PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT West-Europa kan tegen invasie verdedigd worden Afdamming Westerschelde zou tonnen besparen BILT RUSLAND „ANNEXEERT" ZES MIJL VAN DE OOSTZEE Dit is de stellige mening van Amerikaanse deskundigen .J België heeft eea nieuwe regering. Landhuishoudkundig Congres te Middelburg begonnen DE VOORSPELT: 193e Jaargang - No. 134 Dagblad, uitgave van de firma provinciale Zeeuwse Courant. Directie: If van de Velde en F. tt. den Boer Adj W de Pagter. Hoofdred.. G. Ballintlm, Pl.verv.: W. Leertouwer en EL A Bosshardt ABONNEMEMTSPR1JS 32 ct. per week; f 3.90 p. bw.; fr. p p. f 4 15 oer kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKEN5S COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 9 Juni 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per min. Minimum p. advertentie f2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regelsl van 1-5 regels f 1—iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Giro r Bur Vlissingen Walstr 58-60 tel 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160j; M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes; L. Vorststr. 63. tel 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr Mauritsstr 12. tel. 102; Te:neuzen: Brouwerijstr, 2; Zierikzee: N. Bogardstr^C^GO^te^J-S (Van onze correspondent). NEW YORK, Juni. Reeds enige maanden achtereen heeft men in Amerikaanse militaire kringen uitlatingen kunnen opvangen, die nog al hoopval zyn omtrent de mogelijkheid een massale invasie van West-Eu ropa tjjdig te kunnen stremmen. Wie zich 1940 nog herinnert en niet is vergeten, dat om een enkel voorbeeld te noemen onze inundaties liet tempo van de Nazis nauwelijks hebben vertraagd, zal geneigd zijn dergelijke officiële uitlatingen met een korreltje zout te nemen. Soortge lijke optimistische uitlatingen zijn echter in de laatste dagen opnieuw ge daan en wel door Dean Acheson en de Amerikaanse Ieger-chef-staf Ge neraal Collins. Beiden leggen er de nadruk op. dat ..een gebalanceerde, collectieve strijdkracht (van de 12 landen van het Atlantisch Pact) van de groot ste, ja zelfs van revolutionaire be tekenis" zou blijken. Om die reden alleen reeds kan men ze meer au sérieux nemen, dan men eerst had vermoed. De „revolutionaire betekenis" van een gemeenschappelijke inter-Atlan- tische strijdmacht zal men minder moeten zoeken in kunstmatige groe peringen van troepeneenheden dan wel in de bewapening. Eén facet, waarop de militaire geschiedvorsers, die de campagnes van 19391945 hebben bestudeerd, thans reeds wij zen is. dat een militaire overrompe ling als die door de Duitsers in '40 in de laatste jaren van de laatste oorlog niet meer mogelijk was ge weest. De tendens zou bestaan, dat ten aanzien van een oorlog te velde, de verdedigers een voorsprong hebben op de aanvallers. Deze theorie is uiteraard gebouwd op een atomisch evenwicht tussen beide partijen, het besef, dat een atoombom door één der beide partijen in de liniès dan wel op de grote steden geworpen, ogenblikkelijk een soortgelijke actie van de tegenpartij ten gevolge zou hebben. De uitlatingen van Dean Acheson en Generaal Collins in deze zin, zijn niet bestemd geweest om de goe-ge- meente in Europa in een valse slaap te sussen. Zy bewijzen veeleer, dat men de verhouding tussen Russen en Westelijken niet louter in divisies behoeft weer te geven. Wij weten allen, dat de parate divisies achter het IJzeren Gordijn een veelvoud zijn van die der Westelijke mogendhe den. Vast staat al evenzeer, dat de Teleurgestelde Joden terug naar Duitsland? Volgens Reuter zijn er teleurge stelde Joden, die illegaal van Israël naar Duitsland willen terugkeren. Zij klagen erover, dat zij over de mogelijkheden in Israël verkeerd waren voorgelicht. Een illegale organisatie zou bezig zijn met het binnensmokkelen van teruggekeerde Joden in Duitsland en Oostenrijk. 70 Japanse arbeiders levend begraven. Meer dan 70 Japanse spoorwegarbei ders werden gistere» bedolven onder gesteente, dat op een spoorlijn bij To kio stortte. Reddingsploegen zijn aan het werk. Westduitsland krijgt wat meer vrijheid. Onder zekere voorwaarden krijgt de Westduitse regering voortaan meer vrijheid in het buitenlands be leid. De Westduitse regering mag verdragen met buitenlandse mogend heden opstellen of er over onderhan delen en de ministers mogen zelf standig overeenkomsten met het bui tenland tekenen. Vervanging Nederlandse troepen op Nieuw-Guinea. Op het ogenblik wordt bij de Ko ninklijke Landmacht nagegaan, welke militairen bereid zijn gedurende één jaar naar Nieuw Guinea te gaan. Door deze enquête wil men tijdig een contingent troepen vormen, dat over enige maanden het nu op Nieuw Gui nea verblijvende deel der KI. kan gaan aflossen. Deze troepen komen namelijk in aanmerking voor repatri ëring. Pandit Nehroe spoorde aan tot vriendschap. Donderdagmiddag heett Pandit Neh- roe een massabijeenkomst op het Mer- dekaplem (het voormalige Konings plein) te Djakarta toegesproken. Neh roe betoogde, dat Indonesië zijn vrij heid heeft bereikt langs revolutionai re weg. terwijl India, op Gandhi's voorbeeld, zich van geweldpleging heeft onthouden. Hij spoorde Indonesië aan. geen haat te koesteren tegen de voormalige koloniale overheersers, doch met alle mogendheden vriend schappelijk samen te werken tot be houd van vrede in eigen land en in de wereld. President Soekarno sprak over de vreugde die het volk bezielt we gens de verkregen vrijheid, doch even als Nehroe riep Ihij het volk op tot hard werken. Na afloop der massabijeenkomst had fr. *en ..garden party" plaats in de turn van het paleis, waarna Nehroe zich naar de Britse ambassade begaf. De veelvuldige publicaties in de Westerse pers over een mogelijk militair conflict met de Sowjet-Unie stuiten velen, die vrede wensen en geen her haling van 1913 en 1940, te gen ae borst. Het zou echter zinloos zijn uit hoofde daarvan alle mili taire beschouwingen te weren. Een feit is nu eenmaal, dat ministers en militairen her haaldelijk verklaringen afleg gen over dergelijke vraagstuk ken en onze correspondent in New York heeft daarin aanlei ding gevonden tot bijgaand artikel. Westelijke mogendheden geen ver langens koesteren om Pools. Tsje chisch of Russsch grondgebied Le annexeren. Wij zijn slechts defensief bij de koude oorlog betrokken. Zon der onze economie ren kunnen wij, ze grondig te ruïne- slfs gezamenlijk, Jongste minister 34 jaar. Gisteren is de nieuwe Katholieke regering in België tot stand gekomen onder leiding van Duvieusart. De nieuwe ministers legden even na twaalf uur de eed af in handen van de Prins-Regent. Het kabinet telt 8 Vlaamse en 7 Waalse ministers. De* belangrijkste portefeuilles zijn als volgt verdeeld: Minister van Buitenlands" Zaken: Paul van Zeeland; Binnenlandse Zaken: Albert de Vleeschauwer: Financiën: Albert van Houtte; Economische Zaken: Gaston Eyskens: Arbeid: Oscar Behogne. De nieuwe minister van Wederop bouw, André de Quae; is nog slechts 34 jaar oud, de minister van Onder wijs 39 jaar. Brand in Engelse expressetreiti. VIJF SLACHTOFFERS. In de expressetrein Birmingham Glasgow Is Donderdagavond brand uitgebroken. Drie kinderen en twee volwassenen kwamen daarbij in de vlammen om. De voorste wagens van de trein brandden uit. Functionarissen van een bergings maatschappij zochten, nadat de lij ken waren verwijderd, in de uitge brande wagens naar kostbare juwe len, die zich in de trein zouden be vinden. aldus Reuter. De trein raakte in brand in de buurt van Beattock, ongeveer 50 km. van Glasgow. Een luchtopname van de overstroming te Winnipeg, ten gevolge van het wassende water in de Red River. Biet vereende krachten werden zandzak ken aangesleept om het water te weren (links op de voorgrond). Nog vier vermisten van Amerikaanse Superfort. nooit tegenover elke Russische divi sie een geallieerde divisie stellen. Maar wel kunnen wij iedere poging van Russische agressie vertragen en een eventuele aanval tot Pyrrhus overwinning doemen .indien onze Er'?,se Amerikaanse vliegtuigen strijdkrachten, gegroepeerd naar de ,n schepen vei kenden ook Dondex- diversiteit der deelnemende landen, dagavond de Noordzee in een poging geoefend worden in het vak der mo- I ™r n0S vermiste inzittenden van derne soldaterij. 1 het Superfort. dat Woensdagavond Daarvoor is tevens nodig, dat de i In zee stortte, te vinden. Vier over- Westelijke mogendheden in Amen- levenden en drie lijken zijn reeds op ka's vertrouwen, worden genomen ten aanzien van essentiële nieuwe wapens, die voor een aanzienlijk deel op Amerika's geheime lijst staan, •it laatste is een probleem, dat reeds naar voren is gekomen bij het overnemen van Amerikaanse korvet ten door onze Marine, toen essenti- ele documenten, deze schepen be treffende. moesten worden overhan digd. Het is een probleem, waarover de Amerikanen zich in het kader van een levende Atlantische gemeen schap principieel te beraden zullen hebben. Doch de in de aanhef ge noemde uitlatingen behelzen tevens de grondgedachte, dat het delen van essentiële militaire geheimen met de Atlantische bondgenoten niet kan uitblijven. gepikt. Doordat de zee 'rustig was had men de hoop op redding van de vier vermisten, die allen oppompba- re reddingsgordels bij zich hebben, niet opgegeven. Twee mannen, die de gehele nacht in zee hadden rondgedreven op hun reddingsgordels, werden door ver- kenningsschepen van de Britse ma rine opgepikt. Kort na het aanbreken van de dag arriveerde de Britse treiler „War ren" te Lowestoft met twee overle venden en het lijk van een luitenant vlieger. In de Westduitse staat Beieren wa ren aan het einde*1* an de afgelopen week 350 typhuspatiënten in de zieken huizen opgenomen. Enorme vraag naar kolen tegen zomerprijzen. i Tweeling maakte de 30.000 van Bergen op Zoom vol. Zweden en Denemarken willen het er niet bij laten. De enorme vraag naar kolen tegen Donderdag heeft Bergen op Zoom zomerprijzen heeft de productie van i het inwonertal van 30.000 bereikt, de Limburgse mijnen verre overtrof- Petrus van der Wegen, wonende fen. aldus meldde ..De Volkskrant" Balsebaan 100. kwam de geboorte Hierdoor is het in sommige delen van van een tweeling, twee dochtertjes, ons land de handel onmogelijk gewor- j aangeven. De eerstgeborene hier- den alle bestellingen tegen de lage }'.an» Adnaria Petronella, wa%de der- prijzen uit te voeren, tenzij de regering duizendste, de besteltermijn zou willen verlengen. In een vergadering van de R.K- Bond van Kolenhandelaren te Nijmegen is deze kwestie ook reeds onderwerp van bespreking geweest. Men meende daar. dat het publiek onjuist is voorgelicht. Het denkt alle winterkolen tegen zo merprijzen te kunnen kopen, terwijl de handelaren hiervoor slechts één zesde van het jaarkwantum toegewezen kre gen. De moeilijkheden zullen worden besppoken met het Riikskolenbureau. Christen Vrouwenbond nam afscheid van mevr. Knoppers. In de Beatrixhal van het jaar beursgebouw te Utrecht waren Don derdag ongeveer 4000 leden van de Nederlandse Christen Vrouwenbond uit alle oorden van het land bijeen gekomen om na afloop van de alge mene vergadering met pianospel en zang, afscheid te nemen van haar aftredende presidente, mevrouw A. KnoppersValkenier en de nieuwe presidente, mevrouw dr. M. H. Al- brondavan der Nagel te begroeten. Van vele zijden werd mevr. Knop pers. die 12' jaar presidente was, hulde betuigd voor het vele werk, dat zij in het belang van de Christen Vrouwen Beweging heeft verricht. De Koningin verleende mevr. Knop pers de onderscheiding van Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Bijmenging aardappelmeel in brood blijft 5 De minister van Landbouw heeft overeenkomstig het advies van het hoofdbedrijfschap voor akkerbouwpro ducten besloten de bijmenging van aardappelmeel in alle broodsoorten tot nader order te handhaven op 5 procent. Het zal van de afzet van de voorraden aardappelmeel afhangen in hoeverre het bijmengingspercentage gewijzigd zal worden. Eén dode bij botsing met ambulance-auto. Om twee uur Donderdagmiddag kwamen op de hoek van de Leidse straatweg en de Laan van Nieuw Oost-Indie in Den Haag een ambu lance-auto, een luxe auto en een motorfiets met elkaar in botsing, doordat de bestuurder van de am bulance-auto geen voorrrang ver leende. De motorrijder F. werd met een schedelwond en een zware her senschudding in het ziekenhuis opge nomen. waar hg later overleed. Een paar inzittenden van de luxe-auto werden met snijwonden naar het zelfde ziekenhuis vervoerd. In Antwerpen helicoptères tegen insecten. In Antwerpen is men met behulp van helicoptères de strijd begonnen te gen de muggen en andere schadelijke insecten, die in de kanalen, vijvers en moerassen rondom de stad een weelde rige broedplaats hadden gevonden. Een sterk werkend insectendodende poeder werd gedurende enige dagen boven de ze plaatsen verspreid en het resultaat was vernietigend voor de insecten. Zo vernietigend zelfs, dat ook de bijen zwermen op grote schaal werden uitge roeid. De bijenhouders zijn wanhopig en hebben nu besloten de stad Antwerpen een proces aan te doen om schadever goeding te verkrijgen voor het verlies van hun honingproducenten! In Zeeland kan nog 4200 ha. cultuurgrond worden gewonnen door inpolderingen. „Ik kan mij voorstellen, dat U het al heel gauw te warm zult krygen, maar wij zijn hier als landbouwers en landbouwdeskundigen byeen en aarzelt dus niet Uw jasje uit te trekken, wanneer het U te heet wordt!" Deze opmerking plaatste gistermiddag de voorziter van het in het Schut tershof te Middelburg gehouden 97e Nederlands landhuishoudkundig congres, mr. A. G. A. Ridder van Rappard. Maar hoewel het broeierig heet in het zaaltje was en niemand toch eigenlijk zijn jasje durfde uit te trekken, werd de gehele middag met de grootst mogelijke aandacht geluisterd naar enige zeer belangrijke inlei dingen en werden na afloop daarvan talryke vragen gesteld. "aar ae Britse ambassade begaf. woordinrr waar een receptie werd gehouden ter I Talrijke landbouwdeskundigen en andere belangstellenden vulden de zaal tot in de hoeken toen de voor ziter het tweedaags congres open de. Deze herdacht eerst het overleden bestuurslid, prof. ir. M. de Visser, wiens grote kwaliteiten hij in herin nering riep en verwelkomde vervol gens de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, de burgemeester van Vlis singen, mr. B. Kolff. enige Gedepu teerden en de voorzitter van de Z. L. M., ir. M. A. Geuze. Mr. Ridder van Rappard uitte zijn blijdschap over het feit, dat voor het eerst sedert 1931 het congres weer op Zeeuwse bodem wordt gehouden en stelde voor aan H. M. de Koningin een te legram te zenden, waarin men haar zijn eerbiedige aanhankelijkheid en trouw betuigt. Prof. dr. E. W. Hofstee werd bij acclamatie tot opvolger van prof. Visser in het bestuur gekozen en mr. J. F. G. Schlingemann te Kloetinge tot lid der commissie tot het nazien der rekening en verant- gelegenheid van de verjaardag van de koning van Engeland. AFDAMMING ZEEARMEN. „In ons land kan nog 300.000 ha. grond met een sociaal-economische waarde van 5000 per ha. in de na bije toekomst worden aangewonnen", verklaarde de eerste inleider, ir. J. A. Bruggeman, ingenieur bij de Prov. Waterstaat van Zuid-Holland en zette vervolgens uiteen hoe klem mend de landaanwinning voor Ne derland is: wij moeten méér werk gelegenheid, méér deviezen schep pen. Ieder jaar gaat 2500 ha. cul tuurgrond verloren; dit verlies moet gecompenseerd worden, want de landbouw is nog steeds de basis voor onze volkswelvaart. Industrialisatie wordt aangeprezen als het middel bij uitnemendheid om de aanwas van onze beroepsbevolking op te nemen, maar bij aangewonnen land kunnen de investeringskosten per man veel lager liggen. Omdat echter deze gronden per ha. gerekend ook zeer kostbaar zijn, brak ir. Bruggeman een lans voor de vorming van een landaanwinnigsfonds. Met name de Zeeuwen onder zyn gehoor spitsten de oren, toen hij ver volgens aandacht wijdde aan de even tuele afsluiting van zeegaten Maar zo zeide ir. Bruggeman, wil men dit doen met de wijde zeearmen in Zee land en Zuid-Holland, dan wordt men geplaatst voor enorme techni sche moeilijkheden. Het zou nodig zyn een speciale werktechniek 4e ontwikkelen en het zou ook mogelijk moeten bljjven om de afvoer der ri vieren naar zee bij hoog opper wa ter te verzekeren. Uit een oogpunt van landaanwinning Ijjkt voorshands afsluiting van een deel der Zeeuwse en Zuid-Hollandse stromen niet zo zeer voor de hand liggend; andere factoren moeten de doorslag geven. In totaal kan nog 4200 ha. grond worden verkregen door inpolderin gen in Zeeland, nl. 500 in het Noord- Sloe, 2300 in de Braakman, 200 in het Land van Heen, 1600 in het Land van Saeftinghe en 600 benoor den de Kreekkrakdam. TECHNISCHE MOGELIJK HEDEN. Toen gelegenheid werd geboden vragen te stellen, sprong onmiddel lijk ir. De Blocq van Kuffeler, die destijds de afsluiting van de Zuider zee leidde, recht, om er ernstig voor te waarschuwen, dat men de tech nische mogelijkheden niet mag over schatten, wanneer men gaat denken aan afsluiting van zeearmen. De Zeeuwse Gedeputeerde, de heer C. Philipse, wees er op, dat de regering niet te lang moet wachten met de inpoldering van de Braakman, om dat de kwaliteit door de aanvoer van te licht slib door de Wester - Schelde langzamerhand achteruit gaat. Met klem wilde hjj er ook op aandringen zo spoedig mogelijk in beheerst tempo het Land van Saef tinghe in te aijken. Wat afdamming van de Wester schelde betreft merkte de heer Phi lipse op, dat tegenover de kosten van een dergelijk werk enorme voordelen staan. .Alle buitendijkse polders zouden ontslagen zyn van zorgen over de oeververdediging en daardoor zouden tonnen bespaard kunnen worden. Ir. Bruggeman merkte ondeugend op, dat het een beetje de schuld van de Zeeuwen zelf is, dat te laat aan de iupolderingen wordt begonnen, waarop de heer Philipse repliceerde, dat de Zeeuwen de laatste jaren al zeven ministers hierover aan hun jasje hebben getrokken. (Vervolg pag. 2). Zweden en Denemarken zijn niet van plan zich neer te leggen bij het voortdurend opbrengen en vast houden van hun vissersboten door de Rtisseik Zij zullen de Sowjet-I'nic om een internationale conferentie over de territoriale wateren der Baltische landen aan de Oostzee verzoeken. Volgens W. P. zijn waarnemers in Stockholm van mening, dat Zweden de zaak voor de Ver. Naties zal doen brengen, indien de Russen weigeren de gevraagde conferentie te beleg gen. In antwoord op desbetref fen Zweed se nota's heeft de Sowjet-Unie me degedeeld. dat de territoriale wate ren zich volgens de Russen tot op twaalf mijl buiten de kust der Bal tische landen uitstrekken. Tot nu toe is volgens alle inter nationale overeenkomsten de terri toriale grens gelegen op een afstand van vier zes mijl uit de kust. De Russen hebben deze strook dus stil zwijgend aanzienlijk uitgebreid, het geen volgens sommige waarnemers in Stockholm een verklaring zou kunnen zijn voor het neerschieten op 7 April van de Amerikaanse Priva teer. die wellicht binnen de twaalf miji's zóne vloog. Men neemt aan, dat de Russen de twaalfmijls zóne hebben ingesteld teneinde de grote verdedigingswer ken, die zij aan de Baltische kusten bouwen, beter te kunnen bescher men. Rusland zou in dit gebied thans elf onderzeeboot bases hebben. Ge heime bases bij Memel en op Rügen zouden nog in aanbouw zyn. In het geheel zouden de Russen met twee honderd onderzeeërs in de Oostzee opereren, waarvan de vyftig groot ste hun operatieterrein buiten de Oostzee kunnen zoeken. De Russi sche maatregelen in de Oostzee, ter uitbreiding van de territoriale wate ren, die niet ter kennis werden ge bracht aan enig land. zouden tot doel hebben van de Oostzee een Rus sisch „Mare Nostrum" te maken. Premieregeling woningbouw. Een premie op grond van de nieuwe premieregeling kan worden toegekend voor de bouw van eëngezinshuizen, maximaal groot 375 m3 of voor de bouw van meergezinshuizen, waarvan de woningen maximaal 325 m3 groot mogen zijn. Er kunnen thans ook woongedeelten van woningen met bedrijfsruimte in aanmerking komen voor premie, mits het woongedeelte niet meer dan 375 m1* voor de gezinnen met meer dan zes inwonende kinderen hoog stens 450 m-i bedraagt en de aan vrager de woning met zijn gezin zal bewonen. De premiën voor woningen, ge schikt voor 2 t/m 13 en meer per sonen. variëren van 3000 tot 5000 voor eengezinshuizen en woningen in meergezinshuizen met 2 woonlagen, van 3100.tot 5200.voor wonin gen in meergezinshuizen in 3 woonla gen en van 3200.— tot 5600.— voor woningen in meergezinshuizen met 4 of meer woonlagen. Voorts kunnen nog toeslagen op de premiën worden toegekend voor fun dering cn grondkosten. Evenals dat met alle van Rijkswege gefinancierde woningen het geval is, stelt de minister de huur vast van de woning in overleg met het gemeen tebestuur. Bij de huurvaststelling wordt rekening gehouden met een verhoging van 30% boven het peil Mei 1940. De aanvragen om premie moeten op bij de gemeentesecretarie verkrijgbare formulieren worden gedaan. Huwelijken en gros. In het Brabantse dorp St. Anthonis doet de familie Vloet in huwelijken en gros. Op 20 Juni treedt nl. niet alleen vader Vloet. die weduwnaar is, in het huwelijk, maar ook zijn beide zoons en zijn dochter, de laatste met een brui degom. die voor de afwisseling. Vloet heet. Belastingconsulent verdacht van oplichting. De recherche te Rotterdam heeft de 40-jarige belastingconsulent N. S. aan gehouden. Deze wordt verdacht van verduistering van ca. 30.000 gulden. S. vestigde zich in 1947 als zelfstan dig belastingconsulent en had vooral in schipperskringen vele klanten. Zo behartigde hij ook de belangen van een zekere schipper te Krimpen aan de IJssel. Deze las van de week in de krant, dat een zekere S. veroordeeld was. Deze S. was echter niet dezelfde als de belastingconsulent, maar dat kon de schipper niet weten. Hij dacht aan zijn consulent en schrok. Daarop belde hij de belastingen op. omdat hij zijn consylent op diens verzoek in de loop van 1949 ruim tienduizend gulden ter hand had gesteld om voor hem be lasting te betalen. Bij de belastingen was echter sinds 1946 geen betaling meer voor hem gedaan. De schipper kreeg argwaan en ging naar de politie. Arbeider moest zijn werktijd „uitzitten". In een meubelfabriek in Amstelveen heeft zich een merkwaardig arbeids conflict voorgedaan. Een arbeider werd ontslagen, maar toen het Ar beidsbureau dit ontslag niet goedkeur de. kreeg de man wachtgeld. Toen moest hij zitten wachten in de meest letterlijke zin zelfs. Want zijn patroon gelastte hem elke dag in de fabriek te komen en acht uur lang op een stoel te gaan zitten zonder iets te doen. Niet roken, geen praatje, geen boek of krant zelfs Gelukkig heeft zijn organisatie zich met 't geval bemoeid en de fabrikant duidelijk gemaakt, dat diens handel wijze op lijfsdwang begon te gelijken en dat zij voornemens was daarover dan maar eens te gaan procederen. Ten slotte heeft de patroon toegege ven. De arbeider werkt weer in de fa briek en het wachtgeld werd zelfs aan gevuld tot het normale loon. VRIJ VEEL BEWOLKING. Weersverwachting geldig tot Vrijdagavond. Vrjj veel bewolking, maar overwe gend droog weer. Zwakke tot matige Westelijke wind. In het binnenland verdere daling van temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1