PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Australische regering roept gezant uit Djakarta terug Nederlands smaldeel naar de Golf van Biscaye 0£ BILT Trygvie Lie heeft een vredesprogramma opgesteld Wat was de oorzaak van de rampen met de „Franeker" en de „Nijmegen"? Reeds 75 doden te Gelsenkirchen E.T.I. ZAL ONTWIKKELINGSPLAN VOOR ZEELAND UITWERKEN 193e Jaargang - No.120 Directie. F. vaD de Velde en F. t» den Boer Adj. VV. de Pagter, Hoofdred.. G. Balllntljn. Pl.verv.: W. Leertouwei en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: f 3.90 p. kw.; £r. p. p. t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 23 Mei 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez, mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—, iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VUsslngen Walstr 58—60 te) 2355. 4 lijnen <b.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g-g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr 12. tel. 102; Terneuzen: Brouwerijstr. 2; Zlerlkzee: N._Bogardstr_C^160^_teL^26 In verband met Soekarno's verklaring over Nederlands Nieuw-Guinea Nederland verantwoordelijk gesteld voor gebeur tenissen oo Ambon Australië heeft, volgens een mededeling over de Australische radio-om. roep, haar ambassadeur b\j de regering der R.I.S., de heer John Hood, teruggeroepen voor een onmiddellijke raadpleging. De Australische mi. nister van Buitenlandse Zaken, Percy Spender, maakte deze terugroeping bekend in een commentaar, dat lxy gaf op de verklaring van President, Sockarno van jl. Zaterdag, dat het Nederlandse gedeelte van Nieuw-Gui nea bjj Indonesië dient te worden gevoegd. De heer Spender zeidq, dat, de vitale belangen van Australië bij het ge hele eiland Nieuw-Guinea onder be scherming staan van de Federale Australische regering. Officiële Indonesische kringen toonden zich verrast over de snelle Australische reactie op de eis van president Soekarno. Men wees er op, dat de houding van president Soekar no niet nieuw is. Bijna altijd, wanneer hij spreekt, zegt hij de leuze: „Ver geet Nieuw-Guinea niet". „NEDERLAND VERANTWOORDELIJK" De officiële woordvoerder van het Indonesische ministerie van defensie heeft in een te Djakarta uitgegeven verklaring ten aanzien van Ambon medegedeeld, dat „gewapende troe pen onder verantwoordelijkheid van 't Nederl. leger en de Nederlandse re gering een aantal politici gedwongen hebben de republiek Zuid-Molukken uit te roepen. Deze gewapenden zou den voorts arrestaties en moorden hebben gepleegd en een aantal Indo nesiërs, dat Ambon wenste te veria- Achteruitgang voor Zeeland De 14 Mei ingegane dienstregelin gen blijken voor Zeeland allesbehalve een algemene vooruitgang te ztfn en het wil ons voorkomen, dat er naar gestreefd dient te worden, in het na jaar de nadelen van de thans gelden de regeling opgeheven te krijgen. Zeeland is bijvoorbeeld al zijn echte sneltreinen op het Westen van het land kwijt. De Diesel-expres is van 't toneel verdwenen! Alleen op Maan dagmorgen en op Zaterdagmiddag kan men „snel reizen". Voor het ove rige zijn de spoorwegen, wat de ver bindingen met het Westen aangaat, teruggevallen op de oude toestand, die van voor de snel-Diesels. En ver der is Walcheren zijn goede trein van kwart voor acht, acht uur kwijt. Het is nu boemelen om 7.20 of om half negen vertrekken Een tweede nadeel is, dat er in Vlissingen te lang gewacht moet worden op de treinaansluiting van de boten. Dit geeft ongemak en verlengt de reisduur van degenen, die uit West Zeeuwsch Vlaanderen per trein naar het Westen gaan, aanzienlijk. In Oost Zeeuwsch Vlaanderen zijn ook al klachten. De busverbinding 'te Kruiningen heeft slechte aansluiting op de treinen, zodat men om de ti'ein te halen, regelmatig gebruik moet maken van een taxi. Wij wezen er reeds eerder op, dat de eerste boot naar Schouwen en Dui- veland alleen vanuit Goes bereikt kan worden en dat er geen treinen op aan sluiten. Op Schouwen en Duiveland zit men bovendien met het probleem, dat de post voor de nachtpost trein 'n uur vroeger weg moet en de eerste bus uit Anna Jacobapolder geen aan sluiting geeft op de eerste treinen. Een reekp van dingen, die minder goed zijn geworden. Verbeterd is alleen de verbinding met het Oosten en midden des lands. Maar wat slechter werd. moet zo enigszins mogelijk, weer beter worden in de volgende dienstregeling. Er kan nog meer bij Do verhoogde benzinebelasting komt de automobilisten op ruim 5 cent per liter te staan en iedereen zal het er wel over eens zijn, dat deze be lasting een zware slag is voor iedere vervoersonderneming. Zij komt sommige bedrijven op een halfmillioen gulden per jaar. Onbe grijpelijk is het daarom, dat de ben zinemaatschappijen de gelegenheid te baat hebben genomen om de prijs, die 0,28 plus 0,05 du- 0,33 had moe ten worden, uiterlijk 0,34, nog eens met bijna twee cent extra te verho gen. De prys van de benzine is echter niet overal evenveel verhoogd. In het Westen betaalt men minder, dan in het Noorden, Oosten en Zuiden, zodat er in Nederland van een uniforme prijs niet meer gesproken kan wor den. In Zeeland is het 0,35 geworden en bedraagt de prijsverhoging dus 25 procent. De benzinemaatschappijen motive ren deze stijging met een gestegen prijs op de wereldmarkt. Onverklaar baar als men bedenkt, dat nog on langs de prijs verlaagd werd in ver band met een voortschrijdende da ling van de wereldmarktprijs Men schijnt te denken, dat er al tijd nog wel meer uit de autorijders kan worden gehaald. Te laat zal men inzien, dat men de kip met de gouden eieren slacht en dat de verhoogde ben zineprijs verhaald zal worden op het gehele Nederlandse volk. ten, gedwongen hebben aldaar te blij ven". De verantwoordelijkheid van de Nederlanders wordt veroorzaakt door het feit, dat Soumokil met een Ne derlands vliegtuig naar Ambon werd overgebracht en dat de Nederlandse legerleiding niet in staat was de troe pen onder bevel te houden. Boven dien heeft de Nederlandse koloniale regering de anti-nationale gevoelens onder de Ambonnese soldaten steeds aangewakkerd. „De Nederlanders Overhandigd aan de ministers van Buitenlandse Zaken Trygve Lie, secretaris-generaal van de V.N., heeft aan alle ministers van buitenlandse zaken, die hij heeft ont moet, een memorandum overhandigd, waarin in 10 punten een vredespro- gram voor 20 jaar wordt uiteengezet. Dit nieuws werd vannacht in Lake Success bekend gemaakt. hebben in dit land krachten opge wekt, die zij niet konden bedwingen, waaruit lijden voor het Indonesische volk ontstaat", aldus besluit de ver klaring van de woordvoerder van het ministerie van defensie. NOG GEEN BESLISSING INZAKE WESTERLING De plv. gouverneur te Singapore, sir P. A. B. McKerron, heeft de be richten, dat het verzoek van Indone sië tot uitlevering van Westerling was verworpen, tegengesproken. De regering te Singapore, zo zeide hij, bestudeert het verzoek nog. Gewoonlijk welingelichte kringen verwachten binnen de eerstvolgende dagen een beslissing inzake uitleve ring van Westerling naar Indonesië of zijn deportatie naar Nederland. Behandeling door de Raad voor de Luchtvaart Verkeerde zuinigheid op deviezen? Bij de Raad voor de Luchtvaart z'(jn Maandag twee luchtvaartrampen aan de orde gekomen. In de eerste plaats deed de Raad een uitspraak over de bekende ramp met de „Fra neker" van de K.L.M. by Bombay, waarbij o.m. een aantal Amerikaanse journalisten om lief leven kwam, en daarna nam zij het ongeluk met; de „Nijmegen" bij Prest wick in Schot land in behandeling. Wat de ramp met de ..Franeker" betreft, stelde de raad vast, dat de gezagvoerder, de heer van der Vaart, enige beoordelingsfouten heeft ge maakt. Hij had niet mogen proberen te landen op een hem onbekend ter rein, onder weersomstandigheden, die te slecht waren en hij heeft zich bij slecht zicht op te lage hoogte boven een terrein gewaagd, waarvan hij moest weten, dat er zich een voor zijn toestel gevaarlijke heuvel be vond. In belangrijke mate heeft echter ook tot het ongeval bijgedragen de omstandigheid, dat de verkeersleiding van het vliegveld niet heeft geadvi seerd met de landing te wachten tot het weer zou opklaren of uit te wij ken naar een ander terrein. Boven dien heeft de verkeersleiding 'n lan dingsbaan aangewezen, welke de ge zagvoerder dwong zich boven de ge vaarlijke heuvel te wagen. DE RAMP BIJ PRESTWICK In verband met de ramp bij Prest- wick, waarnaar in Engeland reeds 'n onderzoek is ingesteld, hoorde de Raad een aantal getuigen. Een van hen, de deskundige van het KNMI, bevestigde hetgeen reeds bij het En gelse onderzoek is gebleken, nl. dat Prinses Taka is niet bang van de tijger Volgens een Japanse traditie staat elk jaar in het teken van een bepaald dier. Dit jaar is het jaar van de tijger en eeuwen lang hebben de Japanners een in een dergelijk jaar gesloten huwelijk ais ongelukkig be schouwd. De 20-jarige dochter van keizer Hirohito, prinses Ta- ka, die Zaterdag in het huwelijk is getreden, heeft ook met deze traditie gebroken. Haar voor beeld heeft navolging gevonden en het aantal verzoeken om hu welijksvoltrekking in Japan heeft alle records gebroken. Labour-verikiezings- programma gereed Attlee is Maandagavond na een con ferentie van twee dagen met 56 Britse Labourleiders, welke te Dorking in Surrey werd gehouden, naar Londen teruggekeerd met de hoofdlijnen van het program voor de volgende algeme. ne verkiezingen. Op de conferentie werden alle be langrijke politieke geschillen opgelost, zodat Attlee thans in staat is op elk ogenblik na het einde van Juni op kor te termijn verkiezingen uit te schrij ven. een misleidend bericht over de weers omstandigheden door de weertoren van Prestwick werd uitgegeven. De getuige bepleitte verder een soort theoretische vliegopleiding voor metereologen, zoals die vroeger in Nederland heft bestaan. Toen gin gen de weerkundigen met de K.L.M.- machines mee. Deze regeling werd onmogelijk toen bet ministerie van Financiën de benodigde deviezen niet meer beschikbaar stelde- Volgens de heer Lenstra is deze aangelegenheid momenteel wcr aanhangig gemaakt bij liet ministerie van Financiën. Andere getuigen bevestigden de on juistheid van het uitgegeven weerbe richt. In elk geval was men het er over eens. dat gezagvoerder Parmen- tier geheel is afgegaan op het gege ven weerbericht en niet heeft beseft, dat de wind sterker was en het wol kendek inmiddels van vorm was ver anderd. De directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst. de heer J. W. F. Backer, concludeerde, dat in beginsel een fout van de gezagvoeider moge lijk blijft, doch, gezien ook de be kwaamheid van de heer Parmentier, blijft de onzekerheid bestaan, dat zich aan boord van het vliegtuig iets ab normaals heeft voorgedaan. j t /f jp "ij SJ l 1.' t Y m i Op het centrum „Buitenzorg" heeft H.M. Koningm Juliana Zaterdagavond in de kring van hoofdleidsters en commissarissen van het gehele land de padvindstersbelofte afgelegd. Met de linkerhand in die van de presidente van 't 'N.P.G.E. mevrouw van Nispen van Wely, en de rechterhand op de padvindsters-wereldvlag legt H.M. de Koningin de padvindsters belofte af. Parijs gereed voor ontvangst Koninklijk Paar De koninklijke standaard wapperde Maandagmiddag van de hoge vlagge- raast voor het stationsgebouw van Pa rijs' intercontinentale luchthaven Orlv, waar vanmiddag 4 u. koningin Juliana en prins Bernhard met een Convair van de K.L.M. zullen landen voor het driedaagse officiële bezoek aan de Franse hoofdstad. Alom in de stad was men Maandag bezig met het'aanbrengen van de tra ditionele versieringen aan de .officiële gebouwen. Op enkele punten in de stad, waar dé koninklijke stoet halt zal houden, zijn hoge erezuilen opgericht. Aan de bevolking der stad is verzocht de feesttooi door het uithangen der tricolore te verhogen, zodat men er van verzekerd kan zijn. dat Parijs zijn uitbundigste feestkleed zal dragen. In de avonduren zal het feestelijk accent nog worden versterkt door het ontste ken der verlichting van de voornaam ste monumenten der stad. Nederland groet Frankrijk RADIOPROGRAMMA BIJ HET KOÏHNKLWK BEZOEK AAN PARIJS. Ter gelegenheid van het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bern hard aan Parijs, zal de Franse om roep vandaag van 20 uur tot midder nacht, dus vier uur lang, een Neder lands programma uitzenden. Dit programma werd door Radio Neder land Wereldomroep voorbereid. Het draagt de titel „La Hollande salue la France". Prins Bernhard dankt namens de N.I.W.I.N. In verband met het beëindigen van de werkzaamheden van de N.I.W.I.N. voorzover het de inzameling van gel den bij het publiek betreft, zal de eerste voorzitter van de N.I.W.I.N, Prins Bernhard, zich met een dank woord tot het Nederlandse volk wen den. Deze redevoering wordt van avond in het Strijdkrachtenprogram- ma via Hilversum II om 18.30 uur uitgezonden. Russische schepen uit het Kanaal vertrokken De Russische treilers, wier komst in het Kanaal in Engeland grote verras- sing heeft gewekt, hebben Maandag middag het anker gelicht en het En. gelse vissersdorp Portieven weer ver. laten. Zjj stoomden weg in de richting van de Golf van Biscaye. Zuster van koning Faroek naar Cairo Prinses Faika van Egypte, de tweede zuster van koning Faroek die met een man van niet koninklijken bloede zou trouwen, zegt dat zij aan het bevel van haar broer gevolg zal geven en naar Cairo zal terugkeren, de juiste ver trekdatum wilde zij niet meedelen, maar het zou „spoedig" zijn. Er zijn echter geen aanwijzingen dat de an dere zuster, prinses Fathia. die met de Koplische Christen Riad Ghali is ge trouwd, van plan is aan het bevel ge hoor te geven. Beschuldigingen van Grotewohl Het aantal doden by de mijnramp te Gelsenkirchen is inmiddels gestegen tot 75. Er zijn 58 doden bovengronds gebracht en 13 gewonden in het zie kenhuis overleden. Er bevinden zich thans nog 29 mijnwerkers in het zie kenhuis. Van één hunner is de toe. stand ernstig. De Oostduitse eerste minister, Otto Grotewohl, heeft de Westerse gealli eerden verantwoordelijk gesteld voor de ramp te Gelsenkirchen. De leider van de Westduitse commu nistische parlementsfractie, Heinz Renner, verklaarde in een telegram aan de raad van arbeidersvertegen woordigers te Gelsenkirchen, dat de ramp in hoofdzaak te wijten is aan het internationaal statuut voor de Ruhr. Berta de Hartogh mag nog niet naar Nederland Het Gerechtshof te Singapore heeft beslist, dat Berta de Hartogh, die de ze week met de „Surriento" naar Nederland zou vertrekken, Singapore niet zal verlaten voor haar zaak in hoger beroep zal zijn behandeld. Aardbeving in Peru eist 100 doden Volgens een door het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken ont vangen bericht, zijn meer dan 100 per sonen om het leven gekomen en 200 personen gewond tengevolge van de aardbeving, die de Peruviaanse stad Cuzco Zondagavond geteisterd heeft. Tsjechoslowakije en Hongarije verlieten Unescovergadering Tsjecho.Slowakije en Hongarije heb ben de jaarlijkse vergadering van de Unesco, de opvoedkundige, weten, schappelijke en culturele organisatie der Verenigde Naties, verlaten, omdat zijn niet aan één tafel wilden zitten met afgevaardigden van het nationalisti sche China, ..die niemand en niets vertegenwoordigen". Er worden gefingeerde zeeslagen geleverd A/b Karei Doorman. (Van een speciale A.N.P.-verslaggcver) Het Nederlandse smaldeel, dat deelneemt aan de vlootmanoeuvres van de YVest- Europese Unie zet thans koers naar de baai van Dunarnenez. Hr Ms vlieg- leampschip Karei Doorman, Hr Ms kruiser „Jacob van Hermskerck", Hr. Ms. fregatschip Jolian Maurits van Nassau, Hr. Ms. torpedobootjager Mar- uix en Hr Ms onderzeeboten Zwaardvis, Dolfijn en O 27 maken deel uit van het contingent zwaarbewapende schepen, dat in de Golf van Biscaye gefin geerde zeeslagen zal gaan leveren, die zullen bestaan uit oefeningen met de modernste wapenen, welke in geval van een zee-oorlog gebruikt kunnen worden. Het Nederlandse smaldeel zal zijn I de Implacable bevindt zich als toe krachten moeten meten met het En gelse 23000 ton metende vliegkamp schip „Implacable" dat 60 vliegtui gen en een bemanning van 2200 kop pen aan boord' heeft. Aan boord van Er komt een uitgebreid onderzoek Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten aan het Economisch. Technologisch Instituut voor Zeeland opdracht te geven tot het uitwerken van een economisch ontwikkelingsplan voor deze provincie, waarin naast de industriële ook agrarische en andere belangen betrokken zullen wor. den. Dit ontwikkelingsplan zal de gehele provincie in al haar geledingen dienen te bestrijken. Verheugend besluit van Ged. Staten Zoals bekend is er in de Provinciale Staten op aangedrongen, dat Ged. Staten 't totstandkomen van 'n derge lijk ontwikkelingsplan zouden bevor deren. Reeds in October 1947 werd in Noord-Brabant een aantal adviezen uitgebracht voor een zogenaamd Wel vaartsplan voor de provincie Noord- Brabant en sindsdien is er herhaalde lijk gewezen ook in ons blad op het grote nut voor Zeeland van een dergelijk plan. BREED ONDERZOEK Enige maanden geleden heeft het E.T.I. hierover een prae-advies aan het Provinciaal Bestuur verstrekt en dit is blijkbaar door Gedeputeerde Staten als uitgangspunt genomen voor hun besluit. Het spreekt vanzelf, dat wil de tenuitvoerlegging van deze opdracht een bevredigend resultaat opleveren een uitgebreid onderzoek op velerlei gebied moet worden inge steld, waarmede ongetwijfeld gerui me tijd zal zijn gemoeid. Een dex-gelijk plan is echter van het grootste belang voor Zeeland. Het zal immers mede de toekomst van dit ge west kunnen bepalen. Er zijn in onze provincie vele belangen, die bij dit ontwikkelingsplan zijn betrokken. Zo is er bijvoorbeeld de veelbesproken industrialisatie en daarbij inbegrepen de aanleg van industxieterreinen en de bouw van.industrie-flats, de steun aan kleine industrieën, enz. In sommige provinciën bestaat een provinciaal fi nancieringsfonds, waaruit hulp wordt verleend aan bepaalde bedrijfstakken. Bij al deze zaken zal dus nu het E.T.I. in het kader van het ontwikkelings plan voor Zeeland advies kunnen verstrekken. COÖRDINATIE Het plan kan coördinerend werken omdat op velerlei gebied door tal van instanties een grote activiteit wordt ontwikkeld. Wij denken bijvoorbeeld aan het werk van de Stichting voor de Landbouw, gemeentebesturen en provint^ale diensten, die allen er voor ijveren elk op eigen terrein de vele problemen van deze tijd zo goed mogelijk op te lossen. In een welvaartsplan kan men deze krachten samenbundelen en daar. door verspilling' van activiteit tegen gaan. Het E.T.I. zal nu ook ontwa teringsproblemen, verkeerszaken, sa menvoeging van gemeenten, vissers- belangen, vreemdelingenverkeer, re- creatie, industrialisatie, inpolderin gen, enz., in groter verlxand kunnen zien en daardoor inderdaad de ont wikkeling der provincie kunnen sti muleren. Ongetwijfeld zal het besluit van Ge deputeerde Staten vérstrekkende ge volgen blijken te hebben, omdat ook de Regering x-ekening kan houden met de resultaten van de onderzoekin gen voor dit welvaartsplan. HULP VAN VELEN Het is duidelijk, dat waar dit onderzoek op velerlei gebied zal moe ten worden ingesteld de hulp van velen, die niet rechtstreeks bij het E.T.I. zijn betrokken, bezwaarlijk kan worden gemist. Wij noemden hierbo ven reeds het werk van diverse in stanties. Het zal er nu ook op aanko men, dat men thans weet samen te werken met het Economisch Techno logisch Instituut. Wij twijfelen er niet aan, of deze medewerking zal wor den verleend. De resultaten van het onderzoek zullen wel niet onmiddel lijk hun invloed naar buiten doen gel den, en zelfs zal men voorzichtig moeten zijn met het hanteren van de conclusies van eexx zo jonge instel ling als. het E.T.I. voor Zeeland. Maar het rapport kan nuttig zijn en daarom moet het er komen. Kermisgast viel van „steile wand"-trap Zaterdagavond ontstond op de Gro ningse Meikermxs een twist tussen de 37-jarige grondwerker N. en een der motorrijders van een „Steile Wand". De motorrijder verwijderde N. krachtdadig uit de tent, waardoor deze van een zeven meter hoge trap viel en bewusteloos op straat bleef liggen. Het publiek was daarover zo verontwaardigd, dat de inrichting tot middernacht moest worden gesloten. Onderzocht wordt, of N. van de trap geduwd of geschopt werd. Zwitserse vrouwen moeten hamsteren De Zwitserse president, Max Petit- pierre, heeft op een conferentie van de radicale partij verklaard, dat de Zwit serse huisvrouwen voort moeten gaan levensmiddelen in te slaan, omdat „de kansen op vrede in de afgelopen maan den niet zijn toegenomen". schouwer admiraal sir Philip Vian, de commandant der Engelse vloot. Voorts zal het slag leveren inet het vlaggeschip van de Engelse vice-ad- miraal W. R. Slayter, de 8000 ton metende zware kruiser „Superb", die met 1000 koppen is bemand. Vice-admiraal Slayter is de com mandant van het Britse smaldeel. On der zijn bevel staan nog de Engelse kruiser „Cleopatra" (6000 ton), de ondei'zeebootjagers „Battleax" en „Crossbow", die respectievelijk in 1948 en 1949 gebouwd wei-den en uitge rust zijn met de modernste wapenen, de torpedobootjagers „Agincourt" en „Jutland" en de twee onderzeeboten „Trespasser"' en „Aurochs". Deze twee laatste schepen zijn onder meer uitgerust met een snuiverinstallatic. De Franse marine neemt met twee schepen aan de vlootnxanoevres deel. namelijk met de kruiser „George Leyghes" die 7600 ton meet en 764 man aan boord heeft, en de kleine kruiser ,.Le Fantasque" 2500 ton me tend en bemand met 220 koppen. Zo als reeds gemeld staan deze manoeu- vi-es onder bevel van de Nederlandse vice-admii-aal J. J. L. Willinge. Aan de oefeningen die het vorige jaar on der de naar „Verity" gehouden wer den, namen meer dan 3 00 oox-logbo- denis deel. Dit jaar is dit aantal aan- mex-kelijk kleiner. Slechts 13 zwaar- bewapende oorlogsschepen en 5 on derzeeboten ontmoeten elkaar thans in de Franse wateren. Een groot aan tal vliegtuigen, zowel van de beide vliegkampschepen, als van de onder scheiden vliegvelden, gelegen langs de Franse, Nederlandse en Engelse kust zullen de vijandelijke schepen uit de lucht „bestoken". West-Europese vakverenigingsleiders zijn te Dusseldorp bijeengekomen voor een twee-daagse conferentie, waarop zij het plan Schuman zullen bespreken. VOORSPELh MINDER WIND. Geldig tot Dinsdagavond. Matige, tijdelijk zwakke naar Zui delijke richtingen krimpende wind. Half tot zwaar bewolkt met enkele verspreide buien. Op de meeste plaat sen iels hogere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1