Limhurgia neemt resoluut de kop MEDICOS l DE ZEEUWEN VERLIEST EN TERNEUZEN WINT DE RONDE VAN KAPELLE '4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 22 MEI 1850 Baronie en Chevremont nemen fraaie positie In Wie gedacht mocht hebben dat de rol van onze Zuidelijke kampioenen een ondergeschikte zou ivorden, is wel bedrogen uitgekomen. Met nog slechts vier wedstrijden voor de boeg hebben zowel Limburg-ia als Mau- rit» een positie in de kopgroep veroverd en de kans dat de Brunssummers uiteindelijk met de erepalm schoot zullen gaan, is zeker niet denkbeeldig. In de verschillende promotieafdelingen is de strijd in het eindstadium gekomen en 't ziet*er wel naar uit dat slechts in het Westen nog enige strijd tussen de oud-eerste klassers en de oprukkende kampioenen zal moeten worden gestreden, doch dat in Oost, (waar het pleit reeds beslecht is) en in Noord en de beide Zuidelijke districhten een tweede klasse kam pioen de plaats in het voetbaleldorado zal gaan innemen. LANDSKAMPIOENSCHAP LimhurgiaHeerenveen T0; Ajax Maurits 12; Ensched. Boys Blauw Wit 22. Een ongewoon grote nederlaag- le den Abc 'en zijn mannen in Bruns- sum, waar Limburgia flink uit haar slof schoot en zich aan het hoofd van de ranglijst kon stellen, mede dank zij het gelijke spel dat de En sched. Boys tegen Blauw Wit be vochten, waardoor deze Amsterdam mers een kostbaar punt moesten prijs geven. Het was trouwens voor Amsterdam geen beste dag, want Ajax. het machtige Ajax, zag zich op eigen grond nog wel door de andere Zuidelijke kampioen Maurits de weg naar de ereplaats versperd en de hoop om nog een rol van betekenis te spelen is nu wel verkeken vooi de rood witte hoofdstedelingen. die zowaar onder aan de lijst zyn beland. PROMOTIE 1STE KLASSE WEST 2. NeptunusEmma 01. Het minieme kansje, dat Emma nog had, werd behouden door een magere overwinning op de Rotter dammers, die nu nog even zullen moeten afwachten wat de Dordtena- ren in hun laatste wedstrijd tegen UVS klaar spelen. In het gunstigste geval kan het voor Emma op een beslissingswedstrijd uitdraaien. NOORD. ZwartemeerFriesland 1. Friesland is nu definitief naar de tweede klas verwezen en dat zal nie mand verwonderen na het ui term af slechte seizoen van deze Fric hoofdstedelingen Zwartemeer het een fraaie kans om de eerste kia, binnen te wandelen en een gelijk spel tegen LSC zou reeds voldoende zijn. ZUID I. De ValkBaronie 23. De Bredanaars hebben heel wat moeite gehad met de Valken, maar de punten gingen toch mee naar Luis en de Baronie-positie is nu wel erg fraai al kan Kerkrade zich nog via een beslissingswedstrijd handhaven. Daartoe dienen ze echter eerst de laatste ontmoeting tegen de Baronie mensen in volle winst om te zetten. ZUID II.. StandaardJuliana 11. Standaard's rol is uitgespeeld, maar bij het scheiden van ae markt zetten ze toch Juliana nog de voet dwars en het gelijke spel is koren op de molen van Chevremont, wier positie het beste doet verwachten. Bondselftallen verloren van Engelse clubs. In Nijmegen werd Zondag een Ne derlands Bondselftal met niet minder dan 10—1 geklopt door de Engelse eerste-klasser Leeds United De Ne derlandse doelman Koers (Hengelo» en de spil Müring waren dc enige goede spelers in het bondselftal. In Venlo speelde een bondseltfal tegen de Middlesex Wanderers. Het verloor met 20. Bondselftal tegen Middlesex Wanderers. Het bondselftal, dat Zaterdag 27 Mei te Utrecht in wedstrijd zal spelen te gen de Middlesex Wanderers, is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels». Achter: Potharst (Ajax) en van der Sluis (BW). Midden: Van der Hoeven (Ajax), Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax». Voor: Roozenburg (Sneek). Rijvers (Nac». Michels (Ajax), Len stra (Heerenveen) en Hof ma (Heeren veen). Deze ontmoeting is als oewfiwed- strijd bedoeld vóór de toer naar Scan dinavië. De standenlijsten landskampioenschap Limburgia 6 4 1 1 22—11 9 Maurits 8 4 1 3 16—17 9 Blauw Wit 6 3 2 1 18—12 8 Ensched, Boys 7 2 1 4 9—14 5 iHeerenveen 7 2 1 4 15—25 5 Ajax 6 2 0 4 12—13 4 WEST I Zeeburgia 2 2 0 0 5—2 4 DWV 2 1 0 1 4—4 2 OSV 2 0 0 2 0—3 0 WEST n Neptunus 4 2 1 1 4—4 5 Emma 3 1 1 1 3—3 3 UVS 3 0 2 1 3—7 2 OOST Vitesse 6 4 1 1 12—7 9 Quick 6 3 2 1 12—7 8 Tubantia 6 2 1 3 13—11 5 Rheden 6 0 2 4 7—19 2 NOORD Zwartemeer 2 2 1 0 10—2 5 LSC 3 0 3 0 1—1 3 Friesland 4 0 2 2 3—11 2 ZUID I Chevremont 2 2 0 0 5—2 4 Juliana 3 1 1 1 4—4 3 Standaard 3 0 1 2 2—5 1 zuid n Baronie 3 3 0 0 10—3 6 Kerkx-ade 3 2 0 1 10—5 4 De Valk 4 0 0 4 5—17 0 PROMOTIE DERDE klas MOC 4 3 0 1 9—5 6 Terneuzen 4 3 0 1 9—6 6 De Zeeuwen 4 2 0 2 10—7 4 Hero 4 0 0 4 4—14 0 PROMOTIE vierde klas Biervliet 2 2 0 0 5—2 4 Hoofdplaat 3 1 0 2 8—10 2 Hontenisse 3 1 0 2 8—9 2 PROMOTIE afd. zeeland Cortgene 1 1 0 0 5—1 2 PSK 1 1 0 0 2—0 2 Sehoondijke 2 0 0 2 1—7 0 RES. 2de KLASSE E Dosko 2 18 13 3 2 47—14 29 Middelburg 2 18 11 3 4 41—28 25 Zeeuwen 2 -18 10 3 5 43—36 23 Vlissingen 2 18 8 6 4 48—34 22 Axel 2 17 6 4 7 40—36 16 Breskens 2 17 5 4 8 27—37 14 Zierikzee 2 18 3 8 7'22—35 14 Goes 2 18 4 5 9 31—55 13 Terneuzen 2 18 4 4 10 24—36 12 RCS 2 18 3 4 11 32—40 10 De kampioenswedstrijden. Ajax is blijkbaar met zijn veie inter- nationals een tikje voetbalmoe. Zon dag verloren de Amsterdammers in een stroef gespeelde wedstrijd met 2—1 van Maurits. Het Ajaxtempo lag lager dan dat van de Zuiderlingen en daaraan was de nederlaag te wijten. Het merkwaardige was, dat alle drie de doelpunten uit kopballen ontston den.. Voor de rust scooi*de van 't Hoof, de midvoor van Maurits, met een kop bal. Zeven en twintig minuten na do rust maakte Ajax door spil van 't Hart gelijk: onmiddellijk daarna kopte van 't Hoof opnieuw in het net en daar bleef het verder bij. Heerenveen kreeg van Limburgia in Heerlen maar liefst met 7—0 klop. Met rust was het 20 voor Limburgia. Abc Lenstra speelde linkshalf en was ~c.r goed, maar ongevaarlijk en de •~»*e Heerenveensterren Jonkman en uma werden goed bewaakt. Na de rust beging de Heerenveenkeeper Vool- stra de nodige blunders en het werd 70 voor de Limburgers. Blauw Wit verspeelde in Enschede een punt aan de Boys. De Boys waren de gehele wedstrijd iets'in de meerder heid en hadden de overwinning wel verdiend. Reeds in de eerste minuut echter veranderde de Boysaanvoerdor Klave een bal van richting en het was 01. Albers maakte keurig gelijk, maar na de rust gaf een der Boys achterspe lers een dot van een kans aan de Blauw Wit middenvoor en het was 1 2. Zes minuten later maakte Selderhuis Sr. echter weer gelijk. Daarna werd niet meer gescoord. Het bestuur van de Portugeese voet balbond heeft bevestigd, dat Portugal niet aan de eindronden van het tournooi om de Jules Rimet-beker in Brazilië zal deelnemen. Sehoondijke door Cortgene verslagen. Een lelijke streep door de Zeeu wen-rekening en een hoopvol voor uitzicht voor Temeuzen. ziedaar het resultaat van de wedstrijden van Zon- dag om het plaatsje in de tweede klas. Na de zege van de vorige week, toen de Bergenaren geen sterke in druk konden achterlaten, hadden we van De Zeeuwen iets meer verwacht. Het is anders uitgekomen doch kans op herstel is nog steeds aanwezig. De Terneuzen-papieren zijn heel wat omhoog gegaan door de overwinning op Hero en met het vooruitzicht van de thuiswedstrijd tegen MOC zal men in Zeeuwsch Vlaanderen onge twijfeld en terecht de toekomst nog niet al te duister inzien. Cort gene stuurde Sehoondijke met de kous op de kop naar huis en het zal nu wel verder uitgevochten worden M.O.C. nam revanche op De Zeeuwen 3—"1 nederlaag voor de Vlissingers. M.O.C. heeft in Bergen op Zoom re vanche genomen op de nederlaag die 't vorige week in Vlissingen tegen de Zeeuwen geleden heeft. Met een. 3 1 nederlaag heeft het de Vlissingers naar huis terug gestuurd. M.O.C. kwam met een volledig elftal in het veld. De Zeeuwen hadden een inval ler n.l. Wielemaker, die de plaats van Harting innam. De Zeeuwen wonnen de toss en kozen zon in de rug en de weinige wind mee. Direct na aftrap zette M.O.C. de voorhoede aan het werk en deze oefende een grote druk uit op het doel van de Zeeuwen. Hoe wel de verdediging goed was, wist Martens na 10 minuten spelen de thuisclub de leiding te geven. Het was een prachtig ver schot, onhoud baar voor doelman Leinse. Maar daarna probeerden de Zeeuwen de achterstand in te halen en gingen tot de aanval over. Na 20 minuten spe len kreeg Bernard zfjn kans en bracht de stand weer gelijk. In het laatste kwartier was het overwicht van de Zeeuwen zeer goed te merken en hun spel was technisch beter en het over geven van de bal zuiverder dan van M.O.C. Kort voor de rust begingen de Zeeuwen een overtreding juist buiten het beruchte gebied. Dè scheidsrechter gaf hiervoor een vrije trap. De Zeeuwen vormden een haag. De vrije trap werd genomen door Martens, doch hij schoot tegen Saman op, de bal kwam terug bij Martens doch deze schoot nu tegen de lat. Di rect na de hervatting van het spel ging de M.O.C. voorhoede op het Zeeuwen-doel af: De midvoor kreeg de bal en schoot hard op doel. Lein se kreeg de bal niet zuiver en dit werd een hoekschop. Deze werd ge nomen door Martens en hij wist de bal met een scherp schot zuiver in het uiterste hoekje van het doel te plaatsen. (21). Het overwicht van M.O.C. werd nu zeer merkbaar. Toen de voorhoede van M.O.C. weer aan het werk gezet werd, kreeg de linies- buiten Van der Wal de bal vry en wist in een snelle run de stand op 31 te brengen. Men ging nu forser spelen en aan beide zyden vielen vele vrije schoppen. Na een schermutse ling moest de M.O.C.-back Bogers 't veld verlaten en werd vervangen door Hopmans, doch dit had niet veel in vloed meer op het spel. Het laatste kwartier waren de Zeeuwen meer in de aanval, maar het gelukte hen niet de achterstand in te lopen. tussen deze Noord Bevelanders en PSK. daar Schoondijke's rol wel is uitgespeeld. PROM. COMP. Se KLAS. HeroTerneuzen 3iMOCDe Zeeuwen 31. Terneuzen heeft dus ten tweede male van de conservenmensen ge wonnen en Hero is nu definitief ge degradeerd. Terneuzen heeft zich door deze zege op gelyke hoogte ge plaatst met MOC. dat na de neder laag van de vorige week tegen de Zeeuwen, thans revanche nam en de •Vlissingers daarmede een lelijke kool stoofde. Nog is niet alles verloren, maar de kleinste misstap zal fatale gevolgen hebben. PROM. COMP. 4e KLAS. HoofdplaatBiervliet afg. PROM. AFD. ZEELAND Cortgene—Sehoondijke 51. Na het terugtrekken van Zonnemai- re, waardoor Cortgene zich 'n *eeds behaalde zege weer zag ontgaan, hebben de Noord Bevelanders toch andermaal een flinke stap in de goe de richting gedaan en met niet min der dan 51 bleef men baas over Sehoondijke dat volgend seizoen zijn heil zal moeten zoeken in de afde ling Zeeland. RES. TWEEDE KLASSE. Zicrikzee 2Middelburg 2 2l. De wedstrijd in deze klasse bracht min of meer een verrassing want Middelburg 2 zag zich door de rood zwarten geslagen. Kleine overwinning van Terneuzen op Hero Geraerds scoort tweemaal. Hero speelde met een invaller en Terneuzen voltallig. In het begin was Terneuzen overwegend in de meer derheid en in 't eeiste half uur wei'd dan ook de grondslag voor de over winning gelegd. Door goed samenspel belaagde de Terneuzen-voorhoede telkens de He- roverdediging, waarbij weldra bleek, dat de Hero-doelman geen goede kijk had op lage ballen. Na 10 minuten scoorde Jansen na 'n geharrewar met een hard en onhoudbaar schot. Direct daarop was het Kiouwers, die de doelman voor de tweede keer passeerde. Het overwicht van Ter neuzen bleef aanhouden en Oppeneer kreeg enige malen de kans om de voorsprong te vergróten, maar hij tx*euzelde telkens iets te lang. Kiou wers had meer succes, als de Hero- doelman een laag houdbaar schot liet glippen, waardoor Terneuzen 'n veilige 30 voorsprong kreeg. Hero ontworstelde zich aan de druk en nog voor de x*ust wist Sidorow met een prachtige kopbal, een voorzet van zijn rechtsbuiten in een doel punt om te zetten. Even later voor kwam de paal een tweede doelpunt voor Hero. Direct na de rust schoot Oppeneer vlak langs het doel, zonder dat de keeper er een hand naar uitstak. Daarna nam Hero het heft in handen en Terneuzen wex*d geheel in de ver dediging gedx-ongen. Hoewel de Hero- ploeg goed samenspel liet zien, was zij met het schieten ongelukkig. Na een kwartier spelen doelpuntte H. Geraerds met een hard schot, uit 'n voorzet van de naar links gezwenkte Sidorow. Deze laatste verliet daax*na het veld en werd vervangen door Van Gurp. Aan de andere kant glipte Ha melink eenmaal langs zijn bewakers, maar zijn schot ging naast. Ondanks het evenwicht van Hero, kwam het doelpunt aan de andere kant. Nadat Oppeneer tegen de lat had gekopt, schoot Jansen de terug springende bal in het net. Het spel werd daarna forser en Hero trok met alle man fen aanval. Tien minuten voor het einde had dit succes. Het was al weer H. Geraerds' onhoudbaar schot. Hero kreeg daarna nog enige kansen om de gelijkmaker te scoren, maar kopballen en scho ten van Geraerds en Van Gurp gin gen juist over en naast. Onder hoog spanning floot scheidsx*echter Broere tenslotte het einde, waardoor Terneu zen wel iets meer kreeg dan haar toe kwam. ZOMER A VOND COMPETITIE. Het programma voor de zomer avondcompetitie op terrein Modder- oord te Middelburg voor deze week als volgt: MaandagE.M.V.V.V.Pingelaars, Lieft. BoysS.V.Z. Dinsdag: V.C.N. M.—VenDem. H.M.C.D.—P.G.Z. Woensdag: SupportersB.S.C., Bak kersOlympia. Dondex*dag: D.V.V.— Focus. Z.C.F.—Boele en v. E. Vrij dag: P.Z.C.Loodswezen, Pingelaars V.S.V. de superieure tamdcream JÉMÊÉisI WEDINOS LABORATORIA AMERSFOORT Krappe overwinning van Engeland B op Luxemburg. Te Luxemburg speelde Engeland B tegen Luxemburg. Na de eerste helft leidde het Luxemburgse eltfal met 1 0. In de tweede helft scoorde Lewis voor Engeland de gelijkmaker en ten slotte wist Lewis nog een goal te pro duceren, waarmede men een magere 2—1 overwinning op het zwakke Luxemburg wist te behalen. De landenv/edstrijd tussen Portugal en Schotland eindigde in een 2—2 ge lijk spel. welke stand reeds met rust was bereikt. Te Boekarest speelde Roemenië te gen Slowakije gelijk11, nadat de rust met blanke stand was ingegaan. MOTORSPOR1 Scheldegouwen organiseert Benelux-motorronde. Door de molorvereniging „De Schel degouwen" uit Vlissingen wordt een Benelux-motorTonde op 1 en 2 Septem ber a.s. georganiseerd. De start zal beginnen op de Grote Markt te Bergen op Zoom. Het par cours is plm. 1400 km. lang en loopt over Amsterdam, Arnhem. Maastricht, Luxemburg en door België naar Mid delburg, waar de finish is. In het ere-comité hebben o.m. zit ting de Commissaris der Koningin in Zeeland en de burgemeesters van Bergen op Zoom en Middelburg. Slappe selectiewedstrijd in Vlissingen. Zondag werd te Vlissingen een selectiewedstrijd gespeeld tussen een elftal van Walcheren en W. Zeeuwsch- Vlaanderen tegen een combinatie van Zuid-Beveland en Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. Het werd een weinig boeiende wedstrijd, waarin de in het rood gestoken WalcherenWest Zeeuwsch-Vlaamse combinatie toch altijd nog iets beter voldeed dan die van Zuid-Beveland en O. Zeeuwsch- Vlaanderen. Deze laatste was na tuurlijk rnstig verzwakt door het ont breken van de Goes-spelers. die in 'n vriendschappelijke wedstrijd van hun club tegen R.F.C. moesten uitkomen. De voorhoede van WalcherenW. Zeeuwsch-Vlaanderen had drie uit stekende spelers in v. d. Schraaf (Vlissingen), de Ruyter (Zeelandia) en Carl (Middelburg), maar de beide andere, midvoor Steyaart van Bres- kens en rechtsbinnen Poucke van Hoofdplaat waren een klasse minder en daardoor kon de voorhoede toch niet goed op dreef komen. Prachtig was daarentegen het spel van H. Fe- nijn (Breskens) op de spilplaats; jam mer dat deze niet meer zo jonge spe ler wat traag wordt. De beste speler van het veld was ongetwijfeld de Vlissingse rechtshalf Lindenbex-g, die een buitengewoon aantrekkelijk spel vertoonde: snel, tactisch en bewege lijk. Aan doelpunten was er overigens deze middag geen gebrek: met de rust stond het reeds 52 voor de WalchersWest-Zeeuwsch-Vlaamse combinatie, die ten slotte met 8—5 won. Door de Hongaarse athleet Imre Ne- meth is het wereldrecord kogelslingeren gebracht op 39.SS meter. Zeeuwse jeugd voetbalde in Middelburg. In Middelburg heeft de Zeeuwse voetbal jeugd Zondag laten zien waar toe ze in staat is. Niet minder dan 24 elftallen traden aan op het jeugd- tournooi van de M.V. en A.V. Mid delburg en de hele dag was het rond de velden een vroljjke drukte, waar toe het prachtige zomerweer overi gens niet weinig bydroeg. Was het voor sommige ouderen misschien iets tè warm, de jeugd trok zich daar niet zo veel van aan en voetbalde, dat het een lust was. Er werd in drie afdelingen ge speeld. nl. groep A voor jongens van 1 15 tot 17 jaar; groep B 12 tot 14 jaar 1 en groep C 10 tot 12 jaar. In de eer ste groep ging Oostburg ten slotte met de eerste pry's strijken, in de groep B Vlissingen. In de derde groen werd door elk elftal maar één wea- stryd gespeeld. De volledige uitslagen lulden: Groep A: RCSDe Zeeuwen 00, (RCS won door strafschoppen); Goes j IVlissingen 00, (Goes won); i Goes IIOostburg 110; Robur Middelburg 01; halve finales: RCS Goes 30; OostburgMiddelburg 00 (Oostb.urg won); verliezersron de: GoesMiddelburg 10; finale R CSOostburg 01. Groep B: VlissingenZeelandia 1 0; Goes—De Zeeuwen 11 (Goes won); ZierikzeeMiddelburg 10; RoburHontenisse 23; halve fina les: VlissingenGoes 10; Zierik zeeHontenisse 0—1; verliezersron de Goes—Zierikzee 11 (Goes won); finale: VlissingenHontenisse 20. Groep C: VlissingenMiddelburg I 30; GoesDe Zeeuwen 01; Oostburg—Zeelandia 11 (Zeelandia won)WalcherenMiddelburg II 2 1. Wouf Wagtmans winnaar Zaterdagmiddag heeft de kampioen van Nëderland, Woutje Wagtmans weer eens duidelijk zyn superioriteit laten zien. Alleen WIm Verhoeven uit Overschle was de renner die het hoge tempo goed party kon geven. Van 't Westeinde, de dappere Zeeuw. Direct na het startschot, dat gelost werd door burgemeester van Suyle- Lom. werd er een zeer hoog tempo ingezet door een groot veld renners, dat hier Zaterdagmiddag aan de stai*t was verschenen. Al spoedig kreeg men enkele uitlopingen te zien, maar het grote peleton wist de weglopers weer spoedig tot de orde te roepen. Ondertussen draaide men de ronden zeer snel. Regelmatig werden er ge middelde snelheden van 37 km. per uur opgenomen. ER TUSSEN UIT. Op de helft van de course vond Wagtmans het blijkbaar het juiste tijdstip om er tussen uit te trekken. Tezamen met Piet Muilwijk uit Rot terdam en J. Kuiten uit Nuenen en Wim Verhoeven demarreerden ze uit het peleton. En ronde na ronde won nen deze vier terrein. HANDBAL. Promotiekansen van Marathon verkeken. Marathon heeft haar eerste en laatste kans op het eex*ste klasser- schap grondig verspeeld. H.E.W. uit Eindhoven, dat in Vlissingen de stryd in de promotie competitie aanbond, won, zij het enigszins geflatteerd, met 93. Daar er tussen de promotiecandi- daten slechts een halve competitie gespeeld wordt en H.E.W. vorige week Longa wist te kloppen, zullen de Eindhovenaars volgend jaar in de eerste klasse uitkomen. Marathon begon de wedstrijd met een goede aanval, welke bekroond werd met een keihard schot van P. Spuy, dat via de deklat weer terug in het veld sprong. Het spel golfde het eerste kwartier op en neer, waar bij belde verdedigingen aan de tand werden gevoeld. Uiteindelijk opende Marathon de score en nog geen tien minuten later maakte Spuy de twee de goal. H.E.W. begon zich echter wat los te spelen en maakte nog voor rust gelijk door een strafschot en een doelpunt van him midvoor. Na de rust kon nog van alles ge beuren, doch H.E.W. gaf nu veel be ter party en na enkele minuten kon keeper Naerebout voor de derde maal de bal uit de touwen halen. Snel ging het bergafwaarts met de Vlissingers en binnen de tien minuten was de stand 53 voor H.E.W. en was Ma rathon een geslagen ploeg. De Vlis singers gingen nu met heel het elf tal naar voren, wat tot gevolg had dat de snelle H.E.W. buitenspelers vrij spel kregen en volop gelegenheid om door te breken. Ze maakten er 92 van, terwijl Meyer enkele secon den voor het einde de stand op 93 bracht. HELLAS VERLOOR VAN P.S.V. Te Goes werd een vriendschappelij ke handbalwedstrijd gespeeld tussen Hellas en P.S.V. uit Eindhoven. De Hellas-dames verloren van P.S.V. II met 31, terwijl de heren van Hellas met 7—3 van een combinatie van P.S. V. I en II verloren. De baten van de ze wedstrijd, ongeveer 100.kwa men ten goede aan de transport-co lonne van 't Nederlandse Rode Kruis. ATHLETIEK Vlissingse Boulevardloop dit jaar weer op Zondag. Naar wij vernemen, hebben B. en W. van Vlissipgen toestemming verleend aan de atlethiekvereniging „Mara thon" om de jaarlijkse Boulevardloop dit jaar weer op Zondag te houden. Men heeft besloten deze Boulevard loop in September te organiseren. In het gi*ote peleton zat niet vee! strydlust. Ondertussen jaagden de uitlopers steeds voort. Zy reden zeer zeker een klasse sterker dan de rest. Toch werd het moordende tempo te zwaar voor Muilwijk en Kuiten, want beide ren ners moesten zich laten afzakken. Na een 40 ronden te hebben gereden werd het grote peleton door Wagt mans en Verhoeven gedubbeld. DAPPERE ZEEUW. De beste Zeeuwse renner van 't Westeinde moest in de 43e ronde van fiets verwisselen. Deze dappere Zeeuw die zich Zatermiddag op uit stekende wyze heeft gehouden in de ze wedstrijd verspeelde nu enkele zeer kostbare minuten. Hij kon het peleton niet meer inhalen en zakte nog iets verder af. Maar toch zette hy moedig door. Ondex-tiissen onder nam de kleine Jan Konings uit Bre da een ernstige uitlooppoging, die bleek te slagen, maar jammer genoeg kreeg deze moedige renner een in zinking terwijl hy nog twee x*ondjes moest rijden. Hy werd door het pele ton ingehaald, waar Wagtmans on dertussen de grote man weer was. F j' het ingaan van de laatste ron de Jat alles bij elkaar en stormde op de finish af. Bij de eindstreep kreeg het publiek nu een zeer mooie strijd te zien, omdat er door de grote groep renners een felle strijd geleverd werd. De jury kreeg hier geen ge makkelijke taak. De uitslag was als volgt: 1 W. Wagtmans, Breda; 2 Wim Verhoeven, Overschie op 1 ronde; 3 A. Donker, Amsterdrra4 H. Brink man; 5 C. Panman*, Tilburg; 6 van Oers te Langeweg; 7 J. Kuiten te Nuenen: 8 Gijnaart té Zelzaete, Bel gië; 9 J. v. d. Smissen te Breda; 10 J. Mangelaars te Koogcrheide. WANDELSPORT Wandeltochten van de V.V.V. Sluis. Evenals vorige jaren werden de wandeltochten van V.V.V. een groot succes. Moei weer, weinig uitvallers, sfeer en gezelligheid in de dorpen waar de tippelaars doortrokken. Zaterdagmiddag bedroeg het par cours 25 km. Hieraan werd door een 60-tal wandelaars deelgenomen en by de aankomst in Sluis waren er slechts 2 uitvallers. De groepspryzen werden uitgereikt aan de groep van de Zeeuwse Rijks politie (le prijs) en aan de buurtver eniging „Het Zand" uit Middelburg. Speciaal werd nog genoemd een groep van 3 Oostburgers, die van Oostburg per bus naar Breskens ver trokken, daarna te voet naar Sluis gingen, toen de 25 km. liepen en na deze tocht wandelend naar Oostburg terugkeerden. Zondag bedroeg het aantal wande laars ruim 120. Vol inoed trok de stoet door Retranchement, onder grote belangstelling van de bevol king; toen naar Knokke en langs de zeeboulevard naar Duinbergen, waar gerust werd. Door Heille ging het over Westkapelle (B.) naar Sluis te rug. Speciaal dient nog vermeld te wor den, dat de 11 jaar oude Lientje Sim pelaar de gehele tocht volkomen fit volbracht. Aan het einde van de dag behaalden de groep uit Retranche ment en de groep Jantje van Sluis beide de eerste prfts en de verkenners uit Sluis de tweede. Er vielen die dag 5 deelnemers uit. Rest ons nog te vermelden, dat elke deelnemer een medaille ontving, die persoonlijk door burgemeester P. F. van Hootegem werd uitgereikt. In de avonduren concerteerde „Apollo" en zodoende kregen de Sluizenaren zelf nog een napretje. Door de Aegirploeg uit Eindhoven is het Nederlands record 3 x 100 m. wis selslag heren gebracht op 3 min. 26.9

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4