NIEUWS UIT ZEELAND Premiekeuringen voor merries ■genda LAATSTE NIEUWS. K.L.M. heeft nog tachtig millioen nodig. Waterleiding bedrijven Walcheren MINISTER IN'T VELD WIL .BLAUW WIMPEL" WINNEN LEE SAV0LD WERELDKAMPIOEN IN „EUROPESE VERSIE Nog geen plan voor inpoldering van de Wadden. Dresdener voetbalploeg week uit naar het Westen. VLIEGTUIG MOEST NOODLANDING MAKEN IN DE GOLFSTROOM WOENSDAG 7 JUNI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Te Middelburg werden gisteren tij dens de premiekeuring van de Kon. Vereniging Het Nederlandse Trek paard" de volgende 2-jarige merries kleine maat goedgekeurd: Annie van Domburg, J. de Visser Zn, Dom burg: Iaa. A. P. Vader, Grijpskerke; Henny van Draaibrug, J. Francke, Oostkapelle; grote maat; Flora van St. Pieter, P. ae Buck Izn, Seroosker- ke (W.); Blanca van Welzinge, K. Janse, Middelburg; Bertha van Kerk- hoeve, Iz. de Buck, Oostkapelle; Flo ra. Jb. Vos Koudekerke; Flora, Jac. Simonse, Koudekerke; Dahlia van 't Hof, Nieuwland. fa. A. Wisse en Co., Nieuw en St. Joostland; Henny van Zeeduin. J. Maljaars, Oostkapelle, Willy van de Schorerpolder, L. J. Boone, Nieuw en St. Joosland; 3-jari- gen kleine maat: Carva van Heille, W. Reynierse. St. Laurens; Clairona, Js. Vos. Koudekerke; Henriëtte van de Linge, Iz. de Buck, Oostkapelle; Beati'ix, W. Maljaars, Domburg; Ka rin van Henriëttehoeve, Js. Vos, Kou dekerke; grote maat: Marijke van de Polder, J. Crucq, Arnemuiden; Willy van E. D. R., J. Poppe, Biggekerke; Mar ja, W. Maas, Vrouwenpolder; Cla ra van Zeeduin, J. Maljaars, Oostka pelle; Lena van de Eendracht, J. Maljaars Jzn., Oostkapelle; Marie, J. Wisse, Meliskerke; Bianca, C. Mesu, Nieuw en St. Joosland; 4-jarigen, kleine maat: Ina van Clairon. K. Poppe, Grijpskerke; Lena, W. Maas, Vrouwenpolder: Mirza, P. Louwerse, Oostkapelle; Irene. D. A. v. Nieuwen- liuyzen, Nieuw en St. Joosland; Nora, W Maas, Vrouwenpolder: grote maat Lien van de Eendracht, C. Mesu, Nieuw en St. Joosland; Bora van 't Hof Nieuwland, fa. A. Wisse en Co., Nieuw en St. Joosland; Laura Kr. Janse, Middelburg; 5-10 jarigen klei ne maat: Gusta, J. Marinissen, Mid delburg; Udine van Kruiningen, C. Mesu, Nieuw en St. Joosland; Hersa van Plakkebord, H. v. Sluys, West- kapelle; Ina, L. Vos, Grijpskerke; Frida van Groenenburg, D. A. v. Nieuwenhuyzen, Nieuw en St. Joos land; Helena van Graauw, idem; Js. Vos, Koudekerke; Fiorina van Vijf huizen, J. Maljaars, Jzn. Oostkapel- Ier Anna van 't Hof Nieuwland. fa. Wisse en Co, Nieuw en St. Joosland; Orfa van de Waterhoeve, P. de Buck Izn. Serooskerke (W.); Diana van de Eendracht. C. Mesu, Nieuw en St. Joosland; Wilna, fa. A. Wisse en Co, Nieuw en St. Joosland; Suze van Domburg, J. de Visser en zn, Dom burg; grote maat: Elly, Iz. de Buck, Griioskerke: Nicolien van Michiels. C. Mesu, Nieuw en St. Joosland: Mar griet van Monnikenhof, G. v. d. Putte, Ritthem; Marcella van Hulst, gebr. de Visser, Aagtekerke; Avina, Js. de Vos, Koudekerke; Trix, J. J. Klompe, Serooskerke (W.); Certa van Groenenburg, D. A. van Nieuwen huyzen, Nieuw en St. Joosland; Va lentine, W. Louwerse, Veere. Geitenkeuringen. TE MIDDELBURG, MELISKERKE EN BIGGEKERKE. Gisteren waren Middelburg, Melis kerke, Biggekerke aan de beurt voor de geitenkeuringen. De geitenkeuring te Middelburg werd goed bezocht. De uitslag hier is: lammeren: 1. P. Labruière; 2. J. A. Bakker; 3. A. Dobbelaar; 4. P. C. Jobse. 1-jarige geiten: 1. J. Polderman; 2. P. C. Janse; 3. C. F. Poppe; 4. J. W. Willemse. 2-jarigen: 1. A. Dobbelaar; 2. J. W. Willemse- 3. J. Polderman; 4, G. Davidse; 5. C. F. Poppe. Oudere geiten: 1. C. J. Gabriëlse (in stamboek ingescherven)2. J. A. Bakker; 3. P. C. Janse; 4. A. Antheunisse; 5. en 6. J. Voget. Verder werd één stamboekgeit ge toond door G. Davidse en éen door P. C. Jobse. De keuring te Meliskerke werd een succes. Er was een goede aan voer van prima geiten. De uitslagen zijn hier bij de lammeren: 1. J. Mal jaars; 2. S. v. Keulen; 3. J. Dek ker; 4. P. Verschiere. 1-jarige geiten: 1. D. Zweemer; 2. J. Lous; 3. J. Geertse; 4. S. v. Keu len. 2-jarigen: 1. P. Riemens (in stam boek ingeschreven); 2. J. Lous; J. Huissoon; 4. B. Stroo. Oudere geiten: 1. M. Riemens (in stamboek ingeschreven); 2. J. van Keulen. Verder werden vier goede stam boekgeiten getoond. Hiervan is de uitslag: 1. S. v. Keulen; 2. J Huis soon; 3. S. v. Keulen; 4. M. Rie mens. In Biggekerke was de kwaliteit wat minder. De uitslag hier is: lam meren: 1. G. Brugman; 2. G. Ver* 1-jarige geiten: 1. en 2. J. de Witte; 3. A. v. Keulen. 2-jarigen: 1. A. de Buck; 2. C Cal jé. Ouderen: 1. G. Geertse; 2. en 3. A. de Buck én 4. G. Geertse. Sportpark te Kruiningen. De gemeenteraad van Kruiningen be sloot ter uitbreiding van het bestaande sportpark, dat thans slechts een voet balveld en een korfbalveld omvat. Thans zal een tweede voetbalveld worden aangelegd. Verwacht wordt dat het terrein in 1952 gereed zal zijn' MIDDELBURG. Vandaag Kunstmuseum: Tentoonstel ling werken uit eigen bezit (ook morgen), 13—17.30 en 19—21 uur; Electro: „Kennismaking gezocht", 7 en 9.15 uur. Morgen Schuttershof: Landhuishoud kunde congres, 2 uur; Electro: als vandaag. VLISSINGEN. Vandaag, Alhambra: „Hocus Pocus", 7 en 9 uur; Café Kievit: vergadering „Goed Wonen", 8 uur. Morgen, Alhambra: als vandaag; Bella- xnypark: concert „ft. Caecilia". RIJWIELSTALLING ORANJEZON. Zoals velen reeds tot hun genoegen ontdekt zullen hebben, is de weg door het waterleidinggebied te Oranjezon naar het strand voor het publiek toegankelijk. Helaas komt het herhaaldelijk voor, dat fietsen tegen het jonge hout worden ge plaatst. waardoor vernielingen ont staan. Het is daarom goed er de aan dacht op te vestigen, dat rijwielen gratis gestald kunnen worden bij de bekende boerderij van de heer Bliek, op week-, zowel als Zondagen. Ook dient er aan herinnerd te worden, dat op genoemde weg een rookverbod geldt. Middelburg OXDA IN DE TENT. Vrijdagavond om 8 uur, zal de Chr. muziekvereniging „Ooefening na den Arbeid" (directeur J. C. F. van Ka mer) 2 Molenwaterconcert verzor gen. Het programma vermeldt onder meer de ouverture „Möllerdall" van F. Mertens, waarmede ONDA op het mu^fkconcours-1950 te Yerseke een le prijs met 181 punten behaalde. Voorts speelt men o.m. een para phrase op het „Nader mij God tot U", de Andante in G van Batiste, gedeel ten uit de operette Der Vogelhandier van Zeiler en de marsen Jubilate en Sambre et Meuse. Vlissingen PROGRAMMA CONCERT VAN ST. CAECILIA. Het programma, dat de Harmonie St. Caecilia Donderdag in het Bel- lamypark te Vlissingen zal uitvoe ren, wordt gevormd door: „De Zwar te Tulp" (ouverture) v. Jorkma; „De Vogelkoopman" (Operette) van C. Zeiler; „Rosamunde" (Selectie) Fr. Schubert: „Gemma di Vergi" (Fantasie) Donizetti; en de „Donau- Wellen" (Wals) v. Ivanovicie, enz. JAARVERSLAG „GOED WONEN". In het jaarverslag van de Woning- bouwver. „Goed Wonen" te Vlissingen. dat in de hedenavond te houden jaar vergadering zal worden uitgebracht, wordt er op gewezen, dat de woning voorraad in het afgelopen jaar wel is toegenomen, maar dat de vele aanvra gen nog steeds zorgen blijven baren. Het bestuur, dat nog steeds slechts 29 per woning en per jaar voor onder houd mag uitgeven, heeft vooral ook moeilijkheden met de gevolgen van de inundatie. Er worden dan ook al leen de hoogst noodzakelijke herstel lingen verricht en van normaal onder houd kan weinig komen. Een voorstel aan de Nationale Woningraad om po gingen in het werk te stellen om de inundatieschade van overheidswege vergoed te krijgen, is nog bij het be stuur in studie. Vermeld wordt voorts, dat in het verslagjaar 139 woningen ifi het plan- Bonedijke en 172 montage-woningen in de „Witte Wijk" in exploitatie werden genomen. De 120 montagewoningen aan de Irislaan en de Van Goyenlaan kwamen in het verslagjaar nog niet voor bewoning gereed. De voorzitter de heer A. C. van de Velde, nam dit jaar zitting in het hoofdbestuur van de Nat. Woningraad in plaats van de heer W. Mullié uit Middelburg, die wegens drukke werk- zaameheden altrad. Er werden in 1949 325 nieuwe leden ingeschreven; 109 leden werden afge voerd. Het ledental bedroeg einde 1949 1086. Het badhuis werd bezocht door 57.656 personen (v. j. 63.531), Deze te ruggang wordt toegeschreven aan het vertrek van vele wederopbouwarbei- ders. De noodzakelijke verhoging der badprijzen heeft geen noemenswaardi ge teruggang veroorzaakt. Het verslag eindigt met een beroep op de ledeh en hun kinderen om de plantsoenen in ere te houden: het Ra- vesteynplein wordt hierbij speciaal ge noemd. In de vergadering van hedenavond zal o.m. een nieuw bestuurslid moeten gekozen worden omdat de heer L. J. Pieterse, die van de oprichting af zit ting heeft en twintig jaar secretaris was, zich niet herkiesbaar heeft ge steld. Grijpskerke JEUGDDIENST IN NED. HERV. KERK. Te Grjjpskerke werd in de Ned. Herv. Kerk een jeugddienst gehou den door ds. 'J. van Winterswijk over, het onderwerp „Woningnood". Spr. tekende eerst de woningnood, zoals die in vele gebieden wordt aange troffen met allgevolgen van dien. Hij legde er de nadruk op, dat deze aardse woningnood de consequentie is van de Hemelse woningnood. God heeft in deze wereld toegang gezocht en aan de deur van onze woning ge klopt, maar de mens heeft Hem de deur gewezen, aldus ds. Winters wijk. Herinnerend aan het Pinkster feest zei spr., dat dit de Goddelijke inbraak is in de woning van ons hart, waar wij zelf eigenaar van zjjn. We moeten weer leren, dat Hij, onze Eigenaar is, zo besloot ds. Winterswijk. Domburg GEITENKEURING Bij de geitenkeuring te Domburg werden de eerste en tweede prijs voor 1-jarige geiten toegewezen aan de gei ten van de heren A. Provoost Jz en de wed. Provoost. Met de prijzen voor de 2-jarige gei ten gingen de geiten strijken van de heren P. Provoost Jz, J. Pattenier en A. Provoost Jz. Voor de andere geiten gingen prij zen naar de heren J. Pattenier, A. Provoost Jz en J. Pattenier. Verder werden er een volbloed lam en een stamboekgeit aangevoerd door de heer A Provoost Jz. In het provinciaal stamboek werden door de heren P. Provoost, J. Pattenier en A. Provoost elk één geit ingeschreven. Keurmees ters waren de heren Sietema en den Engelsen. Arnemuiden 40 JAAR GETROUWD. Te Arnemuiden vierde het echtpaar Jac. de Nooijer zijn veertig jarig hu welijksfeest. De muziekvereniging „Arnes Genoegen" bracht het echtpaar een serenade, waarvoor vele dorpsge noten belangstelling toonden. NED. EIERCONTRöLE-BUREAU. Dinsdagmiddag vergaderde in ho tel „Centraal" te Goes het Ned. Eiercontrölebureau met de Zeeuwse verzamelaars en handelaren. Het voornaamste punt van bespreking vormde de kwaliteitscontróle. De kippenhouders hebben ervoor te zor gen dat zij een prima product afle veren, doch de verzamelaars hebben ook een taak te vervullen. Naar de algemene vergadering op 1 Juli te Utrecht werd benoemd de heer A. Traas te Noeuwdorp. Uit de vergadering kwam nog de klacht naar voren, dat in Zeeland nog steeds zeer veel eieren ongestem peld worden verkocht. Marktberichten VEILINGSVERENIGING „ZUID BEVELAND", GOES. Veilin gvan Dinsdag 6 Juni 1950. Grote veiling Kruisbessen 46—54 per 100 kg.; Aardbeien, Dutsch Evern voor het vat 72 per 100 kg. Kleine veiling:' Aardbeien 95160; Goudreinetten 56—58; Jonathan 90—100; Brederode 39. Groenten: Bloemkool A 11—16: idem B en C 810; Komkommers A 2834; id. B 25—29; idem C 1824; Kropsla 2—2.50; Spinazie 1—13; Rabarber 13—17; Peultjes 98110; Groene kool 10: Postelein 19; Nieuwe aardappelen 3442; idem drie lingen 3338; idem kriel 26—30; Oude aardappelen 1315; Wortelen 18—36; Ra- menas 8. VEILING KRABBENDUKE. Kruisbessen 51—62; Aardbeien 35—84. VEILINGSVER. KAPELLE EN OMSTR. Kruisbessen 5262 per 100 kg. VISMIJN TE VEERE. Export garnalen, aanvoer 1611 kg.. 75 —85; Schar, aanvoer 701 kg.. 16; Bot, aanvoer 469 kg., 16: Séhol, aanvoer 2 kg.. 16; Grote tong, aanvoer 31 kg.. 81—157; Middel tong, aanvoer 148 kg., 34—78; Rog, aanvoer 22 kg., 16—26; Ongesorteer de vis, aanvoei 3 kg., 16. EIERMARKT, GOES. Gr. kipeieren 9y2 ct.; Vuilschaligc 8 et.; Poelje-eieren 8 et.; Eendeieren 7 et.; Kalkoeneieren 12 ct.; Ganseieren 15 ct. SCHEEPVAARTBEWEGING VLISSINGEN Vlissingen aangekomen: 5 Juni Olwe van Antwerpen. 6 Juni Eljo van Swan sea. Gepasseerd naar Antwerpen: 5 Juni Amsteldiep van Bremen. Glashaven van Gothenburg. 6 Juni Edam van New York. Twin van zee naar Gent. Magna Pete van Oporto. Lissekerk van Rotterdam. Andijk van Londen. Gepasseerd van Antwèrpen: 5 Juni Aegir naar zee. Lena naar Rotterdam. Hondsbosch naar Rotterdam. Jacoba naar Boulogne. Coeta naar Dublin. Bierum n. Boulogne. 6 Juni Laurenskerk naar Rot terdam. Stad Breda naar Marseille. Diana V-naar Engeland. Het Rijk neemt voor 15 millioen deel en garandeert de re^ Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet tot nadere rege ling van de verhouding tussen het Rijk en de Koninklijke Luchtvaart-Maat schappij N.V. In de memorie van toelichting wordt betoogd, dat de financiering van 4e K.L.M. dringend verbetering behoeft. Zij zou in staat moeten worden gesteld haar* schulden en de haar verstrekte kort lopendeleningen af te lossen, waarmede een bedrag van 38.5 milli oen is gemoeid. De regering grijpt de ze gelegenheid aan om tevens voorstel len in te dienen betreffende de voor ziening in de kapitaalbehoefte van de Ki.L.M., althans tot 1953. Daarbij zal te vens in ogenschouw worden genomen t.e deelneming van de K.L.M. in de on langs opgerichte gemengde luchtvaart onderneming Garoeda Indonesian Air ways N.V. NOG MOEILIJKE JAREN. Wat betreft de te verwachten renta biliteit van het bedrijf wordt medege deeld, dat de komende jaren in dit op zicht nog zeer moeilijk zullen zijn. Slechts door het nemen van vergaande bezuinigingsmaatregelen kan eerst in 1952 een matige rentabiliteit worden verwacht. Samengevat bestaat de nieuwe kapi taalbehoefte van de K.L.M. uit 80 millioen, te weten 38.5 millioen ter consolidatie van reeds aangetrokken kortlopende credieten, 26.5 millioen ter financiering van de voor de ko mende jaren beoogde uitbreiding en 15 millioen ter deelneming in de Ga roeda Indonesian Airways N.V. De ministers van verkeer en water staat en van financiën stellen voor in de behoefte aan nieuwe middelen op de volgende wijze te voorzien: a) Het Rijk verstrekt 15 millioen nieuwe middelen. b) Het Rijk verstrekt voor een be drag van 15 millioen nieuwe lenin gen of verstrekt garanties daarvoor. De vorm van deze credietfaciliteiten is gekozen in verband met de in de praktijk geldende betalingswijze bij de aankoop van vliegtuigen. c) Ondershands zullen geldleningen of credieten tot een bedrag van 50 millioen. met garantie van het Rijk. worden geplaatst. Drie boerderijen afgebrand bij Zaltbommel. In het dorp Gameren bij Zaltbom mel zijn vannacht drie boerderijen afgebrand. Enige varkens en kalveren kwa men in de vlammen om. Van de inventaris van de drie vrij grote boerderijen werd zo goed als niets gered. De oorzaak van de brand is vermoedelijk kortsluiting. Naar wij vernemen is één en ander slechts ten dele verzekerd.. Het blussingswerk werd bemoeilijkt door tekort aan water. WEES ZUINIG met leidingwater Besproeien van tuinen, anders dan met de gieter is VERBODEN, evenals straatschrobben. TWEEDE KAMER Discussies over Nationale Plan en Streekplannen. (Van onze parlementaire redacteur). Uitvoerige beschouwingen heeft de Tweede Kamer Dinsdagmiddag gewijd aan het wetsontwerp tot voorlopige regeling inzake het Nationale Plan en streekplannen. Een voorlop ige regeling dus Want naar het oordeel van de regering houdt het ontwerp niet een regeling In, zoals die uiteindelijk zal moeten worden getroffen. Het voorstel beoogt slechts de legalisatie van de bestaande toestand en het treffen van een voorlo pige voorziening, die ten doel heeft het streekplannenwerk voortgang te kunnen doen vinden. De wet zal op 1 Januari 1952 vervallen. Daarna zal een definitieve wet uitgevaardigd moeten worden, waartoe een rap port van de commissie—v. d. Bergh "ot grondslag dient. De sprekers behandelden talrijke bestuurskwesties en toonden zich in het algemeen ingenomen met de ver lening van een wettelijke grondslag aan de streekplannen. Dit maakte de aanvaarding van het ontwerp voor een aantal hunner gemakkelijker. Want er waren odk bezwaren. Zo vroeg men. waarom een tijdelijke re geling nodig is. als een definitieve in het verschiet ligt. Men zag in het ontwerp een uitvloeisel van een door de Duitsers uitgevaardigde regeling en verweet de minister zelfs, dat sommige artikelen een Duitse geest ademen. Het zou het eenvoudigst geweest zijn, antwoordde de minister van We deropbouw en Volkshuisvesting, mr. dr. J. in 't Veld hierop, om de rege lingen uit te vaardigen bij ministe riële beschikkingen. Maar hij zelf, en ook de Commissie Bezettings recht, vonden het beter de Staten- Generaal in te schakelen. Deze Com missie deelde de bewindsman zelfs mee, dat hij de „blauwe wimpel" zou verdienen, als het ontwerp tot wet verheven wordt, omdat zijn departe ment dan het eerste is, dat geen re gelingen uit de bezetting meer heeft. „Ik zou die ..blauwe wimpel" graag winnen", bekende de minister aan de Kamer. In elk geval zou de minister trach ten het definitieve wetsontwerp zc spoedig mogelijk in te dieyen. Dat het in behandeling zijnde ontwerp een Duitse geest zoü inademen, ont kende hij. Met zijn verdediging had de be windsman nog geenszins de weg voor aanneming van het wetsont werp geëffend. Er was een' aantal amendementen. De Kamer, nam de artikelen, waarover geen verschil van mening bestond, zonder hoofde lijke stemming aan. Over enkele Britse zwaargewicht Wood cook gaf na vierde ronde op. In een afgeladen White City Stadion te Londen hebben gisteravond 50.000 personen de Amerikaan Lee Savold rustig, kalm en onbetwist baar zien winnen van de Brit Bruce Woodcock, die na de vierde ronde met een heftig bloedende oogwonde opgaf. Savold werd daarmee wereld kampioen in de „Europese versie." Het kwik stond nog erg hoog, en het publiek wachtte in hemdsmou wen en lichte zomertoiletten op de dingen, die komen zouden.. Vlaggen van alle landen wapperderf van de transen van het stadion in het avond briesje. Vlak om de ring zaten tal van ministers, generaals, leden van het Hogerhuis, sterren van het toneel en van de film, jockeys en vele oud boksers van naam. Nadat trompetgeschal de boksers in de ring had geroepen, begon het gevecht, dat slechts vier ronden zou duren. Woodesch begon elke ronde met geestdrift, nam een aardige voorsprong door verscheidene tref fers, die de Amerikaan echter geen moment uit zijn evenwicht brachten. Dat deed wel bij de Brit in de twee de ronde een lange rechtse van Sa vold op zjjn neus en dat deden in de derde ronde wel een paar zware liykse comters tegen het gezicht van de Brit. Toch had Woodcock een 1 ichte puntenvoorsprong. Maar dat hielp hem niet, want hg' prikkelde de Ame rikaan slechts. De vierde ronde had nauwelijks een minuut geduurd, toen de strijd in feite al besfist was. Want Savold attakeerde onmiddellijk en brak fi naal door de dekking van de Brit heen. Eerst bezorgde hij de Brit een bloedneus, en onmiddellijk daarna raakte hij hem zo hard tegen het linkeroog, dat ook daar een gapend" wond ontstond. En steeds bleef de grimmige Amerikaan aanvallen, hij zocht een operthig voor een eindstoot en Woodcock, die half verblind was door het bloed dat uit zijn wonden stroomde, kon slechts door een mi rakel van wilskracht op de been blij ven. Hij haalde net nog het einde van de ronde en nadat zijn secon danten de handdoek in de ring had den geworpen, riep de Ierse scheids rechter Andy Smith de Amerikaan tot winnaar en wereldkampioen zwaargewicht uit. „EUROPESE VERSIE". Voor de Britse boksbond en, naar meegedeeld werd, ook voor de Euro pean Boxing Union, is Lee Savold thans wereldkampioen zwaargewicht. De bij de N.B.A. aangesloten Ame rikaanse staten erkennen Ezzard Charles als titelhouder, terwijl de New-Yorkse bokscommissie het kampioenschap als vacant be schouwt Savold en Woodcock krijgen voor hun partij ieder ongeveer 175.000 gulden. Ierse amaleur bokser dodelijk getroffen. De Ierse amateur lichtgewicht Aubrey Bell. is tijdens een wedstrijd te Belfast in de derde ronde ten ge volge van een stoot op de hartstreek in elkaar gezakt en overleden. BRIDGE Om het Europees kampioenschap De resultaten van de tweede ronde van de bridgewedstrgden om het Europese kampioenschap zijn: Enge land wint van Zweden met 40 match- ?unten; Ierland wint van België met Nederland van Noorwegen met 7; IJsland van Denemarken met 28 en Finland van Frankrijk met 9 match- punten. Bij de dames luidden de uitslagen: Italië winLvan Frankrijk met 14; Ierland van Noorwegen met 16; En geland van België met 5 en Zweden van Finland met 9 matchpunten. FILMS VAN DE WEEK Alhambra, Vlissingen, vertoont deze week een luchtig, pretentie- en pro bleemloos filmpje, dat wonderwel in overeenstemming is met het prachtige zomerweer. De zonderlinge belevenis sen van een zekere meneer Henry Aldrich, vormen het onderwerp van Hocus-Pocus, een Paramount-film. De jeugdige Jimmy Lydon drinkt van een wonderdrank. die zijn krachten -ver dubbelt en hem in een tweede King Kong verandert. Jimmy doet dat. om dat hij moed wil scheppen alvorens een gruwelijk spookhuis te betreden. In die lugubere omgeving speelt het grootste deel van de film zich af met als gevolg, dat er aan sensatie en voor al aan luidruchtige humor geen gebrek is. Behalve Lydon speelt ook Charlie Smith in deze film. Electro. Middelburg draait de reeds door ons besproken United Artistsfilm kennismaking gezocht, een nieuwe, dit maal Amerikaanse versie van Robert Siodmak's film „Pièges", die men zich van voor de oorlog zal herinneren. Naar onze smaak is deze tweede ver filming beter geslaagd als d e eerste, ook al speelt Maurice Chevalier dit maal niet mee. Wel ziet men Lucille Ball. Boris Karloff en George Sanders. amendementen en artikelen, alsmede over het wetsontwerp in zjjn geheel, werd de stemming aangehouden. Het wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteiege- ning ten behoeve van de steenstort der Oranje-Nassau mijnen, werd goedgekeurd met 63 tegen 3 stem med. EERSTE KAMER. Begroting van O., K. en W. komt20 Juni aan de orde. (Van onze parlementaire redacteur). De lome Hagenaars mochten dan warm en puffend onder de in hun late bloei pronkende kastanjebomen op de Lange. Vijverweg slenteren, de vissers mochten overstoord op hun dobber in het groene water van de Hofvijver, waarop wat trage eenden dreven, zitten te turen, in het aan grenzende gebouw van de Eerste Kamer waren de vroede vertegen woordigers van het Nederlandse volk, de hitte ten spijt, samengekomen om er 's lands zaken te behartigen. Zij bestonden in de goedkeuring van een zestal wetsontwerpen. Alleen het wetsontwerp betref fende de verdere inpolderingen in het IJsselmeer, lokte tot enige discussie. Twee leden van de P.v.d.A. wensten nadere inlichtingen. Minister Spitzen verklaarde, dat er nog geen afgerond plan voor de in poldering van de Wadden bestaat. Wat de Zuid-Oostpolder betreft, zal er zo spoedig mogelijk gegund worden, opdat een ruim gebruik ge maakt kan worden van het gunstige seizoen. Nadat de Kamer nog een wijziging van de Drankwet had goedgekeurd, deelde de voorzitter mee, dat op 20 Juni a.s. begonnen zal worden met de openbare behandeling vande begroting vanO., K. en W. Beter laat dan nooit Sport in Oost-Duitsland onder controle. De voetbalploeg „Tabak Dresden", een der leidende clubs van de Russi sche. zóne, Is in haar geheel naar West-Duitsland uitgeweken, met •rouwen, kinderen en trainer. De le den van de ploeg verklaarden de Sow- jetzöne verlaten te hebben vanwege ,de toenemend politieke druk op alle sportbedrijvigheid in Oost-Duitsland". „Tabak Dresden" was vroeger de „Dresdener Sportclub". Bg de reor ganisatie, vorig jaar, van alle sport verenigingen in de Sowjetzóne werd de naam veranderd. De ploeg heeft toestemming gekregen om in Berlijn te blijven. De club besloot uit te wijken toen de secretaris, Fritz Schulz, door de Oostduitse politie was gearresteerd op beschuldiging van „tegenwerking van de ontwikkeling der democra tische sportbeweging3'. Schulz werd eind Mei weer vrijgelaten en riep terstond de club bijeen om over het vertrek te beraadslagen. Men be sloot, dat de leden van de club in dividueel en met hun gezin, per trein naar onderscheidene plaatsen in de Sovjetzóne zouden gaan en vandaar, naar Berlijn, waar de trai ner, Helmut Schön, voormalig na tionaal voorhoedespeler, hen op wachtte. Speurtocht naar d e inzittenden. Schepen en vliegtuigen hebben Dinsdag de van haaien wemelende wateren van de Golfstroom, 450 km. van Miami afgezocht naar 28 arbei ders uit Porto Rico. Zij werden ver mist nadat een tweemotorig trans portvliegtuig gedwongen was te da len. Van de 65 inzittenden van het vliegtuig, die allen op weg waren naar Noord-Carolina, werden er 37 opgepikt van reddingsvlotten door de Amerikaanse torpedobootjager Saufley. Dit geschiedde na het aan breken van de dag. Kort voormiddernacht weiden de eerste noodsignalen van het vlieg tuig, waarvan een motor onklaar ge raakt was, opgevangen. Twintig mi nuten later rapporteerde de piloot, dat het toestel steeds lager kwam en het erop begon te lijken, dat het in zee terecht zou komen. Meer dan 30 vliegtuigen cirkelden boven het gebied op zoek naar over levenden. De zee was rustig. De Saufley, die ook de piloot van het vliegtuig heeft opgepikt, meldde, dat alle 37 geredden in goede wel stand verkeerden. Later seinde een koopvaardijschip, dat v|jf lijken drijvende waren ge vonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 7