NIEUWS UIT ZEELAND Veiling Kapelle zette ruim 4 millioen om EERSTE SLAG VOOR DE BELGEN OOK DIT JAAR IN MIDDELBURG EEN ETALAGEWEDSTRIJD Kappie en hei wrak van de Lupine DONDERDAG 25 MEI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 De Veilingavereniging Kapelle- Biezelinge cn omgeving bereikte van 1 April 194931 Maart 1950 een omzet van f 4.248651.40 tegen f 5.376.005.93 in 1948/'49 en een be drag van 3.618.016.90 in 1947/'48. Het overzicht van de geveilde pro ducten leert dat ook in het gebied van deze veiling nog meer gestreefd zal moeten worden naar de produc tie van kwallteitsfruit. voornamelijk wat appels en peren betreft. Tegen over een aanvoer van 116.152 kg. ap pelen A was er bjjv. 3,302.633 kg. ap pelen I, 1 331.243 kg. II, 1.408.340 kg. grof en 2.150295 kg. kroet. Bij de peren was het precies zo ge steld. Tegenover 9163 kg. peren A, 6456 kg. B en 2765 kg. C, stonden 2.993.648 peren I, 1.298.900 kg. II, 498.582 kg. grof, 591.458 kg. fabr. en 140.031 kg. kroet. Aan pruimen werd aangevoerd I.654.470 kg., rode bessen 511083 kg. kruisbessen 4.071.123 kg., aardbeien 415.513 kg., kersen 431.470 kg. Voorts o.m. 131.874 kg. breekpeen II, 189.440 kg. breekpeen II en III, en 148.820 kg. aardappelen. De exploitatierekening over het boekjaar '49'50 geeft een bedrag van f 298.221.58 aan- Onder de baten komt o.m. f 144.240.51 aan veiling provisie voor. De reserve dubieuze debiteuren werd met f 12.462.32 ver groot, terwijl voor afschrijvingen f 77^62.73 werd bestemd. Op de Zaterdag a.s. te houden alge mene vergadering komt o.m. een be stuursvoorstel aan de orde tot wijzi ging van de spooraansluiting door deze langs het veilingsgebouw te doen leggen en dan pörronbouw toe te passen, dan wel bij handhaving van de bestaande spoorlijn tractor-' en bandenwagens aan te schaffen. Voorgesteld wordt verder het vei- Kngspercentage te handhaven op: grote veiling 3 pet., kleine veiling 5 pet. en boomgaar den 8 pet. Asfaltmij. staakte in Schoondijke het werk Tijdens de gemeenteraadsvergade ring in Schoondijke van Woensdag, avond deed de burgemeester de min- der prettige mededeling, dat de Zuid- Nederlandse Asfaltmij. bij gebrek aan liquide middelen het werk heeft ge- staakt. Daar echter de termijnen door de gemeente werden afgelost als er vol. doende overwerk aanwezig was, zal de gemeente hier misschien zonder kleer scheuren vanaf komen. Erger is, dat aan 11 arbeiders nog 80 uur en een week Joon uitbetaald moet worden, Voorts zijn er verschei, dene mensen in Schoondijke, die be dragen tot 300 te vorderen hebben. Het gemeentebestuur zal naar vermo. gen bevorderen, dat de lonen zo spoe- dig mogelijk worden uitbetaald. Inmiddels is opdracht gegeven het werk te voltooien voor rekening van de Asfaltmij. Bij monde van burgemeester A. J, van Rosevelt tekende de raad protest aan tegen de overplaatsing van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst. Met klem verwierp de burgemeester de Nagekomen advertentiën. Dc Commissie van Be stuur van Centraal Bouw- en Woningtoe zicht en Toezicht op Gemeentewerken in Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren, vervult hierme de de treurige plicht kennis te geven van het plotseling overlijden van haar hooggeachte directeur, de Weledel gestrenge heer J. A. RAAYMAKERS, in de ouderdom van 47 jaar, overleden in hot R.K. Zieke-" uis te Sluiskil op 23 Mei 1950. De plechtige uitvaart dienst zal plaats heb ben op Vrijdag 26 Mei a-s. te 10 uur in de parochiekerk te Ter- neuzen. waarna de be grafenis zal volgen op de R.K. begraafplaats aldaar. Namens de Com missie van Bestuur: Mr. P. H. W. F. TKL- LEGEN. voorzitter O, A. E. VERSTRA TEN, secretaris. Terneuzen, 23 Mei 1950 Het gezamenlijke per soneel van Centraal Bouw- en Woningtoe zicht en Toezicht op Gemeentewerken in Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren, vervult hienne- de de treurige plicht kennis te geven van het overlijden van zijn hooggeachte directeur, de Weledelgestrenge heer -I. A, RAAYMAKERS, in de ouderdom van 47 jaar ln het R.K. Ziekenhuis te Sluiskil op 23 Mei 1950. Zijn nagedachtenis zal steeds bij ons in diepe herinnering blij ven. Terneuzen, 23 Mei 1950 klacht, als zou de dienst in Schoondij ke slecht gehuisvest zijn. Ook de bene denkantoren zouden bij voltooiing van dc Rijkslandbouwwinterschool ter be schikking van de dienst gekomen zijn. Voorts betwijfelde spr. of ir. I. R. Bouma aan het ene kamertje in Axels raadhuis wel voldoende kantoorruimte zou hebben. Ook voor de leden van de dienst zou voldoende woonruimte ter beschikking staan. Alle W. Z. Vlaamse gemeenten betreuren deze overplaatsing, die teleurstelling iceft gewekt. WALCHEREN Middelburg Richtingaanwijzer was in reparatie AUTOBOTSING HET GEVOLG. Woensdag omstreeks 18 uur kwa men op de Loskade bij de Goese Ko renmarkt een vrachtauto van de Zeeuwse Kolen Mij. en een personen auto. bestuurd door de directeur van het E.T.I., drs M. C. Verburg, in bot sing. De personenauto werd lelijk be schadigd en drs. Verburg licht ge wond. Naar wij vernemen was de richtingaanwijzer van de vrachtauto in reparatie. Toen de auto van rich ting veranderde en dit niet aangaf, had dit de botsing tot resultaat. FILMAVOND VOOR PERSONEEL P.Z.E M. In de koffiekamer van het kantoor der N.V. Prov. Zeeuwse Electricitelts- Mij. te Middelburg, werd aan het personeel van deze N.V. :n filmavond aangeboden door de N.V. de Vries Robbé Co te Gorkum, de maat schappij, die zorgde voor de aanleg van de hoogspanningsmasten van de koppeliün BrabantZeeland. Na een openingswoord van de heer Donze, gaf ir. Gilde, bedrijfsingenieur van de Vries Robbé, een duidelijke uiteenzetting over de vervaardiging van staalconstructies, als inleiding tot de te vertonen films. Daarna werd een interessante be drijfsfilm gedraaid. Na de pauze- werd een bedrijfsfilm vertoond over de fabricage van ge wapende betonpalen en -buizen, trot toirbanden en tegels, enz. Tenslotte werden enkele culturele films gedraaid, "o.a, prachtige opna men van Afrika en het eiland Bali- De directeur van de P.Z.E.M., ir. Michlelsen, dankte, namens de per soneelsvereniging, voor de interessan. te en leerzame avond. FEESTAVOND BOUW VAK ARBEIDERSBON D. Woensdagavond gaf de Algemene Nederlandse Bouwvakarbeiders Bond, afdeling Middelburg, een feestavond in het Schuttershof te Middelburg. Deze avond werd gegeven ter gele genheid van het feit, dat enkele le den 25 jaar of meer lid van deze Bond zijn. Nadat de voorzitter, de heer K. Sloover, in zijn openings woord allen welkom had geheten, reikte de districtsbestuurder, de heer D. Immig, met een toepasselijk woord aan de driejubilarissen, de he ren J. Koster, A. M. C. Thomassen en D. Krommenhoek, een oorkonde uit. Hierna hield de bekende schrijver, Willem van Iependaal, een causerie over verschillende onderwerpen zo als taal, gebaren, humor, het Bar goens enz. Deze causerie werd afge wisseld met cowboyliedjes door een cowboy-quartet. In de pauze werd een verloting gehouden, waarvan de opbrengst bestemd was voor het N. V.V. T.B.C.-fonds. Vlissingen H. BODE t Op de Noorderbegraafplaats te Vlis singen is Woensdagmiddag het stoffe lijk overschot van wijlen H. Bode ter aarde besteld. Het was een begrafenis als er zo vele zijn. eenvoudig en toch treffend. Achter de baar. welke gedekt was met verschillende bloemstukken, schre den behalve de familieleden, zijn chefs, collega's van de garage Centrum, het Reddingsbrigade-bestuur en enige vrienden. Het woovd werd aan de ge opende groeve gevoerd door dokter A. Staverman, voorzitter der Vlissingse Redd. Brigade, die Bode herdacht als medeoprichter van de brigade. Door zijn werken is te Vlissingen een bloei ende vereniging ontstaan. Zijn leven was helpen en dienen. Verschillende mensenlevens zijn door Bode gered. Moge het een troost zijn voor hen die achterbleven, dat Bode heeft geleefd als humaan mens, vriend van velen, zijn nagedachtenis zal steeds in onze gedachte blijven, aldus de heer Sta verman. Alle aanwezigen strooiden bloemen in het graf. De zoon van de heer Bode dankte voor de belangstelling. DE KEERSLUISBRUG. De brug over de Binnenkeer- en schutsluis te Vlissingen zal voor de scheepvaart gesloten worden gehouden van 18 minuten tot 3 minuten vóór het tijdstip van vertrek van elke personen trein van het spoorwegstation te Vlis singen, met dien verstande, dat. dage lijks de laatste sluitingstijd blijft be paald van 20 minuten tot 5 minuten vóór het tijdstip van vertrek van de laatste trein. RONDE VAN NEDERLAND Of die een daalder waard is, moet nog blijken De Belgen hebben meteen de eerste dag van de Ronde van Nederland al toegeslagen. Vier A-ploegers en vier B-ploegers uitstekende samen werking! reden gisteravond zegevierend door de finish in Appingedam. De eerste Nederlander was Henk de Hoog, onze Tour de France-crack, en die moest met een heel bescheiden negende plaats genoegen nemen. De eerste slag is voor de Belgen, maar er komen nog 7 dagen en dan zal pas blijken, of deze flink aangekomen mep een daalder waard is.... Na heel veel geharrewar en nadat op het laatste moment nog een wijziging in de gemengde Nederlandse ploeg was gekomen de Pool Klabinsky werd bij de grens teruggewezen, omdat zijn papieren niet in orde waren en nu viel voor hem de Belg Hendrikx in loste de burgemeester van de hoofd stad, nir. A. J. d'Ailly een kwartier la ter dan was vastgesteld het startschot. De derde ronde van Nederland was begonnen. Langzaam zette de lange; karavaan, met voorop de politie-jeep, zich in beweging op weg naar Zaan dam, de eigenlijke startplaats van de eerste étappe. Voordat Amsterdam's officiële „starter" de trekker over haalde, werd hem door de heer Th. H. Obers, voorzitter van het Stichtingsbe stuur van de Ronde, een wimpel van de Ronde van 1949 overhandigd met de toezegging, dat de burgemeester bij iedere nieuwe ronde de wimpel van het vorig jaar zal krijgen. TAMME ÉTAPPE. Heel erg tam zou de eerste étappe worden. In gesloten gelederen en met een vaart van tegen de 40 km. werden de eerste kilometers van de 265 afge legd. Slechts enkele uitlooppogingen werden ondernomen, maar het trieste weer, de tegenwind en de lange étappe waren blijkbaar oorzaak, dat er vrijwel geen gevaar in deze ontsnappingen school. De stoutmoedige renners wer den ook allen weer ingehaald. Éénmaal werd het eentonige gedoe onderbroken. Maar deze ene keer bracht herinneringen naar voren aan die vreselijke fout in de eerste Ronde. Na 41 km. rijden sloeg de politiejeep op een kruispunt de verkeerde weg ln. Gelukkig herstelden de dienaren van Hermandad zich tijdig, maar dit voor. val had toch aarzeling bij de renners gebracht en zij vonden bun cadans pas weer terug, toen de jeep zijn oude vetrouwde plaatsje weer had ingeno- men. EERSTE TEKENING. Tussen Harlingen en Leeuwarden kwam de eerste tekening in de strijd. Tal van renners wilden hier hun slag slaan met het gevolg, dat het peloton in verscheidene kleine groepjes uiteen gereten werd. Vlak voor de finish in Appingedam slaagde Vanderveken (België A) erin te ontsnappen en de étappe te winnen. Hij werd daarmee de eerste Oranj etrui-drager in deze Ronde. Het klassement ziet er als volgt uit: 1. Vanderveken (België A) tijd 7 uur 12 min. 44 sec.; 2. A. Maelbrancke (België A) 7 uur 13 min. 28 sec.; 3. Frans Leenen (België B) z.t.; 4. R. Janssens (België B) z.t.; 5. Roger De- cock (België B) z.t,; 6. M. Meersman (België A) 7 uur 13 min. 49 sec.; 7. Rene Mertens (België B) z.t.; 8. Cal- nes (België A) z.t.9. H. de Hoog (Na tionale ploeg) z.t.; 10 J. Verpoorten (België B) z.t,; 11 tot en met 33 ex aequo in de tijd van 7 uur 13 min. 49 sec. o.a. de Vries, Pauwels, Middel kamp, Lakeman. Janssen, Savelsberg, Lambrichs, Seyen, Vinken, v. As, v. Beek, Evers. v. Est, Loos. Smits, Vos en de Ruyter. Koot, Hopstaken en de Zwitser Oesch waren te laat en starten vandaag dus niet. Het ploegenklassement luidt: 1. Belgische A-ploeg 21 uur 40 min. 01 sec.: 2. Belgische B-ploeg 21.40.24; 3 t.m. 6 ex aequo: Nederlandse Natio nale ploeg, gemengde Nederlandse ploeg. Brabants-Limburgse ploeg en Nederlandse B-ploeg: allen 21.41.27: 7. Nederlandse A-ploeg: 22.00.29; 8, Zwit. sersNederlandse ploeg: 22.12.35. Serooskerke RINGRIJDERIJ. Zoals in zovele plaatsen op Walche ren zal te Serooskerke op 3e Pinkster dag door 20 deelnemers de traditio nele ringrijderij worden gehouden. De heer Allaart heeft hiervoor welwillend een mooi terrein afgestaan. De prijzen zijn fraaie gebruiksvoorwerpen, 's Middags plm. 2 uur wordt gekampt om de wisselbekers, beschikbaar ge steld door de N.V. Zaadhandel Wed. P. de Jongh te Goes en burgemeester P. Dregmans. Ook de traditionele polle pel zal niet ontbreken. Terwijl voor de 2 mooist versierde paarden prijzen beschikbaar zijn gesteld O - en W.-Souburg RINGRIJDERIJ. Dinsdag na Pinksteren zal op een baan achter de Julianaschool te Sou burg een ringrijderij worden gehouden. Ongeveer 20 ruiters zullen dan naar de ring steken. Ritthem ONDERSCHEIDEN. De burgemeester te Ritthem heeft het Oorlogs-Herinneringskruis uitge reikt aan de heer C. A. Koppejan. Arnemuiden WEDVLUCHT. De vereniging van postduivenhou- ders „De Voorwaarts" te Arnemuiden bield een wedvlucht uit Chimay (B.). De uitslag luidde: P. van Belzen 1, J. van Belzen 2, B. van Belzen Kzn. 3, Jac. de Meulmeester 4, A. van* Dalen 5, Jac. de Ridder 6, J. s Gravenzande 7. A. Siereveld 8, <J. Sturm 9, J. Jobse 10. Officiële publicaties. MIDDELBURG. TRBOD TOT VERSPILLING LEIDINGWATER. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat het verbod tot ver spilling van leidingwater door het node loos open laten staan van kranen en het gebruiken van leidingwater voor het schrobben van stoepen en straten, nog onverminderd van kracht blijft. Middelburg. 22 Mei 1950. BADEXPLQITATIE VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen maken be kend. dat de opening van de zee- en zonnebaden en het strandstoelentevrein is bepaald op Zaterdag 27 Mei 1950. Vlissingen, 25 Mei 1950. BADBEDRMF VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor het badsei zoen 1950 de volgende tarieven, met in- begrip van omzetbelasting zullen gelden: Abonnementskaart voor één persoon f 7.—: Abonnementskaart voor meerde re leden uit één gezin, mits een seizoen kaart is genomen f 5-—: Abonnements kaart voor kinderen tot 14 jaar f 5.—; Maandkaart voor één persoon f 3.75; Maandkaart voor kinderen tot 14 jaar f ,2,50; Badkaart voor één bad f 0.30; Bad kaart voor één bad voor kinderen tot 14 jaar f 0.20; Kaart voor 10 ba^en f^2.50; Kaart voor 20 baden f 4,75;"Abónnemênts- kaart omnibus (cabine winkelgalerij) voor één persoon f 4.50; Abonnements kaart omnibus voor kinderen beneden 14 jaar f 3.—; Maandkaart omnibus voor één persoon f 2.—; Maandkaart omnibus voor kinderen beneden 14 jaar f 1.25; Badkaart voor écn bad (omnibus) f 0.15: Badkaart voor één bad (omnibus) voor kinderen beneden 14 jaar f 0.10. Huur voor badgoederen. Huur van een zwembroek f 0.20; hand doek f 0.20; badcostuum f 0,30; badmuts 20. Voor het huren van badgoederen moet een cautie ad f 5.— per stuk wor den gestort. Tarief voor de zonnebaden. De prijzen zijn geheel gelijkluidend aan die der zeebaden. De bad-abonnomenten en badkaarten zün niet geldig voor het zonnebad: voor het gebruik van badstoe len moet afzonderlijk worden betaald. Tarief voor het huren en opbergen van cano'». Vereniging „Handelsbelang" hield haar jaarvergadering 1949 was over het algemeen niet slecht Het waren gematigd-optimistische woorden, waarmede de heer D. F. P. Hoegen. voorzitter van de vereniging „Handelsbelang" te Middelburg gis teravond de jaarvergadering dezer vereniging, die in café De Vriend schap werd gehouden, opende: „Het jaar 1949 was over het algemeen niet slecht", zo zei de hij, ..doch er gaan zich in toenemende mate moeilijkhe den aan ons voordoen en op verschil lend terrein ziet men reeds een dalen de tendenz". Gematigd-optimistisch was ook het verdere deel van zijn rede, waarin hij wees op de weder opbouw van Middelburg, die gelukkig nog steeds voortschrijdt, hoewel ook hier en daar stagnatie optreedt, ln voorbereiding is bij het bestuur een request aan het gemeentebestuur om de bouwverordening wat soepeler toe te passen, met name ten aanzien van het optreden der bouwpolitie. De heer Hoegen sprak de hoop uit, dat er binnenkort in Middelburg een burgemeester zou worden benoemd. „Hoe voortreffelijk ook het gemeente bestuur zich van zijn taak kwijt, no dig is het, dat de stad weer een bur gervader krijgt", zo zeide hij. Voorts wees de heer Hoegen op het toenemen de vreemdeinigenverkeer en op de activiteit, van de middenstand. Na dit openingswoord werden de notulen van de secretaris, de heer C. W. d'Huy goedgekeurd, evenals diens jaarverslag, waarin een uitvoerig overzicht werd gegeven van de werk zaamheden der vereniging en waarin werd medegedeeld, dat de vereniging thans 180 leden heeft. ETALAGEWEDSTRIJD Medegedeeld werd, dat in Juli/Augus- tus weer, evenals vorig jaar, een éta lagewedstrijd zal worden gehouden met als prijs de wisselbeker van het gemeentebestuur. Uit her verslag van de penning kwartier of gedeelte daarvan f 0.20 ex tra moet worden betaald. 2e dat baders, die zich naar het oordeel van het bad- personeel, te ver in zee wagen en op sein van dat personeel niet onmiddellijk te rugkeren. de verdere toegang tot het baden wordt ontzegd, zonder terugbeta ling van eventueel betaalde bad- of abonnementsgelden. Kinderen, beneden 10 jaar, worden zon der geleide niet op het badstrand toege laten. Vlissingen. 35 Mei 1950. SLUITING BUREAUX DER GEMEENTE VLISSINGEN OP DE 3e PINKSTERDAG. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis dat ingevolge het Amb tenarenreglement op de 3e Pinksterdag '(30*"Mei~tTs.) cfe bureaux Van" alle open bare instellingen der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, met uitzon dering van het bureau van de Burgerlij ke Stand, welk kantoor op die dag zal zijn geopend des morgens v«i 9—10 uur. De uitbetaling van de kostwinnersver goedingen zal in plaats van op 30 Mei, op 31 Mei a.s plaats hebben. Vlissingen. 25 Mei 1950. Huur voor een éénpersoons cano f 0.60 per uur of korter. Huur voor een twee persoons cano f 0.80 per uur of korter. Voor het opbergen van een cano f 7.50 per seizoen. Tarief voor de strandstoelen en parasols. Voor het gebruik van een strandstoel wordt 15 cent per uur of gedeelte daar van geheven. Dagkaarten (behalve 's- Zondags) worden afgegeven voor 50 cent. Halve dagkaarten gedurende de voormid dag tot l uur n.m. (van l uur namiddag tot sluitingsuur); 35 cept. Voor hel ge bruik van een atrandparasol wordt 30 ct. per uur of korter en f 1.38 per dag gehe- ven- leher van Abonnementen en badkaarten worden gepasseerd en dë stand op 1—2 had afgegeven onder de volgende voorwaar- gebracht, was het tenslotte wederom den: le dat bij langer gebruik van een van der Vegt, die uit een voorzet van badcabine dan 40 minuten voor leder 1 Roozen de eindstand op 22 bracht. VOETBAL Blauw Wit schakelt Ajax uit DOOR 3—3 OVERWINNING. Blauw Wit heeft gisteravond in bet Olympisch Stadion te Amsterdam de kampioenswedstrijd tegen Ajax met 3—2 gewonnen. De ruststand was 3—i. De stand luidt: Blauw Wit 7 4 2 1 10 21—14 Limburgia 6 4 1 1 9 22— U Maurits 8 4 13 9 Heerenveen 7 2 14 5 Ensch. Boys 7 2 14 5 Ajax 7 2 0 5 4 Bondsteam speelde gelijk legen Middlesex Wanderers Op 't VUC-terrein te Den Haag speel de 'n bondselftal 'n wedstrijd tégen de Engelse aniateqrploeg Middlesex Wanderers. Nadat de rust met blan ke stand was ingegaan, bezorgde van der Vegt 15 minuten na de hervatting de bondsploeg een 10 voorsprong, die echter door middenvoor Dyke te niet werd gedaan (1—1). Nadat Kei- dichtbij doelman Hato had 16-17 15—25 9—14 14—lb de heer F. B<. den Boer, bleek, dat bet kassaldo per 1 Jami 1950 2848.— bedroeg. Tot leden vao de kascommissie werden benoemd, de heren G. J. v. d Welle, J. A. Vt-j - donk en M. Minderboud. De aftredende bestuursleden, de he ren J. Dronkers en S- J. Kleinepf:. werden herkozen en in de vacature-G- van Nederveen. die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen, de heer A. P. v. d. Kamer. De heer Hoegen richtte enige har telijke woorden tot de heer G. van Nederveen. die gedurende 34 jaar lid van het bestuur en enige jaren voor zitter is geweest. De heer van Nedft- veen werd bij acclamatie tot erelid der vereniging benoemd. Op Dinsdag 6 Juni zal de vereniging een excursie organiseren naar de tentoonstelling „Mijlpaal 1950' te Arnhem, zo werd medegedeeld. Met B. en W. zal contact worden opgeno-. men over ontheffing voor winkel sluiting op 3de Pinksteren. Nationale Feestdag, enz. RONDVRAAG Bij de rondvraa-g verzocht de heer A. P. v. d. Kamer het bestuur stap pen te willen ondernemen bij de Stoomtram Walcheren, opdat er een verbetering komt in de dienstregeling van de bus van Vlissingen naar Mid delburg. Na 17.55 uur gaat de volgen de bus namelijk pas om 13.35 uur. Wellicht kan de omschakeling van de kwartier- op de halfuursdienst wat verlaat worden. De heer G. Wagenvoort informeer de naar het werk van de sectie win keliers, waarop de heer Hoegen mede deelde, dat het werk van deze sectie wordt doorkruist door het werk van de Middenstandscentrale. De heer I. van Houte gaf een nadere toelichting op de arbeid der Middenstandscen trale en zeide. dat de plannen van ce winkelierssectie uitgesteld zijn door gebrek aan financiën. Spreker wees op het hoge kassaldo en pleitte voor de organisatie van grotere acties. De heer Hoegen deelde mede, dat men inderdaad het plan heeft om aan gro tere acties deel te nemen en noemde in dit verband de in 1953 te houden Zeeuwse tentoonstelling. Nadat de heer Wagenvoort de kwestie van de vele middenstandsorganisaties had aangeroerd, ontstond er enige discus sie naar aanleiding van een vraag van de heer C. Henning, over openstelling op Zondag van sommige zaken. Het resultaat van deie be,spreking was, dat het bestuur met het gemeentebe stuur contact zal opnemen om te be reiken, dat de souvenirs- en pok de genotsmiddelenzaken niet van 11—3. doch hijv. van 96 hun winkels op Zondag kunnen openen, omdat vele vreemdelingen reeds om 9 uur in de stad zijn. De vergadering Was niet zeer dyuk bezocht. .Marktberichten VISMIJN TR VEERE. Veiling op 24 Mei. Exportgarnalen 1057 kg,: 56—68; Schar 160 kg.: 22—37; Bot 16 kg.: 16—28; Middel tong 93 kg.: 50—1.46; Ongesorteerde vis 67 kg.: 16—19. VEILING ZUID-BEVELAND. Van 24 Mei. Aardbeien 190 per 100 kg.; Groenten: Bloemkool A 4061; idem B 26—39; idem C 917; Kropsla 2. alles per 100 stuks. Spinazie 813; Rabarber 15—18, beide per 100 kg.; Radijs 6—8; Wortelen 39—40. beide per 100 bos. DE GeZONDSIE DRANK. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Poortvliet C. v. d. Bosch. cand. te Vreeswijk, die ook toezegging van beroep naar Brakel kreeg. 35. „Daar gaat m'n goede geld!" dacht Kappie. toen hü de bankbiljetten aan de oude visser gaf. „Het is toch wat. een bult geldzo maar weg!" „Nu, wat zegspreek jij daar van?" vroeg Signor Rivaldi, terwijl hij de oude visser op zijn schouder sloeg. „Dat is toch wel een mas- saberg geldcenten! Ga jij nu maar iemand naar mijn goudstuk ken en mijne dierbare juweeledelstenen la ten duikzwemmen!" „Hm", zei de oude visser. „Nu gaat het er tenminste wat op lijken. We zullen wel eens zien. Maar ik kan je wel zeggen, <jat het vandaag niet meer ge beurt.. vandaag hebben we geen zin meer, nietwaar jongens? We zullen morgen wel 'es kijken of we zin hebben"! De maat had Ah Sing met de gevulde jute zak veilig en wel op de roeiboot gekregen. „Zak- kie vol met goud en juweeltjes!" zei Ah Sing lachend. „Wat zal die Signol Livaldi en Kappie blij zijn., zij zullen lachen... haha!" „En ik ben ook blij!" zei de maat met een glunder gezicht. „Ik kan me nog niet voorstellen, dat we van al le ellende af zullen zijn. Nu kunnen we ten minste rustig naar huis toe varen!" Kappie en Signor Rivaldi liepen weer naar de „Kraak" toe. „Het komt bestgoed in de orde regel!" zei Signor Rivaldi tevreden. „Morgen zullen ze mijn juwelenschatstukken uit die zee water halen!" „Ik moet het eerst zien!" zei Kappie. „Ik weet het nog zo net niet! Ze hebben nu al ons geld, en wie zegt, dat de klonten nu nog zullen gaan duiken! Misschien hebben ze niet eens een dui ker!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5