Parijs ontvangt onze Koningin JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Zeeuwse Almanak OP DE DAM VERRIJST EEN STAD VRUCHTDRAGEND GESPREK MET DE RUSSEN ONMOGELIJK Begroeting zonder weerga WOENSDAG 24 MEI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 ER KWAMEN 3500 JOURNALISTEN NAAR DE FRANSE HOOFDSTAD. (Van onze correspondent). PARIJS, Mei. Die laatste dagen voor de aankomst van ons Koninklijk Paar op *t Parijse vliegveld Orly, waren eigeniyk te beschouwen ais één grote generale repetitie. Alles was tot in de punt jes geregeld ;-alle eventuele moeilijkheden zijn uit de weg geruimd; het gehele bezoek is van Dins dagmiddag vier uur tot Vrijdagmiddag één uur tot op de minuut geregeld; het aantal gelukkigen, dat de verschillende recepties, de diners en de gala's mag by wonen, is nu uiteindelijk vastgesteld; president Auriol heeft de verschillende redevoeringen, die hy zal houden reeds uit zjjn hoofd geleerd en de Franse politie heeft de meest etricte consignes voor de veiligheid van „Ia reine et Ie prince des Pays Bas." Maandag heeft het vliegtuig, waar mee de hoge gasten zullen arriveren, nog een laatste proefvlucht ge maakt. Het is een gewoon lijntoestel van de K.L.M., bestuurd door één van de bemanningen, die gewend zijn AmsterdamParijs te vliegen en dit wordt hier algemeen gezien als een nieuw bewijs van het grote vertrou wen, dat onze Koningin in onze na tionale luchtvaartmaatschappij stelt. En ook de grote Parijse feestver lichting liet men Maandag een paar uur proefstomen en dit natuurlijk tot grote vreugde van de millioenen Pa- rijzenaars, die de fantastische verlich ting van hun mooiste gebouwen het liefst iedere avond zouden zien bran den. Want het is dit verlichtings systeem, dat Parijs in de gehele we reld tot „Ville Lumière", tot Licht stad heeft gemaakt. Maar sinds de bevrijding worden de ontelbare schijnwerpers van de feestverlichting alleen bij zeer feestelijke gelegenhe den aangestoken, met het gevolg, dat Parijs op een normale avond ze ker niet meer verlicht is dan bijv. Amsterdam. Wist u dat de straat lantaarns langs de mooiste avenue, die Parijs bezit, de avenue des Champs Elysées, nog gaslantaarns zijn? BELANGSTELLING STIJGT NOG. Het aantal journalisten, dat het bezoek van H. M. de Koningin voor hun krant, hun radio, hun televisie of hun film zal verslaan, is intussen opgelopen tot 3500. Een dergelijk cy- fer is in de Franse hoofdstad nog nooit eerder bereikt! Het grootste aantal journalisten, dat we hier sinds de oorlog hebben gehad was tijdens de belangrijkste zittingen van de Verenigde Volkeren in het Palais de Chaillot, toen er in totaal 500 aan wezig waren. En nu zullen er dan nog zeven maal zoveel zijn Van Nederlandse zijde heeft men getracht een zekere eenvoud toch niet uit het oog te verliezen. Toen Koningin Wilhelmina in 1912 een of ficieel bezoek aan Parijs bracht, was Nederland één van de rijkste landen van Europa en het was te begrijpen, dat de toenmalige vorstin met al de pracht en praal omgeven was, die bij haar hoge functie behoorde. De dia demen, die zij droeg, de andere ju welen, die haar steeds satijnen gewa den nog verrijkten, hebben toen de algemene bewondering opgewekt. BESCHEIDENHEID. Maar de verhoudingen liggen nu anders. Nederland is geen rijk land meer en dit ondanks het feit, dat de wederopbouw van dat „kleine land je aan de Zuiderzee" door iedere buitenlander geprezen wordt. Daar om past ons, ook by grootste fees telijke gelegenheden, een zekere be scheidenheid. Koningin Juliana zal bijv. geen diademen dragen. Boven dien zijn sinds 1912 de gewoonten aan ons hof ook veranderd. Alles is moderner geworden, beter passend bij onze tijd. En dit heeft tot gevolg, dat de personen, die in Parijs aan Hare Majesteit de Koningin en Z. K. H. de Prins zullen worden voor gesteld, niet de diepe buiging zullen maken, zoals dat vroeger gewoonte was. PRESIDENT AURIOL NAAR ONS LAND? Ofschoon men in officiële Neder landse kringen niets zegt te weten van een eventueel tegenbezoek van de president van de Franse Repu bliek aan ons land, is het toch niet uitgesloten, dat we de sympathieke Franse president en zijn uiterst ele gante vrouw binnen niet al te lange tijd in Amsterdam en Den Haag zul len kunnen begroeten. In afwachting daarvan worden de Nederlands-Franse vriendschapsban den nog nauwer aangehaald door het wederzijds verlenen van hoge onder scheidingen. Zo zal onze Koningin de hoogste Franse orde, te weten le Grand Cordon de la Légion d'Hon- neur uit handen van president Auriol ontvangen. Verschillende Franse per soonlijkheden zullen met Nederland se onderscheidingen verblijd worden. ALI.ES GLIMT. Alle Nederlandse gebouwen in Pa- gen lang in de weer is geweest om althans de verveloosheid van de voor gevel te maskeren. Men fluistert, dat het schilderswerk hier voor niets is gedaan door een Franse schilderspa troon, die hiermede hoopt een Neder lands lintje te verdienen Alles bij elkaar genomen belooft dit hoge Nederlandse bezoek aan Parijs één van de grootste feesten te worden in de geschiedenis van de Frans-Nederlandse vriendschap en vooral wanneer het zonnetje dat we hier de laatste dagen helaas ge mist hebben ook van de party zal zyn, zal men in Frankrijk nog jaren spreken over het bezoek van „la reine des Pays Bas la reine des villes" (van de Koningin van Ne derland aan de Koningin der ste den). (Nadruk verboden). Nog geen invoering van de Werkloosheidswet In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Andriessen heeft minister Joekes geantwoord, dat in voering van de werkloosheidwet per 1 Juli 1950 niet mogelijk zal zijn, omdat de maatregelen, nodig ter voorberei- c i»tuciianuoc gcuuuwcil ui jra- x. hebben de laatste dagen een v.a" die invoering, tegen die da- i- -v. tlim nipr (TAronH InirinAT, rys metamorphose ondergaan. De am bassade, het consulaat, overal zijn de schilders aan het werk geweest. Wij waren gisteren even in de Cité Universitaire, dat is dt Internatio nale studentenstad van Parijs. Ne derland bezig daar ook een groot Nederlands huis, in te richten en te versieren, waar zestig Neder landse en 140 Franse, Griekse en an dere studenten wonen en werken. Donderdag zal Koningin Juliana een bezoek brengen aan dit Nederland se huis .Het gevolg is dat men da- BUIKJE Zeeland ontkomt niet aan de plaag, die ook de andere provincies teistert, de plaag van het huikje. Wie kans zou zien aan het einde van vele maal tijden de mannelijke eters gade te slaan, zou diepe rimpels zien boven vele neuzen en bezorgde handen aar zelend zien glijden over een welving, die er vroeger niet was. Het moge waar zijn, dat dikkerds tevens gemoedelijk zijn, geen man vindt het aardig een buikje te heb ben. Hij wekt er de lachlust van het andere geslacht mee en het leedver maak van de slanken onder zijn. sexe- genoten. Vandaar de zeer oprechte er. gemis! Wat is er tegen te doen? De naoorlogse hoeveelheid voedsel, wannen tot zich namen is te groot. Edison leefde op een paar gla- zen melk per dag. Zo bont hoeft nie mand het te maken, maar aanschouw de porties die menigeen naar binnen xverkt! Hongeren dus en ochtend gymnastiek. Helaasde meeste wel- gedanen liggen b\j de ochtendgym nastiek nog tussen hun lakens en voor de anderen is zij te vermoeiend. Wat dan? Berusten en weemoedig treuren om verloren slankheid. Er zijn erger din gen in de werelddan een buikje. Tweehonderdnegentig nakomelingen De 95-jarige boer John Osbor ne, is uitgeroepen tot de „leven de vader van het grootste aan tal levende nakomelingen in de Verenigde Staten". Hij heeft 290 nakomelingen, nl. 12 kinderen, 76 kleinkinderen, 163 achter kleinkinderen en 39 achter-ach terkleinkinderen. Het nationale vaderdagcomité heeft hem gisteren op zijn ver jaardag 100 dollar gegeven. Het geschenk was bedoeld om grote re gezinnen „een verdwij nend verschijnsel in het Ameri kaanse leven" aan te moedi- .11i turn niet gereed kunnen zijn. In de eerste plaats heeft de oprich ting van de bedrijfsverenigingen aan het bedrijfsleven meer tijd ge kost dan aanvankelijk mocht worden venvacht; thans is nog slechts van 19 van de 26 op te richten bedrijfsvereni gingen een verzoek om erkenning in gekomen. Een tweede oorzaak vormt de om standigheid, dat nog geen voldoende inzicht bestaat in zake de premiën, die voor de wachtgeldfondsen en voor het algemeen werkloosheidsfonds moeten worden bijgedragen. Thans valt nog niet met zekerheid te zeggen, wanneer de werkloosheids wet in werking zal kunnen treden. Het streven is er op gericht deze invoering zo spoedig als dit mogelijk is te be werkstelligen. Export van bloemkool naar Engeland gestaakt. In verband met het optreden van de coloradokever heeft Nederland, tengevolge van een met Engeland ge troffen afspraak, de export van Ne derlandse bloemkool tot nader order gestaakt. De export van bloemkool naar En geland had in de laatste tijd een zeer geringe omvang, zodat het algehele exportbeeld van bloemkool door deze maatregel vrijwel geen wijzigingen zal ondergaan. Toen tydens de oorlog een bankgebouw in Chancery Lane te Londen door bommen werd verwoest, bleek, dat de safes onder de grond nog in tact waren. Een zilverhandelaar, wiens zaak eveneens door bommen werd verwoest, zag in de ondergrondse safes een nieuw winkelpand. Hy vestigde er zich, en andere zilver- handelaren volgden zyn voorbeeld. De zaken onder de grond gingen zo goed, dat de handelaren ook na de oorlog hun zaken daar voortzetten. Thans is het zelfs zo, dat de ondergrondse zilvermarkt al» speciale at tractie van Londen wordt genoemd. Vooral de Amerikanen voelen zich tot het prachtige oude Engelse zil ver aangetrokken, en menig antiek stuk verhuist naar de andere zijde van de Oceaan. Tegenover dit ver lies «taat de winst aan dollars, wat in deze tyd ook zeer belangryk is. Links op de foto: de ruïnes waar de zaken van de zilverhandelaren zyn gevestigd. Rechts: twee adspirant- koopsters bekyken de uitgestalde waren. Luisterrijke viering van het vijfde eeuwfeest van de Kalverstraat. (Van onze speciale verslaggever). AMSTERDAM, Mei. Wanneer er in de wereld twee beroemde stra ten zyn, dan is de Kalverstraat in Amsterdam er ongetwyfeld één van en laten we zeggen de Forty-Second Street in New York de andere. Het is dan ook niet voor niets, dat het 500-jarig bestaan van de Kalverstraat met een eclatant feest zal worden gevierd en wel van 14 Juni tot 13 Juli a.s. Eigeniyk klinkt dat woord feest een weinig banaal, want feestneuzen, hoedjes en toeters zullen er niet aan te pas komen. Neen, de organisa toren van deze vyf eeuwen Kaiverstraat-herdenking hebben Nederlandse kunstenaars aan het werk gezet, teneinde plannen te ontwerpen, die in overeenstemming zyn met de waardigheid van de Kalverstraat. Het is de bekende regisseur Kees van Iersel aan wie deze opdracht in handen is gegeven. West-Berlijn ziet geen nut in laatste oproep. (Van onze correspondent) BERLIJN, Mei Het besluit der Westelijke geallieerden nogmaals op de Sowjet Unie een beroep te doen om het Duitslandvraagstuk in onderlinge verstandhouding tot oplossing te brengen, wordt hier algemeen uitgelegd als een geste, waaraan niet veel politieke betekenis mag worden toegekend. Men herinnert er hier in dit verband aan, dat het initiatief om het vastge lopen gesprek tussen Oost en West weer op gang te brengen, reeds her haalde malen van de zyde der Westeiyke geallieerden is uitgegaan zonder dat ooit enig positief resultaat werd bereikt. De Sowjet Unie aanvaardde de aan haar gerichte uitnodiging uitsluitend om obstructie te voeren en te trachten zonder enige tegenprestatie van de Westeiyke wereld concessies af te dwingen. De teleurstellende uitwerking, die ieder gesprek met de Sowjets tot nu toe heeft gehad, vindt naar de mening van toonaangevende Duitse politici haar verklaring in het onbestrijdbare feit, dat de Westelijke geallieerden de dragende idee der Sowjet Russische buitenlandse politiek niet kunnen be grijpen. Zij zien over het hoofd, dat het Kremlin rotsvast gelooft in een automatische ineenstorting van het Westerse kapitalisme en op deze over tuiging haar gehele politiek opbouwt. De Sowjets wachten er zich daarom wel voor situaties in het leven te roe pen, die onmiddellijk oorlogsgevaai inhouden. Zij beperken er zich toe de wereld in een verlammende spanning te houden, onrust te zaaien, het her stel der Westelijke wereld te onder mijnen en het nemen van dringende beslissingen, nodig om dit herstel te bereiken, te vertragen. In dit licht moet men de gehele speldeprikkenpo- Iitiek der Sowjets zien ten opzichte van Berlijn, het belemmeren van het verkeer met West-Duitsland, en hun op gezette tijden wereldkundig ge maakte voorstellen om het Duitse vraagstuk aan de conferentie-tafel te regelen. Men heeft in het Westen gemeend, dat het op de achtergrond schuiven der Sowjet-generaals, het terugdrin- f en van het militaire element om het oor diplomaten te vervangen, gemak kelijker de weg tot een betere ver standhouding zou effenen. Dit is een dwaling geweest met verstrekkende gevolgen, omdat juist de Sowjet-Rus- sische diplomaten en niet de overgro te meerderheid der Russische gene raals het radicale element ztJn, die 'n verstandhouding met het Westen on mogelijk maken. De betrekkingen tus sen de Westelijke geallieerden en de Sowjets zijn nooit slechter geweest dan juist nu, dat een diplomaat, Sem- jonov, voor de Russische Duitsland- politiek verantwoordelijk is. Daarom wordt de hernieuwde oproep der Wes- teiyke geallieerden aan de Sowjet- Unie om zich gezamenlijk aan de con ferentie-tafel te scharen, hier alge meen van zeer problematische waar de geacht. En in deze overtuiging is men nog eens opnieuw verstrekt door het eerste commentaar, dat Karls- horst, het Sowjet Russische hoofd kwartier, op reeds genoemde oproep bij monde van zijn offieieuze spreek buis, Nikolai Orlow, verstrekt heeft. In een breedsprakerig commentaar, dat uitmunt door heftigheid en onver zoenlijkheid van toon, verklaart Or low nl., dat een nieuwe conferentie wel tot succes zou kunnen leiden, op voorwaarde dat de Westelijke gealli eerden afzien van hun agressieve po litiek in Duitsland. Duidelijk geeft hij verder te verstaan, dat „democrati sche, vredelievende Duitse staat", die op een dergelijke conferentie gesticht zou moeten worden, uitsluitend kan zijn opgebouwd naar de maatstaven, die reeds in Oost-Duitsland worden toegepast. Dit wil in de practijk zeg gen, dat het Kremlin op een mogelijke komende conferentie uitsluitend zal pogen West-Duitsland binnen de com munistische invloedssfeer te trekken. Het is daarom begrijpelijk, dat men in Berlijn de laatste oproep aan de Sow jet Unie weinig werkelijke waarde toekent. Men is zelfs van mening, dat deze beter achterwege had kunnen blijven. In Amsterdam is het de Dam. Op deze historische plaats zal een stad in de 17e eeuwse trant verrijzen, die .Damstadt" is gedoopt. Aan deze stad zal niets ontbreken. Er komen stadswallen, een raadhuis, waar men ook kan trouwen, een poortgebouw met torens, een taveerne, kortom in deze lilliputstad, die toch niet voor lil liputters wordt gebouwd, zal 't gou den tijdperk in volle glorie herleven. Een maandlang zal een burge meester met zijn poorters in deze stad de scepter zwaaien. Tot zijn onder danen zullen wereldvermaarde hand- werkkunstenaars behoren, die daar ten aanschouwe van het publiek hun vak zullen uitoefenen. In dit stad je zal men aldus kunnen zien hoe het leven in de zeventiende eeuw zich afspeelde. Pottenbakkers, kant- klossers, glasblazers, edelsmeden, klompenmakers, wevers en anderen zullen hun oude bedrijf uitoefenen. SPELEN Maar een volk leeft niet alleen om te werken. Het wenst ook brood en spelen en wat het laatste betreft, zal het ook in Damstadt niet aan folklore en kleurrijke openluchtspelen ontbre ken. Zo zal Maria de Medici, die in 1638 een bezoek aan Amsterdam bracht, herleven en Damstadt met haar tegenwoordigheid vereren. Een ander spel is overgelaten aan de fan tasie, waarbij men zich afvraagt: Wat zou Jan Klaassen doen, indien hij zich eens ging bemoeien met het dagelijks leven van Amsterdam Kees Brusse zal Jan Klaassen vertol ken, terwijl Hetty Blok als Katrijn aan zijn zyde zal staan. Damstadt heeft dit met de moderne tijd gemeen, dat er elke Vrijdagavond een nieuw programma zal komen, terwijl er dagelijks zes voorstellingen worden gegeven, namelijk twee des morgens, twee 's middags en twee des avonds. NAATJE HERLEEFT. Het overbekende beeld van Naatje van de Dam zal geplaatst op een hoog voetstuk haar plaats op het Damplein herkrijgen en door middel van de geluidstechniek de bevolking kunnen toespreken. Maar ook zal zjj in levende "lijve door Amsterdam trek ken. De burgerij zal haar kunnen toe juichen, wanneer zij, gezeten op een wagen, die wordt voortgetrokken door acht brouwerljpaarden, de stad zal doorkruisen. Vanzelfsprekend wordt de Kalver straat zelf in een feestgewaad gesto ken en wel een historisch kleed, waar in men vijf perioden, gelegen tussen de jaren 1450 en 1950, zal kunnen ontdekken. Met dit al zyn we nog lang niet aan het eind van het programma, dat voor deze herdenking is samenge steld, maar het geeft een beeld van de stijlvolle wijze, waarop men zich de viering heeft gedacht. Wie nu het Damplein passeert, ziet dat de eerste voorbereidselen reeds zyn getroffen. Temidden van stella ges en half gebouwde oud-Hollandse huisjes staat nog steeds de man, die zijn dagelijks brood verdient met het maken van kryt-landschappen en de poppenkast speelt nog lustig door. Zij zullen echter noodgedwongen een maand op vacantie moeten gaan. Een vacantie echter, die hun geen nadeel zal berokkenen, want een schadeloosstelling is hen in het voor uitzicht gesteld. Zo is iedereen gelukkig en men wil ook niet anders dan dat gedurende de feestmaand iedereen in Damstadt gelukkig za.1 zijn, bovenal het Kan kerfonds, dat, wanneer alles voor de wind gaat waaraan overigens nie mand twijfelt er wel bij zal varen. (Nadruk verboden). De overstromingen in Canada en Irak. De oversromingen in Canada, waar door de Zuidelyke helft van de pro vincie Manitoba met inbegrip van een groot gedeelte van de stad Winnipeg onder water is gezet, minderen thans. Het laat zich aanzien, dat de dyken het verder zullen houden en het water zal zakken. Alleen al in het gebied van Winnipeg zyn 10.500 huizen over stroomd. Ook uit Irak komen berichten over watersnood. Daar de Tigris, die tengevolge van de winterregens sterk gezwollen is, het alarmpeil heeft bereikt en Bagdad bedreigt, hebben de autoriteiten de dijken ten Zuiden van de Iraakse hoofdstad doen doorsteken, waardoor duizenden ha. zijn blank gelopen. Alle gevaar voor Bagdad schijnt thans geweken. Zwitsers vliegtuig verongelukt. Het „Proctor'-vliegtuig, dat sinds Woensdag in de Zwitserse Alpen ver mist werd, is thans gevonden. Het is geheel vernield. Alle vier inzittenden drie passagiers en de piloot zijn om het leven gekomen. Het wrak lag op ongeveer 2000 meter hoogte, op 4 km. afstand van het spoorwegstation van Gletsch, bij de ingang van de Fur ka-tunnel. 4 84. En zo naderde Jimmy de laatste der elf Frie se steden. Het goede Leeuwarden verkeerde in 'n staat van de hoogste opwinding. Weliswaar had men via de radio vernomen dat de kans gering was dat een Fries de Elfstedentocht zou winnen, hetgeen een bittere pil was om door te slikken, maar deze zelfde pil werd verguld door de weten schap dat het evenmin een Hollander was, maar... zoals uitdrukkelijk werd vermeld een Congonees, een of ander bruin heerschap, die men om politie ke redenen hartelijk diende te bejegenen. De tijd van koloniale onderdrukking is voorbij, zo rede neerde men en op dat punt mogen wij geen onder scheid meer maken. In de buurt van de eindstreep rekte men de halzen om te zien of de winnaar al in zicht was Het Wereldgebeuren Matiging bij Labour De kopstukken van de Labour- partij hebben zich in de afgelopen dagen op een besloten conferentie be raden over de koers, die de Britse socialistische beweging in de komende jaren zal gaan varen. Er was alle re den voor deze belangrijke bijeen komst, waaraan alle leden van het ka binet, de hoofdbestuursleden van het kabinet en vertegenwoordigers van de vakbeweging en de coöperaties deel namen. Labour bevindt zich op het ogenblik op een tweesprong. Het elan en de geestdrift, waarmee in 1945 het bewind van de Tories werd overgeno men, is na vijf jaar regeren wat uit geblust. Vlak na de oorlog kwamen Attlee en de zijnen met een klaar en aantrekkelijk program, dat voorzag in sociale verbeteringen, in spreiding van inkomen en bezit en in werkgelegen heid voor allen. Churchill en de zijnen konden daar weinig meer tegenover stellen dan negatieve critiek op het socialisme als maatschappijleer. Van de conservatieve denkbeelden ging geen enkele inspiratie uit in een tijd, dat overal de drang naar vernieu wing en verandering te bespeuren was. De klinkende overwinning van Labour kon daarom geen verrassing zijn. De meerderheid van het Britse kiezerscorps was waarlijk niet plotse ling overtuigd en principieel socialis tisch gaan voelen. Die meerderheid, waartoe ook veel middenstanders be hoorden, wilde wel progressief stem men en een partij aan de regering brengen, die 's lands zaken fris be loofde aan te pakken. Labour heeft in de afgelopen jaren een groot deel van het programma ten uitvoer gebracht. In het bijzonder het stelsel van sociale voorzieningen met zijn uitgebreide nationale ge zondheidszorg is een succes geworden, alle critiek op de bureaucratie en de hoge kosten ten spijt. Door een rigo- reuze belastingpolitiek zijn schrijnen de tegenstellingen tussen rijkdom en armoede belangrijk verminderd; deze gedeeltelijke nivellering van de inko mens mag eveneens als een belang rijke sociale vooruitgang worden be schouwd. De dankbaarheid van de kiezers is echter maar betrekkelijk. Want tegen over de sociale verbeteringen staat de toenemende spanning tussen lonen en prijzen en de politiek van soberheid. Vooral de middenstand is zeer bekoeld door de hoge belastingdruk en de voortdurende economische moeilijkhe den. Moeilijkheden, waaraan Labour overigens geen debet heeft omdat zij voortspruiten uit de moeilijke econo mische situatie, waarin Engeland zich als gevolg van de oorlog bevindt. Intussen ziet Labour zich thans voor de taak gesteld een nieuw program op te stellen, een vervolg van het eerste. Wil de party haar werf kracht op de kiezers behouden, dan moet zij voor de komende vijf jaar met nieuwe plannen en leuzen komen. Maar met welke? Hierover is op de conferentie te Dorking gesproken. Het schijnt, dat de gematigde richting, die op consolida tie en zeer geleidelijke hervormingen aanstuurt, op vrijwel elk gebied in de meerderheid is gebleven. Verdere nationalisatie-ontwerpen en andere maatregelen, die principieel socialistisch genoemd kunnen worden, zijn opgeschort. Labour zal zich in de komende periode concentreren op de alledaagse zaken, die wars van leer stelligheid zijn, op verlaging van de kosten van levensonderhoud, op doel matiger beheer van de genationali seerde bedrijven, over 't algemeen op het wegnemen van de bestaande grieven, die de regering populariteit hebben gekost. De radicale vleugel heeft nooit veel invloed gehad. Dogma's en doctrines stroken weinig met het Britse volks karakter, dat meer waarde hecht aan practijk en traditie. Het wordt niet ge zien als „verraad aan het socialisti sche ideaal", als de omstandigheden dwingen tot matiging en uitstel van diepere hervormingsplannen. De La- bourleiders begrijpen, dat zij niet snel ler kunnen gaan dan het tempo, dat aangegeven wordt door de grote groep die zwenkt tussen Attlee en Churchill en bij verkiezingen de doorslag geeft. Dat de socialistische party in Engeland zich heeft aangepast bij de algemene neiging naar rechts in het Atlantische gebied, zal zeker van invloed zijn op de koers van gelijkgezinde partijen in andere landen. Russen vonden de tractor uH.... De tractor is niet uitgevonden door de Amerikaan Holt, maar door een Russische boer, Fedor Blinof ge naamd, aldus radio Moskou. De eer ste tractor werd door Blinof A*- bouwd „dertig jaar voordat mn ook maar op het idee kwam."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3