PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Geneaal Eisenhower genoemd als hoifd van de Atlantische Unie 0£ BILT TRYGVE LIE TEVREDEN OVER ZIJN BEZOEK AAN MOSKOU r HATTA OVER DE SAMENWERKING MET NEDERLANDERS ZANGERSDAG IN ZIERIKZEE SLAAGDE UITSTEKEND 193e Jaargar-No.il 7 Dagblad, uitgave m de firma Provinciale Zeemt Courant. Directie F van deelde en F U den Boer Ad.1 We Pagter. Hoofdred.. G. Pl.verv.i VV. Leertouwer en a Bosshardt ABONNEMENTSPIs 32 ct per week: f 3.90 p lcwfr p p.i 4.15 oer kw (.osse nepers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 19 Mei 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. p«r mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr 350300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VHlsslngen Wtr 58- -60 tel 2355. 4 lijnen (b.g.g 2861 of 21601; M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Et Mauritsstr 12. tel 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierlkzec: N. Bogardstr. C 160, tel. 26 „Vrklaring van Londen 1950" Confientie te Londen met 12 redevoeringen geëindigd. De conferee in Londen van de Atlantische Raad, die wordt gevormd door de miniirs van Buitenlandse Zaken van twaalf Westerse landen, is geëindigd. Gseravond werden twee communique's over de resultaten uit gegeven waren het eerste handelt over organisatorische kwesties cn daardoor vrijrl onleesbaar is. Het tweede communiqué is ook niet in briljant proi opgesteld, maar wordt niettemin door Reuter geprezen als „een historié document in krachtige en kernachtige bewoordingen, dat vrywel zeke:ils „de verklaring van Londen 1950" zal voortleven". In de aanhëvan deze verklaring verzekeren f ministers, dat zij vast besloten zijide vrijheid te verdedi gen tegen pressie of ondermijning. Vrijheid ho» dan in onafhankelijk heid van deinden en eerbied voor de waardigheid van de mens. De minis ters blyven bereid elke gelegenheid aan te grijp om een ware en duur zame regeltf van de internationale problemen tibewerkstelligen. Zij me nen echter Jat op 't ogenblik de handhavingvan de vrede en de ver dediging vin de vrijheid militaire maatregelet vereisen. Daarom hebben zij besloten een systeem vsn verdediging op, te bou wen, waarijj over moderne wapens kan worden beschikt' en waardoor aan elk gevaar van buiten af het hoofd kan worden geboden. De belangrijkste resultaten van de beraadslagingen in Londen zijn deze; Er zal een permanente commissie komen van twaalf hoge functionaris sen. een soort dagelyks bestuur van dc Atlantische gemeenschap. Dit top orgaan k«nt onder leiding van een Amerikaai Als canfidaten voor deze functie worden gnoemd generaal Eisen hower. Anrell Harriman. de reizende ambassador voor het plan-Marshall en LewisDouglas, de Amerikaanse ambassador in Londen. 2e. Deaiinisters hebben na bestu dering van de onderscheidene rap porten lichtlijnen opgesteld voor het toekomsfe werk. Daarin wordt er de nadrukipgelegd dat de kosten van de milittófc verdediging van de At- lantischfgemeensehap als een geheel moeten ttrden gezien. De bijdrage van elk land zal zo spoedig mogelijk gedetailleerd worden vastgesteld. Van belang is, dat de afzonderlijke defen- siestelseB gecoördineerd worden. Elk land zal ten volle moeten bijdragen in de gemeenschappelijke verdediging. 3e Er is een Atlantische raad voor de oceaanvaart opgericht, die met de militaire organen zal samenwerken m de aangelegenheden betreffende de handelsscheepsvaart Tijdens de conferentie heeft vooral Smeerkaas in trek op de Holland Fair. De Nederlandse handelscommissaris L. SmiJde zeide Woensdag in een ge sprek met een Aneta-correspondent dat op de Holland Fair globaal op een' omzet van 125.000 tot 175.000 dollars wordt gerekend. Het is reeds duidelijk dat de levensmiddelen-afdeling een succes is geweest. De heer Smilde noemde „smeerkaas" als een der pro ducten, die zeer veel aftrek vinden Het Tweede Kamerlid Nederhórst (Arb.) heeft de minister van economi-' sche zaken schriftelijk vragen gesteld over de klachten van Amerikaanse za kenlieden over gebrek aan organisatie bij de Holland Fair. „Kola Inten" met evacuees in Soerabaja aangekomen. De„Kota Inten" is Donderdag met evacuees van Ambon te Soerabaja aan gekomen. De passagiers zeiden, dat de bevolking van Ambon op geen enkele wij* blijk had gegeven van vijandige gezindheid. Integedeel. De Kota Inten" werd uitgeleide gedaan door de militaire kapel, die het Wilhelmus speelde. Het gehele kabinet van de ..Republiek Zuid-Molükken" was op de kade aanwezig. Navordering van benzine- invoerrecht. In verband met de verhoging van d* belasting op benzine met ingang van Vrijdag 19 Mei zijn voorraden benzine van méér dan 500 liter, in een opslagplaats in het vrije verkeer voor handen, aan navordering onderworpen. Deo bedraagt 5.65 per hectoliter Gebruikers van de opslagplaatsen moeten op 20 Mei a.s. de aanwezige voorraad schriftelijk aangeven bij de Ontvanger der invoerrechten of accijn- Z(jD. Bovendien zullen beheerders van Ijenzinepompen op 20 Mei a.s. opgave moeten doen van de stand van het tel werk van hun pompen bij de aanvang va 19 Mei. eveneens bij genoemde cfltvangers. Sfet ingang van 19 Mei zal tevens «n lager tarief van de motorrijtuigen belasting voor autobussen van kracht worden. In verband hiermede kunnen houders van autobussen, die in het be zit zijn van belastingkaarten, die op 19 jlei 1950 haar geldigheid nog niet heb ben verloren, een verzoek om gedeelte lijke teruggaaf van motorrijtuigenbe lasting richten tot de inspecteur der invoerrechten en accijnzen. een rede van Bevin veel bijval ver wekt, aldus verneemt Reuter nog. De Britse minister zette uiteen, dat het probleem is, hoe het Westen tegen agressie te verdedigen zonder de le vensstandaard van de bevolking te verlagen. Want als het faatste het geval is, komt het communisme door de achterdeur binnen. De kosten van de defensie zijn zeer hoog, aldus Bevin, maar zij zijn een gezonde belegging indien zij worden beschouwd als een prqmie, die voor handhaving van de vrede moet wor den betaald. Onder de ogen van 250 verslagge vers, 25 fotografen en vier rijen am bassadeurs en deskundigen begaven de 12 ministers zich aan het eind van de conferentie naar een tafel in de muziekzaal van het Lancaster House te Londen om hun slottoespraak te houden. Per 1 Juli Voorunie. Indien er op 1 Juli al een nieuwe Belgische regering is zal de economi sche unie tussen de Benelux-landen van kracht worden. Is dat nog niet het geval dan wordt de voorunie met een maand verlengd. Twee mariniers in arrest. Voor neerschieten van N.S.B.'ers in Suriname. Op last van de advocaat-fiscaal bij de zee- en landmacht zijn twee ser geants van liet korps mariniers ge arresteerd, namelijk H. G. en J. J. H. F. V. Deze worden er van beschul digd, dat zij in November 1942 in Suriname twee geïnterneerde N.S. B.'ers op last van hun meerderen, zonder vorin van proces te hebben neergeschoten. Er is nog geen beslissing over een eventuele strafvervolging genomen, aangezien het onderzoek nog niet voltooid is. De advocaat-fiscaal van het Hoog Militair Gerechtshof, die een eventuele strafvervolging zou moeten leiden tegen de twee hoofd officieren, die de gearresteerde mari niers het bevel tot het neerschieten van de N.S.B.'ei-s zouden hebben ge geven, wordt in zijn onderzoek ge handicapt doordat één van deze offi cieren niet meer in Nederland woont, doch zich in de Ver. Staten heeft ge vestigd. „Stalin ziet er gezond uit". Trygve Lie, do secretaris-generaal van de Ver. Naties, heeft -op een persconferentie verklaard, niet onte vreden te zifn over de resultaten van zijn bezoek aan Moskou, waar hij met de Russische leiders heeft ge confereerd. Een definitief oordeel zou echter pas over twee of drie maan den, of misschien nog later, kunnen worden vermeld. Het was trouwens beter voorlopig niet te veel te zeg gen. Lie had met de Russische leiders gesproken over de internationale situatie in het algemeen, in het bij zonder echter over de „koude oor log" en de Chinese vertegenwoordi ging in de V.N. De besprekingen droegen een vertrouwelijk karakter. „Vrede was de ondertoon van alle gesprekken, die in Moskou gevoerd zijn", zei Lie. En hij voegde daaraan toe „Op mijn reis naar de vier hoofdsteden heb ik overal dezelfde stemming aangetroffen. Iedereen sprak over vrede Lie zei verder te hopen, dat hij opnieuw met Truman, Attlee en Bi- dault zou kunnen confereren. Het was zijn vijfde bezoek aan Moskou. Zijn eerste bezoek, 29 jaar geleden, gold de huwelijksreis. Lie verklaarde zeer onder de indruk te zjjn van de vorderingen, die sinds het einde van de oorlog in de Sovjet- Unie gemaakt waren. De geruchten over de gezondheids toestand van Stalin waren „gemene Malelse verzorgster wil1 Nederlands meisje niet aan ouders afstaan. Vandaag zal de rechtbank te Singa pore beslissen of een Nederlands meis je van dertien jaar aan de ouders in Den Haag zal worden teruggegeven of onder voogdij zal blijven van een Ma- leise kinderverzorgster. In 1942 moesten de ouders vluchten voor de Japanners en uit oogpunt van veiligheid werd het kind aan de ver zorgster meegegeven. In 1945 werden zij uit een interneringskamp bevrijd en stelden zij onmiddellijk een onder zoek in naar de verblijfplaats van het kind en de verzorgster. Zij werden tenslotte door een districtsfunctionaris in Kemanan gevonden. Het meisje had acht jaar bij de verzorgster gewoond en was daardoor bijna een Maleis kind geworden. De verzorgster en het meis je willen niet scheiden. De ouders hebben daarom een beroep gedaan op het gerecht te Singapore. Amerikaans Superfort neergestort. Een Amerikaanse Superfort is tij dens een oefenvlucht van Bermuda naar Bngeland neergestort. De zes tien inzittenden, allen militairen, kwamen om het leven. Het vliegtuig stortte bij het vliegveld Lagens op de Azoren neer en vloog vervolgens in brand. De oorzaak is een motorsto ring. - Als gevolg van een staking ligt het werk in de haven van Duinkerken geheel stil. leugens. „Stalin z..t even dicht by my als ik nu by u", deelde Lie de ver slaggevers mede. „Hy leek me even gezond en levenslustig als toen ik hem in 1946 ontmoette". Reuter meldt nog. dat de Veilig heidsraad van de V.N. op 24 Mei bij een komt om de mogelijkheid te be spreken van bijlegging van de poli tieke geschillen. Er mag weer melkbroó'd gebakken worden Sinds enkele dagen mogen de bak kers weer melk of melkpoeder in het brood verwerken. De minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning beeft dit in een beschikking toegestaan. In bakkerskringen heerst hierover grote voldoening. Het verwerken van melk in brood zal, zoals dit voor de oorlog het ge val was, afhankelijk zyn van de vraag naar melkbrood, omdat de prys hiervan hoger is dan van wa terbrood. Student van 11 jaar. Een elfjarige knaap, genaamd Bobby Gordon, is op de univer siteit te Cleveland als student toegelaten. Hij zal chemie stude ren. Blijkbaar stelt Bobby meer belang in lezingen over atoom energie dan in het spel. In afwachting van het begin van de colleges bouwt hij in zijn laboratorium thuis een Gei- gerapparaat. Hij is ongeveer zes jaar voor uit op zijn leeftijdgenoten wat de wetenschap betreft, Zijn ouders hebben verklaard, dat Bobby zich reeds voor de we tenschap interesseerde toen bij begon te lopen De „rode Deken" bedreigd. Ir. Hewlett Johnson de „rode de ken" van Canterbury is in een plaats in de Amerikaanse Staat Ontario be kogeld met stenen en eieren tijdens een toespraak, waarin hij voor vrede met de Sewjet-Unie pleitte. Een op gewonden menigte belette hem te vertrekken, zodat de politie hem moest ontzetten. Van de bekwaamheden van Nederlandse adviseurs moet gebruik gemaakt worden. De correspondent te Djakarta van de Katholieke gewestelijke pers. Henk van Maurik, die jarenlang voor zijn bladen in Indonesië vertoefde, had voor zijn vertrek naar Nederland deze week een onderhoud met de minister president van de R.I.S., drs. Moh. Hatta. In een afscheidsgesprek gaf drs. Moh Hatta zijn oordeel over de huidige po sitie van de Nederlanders in de archi pel. Daarbij was het uitgangspunt de snelle vermindering van het aantal on zer landgenoten sedert de laatste maanden van het vorig jaar. Het ligt voor de hand. aldus de minister-presi dent. dat vrij veel Nederlanders in ad ministratieve en bestuursfuncties over bodig zijn geworden door de souverei- niteitsoverdracht. Ook zijn er, die moe ten afvloeien, omdat zij niet aan de thans aan .importkrachten te stellen Het Nederlandse elftal, dat in de Woensdagavond in het Olympisch stadion te Amsterdam gespeelde voetbalwedstrijd een fraaie 3-0 overwinning be haalde op het Engelse B-elftal. V.I.n.r.: Rijvers, Hofma, Polbarst, v. d. Hoeven, v. d. Sluys, Abe Lenstra, Terlouw, Roosenburg, Mtchels, Kraak, Stoffelen tijdens bet spelen der volksliederen voor de aanvang van de wed strijd. Bondsdag Geref. Jongelings-vereniglngen. ""Te Leeuwarden kwamen op Hemel vaartsdag meer dan 7000 jongelui bijeen, die lid zijn van de bond van jongelingsverenigingen op Geref. grondslag. Er werd in 7 zalen verga derd. In de hoofdvergadering, die in de Harmonie werd gehouden sprak de bondsvoorzitter, de heer H. Agra, het openingswoord. Prof. dr. K. Dijk sprak over „De kleine Luyden en de christelijk-soci- ale roeping". In de Huizumer kerk, waar prof. dr. J. Waterink presi deerde sprak prof. mr. I. A. Diepen horst over „Sociale vragen voor he den en toekomst". In de Pelikaankerk, waar de heer Jacq. de Smit de voorzittershamer hanteerde voerde de heer H. Algra het woord over: „Afscheiding en Re veil". Na afloop van de vergaderingen maakte het grootste christelijk har- moniecorps van Friesland „Looft den Heer" een mars door de stad, waar na een concert in de Prinsentuin werd gegeven. Franse politie arresteerde berucht Nederlander. De Franse recherche heeft in Mar seille een Nederlander gearresteerd, die verdacht wordt van oplichting en onwettig verblijf in Frankrijk. Het be treft hier een zekere D. K., die ook door de Nederlandse politie gezocht wordt wegens verraad in bezettings tijd. In 1946 werd hij in België tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens oplichting. maar hij wist te ont snappen. Ook de Zwitserse politie heeft met K. een appeltje te schillen. In Lausan ne gaf hij zich uit voor chirurg van een ziekenhuis en wist zodoende ver scheidene slachtoffers te maken. Concours van Ring Zeeland van zang en oratoriumv erenigingen. Het frisse, maar wat druilige Meiregentje kon gisteren de goede stem ming op de weide-Malta te Zierikzee niet verstoren, want hier werd door de Ring Zeeland van de Kon. Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen 'n zangconcours gehouden en er moet al veel gebeuren wil deze jaarlijkse zangwedstrijd mislukken. Dat heeft men vorig jaar gezien: toen stormde en regende het zo, dat meer dan duizend zangers en zangeressen de kerk van Wissekerke moesten binnenvluchten. Het concours ging door. Dus was het nu ook vanzelfsprekend dat er ondanks het langdurige buitje met plezier werd gezongen. Het ontbreekt de Zeeuwse koren over liet algemeen niet aan animo. Als men bedenkt, dat er een zangvereniging op het po dium verscheen met 'n tenor van 74 jaar, dan kan men toch heus niet kla gen over de liefde voor de muziek Dertig koren hebben even buiten de stad, vlak bij de oude vestingwallen, dapper in woord en toon gestreden om de lof der jury. Daarbij hebben zij het deze jury, die ditmaal bestond uit de Leidse organist Leo J. Mens en de directeur van de Arnhemse Muziek school, Andries de Braai, niet altijd even gemakkelijyk gemaakt, want vooral in de hogere afdelingen waren er koren, wier prestaties niet zeer sterk uiteen liepen. Er werd heel wat beter gezongen dan vorig jaar in Wis sekerke. De omstandigheden waren destijds veel ongunstiger, omdat men toen moest zingen in een stampvolle kleine kerk, waarin de temperatuur omgekeerd evenredig was aan die van buiten. Dit jaar zongen de koren in de open lucht en mede daardoor was het mogelijk om een betere uitvoering dan vorig jaar te geven. Er waren dirigenten, die jury en pu bliek verbaasd deden staan door de wijze, waarop zij met zeer beperkt stemmenmateriaal soms heel dx-agelij- ke x-esultaten wisten te bereiken. Men mag niet vergeten, dat het op een dorp soms erg moeilijk is goede zan gers en zangeressen te vinden en als die er niet zijn, dan moet men een voudig tevreden zijn met minder goede stemmen. Dat heeft natuurlijk invloed op de kwaliteit van de koor zang, maar het bleek gisteren weer, dat een goede dirigent altijd wel „iets" van een koor weet te maken. NADELEN. Echter: ook op dit concours was het niet alles goud, wat er blonk. In de la gere afdelingen vooral werd er soms danig geknoeid en het was dan ook geen wonder, dat de jux-y in enkele gevallen besloot geen prijs toe te ken nen. Dit bewijst weer, dat een diri gent niet al te lichtvaardig mag be sluiten om met zijn zangers aan een concours deel te nemen, want daar zit een critische jury en daar zijn cri- tisch-luisterende mede-zangers en daar wordt soms menige rake opmer king aan het adres van het bewuste koor gelanceerd. Dan is het beter om maar eens een jaar te wachten, voor- dat men zich aan deelneming aan de zangers wedstrijd waagt. GOED WERK. In de hogere afdelingen echter werd soms voortreffelijk gezongen men kan niet anders zeggen. Er waren ko ren, die uiterst gedisciplineerde zang deden horen en wier dirigent 'n stijl volle opvatting bleek te huldigen.. Een bijzonder goede indruk maakte 't Zierikzeese kinderkoor „De Kleine Lofstem", dat een klein toegiftje gaf. Deze kleine zangers kregen een wel verdiende eerste prijs. Opvallend was in dit concours het grote aantal uitspraakfouten. Het ju rylid de heer Mens, zeide veelbeteke nend: „Die vocalen, die vocalen..." en inderdaad er werden vele klinkers misvormd gezongen. „Vele koren zou den een hoger puntenaantal gekregen hebben", aldus vertelde ons een der juryleden, „wanneer zij hun uitspraak beter hadden verzorgd". Tenslotte zouden we de aandacht er op willen vestigen, dat de koren voor hun vrij nummer niet altijd het beste uit de Bondsblibliotheek te voorschijn brachten. Vernieuwing van het repertoire zou voor sommige ver enigingen niet voor de tijd zijn. Bij de aanvang van het concours sprak de heer J. J. v. d. Velden, voor zitter van de Ring een welkomst woord, waarna psalm .47 en 't Bonds lied werden gezongen. Deze zangers- wedstrijd werd besloten met een kort woord van ds. S. Greving, Gerefor meerd predikant de Zierikzee. (de K.) DE UITSLAG. De uitslag luidde: Vierde afdeling: „Nieuwlands Dameskoor" 205 punten, le prijs. Derde afdeling: „Laudate Deum" Brouwershaven. 198 punten. 2e prijs; „S.D.G.", Noordgouwe, 196 punten, 2e prijs: „Looft den Heer" te Kerkwer- ve, 173 punten, 3e prijs; „Advendo", Vrouwenpolder, 181 punten, 2e prijs; „Ons lied" Ritthem, 177 punten, 3e prijs; „Ons Genoegen", Biggekerke, 179 punten. 32 prijs; „De Lofstem", St. Laurens. 213 punten, le prijs. Tweede afdeling: „Ned. Herv. Kerk koor". Heinkenszand, 211 punten, le prijs: ..Een in geest en streven", Se- rooskerke, 196 punten, 2e prijs; „Oost- dijks Zangkoor" 211 punten, le prijs; eisen voldoen. Maar daar staat tegen over. dat Indonesië graag experts op verscheidene gebieden wil aanhouden en ook nog nieuwe buitenlandse krach ten zal willen werven, bijv. Nederland se accountants. Op een zakelijke basis van deskundigheid en behoefte zijn hier nog mogelijkheden voor Neder landers. Wel zal het voorlopig moeilijk blijven, bevredigende nieuwe verhou dingen te bereiken. Het gewoonlijk hiervoor geraamde tijdsbestek van on geveer twee jaar leek Hatta redelijk. STROEFHEDEN. Hatta besefte, dat de huidige exodus met enige onrust wordt gadegeslagen in Nederland, niet alleen omdat deze snelle en omvangrijke repatriate (naast de demobilisatie van tienduizen den soldaten) Nederland voor bepaal de zorgen plaatst, maar vooral ook met het oog op de Nederlandse economi sche belangen in Indonesië. In Neder land bestaat immers de overtuiging, dat deze belangen zowel rechtstreeks als indirect nog gebaat kunnen worden door het werk van Nederlandse krach ten. Dat daarbij de indirecte baat hoog wordt aangeslagen, komt de Indonesi sche autoriteiten begrijpelijk voor, om dat Nederland als Uniepartner en be legger veel gelegen is aan efficiency en voorspoed in Indonesië. Langer dan vier jaar werkten de re publikeinen geheel zonder Nederlan ders. Toen bracht de overdx-acht van de souvereiniteit veel Nederlandse ambtenaren ais deskundige adviseurs naast Indonesiërs, die allerlei functies gingen overnemen. De nieuwe functio narissen vonden het vaak bijzonder moeilijk, adviezen te vragen, na jaren lang zelfstandig te hebben gewerkt, en veel Nederlanders waren teleurgesteld in hun buiten de werkeliikheid staan de verwachting, dat in het onafhan kelijk Indonesië voorlopig alleen aan de top veranderingen zouden worden doorgevoerd. De regering van de R.I.S, Iieeft ech ter al enige tyd gelexlen de instructie uitgevaardigd, dat van de bekwaam heden der Nederlandse adviseurs, die in haar dienst zijn. zeer beslist wèl ge bruik moet worden gemaakt. Stroef, heden worden zo echter niet plotseling weggepolijst. Drie slachtoffers bij brand op Fins schip. Finse opvarenden bedwelmd. Donderdagmorgen vroeg werd de brandweer van Amsterdam gealar meerd voor een kleine brand in een manschappenverblijf aan boord van het Finse ss. „Inkeii Nurminen". Tot hun grote ontsteltenis vonden de brandweermannen, die met zuurstof apparaten het verblijf binnendron gen, daar drie opvarenden, die met brandwonden waren overdekt. Het waren eeri 21-jarige stoker, een 21- jarige matroos en een 51-jarige ma troos, alle drie Finnen. De eerste twee waren reeds over leden voor een arts van de genees kundige dienst hen kon helpen. Het derde slachtoffer werd in ernstige toestand naar het gasthuis vervoerd. Een vierde opvarende, die zich in een kajuit bevond, welke hij door de rookontwikkeling niet meer durfde verlaten, kon door de brandweer wor den gered. De brand zelf was zeer onbetekenend. De brandweer kon het vuur met één straal in korte tijd doven. Volgens de rijkspolitie te water is het vrywel zeker, dat het vuur ont staan is, doordat een der mannen nonchalant is geweest met een siga ret. De verslagenheid onder de leden van de bemanning is zeer groot. Het schip was Woensdagmiddag leeg in de Amsterdamse haven gearriveerd om cokes te laden. Voor Zondag had het weer weg willen varen. „Hosanna", Wissekerke. 216 punten, le prijs; „V.Z.O.S.", Oosterland, 188 punten, 3e prijs; „De Kleine Lofstem" Zierikzee. 219 punten, le prijs. Eerste afdeling: „S.D.G.", Oostburg, 213 punten, 2e prijs; „Zingt den Heere een nieuw lied". Zaamslag, 215 pun ten, 2e prijs; „Hosanna" Zoutelande, 206 punten. 2e prijs; „Tot nut en ge noegen", Nieuwdorp, 240 punten, le prijs; „Looft den Heere" Haamstede, 220 punten, le prijs. Uitmuntendheid A: „S.D.G.", Oost- kapelle, 241 punten, le prijs; „S.D.G." Kamperland, 250 punten, le prijs; „Laudamus" Terneuzen. 223 punten. 2e prijs; „Ned. Herv. Kerkkoor" Kloetin- ge. 248 punten, le prijs; ..Jubilate Deo" 229 punten. 2e prijs: „Looft den Heer", Wolfaartsdijk, 241 punten, le prijs; „De Lofstem", Zierikzee, 223 punten, .2e prijs. Uitmuntendheid B: „S.D.G." Sou burg, 220 punten, 3e prijs. VOORSPELT: ZWAAR BEWOLKT. Geldig tot Vrijdagavond. In de ochtend plaatselijk mist. Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen en hier en daar opklaringen. Weinig wind. Iets zachter dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1