PREDIKBEURTEN BOUW VAN EEN RUSTHUIS VOS, EEN NIEUWBAKKEN PROF, WINT DERDE ETAPPE TWEEDE KAMER CONTRA OUD EN VOOR REGERING ZATERDAG 27 MEI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 GEMEENTERAAD VLISSINGEN Nog geen bouwvolume verkregen De gemeenteraad van Vlissingen heeft Vrydag vergaderd onder voor zitterschap van burgemeester mr. B. Kolff, en behalve over de drinkwa tervoorzieningen en de drankvers unningen aan welke kwesties elders in dit hiad aandacht is geschonken. uitvoerig gesproken over het huisves ten van de ouden van dagen. Besloten werd het voormalige zuster huis aan het Bellamypark te huren van het E.K. kerk- en schoolbestuur. Daar in kunnen, naar wethouder L. P. van Oorschot (P.v.d.A.) mededeelde onge veer 30 ouden van dagen worden on dergebracht. De heer J. Marijs (A.R.) informeer de naar de mogelijkheid van verdere uitbreiding omdat er nog zoveel ouden van dagen snakken naar huisvesting. Wethouder van Oorschot achtte dit probleem zeer klemmend, maar het college van regenten van het gasthuis moet vrijwel alle aanvragen afwijzen in verband met gebrek aan plaats. Een nieuw rusthuis is dringend no dig. De raad besloot ter vervulling van een vacature in de raad van commis sarissen der N.V. Haven van Vlissin gen. de volgende voordracht aan te bieden: 1. mr. B. Kolff, 2. A. de Beijl. Aan de heer P. Sinke werd eervol ontslag verleend als concierge amanu ensis bij de Nijverheidsavondschool. De heer H. de Groot werd benoemd tot WALCHEREN Middelburg JAARVERGADERING N.C.V.B. Door de afdeling Middelburg van de N.C.V.B. werd Dinsdag haar 28e jaarvergadering gehouden. Op vlotte wijze wei-d een aantrekkelijk pro gramma door eigen leden opgevoerd. De belangstelling voor deze avond, die bijzonder in de smaak viel, was zeer groot. VERGADERING ALG. NED. METAALBEtVERKERSBOND. De afd. Middelburg van de Alg. Ned. Metaalbewerkersbond hield op 25 Mei in het Schuttershof een matig bezochte vergadering. Na afwerking der gewone agenda-pun ten, kwam in behandeling de beschrij vingsbrief voor het 2-jaarlijks Bonds- congres, dat op 22, 23 en 24 Juni in Amsterdam wordt gehouden. Voor de nodige toelichtingen zorg de de districtsbestuurder, de heer van der Meer uit Vlissingen. De invoering van de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie, vakbedrijfs verenigingen, in de klein-metaalindus- trie is dit laatste in orde) en vooral de nieuwe contributie-regeling ver oorzaakten een levendige, geanimeer de discussie. Als afgevaardigden naar het Con gres werden aangewezen de heren H. Joziasse, le voorzitter en D. de Vis ser, 2e voorzitter, WAAR DE PIJPERS SPELEN ZULTG'U NOOIT VERVELEN. Het Tamb. en Pijperscorps „Julia na" te Middelburg heeft wegens de hoge kosten besloten, dit jaar de Pijpersdag te Schiedam niet te be zoeken. Op 2e Pinksterdag gaan ze nu naar Hoek, waar ze op uitnodiging van de gastvrije bevolking hun pijperto- nen andermaal zullen laten horen. Verder zal er volgende maand op een Zaterdagmiddag een bezoek aan Vlissingen worden gebracht, waar des middags een mars zal worden gemaakt door de stad en des avonds door de Juliana-boys een grote tap toe zal worden uitgevoerd. WINKELSLUITING. De Middenstandscentrale te Mid delburg heeft aan B. en W. verzocht voor de derde Pinksteren ontheffing te willen verlenen aan de Middel burgse winkeliers van de winkelslui tingsvoorschriften. Dit verzoek is door B. -en W. ingewilligd, zodat iedere Middelburgse winkelier des gewenst zijn zaak op derde Pinkster dag kan sluiten. HOTEL PAX. De heer P. G. Goergen opende Vrij dag te Middelburg in het verbouwde pand, waarin vroeger de verkeersin- spectie zetelde, het nieuwe hotel-café restaurant Hotel Pax. Het hotel be schikt thans over 40 bedden en zal er in de toekomst 80 tellen. Het is een voudig, maar doelmatig ingericht en zeker een aanwinst voor Middelburg. Het oude gebouw der Verkeersinspec- tie is nauwelijks herkenbaar. Domburg AANBESTEDING. Door het gemeentebestuur van Domburg is de bouw van een drie tal woningen aanbesteed. Ingeschre ven werd als volgt: J. v. Wieringen, Serooskerke (W.) voor f 32.113; C. Vreeke en J. Passenier, Domburg, voor f 32.050; Fa. Dekker, Middel burg, voor f 31.85S; H. Janse, Dom burg, voor f 31.200; A. v. d. Hage, Domburg, voor f 29.918. De gunning werd nog aangehouden. UIT HET ZAKENLEVEN. Donderdag opende te Domburg de hoer J. Westenburger zyn hotel- en restaurant „Duinheuvel". Dit na'sr de eisen des tyds ingerichte hotel biedt plaats aan 24 gasten. De me.este ka mers hebben een schitterend uitzicht op het duingebied. Het hotel is voortreffelijk ingericht en voldoet aan de eisen des tijds. De electrotechnische installatie werd op uitstekende wijze verzorgd door de heer A. A. Jellema, die op zijn beurt enkele maanden geleden een electro- technisch installatiebureau opende, dat onberispelijk is ingericht. PENSION UITGEBREID. Te Domburg is het pension „Bos en Zee" thans geheel in bedrijf. Er kun nen hier thans 15 gasten meer ont vangen worden dan voorheen. tijdelijk leraar aan de dagschool voor nijverheid. Opnieuw werd besloten tot stichting van een school voor voortgezet l.o. Na dat enkele kleinere besluiten waren afgedaan werd een subsidie verleend aan de Gezinszorg van de Geref. Kerk te Vlissingen. Besloten werd tot aankoop van een lichtdrukmachine, zo mogelijk bij een Vlissingse leverancier. Het aantal verloven A ingevolge de drankwet *werd vastgesteld. De win kelsluiting voor bakkers werd gewij zigd, nadat een voorstel Theune om ook in de maanden Juni en September de verplichte sluitmiddag te laten ver vallen, was teruggenomen. Een bedrag van 27.000 werd uitge trokken voor het bouwrijp maken van gronden in plan Oost. De gratificatieregeling 1950 voor een deel van het rijkspersoneel werd van toepassing verklaard op het gemeente- personeel. Een bedrag van 20.000 werd uitgetrokken voor centrale ver warming in Stadhuis en archiefge- bouw. Er zullen 800 nieuwe vuilnisem mers worden aangeschaft voor de Ge meentereiniging en de wethouder M. A. van Popering (P.v.d.A.) zal trach ten een regeling te treffen, waarbij het huisvuil-ophalen in weken, waarin feestdagen vallen, wordt verbeterd. Garantie werd verleend voor een le ning van de Waterleidingmij. Zuid- Beveland. Na goedkeuring van enkele begro tingswijzigingen werd besloten tot het aangaan van een overeenkomst met de Kon. Mij. De Schelde voor de bouw van de loswal aan de Vissershaven, meer in het bijzonder wat betreft de financiële consequenties. RONDVRAAG. Bij de rondvraag kwamen allereerst aan de orde de schriftelijke vragen van de heer J. L. de Wit "(A.R.), be treffende de bouw van het nieuwe rusthuis. In het bijzonder werd aange drongen op het verkrijgen van een toe zegging voor bouwvolume. B. en W. zegden aan de heer de Wit toe het uiterste te zullen doen. Wethouder L. P. van Oorschot (P.v, d.A.) achtte het niet juist, dat Gedep. Staten thans reeds bouwvolume heb ben toegezegd aan de Stichting Rust huizen Walcheren, terwijl de aanvraag van Vlissingen al eerder is ingediend. Alles zal gedaan worden om de plan nen nog dit jaar bestedingsklaar te krijgen. De heer P. Theune (VVD) vestigde de aandacht op de grote drukte, die heerst op het fietspad langs de Nieuwe Vlissingse weg als daar het Schelde- personeel passeert. De toestand van deze weg is bovendien slecht. Dan vroeg spreker maatregelen tegen het afsnijden van Mei-lakken. De heer J. Post (P.v.d.A.) kreeg van wethouder van Oorschot de toezegging, dat de inkoop van goedkope brandstof voor M.H. klantjes bekeken zal wor den. AANBESTEDING. De heer J. P. Ventevogel (C.H.) vroeg een onderzoek naar de vraag of de bouw van 10 woningen aan de Hendrikstraat welke bouw gedeel telijk met overheidsgeld geschiedt tevoren openbaar aanbesteed had moe ten worden. De Vlissingse aannemers zijn gepasseerd. Ook wilde hij spoedige aanleg van het rijwielpad naar de duinen en aan leg van een wandelpad op de Nolledijk. De heer H. van Rooijen (CH) wees op de wenselijkheid de plantsoenstro ken bij de ingang Rozengracht iets te wijzigen. Op een vraag van de heer J. L. de Wit (AR) deelde de burgemeester me de, dat op verzoek van de PZEM de verlichtingsconcessie zal worden her zien. Er wprdt gewacht op voorstellen van de PZEM. De heer M. J. van Poelje (P.v.d.A.) uitte de vrees, dat het jeugd voetbal- tournooi op 11 Juni niet zou kunnen doorgaan, omdat de gewenste sportvel den niet beschikbaar waren, maar wet houder van Popering kon aantonen, dat B. en W. ten deze geheel vrij uit gaan. Overigens zegden B. en W. aan alle vragers nader bestudering van hun verlangens toe. Te Leiden slaagde voor het docto raal examen medicijnen 1ste gedeelte, de heer Th. A. Bos te Middelburg. FILMS VAN DE WEEK Rassenproblemen op het witte doek Een van de opmerkelijkste Hollywood- films van de laatste tijd is wel Louis de Rochemont's *,,Lost Boundaries". Het gegeven van deze film werd ontleend aan een verhaal, dat werd gepubliceerd in het veelgelezen maandblad „Readers Digest" en behandelt het Amerikaanse rassen probleem op een zeer bijzondere wijze. Het is het verhaal van een Amerikaans arts, die ondanks zijn blanke huid. neger- bloed in de aderen heeft en die gevestigd is in een stadje met vrijwel uitfluitend blanken. Door de oorlog wordt het in deze stad bekend, dat de dokter eigen lijk een neger is. Het valt te begrijpen, dat hieruit een reeks conflicten ontstaat, niet in het minst in het gezin van de dokter zelf. Het Amerikaanse rassenpro bleem wordt hier behandeld op een ma nier. die een storm ontketende in de Zuidelijke staten, waar de negerhaat zeer groot is. Een film, die men niet verzui men mag. (Verloren grenzen, Electro- bloscoop. Middelburg). Een jubileumfilm van de Metro Gold- wyn Mayer, „Fiesta" draait in Alhara- bra. Vlissingen. Een aardige draaiprent, zonder veel pretenties. De Columbji- productie verfilmde het bekende boek van Cooper „De laatste dor Mohikanen" en het werd een kleurig geheel, met vechtende Indianen, alles in technicolour. Voor de liefhebbers om van te smullen. (De laatste der Roodhuiden, Luxor, Vlis singen). Axels raad niet tevreden over Waterleiding-rapport. De gemeenteraad van Axel besprak onder voorzitterschap van burgemees ter P. L. D. J. v. Ocveren het rapport, dat door de vertegenwoordiger van de gemeente, oij de N.V. Waterleiding Mij. Zeeuwsch-Vlaanderen. de heer J, Fanoy, naar aanleiding van in een vo rige vergadering door de heer C. v. -Bendegem gestelde vragen, was uitge bracht. De heer Fanoy was in zijn rap port van mening, dat er bij de Water leiding-Mij. geen verkwisting voor kwam. De vragensteller, de heer van Bendegem, was echter er van over tuigd. dat de Waterleiding-Mij, een ze kere luxe betracht, die in deze tijd on gewenst is. Hij achtte daarom ook nu een accountants onderzoek noodzake lijk ,niet omdat er fraude gepleegd zal worden, maar omdat er te luxueus wordt geleefd. Ook de heer W. de Feyter verklaar de een ander rapport verwacht te heb ben. Hij beschouwde dit rapport als een „praatje bij de haard". De raad was verder van mening, dat dit rap port in het geheel niet bevredigt. Er zal daarom een nieuw onderzoek wor den ingesteld. Van het bestuur der Chr. Nat Schoolvereniging was verder een ver zoek ingekomen om een tegemoetko ming tc verlenen aan het onderwijzend personeel in de noodzakelijke kosten, voortvloeiende uit een verandering van standplaats. B. en W. komen hier op nader terug. De Poortersdagen te Zierikzee PLANNEN VORDEREN. Dc plannen voor de Poortersdagen te Zierikzee op 11 en 12 Augustus a.s. beginnen langzamerhand vaste vorm aan te nemen. Het bestuur van de stichtfng heeft zijn plannen zelfs al klaar en een uitgebreid damesco mité is, onder leiding van het bestuur en de heer W. Abeleven, bezig eén bazar te organiseren. Een andere groep dames be reidt een verloting voor, waarvan de baten zftn bestemd voor een te stichten kledingfonds. Men wil nl. voorkomen, dat grote uitgaven zou den gedaan moeten worden voor costumering. Het openluchtspel blijft het hoog tepunt van de Poortersdagen, ook al zullen er tal van andere attracties zijn, zoals bijv. de zeilwedstrijden en de windhondenrennen. Volle tram botste tegen tankauto Zeven uitgebrande huizen en 25 doden in Chicago. In Chicago is tydens de piekuren van het veVkeer een volle tram in botsing gekomen met een tankauto. Na de botsing vatten de beide voer tuigen vlam en brandden geheel uit. Zeven in de nabyheid gelegen huizen vatten ook vlam en brandden af. De hitte van de brandende benzine was zo groot, dat op 70 m. afstand aan plakbiljetten nog zwart blakerden. De stoffelijke overschotten van 25 personen zijn reeds geborgen. Onge veer 20 personen werden gewond, van wie vele ernstig. De'brandweer schat echter, dat het aantal doden zal stijgen tot 33. In de tram, waar van volgens de brandweer by aan komst de deuren gesloten waren, be vonden zich ongeveer 48 personen. Bijzondere credieten voor de middenstand Als vervolg op de „herstelcrediet- regeling", zoals deze sinds 1945 ten uitvoer werd gelegd, heeft de minis ter van Economische Zaken thans een. nieuwe credietregeling in het leven geroepen, welke ten doel heeft, te gemoet te komen aan liquiditeits moeilijkheden, waarin overigens vol waardige middenstandsbedrijven als gevolg van de huidige omstandighe den zijn geraakt en waarin het niet mogelijk is te voorizen door het opne men van normaal bankcrediet. Van deze credietgeving, waarvan 't maximum per credietnemer 30.000 bedraagt, kunnen alleen levensvatbare bedrijven, welke na 1 Januari 1945 zijn opgericht, gebruik maken. Credietzoekenden kunnen zich wen den tot een der kantoren van de Ne derlandse Middenstandsbank N.V. Aanvragen tot 2000 moeten wor- den ingediend bij de Regionale Borg stellingsfondsen voor de Midden stand. HANDBAl E.M.M.-heren voor half jaar geschorst. De spelers van het eerste handbal he renelftal E.M.M. uit Middelburg zijn voor de tijd van een half jaar geschorst. Dit In verband met het feit dat deze spelers in de tijdens de afgelopen competitie ge speelde wedstrijd TonidoE.M.M. zonder meer het veld zijn uitgelopen toen zij het met een beslissing van de scheids rechter niet eens waren. Tonido had toen een voorsprong van 6—2. Veel nadelige gevolgen heeft dit evenwel voor de Middelburgers niet, daar voor de nieuwe competitie be gint hun straf voorbij is. Als bijzonderheid dient nog ver meld dat Woltèrs, de middenvoor niet geschorst is, omdat hy toevallig die wedstrijd niet meespeelde. WIELRENNEN Tweede Ronde yan Vlissingen voor nieuwelingen Tweede Pinksterdag organiseert de Zeeuwse Wielerclub „De Schelde- mond" de tweede Ronde van Vlissin gen voor nieuwelingen. Ongeveer negentig renners zullen dan door de Walstraat, Betje Wolffplein, Coosje Buskenstraat, Spuistraat, Bellamy park en Nieuwendyk rijden. De start is om 4 uur in de Wal straat, dus na de voetbalwedstrijd De ZeeuwenTerneuzen, die om 2 uur begint. RONDE VAN NEDERLAND Renners joegen flink In bergétappe Gejaagd is er gisteren in de derde étappe van de Ronde van Nederland. Gejaagd van de eerste tot dc 288e kilometer. Steeds wisselde de kopgroep in grootte en van gezichten, steeds wisselde het groepje achtervolgers en de achterstand hiervan op de vluch telingen. Maar één renner bleef er toch vooraan. En dat was Lambrichs, die reed, zoals in 'rijn beste tijd. Slechts in de laatste kilometers moest lilj de eer aan de jongere garde laten en met een vierde plaats genooegen nemen. Het is de langste en de zwaarste étappe van „de" Ronde geweest. Niet minder dan 288 km moest de rennerschare afleggen cn daarvan nog een groot gedeelte door het Zuid- Limburgse heuvelland. Toch riskeer den Lambrichs en Schellingcrhoudt en ook de Korver voor wie derge lijke vroege ontsnappingen een kolfje naar zijn hand zijn om na 10 km al te ontsnappen. Zo werd door deze groep, die later verkleind zou worden wegens pech van dc Korver en vergroot door de Ruytcr en Accou, gejaagd, dat de voorsprong op liet peieton op een ge- geven moment S/2 minuut bedroeg. Dit werd te bar. Het peieton ver hoogde het tempo, en enkele renners, voor wie dit tempo te laag was, ont snapten nog. Het gevolg van dit alles was, dat toen Vos met een laatste krachtsinspanning in het stadion te Geleen zijn fiets over de eindstreep perste, hij slechts V/2 minuut voor sprong meer had op de tros. TWEE ORANJETRUIEN Dc jonge Brabander Vos. die dit jaar voor het eerst als prof rijdt, kon dus dc Oranjetrui. trots om zijn schouders laten zitten. Want, hoewel hy Donderdag ln Apeldoorn door Evers op de eind. streep was geslagen, was zyn tyd ln het algemeen klassement gelijk met die van de leider. Er startten dus gisteren twee oranjetruien, want zo wilde het reglement het- Kort voor de start was een kwestie tussen van Beek en Geerts behandeld. Van Beek. die Geerts Donderdag let terlijk van de wal in de sloot had ge holpen. kreeg een boete van 250. KORFBAL FLINKE OVERWINNING VAN BURGH. Klasse I: Burgh IVelocitas I 5— 3. Strandvogels IZwaluwen 1 22. Klasse II: DSS I—DES I 4—5. Zon- nemairë I—Stormvogels I 04. Reserve Klasse Ha. Zeemeeuwen IIStrandvogels n 11. Klasse ni: Stormvogels IIBurgh Hl 0—0. Programma: 23 Mei. Res. IIB: O W K. II—D.S.S. n. 24 Mei. Res. HA: Zwaluwen II Strandvogels H. 25 Mei. I: O WK I—Rust-Roest I. Res. nA: Velocitas nZeemeeuwen H. 27 Mei. I: Strandvogels IRust- Roest I. Zwaluwen IVelocitas I. II: Die Gouwe IZonnemaire 1. VOE1 BA> NEDERLANDSE JEUGD VERLOOR MET 4—1 VAN DE FRANSE. In de tweede ronde van het FIFA- jeugdtoumooi, dat in Wenen wordt gehouden, verloor het Nederlands jeugdelftal met 41 van Frankrijk, nadat de rust met een 10 voor sprong voor onze landgenoten was ingegaan. De uitslag van deze emotionele derde étappe was als volgt: 1. Vos (Ned. B) tijd 7 uur 48 min. 15 sec.: 2. Accou <B. A) 7.48.17; 3. Cal- lens (B. A) 7.48.20; 4. Lambrichs (Brab.-Limb.) z.t.; 5. R. Jansens (B. B) z.t.; 6. Leenen (B. B) 7.48.27; 7. Mesters (B. B> z.t.: 8. Schatte (B. A) z.t.; 9. Middelkamp, nationale ploeg, z.t. DE KLASSEMENTEN Het algemeen klassement na de der de étappe luidt: 1. Vos (Ned. B) 19.56.01; 2. Evers (Ned. A) 19.57.34; 3. Van Beek (Ned. A) 19.57.59; 4. Leenen (Belg. B) 19.59. 25; 5. Callens (Belg. A). 19.59.39; 6. Van Eest (N.-Br.) 20.01.07; 7. Lake- man (N. Nat.) z.t.; 8. De Poor ter (Belg. B) z. t.. Het plocgenklassement na de derde étappe luidt: 1. Nederland B. 59.59.20; 2. België B. 60.01.39: 3. België A 60.04.58; 4. Ne derland A 60.08.16 w.; 5. Nederland nationaal 60.08.19; 6. Gemengde ploeg 60.21.35: 7. Brabant-Luxemburg 60.35. 33; 8. Zwitserland-Nederland 61.33.53. Valse tientjes in omloop in Eergen op Zoom v In Bergen op Zoom en vermoedelijk: ook in de omstreken zijn valse bank biljetten van 10 in omloop. De bil jetten worden binnenkort ongeldig, zodat men mogelijk zal trachten zich er van te ontdoen. Alle banken en grote instellingen zijn gewaarschuwd om scherp toe te zien. De voornaamste valsheidskenmerken zijn: le. Het ontbreken van de rode en blauwe vezels in het papier; 2e. aan de voorzijde komt in het randschrift om de Nederlandse leeuw, de punt op de letter i van het woord die aan het begin van het randschrift, heel zwak tot uitdrukking; 3e. aan de achterzijde ontbreken de twee puntjes boven de grote letter e van het woord „muntspeciën", in de strafbepaling op de achterzijde zijn de regels 6. 7 en 8 niet beschreven, doch geven eet) golvende lijn te zien. Graaf snuffelde in de linnenkast Voor het Haagse gerechtshof stond een Nederlandse graaf in hoger beroep terecht. Als logé bij een familie te Nice in Zuid-Frankrijk had hij, toen zijn contanten op waren, de linnenkast doorgesnuffeld. Hier vond hij een obli gatie van de Suez-Kanaal-Maatschap- pij, die hij voor 20.000 francs verkocht. Door de rechtbank werd verdachte, die een cn ander bekende, tot 2 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Hij was hiertegen in hoger beroep geko men. Thans bleek, dat verdachte een betrekking heeft en dat zijn werkge ver bereid is 1500 schadevergoeding te betalen. De procureur eiste nu zes maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk. De debatten In de vergadering der Tweede Ka mer van Vrijdag heeft de minister voor Uniezaken de Donderdag gehou den redevoeringen beantwoord. Hij stelde zich op het standpunt, dat Ne derland niet blind mag zijn voor de moeilijkheden, waarvoor de R.I.S. zich geplaatst ziet en deelde verder mede, dat de regering op het standpunt staat, dat Nieuw-Guinea onder Nederlandse souvereiniteit moet blijven, maar... dat een commissie bestudeert, wat voor Nieuw-Guinea het beste is... Aan prof. Romme gaf de minister toe, dat de voortdurende zorg voor de uit Indonesië terugkerende Nederlan ders nodig is en warme sympathie uitte spr. voor Ambon. Zij zal echter nimmer een separatistische beweging steunen, tenzij het zelfbeschikkings recht in het geding komt. Tot prof. Gerbrandy zeide de heer van Maarse- veen, dat Indonesië nu eenmaal een souvereine staat is en dat Nederland zich niet rrïag moeien met wat daar intern gebeurt en tot de heer Goed hart zeide spr., dat geen vooraan staande Nederlanders bij de actie- Westerling betrokken zijn geweest. Tot de heer Weiter zeide de minis ter, dat de regering van de R.I.S. van een grote chaos een gematigde chaos heeft gemaakt. Nadat enkele staatssecretarissen aanvullende mededelingen hadden ge daan naar aanleiding van de ministe riële rede, diende de heer Oud zijn motie van afkeuring in en de heer van Maarseveen verklaarde, dat als WALCHEREN ZONDAG 28 MEI Ned. Hervormde KerkArnemui- den 10, ds. de Vries; 2 en '6 de heer Ostram; Domburg 10 en 7 ds v. Wil- lenswaard; Gapinge 10, ds. Klooster man; 2, ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Winterswijk; Klevers- kerke 9.30 ds. Otte; Koudekerke 10, ds. v. Dijl, 2.30 ds Enker; 't Zandt 10 ds Enker, 7 ds v. Dijl; Melisk. 10 en 2.30 de heer Barnard; Middelburg, Oost- kerk 10 en 7. ds. de Vries; Concertzaal 10, ds. Don, (Jeugddienst); Barak We deropbouw Griffioen 10, ds. v. Woer den; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West- Souburg 11 en 7 ds. Spijkerboer; Oost- kapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Rit- them 10 en 7 ds. Muller; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Keijzer: 7 idem, (Jeugdd.) Vee- re 11.15 ds. Otte, 4.30 ds. Don; Vlissin gen, St. Jacobskerk 9. ds. Hartjes, 10.30 ,ds. Sickesz. (Gezinsd.); 5, ds. Spijker boer; Engelse kerk 9.30, voor Jonge ren; Havendorp 10.30 ds. Hartjes; Vrouwenpolder 10, ds de Boer; 2 ds. Otte; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oost hoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wa- gener. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10, ds. Scheele, 2.30 ds. Pontier; Ga pinge 9, ds. v. Wouwe, 4 dr. Ousso ren; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Dijk; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg Hofplein 9.30 ds. v. Til. 2.30 dr. Oussoren; Noorderkerk 9.30 dr. Oussoren, 5.30 ds. v. Til; Oost- en W.- Soubufg 9.30 en 2.30 ds. v. Berg; Oost- kapelle 9.30 en 2.30 ds. Offers; Seroos kerke 10.30 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Colenbrander; Vlissin gen 9.30 en 5, ds. Verschoor; Vrouwen polder 11 en 4 ds. Offers: Westkapelle 9.30 ds. Pontier, 2.30 ds. Scheele. Geref. Kérk (Art. 31): Souburg 9.45 en 2.30 leesd.; Vlissingen 4.30 leesd. Gereformeerde Gemeente: Aagte- kerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemui den 9.30. 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30, ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30, leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30, leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6, leesd. Gereformeerde KerkMiddelburg 10 3 leesd.; Vlissingen 3.90 leesd., 5.30 ds. Gruppen. Ver. Vrijzinnig Hervormden: Mid delburg 7, ds. Metz; Vlissingen 10.45, ds. v. Empel. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 9, ds. Johannes; Vlissingen 10.30 ds. Johannes. Doopsgezinde gemeente: Middel- delburg 10.15 mej. dr Bakker, Vlis singen 10, ds. de Boer. Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen, Bakkersgang 10 en 4.30, dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk: le Pinksterdag 10 en 5 u; 2e Pink sterdag 10 u voorganger A. J. Korff, „Concordia", Palingstr. 25. Leger des Heils: Middelburg, 7.45 Openb. Samenk.; 10, Heil. Samenk.; 4. Openb. Samenk. Dam; 7.30, Verloss. Samenk.; Vlissingen 10, Heil dienst; 3.30, Openb. Samenk.; 7.30 Verloss. Sa menk, o.l.v. Envooy Smallegange. MAANDAG 29 MEI Ned. Herv. Kerk: Vlissingen, Sint Jacobskerk 10 ds. Kloosterman; Zou telande 9.30 ds. Wagener; Middelburg Oostkerk 10, ds. Don; Westkapelle 9.30, leesdienst; N. en St. Joosland, (geen dienst). Geref. Gemeente: Middelburg 9.30 ds. de Wit; Oostkapelle 9.30 ds. Diele- man; Westkapelle 9.30, leesdienst; Arnemuiden 2.30 ds. Dieleman. Eglise Wallone: Middelburg dans l'Eglise anglaise, 11 Monsieur le Pas teur Risseeuw. Chr. Geref. Kerk: Vlissingen 9.30 Jeesdienst. Geref. Gemeente: Arnemuiden, 1 Juni 7.30 ds. v. 'd. Ketterij. deze motie werd aangenomen, de re gering zou aftreden. DEBAT OVER MOTIE-OUD. De heer Romme (K.V.P.) zag daar na in de motie weinig heil. evenals de heer Burger van de P.v.d.A., ter wijl de heer Schouten (A.R.) ver klaarde de motie tc zullen steunen. De heer Tilanus (C.H.) achtte de motie onaanvaardbaar en de heer Weiter betoogde, dat als het de heren Romme en Burger ernst is met het zelfbeschikkingsrecht, zij de motie zullen moeten steunen. Toen kwam de heer Oud weer aan het woord. Hij zeide in het geheel niet happig te zijn op een kabinets crisis. maar het beleid van de minis ter van Uniezaken wel degelijk te ver werpen. Wat op de R.T.C. werd aan vaard, was het alleruiterste en men mag niet verder gaan, zelfs als deze weigering om verder te gaan tot een crisis zou leiden. Aan platonische liefdesverklaringen nopens het zelf beschikkingsrecht als die van de heer Romme heeft men niets. De qommunist de Groot diende daar na een motie in van afkeuring van 't Nederlands beleid, de heer Romme diende een motie in. welke neerkomt op goedkeuring van de gedragslijn der regering. De motfc-de Groot werd hierna verworpen met 78 tegen 5, de motie- Oud met 57 tegen 26 stemmen. De motie-Rpmme werd aangenomen met 52 tegen 31 stemmen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Middelburg zal voor spoedge- vellen te bereiken zyn: eerste Pink sterdag: de heer W. Feikema, arts, Dam 16, tel. 2993, tweede Pinkster dag: dr. J. C. B. Simons, Vlissingse singel 38, tel. 2191; te Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: de heer H. Frima, arts te Zoutelande, tel. K 1186 282; te Veere, Serooskerke en Oostka pelle: de heer P. J. Bom, arts te Oost kapelle. tel. K 1188—276; te Vlissingen, eerste Pinksteren: de heer C. C. Sluyter, arts, Badhuisstr. 70, tel. 2225, (tweede Pinsteren)de heer Vis (waarn. dokter v. Kooien), arts, tel. 2525. APOTHEKEN. Middelburg: Apotheek v. d. Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: Apotheek Engering, Singel 60, tel. 2025. Veroordelingen wegens diefstal en heling Uitspraken van de op 12 Mei 1950 door de Arrondissementsrechtbank te Middelburg behandelde zaken. J. C. v. H., timmerman te Sluis, thans gedetineerd, werd wegens dief stal, gepleegd door 2 of meer verenig de personen, meermalen gepleegd, veroordeeld tot 5 maanden gev.str. met aftrek preventieve hechtenis, en ter beschikkingstelling van de Rege ring voorwaardelijk, met 3 jaar proef tijd. C. M. de B.. werkman te Sluis, kreeg voor hetzelfde feit 3 maanden gev.str. voorwaardelijk, met 3 jaar proeftijd. A. A. G., koopman te Aardenburg, kreeg wegens heling, meermalen ge pleegd, 6 maanden gevangenisstraf. R. R„ aannemer te Oost- en West- Souburg, thans gedetineerd, werd ter zake van diefstal en verduistering veroordeeld tot 8 maanden gevange nisstraf met aftrek preventieve hech tenis. A. K. G., wachtmeester 1ste klasse der Rijkspolitie te Dordrecht, kreeg wegens valsheid in geschrifte 75 boete te vervangen door 25 dagen hechtenis. J. B.. koopman te Oost- en West- Souburg. werd wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet in hoger beroep veroordeeld tot 20 of 10 dagen, met bevestiging van het von nis van de Kantonrechter. I. S., verzekeringsagent te Oostkapel le, werd wegens eenzelfde overtreding in hoger beroep veroordeeld tot 10 of 5 dagen met vernietiging van het beroepen vonnis. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 25 Mei. Aardbeien 3868 per doos. Perziken 1218. Vroege aardappelen grote 48. id. Poters 4449. Bloemkool A 50—58, Id. B 37—44. id. C 25—33. id. D 12—21. Kroten 14. Bospeen 29—40. Peen I 37. Prei 15—19. Rabarber 54—86. Selderij 72—116. Sla I 2—24. Spinazie 110—145. Sja lotten 1417, alles per kg. bos of stuks. VEILING „ZUID-BEVELAND". Van Vrijdag 26 Mei 1950. Aardbeien 140—260. per 100 kg. idem 3.50, per 100 stuks. Groenten: Bloemkool A 34—55; idem B 2631; idem C 1220; Komkommers A 35—40; idem B 22—34; idem C 14—21; Kropsla 2—4. per 100 stuks; Wortelen 28 45; Radijs 3.505; Selderij 79, per 100 bos: Spinazie 8—17; Rabarber 4—17; Postelein 19—26; Sjalotten 4—11; Nieuwe aardappelen 48—54; Idem (drielingen en kriel) 31—45, alles per 100 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5