Beste Nederlandse motorduivels naar Vrouwenpolder De studentenkring St. Anna ter Muiden Engelse landbouwers bezoeken Zeeland. WEK DE GAL IN UW LEVER OP HOOGTIJDAG TE VLISSINGEN VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS Jong Zeeland moet een vak leren! GESLAAGDE ATHLETIEKDAG IN OOSTBURG STROHOEDEN MOETEN WINKELS OP ZONDAG OPEN ZIJN VOOR TOERISTEN Let op de colorado-kevers. Commissaris der Koningin bezocht „Breede Watering" 'Prettige Pinksterdagen SCHOENEN Strijd om damkampioen schap van Zeeland onbeslist PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 23 MEI 1950 Geheel nieuw circuit uitgezet Tweede Pinksterdag terreinkampioenschappen van „Schelde gouwen" Ondanks een stromende regen kwamen verleden jaar ruim 3000 toe schouwers naar do terreinkampioenschappen van de Zeeuwse Motorclub ..Schcldegouwen" in Vrouwenpolder. Ditmaal verwacht men op tweede Pinksterdag 8 9 duizend mensen als het weer medewerkt en dat is geen wonder, want de beste Nederlandse motorduivels nemen deel. 74J moeten wel, omdat de Zeeuwse kampioenschapsrlt behoort tot de zes terreinritten in Nederland, die meetellen voor het nationale kampioen, schap. Het meest interessant zal natuur lijk de grote stryd worden tussen de senioren op motoren van meer dan 125 cc. Hier starten de nationale kampioen 1949 Benny Rietman uit Doetinchem, J. C. van Heukelom uit Hilversum, Ab Koning uit Oosterwol- de, G. Jonkers uit Valkenswaard en de opkomende sterren Frans Bau- doin, die enkele weken geleden in Norg Rietman klopte en H. M. Luy- brechts uit Valkenswaard, de com plete ploeg internationals, die Neder land thans op de been kan brengen. In de lichte klasse der senioren starten A. Meynen uit Utrecht, de nationale kampioen, M. Vierdag, uit Amersfoort, zijn grote rivaal, A. van Oorschot uit valkenswaard, H. v. d. Kley uit Rotterdam en J. Dykstra uit Drachten. In de klasse der junioren is voor de lichte motoren het aantal inschrij vingen tot op' heden gering, in de klasse der zware motoren echter star ten bekende renners en onder meer drie Zeeuwen, nl. A. P. de Leeuw, uit Middelburg, H. Leer uit Veere en I. W. de Jonge uit Souburg. De inschrij ving is nog niet gesloten en er ia een goede kans dat nog meer sterren in schrijven. Er is echter reeds thans 'n veld van cracks bijeen! NIEUW CIRCUIT Met volledige en hooggewaardeer de medewerking van de Polder Wal cheren is in Vrouwenpolder een ge heel nieuw circuit uitgezet, dat nog grotere eisen aan de ï-yders stelt, dan dat van verleden jaar. Het is gele gen links van de betonnen trap bij de duinovergang en het omvat nog meer hellingen, nog meer zand, het leidt kriskras door de duinen en biedt door een vrij brede rijbaan een unieke kans op uitermate felle strijd. Het voordeel van dit circuit is bo vendien, dat de toeschouwers de rij ders verscheidene malen zien passe ren op de circa 1500 meter lange baan. Een speciale geluidsinstallatie, naar alle waarschijnlijkheid bediend door de bekende motorradioverslag gever Louis van Noordwjjk-, zal het de toeschouwers mogelijk maken de wedstrijd volledig en met deskundi ge voorlichting te volgen. DE VERKEERSREGELING In verband met de verwachte gro te drukte zijn voor deze tweede Pink sterdag speciale voorzieningen ge troffen ten aanzien van de verkeers regeling. Deze ligt vanzelf sprekend weer in de vertrouwde handen van de Advertentie Laat VAN WESTEN U behoeden. GOES. Enige weken geleden hebben wij gemeld, dat een groep studenten van de gemeentelijke Universiteit te Am sterdam belang stelde in het huren van het voormalige gemeentehuis van St. Anna Ter Muiden. Vrijdagavond komt er nu in de raad van Sluis een voorstel van B. en W. ter sprake, om in te gaan op de plannen van de studenten en het ge meentehuis, dat onder toezicht van monumentenzorg zo knap is ge restaureerd, inderdaad aan hen te verhuren. De studentenkring St. Anna Ter Muiden werd dit jaar 20 Februari opgericht. In de statuten van deze kring wordt als het doel vermeld, het inrichten van het gemeentehuis ten behoeve van de verenigingsleden. Le den kunnen zyn zij, die studeren aan een inrichting voor hoger onderwas. De kling is dus niet beperkt tot de Amsterdamse Universiteiten In het gemeentehuis hopen de stu denten gelegenheid te vinden tot het houden van vergaderingen, lezingen en 't scheppen van gelegenheid tot rustige studie in een daartoe geëigen de omgeving. Sterk wordt hier het accent gelegd op het contact met bui tenlandse studentenorganisaties. De raad van Sluis heeft echter uit drukkelijk te kennen gegeven, dat 't raadhuis niet als slaapgelegenheid mag worden gebruikt. Het gebouw leent zich daarvoor niet, ornaat het nodige comfort ontbreekt. Daarom hebben de studenten in St. Anna Ter Muiden met ingang van 1 Juli een huisje gehuurd waarin totaal een 30- tal mensen onderdak kunnen vinden. Het ligt in de bedoeling dit jaar reeds enkele buitenlandse groepen uit te nodigen voor het statuair om schreven internationaal contact. St. Anna Ter Muiden biedt voor hen, zo zeggen zij, verschillende voor delen* zyn geschiedenis en traditie, zijn gunstige ligging ten opzichte van de Universiteit van Brugge, en het van nature mooie achterland. In de maand Augustus komen er enige dis puutgezelschappen van vrouwelijke sludentencorpora. Voor Sluis is deze beslissing van grote betekenis, vooral met het oog op het zich herstellende toerisme. De studentenkring St. Anna Ter Muiden opent in deze richting hoopvolle perspectieven. Rijkspolitie en een verkeerscommis- sie, bestaande uit jhr. mr. D. van Doorn, dir. der Stoomtram Walche ren, dc heer A. W. Leveling, organi sator der terreinritten en secr. van Scheldegouwen en opperwachtmees ter de Bruyn der Rijkspolitie hebben tevoren alle problemen onder ogen gezien. Bepaald is, dat alle gemotoriseerd verkeer via Veere naar Vrouwenpol der zal vloeien, behalve de bussen, die via NoordwegGapinge zullen worden geleid. Er is een groot par keerterrein ingericht, terwijl voor ge nodigden een afzonderlijk gereser veerd parkeerterrein gereed wordt gemaakt. Van des morgens elf uur zal van af Plein 1940 te Middelburg een pendel dienst naar Vrouwenpolder worden onderhouden om bezoekers naar het circuit te vervoeren. Bij de vertrek plaats van deze bussen zijn ook reeds entreebiljetten verkrijgbaar, zodat bus-passagiers in Vrouwenpolder niet in de rij behoeven te staan. De belangstelling voor de ritten is allerwege reeds zeer groot: bij goed weer mag op druk bezoek ook van buiten Zeeland worden gerekend. De organisatie maakt een voortref felijke indruk, zoals men trouwens van Scheldegouwen niet anders mag verwachten. Naar wij vernemer, zal Woensdag a.s. een groep van 14 vooraanstaan de Engelse landbouwers van wie twee vergezeld zijn van hun echtgenote, uit de omgeving van Somerset, een be zoek aan Zeeland brengen. Het gezelschap dat reeds geruime tijd in ons land verblijft, zal in Zee land worden rondgeleid door de Rjjks- landbouwvoorlichtingsdienst te Krui- ningen. Na een bezoek aan het kweckbe- drijf „Pedigree" van de fa. van dei- Have te Rilland Bath, zullen de oesterputten te Yerseke worden be zichtigd. Er wordt geluncht in Goes. Het gezelschap zal des middags een rondrit over Walcheren maken, waarbij o.m. de herverkavelings werkzaamheden en de herstelde dij ken in ogenschouw genomen zullen worden. De nacht wordt te Middel burg doorgebracht, vanwaar de En gelse gasten Donderdagmorgen naar Bergen op Zoom vertrekken. V «alt 's morgens „kiplekker'* oit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in w Ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet. het bederft. II raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter Leverpilletjes. Chr. School te Oosterlarid Te Oosterland zal met ingang van 1 September door de Geref. Gemeente en de Oud Geref. Kerk een Chr. school worden gesticht. Op dc voor dracht voor functie van hoofdonderwij zer staan de heren P. van Dijk, onder wijzer te Rotterdam en A. Don, onder, wijzer te Ridderkerk. De Walcherse badplaatsen In het artikel over de Walchei-se badplaatsen, dat wij in ons blad van Maandag publiceerden, werd een op somming gegeven van de uitbreiding der hotelruimte in Domburg. Daarbij is verzuimd mede te delen, dat in April jl. het hotel „Domburger Hof" werd geopend. Als Zeeland x||n opgroeiende jeugd aan arbeid wil helpen, dan zal dat voor een belangrijk deel in industriële bedrijven moeten zijn. De werkgele genheid in de landbouw is begrensd, en zy vertoont eerder een neiging tot inkrimping dan lot uitbreiding. Wil de jeugd van Zeeland een kans hebben In nyverheidsbedryven, dan zal ze daarvoor de vereiste opleiding moeten ontvangen en voor velen zal die opleiding over de ambachtsschool of nUvcrheidsschool moeton lopen. Zaterdag hebben de gemeentelijke dagschool voor de nijverheid en de Scheldeschool te Vlissingen de aan dacht van de ouders en ae leerlingen gevraagd voor de betekenis van net nijverheidsonderwijs. „Als deze proef slaagt, sullen we in do toekomst elk jaar een hoogtijdag hebben, een dag waarop wij eens allen bij elkaar zullen zyn", sprak de directeur der dagschool de heer GWagen voorde, in zijn openingswoord tot de leerlingen, leermeesters en leerkrachten der beide scholen. 1 En de proef is volkomen geslaagd, zowel des morgens met de leerlin gen, als des middags met de ouders. Voor de leerlingen hield de heer Lucas, propagandist van de Hout- vooi-lichtingsdienst, ee ngoed gedocu- J. Heystek leverde beste Zeeuwse prestatie. Begunstigd door het goede weer werden door hef district Zeeland van dc KXAU op dc sintelbaan te Oost burg internationale athletiekwedstry. den gehouden. Voordat de Belgische cn Zeeuwse athleten op de sintels de strijd met elkander aanbonden, stel. den zg zich voor de tribune op, waar na het spelen van dc beide volksliede ren de burgemeester van Oostburg, mr. K. Hoekzema en de districtsvoor zitter, dc heer F. A. Kolijn, het woord voerden. Bü de loopnummers waren het vooral de Belgen, die de erepalmen verwlervéh en soms op een bijzonder overtuigende manier, maar bij de technische nummers waren de Zeeu wen do meerdere van hun Zuiderbu ren. Als verwacht won van Rosmalen de 100 meter voor zijn landgenoot Rasschaert en de Zeeuw de Pagter. Ook de Belgische junior Himpe won met ruime voorsprong de 100 meter. Een hoogtepunt vormden wel de 800, 1500 en 3000 meter heren. Op de 800 meter trok Cauwels van Gantoise er de laatste ronde tussen uit en won onbedreigd voor de Vlis- singer van Akkeren. Op de 1500 meter hadden Rooos- saert en de Waart verstek laten gaan zodat de Gantoise lopers weinig stryd ontmoetten. De jeugdige Kowagie uit Gent won hier. Verrassend was de 3000 meter he ren. De bekende Belg de Wachtere trok er meteen tussenuit en wist voor 14 van de 21 deelnemers een ronde te lappen, waarna deze uit de strijd werden genomen. Luid tocgcjuichd door de toc- schouAvers ging h\j door de finish. Met deze schitterende overwinning ver wierf hij tevens de beker voor de beste prestatie van deze middag. Zgn clubgenoot van Rietvelt Averd tweede voor van Leeuwen. DE TECHNISCHE NUMMERS Hoogspringen heren won A. de Pauw van Gantoise en polstok hoog springen zjjn clubgenoot Hebbellnck voor Lenglus en Parent. Nel Karelse won bij de dames zo wel de 100 meter als het verspringen, doch bleef beneden haar kunnen. Hoogspringen dames werd door D. Witte van Achilles gewonnen. J, Heystek won het kogelstoten het speerwerpen en tevens de prys voor de beste Zeeuwse prestatie. M. Grootjan» Avlerp do discus ver der dan zgu landgenoten Hevstek en Parent. De Belgen kwamen hier me ters te kort. Bij de 200 meter Avaren he. Aveer de Belgen, die de toon aan gaven. In zgn serie liep Walraven nog aa'c! in dezelfde tyd als dc Belg van Rosmalen. a\innaar van dc ande re serie. Maar in de finale moest hy zelfs nog ln de „comlng-man" Gillis sen zijn meerdere erkennen. District Zeeland beAvecs met deze uitermate goed geslaagde athletiek- dag. dat Avanneer de geAA'enste mede- Averking uit het Westen des lands er niet is, met onz.e Zuiderburen een prima programma afgCAverkt kan worden. DE UITSLAGEN. 100 meter dames junioren Finale. 1. L. Verhulst, De Zeeuwen 13,9 sec.; 2. L. Minderhoud, De Zeeuwen 13,9 sec. 100 meter dames finale: 1. N. Karelse, Hellas, 13,6 sec.; 2. C. Poppe, Achilles, 14,1 sec. 100 meter heren C-klasse finale: 1. C. d. v. Berge, EMM, 12,7 sec.; 2. R. G. Jolivet, Gazelle, 12,8 sec. 100 meter heren AB-klasse: M. v. Rosmalen, O.B., 11,6 sec.; 2. G. de Pagter, De Zeeuwen, 11,9 sec. Verspringen dames: 1. N. Karelse, Hellas, 4.80 meter; 2. M. de wijze, De Zeeuwen, 4,69 meter. Verspringen heren: 1. G. de Pagter, De Zeeuwen, 5,90 m.; 2. J. Hebbelinck, Gantok, 5,88 m. Hoogspringen dames: 1. D. Witte, Achilles, 1,37 meter; 2. B. Ludikhuize, EMM, 1,32 meter. Discuswerpen heren: 1. Grootjans, Olympia, 36,32 meter; 2. J. Heijsteck, EMM, 32,72 meter. Finale 100 meter heren AB-klasse: 1. M. v. Rosmalen, O.B.. 11.4 sec.; 2. A. Rasschaert, Gantoine, 11,8 sec.; 3. G. de Pagter, Dc Zeeuwen, 11,9 sec.; 4. J. W. Becks, EMM, 12 sec- Finale 100 meter junioren: 1. A. Himpe, I.B., 11,9 sec.; 2. J, Gil lissen, De Zeeuwen' 12,2 sec.; 3. K. Walraven, Hellas, 12,3 sec.; 4. J. G. v. Damme, EMM, 13,1 sec. Kogelstoten heren: 1. Heijsteck, EMM, 12.03 meter; 2. F. Puls, Gantoise, 10,90 meter. 800 meter heren: 1. B. Cauwels, Gantoise, 2,9,6; 2. H. v. Akkeren, Olympia, 2.10,8. 1500 meter heren: 1. A. Lowagie, Gantoise, 4,22,6; 2. C. v. Renterghem, Gantalse, 4,35. Hoogspringen heren: 3. A. de Pauw, Gantoise, 1.63 meter; 2. D. de Pauw, Gantoise, 1.63 meter. 200 meter heren: 1. v. Rosmalen. O.B., 24,3 sec.; 2. A- Himpe, O.B., 24,8 sec. 3000 meter heren: 1. C. de Wachtere, Gantoise, 9.20,1; 2. J. v. Rietvelt, Gantoise, 9.58,6. Speerwerpen: 1. J. Heijsteck, EMM. 41,72 m.; 2 H. Wolthers, EMM, 41.39 m.» Polstokhooesnrineen 1. E. Hebbelinck. Gantoise, 3.05 m.; 2. Lenglus, Gantoise, 3 meter; 3. J. Parent, Achilles, 3 meter. menteerde voordracht over de ver vaardiging en toepassing van triplex, toegelicht met een zeer overzichte lijke film. Een vertegenwoordiger der Dem- ka-fabx-ieken te Utrecht besloot de morgen met een film over Staaibe- reiding. welke oen duidelijk beeld gaf van dit procédé. OUDERMIDDAG De hierop aansluitende oudermid dag had ten doel de band tussen huis en school te verstevigen en de ouders enig inzicht te geven in problemen van school en fabriek. Voor een goed bezette zaal sprak de heer G. Wagenvooi'de over „Jeugd en opvoeding". Hij wees op de sterk veranderde omstandigheden waaron der de na-oorlogse jeugd opgroeide. Als man van ervaiing gaf hij raad en wenken aan de ouders, er vooral op wijzend dat tevredenheid, beschei denheid, opofferingsgezindheid, werklust cn toewijding meer moesten worden aangekweekt, door conse quent handelen der opvoeders. HET VORMERSVAK De heer J. R. Rem hield daarna een lezing over de leerschool in de giete- rg der K. M. de Schelde. Verschillen de propaganda-methoden hebben het vormersvak reeds meer bekendheid gegeven. De animo is geleidelik aan het toenemen. De geheel vernieuwde vakopleiding waarborgt een grote mate van vakmanschap. De toekomst voor de voimers noemde hij roos kleurig. Een Demka-film gaf ook van dit vak een duidelgk beeld. Vervolgens gaf de heer P. Lauwen in een bondige speech zijn visie op de betekenis van de Wis- en Natuur kunde voor de hedendaagse maat schappij. Hy wees op het belang van deze A'akken voor de jeugd. Als laatste bracht de heer de Muynck op humoristische en vaak gevoelvolle wijze enige schet sen uit het leerschoolleven, waarbij zijn paedagogische kwaliteiten wel sterk naar voren tx-aden. De directeur der school sprak een slotwoox-d. Gedurende de pauze waren de ouders in de gelegenheid verschillen de werkstukken en tekeningen van de leerlingen te bezichtigen. INVERSCHILLEN DE KLEUREN EN MODELLEN! Voorraad beperkt 23 Vlissingse winkeliers vragen vergunning voor het badseizoen De micldcnstandsvcrenlging „Gemeenschappelijk Belang" te Vlisetagen, heeft een onderzoek ingesteld naar de mening van haar leden over de winkelsluiting op Zondag tydens het badseizoen. Er waren namelijk stem men opgegaan om ten gerieve van toeristen, die Vlissingen bezoeken, een aantal Avinkels geopend te houden. Te Middelburg zgn thans reeds een reeks Avinkels geopend op Zondag, en het gevolg daarvan is geweest, dat bepaalde toeristen hun schreden liever naar Middelburg richten dan naar Vlissingen. Het bestuur van Gemeenschappelijk Belang zond 146 enquêteformulieren uit, waarvan er 59 werden terugont vangen. 46 leden spraken zich uit voor openstelling van bepaalde winkels ge durende enkele uren op Zondag. Het bleek, dat 23 leden een vergunning wensten om hun winkel bijvoorbeeld van des Zondagsmiddags circa twaalf tot 4 u. geopend te houden. Velen wa ren er pertinent op tegen, dat de win kels gedurende de kerktijden geopend zouden zijn. Men achtte de tijd van 12 KERKNIEUWS. VLOOTPREDIKANT TEN KATE NAAR PARIJS. D» vlootpredikant ds. Ch. M. ten Kate, thans verbonden aan het Marine-oplei dingskamp te Hilversum, voorheen Ned. Herv. predikant te Koudekerke, zal bin nenkort naar Parijs vertrekken in ver band met een zijnerzijds aanvaard be roep van d« Ned. Hervormde gemeente in de Franse hoofdstad. Zij zijn reeds in ons land gesignaleerd. Het Aveer van de laatste dagen met luchtstromingen uit Zuidelgkc rich, ting is uitermate gunstig geweest voor het ontstaan van coloradokevervluch- ten. Er zgn o.a. berichten binnen ge- k omen, dat op de Rijn, aan het strand van Bergen op Zoom en op enkele plaatsen aan het Noordzeestrand ke. vers zijn aangetroffen. De Piantenziektekundige Dienst ves tigt daarom dc aandacht der grondge bruikers er op. om de bij hen in ge bruik zijnde terreinen, gelegen aan de grote rivieren of andere binnenwate ren. grondig te inspecteren op aange spoelde kevers. De Aveersomstandigheden hebben eveneens in sterke mate tot ei-afzet ting geleid, vooral in het Zuiden, Oos ten en midden van ons land. waar zeer grote aantallen kevers boven de grond verschenen. De Plantenziektenkundige Dienst dringt cr daarom met klem op aan direct de nodige bestrijdingsmaat regelen te nemen. Een krachtige bestrijding in het be gin van het seizoen is van het grootste belang. Binnenkort zullen de contro leurs hun werkzaamheden aanvangen. Dan zal direct tegen nalatigen worden opgetreden. De invasie van de coloradokever in Zeeland is weer begonnen. Maandag morgen Averd de schooljeugd van Zou- telande gemobiliseerd, omdat de ke. vers bij duizenden kwamen aandryven uit zee. Ook bij Hoedekenskerke en Borssele werden de kevers gesignaleerd, even als op het strand te Vlissingen. Er zyn kevers, die de overtocht over de Schel, de met succes volbrachten, want een wandelaar trof een levend exemplaar aan op het voetpad langs de Hogeweg te Vlissingen. Elders in Nederland is de kever eveneens gesignaleerd, o.a. te Bergen op Zoom, in enkele plaatsen aan de Rijn en op enkele Noordzeestranden. tot 4 uur voldoende, omdat binnen die tijdsruimte ook de topdrukte van het toeristenverkeer valt. Het bleek, dat voor de volgende soorten van winkels een vergunning voor geopend zijn op Zondag zou wor den aangevraagd: 8 souvenr-zaken, 3 fotozaken, 3 textielzaken, 3 levens middelen- en lekkernijenwinkels, 8 tabakszaken. Men stelt zich op het standpunt, dat de openstelling uitsluitend ten gerieve van het toeristenverkeer plaats vindt en dat het gewone Vlissingse publiek niet op Zondag behoeft te kopen. Van de leden der vereniging Ge meenschappelijk Belang verklaarden zich dertien tegen het openstellen van winkels op Zondag. Het bestuur heeft in de resultaten van de enquête aanleiding gevonden om zich tot B. en W. van Vlissingen te wenden met het verzoek aan de winkeliers, diq, tijdens het badseizoen enkele uren hun zaken willen openen op Zondag, daartoe vergunning te ge ven. Advertentie Advertentie Iduna-banden verkrijgbaar o.a. bij Rijwielhandel „WIBRA", Nieuwe Haven 3, t.o. Stadsschuur, Middelburg. Waterschapsproblemen In Zeeland De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casern- broot, heeft kort geleden medegedeeld, dat hg naast dc voorgeschreven bczoe. ken aan de Zeeuwse gemeenten ook een bezoek aan enkele Avaterschappen Avilde brengen. Nu zyn er 300 water schappen ln Zeeland en het Is dus dul- delijlc, dat alleen de grootsten bezocht kunnen Avordèn. Als eerste waterschap in Zeeland was Maandag aan de beurt de Breede Watering bewesten Yerseke, De dijkgraaf, de heer P. J. J. Dek ker, met het voltallig bestuur cn de hoofdambtenaren, ontvingen do Com missaris des middags to half een in het Polderhuis te Goes, De Commissa ris, die vergezeld was van mr. J. M. Pilaar, liet zich door de dijkgraaf uit voerig inlichten over de toestand waar in het waterschap zich bevindt. Het onderhoud der zeeweringen, afvoerka nalen, wegen cn ontwateringskwesties enz. werden besproken. Naar voren kwam de noodzaak om voor de watei*schappon, die hun water lozen via de Breede Watering, hogere bijdragen vast te stellen, nu de onkos ten gestegen zijn. Medegedeeld werd, dat op aangeval len punten van de zeewering de oude betonglooiingen van 1910, 1911 en 1912 vervangen zullen worden door basalt glooiingen en elders door betonblok ken glooiingen. Bij het wegenprobleem deelde de Commissaris mede, dat o.a. de weg- vakken 's Gravenpolder—Rijksweg, konx Nisse kom 's Heer Abtskerke op het tertiair wegenplan geplaatst zullen worden. De dijkgraaf besprak dc noodzaak om in de toekomst het gemaal Katten- dijke te vervangen door een nieuw gemaal van groter capaciteit op een andere plaats. Nadat de lunch was gebruikt, heeft het gezelschap een inspectietocht ge maakt langs dgken, wegen, afwate ringswerken en sluizen en in het bij zonder het herstel van de oorlogsscha de bekeken. Na afloop werd de thee gebruikt ten huize van de familie Dekker te Wemel- dinge, waarby de heer de Casembroot zyn bijzondere tevredenheid uitsprak over het onderhoud van dijken cn Ave- gen. met Drie spelers eindigden gelijk De uitslagen van de met grote spanning tegemoet geziene laatste ronde van het tournooi om het per- sooniyk damkampioenschap van Zee land zijn: J. BlomW. Boogaard 11; W. LenteJ. L. Strooband 11; M. F. de JongeJoh. de Smet 11; E. A. Schuiten!aW. Heijdra 0—2; Fr. BrandenburgR. Rykse 20. De nederlaag van Rijkse tegen Brandenburg Avas een sensationele A'errassing. De eindstand luidt nu als volgt: 1, 2 en 3 W. Boogaard, Middelburg; Fr.' Brandenburg, Burgh en J. L. Strooband Jr., Middelburg, ieder 13 punten; 4 en 5 M. F. de Jonge, Mid delburg en R. Rykse, Yerseke, elk 12 p.; 6 W. L. S. Heijdra, Aagteker- ke, 11 punten; 7 en 8 W. Lente, Mid delburg en J. Sinke, Goes, elk 10 punten; 9 J. Blom, Yerseke, 8 pun ten; 10 en 11 Joh. de Smet, IJzendij- ke cn E. A. Schuitema, Goes, elk 4 punten. De no's 1 t.m. 5 hebben zich het recht verworven volgend jaar weer in de finale uit te komen. De no's 1 t.m. 3 zullen een her kamp moeten spelen om de uiteinde lijke winnaar aan te wyzen. Deze zal dan nog een titelmatch tegen de hui dige kampioen Anderson moeten spe len. Canadese dag Bond van Plattelandsvrouwen. Zoals bekend zal de afdeling Zeeland van de Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 15 Juni a.s. een Canadese dag organiseren. Des ochtends om kwart voor elf wordt geopend met de clamatie en koorzang, „Hallo, hier Ca nada". Des middags om half één gsan de dames op „Canadese wijze" eten. Er wordt nl. een open buffet ingericht, waaraan men zichzelf moet bedienen, terwyl dc verschilende gerechten naar Canadees recept worden bereid. Des middags zal dr. J. J. Stam uit Roterdam vertellen over zijn reis naar Canada, terwijl mevrouw C. Kooijman —Krijger het leven van de vrouw in Canada zal schetsen. Verder komt men iets te weten over de oorspronkelijke bewoners van dit land, Avaarna tot slot het spel „De Maismeisies" zal worden opgevoerd- De bond heeft hiertoe de medewerking weten te verkrijgen van dc directeur van do Tekenacademie uit Rotterdam, die de toneelaankleding cn de cos tumes zal verzorgen, zodat een en an der Iets bijzonders belooft te worden. De aandacht wordt er nog op geves tigd, dat in de kosten ook de maaltijd is inbegrepen. De Koningin Juliana" uit de vaart Maandagmiddag moest de ferry boot „Koningin Juliana" wegens een defect vermoedelyk uit de vaart schroeven tgdeiyk uit de vaart worden genomen. De veerdienst Breskens—-Vlissingen werd daarop overgenomen door de „Prins Bern- hardr, die aanvankeiyk enige ver traging had, maar de achterstand 'vry snel kon inlopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2