PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Winkels blijven op Zondag gesloten Walcherse waterpositie précair DC BILT Minder variatie in de gesloten middagen Vandaag TRYGVE LIE WIL EEN EINDE MAKEN AAN KOUDE OORLOG WORDT WESTERLING IN LEEUWARDEN OPGESLOTEN? Toch zal Middelburg trachten Vlissingen bij te staan Verhoging pensioenen EEN HOMOGEEN-KATHOLIEKE REGERING VOOR BELGIE VOORSPELT: 193e Jaargang - No. 132 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj W. de Pagter. Hoofdred.: G. Balllntljn, Pl.verv.s W. Leertouwer en H. A. Bosshardt, ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse aummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 7 Juni 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 1» ct. per mm. Minimum p. advertentie f2,50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regelr van 1—5 regels f L—iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—60. tel 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 Nieuw wetsontwerp bij Tweede Kamer ingediend. B(J de Tweede afimer is thans ingediend een ontwerp van wet tot re geling van de winkelsluiting. Tot dusver golden voor deze materie ver scheidene wettelijke regelingen, welke alle tezamen een vrijwel onover zichtelijke situatie gaven. Reeds geruime tyd werd dan ook behoefte ge voeld aan een nieuwe, alles omvattende wettelijke regeling. Het thans ingediend ontwerp voorziet o.m. in een algemene sluiting op de Zondagen, een avondsluiting na 6 uur en een gesloten halve dag op Maandagmorgen, Dinsdagmiddag of Zaterdagmiddag. Ontheffingen en uitzonderingen zijn mogelijk bij besluit van gemeen teraad of B. en W. Het is komen vast te staan, dat de ondernemers vrijwel algemeen sluiting van alle winkels gedurende de Zondag wensen. Het publiek heeft het feit van de sluiting op Zondag leren aanvaar den. De organisaties van het winkel personeel hebben zich eveneens voor liet invoeren van een dergelijke slui ting bij de wet uitgesproken. Het is dus in overeenstemming met de daar omtrent bestaande opvattingen, dat het ontwerp de sluiting van alle winkels zonder uitzondering gedurende de Zon dag voorschrijft. OP WERKDAGEN TOT ZES UUR. Blijkens de ontvangen adviezen be staat er verschil van mening, of de winkels op werkdagen om 18, 19 of 20 uur dienen te worden gesloten. Een la ter sluitingstijdstip dan 18 uur is on getwijfeld in het belang van het pu bliek. dat werkzaam is in fabrieken, kantoren e.d. Hiertegenover staan ech ter de bezwaren, die voor de winke lier en diens bedienden aan een later sluitingstijdstip dan 18 uur zijn ver bonden. Naar de mening van de minister en de staatssecretaris verdient het dc voorkeur het sluitingstijdstip op 18 uur te stellen. Dit is dan ook in het ontwerp geschied. Zij achtten het ech. ter wenselijk, dat de wet dè mogelijk- heid biedt plaatselijk een later slui- tingstijdstip te doen vaststellen. De ge meenteraad kan echter het sluitings. tijdstip niet^ later bepalen dan 20 uur, behalve op één dag van de week, voor welke 22 uur het uiterste tijdstip is. GESLOTEN MIDDAG. In de loop van de laatste tientallen jaren is een groot deel van de werken de bevolking gewend geraakt aan de vrije Zaterdagmiddag, waarvan men het nut en het genot heeft leren waar deren. Het is geen wonder, dat ook in de kringen van de winkeliers de wens is opgekomen gedurende een halve werkdag per week vrij te zijn. Deze wens heeft er in een aantal gemeenten toe geleid, dat winkeliers afspraken tot vrijwillige sluiting aangingen, maar deze afspraken zijn niet voldoende ef fectief gebleken. Er waren bovendien bezwaren voor de huisvrouwen die de éne middag de kruidenierswinkel ge sloten vond, terwijl de slagerijen of de groentewinkels dan juist open waren, terwijl een andere dag de toestand juist andersom was. Deze bezwaren zouden zijn onder vangen, indien voor het gehele land voor alle winkels een uniforme slui tingsregeling werd vastgesteld. Van de zijde zowel van de winkelier als van het winkelpersoneel zijn daartegen echter doorslaggevende bezwaren aan gevoerd. Overweging van de aangevoerde ar gumenten heeft doen besluiten af te zien van een uniforme sluiting der winkels op één zelfde middag en in plaats daarvan te zoeken naar een op lossing, welke rekening houdt zowel met het belang van het publiek als met de verlangens van het bedrijfsleven. Men meent deze oplossing te hebben gevonden door het mogelijk te maken, dat regelingen tot sluiting van winkels gedurende een halve werkdag per week worden vastgesteld, hetzij voor de Maandagmorgen, hetzij voor de Dinsdagmiddag, hetzij in enkele be. paalde gevallen voor de Zaterdagmid- dag. De gekozen tijdvakken zyn die, waarvoor de meeste adviezen zich heb- ben uitgesproken en sluiten aan bij de praktijk van de kleinhandel. De mogelijkheid is geopend tot het vaststellen van een sluitingsregeling, als hogerbedoeld, hetzij voor het gehe le land, hetzij voor een gedeelte daar van. bij algemene maatregel van De- stuur. Aangezien het mogelijk is, dat een gemeente sluiting van de be trokken winkels op een bepaalde dag te bezwaarlijk is op grond van plaat selijke bijzondere omstandigheden b.v. wegens het samenvallen van die tijdsruimte met de marktdag is de gemeenteraad bevoegd verklaard het bij de algemene maatregel van bestuur gegeven verbod ter zijde te stellen en desgewenst een verbod voor een ander sluitingstijdvak uit te vaardigen, doch uitsluitend, op Maandag- en Donder dagmiddag. MARKT- EN STRAATHANDEL. Het tijdstip, waarop de uitoefening van de straathandel, de markthandel en de handel te water moet worden ge staakt, is op 19 uur bepaald. De ge meenteraad zal ook hier een later tijd stip kunnen vaststellen. In deze wet is de verkoop van ge ringe eetwaren op Zondag toegestaan. AUTOMATEN. De ontworpen regeling laat overi gens slechts vrij de verkoop door mid del van automaten, die zo geplaatst zijn. dat zij niet in een winkel of een zijner besloten aanhorigheden of van daar uit kunnen worden bijgevuld. Winkels zullen dus gedurende de slui tingstijd niet meer voor de verkoop door middel van automaten geopend mogen zijn. Voor de automaten, waarmede ook na het sluitingsuur verkocht mag wor den. geldt een bijvulverbod vqor de tijd, dat de winkel voor het publiek gesloten moet zijn. wordt de letterkundige Jan A. A. Engelman 50 jaar. Engelman schreef de Neder landse tekst van de Matthaus Passion en viert ook Joop de Leur zijn 50ste verjaardag. De Leur verdiende zijn sporen op ander gebied, in de lichte amuse mentsmuziek. De geheimzinnige Roger Peyré thans verdwenen. Roger Peyré, de „ontbrekende getui ge" in de Franse „zaak der generaals", is uit zijn flat te Rio de Janeiro ver dwenen. Vorige week had Peyré aan Reuters correspondent verklaard, dat hij per vliegutig naar Brussel zou vertrekken om daar op een vrijgeleide van de Franse regering te wachten. Als de Franse regering hem bescherming zou beloven, zou hij te Parijs willen getui gen. Hij zeide echter te vrezen, dat hij zou worden vermoord, omdat hij te veel wist. Het Reuterbureau te Rio werd Dins dag door een onbekende opgebeld, die er op wees, dat Peyré, die Brazilië be ter kent dan vele Brazilianen, naar de dichte oerwouden van de Matto Grosso kan zijn gevlucht. Intussen heeft de Franse regering Dinsdag een bevel tot in hechtenisne ming tegen Peyré uitgevaardigd. Het document is toegezonden aan de Bra ziliaanse minister van Justitie, die tot uitlevering van Peyré kan besluiten. Nekkramp-epidemie in de Egyptische Soedan. Honderden personen zijn gestorven en duizenden aangetast door een nekkramp-epidemie, welke grote ge bieden van de Noordelijke Soedan teistert. Men vreest dat de epide mie nog veel meer slachtoffers zal eisen voordat zij tot staan is ge bracht. Medische autoriteiten te Khar toem hebben de gehele provincie Khartoem tot „besmet gebied" ver klaard en de bevolking gewaar schuwd elkander niet te infecteren en niet buiten te slapen. Samen scholingen zijn verboden en scholen Hij maakte zijn „Twintigjaren-plan" bekend. Trygvo Lie, de secretaris-generaal der Ver. Naties, heeft Dinsdag zyn „twintigjarenplan voor de vrede" gelanceerd in een memorandum anti alle leden van de V.X. Dit document bestrijkt alle vraagstukken, waarin de V.N. twee jaar lang zijn blijven steken. Bij het lanceren van zijn program verklaarde Lie, dat hij uit zijn be sprekingen met de regeringen der V.S., Engeland, Frankryk en de Sov jet-Unie de stellige overtuiging had geput, dat de V.N. een primaire fac tor bleven in de buitenlandse politiek van elk dezer regeringen. Hij was ervan overtuigd, dat de hervatting van werkelijke onderhandelingen over zekere hangende kwesties mogelijk is. Lie ontweek de kwestie van de Chinese vertegenwoordiging in de V.N., doch maakte^ het duidelijk; dat hij waarschijnlijk het hele program op de agenda van de volgende alge mene vergadering in September zou plaatsen. Hij verklaarde ook te overwegen, de kwesties op de agen da van de Veiligheidsraad te plaat sen voordat de Assemblee bijeen zou komen. Lie is er stellig van overtuigd, dat een nieuwe en krachtige poging moest worden gedaan om de zg. kou de oorlog te beëindigen en de we reld nogmaals een weg op te voe ren, die grotere hoop zou geven op een duurzame vrede. Lie's voorstellen zijn vervat in 'n program van 10 punten, dat nage noeg hetzelfde is als dat hetwelk Lie aan de V.S., Engeland, Frankrijk en dp Sovjet-Unie onlangs heeft voor gelegd toen hij een bezoek bracht aan de hoofdsteden der vier landen. .In gewoonlijk welingelichte krin gen vreklaarde men, dat dit plan slechts matige bijval kreeg in Wash ington en Londen, waar men van gevoelen was, dat een speciale ver gadering van de Veiligheidsraad meer kwaad dan goed zou doen, ten zij de Sovjet-Russische regering te kennen zou geven een compromis te wensen. Vis voor het oprapen. Op het strand te Wijk aan Zee is enige keren achtereen bij afnemend water de vis letterlijk voor het opra pen geweest. Tientallen zgn. horsma krelen, die dichte scholen spiering tot vlak onder de kust hadden nage jaagd, werden bij het terugrollen van de flauwe branding achtergelaten. Wandelaars, dié het klappen van de staarten in het nauwelijks dertig cen timeter diepe water en op het natte zand hoorden, trokken kousen en schoenen uit en konden de vissen makkelijk grijpen. Een van de „vis sers", die fluks een emmer had ger haald, slaagde er in niet minder dan tachtig makrelen op het droge te brengen. De vissen hadden zich vol gevreten met spiering, die zij in hun doodsstrijd benauwd uitspuwden. Belangrijk functionaris uit Indonesië geeft zijn oordeel (Van onze Haagse redacteur). Reeds enige weken doet met steeds groter hardnekkigheid in de Resi dentie het gerucht de ronde, dat oud-kapitein Westerling onder strikte geheimhouding door de Engelsen aan de Nederlandse regering zou wor den uitgeleverd en dat de laatste hem per vliegtuig uit Singapore zou laten overbrengen naar de Byzondere Strafgevangenis te Leeuwarden, in afwachting z(jner berechting hier te lande. Terwyl men te bevoegder plaatse hieromtrent geen nadere inlichtin gen kan inwinnen, waren wy in staat een zeer belangryke functionaris uit Indonesië, die de figuur van Westerling door en door kent en ook de gehele affaire, welke deze man in het middelpunt der wereldbelangstel ling geplaatst heeft, naar zijn oordeel te vragen, dat wy hieronder weer geven. Over Westerling, aldus onze zegs man, werd en wórdt veel te veel ge schreven. Wat betekende deze gehe le Westerling-affaire? Dit: dat Soen- danezen ,die zich kantten tegen po gingen der R.I.S. om de deelstaat Pasoendan te ondergraven en rijp te maken voor de Djocja-overheersing, om advies bij kapitein Westerling gekomen zijn. Deze had een bijzon der goede roep bij de mannen dei- speciale troepen, die onder hem ge diend hadden. Hij was zeer populair wegens zyn humaniteit tegenover de foedwillende bevolking en werd door aar op de handen gedragen wegens zyn energieke acties tegen rovers en rampokkers. Honderduizenden in en buiten Nederland hebben het afgelopen week-end verkoeling aan het water gezocht. Stampvolle treinen brachten de mensen naar zee, naar de meren en naar de plaatsen die een natuurbad rijk zijn. Gelukkig waren er ook mensen die Zich het lot van de dieren aantrokken, zoals de man op deze foto. Hij deed het wel beroepshalve (want hy is oppasser In een dierentnin), maar dat deed voor Jumbo niets af van het genot van het frisse bad. Uiterste zuinigheid dringend geboden. Het is warm, aanhoudend warm om met De Bilt te spreken en dat be tekent, dat het water weer onze beste vriend is. Water om in te ploete ren, waiter om met gretige teugen te drinken, water om onze dorstige tui nen overvloedig te besproeien. Het hele jaar is er nog niet zo yveng aan de kranen gedraaid als thans geschiedt en bij voorkeur laat iedereen het water zolang mogelyk doorstromen, want dan wordt het goed koud. Maar dat is nu juist iets, wat wy onder geen beding mogen doen. „De Walcherse waterpositie is uiterst précair", aldus drukte zich gisteren de directeur van het gem. waterleidingbedrijf Middelburg, de heer ir. B. C. Roeters van Lennep, tegenover ons uit. „Als niet iedereen de uiterste zuinigheid in acht neemt, loopt het deze zoiüer mis met de voorziening:" HULP AAN VLISSINGEN. Nu heeft het Vlissingse gemeen- Tendele is het al mis gelopen: ieder kent de watertragedie van Vlissin gen. In Middelburg en de Walcher se dorpen is er gelukkig nog geen sprake van een noodtoestand, maar de situatie is voldoende ernstig om ieders aandacht te hebben. In warte-perioden, zoals wij mo menteel beleven, neemt het water verbruik uiteraard aanzienlyk toe. Bedroeg het dagverbruilc in de maand Mei gemiddeld ongeveer 2500 m3, Maandag werd 3800 m3 water afgenomen. Het Middelburgse water leidingbedrijf, dat zijn wingebied, zo als bekend, in het duingebied van Oranjezon heeft liggen, kan welis waar nog wel voldoende water uit zijn prises-d'eau putten, maar het maximum van het dagverbruilc wordt bepaald door de transport-capaci teit. Normaal kan per dag zowat 3300 m3 worden aangevoerd, doch men mag niet uit het oog verliezen, dat Middelburg contractueel via Domburg ook water levert aan het Waterleidingbedrijf Midden-Zeeland voor de voorziening van een aantal Walcherse dorpen. Vooral Domburg is een onvoorde lige klant: het vreemdelingenverkeer eist juist in deze zomermaanden zeer veel water. Bovendien vroeg de industrie in Middelburg grote hoe veelheden; het gezamenlijk verbruik per jaar door de Vitrite en de Zui velfabriek bedraagt alleen reeds 10 van het totaal verbruik! tebestuur Middelburg gevraagd hulp in de nood te bieden, door water aan deze stad beschikbaar te stellen. Het plaatst daarmee de Middelburg se vroede vaderen voor een lastig probleem, omdat, zoals uit het bo venstaande blijkt, de situatie in de Zeeuwse hoofdstad zodanig is, dat men al blij is wanneer men zelf zon der ongelukken de zomer doorkomt. Weliswaar is in het contract met de Waterleidingmij. Midden-Zeeland vastgelegd, dat het aan Domburg, etc. geleverde water terug moet worden geleverd, maar deze maat schappij ziet daar zelf thans geen kans toe. Niettemin wil Middelburg trach ten Vlissingen op wat koelere dagen te helpen; op hete dagen is dat na tuurlijk uitgesloten. Bovendien zal op Zondagen, wanneer het verbruik door het uitvallen van de indnstrie niet zo groot Is als anders, worden doorgepompt, opdat het surplus aan water de Vlissingers ten goede kan komen. Men hoopt voorts, dat ook op Zuid-Beveland zuinig met water wordt omgesprongen, opdat „Mid den-Zeeland" wat meer aan Walche ren kan leveren. In het verleden heeft Middelburg veel water aan de Scheldestad gele verd en er bestaat tussen belde ste den dan ook nog een contract op basis waarvan ook thans de lever anties zullen geschieden. Een en ander brengt mee, dat de inwoners van Middelburg (en van zelfsprekend ook die van de dorpen) de zuinigheid met water, die zij in verband met de omstandigheden tóch reeds in acht diener te nemen, nog strenger moeten doorvoeren. Men neme er goede nota van, dat het niet wordt toegestaan water te vermorsen voor het schrobben van stoepen, e.d. Ook geldt thans een verbod tot besproeiing van tuinen. De bloeme tjes behoeven niet te verschroeien men gebruike het afwaswater of het spoelwater, wanneer moeder de vrouw de was heeft gedaan! Ook dient men de kraan niet langer open te houden dan strikt noodza kelijk is. RESERVE NODIG. Het is voor de watervoorziening van Walcheren zeer te hopen, dat spoedig door de maatschappij Mid den-Zeeland meer water uit het win gebied Ossendrecht naar Zeeland kan worden gebracht, m.a.w., dat spoedig de nieuwe leidingen gereed komen, evenals een nieuwe trans portleiding vanaf Oranjezon. Het Middelburgse waterleidingbedrijf zou gaarne behoorlijke hoeveelheden wa ter aankopen teneinde de voorrraad in de prises-d'eau, waarmede men geen va-banque mag spelen, voor piektijden, zoals wij nu beleven, te reserveren. Het watergebruik zal in de toe komst nog meer stijgen als gevolg van de steeds betere voorzieningen in de woningen (zoals douche's) en het feit, dat de moderne land- en tuinbouw ook zeer veel water eist. Daarnaast zal op den duur de voor ziening van de weiden, die voor Walcheren op het programma staat, grotere aanvoer nodig maken. Dit alles juist op droge, warme zomer dagen. Het is dus duidelijk, dat het voor Walcheren van groot belang is, dat er meer reserve komt. Intussen dringt zich het probleem van de ge leidelijke verzouting van drinkwater op, een probleem, dat ernstige be studering vraagt Hoe het zij, théns is zuinigheid het parool. Het is een staaltje van goede burgerzin, wanneer men daar aan gehoor geeft. Wordt echter voortgegaan met het verkwisten van water, dan kan ten eerste Vlissin gen niet bijgestaan worden en is bo vendien het gevaar niet denkbeeldig, dat waterloze uren moeten worden ingevoerd. En dan denk maar eens aan de industrie, de zieken huizen het toeristenverkeer, Uw eigen belang dan is de ellende met te overzien De vooriichtng van Tass over Zwitserland. Het Zwitserse parlement heeft de regering verzocht bepaalde publica ties van de communistische party niet langer toe te staan. De correspondent te Bern van het officiële Russische persbureau Tass, zou namelijk vervalste berichten over de Zwitserse neutraliteit naar Moskou seinen. Deze berichten wor den via de radio en de pers in de Sowjet-Unie verspreid. De Tass-correspondent haalt ech ter zyn gegevens uitsluitend uit het Zwitserse communistische partyblad. Van Westerling is het in Indone sië algemeen bekend, dat hij een zeer moedig man is met stellige aanvoerders-kwaliteiten voor kleine eenheden, maar met te weinig orga nisatietalent voor grote troepencon centraties. Westerling heeft een fatale mis rekening gemaakt, toen hij hoopte, dat vrijwel alle legeronderdelen zijn kant zouden kiezen. Dit is stellig niet het geval geweest. Wel zijn er vele deserteurs uit het K.N.I.L. en met name van het corps der speciale troepen naar hem overgelopen. Wanneer de geruchten om een a.s. berechting van Westerling waarheid bevatten, dan zal hy als burger te recht moeten staan voor de Neder landse strafrechter wegens aanzet ting tot desertie en een actie tegen het belang der Nederlands-Indonesi sche Unie. Nieuw wetsontwerp. Naar wij vernemen is dezer dagen de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van een nieuw wetsont werp inzake.de verhoging van pen sioenen, Het by die Kamer aanhan gige ontwerp is door de regering in getrokken. Verlieslijst Indonesië. De regering heeft gisteren een ver lieslijst gepubliceerd, waarop de namen voorkomen van 13 in Indonesië gesneu velde militairen .allen behorend tot het K.N.I.L. Van Nederlandse afkomst zijn sol daat F. J. Auerbacht, gesneuveld 17 Mei 1950, en sergeant A. A. Denekamp. Indische ambtenaren telegraferen de regering. De samenwerkende vakor«??niv.it ie» van overheidspersoneel in Indonesië t hebben zich telegrafisch tor ae rege ring in Den Haag gewend, met het verzoek spoedig afvloeiïngscommis- sies in te stellen. In het telegram wordt gesproken over een onhoud bare noodtoestand. De positie van vele ambtenaren leidt tot verpaupe ring. ,De Bezige Bij" verloor het geding. De president van de Amsterdamse arrondissementsrechtbank heeft uit spraak gedaan in het kort geding tus sen de uitgeverij „Elsevier' en „De bezige Bij De eis van de „De bezige Bij" werd afgewezen, omdat de ge wraakte advertentie over een nieuwe atlas niet als onbetamelijk werd be schouwd. „De bezige Bij" werd ver oordeeld tot betaling van de kosten van het geding. Eyskens blijft waarschijnlijk premier. De Belgische regering heeft gisteren haar ontslag aangeboden. Ver wacht wordt, dat reeds vandaag een nieuwe homogeen-katholieke rege ring zal worden gevormd. Als formateurs worden genoemd Jean Du- vieusart en Gaston Eyskens. Er is tot dusver nog geen contact geweest tussen Koning Leopold en de politieke leiders. Alles wijst er op, dat de Koning in elk geval deze maand nog in Prègny zal bljjven. De homogeen-katholieke regering zal niet eerder voor Kamer en Se naat kunnen verschijnen dan nadat de provinciale senatoren en gecoöp teerde senatoren zyn gekozen. Dit zal pas op 28 Juni het geval zyn. De C.V.P.-regering zal hierna allereerst door Kamers en Senaat de wet op het regentschap laten opheffen, waarna de Koning naar België kan terugkeren. Onmiddellijk na zijn te rugkeer zou de vorst trachten een twee- of driepartij-regering te vor men met socialisten en liberalen. De C.V.P. zou vooral prijs stellen op éen samenwerking met de socialis ten na de terugkeer van de Koning, aangezien zij in het algemeen van oordeel is, dat een homogeen-katho lieke regering heel moeilijk alléén de financiële en economische proble men kan oplossen. Of de socialisten, na de successen, die zij bij de recen te verkiezingen hebben geboekt, de toegestoken hand zullen aannemen, og dit ogenblik echter nog twij- lg' NOG MEER FOUTEN? Volgens de socialistische ..Volks- fazet is het zeer wel mogelyk, dat y nadere verificatie zal blijken, dat de C.V.P. net niet de absolute meer derheid heeft behaald. In het arron dissement Antwerpen zou ten on rechte een zetel der communisten aan de katholieken zyn toegekend, terwyl in het arrondissement Brug ge door een fout een zetel der socia listen aan de C.V.P. werd gegeven. De C.V.P. zou, indien het blad gelijk heeft, dan in de Kamer op 106 van de 212 zetels recht hebben. PROF. PERENNE NAAR DE KONING. Prof. Pirenne, de secretaris van Koning Leopold, is Dinsdag naar Ge- nève vertrokken om de uitslag der verkiezingen met de Koning te be spreken. TOENEMENDE BEWOLKING. Geldig tot Woensdagavond: Geleidelyk van het Zuiden uit toe nemende bewolking met kans op onweer in de namiddag. Zwakke tot matige wind, overwegend uit Zuide lijke richtingen. Iets lagere middag- temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1