SSnüu* Gouddorst Eerst puin weg uit Duitsland, dan pas woningen Nieuws uit Zeeland Bouwprogramma's kosten hoofdbrekens OLYMPISCHE SPELEN 1952 le£d- SNIPPERS Techniek helpt de huisvrouwen 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 19 MEI 1950 Lichtvaardige verwachti ngen van de bevolking. (Van onze correspondent). BONN, Mei In West-Duitsland behoren de gesprekken over de wo ningbouw tot de orde van de dag. Geweldige getallen over het programma van de woningbouw gingen wekenlang van mond tot mond. Het leek er veel op, of een belangrijke voorwaarde voor de wroningbouw vergeten, ot althans op de achtergrond gesehoven werd, nl. het opruimen van het puin, In vele gevallen Is alleen daar, waar nog slechts een gedeelte van het puin werd opgeruimd, plaats voor nieuwbouw. Het is onmogelijk het puin in de binnenstad maar rustig te laten liggen en voorlopig alleen aan de rand van de stad te gaan bouwen. Nog vera ligt het beeld in het ge heugen van door bommen vernielde woonwijken. Straten en verkeerswe gen waren verwoest, met puin be dekt en volkomen van de aardbodem verdwenen. De mensen, die daar bin nen afzienbare tijd weer willen leven, wensen niet te wonen in ruïnes, doch in lichte en gezonde nieuwe wonin gen. Zij vinden het vanzelfsprekend, dat zij kunnen beschikken over stro mend water liefst nog warm en koud dat zij een gashaard kunnen laten plaatsen en dat met een draai aan de knop het electrisch licht aan gaat. Maar weinigen denken eraan, aat de gemeente-architecten zich het hoofd breken, hoe zij in zo kort mo gelijke tijd uit dit puin weer een stad kunnen laten verrijzen met behoor lijke woningen. Zij denken er niet aan, dat een goed functionnerende riolering, de aanleg van electrici- teits- en telefoonleidingen, de aanleg van de water- en gasleiding even veel hoofdbrekens en overleg kosten als de bouw van huizen. Vaak zijn al deze onderaardse wer ken onder het puin behouden geble ven of slechts licht beschadigd. Zal men ze weer gebruiken of zal men er niet meer naar om kijken en ka nalen dichtgooien en alles nieuw aan leggen? De vaklieden voor de onder grondse werken moeten precies na gaan. wat lonender is. Zg kunnen daarbij vaak alleen maar schattinr gen maken, want er liggen nog vele geheimen onder het puin verborgen, dingen die men niet heeft kunnen voorzien. Berekeningen en bepalingen zijn echter zeer belangrijk, aangezien ook hier evenals overal "bij de wederopbouw de kosten een door slaggevende rol spelen. DE VERNIELINGEN. Over de mate van de vernielingen in een stad zijn vele cijfers voorhan den. Men kan echter wel berekenen; hoeveel procent van de bebouwde vlakte van een stad in puin ligt, doch niet, hoe hoog het percentage van een verwoesting is tegenover dat van de ongeschonden bouwwerken. Voor een dergelijke berekening bestaan zovele methoden, dat het uitgesloten is om verder te komen dan benade rende gegevens. Voor een gedeelte heeft men daarom bewust afgezien van het vaststellen ,-an het juiste ge tal. De nieuwste methode om de graad der verwoestingen vast te stellen, bestaat daarin, dat men wis kundig de totale hoe\*eelheid puin van een stad gelijkmatig over de ge hele oppervlakte van de stad ver deelt en de dikte van dc daardoor verkregen puinlaag meet. Op deze manier zou bhv. de stad Mainz, die een totale hoeveelheid puin van 1.8 millioen m3 heeft, on der een laag van 185 cm. verdwijnen. Andere steden hebben een nog gro tere hoeveelheid puin en wel Dort mund 10.5 millioen m3; Essen 12 mil lioen Frankfort 13 millioen. Keulen 30 millioen, Hamburg 43 millioen en Berlijn 75 millioen m3. SLECHTS 31 Wanneer men bedenkt, dat na de capitulatie de noodzakelijkste tech nische middelen vaak zelfs schop pen en pikhouwelen ontbraken en dat er ontelbare andere dingen eerst gedaan moesten worden, dan kan men in West-Duitsland tevreden zijn nu blijkt, dat de steden tot nu toe, 50.190.000 m3. dat is 31 van hun puin hebben opgeruimd. Met veel energie en volharding en dikwijls met zeer primitieve hulp middelen heeft dc bevolking zich aan het werk gezet om het puin op te ruimen. In Kiel is 76 in Hamburg 25 '/r, Hannover 34 Düsseldorf 17 f/c, Bremen 30 Wiesbaden 60 Stuttgart 33 München 60 Ko blenz 45 Freiburg 38 en Ber lijn 30 puin geruimd. Waar eerst nóg met schoppen moei zaam steen voor steen werd verwij derd, kwam later een smalspoor, waarover het puin in kipkarren werd weggevoerd. Voor een gedeelte rijden er op de schoongemaakte stukken grond weer trams;, men is daar met de fundering bezig, of er staan in middels al de muren voor de nieuwe woningen. (Nadruk verboden). Het Nederlandse Róde Kruis, dat 'zoveel doet voor zieken en gewonden, heeft in alle delen van ons land zijn posten. Vanzelfsprekend Is een auto voor gewondenvervoer in Giethoorn overbodig. In dit waterrijke oord vér- voert het Rode Kruis de zieken en gewonden per punter. Olympisch dorp te Helsinki voor 9000 personen. Tijdens de vergadering van het uitvoerend comité van het Internatio naal Olympisch Comité, welke te Kopenhagen werd gehouden, werden de data voor de Olympische Spelen van 1952 definitief vastgesteld. De Winterspelen zullen te Oslo van 14 tot 25 Februari worden gehou den en de Zomerspelen te Helsinki Van 19 Juli tot 3 Augustus. Geen ingrijpende wijzigingen in het programma. Besloten werd voor de deelnemers aan de zomerspelen te Helsinki een Olympisch dorp te bouwen, berekend op" 9000 personen. De persvertegenwoordigers zullen worden ondergebracht in studenten huizen, welke hiervoor speciaal wor den ingericht. Voor de officials zal een hotel met 500 kamers worden gebouwd. Na de besprekingen die gevoerd zijn tussen de vertegenwoordigers van de Internationale Sportfedera ties en het uitvoerend comité van het I. O. C., mag worden aangeno men, dat het programma voor 1952 ter goedkeuring aan het congres, dat Maandag begint, zal worden voorge- Alle onderdelen van dit program ma zijn gelijk aan die van hef pro- framma van 1948. Slechts hier en aar zijn enkele wijzigingen aange bracht. Zo zal in de toekomst de Marathon worden gelopen over een afstand van 42 km. en zal voorge steld worden geen handbal en kajak wedstrijden voor dames in te voeren. Verder zal het congres moeten beslissen of boogschieten tot het pro- pramraa zal worden toegelaten. Aan de Internationale Bobsleefede ratie is verzocht bijzondere aandacht te besteden aan de veiligheid van de deelnemers bij de bobnummers. IJs hockey zal als Olympisch nummer welkom zijn, indien ae spelers weer kunnen deelnemen onder strikte a mateurcondities. De kwestie van een vermindering van het aantal athletieknummera op de programma's der spelen, die na 3952 volgen, zal nader worden bestu deerd. Wat de Russische kwestie aan gaat: het uitvoerend comité heeft sedert 1947 driemaal getracht Rus land aan de spelen te doen deelne men, doch geen enkel antwoord ont vangen. Voorgesteld wordt Israël. Slam en de Nederlandse Antillen, die erken ning van hun respectieve Nationale Olympische Comlté's hadden ge vraagd. als lid te aanvaarden. Het verzoek van Duitsland in deze zal door het congres worden behandeld. IN 1956. Voorts heeft het congres van het In ternationaal Olympisch Comité beslo ten de zomerspelen, welke in 1956 te Melbourne worden gehouden, vast te stellen in de laatste week van October en de eerste week van November. In Australische paardensportkringen is men zeer onthutst over dit besluit, omdat de race om de Melbourne Cup. de belangrijkste gebeurtenis op paar- densportgebied in Australië, traditio neel op de eerste Dinsdag van Novem ber wordt gehouden en dus in de perio de van de spelen zou vallen. De hotelhouders maken zich even eens ongerust. Zij voeren aan dat de hotels altijd stampvol zijn ter gelegen heid van deze races. Wanneer er in die 2elfde periode ook nog logies moet worden gezocht vflor de drommen be zoekers van de Olympische Spelen, zou dit ontzaggelijke moeilijkheden met zich mee brengen. Schiphol was 30 jaar burgerluchthaven. Woensdag is het precies 30 jaar geleden, dat op de toenmalige mili taire luchthaven Schiphol, een gras vlakte van 800 bij 800 meter, het vliegtuig landde, dat de passagiers- dienst van de K.L.M. tussen Amster dam en Londen opende. In het restaurant Aviorama was 's morgens een groot gezelschap De Postduivenhoudersvereniging Postduif" te Kats hield een wedvlucht uit Mons. De prijswinnaars waren: J. v. d. Maas 1: H. C. Noordhoek 2, 3. 8. 11, 18; J. Korsuize 4; J. Sturm 5. 16. 17. 19; M. Meulenberg 6: J, Platschorre 7. 12; A. de Fouw 9; P. Alebrechtse 10. 12; A. Janse 13; J. A. Vink 14; A. Munter 15. Kortgene AANBESTEDING. Te Kortgene werd aanbesteed het onderhoud en de vernieuwing tot 30 April 1950, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken aan de waterkering van de Calamiteuze Jonkvrouw Anna polder. Raming 11.980. Ingeschreven werd als volgt: Sponselee en Lucasse, Walsoorden 13.475; C. Broeken, Breda 13.100; J. Hoogesteger, Wemeldinge 12.500; A. van der Werf, St. Maartensdijk 12.400; W. van den Berg, Bruinis- se 12.470; M. van de Velde, Brui- nisse 12.264; A. F. Warrens, Osse- nisse 12.260: A. C. v.an Hee, Kam- ?erland 12.297; Gebroeders Kieviet, olijnsplaat 31.875; M. P. Verjaal, Puttershoek 11.440. Gegund aan de laagste inschrijver. bjjeen om dit feit te herdenken. De heer Dellaert, directeur van Schiphol, opende de bijeenkomst en gaf op geestige wijze een overzicht van de eerste tijd van de burgerlucht vaart. De heer Backer, directeur van de Rijksluchtvaartdienst, zeide: Schiphol zal ouder worden, groter en sterker, maar zal steeds even jong en vitaal bljjven. Luchtvaart is ais drank: als je er eenmaal aan verslaafd bent, kom je er niet van af. Nederland is groot geweest in de zeevaart en Nederland is nu groot in de luchtvaart. Laten we als Nederlanders daar trots op fcijn. Dr. Plesman, de directeur van de K.L.M., bracht dank aan de eerste moedige passagiers, die, als zij op reis gingen, de nacht tevoren niet konden slapen. „Eén van de belangrijkste na delen van de luchtvaart is, dat zij nog te duur is. Daarvoor zijn verscheidene oorzaken: De vliegtuigen zijn te duur, de benzine is te duur, de onder delen zijn te duur en de lasten van de landingsgelden zijn te hoog". Tot slot zei dr. Plesman: „Er blijft ons één ding over: jong blijven, op timist blijven en de toekomst zien". Tot slot van de feestelijkheden werd een borstbeeld van dr. A. Plesman onthuld, dat een plaatsje heeft gekre-, gen vlak naast de ingang van de lucht haven. De voorzitter van de onderne mingsraad van de K.L.M. droeg het borstbeeld namens het personeel ovér aan de burgemeester van Amsterdam. Do „vliegende" burgemeester was een half uur tevoren op Schiphol geland na zijn reis naar Oslo. ter gelegenheid van het 900-jarig bestaan van de Noorss hoofdstad. Te Apeldoorn is een 55-jarige ge meentewerkman. die op de flets naar de gasfabriek reed door een van links ko mende personenauto aangereden. De man was op slag dood. DE SCHOEN VAN STANDING Officiële uitslag van de Turkse verkiezingen. Blijkens de gisteren bekend gemaak te officiële en volledige uitslag der Turkse verkiezingen is de stand der partijen in het nieuwe parlement als volgt: Democratische Partij 434 zetels; Republikeinse Volkspartij 52 zetels; Nationale Partij 1 zetel. Meisje maakte dodelijke val. De negenjarige Marlet Je Kaagman te Grootebroek kwam Zondag te val len. Aanvankelijk leek het of het kind hiervan geen nadelige gevolgen had. maar 's avonds werd 't meisje, onwel en een ontboden dokter acht te overbrenging naar het Sint Jans ziekenhuis te Hoorn noodzakelijk. Het kind is hier Maandag overleden. N.V. NOURYPHARMA-DEVENTER Kats NOORD-BEVELAND WEDVLUCHT. „De In de Ger. Kerk te St. Laurens werd gekozen tot diaken, in de vacature G. Vreeke. de heer A. v. Eenennaam. De heer Joh. v. 't Veer te Oudelande heeft bedankt als ouderling der Nederl. Hervormde kerk. ZUID-BEVELAND Goes WEDVLUCHT „DE RODE DOFFER" Uitslag wedvlucht Vilvoorde op 6 Mei. afstand 74 km. 281 deelnemende duiven. Eerste 10 prijswinnaars. 1. M. Mieras; 2. W. Louisse; 3. Th. Heijns- dijk; '4. M. Mieras; 5. P. Schrijver; 6. W. Louisse; Y. W. de Bruijn; 8. H. J. v. d. Broek; 9. D. Kloosterman; 10. P. Schrijver. Wedvlucht Mons (België) op 13 Mei afstand 116 km. 291 deelnemende dui ven. De eerste 10 prijswinnaars: 1. D. Kloosterman; 2. W. Louisse; 3. Joh. de Witte; 4. A. Priester; 5. W. van Hoorn; 6. A. Priester; 7. A. Rinkhoud; 8. Joh. de Witte; 9. J. Bakker; 10. W. Louisse. Waarde WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Scheldevliegers" hield een wedvlucht, van Corbeil. De uitslag luidde: 1. 4. 5. 14 C. Schrier; 2, 3. 8. 11. 12. 13 P. Sonke; 6. 7, 9, A. P. de Leeuw; 10 K. G. Louisse; 15 'C. de Leeuw. Oudelande HANDBOOG SOCIËTEIT. De handboogsociëteit „De Edele Handboog" te Oudelande vergaderde dezer dagen onder voorzitterschap van de hoofdman A. J. Mol. Als bestuurslid werd herkozen A. W. Nieuwenhuize. Tot bode werd be noemd G. Geense, in de plaats van Mar. Bemijnse, die bedankt had. In principe werd besloten deze zomer een tochtje te maken naar Antwer pen, via Breskens en West-Vlaande- ren. Op Hemelvaartsdag zal het jaar lijkse concours worden gehouden. Wemeldinge BEKERWEDSTRIJDEN Zaterdagmiddag werd op het sport veld te Wemeldinge de eerste van een serie bekerwedstrijden gespeeld, tus sen de voetbalelftallen Wemeldinge I en Kats I. Met de rust stond de thuisclub met 21 voor. In de tweede helft ver grootte deze haar voorsprong met 4 goals, zodat deze wedstrijd eindigde met een 61 overwinning voor We meldinge I. Toenemend succes van opzienbarende vinding LABORATORIUM-METHODE NU VOOR IEDEREEN. Dat de techniek ook voor de huis vrouw werkt, weten w\j allen. Op een Amerikaanse tentoonstelling moeten zelfs een automatisch dienstmeisje en een mechanische huisknecht te zien zijn geweest, die de vrouwen zowat alle werk uit handen konden-nemen. Dat be richt lijkt wat overdreven. Maar hoe het zij. van tijd tot tijd ont moeten wij op huishoudelijk gebied werkelijk opzienbarende vindin gen. Talloze vrouwen hebben in het laatste jaar kennis gemaakt met de verbluffende werking van het Actief Wit, dat is verwerkt in Castella Zelfwerkend Wasmiddel. Het goed wordt vele malen witter eh helderder, dan iemand ooit voor mogelijk hield. Kleuren hernemen hun luister, textlelweefsels wor den blijvend soepel en zacht. Actief Wit stelt de huisvrouw na melijk in staat tot het z.g. „op tisch bleken", een methode, die tot voor kort alleen in chemische laboratoria kon worden toegepast. door David Dodge „Natuurlijk niet". Hij was verbaasd over de vraag. „Zij weet alleen, dat u een pakje voor mij overbrengt en dat we ons allemaal, wat dat betreft, zeer discreet moeten gedragen". „Spreek u Engels met mij, omdat u haar niet vertrouwt?" „Ik heb geen reden, om haar te wantrouwen. Ik spreek Engels met u, omdat ik van nature een voorzichtig man ben. Maar u behoeft u over haar niet ongerust te maken". „Verstaat zij geen Engels?" „Neen". Al die tijd had Anan Luz net ge daan, of zij haar gedichten zat te le zen. Haar ogen hadden geen moment bewogen. Als zij al niet in staat was, om uit te maken, waar wij het over hadden, dan probeerde zij het in ieder geval ernstig. „Bedankt voor de tip. Ik zal voor zichtig zijn". En ik ging naar beneden om te di neren. Daarna speelden Jeff, de reiziger, de Engelsman, de marconist, de kapitein en ik poker tot middernacht. Jeff was in een zorgeloze en tegelijk roekeloze stemming. Hij verloor een paar grote inzetten op bluffen, dat niet opging en won een paar nog grotere op kaar ten, die, naar ik meende, bluf waren en die veel beter waren dan ik dacht. Om middernacht vielen dc marconist en ik uit en gaven onze plaatsen aan de steward en de eerste officier. Ik rookte met de marconist een laatste sigaret op het sloependek. Hij was een bonkige, vriendelijke kerel: een gewezen radio-telegrafist van de Marine. Hij zei, dat hij een fles in zijn cabine had; als ik trek had in een slokje voor ik naar bed ging mo«t ik het maar zeggen. „Qank je wel, Vonkies. Ik ben moe. Op een andere keer graag". „Ik ook". Hij gaapte, tot zijn kaken kraakten. „Ik moet er in ieder geval om vier uur uit. Om de weerberichten op te vangen. Ik ga naar kooi". Wij zeiden elkaar goedennacht. Hy ging naar de radiohut en ik ging naar mijn cabine. Een kwartier later, nadat ik in mijn couchette gekropen was met het pak je onder mijn hoofdkussen, begon de radio te knetteren. Ik had de achterste cabine aan stuur boord, net om de hoek van de radio hut, zodat dat getik van Vonkies on geveer in mijn oor werd uitgevoerd. Last had ik er echter niet van. Ik was al in die half versufte toestand, waarin je begint te dromen, voor je nog eigenlijk goed in slaap bent. Ik was in mijn dromen weer terug in 't leger, met een koptelefoon op in een kring van nog een half dozijn recru- ten, terwijl een sergeant van de sein- afdeling midden in de kring stond en op een zoemer boodschappen uit zond, die wij als oefening moesten opnemen. Hij was een bruut, die sergeant. Hij meende, dat een ieder, die niet veer tig woorden per minuut kon opne men feitelijk permanent kwartierar rest behoorde te hebben. Midden in 'n boodschap aan één man, begon hij af en toe met een boodschap aan een ander, hopend, iemand te kunnen vangen, die zat te slapen. Je moest voortdurend gespannen blijven en luisteren, of Je naam niet plotseling midden in een boodschap naar voren kwam. Hij was bezig iets uit te zen den naar de man, die in de kring recht tegënov.er mij zat, toen de zoe mer zei: C-o-l-b-y. Ik greep naar mijn potlood en pa pier, maar het hielp niet, want hij seinde te snel. Ik kon geen kop of staart aan zijn boodschap maken. Hij grijnsde mij aan over zijn zehdsleutel. terwijl zijn grote hand als de hamer van een pneumatische boor op en neer ging, sneller en steeds sneller, tot het niets meer was dan een verward gezoem in mijn koptelefoon Toen werd ik plotseling wakker. De sleutel was nog altijd aan de gang. Ik sprong uit mijn couchette en liep naar de wand. die de scheiding vorm de tussen mijn cabine en de radiohut. Het geluid was daar vager. Het was beter bij de patrijspoort, maar niet duidelijk genoeg. Tegen de tijd, dat ik een pantalon aangeschoten had, zweeg de sleutel. (Wordt vervolgd). 's Heer Arendskerke JAARVERGADERING „ONS GENOEGEN" Zaterdag hield de relsclub „Ons Genoegen" onder leiding van de voorzitter J. Tolhoek, haar jaarlijkse vergadering in café Heijstek te 's Heer Arendskerke. Met algemene stemmen werd de voorzitter herkozen. Besloten werd op 21 Juni een reisje te maken naar Amsterdam en omge ving. WEDVLUCHT. Door de P. V. ,De Uiver" te 's Heer- Arendskerke werd een wedvlucht gehou den van Carbeil. Afstand 354 km. De prijzen werden behaald door 1, 12 en 23 A. Heystek; 2 en 22 D. Janse; 3. 13, 15. 16 en 18 J. Tholenaar; 4 D. v. Loo; 5 en 9 P. Molhoek; 6 en 19 N. Raas; 7. 11. 14. 17 en 21 J. G. Harthoom; 8 en 20 J. Kole: 10 A. Vermeulen. Snelheid eerste duif 985 meter per min. Snelheid laatste duif 845 meter per min. Rilland-Bath WEDVLUCHT. De postduivenvereniging „Steeds Snel ler" te Rilland-Bath hield twee wed vluchten. Een vanuit Neufvilles waarvan, de uitslag was: J. Huijps 1; A. Dees 2; P. Walraven 3 en 3; G. de Koster 4; L. Lob- bezoo 8; D. V. d. Linde 8: A. Dalebout 9; C. Almekinders 10; en een van uit Cor- beel waarvan de uitslag was: J. Nagel- kerken 1, 4. 7. 13. 15. 17 en 18; M. Sentse 2 en 21; H. Engelaan 3; C. Almekinders 5, 8 en 9; L. Lobbezoo 6 en 14; J. Huijps 10; P. Walraven 11; Jac. Traas 12 en 16; Jan Traas 19; G. de Koster 20; E. v. d. Griek 22. Borssele VERGADERING RODE KRUIS Het Rode Kruis te Borssele kwam onder voorzitterschap van dr. Kieviet in vergadering bijeen. Het jaarverslag en de begroting 1950 werden goedge keurd. Van het verplegingsmateriaal werden verschillende oude dingen op geruimd, waarvoor nieuw materiaal in de plaats zal komen. De heren M. v. 't Hof en Malj aars en Walhout Jr., werden in het bestuur herkozen. Het loon voor de magazijn bode werd voor 1950 bepaald op 75. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heren W. Terrels en Joh. Walhout Pzn. Naar de Provin ciale vergadering werd afgevaardigd de heer van 't Hof. Krabbendijke WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Scheldeduif" te Krabbendijke. hield een wedvlucht van St. Quentin met de vol gende uitslag: J. v. d. Parel 1, 7. 14: W. H. v. Dongen 2; W. Krijnsen 3, 6. 9; J. A. van Langenvelde 4, 20, 23. 24, 27; P. v. d. Dorpel 5, 28; J, de Vrieze 8, 13; D. van Luijk 10. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 17 Mei hoopt het echtpaar J. VergouweSmits te Krabbendijke zijn 50-jarig huwelijksfeest te vieren. De man is 75 jaar, de vrouw 76 jaar. 's Gravenpolder UITVOERING C.J.M.V. EN CHR. JONGENSCLUBS. De C.J.M.V. „Weest Getrouw" en de Chr. Jongensclub „Immanuel" te 's-Gravenpolder gaven een uitvoering in het nog niet geheel gereed zijnde verenigingsgebouw „Ons Dorpsleven". De jongensclub verzorgde enige schetsje terwijl de C.J.M.V. het blij spel „De poets van Akkerlust" op voerde. Een en ander viel zeer in de smaak bij de aanwezigen. WALCHEREN Nieuw- en St. Joosland POLDERVERGADERINGEN. De polders Oud Sint Joosland en Nieuw Sint Joosland hielden haar jaarlijkse vergadering van stembe voegde ingelanden. De rekening dienstjaar 19491950 sloot voor de Oud Sint Jooslandpolder met een batig saldo van f 676.22 en voor de Nieuw Sint Jooslandpolder met een batig saldo van f 766.67. Het dijkgeschot 1950/1951 werd in beide polders vastgesteld op f 11. per hectare. In de Oud Sint Jooslandpolder werd de heer C. de Dreu als dijkgraaf her kozen en de heer J. Dingemanse als gezworene. In de vacature van ge zworene in de Nieuw Sint Joosland polder werd als no. 1 op de aanbeve lingslijst geplaatst de heer N. J, Mol te Nieuw- en St. Joosland. In beide vergaderingen werd door de voorzitter nog enkele nadere me dedelingen gedaan omtrent het ge schil met de polder Walcheren be treffende het suatiegeld. Het verzoek- schrift aan de Kroon tegen het be sluit van Gedeputeerde Staten tot verhoging van liet suatiegeld aan de polder Walcheren en hetwelk opge steld is door Mr. U. G. Schiltnuis werd voorgelezen en kon de goedkeu ring van alle aanwezigen wegdragen. De vergaderingen werden besloten met het gemeenschappelijk gebrui ken van een warme maaltijd. Arnemuiden WEDVLUCHT. De Postduivenhoudersvereniging ,.D« Voorwaarts" uit Arnemuiden hield een wedvlucht van uit Mons (Beigiël^De eer ste tien prijswinnaars zijn: C. de Nooijer 1; Koddé 2: Cornelisse 3; J. v. Belzen Iz. 4: B. de Ridder 5; J. Theunl 6; P. van Belzen 7; M. Schroevers 8; M. van Bel zen 0; Gebr. Baljauw 10. Zoutelande UITSTAPJE CHR. MEISJESVERENIGING Dezer dagen maakte de Chr. Meis jesvereniging „Martha" haar jaarlijks uitstapje per autobus naar Amster dam. Om half vijf werd gestart en over Den Bosch, door de Bommeler- waard en Tielerwaard naar Utrecht gereden. Na een kijkje genomen te hebben in liet postkantoor ging het door het Gooi naar Amsterdam. Hier werd 'n schitterende rondvaart gemaakt door de grachten. In Lisse werd de bloe mententoonstelling „Keukonhof" be zocht. Na in Rotterdam en Bergen op Zoom gepauzeerd te hebben, keerde men voldaan huiswaarts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 8