MEUWE TELEFOONTARIEVEN OP WALCHEREN KERK TE VLISSINGEN GEVULD MET BLAUWZUURGAS Bloemkool en sla in Middelburg doorgedraaid VLIEGVELD VOOR MIDDEN ZEELAND IN 'T N00RD-SL0E? AAN DE GOESE WESTWAL WORDEN VAKLUI GEKWEEKT Lokkenfabriek in Koewacht verbrand. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 7 JUNI 1950 Strijd tegen de houtwormen Er staan bijzondere dingen te gebeuren In de Gercf. Kerk aan de Paul Krugerstraat te Vlissingen. Deze pas twee jaar oude kerk, is aan alle kanten dichtgeplakt met grote stroken papier! Dat is één van de vele voorzorgsmaatregelen die zijn genomen, om te voorkomen dat de *90 kilo blauwzuurgas genoeg om 1.700.000 mensen te vergassen zal ont snappen! Toen twee jaar geleden de nieuwe kerk werd gebouwd, gebruikte men voor de dakconstructie enkele oude binten van het vroegere kerkgebouw. Na enige tijd con stateerde men. dat er zich vooral in deze oude dakspanten, een ontstellend groot aantal houtwormen had genes teld. In het begin werd hierop weinig acht geslagen, maar toen him aantal steeds groter werd. begon men de dier tjes te besrijden. Vele middelen wer den aangewend, doch geen daarvan bleek afdoende. Goede raad was ook hier duur. Na overleg met de directeur van de Gemeentelijke Vervoer-, Motor-, Reini- gings- en Ontsmettingsdienst uit Rot terdam werd besloten de kerk te ..gif gassen*' om zodoende zeker te zijn van ie vernietiging der houtwormen. Een van de vele moeilijkheden, die daarbij moesten worden opgelost, was, dat de Jterk tien dagen lang met gas gevuld moet blijven. Er kan dan geen dmist worden gehouden. Gelukkig stelde de Ned. Herv. Kerk tijdelijk de Nieuwe Kerk beschikbaar. Het experiment kon dus beginnen. Gistermorgen en ook Maandag waren twee mensen aan het werk om alle spleten en kieren, die ze konden ont dekken, dicht te plakken. Ook het to renluik kon na halsbrekende toeren worden afgesloten. Tenslotte reed Dinsdagmorgen tegen twaalven een be stelwagen voor, met een aantal bussen blauwzuur. Het is het zelfde gas dat dpor de Duitsers werd gebruikt in de concentratie-kampen! BUSSEN MET GAS! Totaal werden 80 bussen in het Onvoldoende bouwvolume voor Noord-Zeeland. Namens de gemeentebesturen in Noord-Zeeland heeft de burgemeester van Zierikzee, jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije, als voorzitter van het algemeen bestuur van de Centrale Dienst „Noord Zeeland" bekend gemaakt, dat een absoluut ontoereikende hoeveel heid bouwvolume voor 1950 beschik baar is. Ten gevolge hiervan zal een deel van de aanvragen, welke reeds zijn ingediend, en de aanvragen, die in de loop van dit jaar zullen binnen komen, niet kunnen worden ingewil ligd. Er worden alsnog pogingen onderno men om in 1950 een ruimere toewijzing vóór bouwvolume te verkrijgen. Genietroepen doen practisch werk op Walcheren. Onder leiding van kapitein Vcth vertoeven momenteel ruim 80 man genietroepen uit Soesterberg op Walcheren, teneinde daar deze week een zeer practische oefening in pio nieren te houden. De jongens heb ben namelijk opdracht gekregen een gedeelte van een „herverkavelings- weg" in de nabijheid van Souburg aan te leggen, teneinde zich in dit moeilijke werk te bekwamen. Na af loop van hun in deze weersomstan digheden allerminst gemakkelijke dagtaak, keerden zij terug naar Mid delburg, waar zij huisvesting vonden in het voormalig Militair HospitaaK KERKNIEUWS. Dr. A. van Luij.k overleden. Dezer dagen is in de Stichting „Vre derust" te Bergen op Zoom in de ouderdom van 75 jaar overleden dr. A. van Luijk, een vooraanstaand natuur kundige. geboortig uit St. Annaland. Na de lagere school te hebben be zocht. was, hij enkele jaren in de land bouw werkzaam, werd vervolgens fair- bankweger, om in 1910 de functie van asssistent aan het Phytopatologisch la boratorium te Amsterdam te aanvaar^ den. In 1940 kwam hij aan het Bota nisch laboratorium aldaar. Als ontdek ker van een geneeskrachtige stof. het expancine. wist hij te bewerkstelligen dat in de oorlogsjaren geneeskundigen zich verder aan het onderzoek hiervan gingen wijden. Zijn verdiensten hierbij werden beloond door de aanbieding van het ere-doctoraat aan de Rijksuni versiteit te Utrecht, waar hij op 26 Maart 1947 promoveerde. Kort daarna moest dr. van Luijk zijn vruchtbare arbeid in verband met zijn minder gunstige geestelijke gesteldheid neer leggen. Hij keerde naai' zijn geboorte plaats terug, dochenige tijd later moest hij in de stichting „Vrederust" worden opgenomen. Vrijdag had te St. Annaland de teraardebestelling plaats. Gereformeerde predikanten waren bijeen. TWEE REFERATEN. Gisteren werd in de Gereformeerde kerk te Goes, een bijeenkomst gehou den van de Gereformeerde predikan ten uit Zeeland. Deze vergadering werd gepresideerd door dr. A. H. Oussoren, predikant te Middelburg, die in zijn openingswoord onze tijd een tyd noemde van bedreiging en van mogelijkheden. In de ochtenduren hield dr. P. Prins uit Groningen een belangwek kend referaat over het onderwerp „Intellectualisme in de homiletiek". (Homijitiek preekkundered.), 's Middags behandelde dr. C. Stam uit Goes een onderwerp, verband houdende met de Hemelvaart van de Here Jezus. Zeer veel predikanten woonden deze bijeenkomst bij en er werd druk en vruchtbaar gediscussieerd. NED. HERV. KERK. Beroepen te Arnemuiden (toezeg ging) D. Kleermaker te Genemuiden. gebouw geplaatst, waarvan er 60 zijn geopend. De resterende'20 zul len aanstaande .Zaterdag worden geo pend. In deze bussen zit ogenschijn lijkzaagsel! Maar gewoon zaagsel is het niet. De inhoud van één zo'n busje „zaagsel" is voldoende om 21.000 mensen te doden! Het werk van de hiervoor uit Rotterdam overgeko men gasploeg, bestaat hieruit, dat zij met een speciaal daarvoor geconstru eerde „blikopener" de bussen openen en de inhoud dan uitschudden op kleedjes, die van te voren reeds zijn neergelegd. Het gas op zich zelf tast niets aan, behalve dan de insecten, die onmiddellijk worden gedood. Vanzelf sprekend werkt de gasploeg met een gasmasker op. SNEL WERK! Op een wiebelende ladder staande, hebben we deze gasploeg door een van de ramen gade geslagen, toen zij om even over half drie start te. De leider van de ploeg, in dit geval de technische ambtenaar, de heer M. P. van Rees. opende de bussen met een enkele handgreep, terwijl de twee hel pers de inhoud van de bussen op de kleedjes uitstrooiden. In minder dan vier minuten werden op deze manier alle 60 bussen geledigd. Het is wel aardig hierbij op te mer ken, dat kortgeleden ook de Willem Ruys werd ontsmet. Voor deze ont smetting echter werd een concentratie gebruikt die slechts een vierde was van die, welke nu in de kerk wordt ge bruikt, zodat wel van een abnormale concentratie mag worden gesproken. Ook in de Willem Ruys werd snel ge werkt. De 280 bussen, die daar werden geplaatst, werden door een ploeg van 6 mensen in 40 minuten geledigd en dat in een schip met zoveel verdiepin gen! Tenslotte zijn er bij het gebouw van de Geref. kerk nog enige orde-maatre gelen genomen. Om het ingooien van ruiten en het blijven staan van voorbijgangers zo veel mogelijk te beperken, werd door de Gerefi» Kerk zelf een wachtdienst ingesteld, die ook door eigen mensen zal worden gelopen. Gedurende tien dagen blijft ook iemand van de ont smettingsdienst aanwezig om voortdu rend proeven te nemen en zo nodig maatregelen te nemen. Natuurlijk is de stand met het „echte" Zeeuwse boerinnetje, welke het meest de aandacht trekt van de Nederlandse inzndingen op de Interna tionale Handelstentoonstelling in de Canadese stad Toronto. Explosieven gevonden. Nog altijd blijkt, dat men op zijn hoede moet zijn voor granaten en mijnen. Dezer dagen vervoegde zich een knecht van de heer G., koopman in lorren en metalen, op het politie bureau te Zierikzee, met de medede ling, dat zich tussen opgekocht oud ijzer een mijn en een granaaat be vonden. Door de mijnopruimingsdienst kring Middelburg werden deze ge vaarlijke projectielen onschadelijk ge maakt. Paard uit de wei gestolen. Uit de weide van de heer P. v .d. Boogaard te Clinge wordt een paard vermist De politie heeft een onder zoek ingesteld. Vermoed wordt, dat 't paard gestolen is en over de Belgische grens gesmokkeld. Er wordt hard aan gewerkt. In de loop van de komende maanden zal geleidelyk het nieuwe interlocale telefoontarief in alle telefoonnetten op Walcheren worden ingevoerd, te beginnen met Domburg op Maandag 12 Juni. Bij Kon. Besluit van 6 Septemer jl. is het Rijkstelefoonreglement in dier voege gewijzigd, dat óp een voor elk telefoonnet een groep van netten nader door de directeur-ge neraal der PTT te bepalen tydstip 'n nieuw interlocaal telefoontarief van kracht zal worden. Momenteel worden in de telefoon centrales van de sector Middelburg (dat wil zeggen van geheel Walche ren) werkzaamheden verricht, die ten doel hebben de invoering van dit ge wijzigde tarief geldend voor het verkeer, dat automatisch kan worden afgewikkeld mogelijk te maken. Het is de bedoeling de werkzaamhe den zo te regelen, dat steeds een net in zyn geheel voor toepassing van het veranderde intervocale gesprekkenta- rief in aanmerking komt. Op 12 Juni a.s. wordt dit van kracht voor de aan- feslotenen van het telefoonnet Dom- urg. In de komende maanden zullen dan achtereenvolgens de overige net ten volgen. De abonné's wil men daarover tijdig per circulaire inlich ten. BEREKEKING PER MINUUT Volgens het gewijzigde tarief is ta rief A verschuldigd voor interlocale gesprekken tussen de abonné's van de netten Domburg, Koudekerke, Mid delburg, Nieuw- en St. Joosland, Belgische postambtenaren naar Walcheren. LEDEN VAN EEN OUD- ILLEGALE ORGANISATIE Naar wij vernemen zullen Zondag a.s. leden van de Groepering Post- agentenweerstanders van Oost-Vlaan- deren (België) in twee autocars een bezoek aan Walcheren brengen. De Belgen zullen onder leiding van twee Vlissingse postambtenaren, o.a. de landingsplaatsen bezoeken. Coniröle op aardappelmoeheid. Ingevolge de wet op de aardappel moeheid mag van percelen, minder dan 10 are, slechts 1/3 bepoot zijn met aardappelen. Bij de gehouden controle op Schouwen bleek, dat sommige eige naars van dergelijke perceeltjes zich niet aan dit voorschrift hadden ge houden. Zij werden verplicht "het te veel be bouwde te rooien. Ogenschijnlijk lijkt dit een drastisch inbreuk maken op de vrijheid van de bevolking, doch bij bestudering van desbetreffende vlugschriftjes van de Plantenziektekundige Dienst te Wage- ningen zal men tot de overtuiging ko men, dat deze strenge maatregelen 't algemeen belang dienen. Oost-Souburg, Serooskerke (W.), Veere, Vlissingen en Zoutelande, ta rief B voor interlocale gesprekken met de netten Borssele, Colijnsplaat, Elle- woutsdijk, Goes, 's-Gravenpolder, 's-Heer Arendskerke, Hoedekensker- ke, Kapelle-Biezelinge, Kats, Kortge- ne, Nieuwdorp, Nisse, Ovezande, We- meldinge, Wissekerke en Wolphaarts- dyk en tarief C voor interlocale ge sprekken met de overige netten, die automatisch bereikbaar zyn. Tarief A betekent: 0.06 voor de eei'ste minuut en 0.03 voor elke vol- fende minuut, tarie. B: 0.18 voor e eerste minuut en 0.06 voor elke volgende minuut en tarief C: 0.36 voor de eerste minuut en 0.18 voor elke volgende minuut. Hieruit blijkt, dat dit interlocale tarief niet per drie minuten, maar per minuut wordt be rekend. Voor gesprekken met netten, die niet automatisch bereikbaar zijn, blijven de bestaande tarieven gehand haafd; zodra met een dergelijk net automatisch interlocaal verkeer mo gelijk wordt, geldt ook daarvoor het gewijzigde interlocale tarief. Oesterverzending Mei 1950. De oesterverzending was over de maand Mei 1950 als volgt. Nederland 7240 stuks (2424 stuks in Mei 1949); België 48.350 stuks (70.825 stuks in Mèi 1949); Engeland 1950 (3000 in Mei 1949); Duitsland 2000 te gen vorig jaar geen. In totaal werden verzonden 59.940 stuks oesters tegen 76.249 stuks in Mei 1949. Mei is alzo de enige maand waarin de verzending van oesters dit jaar lager was dan vorig jaar. In Mei 1948 werden verzonden 121.994 stuks oesters. In Mei 1947 116.066 stuks. Thans is de verzending practisch geheel geëindigd, vooral nu het warme weer is ingetreden. Aanleg Raadhuisstraat te Middelburg aanbesteed. Gistermorgen werd te Middelburg op het kantoor van Gemeentewerken door de gemeente aanbesteed de aanleg van de nieuwe Raadhuis straat achter de aanbouw van het stadhuis met parkeerplaatsen voor bodenwagens. De volgende inschrijvingen kwa men binnen J. de Oude, Biervliet, (laagste) 43.000; Aan. Mij. Zee land, Middelburg, 43.600; M. W. Knuist, Goes, 43.800; Lindenbergh, Vlissingen, 43.800; P. Broeken, Breda, 43.900; Gebrs. Geldof, Se rooskerke, 44;000; P. de Voogd, Veere, 44.400; L. v. Boven, Elle- woutsdijk, 44.900; F. Duynhouwer, Goes, 45.000; P. Mollet, Hoofd plaat, 45.500; A. J. Blijlevens, Bre da, 45.920; W. Rosenberg, Breda, 46.500; Sanders,* Snepvanger en Vlieger, Rijswijk, 48.000; J. Moer land, St. Annaland, 48.900; L. J. Dekker, Vlissingen, 50.800: C. v.d. Klippe. Vlissingen, 51.500; M. Wan del, Souburg, 53.115; L. v. d. Klip pe en Lagasse, Vlissingen, 53.500; J. H. v. d. Ben, Vlissingen, 56.283. Seizoenverschijnsel. Het warme zomerweer van de laat ste dagen heeft ook zyn terugslag op de omzet van de coöp. veilingsver eniging „Walcheren" te Middelburg. De aanvoer van bloemkool was zo groot, dat het afwykend goed moest doordraaien; de bloemkool van goede kwalitiet werd tegen matige prys verkocht. Zou echter de aanvoer zo aanzienlijk worden, dat niet alle goe de bloemkool meer op Walcheren kan worden verkocht, dan zou ook daar van een gedeelte moeten worden ver nietigd, omdat van afzet buiten Wal cheren thans natuurlijk geen sprake is. Ook zijn reeds grote partijen sla doorgedraaid, echter geen goede kroppen, die normaal hun weg naar de consumenten hebben gevonden. „We hebben hier te maken met een normaal seizoenverschynsel, dat zich ieder jaar opnieuw herhaalt", ver klaarde men ons gisteren op de vei ling te Middelburg. „Vergeleken met veilingen elders in het land, mogen wij niet eens mopperen; dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat op Walche ren geen massa-teelt voorkomt." Gedeputeerden zullen deze suggestie aan betrokken autoriteit en voorleggen. Gisteren had te Middelburg onder voorzitterschap van de Commissa ris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een bespre king plaats van Gedeputeerde Staten met vertegenwoordigers van de gemeenten op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland over de aanleg van een vliegveld voor midden-Zeeland. Door enkele aanwezigen werd gepiep voor de aanleg van een vliegveld in het Noord-Sloe. werd de toezegging gedaan dit punt na der onder de ogen van de betrokken autoriteiten te brengen. COMMISSIE INGESTELD. Waar in ieder geval voldoende dui- delijk kwam vast te staan, dat de be hoefte aan een vliegveld voor midden- Zeeland algemeen wordt erkend, werd besloten een commissie in te stellen, welke de deelname van de onderschei dende gemeenten in het maatschappe lijk kapitaal van de op te richten naamloze vennootschap tot aanleg en exploitatie van het vliegveld, nader in studie zal nemen. Deze commissie zal bestaan uit zes leden, waarvan drie aan te wijzen Belangrijke bespreking te Middelburg. De bespreking werd 's morgens ge houden in de Middelburgse Schouw-' burg. Alle aanwezigen bleken de tot standkoming van een vliegveld voor midden-Zeeland van harte toe te jui chen, maar men kon zich niet alge meen verenigen met de plaats, waar het veld door de Rijks Luchtvaart Dienst voorlopig is geprojecteerd, na melijk onder de gemeente Ritthem. Zoals bekend zou aan de aanleg van een vliegveld op die plek vele hecta ren goede cultuurgrond moeten worden opgeofferd. Enkele aanwezigen verdedigden de aanleg van een vliegveld in het Noord- Sloe, dat ingepolderd zal worden, Van de zijde van Gedeputeerde Staten EXAJMEN INVOERRECHTEN ENZ. Voor het examen van assistent bij de dienst der Invoerrechten en Ac cijnzen' zijn geslaagd de grenscom- miezen J. Verschuren, C. v. d. Vliet, Mol en J. Koster, allen van St. Jan steen; J. Brugmans en A. P. Verstra ten te Koewacht, C. Bolier te Clinge, W. Bekenkamp te Nieuw-Namen en G. Kramer te Kloosterzande. De reserve-grensbewaking. Leden van de reserve-grensbewa king in Zeeland hebben enige dagen dienst gedaan langs de grens om practische ervaring op te doen. De oefeningen werden gehouden onder leiding van de Kon. Marechaussee en zij bestonden uit controle aan de dou aneposten en patrouille langs de grens. LANDHUISHOUDKUNDIG CONGRES. Het Landhuishoudkundig congres, dat Donderdag en Vrijdag a.s. in het Schuttershof wordt gehouden en waar van wij reeds het programma publi ceerden, zal voor iedere belangstellen de toegankelijk zijn. Provinciale Pijpersdag te Goes. Het Goese tamboer- en pyperkorps .Excelsior", dat op 7 Juli a.s. twin tig jaar bestaat, zal op Zaterdag 1 Juli a.s. dit lustrum herdenken met een Provinciale Pypersdag. Hieraan zullen öök medewerken het pypèrs- korps „Juliana" uit Middelburg, „Jon ge Kracht" uit Biezelinge en „Nico- leen" uit Kamperland. Des middags 4 uur zullen de korp sen afzonderlijk een mars door de stad maken en des avonds om 7 uur gezamenlijk. Hierna wordt in de tuin van het Schuttershof geconcer teerd, waarna om 10 uur de dag met een taptoe wordt besloten. Openbare les van de Ambachtsschool. Ronkende motoren, snerpende schaafmachines en zoemende draaiban ken zongen Dinsdagmidag in de Goese ambachtsschool het lied van de arbeid voor de talryke bezoekers en bezoeksters, die dankbaar de invi tatie voor de openbare les hadden aanvaard, om de jongens nu ook eens op school aan het werk te zien. En dat men het interessant vond viel zelfs van de gezichten van de dames af te lezen. De ouders konden nu constateren dat hun jongens hier een gedegen vakopleiding ontvangen, waarmee z\j straks in vol vertrouwen het leven kunnen ingaan. De verschillende exposities van werkstukken dwongen terecht bewon dering af. Men kan zich er alechts over verbazen, dat dergelijke jonge knapen reeds zulke prestaties kunnen leveren. Voordat met de rondgang werd be gonnen, verenigden alle bezoekers (sters) zich in de Ochtmanzaal, waar de heer K. K. Brink namens het be stuur een welkomstwoord sprak, in zonderheid tot wethouder A. Buys als vertegenwoordiger van het gemeente bestuur van Goes, terwijl hij voorts wees op het grote belang voor ons volk, dat de jongelui een goede vakop leiding bij het nijverheidsonderwijs ontvangen. De directeur, de heer C. J. Buurman die bij de rondgang terecht met trots het keurige, gemoderniseerde machinepark toonde - kreeg tijdens deze bijeenkomst nog gelegenheid een en ander over het nijverheidsonderwijs en het werk op de Goese ambachts school in het bijzonder, te vertellen. De vorig jaar geuite verwachting dat op de ambachtsscholen het voorberei dend jaar zou worden ingevoerd, is nog niet in vervulling gegaan. Deze zaak is ia de politieke sfeer terecht ge komen en het resultaat is, dat voorlo pig op slechts 6 scholen proefklassen zijn ingericht. Er wordt momenteel reeds over een „koude oorlog" tussen het lager onderwijs en het nijverheids onderwijs gesproken, daar het hier in feite gaat tussen het V.G.L.O. en de voorbereidende klas bij het nijver heidsonderwijs. Nietemin sprak de heer Buurman de wens uit. dat het voorbereidend jaar binnen afzienbare tijd zal worden ingevoerd. Intussen mag de Goese ambachtsschool zich in een goede groei verheugen. Op 1 Jan. 1949 waren er 240 leerlingen en op het eind van hetzelfde jaar 296. Voor het nieuwe cursusjaar hebben zich reeds over de honderd nieuwe leerlingen aangemeld. BAKKERSOPLEIDING Per 1 September zal ook gestart worden met de bakkerijopleiding, de eerste en enige in Zeeland, In het nieuwe schoolgebouw, dat hopenlijk in de nabije toekomst zal verrijzen, zal deze afdeling een keurige inrichting krijgen. Verder vertelde de directeur van de vele nieuwe aanwinsten in het machinepark in het afgelopen jaar werd hieraan 70.000 besteed waar bij de Engelse testbank in de afd. auto door de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen der voormalige plat telandsgemeenten op Walcheren en drie door de Vereniging van Burge meesters en Secretarissen in Zuid- en Noord-Beveland. OUDE JENEVER Zware slag voor vlasindusirie in Zeeuwsch-VIaanderen. Nauwelijks was Maandag te Koe wacht een nieuwe lokkenfabriek of ficieel in gebruik genomen of enke le uren later werd een andere lok kenfabriek in deze gemeente door brand verwoest. Het gelukte de brandweer om twee loodsen, die vlak bij de fabriek stonden en geheel met lokken, waren gevuld, te behouden, maar de fabriek met een kostbare turbine en een grote party lokken, werd een prooi der vlammen. Het verloren gaan van deze fa briek, slechts één jaar oud, betekent niet alleen voor de eigenaren, de he ren R. v. Laere uit Koewacht en Blasschaert uit Oostburg. een ge voelig verlies, doch ook voor de vlas industrie in Zeeuwsch-VIaanderen, omdat op het ogenblik goede prijzen voor lokken gemaakt worden, daar er veel vraag naar is, speciaal in de Scandinavische landen. In de fabriek, die nu is uitgebrand, werden de lokken met machines ver edeld en hier wist men van de korte vezels een volwaardig product te maken. In West-Zeeuwsch-Vlaande- ren is geen lokkenfabriek, de lokken worden daar dan ook opgekocht om in Koewacht te worden verwerkt. „Trouw" sloeg de plank mis. Het dagblad „Trouw" publiceerde op de frontpagina een foto van twee Walcherse boeren boven op een duin. Het onderschrift van dit plaatje ge waagd e van het feit, dat „achter de gehavende Walcherse duinen de zee noodt tot een bad". Het ware wellicht beter geweest, indien één van de redacteuren van „Trouw" tevoren eens een kijkje had genomen in deze „gehavende" dui- nen-met-prikkeldraad. Dan was ons hoogst waarschijnlijk dit absurde on derschrift. dat vele vacantiegangers- in-spé moet afschrikken naar Wal cheren te komen, bespaard geble ven Eindexamen Christelijke kweekschool Middelburg. Gisteren slaagden voor het eind examen van de Chr. kweekschool te Middelburg de dames M. J. Coomans uit Domburg; H. van Donk uit Goes; C. P. A. J. Speelman uit Goes; N. N. Speelman uit Goes en M. C. Veld kamp uit Middelburg. Eén condidate moest worden afgewezen. De September tentoonstelling te Middelburg. Voor de op 14. 15, 16 September in de Veilingsgebouwen te Middel burg te houden tentoonstelling van techniek, wel in het bijzonder moet groenten, bloemen en fruit is worden genoemd, Voorts wordt gewerkt om aan de school ook een afdeling voor land- bouwwerktuigherstellers te verbinden, in verband met de voortschrijdende mechanisatie in de landbouw. Tenslot te vestigde dè heer Buurman bij her haling nog eens de aandacht op de grote mogelijkheden voor jongens die technisch onderricht ontvangen. Voor al nü in andere vakken reeds het spook van de werkloosheid weer op doemt. Op een vraag van wethouder Buys deelde hij nog mede, dat het derde leerjaar in zijn oorspronkelijke vorm niet zal terugkeren, doch wellicht in topklassen voor verschilende vakken. Deze openbare les heeft weer eens getoond dat er in de Goese ambachts school ondanks haar ouderdom van driekwart eeuw welk jubileum vol gend jaar wordt herdacht een fris se wind waait. De voortschrijdende techniek wordt er op de voet gevolgd, hetgeen de leerlingen straks in het be drijfsleven goed van pas zal komen! commissie van voorbereiding be noemd. Deze bestaat uit de heren: B. Koo- le, voorzitter; W. J. Schippers, vice- voorzitter; K. Kweldam, secretaris penningmeester; G. Budde, tweede secretaris; L. Joziasse, B. J. Gal- jaard en C. Sanderse. De grote belangstelling, die uit de reeds binnen gekomen aanvragen voor deelname aan deze expositie spreekt, geeft de organisatoren ver trouwen, dat het gestelde doel zal worden bereikt. LAADT DE WAGENS NIET TE ZWAAR. Tengevolge van de warmte is het rijdek van de Baileybrug te Middel burg de laatste dagen bijzonder glad. Het is reeds enige malen voorgeko men, dat door paarden geti-okken wagens teruggleden, waardoor stag natie in het verkeer ontstond. Ent euvel kan voorkomen worden, wan neer men de wagens niet te zwaar belaadt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2