie Russische jagers, die schiet oefeningen hielden, volgden een sky master tot dicht by het vliegveld Tem pelhof, zo zeide hij. Dit incident heeft niet ongewoons. Het is 't derde, dat de laatste tijd is voorgevallen en het is aan het interge- allieerd controlebureau gemeld .Dit maal echter", zo zeide hij. „zijn* de Russen Tempelhof iets te dicht gena derd, in strijd met de voorschriften be treffende de veiligheid in de lucht". De piloot van de Skymaster ver klaarde, dal de Russische vliegtuigen op behoorlijke afstand van zijn toestel bleven, zodat men niet kan zeggen, dat hun vliegoefeningen een offensief karakter droegen. Zeven Franse mijnwerkers een dag opgesloten. Zaterdag werden bij Rijssel zeven mijnwerkers ingesloten, doordat een tuimel in een der mijnschachten in stortte. Het nieuws van het ongeluk verspreidde zich snel in het dorpje Fenain. Gezinsleden van de ingesloten mijnwerkers groepeerden zich angstig bij de ingang van de mijn samen. Een reddingsploeg slaagde erin een pijp voor de toevoer van verse lucht aan te brengen. De zeven mijnwerkers werden Zondagochtend ongedeerd aan de oppervlakte gebracht. Hakkie Holdert stond in cassatie terecht Voor de Bijzondere Raad van Cassa tie heeft Zaterdag terecht gestaan de voormalige directeur van het dagblad „De Telegraaf", die destijds door het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam is ver oordeeld tot 12 jaar wegens zijn leiding van het blad in de bezettingstijd ei zijn dienst nemen bij de Waffen S.S. Zyn raadsman, mr. de Pont, pleitte op verschillende gronden vermindering van straf. Zijn cliënt zou te goeder trouw zijn geweest en niet hebben ge weten wat goed en wat kwaad was. Hij was een zoon van rijke ouders, die al les kon krijgen wat hij wenste; deson danks koos hij het harde leven van de O ostf rontsoldaat. Do procureur-fiscaal, mr. Bakhoven, was het met deze opvatting niet eens en concludeerde verwerping van het beroep. Felle rede van Truman tegen de isolationisten En tegen de SowjeJ-Unie. President Truman heeft Zaterdag bü de onthulling van het pres. Jefferson, monument te St. Louis een felle rede gehouden tegen de Amerikaanse isola tionisten, die „met hun pogingen om de Westelykc verdedigingsplannen te- gen de onheilspellende activiteit der Sowjet-Unie te dwarsbomen, de natio nale veiligheid ondermijnen". Verder hekelde president Truman op scherpe wijze de activiteit van de Sowjet-Unie. die hij ..onheilspellend" noemde. (Een uittreksel van Trumans rede voering is te vinden op pag. 3, zesde kolom). Russen doen mee aan de Olympische Spelen. In Wenen is een communistisch ..vredescongres" gehouden, waarin o.a. de volgende resolutie werd aangeno men: ,,Met het oog op de uitstekende pro pagandistische waarde voor de vrede van de Olympische Spelen hebben de Sowjet-Unie en andere landen, die daar tot nog toe niet aan meededen, besloten dat zjj aan de komende spelen te Helsinki moeten deelnemen". Tijdens het congres verklaarde pater Plojhar. de Tsjechoslowaakse minister van Gezondheid, onder luid en lang gejuich: „Met instemming van de de legaties van de Sowjet-Unie en de an dere staten uit het Oosten verklaar ik, dat noch de Sowjet-Unie noch de an dere Oostelijke staten ook maar één stap over hun eigen grenzen voor een agressie-oorlog zullen doen". Enthousiasme alleen is ni et voldoende, er moet óók gewerkt worden Sultan van Djocja wordt ongeduldig. De premier van India, Pandit Neliroe, heeft tijdens een toespraak tot de technische studenten van de Universiteit van Bandoeng de Indo nesische jeugd er op gewezen, dat enthousiasme alleen niet voldoende is om een jonge staat op te bouwen. Ook hard werken en samenwerking zyn nodig. Slechts de sterken en stoutmoedigen overleven en handha ven hun vrijheid en degenen, die hun energie in gesprekken, discussies en kleine conflicten verknoeien, dienen zeker nu hun land slecht. Vrijheid bestaat niet uit zichzelf, maar gaat vergezeld van verantwoordelijkheid en verplichtingen. Na deze rede, richtte ook president Soekarno zich tot de jongeren. Hij wees er op, dat de destructieve revo lutie op 27 December 1949 is geëin digd en dat thans moet worden be gonnen met herstel en opbouw. De president zeide zig,h te schamen, wan neer vertegenwoordigers van andere mogendheden zegden, dat zij nog on rust en onveiligheid constateren. Daarom deed hij een beroep op de jeugd om eeu begin te maken met de morele vernieuwing. Tijdens een toespraak van Pandit Nehroe tot de bevolking van Ban doeng, werden tussen de massa span doeken gezien met opschriften, welke de invrijheidstelling van Indische lei ders eisten. De premier van India zeide niet te weten, wie verantwoor delijk waren voor deze leuzen, maar hij verzekerde, dat zijn regering in elk geval wêl weet wat zij doet. LAATSTE WAARSCHUWING VAN SULTAN VAN DJOCJA. „Indien op 26 Juli de reorganisatie van het K.N.I.L. nog niet haar be slag heeft gekregen, treed ik af als minister van defensie", aldus deelde de Sultan van Djocja mede in een in terview dat hy de correspondent van Aneta toestond. Vrijdagavond heeft de Sultan in een radiorede tot de bevolking van Oost-Java o.a. gezegd, dat de rustver storingen sedert de overdracht der souvereiniteit in de eerste plaats werden veroorzaakt door elementen, die zich niet met de overdracht der souvereiniteit konden verenigen, maar ook door personen, die slechts het eigenbelang of het eigen groeps belang nastreven. De Sultan achtte deze laatsten gevaarlijker, daar zij in de eigen gelederen een smeulende vuurhaard vormen. Indien hiertegenover niet spoedig Fraude bij keuringsdienst. Het bestuur van de keuringsdienst voor vee en vlees in de kring Barsin- gerhorn (bij Schagen) heeft medege deeld. dat bij controle van de boeken gebleken is, dat er door de voormalige administrateur van de kring. G. T. te Schagen. een ernstige fraude is ge pleegd, Een bedrag kon nog niet wor den genoemd, omdat het onderzoek nog niet is geëindigd. krasse maatregelen worden getrof fen, kan door hun toedoen datgene, waarvoor wij zo lang hebben gestre den, worden te niet gedaan, alaus de Sultan, die de situatie op Oost-Java zodanig toegespitst noemde, dat een oplossing niet langer kan worden uit gesteld. De centrale regering heeft nu de kwestie ter hand genomen. De Sultan zeide voorts elke onrust stoker als een verrader van het volk te beschouwen en voor dezen geen pardon meer '.e kennen. BOMBARDEMENT OP BOEROE Volgens de vertegenwoordiger van de „Republiek Zuid-Molukken", dr. J. P. Nikijoeloew, is de burgerbevolking van Namlea op het eiland Boeroe ge bombardeerd. Het aantal slachtoffers zou. wegens gebrek aan een radio verbinding, onbekend zijn. Van de zijde van het Hoge Com missariaat van de R.I.S. in Den Haag werd medegedeeld, dat omtrent een bombardement op het eiland Boeroe niets bekend is. ...is het 75 jaar geleden, dat de eerste tramlijn te Amster dam in gebruik werd genomen (paardentractie). ...begint in Rome een proces tegen een aantal leden van de bende van de beruchte Sicili- ^aanse bandiet Giuliano. Nachtelijk drama op een plezierbootje. DRAAIKOLK MAAKTE SLACHTOFFERS. Twee mannen en twee vrouwen zijn omgekomen tijdens een nachtelijk dra ma. dat zich afspeelde in de Alleghe- ny-rivier bij Pittsburg in de Ver. Sta ten. Een kleine plezierboot was daar in een draaikolk geraakt en stuurloos geworden door de ontzettende kracht van het water tegen de dam gebeukt. Pas Zondagochtend slaagde men er in de overlevenden, vier mannen, die zich de gehele nacht aan het dek had den vastgeklampt, te redden. Een sleepboot voer tegen de dam aan en haalde de opvarenden van boord. Tweeduizend belangstellenden sloegen dit waagstuk gade. Een der omgekomenen was een sluis wachter. die met een collega reeds eer der had getracht de opvarenden met een kleiner schip te redden. Eenmaal aan boord van de plezierkruiser, kon den zij niet meer terug. Een poging om de drenkelingen met een door een luchtschip neergelaten touwladder te redden, mislukte. Arrestatie in verband met schilderijendiefstal. De politie te Genève is overgegaan tot de arrestatie van de Duitser Hans Schwertslager, die bekend heeft in Mei een inbraak te hebben gepleegd in een villa te Versoix nabij Genève en al daar een schilderij van Van Dijck en verscheidene andere meesterwerken te hebben gestolen. Het doek van Van Dijck, waarvan de waarde op 40.000 Zwitserse franken wordt geschat, zou door Schwertslager in de omtrek van Genève voor 1000 Zwitserse franken aan de man zijn ge bracht. Men is er evenwel nog niet in geslaagd het terug te vinden. Studentenstreek werd niet gewaardeerd. Een agent van politie te Delft be trapte Zaterdagochtend heel vroeg twee studenten, die bezig waren ver- niélingen aan te richten aan de tri bune. welke in de kloostertuin van het Prinsenhof is gebouwd in ver band met de komende opvoering van „Elckerlyc". Zij hadden reeds een schakelbord vernield en een schijn werper gereed gelegd om mee te ne men. De politie beschouwt zulk een daad van vandalisme niet meer als een studentengrap en heeft de 23-ja- rige C. M. B. en de 26-jarige H. T. C. in arrest gesteld. Bromfietsen zijn in België motorrijwielen. De K.N.AC, vestigt er de aandacht op. dat rijwielen met hulpmotor in Ne derland voorlopig zijn gelijkgesteld met gewone rijwielen, doch niet in het buitenland. Bij tochten naar het buitenland dient daarmee rekening te worden gehouden. In België althans moet dit soort rij wielen als motorrijwiel zijn uitgerust en is het berijden van fietspaden en niet verhoogde bermen verboden. Tijdens haar bezoek aan Zweden Is mevrouw Roosevelt door de hoogbe jaarde Koning Gustaaf ontvangen in diens kasteel Drottningholm. Minister-president hield rede. Het grote Vara-familiefeest. dat Zondag in het Hilversumse Sportpark werd gehouden, heeft naar ruwe schatting een kleine hondex-dduizend mensen o.w. vele honderden Zeeu wen naar de Gooise hoofdstad ge trokken. Vele tienduizenden stonden voor een 60 meter lang podium ge schaard, waar de revue „25 jaar Vara" werd opgevoerd. Ook op vier andere podiums traden Vara-artisten en voorts ook de vermaarde Franse chansonnier Jeap Sablon op. Nadat de voorzitter der Vara, mr. J. A. W. Burger, zijn openingsrede had gesproken, kwam een fakkello per op het feestterrein. Deze droeg een fakkel symbool van de Vara die in het Parkhotel te Amster dam, waar deze omroepvereniging 25 jaar geleden werd opgericht, was ontstoken. De minister-president, dr. W. Drees, hield na het jubileum-spel een toe spraak, waarin hij er op wees, dat zij, die een kwart eeuw geleden het ini tiatief namen, vèr vooruit hebben ge zien en begrepen wat de radio ging betekenen. Er moge, aldus dr. Drees, Hard tegen hard in de Belgische textielstaking. ONDERHANDELINGEN AFGEBROKEN. De Belgische textielfabrikanten heb- ben de onderhandelingen met afge vaardigden van de textielarbeiders af. gebroken, aangezien zij de gestelde eisen onaanvaardbaar achten. De kans op een spoedig einde van de staking in de Belgische textielindustrie is daarmee verkeken. De katholieke, liberale en socialisti sche vakbonden hebben bekend ge maakt. dat zij de bijna 90.000 stakers in de textielindustrie zullen blijven steunen totdat een volledige overwin ning is behaald en alle eisen zijn Inge- willigd. In Retranchement staat een nieuwe muziektent, een mooie tent temidden van een plantsoentje, dat 't rustieke plein siert voor het gemeentehuis. Belangrijk is dat niet, want vrywel ieder dorp heeft een muziektent. Maar het bijzondere is, dat die tent Is verrezen zonder dat de gemeente daarvoor een stuiver arbeidsloon behoefde te betalen. De gcmeentcnaren hebben namelijk de handen ineen geslagen en de tent zelf gebouwd. Er zijn al eerder zulke voortreffelijke voorbeelden van samenwerking geweest in Zeeland en er moeten er nog veel meer komen, want daarmee zijn we op de goede weg, de weg naar de ware gemeenschapszin. De gemeente Retranchement trok 2000 uit om de materialen voor de tent te kopen tegen fabrieksprijs en in hun vrije tijd - sommigen hadden er zelfs enkele uren verlet voor over - bouwden de inwoners de tent. Zy deden dat om hun muziekvereniging „Ons Genoegen" te helpen, die in hoofdzaak deze tent zal gebruiken. Deze vereniging neemt een byzonde- re plaats in het dorp in, .want ieder is er lid of donateur van. Toen kort na de jongste oorlog de vereniging zonder instrumenten zat, werd er direct een bazar georganiseerd, die klonk als een klok en de instrumen ten kwamen er. FEEST Nu is dan Zaterdag de nieuwe muziektent in gebruik genomen. Dat is een daverend feest geworden. Eerst kwam men in de school bij een, waar het volledige gemeentebe stuur, onder leiding van burgemees ter J. A. Leenhouts en voorts alle medewerkers aanwezig waren. De voorzitter van ,.Ons Genoegen", de Op uitnodiging van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-j heer C. J. Almèkinders, bracht 'hen Brabant hebben veertig leden van de allen dank en daarna schetste de ge- Tweede Kamer Zaterdag een excursie meentesecretaris, de heer Chr. A. gemaakt door de Blesbosch. Lauret, nog eens de geschiedenis van de bouw. De heer P. Ocké, voorzit ter van de Bond van Muziekvereni gingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, bood hartelijke gelukwensen aan. SPONTAAN BEZOEK Burgemeester J. A. Leenhouts richtte een begroetingswoord tot de besturen van de muziekverenigingen „Ons Genoegen" uit Vlissingen, „Apollo" uit Sluis, „Excelsior" uit Cadzand, „Nut en Genoegen" uit Biervliet en „Veronica" uit Zuid- zande, die spontaan de uitnodiging hadden aanvaard, om naar Retran chement te komen. De burgemeester wees op de prachtige verstandhouding tussen gemeentebestuur en bevolking. Hier is aangetoond, aldus spr., dat men ook in een kleine gemeente tot grote dingen in staat is. Nadat nog de heer Le Clercq uit Vlissingen had gesproken, namesn „Ons Genoegen", volgde een feeste lijke rondgang door het dorp. DE OVERDRACHT De rondgang eindigde by de nieu we tent, die daarop plechtig door de voorman van de bouwers, de heer J. Scheerens, werd overgedragen aan 't gemeentebestuur. De burgemeester aanvaardde de tent als een bewijs van het saamhorig heidsgevoel onder zijn gemeentena ren en beloofde goed te zullen zor gen voor dit mooie bouwwerk. Na dit officiële gedeelte voerden de zes muziekcorpsen tal van num mers uit, die tot laat in de avond de feestelijke stemming er in hie»3en. Brand op tankboot in haven van Amsterdam. Twee uur voordat Zondagmorgen 't Noorse motortankschip „Skotaas" de Amsterdamse haven zou verlaten, brak door nog onbekende oorzaak brand uit. Het vuur woedde op de achtercampagne in de verblijven van de bemanning en de officiershutten rond de machinekamer. De brandweer, die met groot ma teriaal uitrukte, bestreed het vuur met tien stralen. Ook de drijvende stoomspuit „Jason" nam met haar waterkanon aan de blussing deel. Toen men de brand meester was, bleek de brandschade naar verhou ding beperkt te zyn. De waterschade is echter vrij aanzienlijk. Koningin en Prinsesjes zagen operette in Alphen. Tot grote verrassing van de vele bezoekers heeft de Koningin met de drie oudste prinsesjes Zaterdag in Alphen aan de Rijn een opvoering bij gewoond van de kinderoperette „Sprookjesmelodie", welke ten bate van het Rode Kruis door het jeugd- zangkoor van de Nederlandse Pro testantenbond in het Nutsgebouw al daar werd gegeven. De Koningin en de prinsesjes heb ben genoten van het zangspel. Voor al Prinses Margriet leefde zo volko men met het spel mee, dat zij, ver over de balustrade van het balcon gebogen, haar zakje snoep volkomen vergat. meningsverschil over het te vormen radiobestel zijn, in onze rijen is er maar één overtuiging: uitingsmoge lijkheid voor het vrije woord van elke geestelijke richting. Na deze rede werd het jubileum geschenk der leden aangeboden: het resultaat van de actie der ledenwer ving. Medegedeeld werd, dat het le dental van 206.282 op 1 Januari jl. gestegen was tot 230.139 met Pink steren. Op hetzelfe moment steeg een ballon, bemand door de heer en me vrouw Boesman, de lucht in, een groot doek met zich meevoerend, waarop dit aantal stond vermeld. VALSE KAARTEN IN OMLOOP. Een minder prettige ontdekking was het, toen in de loop van de mor gen bleek, dat er valse ongestempel de kaarten in omloop waren, die bij het Hilversumse station en in de om geving van het terrein werden ver kocht. Aanvankelijk werden deze kaarten ingeruild, omdat men een misverstand vermoedde, maar later moesten toch verscheidene bezoekers worden gedupeerd. De politie stelt een onderzoek in. Tegen half acht vertrokken de laatste bussen en extra treinen om de feestgangers huiswaarts te bren gen. De ruim 500 man politie, die tot vèr buiten Hilversum het vervoer via speciale routes leidden, hadden het minder moeilijk dan men verwachtte. Er heeft zich geen enkel ongeluk voorgedaan, zodat de regeling, waar bij gebruik werd gemaakt van vele mobilofoons en „walkie-talkies" en een vliegtuig, van waaruit alles werd geregeld, goed heeft voldaan. Wèl hadden de tachtig E.H.B.O.-ers het druk. In 1334 gevallen moest op het terrein hulp worden geboden, waar van 85 maal voor ziektegevallen; 186 personen waren door de warmte be vangen. Een ton voor het Leids Universiteitsfonds. Ter gelegenheid van het zestigja rig bestaan van het Leids Universi teitsfonds werd Zaterdag in het groot auditorium van de Leidse Aca demie een plechtige bijeenkomst ge houden, tijdens welke dit fonds als jubileumgeschenk een bedrag van f 100.000 werd aangeboden, bijeen- gebracht door vrienden van de aca demie. Het kapitaal van het fonds is hierdoor de millioen gepasseerd. De feesten ter gelegenheid van het 375-jarig bestaan der Universiteit zyn Zaterdag geopend met een reünie van oud-studenten in de Pie terskerk. Mariniers-commando Soerabaja opgeheven. Met ingang van 1 Juni is het com mando der Mariniers op OostJava op geheven. Hiermee is een zeer belang rijk stuk van de geschiedenis van de mariniers afgesloten. In de naaste toe komst zullen nog enkele mariniers in Soerabaja achterblijven ter afwikke ling van allerlei zaken. Zij zijn samen gevoegd in het afwikkelings-detache- ment Mariniers-Oosten, dat onder com mando staat van kapitein der mari niers. A. E. J. Blom. Vete met mes beslecht. In de afgelopen nacht is een vecht partij ontstaan tussen R. V. en P. P. te Stcenwijk. Tijdens deze vechtpartij werd P. P. met een mes in de rug ge stoken. waardoor een long werd ge raakt. De man werd in levensgevaar lijke toestand naar het ziekenhuis in Meppel overgebracht. Tussen V. en P. bestond reeds lang een gespannen verhouding. V. is in ar rest gesteld. ZONNIG EN WARM. Geldig tot Maandagavond. Droog en zonnig weer met meest ma tige wind uit Oostelijke richtingen. Op nieuw iets hogere temperaturen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1