m> Sport en wedstrijden Amandeltjes pudding ONZE REGERING WELWILLEND TEGENOVER PLAN SCHUMAN Moederdag ZAL „DE ZEEUWEN" ZIJN LAATSTE KANS GRIJPEN? 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 12 MEI 1950 TWEEDE KAMER. Dienstweigeraars verschenen Mededeling minister van Economische Zaken. De Nederlandse regering heeft met welwillende belangstelling kennis ge. nomen van het plan van minister Schuman om de zware industrieën van de Europese landen onder gemeen, schappelijk beheer te brengen. Het kan volgens haar van grole betekenis zijn voor de Europese samenwerking. Dit verklaarde de minister van Eco nomische Zaken, de heer Van den Brink, Donderdag in de Tweede Ka mer bij behandeling van het wetsont. werp tot deelneming in het uit te brei den kapitaal van de Hoogovens te Vel- «en en in de financiering van een N. V. voor oprichting en exploitatie van een brecdbandwalserty en een blikfa. briek. De heer Schouten (A.R,) bepleitte aanstelling van een commissaris voor tie Hoogoven-arbeiders, Over de rege ling van het winstaandeel voor het personeel was hij minder tevreden. De heer Korthals (VVD) merkte op, dat kunstmatig belangrijke invloed is uitgeoefend op de financiële resulta ten der Hoogovens. De heer Gortzak (CPN) verklaarde zich tegen het ont werp. dat z.i. hoofdzakelijk uitbreiding der oorlogsindustrie beoogt. Daarente gen achtte de heer Posthumus (Arb i het project nodig voor de handhaving der volkswelvaart. Minister van den Brink betoogde nog, dat de levensvatbaarheid van de Nederlandse ijzer- en staalindustrie door de practi.ik is bewezen en dat het Hoogovenbedrijf door en door gezond is. Met een commi6sarisplaats voor het personeel kon hij zich verenigen, maar diens benoeming zou niet moeten ge schieden uit een bindende voordracht. Over het plan-Schuman is geen over leg gepleegd. Het wetsontwerp werd goedgekeurd; de C.P.N.-fractie wilde geact worden te hebben tegengestemd WIJZIGING DRANKWET. Hirena werd het wetsontwerp tot wijziging van de Drankwet in behan deling genomen. De heren Hooy (KV P) en Beernink (CH) achtten het on juist. dat door de verhoging van het minimum de kleine bedrijven het eerst v orden getroffen. Beide heren en de heer Ritmeester (VVD> bepleitten handhaving der halvering van het recht voor de bedrijven, die 's Zon dags gesloten zijn. maar de heer v.d Brug (Arb vond. dat die halvering geen zin heeft. Minister Jookes (Socia le Zaken!De practijk wijst uit dat er geen reden is hier een bijzondere maatregel te treffen". De cijfers wijzen voorts uit. zo zeide hij, dat niet uit sluitend de kleine ondernemers getrof fen worden. Stemming over wetsont werp en een amendement werd aan gehouden tot Vrijdag. Het wetsontwerp tot oprichting van een praeventiefonds. dat vervolgens aan de orde kwam, vond algemene in stemming. De gelden voor dit fonds zijn bestemd voor maatregelen, die ziekten moeten voorkomen en de ge zondheid bevorderen. Het wetsontwerp werd z.h.g. aan genomen. ZIEKENHUISBOUW. Daarna kwam aan de orde een be grotingswijziging 1948/1949 verband houdend inet financiering van zieken- huisbouvv. De lieer Mol (K.V.P.) meende dat voor de woningbouw wel objectieve financieringsnormen gel den. maar niet voor de ziekenhuis- bouw. Hij diende een motie In, waarin wordt uitgesproken, dat de regering spoedig met een wettelijke regeling dient te komen, die naar objectieve normen de financiering van zieken- huisbouw regelt. De motie is mede ondertekend door leden van de A.R., de V.V.D. en de C H. fractie. De heer Krol (CH.) betoogde, dat niet-overheidsziekenhuizen thans in een achterafpositie zijn geplaatst. De heer Fokkema (A.R.) wees er op, dat de particuliere ziekenhuizen en zij vormen 70 k 80 van het totaal voor hun tekorten zijn aan gewezen op particulier initiatief. Overheidsziekenhuizen behoeven daaron geen beroep te doen. Dat schept onbillijkheid. De heer van Liendcn (P.v.d.A.) ïerkte op. dat de motie-Mol iets te ver gaat. Er moet samenwerking tus sen de ziekenhuizen komen. Hulp bij financiering brengt oog overheidstoe zicht op de financiën mee. Minister Joekes verklaarde niet af wijzend tegenover een wettelijke re geling te staan. Gelijkstelling van particuliere en openbare ziekenhuizen is niet zo eenvoudig. Snr wilde voor het ogenblik de be- nerkte middelen zo doelmatig moge lijk besteden. De verdere behandeling van de mo tie-Mol. die door de minister werd ontraden, stelde de Kamer uit tot Vrijdagochtend. voor de rechter. De politierechter te Assen heeft de behandeling van de zaak tegen enkele dienstweigeraars voortgezet. Negen van hen hadden geweigerd in Octo ber in Vledder te gaan werken, toen er voor het eerst bewegingsvrijheid was. Zeventien jongelui weigerden in Januari in Vledder aan het werk te gaan, toen de grond bevroren was en de D.U.W.-arbeiders in Drente naar huis gestuurd waren met vorstverlet. Zeven en twintig andere dienstweige raars moesten verschijnen daar zij er van verdacht werden in Februari een half uur lang gestaakt te hebben. De Officier van Justitie persisteerde bij zijn eis en vorderde in een 27-tal soortgelijke zaken een geldboete van 10, subs. 10 dagen hechtenis. Tegen vier jongelui werd een week gevan genisstraf geëist met bevel tot onmid dellijke gevangenneming, waarvoor de politierechter echter geen termen aanwezig vond. De uitspraak werd be paald op 17 Mei a.s. KERKNIEUWS. NED. HERV KERK Beroepen bij de Ned. Herv. Ge. meente te Parijs: cis. Ch. M. ten Kate, vroeger te Koudekerke, thans vloot- predikant bij het Marine-Opleidings kamp te Hilversum. GEREFORMEERDE GEMEENTE Ds. Lichtenberg te Rottei'dam heoft bedankt voor het beroep naar de Ge- ref. Gemeente te Tholen. THEOLOGISCHE HOGESCHOOLDAG TE KAMPEN. Onder grote belangstelling uit heel hot land werd Donderdag de jaarlijkse schooldag gehouden van de Theologi sche Hogeschool te Kampen. Nadat de schooldag geopend was door de cura tor ds. B ven Halsema van Ermelo, die de leiding van de dag had, deed dc rector prof. dr. G. M. den Hartogh enige mededelingen aangaande de ho. geschool. Spr. bracht in herinnering hoe het in 1850 in de kerken der af scheiding, die in 1854 de Kamper school in het leven riepen, gesteld was met de opleiding tot de dienst des Woords. In totaal „leverde" de hoge school meer dan 1000 dienaren des Woords aan de kerken der afscheiding en aan de verenigde Geref. kerken af, Opïhet ogenblik zijn er ruim 100 leer lingen. De rector releveerde vervolgens nog verschillende bijzonderheden uit het leven der hogeschool sinds de vorige hogeschooldag, Hierna sprak dr. S. P. Dee, geeste lijk verzorger van „Eudokla" te Rot terdam, over het onderwerp: „verkie zing en prediking". In de middagvergadering spraken ds. P. D. Kuiper van Sasscnheim over „De dominé en de gemeente" en ds. C. M. v. d. Loo van Dordrecht over „Eigen zielszorg", Jaarvergadering Staatkundig Gereformeerde Partij. In gebouw Tivoli te Utrecht hield de Staatkundig Gereformeerde Partij haar jaarvergadering onder leiding van de voorzitter ds P, Zandt, die in zijn openingswoord een buitengewoon grote opkomst constateerde en vervol gen» een rede hield onder de titel „Des Heren wet". Allereerst herinnerde hij aan het grote verschil tussen deze dag en de 10e Mei 1940, Toen werd ons land overvallen en kwam in groot gevaar en thans zijn we weer in het bezit van ons zelfstandig volksbestaan. Toch is er veel dat beklemt. Het is dit, aldus spreker, dat na vijf jaar oorlog en na i v\jf jaren van landsherstel ons volk in i zulk een diepe slaap van verharding is gevallen en het van God aangebo den middel tot redding nog beslister en driester dan voor de oorlog van de hand wijst. Dat middel, aldus ds. Zandt, ligt besloten in de onderhou ding van des Heren wet. Het is naar de Wet des Heren dat de S.G.P. het maatschappelijk en staat kundig leven wenst ingericht te zien. Daarentegen zien we, aldus spreker, dat de grote mogendheden elkaar op hatelijke toon met" nota's te lijf gaan en de machtigen der aarde slingeren in vergaderingen der Ver. Naties elk aar scheldwoorden naar het hoofd. I En intussen roeren de communisten zich in alle landen en voelen zich zo j verknocht aan de Sowlet-Unie dat l hun woordvoerders openbaar verkla- I ren ter verdediging van het eigen va- 1 derland geen hand te zullen uitste- ken. Volgens spreker geeft de organisa- I tie der Ver. Naties, waarin God en Zijn woord contrabande zijn. een vol- i komen bankroet te zien ïn ons land zit een Christelijk historisch minister I broederlijk verenigd met Rooms en Rood in hetzelfde kabinet en ds Zandt vroeg zich af wat er zowel bij A.R. als C.H. van het beginsel overblijft. Spreker wees op de z.i. droeve gang van znken ten aanzien van Indié en mogelijk straks ten aanzien van Nieuw-Guinea. Het federale bestuur is reeds vier maanden na het sluiten van het accoord om hals gebracht. En welke waarborg is er. vroeg ds Zandt zich af, dat nu de Unie reeds ten halve gebroken is. zjj niet geheel verbroken zal worden? Tijdens de vergadering werd op voorstel van het hoofdbestuur aan art, 18 van het beginselprogramma de vol gende redactie gegeven: „S.G.P., betreurende het ver breken van de eeuwen oLido band tus sen Nederland en Indië, verklaart zich tegen een verder afstaan van enig Nederlands gebiedsdeel en vóór een i hechte band tussen Nederland en West-Indië in het verband van het Koninkrijk der Nederlanden. De overheid bevordere de prediking van het evangelie in die gebiedsdelen, waar zij zeggenschap heeft en zorge voorts voor een goede defensie." Ds Zandt cn as M. A. Mieras, die volgens het rooster aan de beurt van aftreden waren, werden b\j acclamatie in het hoofdbestuur herkozen. Zestigjarig huwelijksfeest. 22 Mei a.s. hoopt het echtpaar Grof- fen-Michielsen te Bergen op Zoom zijn zestigjarig huwelijksfeest te vieren. 21/2 jaar voor directeur van een „taleninstituut". Het Arnhemse Gerechtshof heeft de 54-jarige docent H. S. L. R. uit Arnhem wegens oplichting tot 2 jaar en 8 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. R. die zich „professor" noemde, en directeur was van een taleninstituut maakte er'zjjn werk van, hulp te bie den aan mensen, die wensten te emi greren en aar Duitsers die na de be vrijding van Nederland in moeilijk heden waren gekomen. Hij incasseerde dan herhaaldelijk bedragen als „voorschot" voor de te maken „onkosten". Ongeveer 40 personen werden op dezë wijze door P„ opgelicht. In totaal werd hij floot deze practtjken 18.864 gulden rjjker. Moeder wordt gctracteerd. Maar... ze tracteert zelf ook. En omdat ze het deze dag gemakkelijk moet hebben, kiest zij een pudding, de heerlijkste, die ze kent: Belgische landbouwers ontsticht over „kaaskwestie" Belgische landbouworganisaties zijn tegen het besluit van de regering om dc extra invoerheffing van 15% op kaa» te vervangen door een stelsel van premies aan de Belgische produ centen In verzet gekomen. Niet alleen de Nederlanders, doch ook de Zwitserse en de Fransen heb ben tegen de heffing geprotesteerd. Van Nederlandse zijde werd gedreigd met beperking van de Belgische textiel, vai invoer van an Franse zijde met het stopzetten van de aankoop van Brussels lof en van Zwitserse zij de met een vermindering van de aan koop van vers fruit in de loop van de ze zomer. Laatstgenoemde twee landen steun den hun protest op de tariefaccoorden, die in 1947 Genève Werden geslo ten en waarbij België zich verplicht te de invoerrechten van 15 procent op kaas niet te verhogen. In Belgische landbouwkringen wordt aangevoerd, dat Nederland poogt een monopolie-positie te verkregen op de Belgische markt. In België verbruikt men jaarlijks ongeveer 35.000 ton kaas. De binnenlandse productie be draagt 7.000 tot 8.000 ton, de Neder landse kaasinvoer bedraagt 20 tot 30.000 ton. terwhl de rest ïn hoofd zaak uit Zwitserland en Frankrijk komt. Verdachten brandstichting Haarlem veroordeeld. De Haarlemse rechtbank heeft uit spraak gedaan in het proces tegen drie verdachten, aan wie de op 21 Januari gepleegde brandstichting in j een voedingsmiddelenfabriek te Haar lem ten laste was gelegd. De chef van de inpakafdeling, die bekende een brandende lucifer btf het verpakkingsmateriaal te hebben ge houden. werd conform de eis tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De directeur, J. G„ werd wegens mede plichtigheid dezelfde straf opgelegd. Zijn vrouw, een zuster van de brand stichter, die ervan verdacht werd het misdrijf te hebben uitgelokt en te gen wie eveneens één jaar gevange nisstraf was geëist, werd vrijgespro ken. Rechercheur van vreemde- lingendlerst gearresteerd. In Den Haag is de 39-jarige re chercheur van de vreemdelingen dienst, w. B. aangehouden, verdacht van knevelarij ten opzichte van in ons land verblijvende vreemdelingen. B., die een gedeeltelijke bekentenis heeft afgelegd, heeft verscheidene vveemdelingsn te veel leges-gelden verbonden aan verblijfsvergunningen laten betalen. Hoe groot de bedragen zijn, die B. op deze wijze van vreemdelingen heeft losgekregen is ifhans nog niet bekend, evenmin hoe lang B, zich aan deze practtjken heeft schuldig gemaakt. Minister in 't Veld in New-York aangekomen. Minister In 't Veld, de Nederlandse minister van Wederopbouw en Volks huisvesting, is te New York aangeko men om een congres van Amerikaan se burgemeesters bij te wonen. Hij verklaarde, dat hij de Amerikaanse huisvestingproblemen en hun oplos sing wil bestuderen, met het oog op de Nederlandse woningbehoefte. De minister noemde het voornaamste pro bleem, waarmee Nederland op het gebied van woningbouw te kampen heeft, het vinden van een lage bouwprijs. Minister In 't Veld hoopt een oplossing van dit probleem in de Verenigde Staten te vinden. Djakarta Lloyd niet serieus te nemen. „In Indonesische regeringskringen is men verbaasd, dat men in Neder, land de plannen van de Djarkarta Lloyd au serieux neemt", aldus werd verklaard aan de speciale correspon. dent van het A.N.P. De Djakarta Lloyd immers, zo zeide men, heeft tot op heden nog geen be williging verkregen van het departe ment van Justitie, zodat zij slechts op papier bestaat en niet bevoegd is om enige rechtshandeling te verrichten. In het algemeen staat de regering der 1U. S. op het standpunt, dat er een centra. Ie vervoersmaatschappij dient te oe- staan, waarin de regering der R.I.S. een overwegende positie moet bezit ten. Hiernaast kunnen, naar de opvatting der regering, geen concurrerende maatschappijen bestaan doch slechts maatschappijen, die aan de centrale maatschappij bepaalde hulpdiensten verlenen. Voorts wees men er op, dat de rege ring der R.I.S. ten onrechte is ge noemd als geldschieter van de Djakar ta Lloyd. Opbouw van Nijmegen stagneert. In de gemeenteraad van Nijmegen is geklaagd over het feit, dat de opbouw van de verwoeste stadskern ernstig gestagneerd wordt, omdat nog altijd de overgangsbepalingen ontbreken voor Wet Materiële Oorlogsschade. Tientallen bouwplannen liggen klaar, maar kunnen niet uitgevoerd worden. Meer dan 70% der aannemers te Nij megen hebben geen opdrachten cn honderden bouwvakarbeiders lopen I zonder werk. Militair uit Indonesië gedupeerd. De militair A. de V. uit Rotterdam, die bij zijn vertrek naar Indonesië zijn vader 1375 ter hand stelde, kwam na zijn terugkeer tot de ont dekking, dat het geld opgemaakt was door zijn oom en voogdH. de V, Zijn ouders waren- gescheiden en later was zijn vader overleden.'De V. stond Donderdag terecht onder beschuldi ging enige duizenden guldens, toebe horend aan de erfgenamen van zijn vroer, verduisterd te hebben. De huishoudster A. v. d. K. zou voorts een belangrijk deel van dit geld in ontvangst hebben genomen. Tegen beiden werd 8 maanden met aftrek geëist. Bende valse munters in de V.S. opgerold. Agenten van de Amerikaanse ge heime dienst hebben een grote valse muntersbende opgerold, zo heeft de Amerikaanse minister van Financiën meegedeeld. Er zyn 10 personen gear resteerd en 64 in vernoor genomen. De bende had voor 500.000 dollar aan valse Canadese bankbiljetten ver vaardigd en voor 45.000 dollar aan valse Amerikaanse biljetten. VOETBAL Zeewsch Vlaanderen West tegen Oost. OP HEMELVAARTSDAG IN BIERVLIET. Op Hemelvaartsdag zal de traditio. nele voetbalwedstrijd tussen de verte genwoordigende ploegen van Oost en West Zeeuws Vlaanderen weer worden gespeeld. Als voorwedstrijd zullen de jeugdploegen tegen elkaar uitkomen. De wedstrijden zullen gehouden wor den op het veld van Biervliet. SENIOREN. Voor de seniorenwedstrijd zijn op gesteld: WEST ZEEUWSCH VLAANDEREN. Doel: R. P. de Vriendt (Aarden burg); r.a.: A. van Hijfte (IJzendijke: l.a.: A. Ekkebus (Breskens); r.h.: Iz, de Jonge (Breskens); spil: H. Fenijn (Breskens) aanv.; l.h.: A. Pijcke (Hoofdplaat)r. bu.: O. L. Moens (Aardenburg); r.bi.: C. de Kramer (Biervliet); m.v.: A. Steyaart (Bre>- kens); l.bi.: I. Verkruisse (Schoondij- ke); l.bu.: L. v. Poucke (IJzendijke). Reserves: P, v. d. Sande (Biervliet); J. Bogte (Biervliet); A. Versluis (Bier vliet); C. Pijcke (Schoondijke), OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Doel: L. Willaert (Clinge); r.a.: E. Willaert (Clinge); l.a.: W. Jangen (Corn Boys); r.h.: M. Verhelst (Corn Boys)spil: A. Lafort (Rla)l.h. G. E. den Engelsman (Axel); r.bu.: H. Overbeke (Sluiskil)r.bi. J. Jonkman (Axel); m.v.: J. Vervaet (Steen); l.bi.: R. P. A. Aaudenaerd (Ria); l.bu.: E. Selis (Ria). Reserves: Jac. Dieleman (Axel): Jo Dey (Axel) R. E. v. Bamborst (Ria); A. Tacq (Sluiskil); K. Donze (Corn Boys. JUNIOREN. Voor de jeugdwedstrijd zijn opge steld: WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Doel; J. Provoost (Breskens): r.a: I. v. d. Hooft (Groede)l.a.: J. Corne lls (Hoofdplaat); r.h.: J. Risseeuw (Groede) aanvoerder; spil: J. Dan- kaert (DSW); l.h.: O. A. Barra (Oost burg); r.b. J. Jacobs (Breskens); r.oi.: J. P. Vermeulen (Aardenburg)m.v D. Almekinders (Zuidzande); l.bi.: Th. de Backere (Aardenburg); l.bu.: M. v. Poucke (IJzendijke). Reserves: W. A. de Rijcke (Aarden burg) P. Wisse (Breskens); A. A. Lu- teyn (Oostburg); R. de Greve (IJzen dijke). OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Doel: H. de Gucht (Hulst); r.a.: G. Huygens (Steen); l.a.: A. Rouw (Ter- neuzen); r.h.: W. Steyns (Hbntenisse!; spil: G. van Remortel (Steen); l.h. Jac. v. d. Hooft (Terneuzen); r.bu.: L. v. Dorsselaer (Hulst); r.bi.: Roger Seg- hers (Clinge)m.v.: Hon. Neefs (Hulst); l.bi.: Aug. v. Laere (Honte- nisse); l.bu.: J. L. Schelleman (Axel). Reserves: Joh. Lafort (Sluiskil) Jos Koch (Terneuzen); G, Baert (Koe. wacht)C. Jansen (Hontenisse)C. Hamelink (Terneuzen). Samenstelling van het Zwaluwen- elftal. Het elftal van de Zwaluwen, dat Donclerdae 18 Mei te Tilburg tegen Leeds United speelt, is als volgt sa mengesteld: Doel: Saris (BW). Achter: Mesman (Blauw Wit) en Mertens (Willem II). Midden: Remmers (BW), v. Tuyl (Eindhoven) en Lussenberg (NAC). Voor: Vermunt (RBC), Ravesteyn VOETBALPROGRAMMA Terneuzen heeft een goede winstkans. Willen onze Zeeuwse vertegenwoordigers in dc promotiewedstrijd niet te ver achterop raken hjj het leidende MOC, dan zuilen ze doordrongen moe ten zijn van de noodzakelijkheid hun thuiswedstrijd van komende Zondag in voile winst om te zetten. Weten de Zeeuwen dc Bergenaren te kloppen dan is nog alles mogelijk. Een MOC-zege daarentegen zou een lelUke streop door de Zeeuwen-rekening betekenen terwijl er ook voor Terneuzen alles aan gelegen is dat de punten bij de Vlissingers blijven, want ze zouden zich dan op geiyke hoogte met het leidende drietal kunnen stellen, aangenomen natuurlijk, dat ze zelf Hero met lege handen kunnen terugsturen. Naast enkele onbelangrijke wed strijden in de derde klas gaan Honte nisse en Hoofdplaat elkaar andermaal te lijf en Biervliet zou bij een even tuele misstap van Hoofdplaat wel heel erg op fluweel komen te zitten. Voor de beker krijgt Vlissingen bezoek van de Baronie. PROM. COMP. Se KLAS De Zeeuwen-MOC; Terneuzen-Hero. Voor De Zeeuwen is het zaak deze wedstrijd te winnen want een neder laag zou hen vrij zeker het tweede klasseschap gaan kosten. Het zal o.l. heel wat moeite kosten de hechte MOC-dcfensie te verschalken maar desondanks moeten Bram Smit c.s. de volle buit in de wacht kunnen sle pen. Terneuzen heeft wederom een thuiswedstrijd voor de boeg en de rood zwarten hebben tegen het wel zeer tegengevallen Hero de beste troeven in handen. Se KLASSE E. RCS-BSCRooscndaal-Steenbergen Meto-ZeelandiaMiddelburg-Zierlkzee Veel belang is er niet meer bij de resultaten van deze wedstrijden of het zou moeten ziin dat enkele ploegen er een eer in stellen hun eindpositie op de ranglijst nog wat te verbeteren. PROM. COMP. 4e KLAS Een voor zijn laatste kansje vech tend Hontenisse zal ongetwijfeld alle moeite doen het Hoofdplaat zo lastig mogelijk te maken en Biervliet zal als lachende derde fungeren indien de West Z. Vlamingen een veer zouden laten. KES. 2e KLASSE E: RCS II is kennelijk aan een flinke eindspurt bezig en wellicht dat tegen GoeB II wederom een goed resultaat kan worden bereikt. De Zeeuwen II lijken ons te zwaar voor de Bressi- aanders. KNVB-BEKEJÏ De laatste Zeeuwse ploeg zou het tegen Baronie moeten opnemen, maar deze club, die ook in een promotie degradatie strijd is gewikkeld, heeft bericht zich terug te trekken, zodat Vlissingen zonder strjjd in de volgen de ronde komt. PROM. AFD. ZEELAND Schoond jJke-PSKKortgene-Zonne- mairc. Voor de promotie van de afdeling Zeeland voor de vierde klasse K.N.V. B. werden de eerste wedstrijden vast- festekl. We vermoeden, dat Schoon- ijke heel wat moeite zal hebben zich de jongens uit Philippine van 't lijf te houden en dat het reisje naar Kort- gene d,e ploeg uit Zonnemaire geen winst zal opleveren. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Limburgia-Ajax; Blauw Wit-Heere- veen; Ensch. Boys-Maurits. PROM.-WEDSTRIJDEN West I: OSV-DWV; West II: USV.- Neptunus; Noord: Friesland-LSC; Oost: Ouick-Tubantia, Rheden-Vites- se; Zuid I: Kerkrade-de Valk; Zuid II: Standaard-Chevremont. (MVV), Franssen (PSV), Lakenberg (Blauw Wit) en Louer (NOAD). Reserves: Steiger (PSV), Wage naar (Willem II), Walhout (NOAD) en van Eurden (BW). ITALIË R—ENGELAND B 5—0 De wedstrijd tussen de B-eltfalfën van Italië en Engeland, die te Milaan werd gespeeld, is in een 5O-overwin ning voor Italië geëindigd. Bij de rust was de stand reeds 3—0. BIUARTEN Biljartkampioenschap van Zeeland. De wedstrijden om het kampioen schap van Zeeland (kader 3e klasse) beginnen a.s. Zondag in het clublokaal van A.B.C. te Vlissingen. Deelnemers zijn de heren ï.'van de Velde (Vlissingen), J. Iseboutz (Vlis singen), W. Harting (Vlissingen), J. van de Velde (Vlissingen), C. Gabriël- se (Middelburg) en P. Bruinzeel (Ka- pelle). HANDBAL PROMOTIEWEDSTRIJD. De Hellas-dames zullen Zondag a.s. te Goes hun eerste promotiewedstrijd voor de eerste klasse spelen tegen Brabantia uit Eindhoven. Waar zijn onze schepen? Alcyone 11 Mei te Rio de Janeiro verw. Alkatd 9 Mei van Rio de Janeiro naar Santos. Almdijk 9 Mei van Tampieo naar Mobile. Bonaire 9 Mei van Paramaribo naar Azoren. Castor 9 Mei van Santiago te Cuba. Gordias, 9 Mei van Pyraeus naar Izmir. Ilos 9 Mei te Messina. Loosdrecht 9 Mei te Karachi. Luna 0 Mei van Alexan- drië naar Izmir. Marken 11 Mei te Ka rachi verw. Oberon 9 Mei van Laguaira naar Guanta. Pr. W. II 10 Mei te New Or leans. Rijnkcrk 10 Mei van Manilla (uitr.). Slamat 10 Mei te Madras. Abbedijk 10 Mei van Philadelphia naar Balt. Arends- dijk 10 Mei van Santos naar Montev. Blommersdijk 10 Mei te Antwerpen. Breda 10 Mei van Antaf. naar V.paraiso. Ceram 10 Mel van Port Said naar Genua. Eemdijk 9 Mei van Balboa uitr. Gaaster- kerk 11 Mei te East Londen. Garoet 11 Mei te Makassar. Gen. M. L. Hershey 9 Mei van Djakarta naar Rotterdam. Gooi land 10 Mei van Las Palmas uitr. Heelsum 11 Mei van C. TrujiUo naar P. of Spain. Helena 10 Mei te Demerara. Hoogkerk 11 Mei te Port Sudan. J. v. Oldenb.velt p. 10 Mei Algiers thuisr. Kota Gede 10 Mei bij Boma. Lekkerkerk 10 Mei te Genua. Loppersum 10 Mei van Palermo naar Bo na. Lieve Vrouwekerk 11 Mei te Port Said verw. Marpessa 12 Mei te Colom bo verw. Meerkerk 10 Mei van Manilla naar Bangkok. Nieuw Amsterdam 10 Mei van Havre uitr. Oranje pass. 10 Mei Daedalus Rif uitr. Pr. W. V 10 Mei van Rotterdam naar Chicago. P. W. v. Oranje 7 Mei van Chicago naar Rotterdam. Sal- land 10 Mei van Santos naar Montevideo. Samarinda 12 Mei te Madras verw. Sla mat 10 Mei van Madras naar Calcutta. Sloterdijk 10 Mel van Makassar naar Se- mar. Sommelsdijk 9 Mei té Lake Charles. Tabinta 10 Mei bij Kp. Tenez.. Tiberius 13 Mei te Mobile verw. Theseus 11 Mei van Rotterdam naar Tanger. Tosari 10 Mei te Rotterdam. Waterman 10 Mei van Palem- bang naar Djakarta. 'H cuirindt' PRODUCT Marktberichten EIERVEILING MIDDELBURG. 19e week. Sortering I. Minimum prijzen oor pluimveehouders 1.70 p. kilo. Vuil- schaligen 2 cent minder per ei. Winke'.pr. per 100 stuks f 17.50 voor kl. 0: f 16.50 voor I, f 15.50 voor II. f 14.50 voor III. f 13.50 voor IV. f 12.50 voor V, t 11.50 voor VI. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 11 Mei. Handelsgarnalen 61 kg.; 51; Pellerij garnalen 1406 kg.: 45; Schar 287 kg.: 16— 21: Bot 193 kg.: 16—17; Middel tong 23 kg.: 88—124; Rog 73 kg.: 16—18; Ongesor teerde vis 70 kg.: 1617. VEILING ROTTERDAM. Van 11 Mei 1950. Aardbeien 1.02—1,16 per doos. Vroege aardappels: grote 0.86—1; Poters 1—1.14; Andijvie I 0.40—0.52; Bloemkool Ia 0.60— 0.76; idem I 0.50—0.57; idem II 0.40—0.48; idem III 0 25—0.31; Bospeen 0.62—0.68; Prei 0.66; Rabarber 9—12; Radijs 34.30; Stoofsla 0.35—0.45; Spinazie 0.680.16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4