PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Twee Firefly-vliegtuigen in zee gestort D£ BILT BRITSE NOTA VERWEKTE TE PARIJS ONTSTELTENIS. DRENTHEN AREN DEDEN VOOR PARIJZENAREN NIET ONDER. ZEEUWSE HENGELAARS TOGEN GOED GEMUTST OP PAD. Premieregeling voor woning bouw gereedgekomen Barneveld in rep en roer. Vandaag Man trachtte tot vier maal toe zijn vrouw te doden 193e Jaargang - No. 128 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie; F van de Velde en F. B. den Boer. Adj W. de Pagter. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 2 Juni 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 Ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VTissingen Walstr. 58-50, tel. 2355. 4 lijnen (b g.g. 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terr.euzen: Bro uwerijstr. 2; Zierikzee: N^ogardstr^CJSO^el^ Tragisch ongeval bij Scheveningen NOODLOTTIGE MANOEUVRE BIJ OEFENVLUCHT. De rust van de duizenden badgasten, die gistermiddag in Scheveningen genoten van het fraaie zomerweer werd om half vier gestoord, toen plot seling twee Firefly vliegtuigen van de 31arineluchtvaartdienst uit een vrij wel wolkenloze hemel naar beneden stortten. Twee piloten kwamen daarbij om het leven. Onze Haagse redacteur, die toevallig op Scheveningen aanwezig was en het ongeluk voor zijn ogen zag gebeuren, meldt ons: De gehele middag hadden vier Ma rine-vliegtuigen boven het strand en de zee geoefend, waarbij herhaaldelijk in formatie gevlogen werd. Nadat een der toestellen zich uit zo'n formatie had losgemaakt, maakten ook de twee verongelukte toestellen een zwenking, waarbij zij met de vleugels tegen el kaar raakten. Het publiek op het strand zag tot zijn grote ontzetting, dat de machines niet meer door de bestuurders in bedwang gehouden konden worden. Aangezien het onge luk loodrecht boven het strand ge beurde, even ten zuiden van de ha- venhoofden en men vreesde, dat de toestellen op het strand zouden neer komen, zocht ieder in panische schrik een goed heenkomen. Hef ene vliegtuig stortte onmiddel lijk in zee, niet ver van dc kustlijn. Het bleef gedeeltelijk boven water uitsteken en vloog in brand. Tevoren waren twee inzittenden,' die zich met behulp van hun parachuten tracht ten te redden, eruit gesprongen. Door de te geringe hoogte ontplooiden de valschermen zich echter niet en de beide mannen vielen in zee. Het andere vliegtuig stortte bij het havenhoofd in het water. NIETS GEMERKT. Het A-N.P. meldt nog: De logger Sch 63 en do reddings boot Arthur voeren direct uit. Op het strand had inmiddels een tom-boot van de politie, bemand met twee agenten en een burger, zee ge kozen. De zandzuiger Banka, die ter plaatse voor de kust voer, viste be trekkelijk kort na het ongeval een tankje van ongeveer 30 A 40 cm van één der vliegtuigen op. De leider van de formatie heeft van hetgeen er achter zijn rug is ge beurd niets gemerkt. Hij heeft, enkele ogenblikken nadat de twee Premies van 2000 tot f 5600. Minister In 't Veld heeft naar de Volkskrant meldde zijn goedkeu ring gehecht aan de dezer dagen ge reed gekomen premie-regeling voor particuliere woningbouw. Volgens de ze regeling, die reeds bij de Staats drukkerij ter perse is, zullen de pre mies variëren van 2000 tot 5600 gul den per woning. De grootte van de door de regering te verlenen bijdragen is afhankelijk van de kubieke inhoud der te bou wen woningen, de getalsterkte van de gezinnen, welke deze zullen betrek ken, en van de plaatselijke omstan digheden, die de kostprijs van de wo ningbouw beïnvloeden. Met hoge kosten van de fundering, als gevolg van de bodemgesteldheid zal bijvoor beeld ook rekening worden gehou den. Gegadigden kunnen ook genoegen nemen met 60 percent van de rijks bijdrage. Voor elke twee woningen die in egn gemeente dan tegen deze lagere premie gebouwd worden, mag de ge meente zelf een woning doen zetten, die niet van het toegewezen bouw volume wordt afgetrokken. Vandaag komt de eerste nieuwe haring. De nieuwe haring is op komst. Voor zover thans bekend zijn op het ogen blik twee schepen naar IJmuiden on derweg, n.l. de Katwijkse logger „Ka- rel Doorman" en de Sch. 9 Prinses Marijke". Vandaag omstreeks half tien kan de nieuwe haring in Scheveningen zijn. De vangsten van de eerste dag zijn legen gevallen. Schepen die tien of meer kantjes hadden, behoorden tot de uitzonderingen. Koffie moest overboord gezet worden. Denemarken, dat even verzot is op koffie als Nederland, was bijna in na tionale rouw gedompeld bij het ver nemen van de jobstijding, dat 'n zen ding van 36.000 kg., onderweg met de Nederlandse kustvaarder „Albert D", over boord is gezet, aldus meldt „Het Parool". Het pas in dit jaar gereedgekomen scheepje van 349 ton van Wagenborg Scheepvaart- en Expeditiebedrijf te Groningen heeft dit offer aan Neptu- nus moeten brengen tijdens de hevige stormen, die met Pinksteren hebben gewoed. De verzekeringsmaatschappij in Kopenhagen weigert de schade te vergoeden, daar de koffie als deklast werd vervoerd. laatste vliegtuigen bij zijn toe stel hadden moeten zijn, omgekeken en toen diep beneden zich een rode vuurbal gezien. DE SLACHTOFFERS. Met de K-80 is omgekomen de kor poraal-vlieger Jack H. Verveer uit Utrecht. Hij werd 22 Mei 1927 in Se- marang geboren. Met de K-84 kwam om de korpo raal-vlieger Jac. van Kleef uit Zuid- Scharwoude, aldaar geboren op 17 Januari 1928. Beiden traden 3 Mei 1948 als leerling-onderofficier vlieger in dienst van de M.L.D. Zij ontvingen hun opleiding op Woensdrecht en Gil- ze Rijen. Beiden waren ongehuwd. Zowel de moeder van Verveer als die van Van Kleef is weduwe. De opsporingswerkzaamheden zijn gisteren voorlopig beëindigd. De bo- manning van de „Blanka" is er in geslaagd om precies boven de plaats waar één der toestellen is neex-geko- men, een boei te plaatsen. Vandaag zullen de bei'gingsvaartuigen van de Kon. Marine proberen de wrakstuk ken te lichten. Textielstaking in België ordelijk en rustig. VERZOEN IN SCOMMISSIE VOORGESTELD. De textielstaking In het Vlaamse en Brabantse land verloopt zeldzaam ordelijk cn rustig. De meeste spinne rijen en weveryen liggen geheel stil. Alle arbeiders hebben de orders van de gezamenlijke vakbonden strikt op gevolgd. Er is echter hoop, dat het conflict spoedig zal worden opgelost, omdat 't stagneren van de productie grote ge varen inhoudt voor de textielfabri kanten. De beide vakbonden hebben voorge steld een verzoeningscommissie van werkgevers en werknemers in te stel len. Dit voorstel heeft de steun gekre gen van de minister van Arbeid, zo dat waarschijnlijk nog deze week on derhandelingen beginnen. Truman vraagt dollars voor wapenleveranties. President Truman heeft het Con gres verzocht 1.222.500 dollar beschik baar te stellen voor het tweede jaar van het programma voor wapenhulp. Voor de landen van het Atlantisch Pact zal een milliard dollar worden uitgetrokken voor wapens, een oplei dingsprogram en voor de grondstoffen en machinerieën die nodig zijn om de militaire productie in West-Europa op te voeren. De president zei, dat 75 millioen dol lar nodig zijn om de hulp aan de riiet- communistische groepen in China voort te zetten. Toon Hermans uit zijn huis gezet. Vele verslaggevers, persfotogra fen, buurtbewonei's en kunstbroe ders hadden zich Dondex-dagmorgen voor het huis van de Amsterdamse kleinkunstenaai', Toon Hermans, in de Churchill-laan verzameld. Toon Hermans had namelijk Zaterdag vóór Pinksteren de aanzegging ge kregen, dat hij zgn huis moest ver laten en velen wilden de gerechte lijke ontruiming van nabij meema ken. Terwille van de persfotografen werd een klein stukje ontruiming in scène gezet. De heer Hermans en zijn echtgenote, met de drie-jarige Michel en de 1-jarige Maui-ice, na men op twee stoelen voor de huis deur plaats toen klikten de ca mera's. Tegen half elf was het dan inder daad zover een deurwaarder en as sistent verschenen met de officiële papieren. „De pel's wordt verzocht het theater te verlaten", zei Toon Hermans en daarna voltrok zich hetgeen gerechtelijke ontruiming heet. „Ik ben blij. dat ik er eindelijk uit ga. het is toch een ellendig huis". Van verscheidene zijden is Toon Hermans tijdelijk onderdak aange boden. Tèn onrechte heeft het betreffende ministerie medegedeeld, dat de koffiebon 464 geldig is tot 17 Juli. Dit moet zijn 17 Juni a s. Frankrijk wil vasthouden aan het plan Schuman. De Britse regering heeft gisteren een nieuwe nota naar ParUs gezonden over het plan Schuman. De inhoud daarvan Is niet bekend gemaakt, doch Reuter seinde, dat de nota „een zekere ontsteltenis" verwekte. De berichten over het verloop der Brits-Franse onderhandelingen zijn echter zeer ver ward. Vandaag zulen in de West-Europese hoofdsteden tegeiykertijd of ficiële verklaringen over het plan Schuman publiceren. De Franse regering heeft inmiddels reeds een antwoord nota aan de Brit se ambassadeur te Parijs ter hand ge steld. Van gewoonlijk betrouwbare zijde werd te Londen vernomen dat, na ontvangst dezer nota. De Britse regering haar onmiddellijk begon te bespi-eken. t Men meent te weten dat minister Bevin onverwijld in de Londense kli niek. waarin hij is opgenomen voor het ondergaan van een kleine opexa- tie, van de inhoud der nota op de hoogte is gesteld. De woordvoerder van het ministerie wilde niets over de Franse nota mede delen, doch van gewoonlijk welinge lichte zijde wordt vernomen dat de Hartelijke ontvangst v an het Koninklijk Paar. Drenthe is geen Frankrijk en Mep- pcl of. Assen geen Parijs, maar hel enthousiasme, waarmede het Konink. iyk paar gisteren tijdens zijn offici. eel bezoek aan deze provincie werd ontvangen, deed voor het glorieuze welkom In de Vfile Lumière 'niet on der. Het werd een ware zegetocht, waarbij de Drenthenaren op overtui gende wijze van hun Oranjeliefde blijk gaven. 's Middags arriveerden de Koningin en de Prins in een jubelend Meppel, waar zij werden ontvangen door de Commissaris der Koningin. Vervol gens werd een uur lang de N.V. Kon. Pharmaceutische Fabrieken bezocht. De directeur bood H.M. 25 kg., para- amino-salicylzuur (ter waarde van 2500.aan, opdat dit onontbeerlij ke geneesmiddel zonder uitgave van Zwitserse franken aan het sanatorium Geval van pseudo-vogelpest. Barneveld is sinds gisteren in rep en roer; op één van de bedrijven Is een geval van pseudo-vogelpest ge constateerd. De Barnevelders zien met grote zorg de toekomst tegc. moet, omdat zij vrezen, dat aanzien, ïyke aantallen kippen zullen moeten worden afgemaakt. Dit zou voor het dorp en de wyde omgeving, waar het ene bedryf aan het andere grenst, een ramp betekenen. Onmiddellijk na de ontdekking na men deskundigen de nodige maatrege len. De kippenhandel aan huis ge raakte geheel in de war, ook al. om dat er genachten gingen over afkondi ging van een vervoerverbod. Een on gunstige bijkomstigheid op de pluim- veemarkt was verder, dat er niet veel voor de export werd afgenomen, wat bij elkaar ten gevolge had, dat de prijzen een flinke buiteling maakten. Bij de kleinhandelaren bleef veel goed onverkocht. te Davos ter beschikking kan worden gesteld. De Prins vroeg Q,aav het pre paraat 333, dat gunstig werkt bij op komende verkoudheid en waarvan hij meteen een aantal doosjes aanschafte. Koningin Juliana sprak met een blinde inpakster en vroeg haar: „Weet IJ nu. wie V een hand heeft gegeven?" „Ze antwoordde; „Ik weet liet, U bent het. Uwe Majesteit". Bij de aankomst in Assen reed de stoet door een erehaag van padvin ders en padvindsters, die ook enkele cadeaux in petto hadden. De Konin gin draagt in padvinderskringen de naam „Movavedo" (moeder van vele dochters). In de Drenthse hoofdstad was er een officiële ontvangst door het provinciaal bestuur. De Ronde van Nederland 1950 is Woensdagavond gewonnen door de Am sterdammer Henk Lukeman van de nationale ploeg. Tijdens de huldiging van de winnaars in het Olympisch S.tadióï» ie Amsterdam. V.l.n.r: Henk Lnkeman, Depoorter en Cailens. Geval van nekkramp in Bovenkarspel. au de gemeente Bovenkarspel heeft zich een geval van nekkramp voorge daan. De patiënt, een ongeveer 35-jari- ge landbouwer, is met de meeste spoed naar het ziekenhuisin Hoorn vervoerd. Thans is enige verbetering in de ern stige toestand van de man ingetreden. Ontscheping „Gen. Hersey", Later dan was vastgesteld is gister middag de- ontscheping begonnen van het troepentransportschip „General M. L. Hei-sey", dat reeds in de voor middag in de Amsterdamse haven aankwam met aan boord 1600 repa- triëx-ende militaii'en. Kap. Van Zinnicq Bergmann, richt te namens K.M. een woord van wel kom tot de militairen en de minister van Oorlog en Marine, mr. W. F. Schokking, vertolkte de dank van de regering, waarna luit.-kolonel P. H. Lach dè Bere uit naam van de in specteur-generaal der Kon. Land macht en de Marine, Pxins Bernhard, een begroetingswoord sprak. Na deze officiële ontvangst begon in snel tempo de debarkatie. Twee hoge officieren staan terecht in Belgrado. Te Belgrado is een proces begon nen tegen twee voormalige hoge of ficieren van het Joegoslavische ver zetsleger: de 36-jarige Branko Pe- tricevic en de 34-jarige' Vlado Dap- cevic. Zij wei-den in Augustus 1948 aan de Roemeense grens gevangen ge nomen, nog geen twee maanden na dat de breuk tussen Tito en Stalin wereldkundig werd. Zij werden er van beschuldigd getracht te hebben via Roemenië naar Moskou te wil len gaan om daar een beweging te gen Tito op touw te zetten. Petricevic zei na het voorlezen van de acte van beschuldiging: „Ik voel me schuldig!" is het 75 jaar geleden, dat de Hinderwet tot stand kwam; is het 325 jaar geleden, dat Breda door de Spanjaarden werd ingenomen; is het 75 jaar geleden, dat de Amerikaan Graham Bell te Boston het principe van de te lefoon uitvond. Moskou wil keizer Hirohlto berechten. De Sowjet-Unie heeft in een nota Engeland en de Ver. Staten opnieuw voorgesteld keizer Hirohito en vier Japanse generaals voor een interna tionaal gerechtshof te dagen, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Aan de Nederlandse regering is 'n copie van de nota aangeboden. Visseizoen zonder „vlaggetjesdag", maar met een grote dosis enthousiasme geopend. „Drie kleine visjes leefden in een diepe sloot toen kwam de hengelaar en waren zij dood In honderden Zeeuwse keukentjes hebben gisteren vanaf het aan recht duizenden domme, bolle vissenogen de huismoeders, die bedrijvig bezig waren met steelpannen en allerlei ingrediënten, verwijtend aange staard. Talloze gezinnen hadden de slager genegeerd: de waterbewonens vormden ditmaal de hoofdschotel van het dagciyks menu en aan de slag zin „Eet vis omdat het zo lekker is" was de leus „Xu geen vlees meer, want pa hengelt weer" toegevoegd. Kwade dagen zijn voor de vissenfami- lles in de Zeeuwse wateren en watertjes aangebroken: het hengelseizoen is begonnen, onder het wateroppervlak bengelen weer de booby-traps in de vorm van verleidelijke iekkernyen, waarvan iedere rechtgeaarde vis watertandt. Vissen is de nationale buitensport bjj uitstek, die door jong en oud, arm en rgk wordt beoefend. Hoe veel hengelaars ons landje telt, dur ven wij niet te schatten; alleen de Algemene Hengelaars Bond telt reeds 53.000 leden en ge kunt er van verzekerd zgn, da,t dit 53.000 enthousiastelingen zyn, lieden, die zich met volkomen overgave aan him hobby wgden, die niet alleen vis sen om hun behendigheid en tactiek op de proef te stellen of vanwege de spanning „of ie zal byten", maar ook omdat zg heerlijke uurtjes in de vrije natuur, in weer en wind door brengen. En wat is het niet een ge not om later moeder de vrouw met een aantal prachtexemplaren te ver rassen of om tegenover je vrienden, die je dat visserslatgn heus niet kwalijk nemen, de kwaliteiten en afmetingen van je prooi breed uit te meten! Ja, hengelen is een scho ne sport, die terecht ook in Zeeland vele beoefenaren telt: naar voorzich tige schatting zeker 22 2300 per sonen. Toen op 15 Maai t het vorige sei zoen gesloten werd, hebben de hen gelaars met een spgtige zucht hun visgerei voorlopig op non-actief ge steld. Het werd echter niet opgebor- fen, want een volbloed visser ge- ruikt de maanden, dat hij „opge legd" is, om zijn bulletjes aan een grote inspectie te ondeivverpen: te herstellen, wat hei-steld moet wor den, te vernieuwen, wat voor ver betering vatbaar is, zo het een en ander aan zijn collectie toe te voe- §en en de hengellectuur bij te hou- en. SCHIMMEN IN DE NACHT Woensdag om middernacht viel 't tijdstip, dat het hengelseizoen offi cieel heropend was en wanneer men zich de moeite had getroost enkele nacht, de silhouet van de hengel stok scherp afstekend tegen de kla re, maan-lichte hemel. Korte tijd later spartelden reeds de eerste slachtoffers op het droge Integenstelling tot hun grote broers, de IJmuidenaren, „Kattekers", Sche- veningers en Vlaardingers, kunnen de hengelaars het best buiten een vlaggetjesdag stellen, wanneer het seizoen zgn première beleeft, maar als zij de" eerste dag uitzwermen heerst er toch een feestelijke stem ming, die door gepavoiseerde hengel stokken niet licht verbeterd zou kun nen worden. De districtsbestuurder van de A. H. B. in Zeeland, de heer H. P. Borghstijn uit Hulst, pas zelf terug van een expeditie, vertelde ons over de telefoon, dat in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaand eren, waar vele honderden hengelaars hun domicilie hebben, de meesten gistermorgen om 3 uur reeds op weg togen. „Ieder, die een kansje ziet zich vrij te ma ken, zit vandaag aan of op het wa ter. Maar het eigenlijke feestelijke begin van het seizoen valt hier pas op Zondag a.s. Dan worden alom wedstrijden georganiseerd, waarbij ondermeer mooie bekers gewonnen kunnen worden. Er wordt dan alleen naar de grootste vis gehengeld. Ja, Zondag wordt een hoogtijdag voor alle Zeeuwsch-Vlaamse vissers!" Wordt gedurende de winter ge poogd de bliksemsnelle snoeken te verschalken, nü is het vooral de kar per, waarop de stille, eenzame hen gelaars aan plassen, sloten en pol- Jertochten zitten te wachten, al stax-end naar hun dobbers. De kar pervissen, die 's Zondags cypriniden leten, vormen een zeer soortenrijlce familie, waartoe behalve de eigenlij ke karper met zijn olijfgroenen jas je, zijn grote schubben en de kleine voeldraadjes aan weerskanten van zijn snuit, ook de voonxsoorten of witvissen, de vlezige zeelt, de gezel lige brazem en de naar-smakende donderaal met zijn komisch „gezicht" behoren. WALCHEREN WACHT. De voorzitter van de Hengelsport vereniging Middelburg, de heer W. C. Kunst, vertelde ons. dat de Wal- cherse vissers geen gesloten seizoen Franse regering heeft vastgehouden aan de door haar gestelde voorwaar den voor deelneming aan de bespre kingen over het onder één gemeen schappelijk beheer plaatsen, van de Europese steenkool- en staalbedrij ven. ALS ENGELAND NIET MEEDOET De Franse regering zou voorne mens zijn vandaag, tezamen met de regeringen der Benelux-landen, Ita lië en West-Duitsland een verklaring uit te geven, waarin zij gezamenlijk verklaren in te stemmen met bedoel de voorwaarden. Hiermede zou de weg geopend zijn voor de besprekingen, die men midden Juni te Parijs over Schuman's voorstel zou willen houden. Het verluidt, dat de Franse regering voornemens is deze verklaring ook uit te geven, indien zij niet door Groot-Brittannië zou worden onder schreven. Het was Donderdagavond nog niet duidelijk of de besprekingen der Brit se regering tot gevolg zullen hebben dat Groot-Bi'ittannië nog een laatste poging doen zal om de bedoelde ver klaring nog niet het licht te doen zien, of dat Engeland te elfder ure zal be sluiten haar alsnog te onderschrijven. De door de Franse regering gestel de voorwaarden zyn: 1. De betrokken regeringen verkla ren voornemens te zijn de steenkool- en staalbedrijven hunner landen on der één gcmeenschappeiyk beheer tc brengen. 2. Deze regeringen verplichten zich de in te stellen internationale autori teit het hoogste gezag toe te kennen op het gebied van beheer cn exploita tie dezer bedryven. Hij gebruikte gas, loog en kopersulfaat. Te Enschede is de 35-jarige fa brieksarbeider H. de L. gearres teerd, die tot vier maal toe getracht heeft zijn vrouw van het leven te be roven. Ongeveer een half jaar gele den zette hij, toen hij 's morgens zijn woning verliet en zijn vrouw nog sliep, de gaskraan open. Enige uren later kreeg hij echter spijt en keerde terug, doch het bleek, dat zijn vrouw geen gevolgen van zijn daad had on dervonden, doordat de kraan slechts ten dele geopend was. Enige tijd daarna probeerde hij zijn vrouw te vei'giftigen door loog Iri haar thee te doen. Nadat zijn vrouw van de thee gedronken had, bemerkte zij de vergiftiging. L. heeft toen zijn vrouw direct 'n fles melk laten drinken, waardoor de ge volgen beperkt bleven tot inwendige verbrandingen. - Een derde maal deed de L. koper sulfaat op het brood van zgn echt genote, doch ze bemerkte dit tijdig. Tenslotte poogde de man zgn vrouw en zichzelf van het leven te beroven, door voor het naar bed gaan, de gaskraan open te zetten. Ook deze laatste poging mislukte echter. De zaak kwam uit, doordat buren van de vex-schillende pogingen hoor den en daardoor ook de politie er lucht van kreeg. De L. heeft een volledige bekente nis afgelegd. Het Nederlands genootschap voor landbouwwetenschap organiseert in sa menwerking met het Nederlands Instituut van landbouwkundige ingenieurs van 10 t.m. 14 Juli in Wageningen de 15e Ne derlandse landbouwweek. beschikbaar is. Men blijft voorlopig aangewezen op de kustvisserij en 't hengelen in het kanaal en dat mag te allen tijde geschieden. De perspectieven zyn echter gun stig; waarschynlijk zullen ook de Walchenaren binnen niet al te lange tijd hun hart kunnen ophalen aan de kant tan helder zoet viswater, waar de hengelsport beter tot haar recht komt dan aan het kanaal. Men hoopt ondermeer toestemming te krygen in de vyver van Torenvliet te Middelburg, die nog uitgediept moet worden, op den duur vis te poten, waardoor dit een ideaal plekje kan worden voor elke hartstochtelyke hengelaar. uren later een kijkje te nemen, had kennen. Hij kon eraan toevoegen men de eerste hengelaars op pad „helaas", want de reden hiervan Is, gezien: schimmen in de vredige Juni-1dat er nog steeds geen zoet viswater VOORSPELT: DROOG EN ZONNIG WEER Weersverwachting geldig tot Vrijdag avond. Droog en zonnig weer, maar in het Zuiden van het land af en toe over drijvende wolkenbanken. Iets hogere temperaturen. Matige, nu en dan vrij krachtige wind uit Oostelijke richtin gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1