?h«?b Gouddorst DAÏCO LEZERS SCHRIJVEN Nieuws uit Zeeland JIMMY BROWN, sportheld no. 1 FILM Politierechter Middelburg 4 DE DUIVENSPORT IS EEN WARE HARTSTOCHT GEWORDEN daverende foto's RH EUMIN kef/tt! PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 1 JUNI 1950 Met Staf Dobbelaere langs de mkorflokalen. Het duivenhouden neemt in geheel Z.-Vlaanderen een belangrijke plaats in onder de talrijke liefhebberijen die «en mens nu eenmaal heeft. Bij vluch ten op korte afstand, de z.g. vitesse- vluchten, begint de bedrijvigheid reeds vrij vroeg in het voorjaar. Dan trek ken de melkers er op uit, te voet of per fiets en ze gaan naar het inkorflo- kaal van hun club, sociëteit of maat schappij zoals hier ook wel vaak ge zegd wordt. En in dat inkorflokaal wordt koortsachtig gewerkt om alles in orde te maken tegen dat de ver voerder komt om de lange platte man den op zijn auto te laden. Wij vertellen hier iets van een inkorftocht die Vrij dagavond begon in Schoondijke Staf Dobbelaere heeft het druk en ver klaart zo onder de werkzaamheden door dat de athletiek er de laatste we ken wel een beetje bij inschiet. En dat is erg jammer nu hij zich graag serieus wil trainen op de 15 kilometer Bres- ke.ns is het eerst aan de beurt. Hier ze telt „Nog Sneller", een bloeiende club met 94 leden. In een schuurtje achter het caré zitten 4 man druk te krabben met potlood op voor de leek onleesba- re enveloppen. Er worden streepjes, kruisjes en nummertjes in geheimzin nige hokjes gezet, er wordt gewerkt met enveloppen van verschillende kleur. In lange ry wachten de melkers hun beurt af en wie klaar is gaat naar huis of pakt nog een glas om met zijn maat de kansen af te wegen voor de komende vlucht. Bram Vermeulen zit ijverig te rekenen want alles moet pre cies kloppen. Bij het binnenkomen van de duiven gaat het immers om secon den. DE MELKERS. Opmerkelijk is dat de belangstelling zich bijna uitsluitend bepaald tot de melkers zelf. Zij zetten geld op de dui ven en spelen dus onderling. De een riskeert meer dan de ander, maar het wordt voor een goklustige natuur toch een vrij dure liefhebberij. In de Scan dinavische landen gaat dat anders. Be halve het inzetten door de eigenaar kan het gewone publiek ook meedoen door op de duiven te wedden, net als bij paardenrennen en daar wordt druk gebruik van gemaakt. Zo'n duif, me neer, vertelde iemand ons, dat is daar he.t renpaard van de kleine man en zo moet het hier ook worden. IN GROEDE. In Groede aangekomen is het inmid dels half 10. Groede heeft deze week een algemene, d.w.z. alle clubs kunnen met Groede meedoen èn met hun eigen club. Maar dat kost natuurlijk dubbel geld want twee prijzen op één duif is dubbel betalen. Achter op de auto is het levendig geworden. Honderden duiven „Pinda-manie" in de Londense bioscopen. De bioscoopdirecteuren te Londen worden wanhopig van de gewoonte der bezoekers, tijdens de voorstelling pin da's te eten. Afgelopen weekend wer den in een Londense bioscoop na één voorstelling 14 grote zakken gevuld met de doppen van pinda's, die overal verspreid in het gebouw lagen. Het kraken van de apenootjes verstoort de gevoelige sfeer van de romantiek van het witte doek, zo klagen de directeu ren. Maar bovendien zijn deze doppen zeer brandbaar, zodat een achteloos weggeworpen sigaret gemakkelijk brand zou kunnen veroorzaken. koeren in de manden, zijn wat onrus tig, want tenslotte valt het niet mee uit je hok te worden gehaald, in een mand gestopt met zo'n raar ding aan je poten en niet te weten waar je te recht komt: Zuidzande. Bijladen, 't Is donker de vervoerder met zijn helper stuwen de manden hoog op de laadbak, trek ken stevig de touwen aan rond de ho ge stapels. De duiven van Cadzand zijn hier reeds met een speciaal wagentje gebracht en voort gaat het naar Sluis Hier zyn 2 clubs, dus 2 keer halt, 2 keer laden, 2 keer registreren. Zo on derweg vertelt Staf dat ze nu al 25 jaar de duiven vervoeren. Dat waren 25 jaar geleden een paar mandjes en nu: Soms weet je niet hoe je ze moet optassen. Op de weg van Sluis naar Draaibrug schokt het, maar de meeste duiven slapen rustig in de mand. Aardenburg. Bij twaalven. De grootste levendigheid is verdwenen. Alles staat gereed. Zeven manden moeten d'r ook nog bij. Eede korft van de week niet. In Oostburg zitten enkele bestuursle den slaperig te wachten. IN SCHOONDIJKE 't Is diep in de nacht als we in Schoondijke terug keren en nog zijn alle duiven niet opgehaald. De rest komt morgenvroeg: IJzendijke. Sasput. Biervliet, Hoofdplaat, Driewegen. En dan gaat het in de vroegte met het transport naar Terneuzen. Om half 10 moet alles in de trein zijn. Twee, soms 3 wagons vol met duiven, die naar een ander land gebracht worden om daar gelost te worden en weer naar huis te gaan. Wonderlijk. Diep in de nacht zig-zag door Z.-Vlaanderen, dan in een donke re trein naar een vreemd station. En als ze daar je mand openen vlieg je Het Nederlandse elftal ln de nieuwe opstelling zoals het 8 Juni a.s. tegen Zweden, en 11 Juni tegen Finland moet spelen. Van links naar rechts: Rijvers, Hofma, Fotharst, v. d. Hoeven, v. d. Sluys, Lenstra, Terlouw, Clavan, Michels, Kraak en Stoffelen. De klanten in een herberg te Rome zetten haastig hun glas neer, toen een olifant door de deur heen brak. Het dier was uit een circus in de omtrek ontsnapt. Het werd meteen recht naar huis. Wonderlijk én I enige minuten later door zijn oppas- onbegrijpelijk. ser vreedzaam weggevoerd. Zwemmen in Zeeland. Mag ik naar aanleiding van het schrijven in uw blad van 24 Mei be treffende 't stukje: „In het Zeeuw se waterland wordt weinig gezwom men", het volgende opmerken. Ik kan zeker onderschrijven wat iuw verslaggever schrijft over de bad- gelegenheden in Zeeland. Deze zou den er zeer zeker veel meer kunnen zijn, er zouden dan bij een goede pro paganda veel meer baden worden ge bruikt, b.v. Souburg met zijn meer dan 6000 inwoners zou zeker een badinrichting kunnen gebruiken; naar ik vernomen heb wordt hieraan ook gewerkt. Wat betreft het zwemmen en schoolzwemmen het volgende. Dat er in 1948 geen enkele bad- en zwem inrichting was is niet geheel juist, want wat u schrijft over Temeuzeh en Sas van Gent is waar, rnaar dan diende in de eerste plaats genoemd te worden Oost- en West-Souburg, want al is de zweminrichting, welke nu aan de kanaaldijk staat, maar een noodinrichting, welke met behulp van het gemeentebestuur na de be vrijding tijdelijk werd gebouwd (de bestaande werd afgebroken op last van de Duitsers), toch wordt hier fezwommen en hoe! Bijna iedere Sou- nirger en vooral het jonge geslacht kan zwemmen, ook wordt hier reeds bijna 8 jaar het schoolzwemmen be oefend. Van alle 4 de scholen ko&e de 3 hoogste klassen 2 x per week schoolzwemmen en worden zodoen de reeds jong vertrouwd gemaakt met het water. De lessen worden ge geven door zeer bekwaam personeel, n.l. een badmeester met diploma's Zwemleraar, E.H.B.O. en Reddings brigade. De vereniging „Luctor et Emergo", waarvan ieder lid kan worden, telt iader jaar ongeveer van de 400 tot de 600 leden, de schoolzvvemmers niet meegerekend, een ledental waar pi-ocentsgewijze weinig plaatsen in Zeeland en zelfs in Nederland aan kunnen tippen. Waar de tegenwoor dige noodinrichting voor zulk een le dental totaal onvoldoende is, heeft het bestuur reeds sedert meer dan 2 jaar plannen uitgewerkt om een een voudige, maar degelijke zweminrich ting te bouwen. Door de schitterende medewerking van verschillende door David Dodge 17 „U heeft vanavond mijn hut door zocht". „Tonteria" Zij was nu niet bleek meer, maar haar ogenhadden een moorddadige glans. ,,U en Berrien zijn de enige perso nen, die weten, dat ik het pakje heb, tenzij u het aan iemand anders ver teld heb. Hij wilde het aan niemand zeggen en hij zou er niet zelf naar kunnen zoeken, al wilde hij het ook. U liet Corneja mij aan de praat hou den. terwijl u in mijn hut waart!" bent gekIk had geen enkele reden, om uw hut binnen te gaan". „Behalve, dat u het pakje wilde hebben. Ik geloof, dat u een bood schap naar Comejo stuurde, teneinde zijn hulp in te roepen, om het mij te kunnen ontfutselen en dacht, dat u beter eerst eens mijn hut kon na zoeken voor u trachtte het mij te doen". ..En u dringt midden in de nacht mijn hut binnen, om mij dergelijke nonsens te vertellen". Zoals Ana Luz daar stond, leek zij tamelijk zeker van zichzelf. Zij zette nogal een laatdunkend gezicht, on danks het feit. dat haar witte japon onder haar badjas haar toch verraden zou hebben. Ik zei„Laten we dan eens even naar Berrien gaannet zoals u bent. Leg hem eens uit, waar om u er zo uitziet en waarom u zo gekleed bent en met uw haar en uw voeten zo gearrangeerd, dat het net moest lijken, of u zo uit uw bed kwam. terwijl u nog niet eens de tijd had gehad uw kleren uit te trekken. Laten we eens kijken, of hij uw ver haal gelooft „Senor Berrien slaapt. XJ kunt hein morgenochtend uw zotte beschuldi gingen voordragen" „Dan zullen we hem wakker ma ken. Ik wil, dat hij u ziet, zoals u nu bent". „Ik heb hem een slaapdrankje ge geven hij zal voor de morgen niet wakker worden". „Dat zullen we zien". Ik nam haar bij de arm. Vlug als een kat ging zij weer met haar gespannen vingers op mijn ogen los. Haar nagels sneden in de huid onder mijn wenkbrauwen, toen ik mijn hoofd plotseling omlaag boog. Voor haar grootte was zij vrij sterk en was nu heel anders dan het meisje, dat zich door Cornejo zonder protest tot driemaal toe een slag in het ge zicht had laten geven. Ik had er heel wat werk mee, om mij voor haar tan den, hoofd, tenen, knieën, vingers en ellebogen te beschermen, alvorens ik haar van achteren behoorlijk bij haar twee ellebogen beet kreeg en haar op armlengte van mij af kon houden. Haar op die manier vasthoudend, stuurde ik haar in de richting van de deur. Zy liet zich in de knieën doorzak ken. Om haar overeind te houden, was ik genoopt haar weer dichter naar mij toe te halen. Hier maakte zij gebruik van, om mij met de hielen tegen mijn schenen te schoppen, zo dat de tranen mij in de ogen spron gen. Toen ik haar daarop weer van mij afduwde, liet zij zich weer in haar knieën doorzakken. Dit keer liet ik haar gaan. haar ech ter nog altijd bij de ellebogen vast houdend. Ik was woedend. Het kon my geen zier schelen, of Berrien nog honderd jaar bleef slapen, maar ik was vastbesloten, om Anna Luz zijn hut binnen te sleuren, al zou ik er haar eerst voor in een stuk zeildoek moeten naaien. Ik keek eens rond, of er niet iets was, waarmee ik haar kon vastbinden. Al die tijd hadden wij geen ander geluid gemaakt, dan het gehijg, dat een gevolg was van ons vechten. Wij hijgden alle twee naar adem, maar niet zo hard, of wij hoorden het ge rinkel en de klap van Berrien's bel, die blijkbaar op de grond viel, in de hut er naast. Anna Luz zei„De belPor Diós, laat me gaan (Wordt vervolgd), WALCHEREN Middelburg AANBESTEDING. De directeur van gemeentewerken te Middelburg heeft aanbesteed het verrichten van grond-, straat- en riole ringswerken in de Veersesingel er Veerseweg te Middelburg. Er werd als volgt ingeschreven: Aannemersbedrijf Zeeland, Middel burg. 52.799; J. v. d. Oude te Bier vliet. 58.325: J. H. v. d. Ven, Vlissin- gen, 87.000; E. v. d. Klippe. Vlissin- gen, 56.389; J. Moerland, St. Anna- land, 58.300; Sanders, Snepvangers en Vlieger, Souburg, 56.000; L. J. Dekker, Vlissingen, 86.200; J. v. 't Verlaat, Middelburg, 59.000; C. v. d. Klippe, Vlissingen. 54.000; Gebr. Gel dof, Serooskerke, 52.900. WEDVLUCHT „DE TELEGRAAF" De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg, hield een wedvlucht met oude duiven vanuit Chimay iB.) over een afstand van 170 k.m. Snelheid 1577,67 m. per min. De eerste 10 prijswinnaars zijnIz. Scheybeler te Middelburg 1. A. J. Koeyers te St. Laurens 2; Adr. de Bue, Gapinge 3 en 10, Adr. v. d. Hooft 4, P. J. de Rooy 5, S. Kodde 6. J. Koel man 7. H. Castel 8. allen te Veere en M. Wattel te Middelburg 9e prijs. De Postduivenhoudersveren. „De Tele graaf'" te Middelburg hield een wed vlucht van Quievrain IB.) uit. afstand plm. 122 km. Snelheid eerste duif 1045.12 autoriteiten van Rijks Waterstaat, Provinciale Waterstaat, gemeentebe stuur en Ged. Staten, z\jn de plannen zover gevorderd, dat de aanbesteding in Maart heeft plaats gehad. Er ;oed- s op wordt nog gewacht op de Rijksg< keuring, welke echter nog steeds zich laat wachten. Ik meende goed te doen op boven staande de aandacht te vestigen. 29 Mei 1950. J. VOS. HET BORD IN DE KERK VAN HAAMSTEDE. Een bericht in Uw blad van 27 Mei onder de titel „Aanwinst voor de Ned. Herv. kerk" moest herinneringen wakker roepen, omdat ik het hier be doelde bord bij de aanvang van de kerk-restauratie te Haamstede in de z.g.n. houtkerk ontdekte. Het was een wapenbord van de familie de Witte, welke eertijds woonde op de „Molenberg" en verwant waren aan de vroegere bewoners van het kasteel „Haamstede". Onmiddellijk na de ontdekking, zocht ik alle gegevens hieromtrent bijeen en postte dit met als adres de Ambachtsheer van Haamstede. Ook gaf ik van de ontdekking mondeling kennis aan de burgemeester. Van de zijde van de Ambachtsheer ontving ik nimmer enig wederwoord. Nu is het met groot genoegen, dat ik kennis nam van het feit, dat het bedoelde wapenbord weer een plaats gekregen heeft in de kerk, doch helaas met een andere bestemming. Wat zou het aardig geweest zyn voor de bezoekers van de nu ge restaureerde kerk om in deze her nieuwde omgeving ook een kleine glimp te zien van de vroegere groot heid van dit bedehuis. En nu vraag ik me af, is de her plaatsing van het wapenbord in Haamstede's kerk winst of verlies? Mogen deze enkele regels er toe medewerken, dat de kerkbezoekers van thans by het aanschouwen van dit hernieuwde bord zich zijn droeve geschiedenis in het geheugen roepen en na lezing van de namen der pre dikanten toch vaststellen, dat er op te lezen zyn geweest de naam en de geslachten van de eertijds roemrijke „Vrouwe van de Molenberg". P. v. B. m. per min. De eerste 10 prijzen werden als volgt gewonnen: 1 M. Bliek; 2 H. Castel: 3 C. Pouwer, allen te Veere; 4 J. Daalhuizen; 5 W. M. Walraven; 6 E. Vlaanderen; 7 W. Hendriks, allen te Mid delburg; 8 en 9 S. Kodde. Veere; 10 Adr. de Bue. Gapinge. GEVONDEN VOORWERPEN. De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat aan zijn bureau de volgende voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd en terug te bekomen zijn: Verschillende huis- en andere sleu tels, verschillende portemonnaies, boor, kindermuts, verschillende handschoenen en wanten, balpointpen,, rode bal, brui ne jongensriem. kleurige hoofddoek, paar zwarte turnschoenen, rechter bruin kin derschoentje, rode penhouder, blauwe step met massieve banden. Voorts zijn aan zijn bureau inlichtin gen te verkrijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: Sierspeld, rozen krans, portemonnaie met inhoud, blauwe alpino muts. Belgisch 50 franc biljet, ring met sleutels, kinderportemonnaie, auto buitenband, lederen tas met inhoud, brui ne sandaal, zwarte portemonnaie met inh., rozenkrans, grote bruine hond, bruin schoentje, gouden monogramring, zwarte portemonnaie met inh„ fietssleutel, zil veren broche, wit kindersokje, gezangen- boek, bal leerboek stenografie, gouden zegelring, gehaakte witte muts. blauwe damesportemonnaie, portemonnaie met inh., donkerbruine vulpen, bruine acte- tas. bruine portemonnaie met inh., zon nebril. geel bruine herdershond. Vlissingen OPENBARE VERKOPING Door notaris J. L. Verhagen te Vlis singen zijn Woensdag in het openbaar verkocht de volgende huizen en erven te Vlissingen: „De Erve Bok" aan de Walstr. 65, 67, 69, 71, 73 en 75 met er ven en open grond, groot 18 aren. Koopster: de Gemeente Vlissingen voor f 13.000.—. Het woonhuis aan de Hobeinstraat 81, groot 1,20 are. Koper de heer C. J. Mommaas voor 3425. Het woonhuis aan de Molenstraat 28, groot 93 c.a. Koopster: de Gemeetne Vlissingen voor 4000.-. Het woon huis aan de Molenstraat 40, uitkomen de aan de Spuistraat, groot 1.06 are. Koopster: de Gemeente Vlissingen voor f 3800.—. De gunning van andere percelen werd voorbehouden. WEDVLUCHTEN „DE SCHELDEVLIEGERS". De poetduivenhoudersvereniging „De Scheldevliegers" te Vlissingen hield een wedvlucht van Chimay; afstand 164 km. De uitslag is als volgt: A. Rijkse 1, 3, 8: D. de Voogd 2; A M. Sinke 4. 12, 16; de Hondt 5; W. Beek man 6; J. Dupont 7; A. R. Ro- sevelt 9; J. Steketee 10; Meulmeester 13; A. Grootjans 14; P. de Nooyer 15 17; J. Stroo 18; de Smidt 11. Snelheid le duif 1375 meter en laatste prijswin- ner 1184 meter. Wedvlucht Quivrain, afstand 116 km. A. R. Rosevelt 1; W. Beekman 2, 5; J. Stroo 3, 4. 11; K. Marijs 6, 9, 10; D. de Voogd 7; J. Schroevers 8, 12; A. Rijkse 13, 15; A. D. de Visser 14. Snel heid le duif 950 meter en laatste prijs winnaar 598 meter. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan het Bureau van Politie als gevonden zijn gedepo neerd: een rechter glacé handschoen, duimstok, kinderwindjack (grijs), lin ker heren glacé handschoen, sleutelring met 2 Lips-sleutels, japon, bruine cein tuur, rode lederen hcrenportemonnaie, wit plastic ceintuur. Tevens zijn inlichtingen te bekomen om trent: ball point pen, bruin lederen he- renportemonnaie, rose kindermanteltje, gouden slot met gitten steen, Lips-sleu- tel, huissleutel. Imitatie parelsnoer, bei ge mantelceintuur, zwarte portemonnaie. autoped met rubberwielen, witte gummi regenjas, wit kinderkousje, rode plastic tas, een paar turnschoenen. Lips-sleutel, broche, sigarettenaansteker. zonnebril, vulpen, apaarbrief met zegels, lichtblau we capuchon, roodbruine portemonnaie, zonnebril, zwart lederen portemonnaie. hondenriem met penning, muntbiljet t 2.50, bruine portemonnaie, broche, blauw gebreid kindermutsje. St. Laurens AANBESTEDING. Te Sint Laurens werd een openbare aanbesteding voor de bouw van een landbouwschuur met veestalling, het herstellen van een woning en varkens stal te Sint Laurens voor rekening van de heer J. Davidse: Uitslag: Fa. K. Francke en Zn. te Oostkapel- le 19.730; A. Geense te Middelburg 18.050; F. Hollebrandse te Middel burg 18.750; J. Mesu en Zoon te St» Laurens 19.150; Fa. C. Joziasse en Zoon te Middelburg 15.940; Th. J. Schuitemaker (Fa. D. Dekker) 19.300; Fa. Iz. Franse en Zoon te Middelburg 18.650; L. de Rijk te Middelburg 18.450; Fa. van Schaik en Gilde te Middelburg 18.128; Fa. Iz. Daniëlse en Zoon te Middelburg 18.750; Fa. J. van Wielingen te Alphen aan de Rijn 18.410; J. Adriaanse te St. Laurens 19.235. Biggekerke AANBESTEDING. Te Biggekerke werd een openbare aanbesteding gehouden voor de bouw van een woning voor rekening van de heer J. Dekker. De uitslag luidde: Fir ma van Schaik en Gilde te Middelburg 20,360; J. Walraven te St. Laurens 18.750; W. Schreyenberg te Bigge kerke 20.400; Fa. Iz. Franse en Zoon te Middelburg 18.300; L. de Rijk te Middelburg 18.295; Fa. W. J. Krijger en Zoon te Middelburg 20.350; Fa. J. van Wieringen te Alphen aan de Rijn 18.718; Fa. Iz. Daniëlse en Zoon te Middelburg 19.300; Gebr. Boogaard te Grijpskerke (W.) 17.995; N.V. Aan- nemings Mij. Duraco te Den Haag 21.700. Looddiefstallen bij „Ter Hoge". Door de politierechter te Middel burg werd P. J. C. te Vlissingen tot 50 of 25 dagen veroordeeld, omdat hij enige stukken van een electriciteitskabel van de P. Z. E. M. had gestolen. Wegens een zedendelict werd J. J. W. te Souburg tot 50 of 25 dagen veroordeeld. J. W. Th. v. d. B. te Vlissingen had uit de jaszak van 'n winkelier 'n portefeuille, inhoudende 185 gesto len. Hy werd veroordeeld tot 3 mnd. gevangenisstraf, voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Wegens het wegnemen van lood 90. Daarom gromde hij maar een paar maal heel diepzinnig en was blij dat een paar E.H.B.O.- mannen zich meester van hem maakten. De jour nalisten op hun beurt snelden weer weg om met de tongen uit hun mond de interviews uit te wer ken. Véél had de winnaar niet gezegd, maar dat ging hun lezers tenslotte niets aan. Jimmy werd naar de E.H.B.O.-kamer gebracht, waar zijn schaatsen werden afgebonden, waar zijn voeten in een kommetje met lauw water werden gestopt en waar één der E.H.B.O.-mannen zijn hoofd met zachte vingers begon te masseren. Hy kreeg een geklutst eitje met een scheutje cognac en drie warme worstjes met mosterd. Deze vertroeteling liet hij zich goedmoedig en vriendelijk grijnzend welgevallen, tot hy zich bewust werd dat Sietske nog steeds niet op het toneel was verschenen. uit een werkplaats aan de Noord straat, werd de Vlissinger B. D. tot 40 of 20 dagen veroordeeld. Wegens belediging werd A. d. S., echtgenote van L. C. P. te Vlissin gen tot 25 of 10 dagen veroordeeld. L. T„ J. K. V. en L. C. C. te Mid delburg hadden uit een bunker te Vrouwenpolder een aantal nzeren balken gesloopt, deze naar Middel burg vervoerd en aldaar aan een op koper verkocht. T. werd veroordeeld tot 30 of 15 dagen en V. en C. tot 20 of 10 dagen. Mej. M. J. S. te Vlissingen had S. V. en mej. C. C. F. beledigd en werd daarom nu tot 25 of 10 da gen veroordeeld en 1 week gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Uit de jaszak van de groenten- handelaar P. C. C. te Middelburg had H. R., echtgenote van F. F. V„ aldaar 3,75 aan kleingeld gestolen. Zij werd daarom nu tot 20 of 10 dagen veroordeeld. Verschillende malen had de schil der J. L. de S. uit Amsterdam uit de werkplaats van z\jn werkgever te Middelburg schildersmaterialen en gereedschappen meegenomen. Dit kwam hem nu op 25 of 10 dagen te staan. Sinds geruime tijd werden er bij het slot „Ter Hoge" looddiefstallen Voo: Voor de politierech- geconstateerd. ter te Middelburg stonden nu we ens deze diefstallen terecht: J. Th. r., H. D. en J. K. V. te Middelburg en L. G. te Koudekerke. De eerste drie waren met een bakfiets naar „Ter Hoge" gegaan en hadden daar op aanwijzing van J. Th. V„ die daar werkzaam is. een paar honderd kilo uit de kelder gehaald en op de bakfiets geladen. Juist bij het weg rijden werden zy gesnapt door een van de aannemers, die op zoek was naar de hulssleutel, die V. tenslotte had gestolen. V. werd thans tot 50 of 20 dagen veroordeeld. H. D. en J. K. V. kregen ieder 30 of 15 dagen. L. G. werd tot 15 of 10 dagen veroordeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4