HUNTER LEXINGTON Nederland scoorde driemaal! IwmifB Engelands meestervoetbal stierf in schoonheid ENGELSE STEMMEN. VOETBAL OP HEMELVAARTSDAG VRIJDAG 19 MEI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Eindstand, had echter ook 3-3 kunnen zijn Voorhoedeprobleem schijnt opgelost. Toen zeven en dertig: minuten na de aanvang- een formidabele kogel van Rijvers het Engelse net deed trillen, barstten de 50.000 mensen, die het Am sterdamse stadion bevolkten los in een verwonderd, maar oorverdovend ge juich. Zy hadden niet op een Nederlands doelpunt gerekend, er zat In tegen deel een doelpunt van de Engelse voetbalartistcn in de lucht. Ryvers sprong hoog in de lucht toen zyn schot doel trof. De toeschouwers deden het zelfde. Niet gek, die 1-0, zeiden zij in de rust. En zij wisten toen niot, dat na de rust de Oranjevoorhoede, waarvan reeds toegegeven werd, dat zij SCHIE TEN kon, er nog twee goals bij zoti fabriceren, alle twee doelpunten om van te smullen en te danken niet aan geluk, maar aan brillant voetbal. Vijftigduizend mensen gingen gelukkig terug naar alle windstreken. En inderdaadhet Oranjeteam had een boven verwachting goede wedstrijd ge speeld en een vriend en vijand verrassende overwinning behaald, Meer is er niet nodig om 50.000 mensen een gelukkige avond te bezorgen Volgens de Engelse journalisten, die te Amsterdam de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Engeland B. hebben gevolgd, zal de nederlaag be langrijke gevolgen voor het Engelse voetbal hebben. De nederlaag heeft in de eerste plaats de hoop op een succes in het wereldkampioenschap in Bra zilië. verzwakt, vooral indien men in ogenschouw neemt dat na de 50 ne derlaag tegen de Italiaanse B-ploeg een tweede met 3—0 volgde tegen de Hollandse amateurs. Clifford Webb, de verslaggever van de Daily Herald, schrijft, dat de weg naar Rio niet bepaald over rozen gaat. Het Engelse elftal werd door 'n Hollands team verslagen, dat zeker niet brillant heeft gespeeld, maar ons de baas was op het punt van het kie zen der juiste methode en vooral ook in accuratesse. Charles Buchan. de vroegere inter national. verslaggever voor de Lon- dense News Chronicle zegt: Engeland werd geslagen door een ploeg, waar van de spelers als paarden hebben ge werkt. Ik heb drie kansen voor de En gelse voorhoede genoteerd, welke haast niet te missen waren en in onze verdediging zijn lelijke blunders ge maakt. Dat is de geschiedenis van een nieuwe slag, welke ons tanend pres tige op het continent nog meer zal ver zwakken. Nederland won, omdat het voetbal op zijn Engels speelde, maar in een tempo, dat enkele yards sneller was dan dat van de Engelse vertegenwoor digers. aldus Roy Peskett van de Dai ly Mail. De Nederlanders hebben ons gesla gen wat vechtlust en snelheid betreft. Desmonds Hackett, de verslaggever van de Dailey Express, schrijft, dat deze Nederlanders, die op Zondagmid dagen voor hun plezier spelen, zulk 'n snel voetbal demonstreerden, dat het soms leek of Engeland stil stond. De ze amateurs hebben ons een lesje ge geven. De Hollanders hebben de En gelse spelers aangetoond, dat de laat- sten niet goed genoeg waren om het peil van het Engelse spel in dergelij ke wedstrijden op de juiste wijze te vertegenwoordigen. (Na de 4—1 overwinning van het Engelse A-elftal op België, gisteren in Brussel, zullen de Britten wel weer wat optimistischer zijn! Red.!) Toch moet het resultaat ons niet. al te optimistisch stemmen. Er staat een voorhoede in het Oranjeteam, die bewezen heeft, dat zij doelpunten kan maken. Maar: de 3-0 had even goed 3-2 of 3-3 kunnen zijn. Als Kraak, die toch wel een fantastisch goed doel man is dit jaar, een of twee schoten had doorgelaten, zou niemand hem dat kwal|jk hebben genomen. Als de En gelsen schoten, had hij er zijn han den vol aan. Kraak echter was weder om in topvorm! En desondanks: een maal moest v. d. Sluys een bal uit de open doelmond wegkoppen, eenmaal kwam een schot van vier meter af stand precies in z|jn handen en een maal trof een Engelse kopbal precies de deklat van Kraaks doel. Dat had den ook drie doelpunten kunnen zijn. als het geluk niet aan onze zijde was geweest! DE VOORHOEDE Naar de voorhoede ging natuurlijk het leeuwendeel van de belangstelling' uit. Die voorhoede dan was stukken beter dan die wjj in de internationale wedstrijden van het seizoen 1949-'50 aan het werk hebben gezien. Zij schoot dat het een lust was, en drie maal raak! En zij toonde over her sens te beschikken! Dit laatste was eigenlijk het belangrijkste. Deze voor hoede was geplaatst tegenover En gelse profs, die dile kneepjes van het spel kennen. Het verbazingwekkende nu was, dat zij zich wist op te wer ken tot een spelpeil en speltype, dat tegen dat der Britten op kon en de achterhoede drie maal voor een on oplosbaar pi-obleem plaatste. Dit was vooral aan twee spelers te danken, die beide in topvorm waren: de NAC-er Rijvers en de Heerenvener Abe Lenstra. Toen Rijvers voor het eerst sedert zeer lange t|jd in «en in ternationale wedstrijd weer eens een doelpunt maakte, kwam h|j in super- vorm. Men zegt niet te veel, als men constateert, dat h\j de ster van de Oranjeploeg was, actief als geen an der, een meesterlijk voetballer, de voor de Britten in geen enkel opzicht onderdeed, ook niet in spelopvatting en techniek. Zijn doelpunt was een ju weeltje! Maar meer nog boeide zyn onvermoeibare activiteit. Na Ryvers dient onmiddellijk de linkervleugel Hofma-Lenstra te wor den genoemd. Abe Lenstra was eindelijk op de goede plaats een rustig uiter mate bekwaam voetballer, die schit terende staaltjes voetbal liet zien en een derde doelpunt scoorde met ver bluffend gemak uit uiterst lastige positie en met een snelheid, die oor zaak was dat duizenden pas wisten dat er gescoord werd, toen Middleton de bal uit de touwen grabbelde. Hofnia, de debutant, kon de befaam de Arsenal-back Scott volkomen aan. Vaardig en snel combineerde hij met. Lenstra, hield de bal niet langer bij zich dan nodig was, gaf voorzetten die afgemeten waren en goed gericht. Hofma was een verrassing. Hij had in twee van de drie doelpunten een groot aandeel. Tussen Rijvers en de linkervleugel in stond de Ajaxied Mlchels, die het tegen de Tottenhamspil Nieholson op moest nemen. Michels scoorde niet, maar hij speelde beter dan één ande re Oranjemiddenvoor in dit seizoen. Schietkansen kreeg hij practisch niet, maar hij verdeelde, hét spel goed en gaf blijk van een uitstekende tech niek. Rechtsbuiten stond Roosenburg Sneekde minste van het vyftal. op een voor hem ongewone plaats. Hij mist tempo, h|j gaf zwak voor en wel dra werd h|j slechts zelden in het spel betrokken. In de tweede helft speelde hij zich los, blijkbaar meer gewend aan z|jn plaats. Toen maakte hij ook het doelpunt, dat de wedstrijd beslis te: het was een pracht goal! Daarna wisselde hij goede met zwakke mo menten af, zonder zich nochtans een goed rechtsbuiten te tonen. DE MIDDENLINIE In de middenlinie was Terlouw de beste. Hij speelde minder fors dan gewoonlijk en maakte de Engelse mid- voor Pavne (Wolvers) volkomen on schadelijk en bracht op vele hachelij ke momenten redding. Het spel van Stoffeien kon ons we derom niet bekoren. Hij maakt te veel fouten, die gevaar veroorzaken, en plaatst zwak. Het is ons nog steeds een raadsel, waarom de keuzecom missie zo hardnekkig vasthoudt aan deze Amsterdammer. Van der Hoeven eveneens van Ajax. was beter, zonder overigens uit te blinken. DE ACHTERHOEDE Van de backs was van der Sluys (BW) veruit de beste. Voor Payne en Quickley was hij een struikelblok en menige fout van Stoffeien herstel de hij. Potharst was zwakker, doch niet onvoldoende. Langton was hem even wel de baas. Ten slotte Kraak, nog altijd in een vorm, die hem tot een der beste kee pers van Europa maakt. Hij voor kwam kundig in grootse stijl enkele zekere doelpunten en had verder het geluk aan zijn zijde, zonder hetwelk geen doelman onpasseerbaar is. Een doelverdediger als Kraak in deze vorm heeft Nederland nimmer ge had! DE BRITTEN Het Engelse B-elftal heeft de 0-5 schande van Italië niet uit kunnen wissen. De totaalscore van de twee wedstrijden, die het B-elftal ditmaal gespeeld heeft, bedraagt 8-0 in het nadeel van Engeland. Een zeer slechte beurt! De Britten waren voetbalartisten, die een klasse beter voetbalden op tal van momenten, dan de Nederlanders. Hun spel was om van te smullen. Maar: productief was het niet. De voorhoede had rechts in Payne en links in Langton grandioze buiten spelers. Het binnentrio faalde echter, hield het spel te kort, had geen ge luk en liep te pletter op de onver moeibare zwoegers van de Oranie-de- fensie. Dat de Engelsen het spel niet opengooiden en onze verdediging niet uit positie speelden, was een onver geeflijke fout! Quickley en Pavne. rechtsbinnen en midvoor traden na de buitenspelers het meest op de voorgrond, hoewel ook Bailey, de linksbinnen, een uit stekend voetballer bleek. Middenlinie en achterhoede waren goed, maar moesten toch driemaal te gen brillant Oranjespel het loodje leggen. Middleton. de Chesterfield doelman kreeg eigenlijk drie gevaar lijke ballenen die waren onhoud baar. Opvallen deed deze doelman niet. Het eerste doelpunt had hij moe ten voorkomen. Het was een mooie wedstrijd. Oran je verraste door goed spel en goed teamwork. Engeland B speelde beter, j mooier, maar onproductiever voetbal, j De toeschouwers hebben ervan geno ten, al zal wie nuchter heeft toege zien eerlijk toegeven, dat ondanks de prachtige kwaliteit van de Nederland-1 se doelpunten onze overwinning ge-1 flatteerd was. Wij zijn benieuwd, wat dit Oranje- I team tijdens de komende wedstrijden tegen Zweden en Finland zal preste ren! 1 Wk* Onder groot enthousiasme van de tiendnizenden toeschouwers scoort Rij vers het eerste doelpunt voor Nederland in de voetbalwedstrijd Nederland- Engeland B, welke Woensdagavond in het Olympisch Stadion te Amster dam werd gespeeld. De Britse doelman Middleton gr|jpt tevergeefs naar de bal, die hoog in de hoek verdwijnt. Op de achtergrond, derde van links: Hofma, vierde van links Michels. IJ •j-1 t—t"f"f-tt maarl T Export-Virginia Wisselend en boeiend spelverloop Rijvers, Roosenburg e n Lenstra scoorden. Driemaal trilde het Engelse nét in het Amsterdamse stadion Woensdag avond. Voor de rust was het Rijvers, die scoorde, na de rust deden resp. Roosenburg en Lenstra het hem na. Driemaal scoorde de nieuwe Oranje voorhoede juwelen van doelpuntea en driemaal was de duizendkoppige me nigte als dolgeworden. Een beter spelend Engels elftal stierf in schoonheid: het doel van Kraak bleef maagdelyk! Ziedaar het spelverloop in notedop. De wedstrijd NederlandEngeland B. heeft een boeiend verloop gehad. Onmiddellijk na de aftrap trachtten de Oranjehemden enkele aanvallen te lanceren en de voorhoede toonde, dat het de bedoeling was hard en veel te schieten. Toch kreeg Kraak de eerste moeilijke bal te verwerken. De En gelse midvoor Pye loste een schuiver in de doelhoek, maar Kraak was safe. Toen loste echter Rijvers zijn eerste kogel, daarna Hofma. beide malen naast. Een gelijk opgaand spel was het. dit eerste kwartier, waarbij even wel de Engelse aanvallen veel gevaar lijker waren dan de Nederlandse. Slechts met uiterste krachtsinspanning hield Oranje zich staande. Gaande weg werden de Nederlandse aanvallen echter effectiever. Hofma gaf na 20 minuten een juweel van een voorzet en Michels miste deze kans op een haar, weer gaf Hofma voor en weer kwam Michels in actie. Maar de Engelsen hielden het beste van het spel. Zij waren meesterlijk in hun combinaties. Kraak moest een kopbal van Langton onschadelijk ma ken. Kraak moest een schot van Pye hoog opspringend wegslaan, van der Sluys moest Quickley uit 'n hoek schop van Langton inkopt buiten be reik van Kraak de bal uit het doel koppen. Langton kogelt eenmaal naast, evenals Bailev en als Nederland eens een enkele maal in de aanval komt, schijnt de Engelse achterhoede Oranje gemakkelijk de baas te kun nen. RIJVERS SCOORT. Reeds begint het publiek zich ver trouwd (e maken, met het denkbeeld dat er een Engels doelpunt moet val len, als er eensklaps het onverwachte geschiedt. Stoffeien geeft na 37 minuten de bal keurig aan Hofma. Enkele malen flitst in onberispelijk samenspel de bal heen en weer tussen Hofma en Lenstra. Hofma krijgt de bal vrij b|j de hoekvlag en als iedereen denkt, dat hy de bal nnarM.pnstra zal ge ven en keeper Middleton reeds uit zyn doel koml om diens schiotvlak te verkleinen, plaatst Hofma de bal naar de lege ruimte, die voor de Britse defensie, precies op de voeten van Rifvers, die de bal ineens op de schoen neemt en een kogel lost over de handen van Middleton heen, pre. cis in het doel! (I—0). De Engelsen bijten terug en onze defensie moet weer alle zeilen bijzet ten. Keer op keer stormen Langton en Payne, de Britse buitenspelers op ons doel af, waar van der Sluys zich goed weert. Bailey kogelt naast, Kraak duikt naar een laag schot van Lang ton en redt op het nippertje en een seconde later werpt hij zich midden in een kluwen van spelers en haalt er de bal uit te voorschijn, terwijl Ter louw en Stoffeien geblesseerd blijven liggen. Dan grijpt Nederland echter weer 't initiatief en onze voorhoede valt fel aan. Michels kopt en Abe schiet en Hofma geeft voor en weer schiet Mi chels. Middleston kan met moeite een kopbal van Michels uit de hoek grab belen. Onder grote spanning komt het ein de van de eerste speelhelft. NA DE RUST. Het spel is nog geen minuut oud, of Quickley kopt reeds rakelings over. Engeland valt aan met de wil om de gelijkmaker te scoren. Keer op keer flitst de witte aanval naar het Oranje- doel, en het ziet er uit, alsof een En gels doelpunt niet uit kan blijven. Wel lanceert Oranje een pracht yan een aanval met keurig combinatiespel van Rijvers, Michels, Lenstra en Hof ma, maar het schot van laatstgenoem de faalt. Weer 'n flitsende aanval van Engeland. Het leer komt bij Bailey, die vier me ter van Kraak verwijderd de kans heeft om te scoren. Hij lost een ver vaarlijke kogeljuist in de handen van Kraak, die hierbij wel van geluk mag spreken! Het regent in deze periode aanval len op ons doei, doch zij sterven alle in schoonheid. Want Kraak is in top vorm en brengt keer op keer redding. Hy raakf het leer half, het komt b|j Abe Lenstra en deze lost bliksem snel een zo hard schot, dat Middle- ton al geslagen is voor hij uitvalt! (S—0). De Engelsen geven zich niet ge wonnen. Het werd een schitterende strijd met de Britten het meest in de aanval. Kansen kregen zij. Maar het wilde niet lukken. Langton schoot voor een leeg doel over, Quickley kopte een bal buiten het bereik van Kraak op de lat Kraak redde her haaldelijk in grootse stijl en stelde zich meesterlijk op. En telkens wist Nederland toch ook weer de bal voor het Engelse doel te brengen. Gedoelpunt werd er niet meer. Nederland won met 30! Vlissingen Longa 3 4. j Dank zij de medewerking van de I Vljssingse verdediging heeft Longa j zich in de volgende bekerronde ge I plaatst. De overwinning hebben de bezoekers cadeau gekregen. Van de 7 j doepunten hebben de roodwitten er 6 gemaakt, waarvan 3 in eigen doeL 1 Het veldwerk van Longa. dat met 2 j invallers in het veld kwam, \tfas tech- I nisch beter, doch van een duidelijk overwicht was geen sprake. Integen- deel de Vlissingers waren over de gehele wedstrijd genomen, het meest in de aanval en kregen ook de beste kansen. De bezoekers kwamen wel op een erg gelukkige wijze binnen de vijf minuten aan een 20 voorsprong. Het eerste doelpunt ontstond toen Strui- wigh een bal wilde onderscheppen en daarbij op het gladde veld uitgleed, waardoor Wartenberg geen moeite had deze in het lege doel te plaatsen, terwijl een minuut later Marijs in eigen doel schoot. Uit een hoekschop kreeg v. d. Schraaf gelegenheid de achterstand te verkleinen. Hij knalde evenwel van enkele meters naast de j paal. Na 22 minuten leverde een ogen schijnlijk ongevaarlijke aanyal het derde doelpunt voor Longa op, door dat het rechtsback Visser was, die de bal van richting veranderde en Strui- wigh kansloos werd geslagen. On danks deze tegenslag speelde de thuis club energiek door en toen er 32 mi nuten waren gespeeld, was het Lin- denberg die met een hard schot de achterstand tot 3l terug bracht. Met deze sterk geflatteerde stand kwam de rust. En 10 minuten na de hervatting kwam Longa opnieuw op gelukkige wijze aan een doelpunt. Thans was 't H. Burgerhoff die zijn medewerking verleende om Struiwigh het nakijken te geven (14). Maar nog gaf de thuisclub zich niet gewonnen, met de volledige steun van de middenlinie kreeg de VJissingse voorhoede steeds weer gelegenheid ten aanval te trek ken. Verder dan enkele hoekschoppen brachten zij het aanvankelijk niet. De aanvallen van Longa ondergingen nu veelal door buitenspel een ontijdig einde. Acht min. voor tijd kon v. d. Schraaf eindelijk met een fraaie kop bal uit een voorzet van v. d. Eijk het tweede doelpunt voor Vlissingen sco ren, waarna Prince er 3 minuten la ter met 'n strak schot 34 van maak te. De resterende tijd was evenwel te kort om het nog tot een gelijk spel te brengen, wat de verhouding beter had uitgedrukt. IMPORT CIGARETTES - 85 ct. Vitesse dringt Quick uit de le klasse. Maurits verliest van Enschedese Boys. TWEE GOALS. Dan, na 23 minuten, valt de be slissing, Als Lenstra de bal weer eens onberispelijk van Hofma kr|]gt, geeft hy een afgemeten pass naar Roosenburg. Deze omspeelt Eckers. ley, de Engelse linksback en geeft met zyn linkervoet een steenhard schot, waar Middleton vergeefs naar gr|jpt (2—0). Het stadion juicht van vreugde» maar weer trekt Nederland ten aan val en Middleton kan slechts met moeite een schot van Hofnia tot hoekschop verwerken. Na 28 minuten valt do definitieve beslissing. Ryvers drijft de bal op, o„. Watson wil ae aanval onderbreken, ber krijgen. Voor het landskampioenschap maakten de Enschedese Boys de reis naar de mijnstreek om er Maurits partij te geven en de textielmensen wisten hun tweede overwinning in de wacht te slepen hetgeen hen echter niet van de laatste kon brengen. Het was een slechte wedstrijd en het doelpunt werd gemaakt toen de Mauritskeeper geblesseerd was. PROM. COMP. WEST I DWV-Zeeburgia 2-4 DWV is er niet in kunnen slagen de degradatiecandidaat Zeeburgia de voet dwars te zetten en de Zeeburgia- nen boekten eer behoorlijke zege waardoor ze zich van een nuttige voorsprong hebben verzekerd. OOST Vitesse-Qulck S-lTubantia-Rheden 8-2. De enige nederlaag die Quick in de ze na-competitie leed was juist vol doende om haar naar de tweede klasse te verwijzen. Tegen het Arn hemse Vitesse kwamen de Nymege- naren te kort, zodat zowel Arnhem en Nijmegen volgend seizoen met een vertegenwoordiger in het voetbaldo rado zullen verschijnen. - ZUID I Juiiana-Standaard 2-0 De Maastrichtenaren hebben ook nu geen succes kunnen boeken en hun rol is nu wel uitgespeeld. Juliana, blijft nog in de running maar zal te gen Chevremont toch een zware dob- In de derde klas D Zuid besloot Zeelandia het seizoen met een gelijk spel tegen Nieuw Borgvliet (2-2) wat de beide Middelburgse ploegen juist op een geljjk aantal punten bracht en de groen witten door een beter doelgemiddelde zelfs boven de groen zwarten plaatste. In de res. tweede klas ging Bres- kens H-Axel II niet door terwijl zowel Vlissingen II-Goes II (3-3) als Zierik- zee II-RCS II (2-2) een puntenverde ling bracht. Vlissingen verdedigde zich tegen Longa met hand en tand maar kon niet verhinderen dat het uit de beker wedstrijden werd gewipt (3-4), zo dat thans alle Zeeuwse ploegen daar uit zijn verdwenen. Zaterdagmiddagvoetbal. België-Nederland 31. Op het terrein van de C. S. Brugge hebben de Zaterdagmiddag elftallen van België en van Nederland de strijd aange bonden. De gastheren wonnen met 3—1, dank tij een betere techniek, die hen in staat stelde vooral in de eerste helft een zeker overwicht te ontplooien. De rust ging in met 10 voor België. Na de hervatting togen de Neder landers op hun beurt ten aanval, maar het geluk was niet met hen zo dat het by één doelpunt bleef, ter wijl de Belgen nog twee maal het net konden vinden. De Belg Fran- kinet scoorde alle drie doelpunten. De zege van de Belgen in deze fraaie wedstrijd was verdiend, maar een tikje geflatteerd. VOETBAL Jeugdelftallen in Z.-Vlaanderen. OOST—WEST 9—1. Te Biervliet hebben de jeugdelftal len van West- en Oost Zeeuwsch Vlaanderen een wedstrijd gespeeld, die door het Oosten met 91 is gewonnen. Burgemeester A. P. Kostense ver richtte de aftrap voor het Westen, dat al spoedig een keurig offensief ontke tende, maar de verdediging van O.Z.V. was paraat. Na 10 minuten spelen kwam het eerste doelpunt voor O.Z.V., toen v. Oudenaarde dooi-brak. Er volg den een paar goede aanvallen van West, maar doelpunten bleven uit en toen Oost in de aanval kwam wist Jonkman van een achterhoedefout te profiteren en er 20 van te maken. Enkele corners door West genomen liepen op niets uit en enkele schoten gingen over de lat. Dan komt Oost weer in de aanval en de achterhoede van West faalde. Er vielen kort achter elkaar twee doelpunten. Na een periode van gelijkopgaand spel wist Oost er voor de rust toch nog 5—0 van te maken. Poucke redde dan de eer door even eens nog voor de rust het enige doel punt van West te scoren (5—1). Na de thee probeerde West het met een gewijzigde opstelling, maar dat haalde niet veel uit. De voorhoede van West gaf wel aardig partij doch de kansen konden niet voldoende benut worden. Daarentegen wist Oost door het zeer zwakke spel van de West achterhoede een ware doelpuntcnlawi- ne te ontketenen. Als het fluitje van de scheidsrechter klinkt, heeft Oost met 9—1 gewonnen. Wedstrijden tegen buitenlandse ploegen. In Groningen speelde een Neder lands bondselftal tegen Middlesex Wanderers. De Nederlanders verlo ren met 32 en stonden bij rust met 10 achter. In Tilburg speelde een Zwaluwen elftal tegen Leeds United. De uitslag was 1-1. In Haarlem speelde Blackburn Ro vers. De Engelsen wonnen met 3 nadat Haarlem bij rust met 10 had voorgestaan. In Venlo werd de wedstrijd Nederl. Limburg-Belgisch Limburg gespeeld Nederland won met 41. België-Engeland 1-4. In het Hysel-stadion te Brussel heeft Engeland Donderdag met 4—1 België verslagen. Met rust was de stand 10 voor België door een doelpunt van Mer- mans. Eén minuut na de rust was het al 11 en daarna waren de Britten niet meer te houden. KORFBAL Zeeland klopt Belg. Vlaanderen 5-3. Op Hemelvaartsdag werd te Mid delburg voor een niet talrijk publiek een korfbalwedstrijd gespeeld tussen een Zeeuws en een Belgisch-Vlaams twaalftal. Daar de regen het veld zeer glad gemaakt had, was het spel niet zo snel als gewoonlijk, doch dit nam niet weg, dat er sportief en met veel enthousiasme gespeeld werd. De eerste twintig minuten hadden de Zeeuwen een overwicht op de Belgen, .maar toch waren het onze Zuiderbu ren, die het eerste doelpunt scoorden, (01). De Zeeuwen gingen nu feller spelen om de gelijkmaker, die in de lucht hing, te maken en na veel pech werd hun vechten dan ook beloond, (11). Zij waren hiermede nog niet tevreden en na enkele ogenblikken scoorden zij hun tweede doelpunt, (21). De Belgen namen hier geen ge noegen mee en vlak voor de rust werd de stand door een strafworp te gen de Zeeuwen gelijk (22). Na de thee waren het de gastheren die door zeer goed samenspel de leiding na men (32). Maar weer zagen de Bel gen na verwoede aanvallen kans ge lijk te maken (3—3). De str|jd ging verder op en neer. Het Zeeuws twaalf tal zag echter kans om met twee doel punten hun ongetwijfeld verdiende zege veilig te stellen en de stand op 53 te brengen. De Belgen probeer den nog door verwoede aanvallen hun achterstand in te lopen, maar zij za gen hiertoe geen kans en met deze stand kwam dan ook het einde van de ze sportieve wedstrijd. BILJARTEN Zeeuwse biljartkampioen schappen. Dinsdag- en Woensdagavond werden de wedstrijden om het kampioenschap van Zeeland 3e klasse cadre in het ca fé van de heer Verhulst te Vlissingen voortgezet. Na 4 dagen heeft alleen Harting nog geen veriiespartij en staat met 3 ge wonnen partijen bovenaan. Zowel Gabriëlse als I. v. d. Velde bleven tot nu toe beneden de verwach ting, terwijl Izeboud daarentegen steeds betere resultaten bereikt. Zo won hij Dinsdag vart Gabriëlse. Wel hadden beide spelers 200 caramboles, doch zoals gemeld moet Gabriëlse er 250 maken. De strijd tussen de Gebrs. v. d. Velde eindigde in het vordeel van de jongste. Deze wist Woensdag zijn tweede winstpartij tegen Izeboud te boeken, terwijl zijn broer het ook nu weer niet tot een overwinning kon brengen. In de 13e beurt had hij nog een voor sprong van 10540 tegen Harting, w.o. een serie van 49. Met kleine series wist de laatste deze achterstand weg te werken en na 33 beurten zijn to taal vol te maken. De uitslagen van beide avonden wa ren als volgt: J. Izeboud 200 32 19 6.25 c. Gabriëlse 200 32 32 6.25 J. v. d. Velde 200 35 24 5.71 I. v. d. Velde 194 35 24 5.54 J. v- d. Velde 200 26 23 7.89 J. Izeboud 191 26 25 7.34 N. Harting 200 33 28 6.06 I. v. d. Velde 183 33 49 5.54 Zaterdag worden de laatste partijen gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 9