PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Schotse Huizen in Veere geopend Belgische socialisten kondigen fel verzet aan »)Mi DE BILT Strijd tot het uiterste tegen de terugkeer van koning Leopold Deze week ARNHEM WERD NIET AAN DE DUITSERS VERRADEN Het is goed, zoals het gegaan is HiiSMEKHl Koningin Juliana bracht bezoek aan Zuid-Utrecht. VOORSPELT: 193e Jaargang - No. 135 Dagblad, uitgave van de firma Providciale Zeeuwse Courant. W. Leertouwer en l ABONNEMENTSPRIJS '32 ct. .per week; f 3.90 p kro.; b p p. I 4.1S oer kw Losse aummers 10 cent 4 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 10 Juni 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. ?Jinimum p. advertentie f 2.50. tngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine^advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t I iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VÜsslngen Walstr 58—60 tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160); M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. «3, tel 2475 (b g.g 2228); Oostburg: Pr Mauritsstr 12, tel. 102; Terneuzen: Bro uwerUstr. 2; Zicrlkzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 Het Belgische socialistische comité van actie heeft gisteren een com muniqué uitgegeven, waarin in scherpe bewoordingen stelling wordt ge nomen tegen de plannen van de nieuwe katholieke regering Koning Leo pold te doen terugkeren. Aangekondigd wordt, dat de strijd tegen de terugkeer op elk gebied zal worden voortgezet. In het communiqué wordt verder verklaard, dat ..de C.V.P. de les. die uit de laatste verkiezingen kan worden getrokken, weigert te begrijpen en de belangen van koning Leopold stelt bo ven het belang van de arbeidersklasse en de middenstand. Zij steunt op 47.6 procent van het kiezerscorps en op een zeer kleine meerderheid in Kamer en Senaat. De C.V.P. miskent de rech ten van de Vlaamse minderheid-en van de grote meerderheid der Waalse en Brusselse bevolking. De C.V.P. geeft uiting aan haar autoritaire en ractionnaire instelling door te verklaren, dat de eerste daad van de nieuwe regering zal zijn koning Leopold onmiddellijk en onvoorvvaar- Deze week begon en ons weke lijks overzicht onder deze titel moet dus óók beginnen met de Belgische verkiezingen, die overal in de wereld de volle belangstelling hadden, be halvein België zelf. Natuurlyk is dit maar ten dele waar, maar een feit, is toch, dat de Belgen er niet warm meer voor liepen en dat de uitslag in hoofdzaak een kleine meerderheid voor de C.V.P. in Kamer èn Senaat reeds bü voorbaat vrij wel vaststond. De C.V.P. heeft nu inderdaad die meerderheid en België beeft een nieuwe, volledig Katholieke regering, welke haar plannen om de weg voor de terugkeer van Ko ning Leopold geheel te effenen, nu kan doorzetten. Zal België daarme de eindelijk uit de narigheid zijn en zich weer serieus kunnen zetten aan de behartiging van zijn andere be langen. die minder in de politieke sfeer liggen, maar veel meer het di recte welzijn van het Belgische volk raken? We weten het niet en de Bel gen waarschijnlijk evenmin. Laten wy hopen, dat by onze Zuiderburen de politieke rust, welke geen land in deze zorgelyke tijd kan ontberen, spoedig zal terugkeren. Ook al zijn de voortekenen daarvoor door de felle verklaring van de zijde der so cialisten niet zo erg hoopgevend. delijk op de troon terug te brengen. Hierdoor wordt bij voorbaat een op lossing in nationale geest, uitgesloten en dreigt het land ernstig verontrust te worden op een ogenblik, dat moeilij ke problemen op financieel, econo misch cn sociaal gebied om een oplos sing vragen". „Het socialistische comité van actie is van oordeel dat na deze houdinj van de C.V.P. een energiek antwoon niet kan uitblijven. De krachtproef, die door de C.V.P. is uitgelokt .draagt een beslissend karakter. De strijd zal op ieder gebied worden gestreden en zal slechts eindigen nadat koning Leopold en zijn party zijn verslagen. De C.V.P. had het recht een homogeen katholie ke regering samen te stellen, doch zij heeft niet het recht de koningskwestie op te lossen tegen de wil in van de meerderheid der Belgen, die niet cleri- caal is. De arbeidersklasse is niet voorne mens haar eigen zienswijze op te drin gen. doch zij zal nimmer toestaan, dat de partij van de koning en van de re actie de hare oplegt", aldus het com muniqué. Strijd om het Amstel-hotel beslist. De strijd om het Amstelhotel in Amsterdam is toch nog onverwacht beslist ten gunste van het huidige bestuur. Er zijn namelijk voldoende aande len aangeboden aan de groep indus triëlen. die via het bankierskantoor Hope en Co., een hoger bod had ge daan dan de directeur van het Doe lenhotel. Deze groep gaat accoord met het bestuur.- Indonesische eenheidsstaat. Het parlement der R.I.S. is Don derdag opnieuw in besloten zitting bijeengekomen ter bespreking van de grondwetsherziening in verband niet de vorming van de eenheidsstaat. Van officiële zijde vernam Aneta, dat, indien alles vlot verloopt, de eenheidsstaat op Idul Fitri (de feest- Dat was dan België. In de interna- I dagna beëindiging van de vasten- maand, d.i. 17 Juli, tot stand zal ko men. t.ionale politiek vroegen verder voor al de voor-besprekingen 'over Schu- manns plan tot samensmelting van de West-Europese kolen- en staal industrie de aandacht. Eneeland doet voorlonig niét mee. Amerika gaf het West-Europese continent een bemoe digend klopje op de schouder en de Duitsers de West-Duitsers wel te verstaan die aanvankelijk nog al enthousiast deden, beginnen ook wat gereserveerder te worden, nu zij ook eens over de economische gevolgen van een der gel rik vérstrekkend plan hebben nagedacht. Wat er van terecht komt. moet worden afgewacht. Dat geldt óók voor het plan van Trygve Lie. de se cretaris-generaal der Ver. Naties, die van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Acheson, overisrens iets anders dan een bemoe digend klopje heeft gekregen. Acheson voelt er niets voor om maar op de bewiizpp van goede wil van de Russen te blijven wachten! Benelux op 1 Juli werkelijkheid? Janee.janee Het lijkt langzamerhand op kno pen tellen met al die berichten over uitstel en even zovele tegenspraken. Toch lijkt het ons, dat er nog heel vat moet gebeuren voor we werke lijk met onze guldens vrij in België kunnen gaan konen. Ook dat maar afwachten overigens Nederland heeft deze week een nieuwe winkelsluitingswet in ont ween voorgezet gekree-en, vriiwel te- relhk met de mededeline. dat de IC L.M. epn slordige tachtig milioer» nodig heeft om haar bedrijf op de juiste wiize te kunnen leiden en dat 'de caféhouder van uw kleintje koffie al den niet verkeerd binnenkort een heffing zal moeten gaan betalen waarmede minister Lieftinek maar zeggen wil, dat TT het wel zeer moogt waarderen dat. hij van uw kopie kof fie thbis slt.yd nog een paar centen meehetealt. Met de kolen, die we deze zomer goedUnnn jenden kunnen kooen. is er nv(-"iM«s iets mis. Er is zoveel bestelf dat Limburg het niet kan bijhouden. Indonesië, dat liever nog even bin ten de Ver. Naties bliift. ontving de ze week TP.indit Nehroe Of de Indo nesiërs daarbii nu werkelëk bij dm' zenden langs de wegen hebben staf" jubelen, laten we maar in het mid den. D" ar over snreken de berichten fUUnnr immers tegen. Tenslotte nog de man van de week dat is ongetwiifeld minister In 't Veld, die druk bezig is door liet op ruimen van de allerlaatste producten uit de bez.ettingsth'd op z"'n departe ment.. zich een Blauwe Wimnel te veroveren, welke hem door iedere Nederlander, dan ook van harte ge gund zal worden. Ad. int. Pandit Nehroe reist over Java. De minister-president van India, Pandit Nehroe, is Vrijdagochtend per auto de eerste étappe van zijn uit gebreide reis door Java en Bali be gonnen. Via Bogor, waar de plan tentuin werd bezichtigd, ging het naar het buitenverblijf te Tjipanas. Na de lunch aldaar Vertrok het ge zelschap naar Bandoeng. Panama opgeschrikt door vals alarm. EEN" MISPLAATSTE GRAP Een misselijke grap heeft Donder dagavond de bevolking van Panama opgeschrikt. De plaatselijke radio zender onderbrak plotseling haar ge woon programma voor het doorge ven van een bericht, dat de Russen West Duitsland waren binnengeval len. Het bleek al gauw, dat onbekenden zich toegang hadden weten te ver schaffen tot de telexmachine in het kantoor van de vlieghaven. Zij tik ten een boodschap dooi-, dat 100.000 Russen, gesteund door tanks cn vliegtuigen, de demarcatielijn in Duitsland waren overgetrokken. Het bericht was zogenaamd opgevangen van een Amerikaans persbureau. Vry spoedig kon dit Nieuwsbureau een tegenspraak doen omroepen, waardoor de bevolking tot rust werd gebracht. De president van Panama had reeds aanstalten gemaakt om onmid- dellyk per speciaal vliegtuig van zijn vacantieverblyf naai' de hoofd stad terug te keren. Binnenkort zal te Amsterdam de jeugdaetic Ieder kind een dierenvrind", die reeds in verscheidene plaatsen in Nedrland wordt gevoerd, beginnen. Do bedoeling van deze campagne is de jeugd meer liefde voor het dier by te brengen. Het komt nog té vaak voor, dat vogelnestjes worden uitge haald en huisdieren hardhandig behandeld en geplaagd worden. Deze foto toont hoe de verhouding tussen kind en dier moet zjjn. Nederlandse officier weerlegde een legende. Het hoofd van de sectie krijgsge schiedenis van do Nederlandse gene rale staf, de generaal-majoor D. A. van Hilten, die van de slag by Arn hem een grondige studie heeft ge maakt en ook de kwestie van moge lijk verraad heeft önderzoeht, is op grond van de feiten tot'de conclu sie gekomen, dat in geen geval ver raad van een Nederlandse spion tot het mislukken van de luchtlandings operatie bjj Arnhem heeft geleid. Het is volgens hem een legende, AAWfc wlgL-.iO 1K1U CCU ICgCRUC, welke reeds lang een verdiende dood 'mm kfffll pers door de artikelen van de Iuite- stierf in Nederland, doch nu plotse ling weer opgedoken is in de Engelse nant-kolonel Pinto. Het is het ver haal, dat de spion Lindemans, bij genaamd „King Kong", Arnhem zou hebben verraden. Dat naar aanleiding van de mel dingen van „King Kong" de Duit sers tydig pantsertoepen naar Arn hem hebben gezonden, is niet juist. Het tweede S.S.-pantzerkorps. onder bevel van Bittrich, dat by de ge vechten in Frankrijk ernstig had ge leden, was teruggenomen voor rust en reorganisatie en om opnieuw te worden uitgerust. Het was reeds voor 15 September 1944 gelegerd in het rustige gebied ten N.O. vanArn hem. De Duitse legerleiding verwachtte in September 1944 in het Nederland- geoied geen luchtoperaties van grote omvang. Wel was bekend, dat de geallieer den over belangryke afdelingen Air- borne-troepen beschikten, doch in bijzonder de Feldmarschalk Model was van mening, dat de geallieer den er te zuinig op zouden zijn om deze kostbare troepen op het. in zyn ogen secundaire" front in Hol land in te zetten. Hij verwachtte, dat ze bestemd zouden worden voor het forceren van een rechtstreekse Rynovergang. VERRASSING. Uit het volgende bly'kt zeer dui delijk. dat de Duitsers door de lucht- overvallen volkomen werden verrast a. Model had aanvankelijk zyn hoofdkwartier in Venlo, doch ver plaatste dit op 15 September naar .Oostërbeek, waar hij met zyn gehele staf óp 17 September midden tussen de gelande parachutisten kwam te zitten, zodat hg overijld naar Ter- borg moest verhuizen. Indien inderdaad bekend zou zijn geweest, dat juist in de sector Oos terbeek de lüchtoverval zou geschie den, had hij stellig een andere plaats voor zyn hoofdkwartier uitgekozen. b. De wehrmachtsbefelshaber in Nederland, de géneraal Christiansen, zat met zyn chefstaf, de luitenant- generaal von Wuhliseh op 17 Sep tember in Crailo te dineren, toen zij opgeschrikt werden door het over weldigend aantal geallieerde vlieg tuigen in de lucht. Overtuigd dat het hier ging om een lüchtoverval in grote stijl, snelden zij naar hun com mandopost in de grote bunker te Hilversum om alarm te maken. Uit dit objectieve overzicht, ge baseerd op authentieke gegevens biykt, dat de zware verliezen dei- Engelse en Poolse airborne troepen in de slag bij Arnhem niet kunnen en mogen worden toegeschreven aan het verraad van een üd van de Ne derlandse illegaliteit. Secretaris-generaal van O., K. en W. toonde zich een vriend van Veere. Een grote sobare genodigden vnlde gistermiddag de bovenzaal van „Het Lammetje", een der beide „Schotse Huizen", welke door de secreta ris-generaal van het departement vari Onderwijs, K. en W., mr. H. J. Rein ink, officieel werden geopend. Het waren inderdaad zeer vele gas ten, zodat het niet doeniyk Is ze alle te noemen. We volstaan dus met de mededeling, dat er behalve tal van autoriteiten uit Zeeland ook twee Engelse gasten waren: mr. Garron als vertegenwoordiger van de Engelse ambassade In Den Haag en mr. N. Whitworth namens de „Bri- tiscl» Council" in Amsterdam. Er waren bij deze openingsplech tigheid slechts drie toespraken en dat was goed gezien van hen, die haar organiseerden. Men wilde de gasten in de eerste plaats laten dwalen door deze ruime, oude vertrekken met hun ryke inhoud. Vertrekken, waarin het verleden d.i. de ryke historie van Veere wèlsprekender is dan mensen van onze tyd kunnen zyn, wanneer het er om gaat iets van dit verleden te doen herleven. Maar zonder een officieel woordje gaat 't nu eenmaal ook niet en daar om was het zo sympathiek, dat mr. Reinink in zyn openingstoespraak op zo treffende wijze het karakteris tieke van Veere wist uit te drukken. Waarom houden wij, stille vrien den van Veere, die overal over de wereld verspreid wonen, zo veel van dit oude stadje? En mr. Reininks antwoord hierop was; „Omdat Veere nooit schijnt te treuren om zyn groots verleden of om de wel grote afstand van de top van zyn glorie in vervlogen dagen. Het is alsof Veere de onrustige men sen van de 20sto eeuw een vermaan toevoegt en zegt, dat het altyd goed is, zoals het gegaan is. Van Veere gaat rust uit. Rust, vrede en schoon heid, die getuigen van eeuwige waar den." Mr. Reinink vergeleek Veere nog met een dierbaar familiejuweel, dat met meesterhand gezet werd en waarin deze Schotse huizen zyn als een paar kostbare edelstenen, die aan de gehele zetting zin en glans verlenen. Met de wens, dat dit nieuwe mu seum Veere zal brengen, wat het er van verwacht, verklaarde mr. Rei nink de Schotse huizen geopend. Voor deze officiële openingsrede spraken nog de voorzitter van de Stichting „De Schotse Huizen", de heer D. F. Lunsingh Scheurleer, en de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael. Eerstge noemde spreker releveerde de ryke historie van de Schotse Huizen en bracht daarby dank aan allen, die hobben medegewerkt om de tot standkoming van het nieuwe mu seum te bewerkstelligen. Hy memo reerde daarbij nog de medewerking van de Academie van Beeldende Kunsten, die een' aantal voorwerpen, J welke zijn overgebleven van een voormalig Nijverheidsmuseum, voor de inrichting van de Schotse Huizen afstond. Veere's burgemeester bepaalde zich tot de -» de daarby aan, dat byna alles nog was misgelopen omdat men eigenlijk te weinig had om het museum te vul len. Toen stelde wethouder Kodde voor het een. en ander uit de Oud heidkamer in het Stadhuis naar de Schotse Hulzen over te brengen. Het was het ei van Columbus en dat ei ziet U hier nu uitgebroed om U heen, aldus jhr. de Beer Poortugael, die voorts nog dank bracht aan de vele medewerkers, die hun krachten gaven om te helpen bereiken, wat nu bereikt is. Dat hierbij, evenals in de overige toespraken, enige malen de naam van miss Oakes, die het huis „In den Struys" aan het Ryk schonk, weid genoemd, spreekt wel vanzelf. Tenslotte overhandigde de burge meester aan de penningmeester van de stichting „Schotse Huizen" een enveloppe met ccn bedrag van ƒ330 dat door hem reeds werd byeenge- bracht voor de financiering van de desiderata, welke nog zyn overgeble ven. CARILLONCONCERT Na de officiële opening bleven de door de vertrekken dwalen, daarbij ruim gasten nog geruime ttj< vertrekken dwalen, schools genietende van de vele schoonheden en merkwaardigheden, welke hier een waardige plaats heb ben gekregen. Er werd een kopje thee geser veerd en ten slotte gaf de staasbei- aardier van Veere, de heer Jan Kwist uit Vlissingen, nog een caril lonconcert van de Stadhuistoren, dat begon met een aan de burgemeester opgedragen preludium van de con certgever zelf. Deze muzikale attentie werd door de gasten op hoge prijs gesteld. Westdultsland erkent geen Oder-Neisse grens. De Westduitse regering heeft offici eel verklaard, dat zij de Oder-Neisse- grens, waarover deze week tussen Po len en Oost-Duitsland een overeen komst is gesloten, niet als de definitie ve Oostgrens van Duitsland erkent. Zij verklaart voorts, dat de Oostduit- se regering niet het recht heeft na mens het Duitse volk te spreken. „Al haar verdragen en overeenkomsten zijn van nul en van generlei waarde", zo wordt gezegd. „Cheshire" koml een dag eerder aan. De „Cheshire" .die met 700 burger- passagiers. onder wie ruim 500 gezins leden van K.N.I.L.-personeel op weg is van Indonesië naar Rotterdam, wordt niet, zoals aanvankelijk werd veron dersteld en bericht, op Woensdag 14. maar reeds op Dinsdag 13 Juni in de morgenuren aan de kade van de Ko ninklijke Rottërdamsche Lloyd ver wacht. „Waterman" bracht 1600 militairen terug. Vrijdagmorgen arriveerde aan de Lloydkade te Rotterdam het troe- pentransportsehip „Waterman", waarmee 1613 militairen uit Indone sië in het vaderland terugkeerden. Alvorens de ontscheping om negen uur een aanvang nam, werden de jongens toegesproken door kapitein J. C. Bührmann, namens de Konin gin, namens de regering door de staatsecretaris van Oorlog, mr. W. H. Fockema Andrea en door luite nant kolonel P. H. Lach de Bère na mens de inspecteur generaal van de Koninklijke Landmacht, Prins Eern- hard. Ongevallenrente verhoogd. Op 12 Juni a.s. treedt in werking de wet tot aanvulling der ongeval lenrente. Ingevolge deze wet zullen renten krachtens de ongevallenwet ten toegekend wegens verlies van ar beidsgeschiktheid worden verhoogd met ten minste 25 pet. Deze verho ging wordt by de zee-ongevallenwet, verstrekt voor ongevallen van voor 1946. Voor de andere ongevallenwet ten geldt als zodanige datum 1 Ja nuari 1947. De verhogingen worden automatisch uitgekeerd. A.V.R.O. in hoger beroep. De A.V.R.O. hee't hoger beroep aan getekend tegen het vonnis van de Hil- versumse kantonrechter, die haar op 6 April jl. veroordeelde tot het betalen van een schadevergoeding ad 1100. aan haar vroegere medewerker, de heer Bob Wallagh. De zaak dient op 27 Juni aanstaande voor de Amsterdamse Rechtbank. NIEUWE POST2ELS kerken m oorlogstijd yi ■-"£-ié. kefken" irt Mtfjcfitijd Waarden en kleuren; 2 4-2 CENT 8HONS 5+ 3 CENT RÖODBftUiN 644 CENT GROEN IO4 5 0ENT PURPER 2045CENT- BLAUW !el<J»eehthoeR± 2i,25 X 2 2egelgf00tt» 25,25 X 3l.5m rri Kam landing 12,5 (2 Geestdrift in Wijk bij Duurstede. II. M. de Koningin heeft gisteren een bezoek gebracht aan enkele gemeenten in het Zuiden van de provincie Utrecht. Achtereenvolgens stopte de hofauto. waarin ook de Commissaris der Koningin van de provincie had plaats genomen, te Benschop, Vrees wijk. Wijk bij Duurstede. Amcrongcn, Rhenen en Veenendaal. Vooral in Wijk bij Duurstede werd Koningin Juliana een grootse ont vangst bereid. Het leek wel of nie mand in dit oude stadje in zijn huis was gebleven. In de straten werden goed zaken gedaan met de verkoop van oranje petten. De Koningin be steedde een half uur voor huisbezoek bij een zestal families. Om ongeveer zeven uur 's avonds was de stoet in Soestdijk terug. 205 Nederlanders kregen Franse onderscheidingen. Voor de eerste maal in het nog niet 7.0 langdurige bestaan der Koning-Wil- lom III kazerne te Apeldoorn wapperde naast de Nederlandse de Franse drie kleur. Dit ter gelegenheid van het feit. dat aan 205 Nederlandse onderdanen, die tijdens de oorlogsjaren hulp hebben verleend aan ontsnapte Franse krijgs gevangenen, uit erkentelijkheid daar voor een Franse 'Onderscheiding werd Uitgereikt. Deze uitreiking geschiedde door generaal de Larminat, een der bevel hebbers van het Franse leger, dat heeft deelgenomen aan de bevrijding van West-Europa. Op het exercitieterrein van de kazerne stond een Franse ere- compagnie uit Rijssel ter sterkte van circa 130 man opgesteld. Behalve de te decoreren personen had een groot aantal familieleden de gelegenheid gekregen de plechtigheid bij te wonen. Minister Stikker sprak voor Noorse economen. In een rede te Oslo voor Noorse economen heeft minister Stikker me degedeeld, dat de Nederlandse delega tie bij de O.E.E.S. binnenkort voor stellen zal doen om de economische samenwerking in Europa op korte ter mijn te verbeteren. De voornaamste moeilijkheden noem de hij de onwil om ten bate van elkaar offers te brengen. Indien vastgehou den wordt aan het beginsel „ieder voor zich" zal dit rampzalige gevolgen hebben voor de Europese samenle ving. KORTE PREDICATIE Tiert mannen uit allerlei ton- gen der heidenen, zullen grij pen de slip van één Joodse man, zeggende Wij hebben gehoord, dat God met ulieden is. Zach. 8 2S. Het gedeelte, waaruit deze tekst genomen is, verplaatst ons in de moeilijke tijd, toen de uit Babel te ruggekeerde Joden bezig waren stad en tempel te herbouwen. Het gaat niet altijd even gemakkelijk. Troost en steun is nodig. Vooral als de bou wers gaan bedenken, dat hun werk misschien toch straks weer zal ver woest worden en hun inspanning dus tevergeefs zal zijn. Zacharia mag deze pessimisten een woord brengen van GodJeruza lem, herbouwd, zal niet meer een plaats zijn, waarheen de heidenen zullen gaan om te roven en verwoes ten, Integendeel. Vele heidenen zul len opgaan naar Jeruzalem om de Heer te zoeken. Ja, het zal zo worden, dat heide nen aan een verachte Jood zullen gaan vragen, ja, meer dan vragen, want ze zullen hem niet los willen laten: Hogen wy met u mee gaan. want wij hebben gehoord, dat God met u is. Er moet in onze na-oorlogse tijd veel opgebouwd worden. In stoffe lijk en in geestelijk opzicht. En voor velen is er de verlammende gedach te Straks wordt, het weer vlugger in elkaar gebombardeerd, dun wij het nu opbouwen. Is deze gedachte niet het gevolg van het niet-erkenncn van Jezus Christus als Overwinnaar? Van het nict-aanvaarden van de Heilige Geest als Trooster. Petrus en de Apostelen hebben hun idealen en verwachtingen zien vernietigen. Zo als zjj hoopten en verwachtten is het niet geworden. En als zij op Pink steren weer beginnen te bouwen, dan weten zij, dat daar nog stgeds- de vijandschap is rondom hen heen. Maar meer dan de vijandschap is hen de Trooster, die hen geschonken is naar Jesus' belofte. Hoe bouwen wij aan onze Kerk Weten wij te bouwen aan Chris tus' eeuwig Rijk, dat komen gaat t Rn kunnen anderen dat aan ons sic»».* Is het ons een zodanige oor zaak tot blijdschap, dat anderen, „heidenen" zich gaan afvragen, wal icjj aan het doen zijn Hoek. D. A. 't HAAFT. WEINIG VERANDERING. Weersverwachting, geldig tot Zater dagavond. Overdag toenemende bewolking, maar overwegend droog weer. Meest matige wind, hoofdzakelijk tussen 'West en Noord. Over het algemeen iets hogere middagtemperaUuen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1