NIEUWS UIT ZEELAND VAN HOUTEN A.R. gemeentebestuurders vergaderden te Goes LAATSTE NIEUWS. KWESTIE-DE BOER EINDELIJK TOCH VOOR DE RECHTER WALCHEREN DONDERDAG 8 JUNI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Rede van mr. W. P. Berghuis. Dinsdagmiddag werd in de „Koren beurs" te Goes de zomervergadering gehouden van de Zeeuwse Ver. van A.R. Gemeentebestuurders. Deze ver gadering stond onder leiding van de heer A.A. van Eeten, burgemeester van Nieuwerkerk, die na opening met schriftlezing en gebed, mededeelde, dat in het afgelopen jaar de Vereni ging zeer is gegroeid en steeg van 72 tot 97 leden. De secretaris, de heer H. U. Bouw man, burgemeester van Grijpskerke, bracht het jaarverslag uit. Hij sprak de hoop uit dat ook die raadsleden welke nog afzijdig staan, als lid zullen toetreden. De penningmeester, de heer J. Marijs uit Vlissingen, liet een opti mistisch geluid horen: de financiële positie der Vereniging is gezond. De ontvangsten bedroegen 639.70, de uitgaven 380.79, batig slot 258.91. Als bestuursleden werden herkozen de heren J. Marijs/ Vlissingen, C. de Putter, Axel en L. A. Verburg, Sta- venisse en gekozen de heer J. M. Contant te Colijnsplaat. REDE BERGHUIS De heer dr. W. P. Berghuis, bur gemeester van Smilde, hield vervol gens een inleiding over „Actuele pro blemen in de gemeente-politiek". Spr. wees er op, dat de tegenwoordige tijd de Anti Rev. gemeentebestuurders wel voor zeer moeilijke en vele pro blemen stelt. De socialisten hebben daar helemaal geen moeite mee en de R. Kath. ook slechts in zeer beperkte mate. De A.R. belijden dat de taak der overheid een begrensde is. Elk optreden der overheid zal moeten worden getoetst aan het gebod Gods om gerechtigheid te beoefenen, dus o.a. het instandhouden van een rechts gemeenschap. De A.R. ziet de instelling der over heid als gevolg van de zonde, doch ook als een genadegave van God in deze wereld tot behoud van de ge hele menselijke samenleving. Met grote nadruk zegt spr. dat de Anti. Rev. Partij met recht christelijk- vooruitstrevend kan worden genoemd. Inleider kwam nu tot de practische politiek, welke in deze tijd de aan dacht der gemeentebesturen vraagt. Vele vraagstukken komen hierbij aan de orde. De overheid heeft tot taak de be hartiging van het algeméén openbaar belang en hoedé zich voor het in grijpen in het particulier initiatief. Dit kan in zeker opzicht wel ge steund worden, doch die steun dient zich te bepalen tot het strikt noodza kelijke. Verder mag de overheid nooit optreden als tuchtmeester in kerke lijke zin of als zedemeester. In een land als het onze, met zijn Christelijke traditie's, kan de over heid haar taak veel beter uitvoeren, dan bijv. in een heidens land. Ook het financieel mogelijke is van groot belang in hoeverre de taak van de overheid kan gaan. Dit zal voor de bestuurders van de gemeenten vaak de doorslag geven. CENTRAAL OPTREDEN Wij leven thans in een tijd, dat de overheid zoveel mogelijk tracht alles onder haar invloed te krijgen en hier tegen zullen de A.R. een eigen stand punt dienen in te nemen. Dit neemt echter niet weg, dat in vele gevallen centraal optreden der overheid kan worden gesteund, zowel nationaal als internationaal. Tenslotte besprak de inleider ver scheidene practische vraagstukken, KERKNIEUWS. PART. SYNODE GEREF. KERKEN Woensdag werd te Goes de parti culiere Snode der Geref. kerken in Zeeland geopend door ds. R. A. Flin terman als praeses der roepende kerk (Goes). Het mod er amen was als volgt sa mengesteld dr. C. Stam, Goes, praeses; ds. A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom, assessor; ds. H. Veldkamp, Middelburg, le scriba; ds. H. Pest man, Terneuzen, 2e scriba. Verschillende kerkelijke zaken werden afgehandeld en rapporten uitgebracht. Ds. A. Scheele, Domburg, em. pre dikant van Kapelle-Biezelinge, die jarenlang quaestor was, is als zoda nig afgetreden. Bij monde van de praeses werd hem dank gebracht voor het vele werk in het belang van de kerk verricht. Als zijn opvolger werd benoemd mr. J. J. Versluijs te Oud-Vossemeer. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar de classis Goes als docent aan de Theologische school te Malang, dr. A. T. van Leeuwen, studentenpredikant te Leiden. GEREF. KERKEN. Beroepen te Utrecht als studenten predikant H. U. Buitink te Laren (N.H.). Aangenomen naar Wilsum (graaf schap Benheim) H. Tien te Ihrhoven, die bedankte voor Bünde O. Friesl.). GEREF. GEM. XE BRUINISSE. Ds. F. Mallan, predikant bij de Geref. Gemeente te Bruinisse, heeft voor 't be roep naar Katwijk aan Zee bedankt. PROF. DR. J. RIDDERBOS EMERITUS. Prof. dr. J. Ridderbos, nestor van de hoogleraren van de Theologische Hogeschool der Gereformeerde kerk te Kampen, heeft wegens verleend emeritaat zijn arbeid als oud-testa- menticus, als hoedanig hij sedert 1913 werkzaam was, neergelegd. Hij heeft, daarbij een afscheidscollege gehou den over de verhouding van oud en nieuw verbond, beschouwd uit een oogpunt van belofte en vervulling. Na zijn oratie is prof. Ridderbos door verschillende sprekers toege sproken en zijn hem ook enkele ge schenken overhandigd. Een druk be zochte receptie besloot de plechtig heid. waarvoor de gemééntelijke overheid in deze tijd zich gesteld ziet. Vele wenken werden door spr. ge geven. wat betreft schoolvoeding, schoolartsendienst en schoóltandver- zorging, subsidie aan culturele instel lingen, volkshogescholen, schouwbur gen, tentoonstellingen, welke op Zon dag geopend zijn, enz. Vele van deze instellingen kunnen volgens Ant. Rev. principe gesteund worden, andere weer niet. Breedvoerig stond spr. tenslotte stil bij het gebod der Zondagsheiliging en de taak der overheid in deze. Zij heeft o.a. tot taak de bescherming van de eredienst en het bevorderen der Zondagsrust. Zeer noodzakelijk is een nieuwe Zondagswet, daar de oude wet van 1815 niet meer onder het volk leeft en niemand zich er meer aan houdt. Op deze inleiding volgde nog een drukke bespreking. Nadat de gestelde vragen waren beantwoord, eindigde de heer A. Schout met dankgebed. Bondsdag van het Meisjesverbond van de C.J.V.F. Te Middelburg heeft het Meisjesver bond van de C.J.V.F. in Zeeland Woensdag zijn bondsdag gehouden, welke onder leiding stond van mevr. C. M. G. den Hollander, vice-presiden- te. Om 10 uur werd de Bondsdag in de Oostkerk geopend. Mej. W. ten Kate, jeugdgroep secretaresse van het Meis jesverbond te Utrecht, die de zang leidde, werd hartelijk welkom gehe ten, evenals de heer H. d'Olivat van Souburg, die in de kerk sprak over „Kerk en jeugd jeugd en kerk". Mej. C. Hondius. de gewezen secreta- resse. werd bedankt voor haar arbeid en de nieuwe secretaresse, mevr. L. Hornstra—Tichelman uit Souburg werd aan de leden voorgesteld. Om 12 uur gingen allen in autobus sen naar Westkapelle, waar op het strand gegeten werd. Daarna ging de tocht verder naar Zoutelande om te zwemmen en te spelen. De club uit Groede behaalde de eerste prijs voor het maken van een toepasselijk A.B.C. op deze dag en die uit Bruinisse voor het uitvoeren van een pantomime. De Goese groep gaf een mooie volksdans- demonstratie. Geen verdere tegemoetkoming voor ontevreden kapitein. In de Tweede Kamér is Woensdag middag nog aan de orde geweest het vervolg-verslag der commissie nopens het adres van de heer D. Duurinck. kapitein bij de Provinciale Stoomboot- dienst in Zeeland te Terneuzen, hou dende verzoek om eerherstel en uitbe taling van het verschil tussen wacht geld en salaris over de periode gedu rende welke hem, zijn inziens ten on rechte. wachtgeld is toegekend. In het vervolg-verslag wordt opgemerkt, dat bij de voorzitter van de Kamer bij schrijven van de Minister van Binnen landse Zaken de mededeling is ingeko men. dat er geen aanleiding bestaat adressant nog verder tegemoet te ko men, ïn.a.\v. dat niet mag worden ver wacht, dat de minister het daarheen zal leiden; dat aan adressant over de door hem op wachtgeld doorgebrachte tijd alsnog zijn 'volle loon zal worden uitbetaald. De commissie heeft geen termen ge vonden haar eenmaal genomen conclu sie. welke in de vergadering der Ka mer van 16 December 1949 aanvaard té wijzigen. Huisvrouwen hielden gewestelijke bijeenkomst in Vught. Ruim 200 dames uit de drie Zuide lijke provincies kwamen Dinsdag te Vught bijeen voor de gewestelijke dag van de Ned. Ver. v. Huisvrouw wen, met het doel het contact tussen de afdelingen te verstevigen. Zeeland was vertegenwoordigd door een aan tal dames uit Goes en Terneuzen, die gezamenlijk de tocht per autobus maakten. De jonge afdeling Vught had voor een keurige ontvangst gezorgd. Na aankomst in het restaurant „De IJzeren Man", sprak de afdelings voorzitster, mevr. Sillevis een kort welkomstwoord, waarna de presiden te van het gewest, mevr. de Muinck Keizer de dag opende. Met bussen ging het vervolgens naar het prachtige raadhuis van Vught, waar de burgemeester Jhr. van Ryckevorsel de dames op harte lijke wijze ontving en hen rondleidde door het gebouw. Nadat de voorzit ster dank had gebracht voor de ont vangst en op de trappen gezamenlijk het Wilhelmus en het bondslied wa ren gezongen, ging het gezelschap terug naar ,.De IJzeren Man", waai de lunch werd gebruikt. Een strijkje speelde verschillende volksliederen, doch daar het Zeeuwse en het Zeeuws Vlaamse volkslied onbekend waren, hieven de Zeeuwse dames zelf hun eigen liederen aan. waarvoor zij een hartelijk applaus hadden te in casseren. Hierna werd een bezoek gebracht aan de fusilladeplaats. Spontaan wa ren gelden ingezameld voor het lég gen van een bloemstuk aan de voet van het monument. Bü terugkeer in het restaurant werd de bijeenkomst vervolgd met een lezing van mw. dr. A. van der Torre, van de Volkshogeschool te Bakkeveen over het onderwerp „De vrouw op haar weg door het leven". Op interessante wijze besprak inleid- ster de verschillende perioden in het leven van de vrouw cn de houding, welke zij hierbij heeft aan te nemen. Het doel van het leven is, God erken nen. Dan beseft men waarvoor de verschillende étappes in het leven moeten worden doorgemaakt en met welk doel, zo besloot spreekster. Inmiddels was het over vijven ge worden, zodat de.dag besloten moest worden. Tegen acht uur keerden de Zeeuwse dames in Goes terug. De in de Ned. Hervormde kerk te Bruinisse gehouden Zendingscollecte bracht op f 383.88. Atlantisch opperbevel volgende week bijeen? Het Atlantische „opperbevel", de plaatsvervangers van de ministers van buitenlandse zaken der twaalf landen van het Atlantisch Pact, zal waarschijnlijk volgende week te Lon den bijeenkomen voor zijn eerste vergadering, zo wordt uit gewoon lijk betrouwbare bron vernomen. Zijn eerste taak zal zijn het uit werken van het plan voor de „even wichtige collectieve strijdkrachten", dat door de raad van ministers van buitenlandse zaken is goedgekeurd. Deviezen voor toerisme naar West-Duitsland. De Nederlandsche Bank heeft aan de deviezenbanken een algemene vergun ning verleend tot het verkopen van reisdeviezen aan ingezetenen en tijde lijk hier te lande verblijvende, in In donesië woonachtige hiet-ingezetencn die zich voor niet-zakelijke doeleinden tijdelijk naar West-Duitsland begeven Deze vergunning strekt uitsluitend tot het verkopen van reisdeviezen voor reizen naar West-Duitsland. Op grond van deze vergunning mag ten behoeve van dezelfde persoon ten hoogste worden verstrekt de tegen waarde van 300.— indien die per soon op 1 Januari 1950 14 jaar of ouder was en van f 150.— indien die persoon op 1 Januari 1950 jonger dan 14 jaar was. mits daarmede het voor de desbe treffende persoon geldende jaarmaxi mum van 400.—, respectievelijk f 200 niet wordt overschreden. Voorts dient, indien de desbetreffen de reiziger in 1950 reeds een bedrag aan Duitse marken heeft opgenomen de tegenwaarde daarvan in mindering te komen van het ingevolge de onder havige vergunning ten hoogste te ver strekken bedrag. Per dag mag per persoon ten hoogste worden beschikt over de tegenwaarde van 50.— resp. 25. Op grond van deze vergunning mo gen geen reisdeviezen worden ver strekt aan personen, die gebruik ma ken van een collectieve pas. De brandstoffenprijzen. De Raad van Vakcentrales heeft een telegram aan de minister van Economische Zaken gezonden over de brandstof fenpr\jzen. Daarin wordt de aandacht gevestigd op berichten, dat de brandstoffenhandel niét voor de gestelde termen kan leveren te gen voorjaars- en zomerprijzen. De minister wordt verzocht pas sende Eiaatregelen te nemen om schade voor de betrokkenen te voor- Romen. Officier eiste gedeeltelijk voorwaardelijke straf, Het was een rare boel op het kantoor in Drachten. De rechtbank tc Leeuwarden heeft Woensdag behandeld de zaak tegen de directeur van dc „Bond van Mo bilisatie-invaliden en Nabestaanden en de stichting „De Nederlandse Sol daat" de heer P. de Boer uit Drach ten, die in October 1949 werd gear resteerd onder verdenking gelden verduisterd te hebben ten nadele van de bond en de stichting. Bij het verhoor van verdachte ging het aanvankelijk om de inrichting van de boekhouding, de oprichting van de, bond en de stichting en ver dere technische details. Toen verdachte daarbij de rech- ter-eommiflsaris aanviel, wees de president hem terecht met: „nog éénmaal en de zaak wordt verder zonder u behandeld." Verdachte nam verschillende afge legde verklaringen terug of gaf er een andere betékenis aan. Tenslotte gaf hij toe een tekort te hebben ge had van ongeveer 7000, die verre kend zouden moeten worden met zijn vordering op de bond. Na de pauze werd de voormalige boekhouder van de bond, G. V., ge hoord, die verklaarde, dat er nimmer kas werd opgemaakt en nimmer contröle was. Ook niet door het ac countantsbureau, dat niettemin tel ken jare aan zijn rapport toevoeg de, dat het geen bezwaar had, dat de penningmeester décharge werd verleend. Privé-opnamen werden nimmer geboekt, maar zo aan het einde van het jaar bleek, dat er een tekort was, werd een bedrag aange nomen als te z\jn opgenomen door verdachte. De avondzitting begon met het verhoor van een drietal getuigen h décharge. Eén van hen, een kan toorbediende van de bond. deelde mede, dat verdachte regelmatig ver slag gaf van door hem ontvangen gelden. De officier van justitie zeide in zijn requisitoir er prijs op te stellen te verklaren, dat geen Haagse in stantie hem genoopt heeft deze zaak ter hand te nemen. Dat de preven tieve hechtenis zo lang geduurd heeft, heeft verdachte aan zichzelf te wijten. Een feit van grote betekenis is, dat de Hoge Raad in raadkamer be slist heeft, dat iemand verduistering kan plegen ook al heeft hy meer te vorderen dan het verduisterde be drag, indien goede trouw b*j hem af wezig is. Door het opsommen van tal van grieven trachtte de officier te bewjjzen, dat de goede trouw bij verdachte afwezig was. Diens grote fout Is geweest, dat hü de boud als een zaak heeft be schouwd, terwijl hU slechts voorzitter van een organisatie was. Voortdu rend leefde h|J uit de middelen van de Bond en in de verste verte kan niet worden vastgesteld hoe groot zijn beweerde vordering op dc oond is. De officier wees op de grote ver- mogensaanwas by verdachte en zei- de, dat hem het succes naar 't hoofd is gestegen. Rekening houdend met de vele, ook door de minister erkende, ver diensten, eist© de officier, na een re quisitoir van een uur, één jaar ge vangenisstraf, waarvan vier maan den voorwaardelijk, met aftrek van preventief. De verdedigers mr. P E. van Kre velen en mr. J. Vis concludeerden tot vrijspraak. Aan liet eind van hun pleidooien vroegen de raadslieden de opheffing van de detentie van verdachte ,welK verzoek door de rechtbank wérd ingewilligd. Advertentie Het Nederlandse merk met Wereldreputatie PUDDINGPOEDER KOFFIE THEE Geitenkeuringen. Maandag had de jaarlijkse geiten keuring plaats onder leiding van dc heren W. Sietema C. den Engelsen. Te Zoutelande om 9 uur. Aangevoerd waren 11 stuks en 5 lammeren. le prijs: P. van Sluys Wzn.; 2e pr.: A. Koppejan; 3e pr.: A. Koppejan. Eenjarige: le prijs: A. Provoost, opge nomen in het P. V. Stamboek. Tweejarige: le pr. A. Provoost (geit opgenomèn in het P.V. Stam boek); 2e pr.: K. Francke. Oudere geiten: le pr.: P. Stroo. Stamboekgeiten: le pr.: P. Stroo. Te Westkapelle om 5 uur. Aangevoerd 6 stuks. Lammeren: le prijs: Js. Roelse. Eenjarige: le pr.: P. de Kam—Lous. Tweejarige: le prijs: A. Minderhoud. Oudere geiten: le prijs: Js. Roelse (geit opgenomen in het P. V. Stam boek); 2e pr.: P. de Kam—Lous. Stamboekgeiten; le pr. P. de Kam— Lous. Te Boudewjjnskerke om 7 uur. Aangevoerd 11 stuks. Lammeren: le pr.: A. Kleinepier; 2e pr.: K. Kleinepier; 3e pr.: C. v. Sluys. Eenjarige: le pr.: C. v. Sluys; 2e pr.: P de Visser. Tweejarige: 2e pr.: K. Kleinepier. Driejarige: le pr.: J. Sturm. Stamboekgeiten: le pr.: K. de Witte; 2e en 3e pr.: K. Kleinepier; 4e prijs: C. van Sluys. Bij de Dinsdag in Koudekerke ge houden Geitenkeuring, was de aan voer zeer groot: 26 stuks. Eénjarigen: le en 3c prjjs J. Na holt, 2e pr. J. de Witte. Tweejarigen: le pr. J. de Witte; 2e pr A. L. Jacobse; 3e pr. J. Kop pejan. Oudere gei de Witte; 2e 6e pr. J. pr. A. Hovyn; 3e pr. J. Nyhól; 4e pr. A. Boogaard; 5e pr. A. C. Jacobse. Stemboekgeit: le pr. L. Verhage. Volbloed lammeren: le pr. C. Ver hage; 2e pr. J. de Witte; 3e pr. J. Wagenaar. Niet volbloed lammeren: le prijs C. Bosschaart; 2e pr. J. Nijholt; 3e J. de Witte. Arnemuiden GUNNING. De voor het jaar 1950 aan Arnemui den toegewezen 13 woningwetwonin gen zijn gegund aan de fa. I. Boone te Arnemuiden. Vlissingen JAARVERGADERING „GOED WONEN". In de jaarvergadering van de Wo ningbouw vei\ „Goed Wonen" te Vlis. singen, gehouden in café Kiviet, werd besloten 3742 vierk. meter bouwgrond aan de Jan van Goyenlaan en de Iris laan aan te kopen. Hierop zijp inmid dels reeds 120 montagewoningen ge bouwd. Medegedeeld werd. dat de collecte voor de t.b.c.-bestrijding. gehouden tij dens de feestavond bij het dertigjarig bestaan 184.87 heeft opgebracht De voorzitter, de heer A. C. v d. Velde, die bij de aanvang zijn vreugde had uitgesproken over de grote opkomst ter vergadering, dankte de leden na mens de t.b.c.-vereniging. De aftredende bestuursleden, de he ren A. C .v. d. Velde. A. Daane en J. J. Kempe werden herkozen, terwijl in de plaats van de heer L. J. Pieterse, die zich niet herkiesbaar had gesteld, de heer E. de Priester zitting kreeg. De voorzitter sprak enkele hartelijke afscheidswoorden tot de heer Pieterse die meer dan dertig jaar bestuurslid was. waarvan twintig jaar secretaris. Op zijn voorstel besloot de vergadering de heer Pieterse het erelidmaatschap aan te bieden. Als afscheidscadeau kreeg hij bovendien nog een vulpen houder. De scheidende oud-secretaris sprak enige woorden van hartelijke dank. Nadat de voorzitter nogmaals had opgewekt te waken tegen beschadiging van plantsoenen en tuinen, werden bij de rondvraag nog verschillende wen sen naar voren gebracht fietsen in de brandgangen, geysers in de douche cellen, bezoek badinrichting enz., die alle de aandacht van het bestuur zul len hebben. E.H.B.O..EX AMEN In ccn vergadex-ing van de E.H.B.O., afd. Vlissingen. zijn de diploma's uit gereikt aan hen, die bij Het onlangs gehouden E.H.B.O.-examen slaagden. Dokter N. van Gelderen overhandig de, in bijzijn van de docent, dokter R. Grippeling, de diploma's, na een kort overzicht te hebben gegeven van de E.H.B.O. - opleiding gedurende de laatste 40 jaren. Spreker besloot met een krachtige opwekking, voortdurend de E.H.B.O. tc blijven beoefenen, om steeds pa raat te zijn. indien zulks nodig is. Een der geslaagden overhandigde, met een korte speech, aan dokter Grippe ling een boek, als waardering voor de gegeven lessen. Daarna volgde een gezellig samen zijn, met muziek, zang en voordracht. De geslaagden zijn: De dames; P. Laernoes; N. Lieu- wen; W. Minderhout; de heren: R. Eijgelaar; A. Janse; F. van Opbergen; J. Sigers; J. van Splunder; F. Stok man; H. van den Bogaart; F. Schuijt; D. van Soelen; M. van der Velde; J. Schroevers; M. Kok; M. J. Dijkgraaf en en C. Verstoep. DE INZAMELING VOOR HET RODE KRUIS. De inzamelingsactie voor het Ne derlandse Rode Kruis verloopt in Vlissingen tot dusver vlot en ook de opbrengst is tot dusver niet on bevredigend. De commissie „bijzon dere giften" is bijv. reeds vrijwel met haar werk gereed gekomen en heeft een bedrag van 1850 bijeen- febracht. Verwacht wordt dat de op- rengst van de gehele actie tussen de 4000 en 4500 gulden zal komen te liggen. Middelburg WIE VERLIEST NU NOG WANTEN? Aan het bureau van politie te Middel burg zijn de volgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd en aldaar terug te verkrijgen des Zaterdags tussen 19 en 20 uur: diversen handschoenen en wan ten, portemonnaies; sleutels; badhand doek; onderbroek en zwembroek; paar kinder sandalen: beige ceintuur; schil- dersstopmes: militaire baret; hangslot; autoslinger: wüpenpet; zwarte mints; rolletje draad; houten tabakspijp; sier- speldje. Bovendien zijn aan dit bureau inlich tingen te verkrijgen over de volgende voorwerpen: dubbel snoer parels: bro che; zilveren kinderambandje; zwem broek. zilverbon van f 1; glas van pols horloge; rode kaatsbal; geel gebloemde sjaal, zilveren horloge; zwart gespik kelde sjaal, demi jas; zilveren armband; kinderjasjoj grote sleutel; uitgezfiagd dubbeltje; bruin knipmes; rubber bal; dames portemonnaie; lapje stof; bruine portemonnaie; 2 sleutels aan touwtje; ge wicht van 2 kilogram; halsband met hon denpenning. rode step cp luchtbanden: vulpen zwart rood gevlamd; 2 zilver bons van f 2.50; sleutel; bruine heren portemonnaie: sleutels van motorrijwiel; zwarte heren portemonnaie. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „Zee- landia" te Middelburg nam deel aan de wedvlucht van Orleans. De tien eerstaan- komende duiven behoorden aan: 1 J. de Buck; 2, 4. 7, en 9 P. van Sabben; 3 J. Snoep; 5 A. Hooftman; 6 L. Jansen; 8 J. Davidse; 10 Ch. de Graaf. Koudekerke RODE KRUIS-INZAMELING. VRIENDSCHAPPELIJKE VOETBALWEDSTRIJD. Woensdagavond speelde op het V. C. K.-terrein te Koudekerke, VCK I tegen de DUW van Biggekerke, een vriendschappelijke wedstrijd, welke door de thuisclub werd gewonnen met 82, nadat de rust was inge gaan met een 50 voorsprong. TERAARDEBESTELLING A. DE BUCK. Onder grote belangstelling is gis termiddag te Koudekerke het stof felijk overschot ter aarde besteld van wijlen de heer A. de Buck, die Zater dag bij een ongeval in de Vlissingse buitenhaven om het leven kwam. Nadat ds. A. Elshout woorden van troost had gesproken, voerden nog het woord een clubgenoot van de overledene van de Damclub „Vlis- ^Ringste straat", de voorz. van V.C. B.L., de heer Slagboom en een mede arbeider. Een broer bracht dank voör de be langstelling. Bloemstukken van de damclub en de V.C.B.L. dekten de baar. Te Rotterdam slaagde voor het di ploma bevolkingsboekhouding, de heer G. M. N. Edelman, adjunct-commies ter secretarie te O. en W. Souburg, Met ingang van 1 Juli. is benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Grijps kerke, de heer J. J. Engelvaart, typist op arbeidscontract ter secretarie te Kort- gene. De opbrengst van de collecte ten bate van de Stichting 1940'45 bedroeg in Domburg f 411.80 en in Aagtekerke f 221.10. Officiële publicaties MIDDELBURG. VERBOD OM STOEPEN TE SCHROBBEN, ENZ. MET LEIDINGWATER. B. en W, van Middelburg, overwegen de, dat de precaire watervoorziening van Walcheren tot bijzondere maatregelen dwingt, overwegende, dat gezien de gro te moeilijkheden waarin de gemeente Vlissingen terzake verkeert, bijlevering van water uit- het Middelburgs bedrijf voorzover mogelijk noodzakelijk wordt geacht. brengen ter algemene kennis, dat het verbod om stoepen te schrobben met lei dingwater en om tuinen te besproeien door middel van een slang op de water leiding. ten strengste gehandhaafd blijft. Een ieder wordt dringend verzocht In het algemeen belang zich stipt aan dit VOETBAL Alleen 's avonds nog voetbal Het bestuur van de K.N.V.B. heeft besloten, dat alle, voor Zaterdag 10 cn Zondag; 11 Juni vastgestelde kamploens-, promotie-, competitie- en bekerwedstrijden in verband met de weersgesteldheid 's avonds om 7 uur zullen moeten beginnen. Nederlandse soldaten kregen klop van Belgen. In het kader van het internatio naal militair voetbaltournooi werd te Rotterdam de wedstrijd Nederland België gespeeld. De Belgen wonnen met 4—1. nadat de rust met 20 was ing"vtan. JUNIOREN VOETBALTOURNOOI. Zondag a.s. organiseert de V.V. „Goes" wederom een juniorenvoet- baltoütapoi. Hieraan zullen 20 elftal len deelnemen, verdeeld over 2 groe pen van 12—14 cn 15—17 jaar, .n.l. van „Goes", „Middelburg", „Vlissin gen", ,,De Zeeuwen", „R.C.S.", „Zie- rikzee", „Terneuzen", „Robur", „Oostburg" en „Hansweertse Boys"! Vorig jaar werden de junioren van „Vlissingen" winnaar van de wissel beker in groep A en „De Zeeuwen" in groep B. De wedstrijden, welke 2 x 20 mi nuten zullen duren, vangen des mor gens om half tien aan, terwijl de laatste wedstryd om half vyf wordt gespeeld. ZOMERAVONDVOETBAL. De uitslagen van vorige week zijn: Boele en v. E.—Supporters 10—1; H M C.D.—E.M.V.V.V. 1—2; B S.tLieft. Boys uitgesteld; S.V.Z—Supporters uitgesteld. P.G.Z.P.ZC. 16. V.S.V. Loodswezen 43. KORFBAL Sterke Brabantse jeugdploeg tegen Zeeuwse jeugd. De Zeeuwse jeugdploeg, die Zondag te Axel tegen de jeugd van Brabant in het veld zal komen staat voor een zwa re taak. De Brabanders brengen een op pagjer heel sterke ploeg op de been. waarin niet minder dan 6 spelers uit Brabantse eerste klassers voorkomen. Het elftal bestaat uit: Doel: de Rijk (MOC)achter: van Ooyen en van Hurck (Eindhoven): midden: Kruisse (Brabantia), Utermark (BW) en Ren- sen (PSV)voor: Overbeek (Meto). Seyen (Eindhoven). Bennaars (Dos- ko). Goets (BSC) en Van Nassau (Roo sendaal). Te Koudekerke gaan thans leden van de plaatselijke afdeling van het verbod te houden. Rode Kruis met een intekenlijst rond. Middelburg, 1 Junj 1950. Marktberichten VEILINGSVER. „ZUID-BEVELAND" Grote Veiling Kruisbessen 4246. Kleine VeilingAardbeien 60—110. GroentenBloemkool A 10—16: idem B 810; Komkommers A 34-^—35idem B 26—30: idem C 25—26: Kropsla 2—3; Spi nazie 50—10; Rabarber 15—17; Doperw ten 80—82; Peulen 94—98; Dubb. Prin- cessebonen 120; Postelein 11—16; Sjalot ten 66.50; Nieuwe aardappelen 3134; idem drielingen 25—27; idem kriel 19— 20; Oude aardappelen 5; Kroten 32; Ra dijs 7. VEILING KAPELLE en O. Grote veiling Kruisbessen 4446; Aardbeien 57—83. Kleine Veiling Kersen 109—150Jo nathan 63—93: Rabarber 13—16; Nieuwe aardappels 24—39; Oude Aardappels 4'* —7y2; Komkommers 23—33; Bloemkool 18—22; Kropsla 2—4; Radijs V/2; Spina zie 14—15. VISMIJN TE VEERK. Export garnalen, aanvoer 1481 kg.. 51 —63; Schar, aanvoer 491 kg.. 16; Bot. aanvoer 75 kg. 16; Schol, aanvoer 5 kg., 18; Grote tong. aanvoer 57 kg., 68190; Middel tong. aanvoer 108 kg.. 34—66; Rog, aanvoer 34 kg., 16—22; Paling, aan voer lVi kg., 28.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 7