VERSPUY «KUYPER NIEUW BANKGEBOUW GEOPEND IN W. ZEEUWSCH-VLAANDEREN GEHEEL ZEELAND DOET MEE AAN „BEZIGE HANDEN" STRIJD TEGEN COLORADOKEVER OP DE ZEEUWSE STRANDEN HOE BERTHA DE HARTOGH IN SINGAPORE TERECHTKWAM Koolzaad in Z.-VIaanderen geheel mislukt FOTO HENNING 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 24 MEI 1950 Van Amsterdamse en Incasso-bank Dinsdag is het fraaie, nieuwe ge. bouw van de Amsterdamse Bank te Oostburg officieel geopend Het gebouw, dat een sieraad is voor Oostburg, staat aan het plein waar de markt wordt aangelegd. Het ontwerp is van ae bekende architect, de heer J Roodenburgh. Het is het grootste en meest moder ne bankgebouw van geheel Zeeuwsch laanderen. Een draaideur geeft toe gang tot een flinke hal, waarin twee fraaie banken zijn geplaatst voor de wachtende bezoekers. Een tiental lo ketten, gescheiden door matglas, geven voor het publiek verbinding met de personeelsruimte, die een oppervlakte heeft van 140 M2. Grote ramen, gelegen op het Zuiden, zorgen er voor dat het licht vrij kan binnenkomen. In de hal bevinden zich een ruime spreekkamer en een kamer voor de directie, waarin een z.g.n. halofoon is aangebracht, een klein vernuftig instrumentje, waardoor de directie haar orders aan het perso neel kan geven. In de hal is verder een electrische klok aangebracht, met de symbolen van landbouw, scheepvaart, verkeer en handel en nijverheid. Via een brede, marmeren trap, daalt men af in de kluisruimte. Een ruime hal, waarin 5 couponkamertjes zijn, een notariskamer, een plek voor de automatische huistelefoon enz. Wanneer de zware kluisdeur is opengedraaid, komt men in de safe ruimte. 6% M. in het vierkant, met daarachter nog een kofferkluis. Ook in deze kluisruimte is alles uit gevoerd in marmer met wanden van wit plastiek. Op de bovenverdieping van dit grote gebouw bevinden zich twee ruime woningen, bestemd voor de beide directeuren. Ook dit laatste is voor de gemeente Oostburg, waar speciaal nog zo'n groot gebrek is aan middenstandswoningen, van zeer groot belang. DE OPENING. Voor de officiële opening bestond grote belangstelling. Onder de aanwe zigen merkten we op B. en W. van Oostburg. de directeur van de Centrale Dienst Bouw- en Woningtoezicht, de heer C. Zuydweg. de hoofddirecteur van de Amsterdamse Bank en Incasso- bank. de heer A. Tieleman, de direc teuren van de bijkantoren in Zeeland, enz. Het gehele gezelschap werd in de onderaardse safe-inrichting toegespro. ken door de directeuren, de heren J. R. v. d. Laan en H. P. C. v. d. Vleuten, de vroegere directeur^ de heer J. Ger ming en de hoofddirecteur, de heer Tieleman. De laatste zei, dat West- Zeeuwsch-Vlaanderen door Amsterdam niet vergeten wordt. Niet zozeer uit idealisme, maar meer uit zakelijk oog punt. Er zijn aldus spr. instanties, die een verkeerd oordeel over West- Zeeuwsch-Vlaanderen hebben. De hoofddirectie van de Amsterdamse Bank kent beter de positie van West-, Zeeuwsch-Vlaanderen, dat volgens spr. een schone toekomst heeft. Dit zwaar getroffen gebied worstelt thans nog, maar het zal ontkomen, aldus de heer Tieleman. Nadat de zware kluisdeur was ge opend knipte de heer Tieleman het lint door, dat de toegang tot de kluis afsloot. In de kluisruimte werd nog het woord gevoerd door de burgemees ter, mr. K, Hoekzema, de architect, de heer J. Roodenburgh en anderen. Ten slotte werd nog een film over de bouw van dit fraaie pand vertoond. rtentie A GOLDEX AS U PUBE VIRGINIA SHAG §5 CENT HET DOMEIN DER VROUW Op uitnodiging van de organisato ren van de tentoonstelling „Het do mein der vrouw", zullen',Donderdag a.s. een dertigtal dames en heren in Bevelandse klederdracht een bezoek aan deze tentoonstelling in het RA.L- gebouw te Amsterdam brengen. Mej. Dominicus uit Wemeldinge zal zich hierbij tooien in de oude Beve landse dracht. Burgemeester ten Kate van Goes en zijn echtgenote, die desgevraagd een en ander hier arrangeerden, zul len eveneens in Bevelands costuum de tocht hieemaken. Het nieuwe gebouw van de Amsterdamse en Incassobank te Oostburg Advertentie ^bl^at uoor tueer zulten tve mét Pink sier en kekken We weten het niet, doch zorg in ieder geval dat U er met de feestdagen fees telijk uitziet. Zeer zeker zal een nieuw overhemd daar veel toe kunnen bijdragen. Zowel in vaste als met losse trubengs-boorden slaagt U zeker bjj St. Jacobsstr. 25, Vlissingen Oudheidkundige vondsten te Aardenburg De Rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek deelt het volgende mede: Bij de onderzoekingen in de St. Baafskerk te Aardenburg zijn, op de scheiding van dwarsschip en zijbeu ken, zware fundamenten van breuk steen te voorschijn gekomen. Zeer waarschijnlijk heeft men hier te doen met de overblijfselen van een oudere kerk. In de Noorderarm van het dwars schip werden verschillende grafkel ders blootgelegd, waarvan de gepleis terde wanden met fresco's versierd zijn. Evenals bij dergelijke éénper soonsgrafkelders te Sluis, is aan het hoofdeinde de voorstelling van de kruisiging aangebracht. Op de korte zijde van het voeteneinde ziet men de gekroonde Moeder Gods met 't even eens gekroonde Christuskind op de arm. Op de zijwanden komen kruisen en wierokende engelenfiguren voor. Het geheel dezer schildergen heeft een 15de eeuws karakter. MHIMHItHMUMItMI Prettige plannen voor Pinksteren U zult er nog meer genoegen van beleven, door uw over hemd, week-end shirt, das of ondergoed bij te kopen. Dan hebt U het te vreden gevoel, modern en goed gekleed te zijn en uw geld zo goed mogelijk te hebben be steed. Lange Delft II, Middelburg. Negentienhonderd inz endingen uit alle delen der pro vincie Commissaris der Koningin zal tentoonstelling openen De tentoonstelling „Bezige Handen", die volgende maand onder auspiciën van de Koninklijke Vereniging „Uit het Volk—Voor het Volk" te Middel burg wordt gehouden, zal iets bijzon ders worden. Niet minder dan 300 men sen. die zich bezig houden met huis- vlijt, hebben het resultaat van hun werk ingezonden, zodat er ruim 000 voorwerpen tentoongesteld worden. De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F.' C. de Casembroot. heeft zich bereid verklaard de expositie te openen. Deze opening is thans vastgesteld op Dinsdagmiddag 20. Juni, 4 uur. Op Zaterdag 24 Juni zal „Bezige Handen" worden gesloten en men mag verwach ten, dat dan zeer velen door de ten- toonstellingszalen zijn gegaan om daar de vele fraaie huisvlijt-producten te bezichtigen. De grote zaal. de bakkerskamer en de groene zaal van het Schuttershof en de zalen van het Kunstmuseum zijn geheel nodig voor de opstelling der voorwerpen. Men kan daarom niet spreken van een „Middelburgse" ten toonstelling, maar wel van een Zeeuw- se, want de inzendingen komen uit al le delen van de provincie: uit Vlissin gen. uit Waterlandkerkje uit Drei- schor, uit Terneuzen. uit Zaamslag, kortom elk deel van het gewest is ver tegenwoordigd. Wanneer men rekent, dat de vorige huis vlgttentoonstel ling, die in Middelburg werd gehouden, in de bovenzaal van de „Vergenoeging" werd opgesteld, dan begrijpt men hoe omvangrijk deze expositie wordt. Het tentoonstellingscomité is thans bezig met passen en meten om alle in zendingen een goede plaats te geven. De typische huisvlijt zal in de grote zaal worden ondergebracht, de dames- handwerken in de groene- en in de bakkerszaal. .terwijl in het Kunstmu seum schilder- en tekenwerk wordt geëxposeerd. Alle inzendingen worden verzekerd, waarmee een totaalbedrag van plm. 40 000 is gemoeid. De inzendingen komen uit alle lagen der bevolking. Er zijn ook collectieve inzendingen, zoals van de Bond van Plattelandsvrouwen en van scholen. De laatste dingen echter niet mee naar de prijzen voor de gewone rubrieken De tentoonstelling is namelijk onder verdeeld in onderscheiden rubrieken, die elk hun eigen jury en eigen prij zen hebben. De Commissaris der Ko ningin en de burgemeester van Mid delburg stelden elk een medaille De- schikbaar, terwijl ook een aantal par ticulieren prijzen hebben toegezegd. Tragisch overlijdèn. Te Hansweert heeft zich Zondag nacht een tragisch geval van overlij den voorgedaan.' K. die in het oude veerhuis woont kwam in beschonken toestand thuis en maakte daar ruzie met enige medebewoners. Hem werd de toegang tot de woning ontzegd. Om toch binnen te komen sloeg - K. bij de buren een riiit in. Hevig bloe dend "aan zijn handen ging hij naar binnen. Mevrouw P. kwam hierop naar voren en werd toen door K. te ruggedrongen. Zjj schrok hevig en kreeg een nartaanval, waaraan zij on- middellijk overleed. Het echtpaar P. had juist enige da gen tevoren het 55-jarig huwelijks feest gevierd. K. bracht de nacht ver- der op het politiebureau door. HOGE KOSTEN. Uiteraard zijn aan een dergelijke tentoonstelling hoge kosten vérbonden en daarom zal er een entreeprijs wor den geheven van 0.60. Bovendien komt er een loterij, waarvan de hoofd prijs uit een fiets bestaat. Énkele muziekcorpsen hebben toege zegd om 's avonds te concerteren in de tuin van hét Schuttershof, zódat ook de ..muzikale huisvlijt" hietr ont breekt. VoöYts zullen ér demonstraties kantklossen, enz. worden gegeven én zijn ér enige attractieve inzendingen (rijdende trein, rupsbaan), mede waar door „Bezige Handen" ongetwijfeld een aantrekkelijke expositie zal worden. GUNNING AAN BEST EDI N G SWER K Door het Beheer der Domeinen is het leggen van dammen en buizen in het voormalige vaarwater en de af voer van het hemelwater in het Zuid- sloe opgedragen aan de uitvoerder A. de Leeuw te Nieuwdorp. Advertentie Voor vlotte aardige foto's FOTO HENNING Markt Middelburg PINKSTERDAGEN GEOPEND. „Roodgloeiend" stond de telefoon Zondag en Maandag op het bureau van le Plantenziektekundige Dienst te Goes, het „hoofdkwartier" van waaruit de afweerstrjjd tegen de coloradokevers in Zeeland wordt ge voerd. Uit vrijwel alle delen van de provincie kwamen meldingen binnen, dat de eerste „landingen" hadden plaatsgevonden. Dinsdag kwamen o.m. nog bericthen uit Westkapelle, uit Noord-Beveland, Tholen en Schouwen. In de omgeving van Burgh waren er duizenden tegelijk aangespoeld. Tot op heden is het aantal veel geringer dan vorig jaar. Wanneer echter bet warme weer en de Zuidelijke wind nog enkele dagen blijven aanhouden, zullen de kéver-voorhoedes zeker nog verdere versterking krijgen. Aanval kwam niet onverwacht Ohverwacht is de invasie dit jaar echter niet gekomen. Bij de Planten ziektekundige Dienst te Wageriingen, waar de windkaarten en temperatu ren regelmatig worden bestudeerd, was men er op voorbereid. In de voor afgaande dagen gingen er al verschil lende telefoontjes naar Goes, om te informeren of de ongewilde gasten er nog niet waren. Direct is men van de zijde van de P. D. begonnen met de bestrijding. Op de stranden wordt gestoven met insectendodende middelen, terwijl daarnaast de medewerking van de schooljeugd bij het verzamelen van de kevers ten zeerste op prijs wordt gesteld. Een vergoeding kan hiervoor echter niet worden gegeven. Over het gehele land zou dit kapitale bedra gen vergen. Daar het hier een alge meen belang geldt, mag een der gelijke hulpverlening door de jeugd toch zeker niet staan of vallen met het al dan niet toekennen van een vergoeding. Bovendien kan men de vraag stellen of de kinderen wan neer het onderwijs dit toelaat een verblijf op het strand niet zullen pre- De koolzaad-aardvlo De verbouwers van koolzaaü in Wes telijk Zeeuwsch-Vlaanderen hebben dit Jaar grote tegenslagen ondervonden. Voornamelijk door het optreden van de koolzaadaardvlo, moest ongeveer 80 pet. van het IngöïbaliHe." kodttaadUitgereden worden. Er is mi nóg sléchts ongeveer 100 h.a. overgebleven.. Ook de Oost Z. Vlaamse boeren hebben met deze plaag tc kampen gehad, doch niet in zo sterke mate als hun collega's In het Westen. Iiicr is ongeveer 25 pet. verloren gegaan. De oorzaak moet voornamelijk worden gezocht in het feit, dat het koolzaad reeds jaren achtereen in Zeeuwsch-Vlaanderen vrij intensief verbouwd is, waardoor de kans op het voorkomen van plagen toeneemt. Ook in andere delen van Zeeland is de koolzaadaardvlo wel opgetreden, doch niet met zulke schadelijke ge volgen als in Z.-Vlaanderen. De vrijgekomen gronden zijn in middels benut voor de verbouw van stambonen' en vooral zomergerst, zo dat het gestareaal buitengewoon is toegenomen. Het zal nu afhangen van de ontwikkeling van de gerstprij- zen of de geleden schade geheel of ten dele kan worden ingehaald. Jongen verwondde vriendje met mes In de Bovenstraat te Terneuzen kre gen twee 14-jarige jongens verschil- van mening. Toen een van de kemp hanen de andere een klap gaf, was dit voor deze het sein zijn zakmes' te trek ken. Hg verwondde daarmee zijn be lager zodanig, dat bijna een slagader werd geraakt. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. Zij was uit logeren gestuurd De ouders wisten al een jaar lang, waar ze was! Nu de 13-jarige Bertha de Hartogh in Sin gapore wacht op de beslissing van de rechtbank of ze naar haar ouders in Ne derland zal moeten terugkeren, houden dagbladen over dc gehele wereld zich druk met het geval bezig. Foto's- van haar en van de baboe Ami nah circuleren in dag- en weekbladen. Intussen heeft'de vader, de heer de Hartogh te Bergen op Zoom uitvoeri ge mededelingen aan een journalist gedaan, die een nieuw licht óp het geval werpen. De hele historie is niet van de laat ste dagen en toen het meisje door een Brits ambtenaar in Malaya werd ontdekt, was dat geenszins een gro te ontdekking, want de heer De Har togh wist al waar zijn dochter ver toefde. ONDERHANDELINGEN. Hg onderhandelde namelgk al een jaar lang met baboe Aminah over de terugkeer van zijn dochter. Het kind is door baboe «Aminah meegenomen uit Tjimahi op Java in Januari 1943. De heer H. bevond zich toen als krijgsgevangene in Soerabaja en zgn vrouw verbleef te Tjimahi, waar haar moeder, die een kennis van Aminah was, er op aandrong één der dochtertjes bg Aminah te la ten logeren. Dat gebeurde ook, maar toen mvr. de Hartogh na enkele dagen het kind wilde terughalen, werd ze door dc Japanners gegrepen en ge ïnterneerd. Haar VUfkjinderérr werden haar nagezonden, maar Bertfta biet. NAAR NEDERLAND. Het herenigde gezin trok in 1946 naar Nederland en in Jan. 1949 kwam de heer de Hartogh er achter, dat het kind in Singapore verbleef. Van die tjjd af dateren zgn pogingen om het kind terug te krijgen. Aminah wilde het aanvankelijk zelf komen brengen als vóór haar de reis naar Nèderland en terug, werd betaald. Ook is er sprake.geweest van een be taling vqqt onderhoudskosten. Ten slotte bemoeide ook het Rode Kruis zich met het geval en deze instelling gaf eveneens bepaalde garanties aan Aminah. Tenslotte echter bleek, dat Ami nah niet bereid was een bindende af spraak te maken. Zg wijzigde telkens haar houding. Het wachten is nu op de rechter lijke uitspraak. fereren boven de schoolbanken. Een straf zal het voor hen toch zeker niet zijn, Voor de aardappelverbouwers zelf, is thans, ook de tijd aangebroken om hun percelen te bespuiten met een D. D.T.-eihulsie, ter voorkoming van eierenafzetting en vreterij. Een ver plichte bespuiting bestaat niet meer, doch thans rust op elke aardappel verbouwer de plicht ervoor te zorgen dat zich in zijn gewas géén colorado kevers, dan wel eieren, larven of pop pen hiervan bevinden. De Planten ziektekundige dienst heeft reeds zijn voorbereidingen getroffen om hierop toezicht te gaan uitoefenen. Bij op zettelijke nalatigheid zal niet ge schroomd worden om tegen de be trokkenen streng op te treden. Benoemingen bij spiegelglas- en fosfaatfabriek in Sas van Gent. Bij de spiegelglas- en de fosfaatfa briek te Sas van Gent is tot technisch onderdirecteur benoemd, ir. R. Vallée. Tot onderdirecteur voor administratie ve en financiële aangelegenheden is de heer L. Janssen benoemd en tot pro curatiehouder de heer T. A. Neeteson. Jeugdige dievegge in Temeuzens badhuis Sinds enkele weken verdwenen uit de zakken, van het personeel van het badhuis te Terneuzen kleine geldbe dragen. Na een onderzoek van de po litie maakte deze proces-verbaal op te gen het 14-jarige meisje T. PIJPERSDAG 1950 TE SCHIEDAM. Dit jaar wordt op Pinkstermaandag de nationale toogdag der Tamboers, en Pijperscorpsen gehouden te Schiedam, georganiseerd doop het cqrps .Jlarmo- •ttië" aldaar. Roeland zal op dit pijpersfestijn ver tegenwoordigd zijn door" de corpsen „Excelsior" uit Goes en „Jonge Kracht" van Biezelinge. Rode Kruis-avond in Vlissingen DOKTER STAY'ERMAF HAALDE HERINNERINGEN OP Ook in Vlissingen wordt deze week actie gevoerd voor het Nederlandse Rode Kruis. Op vele manieren zelfs. Eén van deze manieren was het or ganiseren van een kunstavond kunst met een grote K. èn met een kleine k welke Dinsdagavond een aantal vrienden van het Rode Kruis in de grote zaal van het Concertge bouw samenbracht. Voor dat met 't gedeelte van de gro te K. werd begonnen, sprak de heer A. Staverman een inleidend woord, waarin hij allerlei Vlissingse Rode Kruisherinneringen ophaalde: hoe hij in 1914 met de heren Ockenburg de afdeling oprichtte en hoe deze reeds actief kon zgn bij de verzorging van de tienduizenden Belgische vluchte lingen, welke direct na het uitbreken van de eerste wereldoorlog en latei- na de val van Antwerpen in de Schel- destad aankwamen. Dat was in de dagen, dat jhr. de Casembroot, de va der van de tegenwoordige Commissa ris der Koningin, vertegenwoordiger van het Rode Kruis in Zeeland was. Na 1918 volgde een periode van ge ringe activiteit, maar Vlissingen had toen reeds een transportcolonne, eerst geleid door dokter A. v. Manen, later door dokter Jens Sr. en dokter v. d. Bijl, die gestadig bleef oefenen. En toen in 1940 de oorlogsvlam ook naar Nederland oversloeg, bleek van welk een enorm nut deze jarenlange arbeid was geweest. HET PROGRAMMA Hierna was het woord aan de ar- tisten, die zich voor deze avond ter beschikking hadden gesteld. Het past natuurlijk niet om voor een avond als deze critiek neer te schrijven, maar dat zou ook moeilijk zijn geweest. Het gebodene stond immers op een uit stekend peil. We volstaan dan ook met een korte vermelding. Mevr. He len Boeke zong liederen van Schu mann, Bramhs, Pergolesi en Purcell en had bij een tweede optreden veel succes met enkele negro-spirituals. Hetzelfde kan worden gezegd van de jeugdige pianiste, mej. G. de Jonge, die een sonate van Beethoven en de Abegg-variaties van Schumann speel de. De heer L. Zietse speelde enkele piano-soli van Debussy en Poulenc en de bekende London-fantasy van Cli- ve Richardson, waarna hij de heer A. van Iren bg enkele goede vioolsoli be geleidde (ojn. een Gavotte van Ra- meau en de serenade van Drdla). Na een pauze kwam het lichtere genre aan de beurt: de bekende Bel gische fluitist Jackie Smith, het duo Wgnen in een muzikale cocktail, mej. A. van Druten in enkele aardige songs en ten slotte de waarlijk voor treffelijke Zeeuwse goochelaar en manipulator Jamaco, die vooral met kaart-jongleren ieder verblufte. Een nummer, dat tot het beste op dit ge bied mag worden gerekend. Voor de dames-optredenden waren er bloemen en dokter Staverman had bij de ruiker voor mej. van Druten nog een hartelijk woord voor haar vader, de heer G. van Druten, die de ze avond in enkele dagen wist te or ganiseren. Ook dankte dokter Staver- man, de heren Ots, Witte, Geelhoed, Wagenaar, Corveleyn en Smits en de P.Z.G., die alle belangeloos in do een of andex-e vorm hun medewer king verleenden. Voorbeeld proefbedrijf op Walcheren Het béstuur van dé Stichting voor de Landbouw in Zeeland heeft in zijn Dinsdag te Goes gehouden vergadering de plannen goedgekeurd voor stich ting van een voorbeeldproefbedrijf op Walcheren. Het bedrijf dat bestemd is voor akker- en weidebouw, zal onge veer 25 bunders omvatten en nabij Ho- gelandeonder Grijpskerke komen te liggen. In de loop van dit jaar zal met de bouw worden bëgonntjn. Voorts werd in den brede de ver pachting van de Sloepolder besproken. Aan het ministerie van financiën zal verzócht worden, om bij de definitieve uitgifte van de gronden overleg te ple gen met de georganiseerde landbouw, over de hierbU te stellen normen. In de loop van deze week zullen verdere besprekingen worden gevoerd, om te komen tot een regeling voor de afzet van brouwgerst. Advertentie "EEL VREUGDl ZAL U VAN EEN EIGEN CAMERA HEBBEN. Wij hebben een uitge breide sortering Foto toestellen voor U in voorraad. Vraagt onze geïllustreer de prijscourant aan. Markt Middelburg Telefoon 2633. De mosseJzaadvisserij. - De mosselzaad visserg op de Wadden, zee vertoonde vorige week een trooste loos beeld. Er werd wel mosselzaad aangevoerd, maar het was weer de zelfde grote kwaliteit van de val 1947. Mosselzaad van val 1949, op nieuwe banken werd nog niet gevonden, be halve vorige week in Texelstroom. Aangevoerd werden pl.m. 6250 ton nen. Advertentie OUDE JENEVER Restauratie van de molen te Sas van Gent De oude windmolen te Sas van Gent zal gerestaureerd worden. Vele jaren geledeiij toen de molenaar overging op mechanisch malen, werden de wieken stil gezet. Nu zal er een nieuwe kap op de mo len gebouwd worden en de wieken zullen verbeterd worden. Dan kan de oude molen, wanneer er voldoende wind is, weer gebruikt wor den en zal men dus in Sas van Gent de „dode" wieken tot nieuw leven zien komen. N. V. Zeeuwse Confectie- fabrieken vermeerdert kapitaal met 125.000,- Bij de gisteren gehouden inschrijving van 125 gewone aandelen a f 1000. in de N.V. Zeeuwsche Confectiefabrie ken te Middelburg, ten volle delende in de winst over het boekjaar 1950 en volgende jaren, tot de koers van 110 procent, hebben nagenoeg alle aandeelhouders van hun voorkeurs recht gebruik gemaakt. De inschrijving stond open uitslui tend voor houders van claims van ge wone aandelen, met dien verstande, dat bij inschrijving voor telkens één aandeel 3 dividendbewijzen moesten worden overgelegd. Doel van de emis sie is de liquide positie der vennoot schap nog meer te versterken, ten einde bij een grotere productie en ge stegen grondstoffenprgzen uit eigen middelen aan de kapitaalbehoefte le kunnen voldoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2