NIEUWS UIT ZEELAND LEXINGTON E Sport en wedstrijden 85 ct Sensationele zege van Wagtmans in Hulst WOENSDAG 24 MEI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Zeeuwse vereniging te Hilversum. Dc Zeeuwse vereniging voor Hilver sum en omstreken „De Zeeuwen" heeft een geslaagde feestavond ge houden, waarvan het program geheel door de leden werd verzorgd. Op verdienstelijk wijze werd het toneel stuk „Het slippertje" opgevoerd. Ver der waren er volksdansen en een ge heel aan Zeeland gewijd hersengym- nastieknummer. Voor de vrolijke mu zikale noot zorgde de sinds enkele maanden opgerichte band. Bij de vereniging waren de laatste tijd aanvragen om financiële steun binnengekomen van verenigingen en instellingen, die tijdens de oorlog fi nanciële verliezen hebben geleden. Het steunfonds kon echter die hulp niet meer verschaffen en daarom is een bazar georganiseerd. Vele attrac ties waren op deze geslaagde bazar aanwezig. Men kon er echte Zeeuwse bolussen en echte Zeeuwse babbelaars eten en snoepen en dit werd dan ook grif gedaan. De opbrengst van de ba zar, ongeveer 500 werd in het steun fonds gestort, zodat men nu weer fi nanciële steun kan verlenen. Zeeuwse afdeling van Caféhoudersbond „H.K.R. en S." Van de Nederlandse Bond van Ho tel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters (H.K.R. S.) ook wel ge naamd „Ons Belang" of „De Bond van Staalman", is Maandag j.l. weer een Zeeuwse afdeling opgericht. Het oprichtingscomitè onder voorzit terschap van de heer Ph. A. de Vuijst te Oostburg, bestond verder uit de he ren H. P. Dieleman te Axel, L. Lagaay te Oud Vossemeer, Z. C. Ie Clercq te Vlissingen en L. Verhage te Middel burg, P. D. Verstrate te Zierikzee en J. de Looff te Kruiningen, Als advi- seur zal o.m. worden aangezocht de heer A. de Vrieze te Terneuzen. Het ligt in de bedoeling om binnen kort enkele vergaderingen te houden waar het woord gevoerd zal worden door de algemene voorzitter de heer L. Ch. Kickhefer. Noorder Slaak geen vaarwater meer. De betonning uit het z.g. Noorder Slaak, een nieuwe vaargeul in de Krammerplaat, die vorig jaar was af gebakend is thans weer weggenomen. De veranderingen tengevolge van de zich steeds wijzigende stromingen daar ter plaatse, zijn van dien aard, dat het vaarwater bij eb niet voldoende be trouwbaar is, om nog langer als of ficieel vaarwater te worden erkend. FILMS VAN DE WEEK Wanneer een zakenman na een ple zierig avondje 's morgens in een vreemd bed ontwaakt en ontdekt, dat hij tegen wil en dank de rol van een dubbelganger die getrouwd is moet spelen, weet de bioscoopbezoeker wel al zo ongeveer, wat voor mis verstanden uit zo'n situatie voort vloeien. Al vele malen hebben wij dergelijke complicaties op het witte doek gezien en de film „De man. die zichzelf verloor" (Luxor, Vlissingen), vertelt ons dan ook weinig nieuws. Gelukkig dist regisseur Edward Lud- wig het oude verhaaltje op smakelijke wijze ópal heeft de rolprent weinig te betekenen, ge blijft toch anderhalf uur geamuseerd toezien in welke peri kelen de ongelukkig zakenman verzeild raakt. Brian Aherne speelde de dubbelrol met gevoel voor humor en Kay Francis een actrice, die te genwoordig weinig meer filmt en die eertijds uitstekend was in het meer dramatische genre geeft vlot te genspel. Voor enige bijrolletjes zijn zotte typen gekozen Szöke Sakall en Sig Ruman. Vanzelfsprekend blijft Carol Reed's „The Third Man" op het programma van Electro, Middelburg, Alhambra, Vlissingen en Grand, Goes. Financiële steun aan de Algemene Ziekenfondsen Ingediend is een wetsontwerp tot verlening van financiële steun aan de Algemene Ziekenfondsen, voor hun afdeling Vrijwillige Verzekering. Aan de memorie van toelichting daarop is het volgende ontleend: Destijds zijn reeds aanzienlijke be dragen beschikbaar gesteld uit het Vereveningsfonds ter dekking van de tekorten, die de Vrijwillige Ziektever zekering had over de jaren 1947, 1948 en 1949. Nu de uitkomsten van de afdeling Vrijwillige Verzekering over 1947 in grote trekken bekend zijn, blijkt, dat van het voor dat jaar beschikbaar gestelde bedrag anderhalf millioen gulden niet nodig zal zijn. De uitgaven over 1948 en 1949 wa ren en zijn echter hoger dan hoe voorzichtig ook tevoren kon wor den geraamd. Voor 1948 moet alsnog rekening wor den gehouden met een tekort van vijf en een half millioen gulden. Voor 1949 met een tekort van vijf millioen gul den. Dat de uitgaven over deze jaren zo veel hoger zijn dan kon worden voorzien, is een gevolg van de onver wachte grote stijging van de kosten. De regering wil nu de Algemene Ziekenfondsen, die zich bezig houden met vrijwillige ziekteverzekering, voorlopig uit het Vereveningsfonds 'n bijdrage verlenen voor de niet te dek ken tekorten uit de jaren 19411946. Voorts wil de regering een post van 4 millioen uittrekken om de zie kenfondsen over de jaren 1947. 1948 en 1949 te steunen en zij ziet dit als een toeslag op hetgeen deze fondsen voor de vrijwillige verzekerde ambte naren deden. In afwachting van het doen van de uitkeringen op grond van de wet van 5 Januari 1949, hetgeen nog niet is ge schied, zijn aan de Algemene Zieken fondsen uit het Vereveningsfonds de nodige voorschotten verstrekt. De Ziekenfondsraad is over het on derhavige ontwerp gehoord en heeft zich, behoudens een aantal opmerkin gen, waarmede rekening is gehouden, met het ontwerp verenigd. WALCHEREN Veekeuring te Westkapelle Uitgaande van de Provinciale com missie ter bevordering van de veefok kerij in Zeeland, werd te Westkapelle de jaarlijkse keuring gehouden van melkvee en jongvee, onder leiding van ir. W. L. Harmsen, keurmeester R. J. v. Waes en M. Kleinepier. Aangevoerd waren 90 stuks melkvee en enkele jon ge beesten. Onderstaande eigenaars wisten met hun vee het volgende aan- tal punten te behalen: 1ste kalfkoeicn: K. Minderhoud Jz. 80; J. Verhage 79 S. Minderhoud 78; P. Minderhoud Jz' 2 stuks 78; H. Cijsouw Jz. 77; H. Wou.' ters 77; J. de Visser E. 18 2 stuks 77. P. Minderhoud Stz. 2 stuks 76%- A Francke 76%; W. Verhage 76%; S Lievense 76; W. Jobse Pz. 2 stuks 76; J. Minderhoud Jz. 2 stuks 76. lste kalfkoeien na Januari gekalfd: H. Cijsouw 78; Wed. Jobse 77. 2de kalfkoeien: J. Minderhoud Jz. 82; A. Kleinepier 81; H. Wouters 80 J. Verhage 79; P. Minderhoud Stz 78 S. Minderhoud 78; W. Verhage 77%; A. Minderhoud Hz. 77; J. de Visser E 18 77 2 Stuks; W. Minderhoud Sz. 77; P. Minderhoud Stz. 76%; J. Minder houd Jz. 75; W. Minderhoud Sz. 75 2 stuks. 3de kalfkoeien: K. Minderhoud Jz. 82; A. Kleinepier 81; Wed. Jobse 80; W. Jobse Pz. 79; J. Minderhoud Jz. 78; W. Minderhoud Sz. 78 2 stuks J. de Visser E 18 78; Wed. Jobse 77%; J. Verhage 77; Wed. Jobse 77; J. de Vis ser 77; H. v. Sluys 763/2 2 stuks; W. Jobse Pz. 76%; J. Verhuist-76 2 stuks; P. v. Sluys 76; P. Minderhoud Stz. 75. 4de kalfkoeieh: W. Jobse Pz. 80; P. de Witte 80; H. Wouters 79; K. Minder houd Jz. 79; S. Lievense 78; J. Ver hulst 78; H. v. Sluys 78; W. Verhulst 77; W. Minderhoud Sz. 77; J. Minder houd Jz. 77; S. Lievense 77; J. Minder houd Jz. 76%. Oudere kalfkoeien: J. de Visser 82; W. Verhage 81; A. Francke 79 2 stuks P. Minderhoud Jz. 79; W. Verhulst 78%; A. Francke 78; H. v. Sluys 77%; Wed. Jobse 77; P. v. Sluys 77; J. Min derhoud Jz. 76%; H. v. Sluys 76%; P. v. Sluys 76; J. Minderhoud Jz. 76; H. v. Sluys 76; K. Mindei-houd Jz. 75; P. v. Sluys 75; H. v. Sluys 74; K. Minder houd Jz. ontving een prijs voor een lste kalfkoe en een 3de kalfkoe en J. Minderhoud Jz. voor een 2e kalfkoe. Voorts werden verscheidene kleinere prijzen toegekend. O.- en W.-Souburg 55 JAAR GETROUWD. Maandag herdacht het echtpaar A. v. Overbeeke—de Bakker te Souburg, de dag waarop het vóór 55 jaar in de echt werd verenigd, 's Avonds brach ten de muziekverenigingen „Vlijt en Volharding" uit Souburg en „St. Caecilia" uit Vlissingen een serenade. De heer v. Overbeke is, nadat hij ja renlang werkend lid is geweest, thans erelid van „St. Caecilia". Nieuw- en St. Joosland AGENDA RAADSVERGADERING De raad van Nieuw- en Sint Joos land zal Vrijdag a.s. des n.m. 2 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Behandeld wordt o.a. Aankoop grond voor bezinkingsinstallatie; garantie rente en aflossing uitbreiding water leiding; wijziging der begroting 1950; wijzigingen der begroting 1949: uit kering van 5% aan het gemeente-per soneel over het 2de kwartaal 1950; verzoek bewoners Juliana- en Wii- helminastraat om uitweg langs de school. POLDERVERGADERINGEN Te Nieuw- en St. Joosland werd de jaarlijkse algemene vergadering ge houden van stembevoegde Ingelanden van de Johanna-, Molen- en Mortiere polder in het koffiehuis „De Rode Leeuw". De Johannapolder vergaderde on der voorzitterschap van de heer C. A. Polderdijk. De rekening over het dienstjaar 1949—1950, werd goedge keurd in ontvangst op 573,23 en in uitgaaf op 346,41 en sloot alzo met een batig saldo van 226.82. De be groting voor het dienstjaar 1950/1951 werd vastgesteld in ontvangst en uit gaaf op 712.78. Het dijkgeschot werd evenals het vorig jaar, vastgesteld op 15 per ha. De Molenpolder vergaderde onder voorzitterschap van de heer C. Baas Czn. De rekening over het dienstjaar 1949/1950 werd goedgekeurd in ont vangst op 170.39 en in uitgaaf op 132.83 en sloot alzo met een batig saldo van 37.56. De begroting voor het dienstjaar 1950/1951 werd vastge steld in ontvangst en in uitgaaf op 199.76. Het dijkgeschot werd, even als het vorig jaar, vastgesteld op 7 per ha. Wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd was de heer C. Baas niet meer herkiesbaar als dijkgraaf. In zijn plaats werd op de aanbeveling geplaatst de heer Sam. Janse Samz. (plv. dijkgraaf). In de plaats van de heer Sam. Janse Samz. werd tot plv. dijkgraaf benoemd de heer Jan Poppe Azn. De Mortierepolder vergaderde onder voorzitterschap van de heer J. Du- rink. De rekening over het dienstjaar 1949/1950 werd goedgekeurd in ont vangst op 1006.46 en in uitgaaf op 522.49 en sloot alzo met een batig saldo van 483.97. De begroting voor het dienstjaar 1950/1951 werd vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op 985.33. Het dijkgeschot werd evenals het vorig jaar vastgesteld op 8 per ha. In de vergadering van de Johanna- en de Molenpolder werd nog door de voorzitter medegedeeld, dat in een buitengewone vergadering van stem bevoegde ingelanden besloten is, in beroep te gaan bij de Kroon tegen 't besluit van Gedeputeerde Staten tot verhoging van het suatiegeld aan de Polder Walcheren en dat het verzoek schrift aan de Kroon is opgesteld door mr. U. G. Schilthuis uit Rotter dam. Vlissingen VLISSINGSE P.T.T..crs VERLOREN- IN HELMOND. Na een zeer lange reis speelden de Vlissingse P.T.T.-beambten tegen Hel mond. Vlissingen speelde beter dan tegen Eindhoven, maar men had wei nig geluk. L. Back kon niets anders doen dan de bal uit het doel slaan met de hand. omdat de keeper reeds was gepasseerd. Uit een penalty werd het 10 en 3 min. later was het reeds 2—0. Kort voor rust bracht de Hel- mondse middenvoor de stand op 3-^4). en nog vóór de rust werd het 3—1. Vlissingen speelde enthousiast verder Na de rust zette Vlissingen alles op alles, maar paal en lat brachten red ding voor Helmond. Het werd zelfs 4 1. Vlissingen trok weer ten aanval. Het harde werken werd tenslotte door P. Hoorn met een mooi doelpunt be loond (42). DE LOSYVAL AAN DE VISSERSHAVEN De gemeenteraad van Vlissingen be sloot op 2 Dec. j.l. tot verbetering en vernieuwing van de loswal aan de Vissershaven. Voor de dekking van de kosten had men daarbij op het oog de verplichting, welke de Kon. Mij „De Schelde" op zich had genomen om de destijds aan de Koningsweg aan wezige loswal te vervangen. B. en W. delen nu aan de raad me de. dat met de Kon. Mij „De Schelde" overeenstemming is bereikt. De beno digde stalen damwand zal door ..De Schelde" beschikbaar worden gesteld en als bijdrage in de aanlegkosten is een bedrag van 216.000.vastge steld. BIJEN OP DE H.B.S. De Rijks H. B. S. te Vlissingen is het „iemkerspad" opgegaan. De di recteur der school, de heer G. Lam- mers, is namelijk een groot liefheb ber van bijen en om de leerlingen van zijn school het leven van dit nijvere volkje eens van dichtbij te laten zien, liet hij een demonstratie-kast ver vaardigen en op het terrein van de school plaatsen. In dit kastje hangt slechts één raat, dit met het oog op de duidelijkheid. Aan beide kanten zyn n.l. glasplaten aangebracht, zo dat men geheel veilig de drukte in het binnenste kan gadeslaan. Heel duideljjk is ook de koningin te zien, omringd door de arbeisters. „Velen mensen zijn bang voor bijen. Als er ergens een zwerm van deze beesten hangt aan bomen en dakgo ten, begint men met water te gooien en met stokken te slaan. Laat men mij dan liever even waarschuwen," zo zei de heer Lammers, „binnen de vijf minuten haal ik ze op". Middelburg ZOMERCONCERTEN OP HET MOLENWATER. A.s. Vrijdag wordt de reeks zomer- concerten op het Molenwater geopend door het Middelburgs Muziekkorps, dat in de loop van het seizoen 10 van deze uitvoeringen te verzorgen heeft. Het programma bevat, behalve de ge bruikelijke marsen, nummers van uiteenlopend genre ouvertures, waL sen. fantasieën, en een typisch genre stukje ..Doornroosjes bruidsvaart". Onder de componisten der uit te voeren nummers treffen we o.a. aan de namen Rossini, Léhar. Strauss, die waarborgen, dat er iets moois ten ge hore gebracht zal worden. Bij eventueel uitstel wegens slecht weer zal dit door het uitsteken der vlaggetjes op de Lange Jan bekend ge maakt worden. In dat geval zal het concert gegeven worden op Woensdag 31 Mei. GESCHIEDENIS VAN EEN HOND In de omgeving van het Gasthuis en de Kraamkliniek te Middelburg had men de laatste tijd veel last van een wilde hond. Het beest was waar schijnlijk in zijn prille jeugd in deze buurt „te vondeling gelegd", doch he laas had niemand zich over het dier ontfermd. Het leefde dan ook geheel verwilderd, had een soort hol en hield zich verre van de mensen. Niettemin veroorzaakte het beest veel last en ergernis. Zo vernielde het tuinen en maakte dekens van de Kraamkliniek stuk. De Zeeuwse vereniging tot be scherming van dieren trachtte her haalde malen de hond te vangen, doch tevergeefs. Het beest was bijzonder vlug en wist bij elke „razzia" te ont komen. Teneinde raad besloot men daarom het beest dood te schieten, maar voordat het tot executie kwam, slaagden 2 leden der vereniging er eindelijk in het beest te vangen. De hond zwom namelijk de vest over en werd bij de „landing" plotseling ver rast. Hij trachtte ook ditmaal te ont komen, maar was zo ondervoed, dat hij in elkaar zakte. Het bestuur „Die ren in nood" is thans bezig het beest te laten wennen aan een „normale sa menleving" en dit schijnt uitstekend te gaan. De hond is minder mensen schuw geworden en blijkt niet kwaad aardig te zijn. Een der bestuursleden zal het beest waarschijnlijk houden. ONJUISTE GERUCHTEN. Enige tijd geleden meldden wij dat te Middelburg de lijkjes van een pasgeboren tweeling waren gevonden. Naar de politie ons mededeelde zijn in tegenstelling tot bepaalde geruchten in deze zaak nog geen arrestaties verricht. DIAMANTEN ECHTPAAR. Onder zeer grote belangstelling heeft te Middelburg het echtpaar H. van Wezelv. d. Berge zijn diaman ten bruiloft gevierd. In de Beddewijk- straat, waar de heer en mevrouw v. Wezel wonen, hadden de buurtbewo ners de vlag uitgestoken ter ere van dit zeldzame huwelijksfeest. De ge hele dag was er een grote belangstel ling in de Bogardzaal, waar het feest werd gevierd en talrijke bloemen be wezen, hoe zeer beiden bij familie en vrienden geliefd zijn. De heer van Wezel heeft bij de Mij. „Zeeland" gevaren en in de eerste wereldoorlog veel meegemaakt. Zo wel hij als zijn vrouw zijn thans 83 jaar en genieten nog een uitstekende gezondheid. De sigaret, die Nederland heeft veroverd! Als er één sigaret is, waar van men zeggen kan, dat ze Nederland „in no time" heeft veroverd, dan is het zeker LEXINGTON. Daar is maar één reden voor de uitmuntende kwaliteit. LEXINGTON is een lekkere sigaret, met het fijne aroma, dat alleen sigaretten hebben, vervaardigd uit „de baste Amerikaanse tabakken" LEXINGTON is altijd vers want ze vliegen weg. AMERICA'S BEST TOBACCOS WIELRENNEN Na 26 ronden dubbelden bij en De Booij het peleton Opnieuw heeft de nationale ama. teurwielerkampioen op de weg. de Bredanaar Wout Wagtmans, een sensa tionele zege behaald. In de ronde van Hulst, die ter gelegenheid van de ker mis werd verreden, slaagde hij erin reeds na zeven ronden met de Booy uit Alkmaar te ontsnappen. En niette genstaande de tegenstand, die een veld van 76 renners bood, had hü na 26 ronden met zijn ontsnappingsmaat een ronde voorsprong. In de resterende 44 ronden slaagden verscheidene renners er nog wel in de achterstand een beetje te verkorten maar deze was toch nog op het mo ment, dat de Bredanaar zegevierend door de finish reed. ruim één minuut. In de eindsprint won Wagtmans. die dit jaar waarschijnlijk wel zijn profli- censie aan zal vragen, met één lengte van de Booy. Het eindklassement van deze ronde was: 1. W. Wagtmans. Breda. 108 km. in 2 uur 58 min.; 2. B. de Booy. Alk maar; 3. C. Witteman, Amsterdam; 4. A. Suykerbuyck. Breda; 5. W. Verhoe. ven. Overschie; 6. J. Rovers, Etten; 7. J. Konings. Breda: 8. A. Geluk. Rot terdam; 9. B. Inghels St. Niklaas (B.) 10. T. Roks. Sprundel; 11. P. Duiff. Zaandam en 12 J. de Kever. Kieldrecht (B.). Slechts 21 renners reden het crite rium uit. Het zeer talrijke publiek zorgde voor een ware premieregen. KERKNIEUWS. GEREF. KERK. In de Geref. Kerk te Tholen zal Zondag 4 Juni candidaat J. Halsema zijn intrede doen Candidaat Halsema zal 's morgens door ds B Halsema uit Ermelo worden bevestigd. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Tweetal in Zwijndrecht A. Grutten te Biezelinge en M. v. d. Klis te Zierikzee. THEOLOGISCHE SCHOOLDAG. De jaarlijkse theologische school dag van de Chr. Geref. Kerk zal te Apeldoorn worden gehouden op Don derdag 1 Juni a.s. In de morgenver- gadenng spreekt ds. M. Holtrop van Haarlem (b) en in de middagver gadering ds. B. Nederlof van Dok- kym. Sedert 1938 werkt een predikant van de Belgische zendingskerk. Philippe Ver nier, onder de mijnwerkers van de Bo- rinage. Hij heeft met hen, evenals met hun gezinnen nauw contact, hetgeen nog versterkt is doordat hij vorig jaar be sloot deel te nemen aan de arbeid in de mijnen en geregeld vijf nachten per week in de mijn afdaalt om te werken. Overdag, na enkele uren geslapen te hebben, verricht pasteur Vernier zijn pastorale taak. Hij wil op deze wijze zoeken naar een betere weg om zijn gemeente te dienen. Tot de mensen met wie hij geregeld con tact onderhoudt behoren niet slechts de in die streek wonende protestanten, doch ook Roomt Katholieken, die zich niet meer op hun plaats gevoelen in hun kerk. VOETBAL Zeeuws Zaterdagmiddag elftal tegen Rotterdam. Voor de 2e ronde van het Bonden- tournooi van de Zaterdagmiddagcom. petitie van de K.N.V.B. zal op Zater dag 27 Mei op het terrein van de voetbalvereniging te Oud Beyerland de wedstrijd worden gespeeld tussen de vertegenwoordigende Zaterdagmid dagelftallen van de afd. Rotterdam en de afdeling Zeeland, Voor dit Zeeuws elftal zijn de navol gende spelers en reserves uitgenodigd: doel: L. de Nooijer (Arnemuiden) r.a.: L. Priester (Nieuwdorp)l.a.: C. Lobbezoo (Rillandia); r.h.: J. de Rid der (Arnemuiden); spil: H. Marijs (Arnemuiden); l.h.: H. Poort (Rillan dia) r.bu.: J. Meerman Jr. (Arnemui den); r.' C. van Dalen (Kloetinge); midv.: A. La Grand (Nieuwdorp); Lbi.: J. Lindenberg (Wolfaartsdijk) l.bu.: J. Wisse (VCK). Reserves; J. Bosman (SVD); M. Ver- merris (Wemeldinge); J. Tramper (Krabbendijke); M. Dominicus (Nieuw dorp) J. van Zweeden (Rillandia)C. F. Schaap (Serooskerke). SCHAKEN NIET NAAR DE HOOFDKLASSE. De laatste promotiewedstrijd van de Terneuzense Schaakclub, welke Zater dag en Zondag te Eindhoven tegen de Limburgse kampioen „Kerkrade" werd gespeeld, is door Terneuzen met 2%— 7% verloren. Terneuzen promoveert hierdoor niet naar de Hoofdklasse B van de Kon. Ned. Schaakbond, wel gaat deze club nu over naar de Hoofd klasse C, waarin vermoedelijk boven dien zullen spelen: Den Bosch. Breda. Zutfen, Kerkrade en „De Dom" uit UtrechL De gedetailleerde uitslag van de wedstrijd Kerkrade—Terneuzen is als volgt: Beugels—Quakkelaar 10; Baum— van Halsema 01; BemelenJ. v. d. Staal 10; P. Romgensv. d. Sande Wetzelaar—Stadhouders 1—0; Zimmerman—Henry 1—0; Retselfeld— A. v. d. Staal 1—0; M. Romgens—Dy- selinck 1—0; BrokampVoorhans 1—0; Bemelmansmr. Tichelman 01. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 22 Mei. Groenten; Sla I 2—3.50; Andijvie 32—58. Spinazie 8—23. Radlj» 8—9.. Ram menas 2—8. Bloemkool I 29«0, id. II 2045. id. Ill 14—26. Komkommers I 36 —40. id. II 30—34, id. HI 13—25. Rabarber 22—30. Postelein 14—34. Bospeen 40—50. Prei 35—38. Boskroot 26—28. alles per 100 kg, bos of stuks. Aardappels grote 841.01, id. drlel. 80 —82. id. kriel 33—58, alles per kg. VISMIJN BRESKENS. Week van 14—20 Mei. 838 kg pellerij garnalen max. prijs. 10.676 kg export garnalen van 1.3365. 2172 kg bot van 20—16. 3290 kg schar van 37—16. 174 kg tong (groot) 1.60—1; 150 kg tong (klein) 1.20—73. 14 kg rog 37—28. 31 kg wijting 16, alles per kg. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 22 Mei. Aardbeien 1.90 p. kg. id. 4869 p. doos. Vroege aardappels, grote 53, ld. poters 65. id. kriel 45. Andijvie I 34—36. Asper ges 62—1.11. Bloemkool IA 49—60. id. I 42—49, id. II 22—33. id. IH 15—21. Bospeen 40—58. Rabarber 7.90—9.20. Radijs 3—3.50 Stoofsla 10. Sla I 2—5.30; Spinazie 8 11.50; Sjalotten 7, alles per 100 kg. bos of stuks. EIERMARKT GOES. Van 23 Mei. Grote kipeieren 9% ct.; vuilschalige 8 ct.; Poeljeeleren 7 ct.; Eendeieren 8 ct.; Kalkoeneieren 12 ct.; Ganseieren 15 ct. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 23 Mei. Export garnalen 1572 kg.; 66—1.01; Schar 282 kg.: 16—24; Bot 99 kg.; 16—20; Mid del tong 151 kg.: 44—1.34; Rog 257 kg.: 1617; ongesorteerd 11 kg.: 18; Tarbot 2 kg.: 80. GRAANBEURS GRONINGEN. Van 23 Mei. Rode tarwe t 19.2022.60; witte tarwe f 19.20—22.60; inlandse rogge f 19.20—25; wintergerst f 24.20—27.70: zomergergt f 24.20—28.50; witte haver f 22.20—25; paardenbonen f 22.25—25.50; wierdebonen f 22.2525.50; kanariezaad f 30.3038.80. VEILING ZUID-BEVELAND. Van 23 Mei 1950. Fruit: Aardbeien 1—4.50 per 100 stuks; idem 85200 per 100 kg. Jonathan 52—113; Bramly Seedling 32— 39; Appels, stek. 28—38; St. Remy 39. al les per 100 kg Groenten: Bloemkool A 37—45; idem B 25—35; idem C 10—24; Kropsla 2—3.50; Komkomihers A 42; idem B 30—36; idem C 23, alles per 100 stuks; Spinazie 16— 23; Rabarber 15—27; Sjalotten 2.50—4; Prei 60, alles per 100 kg. Wortelen 35— 42, per 100 bos. DAMMEN ARNEMUIDEN EN MIDDELBURG II SPEELDEN GELIJK. Een vriendschappelijke damwedstrijd te Arnemuiden tussen Arnemuiden en Middelburg n, eindigde in een 8—8 gelijk spel. De gedetailleerde uitslag is: P. Brasser 1—1 C. P. de VosJ. Blaas- se 0—2 P. v. Hemert; P. Vader 1—1 H. Meerman; R. Groen 0—2 D. Davidse; P. Coppoolse 02 W. A. Semeijn; W. Krijger 2—0 H. Over 't Veld; J. v. Bel- zen 2—0 J. v. d. Berge; A. Brasser 2 —O M. J. Reijnouts. De heer J. Bliek speelde nog een si multaan op 6 borden. Hij won vier partyen en speelde er 2 remise. Advertentie Dat ,3ollen" first class kunnen wezen. Wordt op Keukenhof duidlijk bewezen. Maar op „Borrel"- gebied Blijft steeds TIP favo riet. Hier geldt slechts één woord: Onvolprezen. Inz. Mej. 1. L„ A'dam. ontv. 1 £1. TIP. Amsterdamse Beurs Prima kamgaren costuums naar maat pr., 140-, VAN WESTEN, Goes. Officiële publicaties. MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN HERINEN TING TEGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Donderdag 25 Mei 1950, des v.m. van 10—11 uur. gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting en herin- enting tegen pokken in het Consultatie bureau, Eigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inen ting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en ge boortedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding wordt medege bracht het trouwboekje der ouders. Middelburg. 17 Mei 1950. Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. a f 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Han delmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. My. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli My. Anaconde Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania 22 Mei 23 Mei 1005. 100% 98% 97% 98% 98% 99% 81 99% 99% 100% 94% 137% 136% 168% 167% 312 312 126% 126% 171 171% 155 156 200 202% 272 272 222% 224 149% 146% 285 280 278% 278% 119% 119% 158 358% 112 114% 120% 123 124% 126% 138 140% 112% 115% 110% 34% 33% 113 39% 88% 58% 58 45% 44% 11% 11% 14% 14% 18% 18 115 De markt gaf blijk van iets meer ver trouwen. Het schijnt dat de recente symptomen van begrip van Indonesische zijde voor de betekenis van de export, enige kopers in de markt hebben ge lokt. Althans, er was enige vraag van het publiek op middenkoers, hetgeen het duideUjkst bleek by certificaten Deli, die openden op UI tot 114 en daarna 112 noteerden. Men schijnt voor Deli Maat schappij het eerste na-oorlogse dividend te verwachten. Ook andere cultuurwaar den lagen iets beter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5