GEEN PROVINCIALE SUBSIDIE VOOR SCHOTSE HUIZEN VEERE? Een bader te Vlissingen verdronken Koningin schenkt medaille voor „Bezige Handen". Verbetering van één der slechtste wegen. MELK 9n PUUR Nieuwe motorsleepboot voor de S.H.V. te water gelaten. Breskens krijgt een winkelweek. ZEELAND WACHT INVASIE VAN BUITENLANDSE STUDENTEN ONS VOLK HEEFT RECHT OP GOEDE KAMERLEDEN! VOLKSGEZONDHEID Verkeersprobleem bij Kruiningen Ruiterlanddag te St. Maartensdijk 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 8 JUNI 1950 Ged. Staten willen verzoek van Stichting niet inwilligen. Het bestuur van de Stichting „De Schotse Hulzen" te Vee re heeft zich onlangs gewend tot het provinciaal bestuur met het verzoek een sub sidie aan deze Stichting, welke het morgenmiddag te openen museum aan de Kade te Veere beheert, toe te kennen. De Gedeputeerden van Zeeland staan hier echter afwyzend tegenover en hebben do Provinciale Staten dan ook verzocht dit verzoek niet in te willigen. In haar brief aan het prov. be stuur zette het Stichtingsbestuur het doel van het museum „De Schotse Huizen" uiteen, daarbij er tevens op wyzend, dat in ,Het Lammetje" thans een zaal van voldoende grootte voor vergaderingen, uitvoeringen, lezin- fen en filmvoorstellingen beschik- aar L gj Veere van veel ge begroting van inkomsten en uitga ven blijkt, dat men rekent op een opbrengst uit entréégelden van 1250 en van zaalhuur ad 100. Bij de ontvangsten staat tevens genoteerd een renteloos voorschot van 1000. Voor de inrichting van het mu seum (aanschaf piëdestals, vitrines, kasten, restauratie meubels, scheeps modellen, costumes en andere folk loristische artikelen, etc.) is een uit gave geraamd van 3500, voor de inrichting van de vergaderzaal (aan schaf 100 a 150 stoelen, aanbrengen A an toneel, vestiaire en kleedkamers, aankoop van muziekinstrumenten, projectielantaarn, e.d.) een uitgave van 2500. In totaal worden de ontvangsten geschat op 2350, de uitgaven op f 7850. ADVIES STICHTING ZEELAND. Het provinciaal bestuur won naar aanleiding van dit verzoek advies in van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk. Deze deelt het standpunt van Gedeputeer den, dat het gebruik van ruimte in de gebouwen als vergaderruimte bui ten beschouwing moet blijven. Men acht het voor Veere èn Zeeland van groot belang, dat de beroemde Schot se huizen gebruikt worden als mu seumruimte en meent, dat dit mu seum een belangrijke culturele func tie, ook ten opzichte van het bui tenland, kan vervullen. Derhalve ad viseert men voor de inrichting van de huizen tot museum een subsidie te verlenen, gelijk aan die van de gemeente Veere. te weten tot een maximum van 1250. De Stichting is voorts van oordeel, dat, gezien de ongunstige finan ciële omstandigheden, de aanstelling van een concierge, die voor het ge hele jaar gesalarieerd moet worden, onverantwoord is. Gebeurt dit niet. dan kan weliswaar het museum in de wintermaanden niet geopend zijn, doch gedurende die tijd is er toch vrijwel geen bezoek te verwachten. Een openstelling van 1 Mei tot 1 Oc tober is als voldoenc'a te beschou wen. Dan zal ook de rekening een klein batig saldo aanwyzen, Men ad viseert tenslotte het college van G. S. geen -jaarlijkse subsidie toe te kennen. Mocht het slot van de re kening nadelig zy'n, dan zou wel licht aanleiding bestaan aan de Prov. Staten voor te stellen in dit nadelig slot tot wederopzeggens toe een sub sidie toe te kennen, maximaal gelijk aan dat, hetwelk de gemeente Vee re zal toekennen. CONSEQUENTIES. c Aan het voorstel van G. S. ontle- is, hetgeen voor de gemeente nen w(j voorts nog. dat de gemeen- van veel gewicht is. Uit een j teraad van Veere heeft besloten in de exploitatiekosten een jaarlijkse bijdrage te verlenen van 100. In de kosten van restauratie en inrich ting van het museum wordt door de gemeente Veere niet bijgedragen, terwijl nog niet bekend is in hoever re het Rijk en het Prins Bcrnhard Ponds financiële steun zullen verle nen. Ofschoon men het nut van het museum ten volle onderkent, menen G. S. met verwijzing naar de ongun stige toestand van de provinciale geldmiddelen te moeten voorstellen het verzoek niet. in te willigen. Tot dit voorstel wordt men meao geleid door de omstandigheid, dat er nog in enige andere Zeeuwse gemeenten musea, oudheidkamers en andere be zienswaardigheden gevestigd zyn, die, zo zij in financiële moeilijkheden» mochten geraken, met evenveel recht een beroep op de Provincie zouden kunnen doen. Lijk na enkele uren aangespoeld. Dinsdagavond te half elf troffen twee dames, die langs het Vlissingse strand wandelden, dicht bij de water lijn het lichaam van een jongeman aan, die in zwembroek was gekleed. Zij waarschuwden direct de hulpin stanties en in korte tijd waren drie artsen aanwezig, met leden van E.H. B.O. en van de Rode Kruis-ploeg. Gedurende twee uren werd getracht met behulp van zuurstofkoffers enz. de levensgeesten op te wekken, maar de jongeman bleek reeds overleden te zijn. Het was de 27-jarige C. L. uit Vlis singen, die te omstreeks half acht was gaan zwemmen. Het is niet uitgeslo ten, dat hem een ongeluk is over komen, want zijn gelaat was nog al geschonden. Dit ongeval is blijkbaar op het late uur door niemand opgemerkt. Advertentie BIJ EXAMENS spelen zenuwen een grote rol, Een rustig examen doet U met M(jnhardt Zenuwtabletten Naar wij vernemen heeft de Ko ninklijke vereniging „Uit het Volk Voor het Volk" te Middelburg giste ren van H.M. Koningin Juliana een medaille ontvangen, welke be schikbaar stelde voor de tentoonstel ling „Bezige Handen", welke eerst daags In het Schuttershof en het Kunstmuseum te Middelburg geopend wordt. In totaal heeft dc organise rende vereniging reeds 40 medailles voor prijswinnaars ontvangen. Oostburg - Waterlandkerkje. Naar wtf vernemen zjl eindelijk de verbetering van één van Zeeland's slechtste wegen, de verbinding Oost burgWatcrlandkerkje, worden aan. besteed. Na jarenlange onderbande, ling tussen Gedeputeerde Staten en de betrokken gemeentebesturen kan deze aanbesteding thans op Woensdag 28 Juni te Middelburg geschieden. Niet alleen verkeert het wegdek ln uiterst slechte conditie, de weg is ook te smal. van welke omstandigheid vooral de Z.V.T.M.-autobussen veel hinder ondervinden. Dikwijls wordt dan ook via Schoondijke gereden. Aangezien het in de bedoeling ligt de verbetering te doen plaats hebben vanaf het P.Z-E.M.-gebouw aan het be gin van de weg, heeft de raad van Oostburg zich tot Ged. Staten gewend met het dringende verzoek bij die ver betering ook aandacht te schenken aan de bebouwde kom tot aan de Lange- straat in die gemeente. Zal dit inderdaad geschieden, dan moet echter een aantal noodwoningen ter plaatse door de gemeente Oostburg worden verplaatst. Voorts is er door diverse belangheb benden sterk op aangedrongen bij de verbetering tevens te betrekken het eveneens in zeer slechte staat verke rende weggedeelte naar IJzendijke, waardoor deze weg. na indijking van de Braakman en mogelijke aansluiting aan de alsdan aan te leggen nieuwe weg. als verbinding tussen Oost en West Zeeuwsch Vlaanderen van grote betekenis kan worden. Beplantingen-commissie samengesteld. De Provinciale Zeeuwse Commissie voor de Beplantingen, welke tot taak heeft het stimuleren en adviseren over beplantingsaangelegenheden aan pro vinciaal bestuur, gemeentebesturen, polderbesturen, enz., is door Gedepu teerde Staten als volgt samengesteld: De heren C. Philipse. lid van Ged. Staten, voorzitter, ir. J. F. A. Molenaar. Staatsbosbeheer. S. K. Phaff, Planten- ziektekundige Dienst. J. C. van t' Westeinde. boomkweker te s'-Heer Abtskerke. K. Goudswaard, Gem. Plantsoenendienst. Goes. ir. J. Th. Heijblom. Rijkswaterstaat. A. G. M. Boost, directeur afd. Wegen van de A. N .W.B:. E. C. W. A. Geuze. Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond. M. Steijn, Hoedekenskerk. Stichting voor de Landbouw, mr. T. Lebret. Stichting Het Zeeuwse Landschap, leden, alsme de ir. H. D. J. Swaters cn ir. M. de Vink adviserende leden en J. C. de Pagter. commies ter Prov. Griffie, se cretaris, Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond. Door de ongesteldheid van de se cretaris moest de algemene verga dering van de Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond .welke aanvanke lijk op 8 Juli a.s. gehouden zou wor den .uitgesteld worden tot Zaterdag 19 Augustus a.s. Over de plaats der vergadering is nog geen definitieve beslissing ge nomen. Kwatta-soldaatjes blijven altijd geldig KWA1TA BREDA Zal als „Burgemeester van Woelderen" in Vlissingen dienst doen. Onder grote belangstelling is gis termiddag op de werf van dc N.V. L. Smit en Zoon's Scheeps- en Werktuigbouw te Kinderdyk een nieuwe voor de SHV te Vlissingen bestemde motorsleepboot te water gelaten. Mevr. v. Woelderen, echtgenote van de oud-burgemeester van Vlis singen, de heer C. A. v. Woelderen, doopte de nieuwe sleepboot met de naam „Burgemeester van Woelde ren." Hiermede wordt het werk, dat deze oud-burgemeester in het be lang van de Vlissingse haven heeft verricht, op sympathieke, wijze ge- eerd. De oudste directeur van de N.V., de heer J. C. L. Smit heette de gas ten welkom, o.w. de heer van Woel deren en zijn echtgenote, dr. A. H. v. Beuningen, directeur van de SHV, en de heer K. v. Everdingen, direc teur van het Vlissings bedryf van de SHV, waarna mevr. v .Woelderen het schipJk doopte. Als aandenken werd mevrouw van Woelderen door de heer J. C. L. Smit, een zilveren broodschaaltje aangeboden. Nadat de heer van Woelderen en dr. v. Beuningen nog enkele woor den hadden gesproken, werd in het clubhuis van de Kon. Roei- en Zeil vereniging te Rotterdam de tunch gebruikt. De nieuwe sleepboot is 26,90 me ter lang, 6,35 breed en 3,35 diep. Schroef (met verstelb3v -den) en een motor (capaciteit 750 -P.K.) zijn gebouwd bij de Kon. My. „De Schelde' 'te Vlissingen. Met ballon-opstijging. De winkeliers van Breskens heb ben grote plannen. In een dezer da gen gehouaen vergadering van "hun vereniging is besloten van 12 tot en met 19 Augustus een winkelweek te organiseren en deze met verschillen de attracties op te luisteren. Eén van deze attracties wordt dc opstijging van een luchtballon. De ballonvaarder, de heer Vos, was ter vergadering aanwezig en gaf reeds een toelichting, waarby hij tal van interessante foto's liet zien. Vanzelf sprekend is gunstig weer voorwaar de voor het doorgaan van dit onder deel van het programma. Opening badseizoen Nieuwvliet. Te Nieuwvliet zal het badseizoen op a.s. Zondag 11 Juni geopend worden. Op uitnodiging van de V.V.V. con certeert dan de plaatselhke fanfare „Nut en Genoegen" bij „Eldorado". Zeeuws Oorlogsmuseum, wordt 24 Juni geopend. Het in de prachtig gerestaureerde Vleeshal van het Stadhuis te Middel- burg ondergebrachte Zeeuws Oorlogs museum zal. naar wij vernemen, op Zaterdag 24 Juni worden geopend tij dens een bijeenkomst in cafe-restau- rant ..De Huifkar". Het staat nog niet vast. wie de opening zal verrichten. Eten van de grote attracties van het museum wordt de omvangrijke ma quette van Walcheren. Dankzij enkele ingenieuze vindingen, kunnen de be zoekers zoals reeds eerder gemeld het eiland zelf inunderen en weer droogpompen en zo een realistische in druk verkrijgen wat de dykdoorbra- ken voor Walcheren hebben betekend. Te Kapelle werden 24 nieuwe woningen verkocht. MET VERMINDERDE RIJKSBIJDRAGE. Onder leiding van.burgemeester H. G. van Suijlekom is te Kapelle een ver gadering gehouden van hen, die bij het woningvraagstuk zijn betrokken. In deze bijeenkomst, die door onge veer 150 belangstellenden werd bezocht, heeft de burgemeester uiteengezet wat de gemeente sedert de bevrijding heeft gedaan om de woningnood te vermin deren en hoe de huidige financierings mogelijkheden voor de woningbouw zijn. Het resultaat van deze verga dering is verrassend geweest. Er bleek levendige belangstel, ling te bestaan voor het kopen van woningen, die met vermin derde ryksbUdrage worden ge. bouwd. Kapelle mag dit jaar 24 van die woningen bouwen en deze 24 woningen zyn thans allen aan particulieren verkocht. Naast de particuliere bouw die helaas door tekort aan bouwvolume nog te veel stagneert blijkt dus dat voor bouw van woningen met vermin, derde rijksbijdrage een aanmerkelijke verlichting van de woningnood be. reikt kan worden. Te Kapelle staan 130 woningzoekenden op de wachtlyst voor een woning. De kustvisserij in Maart '50. IN ZEELAND BEVREDIGEND. Aan het „Visserynieuws" ontlenen wij de volgende gegevens over de kustvisserij in de Zeeuwse Stromen gedurende de maand Maart 1950. Er werd in Maart druk gevist op half wasmo8selen. Vanuit de Geul, Eendracht en Koegat werden onge veer 14.400 ton hafwasmosselen naar de benedendistricten verzaaid. terwyl uit het district Grcvelingen ongeveer 31.700 ton naar de consumptieper celen in de Oosterschelde westelijk deel werden vervoerd. Van de zaad- banken uit het Zeehondengat werd ongeveer 5.500 ton zaad aangevoerd. Dc garnalenvissery leverde een be hoorlijk resultaat op. Mede door de flinke vangst aan by-vis was de to tale opbrengst van deze vissery over het algemeen lonend. Enkele vissers uit Tholen visten met het schutnet op bot. De vangst was evenwel zeer gering. Zy hadden echter het geluk een kleine hoeveel heid zalm mede te vangen. De aan voer van wulken was aanmerkelijk groter dan in Februari, doch de prijs bleef ver beneden die van de vorige maand. In het district Grevelingen leverde de weervisserij een goede vangst op. Er werden hoofdzakelyk zalmen van meer dan vyf kg. gevan gen. waarvoor pryzen van 13/16 tot 17.40 per kg. werden betaald. De mosselvissers brachten byna 416.000 kg. zeesterren aan. Deze werden voor de industrie opgekocht voor 4.160 en per auto naar Overschie en Breskens vervoerd. De opbrengst van de visserij op de Zeeuwse Stromen over Maart 1950 was als volgt (de tussen haakjes ge plaatste ciifers hebben betrekking op Maart 1949 Totaal 2.853.349 kg. 593.374.—. (3.346.342 kg 509.354) waarvan haring 89 kg, 30, (86.899 kg., 26.034): bot 23.978 kg., 5.471, (13.174 kg, f 4.651); garnaal voor consumptie 95.372 kg., 96.211 (4.713 kg., 2.930); garnaalnest 106.001 kg. 5.159, oesters 1.641.572 stuks. 162.969 kg.. 354.914. ri 402.235 stuks. 139.954 kg., 303.949): mossel voor con sumptie 3.969.200 kg., 102.398; (3.005.900 kg., 156.307). Trainingskamp Zondagsschool- leidsters op Walcheren. Oaar wy vernemen organiseert het West Hill-bureau te Maarssen van 21 tot 28 Augustus in Valkenisse (Walcheren) een trainingskamp voor Zondagsschoolleidsters, t.w. de jon gere assistenten (tot 18 jaar) voor de laagste groepen van het West- Hill-Zondagsschoolwerk. Waarschijn lijk wordt dit een tentenkamp. TWEEDE KAMER Verhoging van hun schadeloosstelling aanvaard. (Van onze parlementaire redacteur). Wanneer ook de Eerste Kamer zich met het desbetreffende wetsont werp verenigt, krygen de leden van de Tweede Kamer binnenkort een niet onaanzienlijke verhoging van hun schadeloosstelling. Tot nu toe be droeg deze voor alle leden j 6000. Zy wordt 7200 voor de leden, wier woonhuis is gelegen op een afstand, gemeten langs de weg, van niet meer dan 10 km, van het gebouw, waar de zittingen van de Tweede Ka mer der Sta ten-Generaal worden gehouden; 7800 voor de leden, die tus sen de 10 en 75 km. van Den Haag wonen en 8400 voor de leden, die verder dan 75 km. van de Hofstad wonen. De voorzitter ontvangt boven dien een extra vergoeding van 7200. De Tweede Kamer aanvaardde Woensdagmiddag het wetsvoorstel, waarin oeze verhoging is vervat, met 73 tegen 11 stemmen, waardoor het ruim de 2/3 meerderheid ver wierf, die art. 92 van de Grondwet ervoor vereist. Kort en bondig formuleerde de heer W. J. Andriessen van de K.V.P. zHn argumenten voor de verhoging. De schadeloosstelling moet zodanig zhn, dat geschikte personen uit alle krin gen van de bevolking voor de Kamer verkregen kunnen worden. Het algemeen welzyn eist dus de verho- -let de door de R.K. woordvoerder gebruikte argumenten verenigde zich mejuffrouw mr. N. S. C. Tendeloo (P. v. d. A.) Zy berekende bovendien, dat een Kamerlid zeker 3% dag van de zes werkdagen in de week volle dig door het Kamerwerk bezet is. Daarby zijn dan niet eens gerekend de vergaderingen van fractie-com missies, de party, de congressen in binnen- en buitenland, die moeten worden bijgewoond en de tyd voor voorbereiding en bestudering van stukken, correspondentie, reizen, enz. Alleen de heren J. Schouten (AR) en H. Gortzak (CPN) keerden zich tegen het ontwerp, eerstgenoemde rustig en voorzichtig zjjn fractie was verdeeld de communist fel en met een omhaal van grote woor den. Voor het merendeel der Kamer leden is het lidmaatschap een neven functie, betoogde deze. zy geven slechts een deel van hun tyd aan de volksvertegenwoordiging. Daarom vond hy het lidmaatschap met 6000 goed betaald. Als men gaat verho gen, laat men dan ln de eerste plaats aan de arbeiders zelf, aan de ouden van dagen, de gepensionneer- den en andere groepen denken. Aangezien nagenoeg de gehele Ka mer met het wetsontwerp instemde, had minister Teulings niet veel moei te met de verdediging ervan. HU wees er nadrukkelyk op, dat niet het eigen belang der leden in het geding is, maar het algemeen belang. De rechtsgrond van net ontwerp is niet, dat de afgevaardigden recht hebben op een behoorlyke schadeloosstelling, maar dat ons volk recht heeft op goede Kamerleden. De toestand Is onhoudbaar geworden. Voor de eerste maal ook vrij grote groepen Duitsers. Ook deze zomer zal Zeeland weer een invasie van buitenlandse studenten beleven, een zéér welkome invasie. Over enkele weken zullen zjj arriveren, de meisjes en jongens van tal van Europese universiteiten, die het nuttige met het aangename willen combineren en de wonderiyke sensatie willen ondergaan twintig dagen lang in plaats van studieboeken een schop of een fruitkorf te hanterenzélf een prachtige vacantie te verdienen. besteden naar eigen inzicht, dan wel deelnemen aan speciaal georganiseer de excursies. Natuurlijk staan ook gezellige avonden in de kampen op 't programma en ongetwijfeld zullen de meisjes en jongens ook nog wel eens tezamen komen om vriendschapsban den aan te knopen, ervaringen uit te wisselen en te foxtrotten. Jongens leggen landweg bij Zoptelande aan. Jongelieden van talrijke nationalitei ten hebben zich aangemeld voor de populaire Walcherse en Bevelandse werkkampen: er komen Noren, Fin nen, Denen, Fransen, Italianen. Oos tenrijkers, natuurlijk ook vele Ameri kanen en voorts voor de eerste maal vrij grote groepen Duitsers. Over 't algemeen wordt er namely k in de stu dentenwereld naar gestreefd de Duit se collega's zoveel mogelijk weer in te schakelen bij internationale gebeur tenissen, congressen, e.d. De eerste meisjes- en jongenskam pen worden gehouden van 7 Juli tot 28 Juli, de tweede van 29 Juli tot 19 Augustus. Op 6 Juli stoomt het schip met Amerikaanse studenten de Rot terdamse haven binnen en de opva renden, die zich opgegeven hebben voor de Zeeuwse werkkampen, zullen onmiddellijk doorreizen naar de pro vincie, waar zij 3 weken hun domici lie hebben. De deelnemers uit de an dere landen worden alle in de loop van de 7e Juli op de plaats van be stemming verwacht, zodat nog die zelfde avond de kampen met het ge- bruikelijke ceremonieel en de even traditionele opgewektheid en kame raadschap geopend kunnen worden. EEN MOOI KARWEI De dames worden weer gehuisvest in de Wilhelminppolder, waar zij zich nuttig zullen maken met de fruitpluk, de heren vinden een keu rig onderdak in het D.U.W.-kamp te Biggekerke. Hun opdracht luidt de aanleg van een landweg ter fibngte van onge. veer 600 meter (de Noordendolfer- weg), in de gemeente Zoutelande en het graven van 720 meter bermsloot. Wanneer behooriyk aangepakt wordt, kunnen de beide groepen dit werk gereed krygen", verzekerde ons gisteren een ambtenaar van de Her- verkavellngsdienst Walcheren te Middelburg. De meisjeskampen zullen beide ke ren 60 deelneemsters tellen, de jon genskampen in elke periode ruim 100 werkstudenten. Zij arbeiden vijf da gen per week en hebben het week end vrij. Zij kunnen deze vrije tijd Onderscheiding yoot accordeonnist. De heer B. da Silva te Vogelwaarde behaalde op het accordeonconcours te Luik het kampioenschap in de eerste afdeling. Hij ontving een zilveren, be ker. Gemakkelijker verkeer MoerdijkVlissingen. NIEUWE RONDWEG OM WOUW. Naar de A.N.W.B. verneemt, zal bin nenkort begonnen worden met de ar beid aan de nieuw geprojecteerde rond weg om Wouw. De aanleg van deze rondweg zal een aanzienlijke verbete ring voor het verkeer MoerdijkVlis singen betekenen. Het maken van de aarden baan zal op 5 Juli a.s. worden aanbesteed. Momenteel loopt de verbinding Moer dijk—Vlissingen dwars door het plaats je Wouw. gelegen tussen Roosendaal en Bergen op Zoom. Deze traverse is zeer nauw en stelt de weggebruikers, zowel als de inwoners van Wouw, voortdu rend voor lastige problemen. De vele beschadigingen aan het trottoir ge tuigen dan ook wel zeer welsprekend de moeilijkheden die het snelverkeer hier ondervindt. De vrachtauto's hebben het vernie lingswerk. dat jaren geleden door de tanks werd ingezet, grondig voltooid. Met ongeduld zien zowel het door gaand verkeer als het rustige plaatsje zelf uit naar de dag, waarop men van elkaar verlost zal zijn. Vele zonnebrillen veroorzaken bindvlies- ontsteking. Ga naar uw vakopticien. Nadat ds. Zandt (St. Ger.) zyn stem tegen had gemotiveerd niet omdat hy de vergoeding op zich zelf te hoog; achtte, maar om dat hy met het oog op 's lands fi nanciën een verhoging op dit ogen blik niet verantwoord vond nam de Kamer het ontwerp met 73 tegen 11 stemmen aan. Tegen stemden de communisten, de belde Gerefor meerden en van de A.R. Parth de heren Schouten, Roosjen, Verkerk en Terpstra. Het wetsontwerp tot voorlopige regeling van het Nationale Plan en de streekplannen, in welks behande ling de Tweede Kamer Dinsdag was blijven steken, is Woensdagmiddag zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Een amendement van de heer J. H. Maenen (KVP) aanvaardde de Kamer met 48 tegen 19 stemmen (te- -ren alleen de P. v. d. A.) Het had Je bedoeling, te voorkomen, dat de Vaste Commissie van de Rijksdienst voor het Nationale Plan zich daad- werkelyk zal Inlaten met de benoe ming van de leden van de Vaste Commissie van de provinciale plano logische dienst. REGERINGSSUBSIDIE De werkstudenten verdienen een zakgeld van 4 per week en ontvan gen na hun werktijd een einduitke- ring van tenminste 20. Dit is moge lijk dank zy een subsidie, welke de minister van Landbouw aan de orga nisator van de kampen, het Neder lands Bureau voor Buitenlandse Stu dentenbetrekkingen te Leiden, vér strekt in de vorm van een tegemoet koming in de kosten van onderdak, voedsel, etc. Deze regeling geldt al leen voor de kampen in Zeeland. Behalve op Walcheren en Zuid-Be veland worden deze zomer nog slechts twee andere kampen voor buitenland se studenten in ons land georgani seerd, namelijk in Bakkeveen (Fries land) en Arnhem. Wie daaraan wil deelnemen moet echter een inschrijf geld van 30 betalen. Het karakter van deze kampen is eveneens iets anders: er wordt minder gewerkt dan in Zeeland, maar meer tijd gere serveerd voor instructieve lezingen en excursies. Ook zullen de deelnemers in Nederlandse gezinnen worden ge ïntroduceerd. Advertentie Verzorg Uw haid! Tegen zonnebrand, stuklopen, doorzitten, smetten en ter v«r- betering der huid: Purol. Wordt spoedig opgelost. Het punt van samenkomst van de rijksweg Bergen op Zoom—Middelburg met de veerweg te Kruiningen vormt een bron van voortdurende ergernis voor vele weggebruikers. In de Veerweg ligt een verkeersheu vel, welke door het naar links afslaan de verkeer rechts moet worden gepas seerd. De vorm van deze verkeersheu vel is echter dermate ongunstig dat het rechts passeren van lange voertui gen vrijwel ondoenlijk is. De bekeu ringen, welke hier worden uitgedeeld tegen de bestuurders van inolorvoerl tuigen, die door overmacht gedwongen, maar besluiten links te passeren zijn naar het oordeel van de A.N W B*. niet gerechtvaardigd. De bond is vsn mening dat de over heid onvoldoende rekening houdt met de buitengewone ongunstige situatie ter plaatse. Een en ander is voor de AN W.B. aanleiding geweest, zich met een' her- zienmgsvoorstel tot de rykswaterstaat te wenden die. naar bleek, de kwestie reeds in studie had genomen. Als ge volg hiervan zal dit verkeerspunt op grondige wijze verbeterd worden. Men verwacht dat het werk nog voor de grote vacantiedrukte zal zijn voltooid. Met Romeinse wagenrennen. De Landelijke Rijvereniging Prinses Maria Christina te St. Maartensdijk is voornemens Zaterdag 17 Juni as. op het Sportterrein van de Stichting Ge meenschap St. Maartensdijk een ruiter landdag te organiseren. Des morgens wordt begonnen met de landbouw-, tuig- en trekpaarden, dressuur enz. terwijl des middags een springcon cours wordt gehouden. Voorts zullen er een grote parade, benevens ver schillende attractieve nummers en dc Romeinse wagenrennen zijn. Medewerking wordt verleend door 10 ruiterverenigingen en de Bond van Paardenfokkers eiland Tholen. „Maarten Luther"-Bond bijeen op Walcheren. Zaterdag 10 Juni a.s. houdt de Ne derlandse Bond „Maarten Luther" zyn jaarvergadering te Vlissingen. Des ochtends te kwart over negen zal er een wijdingsdienst gehouden wor den in de Lutherse kerk, waarin ds. Johannes voorgaat. Van 10 tot 1 uur is er bondsvergadering in de zaal „Concordia", Palingstraat. Daarna volgt h$t bondsdiner. Om half drie vertrek naar Middelburg, waar om 3 uur in de Lutherse kerk de heer J. F. Jaanus uit Bussum zal spreken over „De vragen rondom de nieuwe kerkorde". Vrijdag 9 Juni des avonds 8 uur biedt de afd. Vlissingen de afgevaar digden uit geheel het land een begroe tingsavond aan, eveneens in „Concor dia" aan de Palingstraat. Landdag voor Protestants Nederland in Lanteren. Dinsdag 20 Juni a.s. wordt onder auspiciën van de Protestantse Unie in net conferentieoord van de Zen dingsstudieraad te Lunteren 'n land dag voor Protestants Nederland ge houden. Als sprekers zullen by deze conferentie fungeren ds. H. J. v. Schup- pen, Ned. Herv. predikant te Lun teren. ds. A. A. Koolhaas, Ned. Herv. predikant te Amersfoort en ds. A. J. de Jong, Ned. Herv. predikant te Scheveningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2