PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Plan Schu man" kreeg in Londen een koele ontvangst Zomerhuisjes in Zeeland voor velen fata-morgana TELEXVERKEER TUSSEN ONS LAND EN NEW YORK GEOPEND Fnederlani 0£ BILT Strenge eisen ten aanzien van de afmetingen maken ze te duur VOORSPELT: 193e Jaargang - No.l 11 Directie: F van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.. G. Ballintijn, Pl.verv.: VV. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 et. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p p. t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 11 Mei 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels 1 van 1—5 regels l 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—60. tel 2355, 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 21601; M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerljstr. 2; Zierikzee: N- Bogardstr. C 160. tel. 26 Duitse industriëlen voelen er wel voor Het plan van minister Schuman om de zware industrie van Frankrijk en Duitsland en mogelijk ook van andere Europese landen onder gemeenschap pelijk beheer te brengen heeft overal opzien gebaard. Hoewel het voorstel slechts in grove lynen is omselireven wordt er grote betekenis aan gehecht. De reacties in de verschillende hoofdsteden zyn tot dusver voorzichtig ge weest en variëren van sympathie tot afwyzing. In het bijzonder in Enge land is het plan Schuman zeer koel ontvangen. In de eerste plaats vinden de En gelsen de manier, waarop Schuman zijn voorstel wereldkundig maakte gespeend van Franse elegance. Er was tevoren geen overleg gepleegd met de Britse bondgenoot en evenmin was Londen over het tijdstip van publicatie ingelicht. In de tweede plaats zien de Engel sen door het voorstel Schuman geva ren opdoemen voor hun eigen staal industrie. De productiekosten van de Britse staalindustrie zijn betrekkelijk laag als gevolg van de arbeidsrust en de volledige werkgelegenheid. Engeland heeft voor het staal, nat voor export beschikbaar is, afzetge bieden gevonden tegen prijzen, die aanzienlijk boven de binnenlandse prijzen liggen. De „prijzenoorlog" op het conti nent is gunstig geweest voor Enge land, daar het staal tegen verlaagde Grote overstromingen in Canada en de V.S. BEBOS VELE VLUCHTELINGEN Als gevolg van hevige stortregens wordt de stad Winnipeg in Canada door het water bedreigd. De grote weidevlalcten in de omgeving zijn .reeds geheel overstroomd. Ook in grote delen van de stad is het water reeds doorgedrongen. Vele bewoners moeten onderdak zoeken in slecht in gerichte noodtehuizen. Uit de Zuidelijke Manitobavallei werden reeds 12.000 mensen geëva cueerd. Honderden vrachtauto's rij den, geladen met mannen en voorra den, over de weinige bruggen, die voor het verkeer nog bruikbaar zijn. In de zakenwijk melden zich honderden vrijwilligers aan. Reeds meer dan 200 vierkante mijl oppervlakte staat onder water. De scholen zijn gesloten en de ziekenhui zen hebben opdracht gekregen alleen spoedgevallen op te nemen. Vliegtuigen voeren zandzakken aan om de dijken van de Rode Rivier te versterken. In de streek van Winnipeg in Ca nada, waar het peil van de Red River drie meter hoger dan normaal staat en nog voortdurend stijgt, zijn thans reeds 25.000 daklozen. De evacuatie van alle burgers, die tussen Winnipeg en de Amerikaanse grens langs de oever van de rivier wonen, wordt voortgezet. Meer dan 3.000 soldaten helpen de burgers de grootste ramp in de ge schiedenis van het land te bestrijden. Zij vullen zandzakjes, die uit het ge hele land worden toegezonden. In de Verenigde Staten worden ze ventien personen vermist en zijn dui zenden dakloos geworden door over stromingen in de Amerikaanse staten Noord-Dakota,- Minnesota en Nebras- ka. Duizenden hectaren staan onder water. In Nebraska werden bijna alle slachtoffers op straat door het water overvallen. Drie passagiers van een bus konden zich 't leven redden door zich aan de boomtakken vast te grij pen toen de bus onder water ver dween. Nasleep van de demonstraties tegen Montgomery. De Amsterdamse politierechter, mr. de Blecourt, heeft vonnis gewezen te gen een metaalbewerker en diens vrouw, die tijdens een demonstratie bij het bezoek van veldmaarschalk Montgomery aan de burgemeester van Amsterdam slaags waren geraakt met enige agenten' der Amsterdamse ge meentepolitie. De politierechter achtte het bewijs logen de vrouw, aan wie ten laste was gelegd, dat zij een agent met een gummistok zou hebben aangevallen en geslagen niet bewezen en sprak haar vrij. Hij veroordeelde echter de echt genoot, die erkende ter bescherming van zijn vrouw zijn rijwiel tussen haar en de agent te hebben gehouden, tot 14 dagen gevangenisstraf. Volgens de ambtsedige verklaringen van de twee agenten had de man de fiets naar de agent geslingerd. De eerste getuige a décharge was het communistische gemeenteraadslid mevr. Kogenhop. De vrouw van de metaalbewerker werd volgens haar door de agent die tevoren al zijn sabel had getrokken, bedreigd en had zich met de gummistok verweerd. Een toevallige voorbij gangster, een 39-jarige huisvrouw, was van mening, dat de agent zeer ontactisch was op getreden en „volkomen overstuur" was geweest. Deviezensmokkelarij door mijndirecteur. Op 28 Juni zal voor het Bossche ge rechtshof in hoger beroep terechtstaan ir. B.. directeur der Oranje Nassau- mijnen, die door de economische poli tierechter veroordeeld is tot 15.000 boete, wegens deviezensmokkelarij. prijzen kon kopen en toch de eigen export kon handhaven. Tenslotte is men in Londen niet geestdriftig over plannen, welke ook, die beogen Europa straffer te organi seren onder leiding van Frankrijk en Duitsland. De Amerikaanse minister Acheson heeft Woensdag in een verklaring het Franse plan volkomen goedgekeurd. Dat is weinig verwonderlijk, want hoogstwaarschijnlijk heeft Acheson zijn Franse collega het idee aan de hand gedaan. De bedrijfsleiders en de directeuren van de afzonderlijke staalmaatschap- pijen in Westduitsland hebben ver klaard, dat hun eerste indruk beslist gunstig was. Een woordvoerder jan de Westduit- se federate- ri vakverenigingen zei-, de, dat de zaak van groot belang was en eerst grondig bestudeerd diende te worden, alvorens een standpunt kon worden ingenomen. Dr. Schumacher, de leider van de sociaal-democraten meende, dat de onderhandelingen niet alleen mogen worden gevoerd tussen „regeringen en kapitalistische groepen" Van begin af aan moeten ook vertegenwoordigers van de vakverenigingen worden inge schakeld. Een der belangrijkste pun ten is volgens Sehurnacner het mede beheer van de arbeiders in de ver enigde zware industrie. Van communistische zijde wordt, 't plan Schuman bestempefd tot een Amerikaans dictaat om de „staatba- ronnen" van het Roergebied hun overheersende positie in de West- Europese zware industrie te herge ven. De populairste ieraar. De leerlingen van een mid delbare school te New York hebben bij stemming de titel „populairste leraar" toegekend aan. dr, Gerald Ehrlieh. Deze leraar maakt het tot een ge woonte, zijn l ;ssen in sociale- en geestelijke hygiëne af te wisselen met het afschieten van speelgoedpistooltjes, het van kleur doen veranderen van zak doeken en het doen verschijnen van muizen. „De jongelui tussen tien en twintig staan voortdurend on der spanning. Daarom probeer ik ze te helpen om tot ontspan ning te komen" legde de leraar uit. Nederlandse burgemeesters te Parijs ontvangen. De burgemeesters en wethouders van Amsterdam en Den Haag, die een be zoek aan Parijs brengen, zijn Woens dagmorgen officieel op het Parijse stadhuis ontvangen. De gasten waren in auto's, vooraf gegaan door motorpolitie, naar het met Franse en Nederlandse vlaggen versierde stadhuis gereden na een eer bewijs aan het graf van de onbekende soldaat. Zij werden eerst door burge meester Pierre de Gaulle ontvangen. Men sprak vriendelijke woorden en wisselde geschenken uit. Nadien wer den de gasten welkom geheten door de leden van de gemeenteraad. DRAMA IN EEN PUT. Arbeider te Brooklyn door instorting bedolven. Reddingsploegen zijn Woensdag koortsachtig bezig geweest met pogin gen om een man te bevrijden uit een zeven meter diepe put onder een ga rage te Brooklyn. Een grondarbeider, Atteo, werd Dinsdagmiddag door in storting tot aan zijn oksels onder steen en aarde in de put bedolven. Aanvankelijk was hij vol goede moed en hij schertste met persfotografen, die hun camera's boven de opening van de schacht op hem gericht hiel den. Toen echter Dinsdagavond zijn zoon een brandende sigaret in de put naar beneden liet zakken, deed zich een ontploffing voor van de zuurstof, die in een slang naar beneden was ge pompt. De ontploffing deed nog meer aarde en stenen naar beneden vallen op Atteo, die brandwonden opliep aan zijn onbeschermde gezicht. Na de explosie werd een dokter neergelaten om hem morphine en bloedplasma toe te dienen. Zijn zoon, die de sigaret had laten zakken ondanks de waar schuwingen van de zijde van de poli tie, was na de explosie de wanhoop nabij. De politie heeft Woensdag de po gingen om Atteo rechtstreeks uit de koker naar boven te halen opgege ven en begon met het graven van een tunnel in de buurt van de schacht. Enkele duizenden toeschouwers verza melden zich buiten de garage. Een Rooms-katholiek priester daal de in de put af om Atteo de laatste sa cramenten toe te dienen. Atteo deelde de priester mede, dat hij zich „zeer sterk" gevoelt. Voordat de priester afdaalde, had Atteo's jonge vrouw, met tranen in de ogen bij de rand van de put ge knield, een gesprek met haar man. „Door de eeuwen trouw" zendt protesttélegram. Het bestuur van de stichting ..Door dé eeuwen trouw", heeft aan de minis ter-president een telegram gezonden, waarin gezegd wordt, dat het met ont steltenis kennis heeft genomen van het bericht betreffende de opdracht aan de militaire missie-Schotborch. Het bestuur is van mening, dat het Am- bonese K.N.I.L.-personeel hierdoor voor een onmogelijke keuze wordt ge steld. Benelux-ministers naar Londen. De ministers van Buitenlandse Za ken van de Benelux-groep, Van Zee land, Stikker en Bech, gaan Zaterdag naar Londen voor besprekingen met de „grote .drie", zo heeft een woord voerder van de Belgische regering gisteravond verklaard. Uitbetaling hulsraadschade. Verwacht wordt, dat nog deze week aan het commissariaat oorlogsschade, een brief van de minister van finan ciën zal uitgaan, waarbij machtiging wordt verleend om over te gaan tot uitbetaling van de huisraadschade. Gaat de brief inderdaad uit, dan zal Eerste verbinding ter wereld tussen twee continenten. Woensdag is in het gebouw van het hoofdbestuur van PTT het draadloos telexverkeer tussen Nederland en New York ingesteld, de eerste interconti nentale verbinding ter wereld. Voor 250 belangrijke firma's te New York en de Nederlandse telexabonné's is het thans mogelijk in schriftelijk con tact te treden. De verbinding is tot stand gekomen door samenwerking van PTT en de .Radio Corporation of America". De nog in de tweede helft van deze i draadloze telexverbinding „tex" maand met de uitbetaling een begin i vinding van dr. ir. H. C. A. van Duu- worden gemaakt. I ren, hoofdingenieur van PTT, die 01233S Binnenkort zullen nieuwe muntbiljetten van een gulden in circulatie wor den gebracht. De Amerikaanse reis van het Concertgebouw-orkest. DREIGEMENT MET PROCES. De organisatoren van de Ameri kaanse tournee van het Concertgc. bouworkest hebben telegrafisch met gerechtelijke maatregelen gedreigd, in dien de voorgenomen reis van het or kest niet zou doorgaan. Het telegram was voor het bestuur van het Concertgebouworkest een ver rassing en zal Vrijdagavond op een be stuursvergadering worden besproken. Enige soepelheid bij toepassing van bepalingen zou gedupeerden toch heerlijke zomer schenken. Het is heerlijk je schouders te kunnen ophalen over de felgekleurde uffi- clie's, die je naar Zwitserland, Parys of de Rivièra proberen te lokken, als je, ook al weegt de portemonnaie niet te zwaar in de zak, je ryk kunt voe len in het bezit van een zomerhuisje aan de Zeeuwse kust. Hoevelen hebben al niet dank zy deze veelal zelf gefabriceerde woninkjes onvergetelijke zomers aan zee beleefd? Helaas, degenen, die financieel geen al te gekke sprongen kunnen maken, zullen voortaan moeten teren op de herinneringen en liet fotoalbum; zy zullen naar andere ontspanning moeten omzien. De voorschriften, die thans voor de plaatsing van zomerhuisjes gelden, zyn namelyk van dien aard, dat men een slordige vier of vijfduizend gulden moet neertellen, wil men een zomer met wind en water kunnen leven. Kortgeleden publiceerden wij, dat in het (nog door G.S. goed te keuren) streekplan voor Walcheren twee ter reinen op het eiland bestemd zyn voor plaatsing van zomerwoningen, t.w. het Vebena-bos te Koudekerke en een gebied aan het einde van de Lange- weg te Vrouwenpolder. Deze bepaling is gemaakt, omdat men het natuur schoon van Walcheren zoveel mogelijk in tact wil houden. Vroeger, zo rede neerde men kon iedereen zomerhuisjes plaatsen, waar het hem goed dacht en dat leidde veelal tot verknoeiing van mooie plekjes. Daar is veel voor te zeggen, al dient toch niet uit het oog te worden verloren, dat er genoeg houten huis jes waren, die het op bepaalde plaat sen aardig „deden" en die 'n heel wat prettiger indruk maakten dan de af schuwelijke barakken en keten, die thans hier en daar het landschap ontsierden. Bovendien lijkt het ons ondenkbaar, dat behalve in Koude- kerke en Vrouwenpolder nergens aan de kust meer een terrein is te vinden, waar huisjes geplaatst kun nen worden, zonder dat dit afbreuk doet aan het natuurschoon. TE GROOT Dat de betrokken kustgemeenten een speciale zomerhuisverordening (waarin o.a. bepalingen voorkomen betreffende de afmetingen van de „hutjes aan de zee" en de wijze van bewoning) in het leven moeten roepen, kan alleen maar worden toegejuicht. Vanzelfsprekend is de volksgezond heid er bij gebaat, dat vele families een zomer lang aan zee verblijven, maar dan moet er ook tegen gewaakt worden, dat de heilzame uitwerking op jong en oud van zon, wind en wa ter niet teniet wordt gedaan door een onvoldoende en onverantwoorde behuizing. Het komt ons echter voor, dat de schaal naar de andere zyde overslaat en dat veel te strenge maatstaven worden aangelegd aan de grootte van de zomerwoningen. Wat bijvoor beeld te denken van de in Cadzand geldende bepaling, dat ieder huisje, afgezien van de nodige slaapvertrek ken (waarvan één met een oppervlak te van tenminste 7m2) een kamer dient te hebben met een vloeropper vlakte van minstens 15 m2. Het kan toch niet de bedoeling zyn, dat voor een zomerverblijf complete arbeiders woningen worden neergezet? Men denke eens aa'n 't vele kostbare ma teriaal, dat voor dergelijke grote ver trekken moet worden verwerkt! Koudekerke, waar de eisen, naar men ons mededeelde, weinig verschil len van die, welke voor de oorlog werden gesteld, vraagt één vertrek van tenminste 12 m2, na aftrek van de vaste kast, terwijl het grootste slaapverblijf een oppervlakte van ten minste 6 m2 moet hebben. Andere minimum-afmetingen zijn 3 m2 voor de keuken en 4 m2 voor de bergruim te. De raad van Vrouwénpolder heeft nog geen verordening vastgesteld, doch deze zal ongetwijfeld in dezelfde geest zijn. In Renesse ligt de situatie gunsti ger. Weliswaar is in het uitbreidings plan een terrein voor plaatsing van zomerwoningen aangewezen en zullen zeker ook daar aan de huisjes vrij strenge eisen worden gesteld, doch tevens bestaat de mogelijkheid z.g. kampeerhuisjes te plaatsen, waarvan de inhoudsmaat 60 m3 niet mag over schrijden. Zij moeten op 1 October afgebroken zijn, doch dat is uiter aard geen bezwaar. De Schouwenaren met een smalle beurs kunnen in ieder geval goedkoop een heerlijke zomer beleven. KAMPEERHUISJES Veel gematigder dan iA Cadzand en Koudekerke zijn de eisen, die in Hoek van Holland aan zomerhuisjes worden gesteld. Daar ■- '"">1- «rootste ver trek een oppervlakte van miistens 9 m2 te hebben, althans, wanneer de ontwerp-verordening door de Rotter damse gemeenteraad wordt bekrach tigd. Twee geliefde badplaatsen van de Amsterdammers. Wijk aan Zee en IJmuiden, bezitten geen zomerwonin- Ir. Djoeanda ziet enige vooruitgang in Indonesië. De export herstelt zich. ,De algemene economische toestand laat zich mijns inziens op het ogen blik gunstiger aanzien dan enige maanden geleden. Er vallen tendenzen tot verbetering aan te wijzen en met name de export herstelt zich in een gunstig tempo", aldus deelde ir. Djoe anda, de minister RIS voor Welvaart mede in een interview met Aneta. „Het binnenlandse prijspeil blijft een teer punt", aldus de minister. In dien wij zekerder zijn van de export, kunnen grotere bedragen beschik baar worden gesteld voor de import, waardoor er meer artikelen op de „vrije lijst" kunnen worden geplaatst. Ir. Djoeanda is van mening, dat In donesië thans een periode van stabi lisatie doormaakt en deze periode kan worden bekort door een oplossing van de politieke problemen op korte ter mijn. Sprekend over de buitenlandse steun verlening zeide de heer Djoeanda dat deze welkom is, mits zij niet te zeer is verbonden aan strenge voorwaar den. De noodzaak van buitenlands ka pitaal, de import van goederen en het gebruik maken van de kennis van buitenlandse arbeidskrachten wordt door de arbeidsorganisaties ingezien. Toch dient 's lands economie te wor den verbouwd tot een nationale eco nomie, d.w.z. dat de industrie en an dere takken van bedrijf in toenemende mate mede door Indonesiërs zullen moeten worden bedreven. „Er dient 'n modus te worden gevonden, waardoor enerzijds het buitenlandse kapitaal niet wordt afgeschrikt en anderzijds het deelnemen van Indonesiërs en In donesisch kapitaal wordt gestimu leerd'", aldus zeide ir. Djuanda ver der." Reeds hebben verschillende bui tenlandse ondernemers medegedeeld bereid te zijn, hun belangen met de Indonesiërs te delen, waarschijnlijk ook, omdat zij nierin een beveiliging zien van hun eigen belangen." uitne*^" - covixuisjes, waarin ook de nacht mag worden doorge bracht. Welicïit is het mogelijk alsnog op Walcheren en in Zeëuwsch-Vlaande- ren enige terreinen, dicht by het strand, te bestemmen voor plaatsing- van dergelijke kampeerhuisjes, die aan het eind van het seizoen afgebro ken worden. En wat de zomerwonin gen betreft: niemand kan er iets op tegen hebben, wanneer de centrale diensten voor bouw- en woningtoe zicht er nauwlettend op toezien, dat het uiterlyk van de huisjes liet land schapsbeeld niet verknoeit. Maar laat men ten aanzien van de afmetingen enige soepelheid betrachten! Vele Zeeuwen, die de ozon niet op de Alpen kunnen kopen en evenmin de pen- sionpryzen kunnen betalen, maar die zelf hun „buitenverblyf" ontworpen en gemaakt hebben, zullen er uiter- gen, doch wel speciale terreinen voer mate dankbaar voor zijn! thans in New York vertoeft. Zijn echt- fenote was bij de opening hier te lan- e aanwezig. De „tex" heeft bij de eerste verbinding foutloos gewerkt. Door een byzonder stelsel van signa len kan elke fout namelyk aanstonds opgespoord worden. Het draadloze telexverkeer kan dus niet geheel ongestoord, doch vrij van misverstanden geschieden. Voor de aanvang van de demonstra tie met het nieuwe communicatiemid del „tex" hield de heer L. Neher, di recteur-generaal van PTT een toe spraak. waarin hij de geschiedenis van het thans ruim 15 jaar oude te lexsysteem in Nedc 'land releveerde. Er zijn thans 1100 toestellen in óns land en men zou veel meer telexen (verreschrijvers) kunnen plaatsen, in dien er met deviezen en levertijden van apparaten geen moeilijkheden waren. Als voorbeeld voor het gebruik van het verresehrijversnet noemde de heer Neher het ANP. Het voorbeeld van het persbureau is gangmaker geweest voor andere bedrijven om de telex te gaan gebrui ken. De heer Neher zeide, dat hij en zijn medewerkers met voldoening en dank baarheid vervuld zijn, ja zelfs met zekere trots, dat thans, na vijf jaar van wederopbouw van een totaal be rooid FTT-bedrijf, deze interconti nentale verbinding met draadloze ver reschrijvers als eerste ter wersld de finitief tot stand is gekomen. Kinderbijslag voor kleine zelfstandigen By de Tweede Kamer is, Ingediend een ontwerp houdende een noodrege- ling voor de uitkering van kinderbij slag aan kleine zelfstandigen. Een blijvende regeling is nog in voorberei ding. De noodregeling voorziet in de uitkering van kinderbijslag aan kleine zelfstandigen, die een inkomen hebben van minder dan 2000 en drie kinde ren hebben. De inkomengrens loopt per kind en per jaar met 100. De bijslag werd bepaald voor het derde kind op 0,23 en voor volgende kinderen op 0,28. De uitvoering zal aan de raden van arbeid worden opgedragen. De kosten van de noodregeling ko men voor rekening van de regering. Zy zullen 15 millioen niet te boven gaan. Lcomotiefpersonee! in de V.S. in staking. Het locomotiefpersoneel van de vier grootste Amerikaanse spoorwegmaat schappijen is in staking gegaan. Hier bij zijn 18.000 man betrokken. De staking dreigt het spoorwegver keer in de Ver. Staten geheel in de war te sturen. Motie van oppositie in Lagerhuis verworpen. Het Britse Lagerhuis heeft gister avond een motie van de oppositie te gen het regeringsvoorstel tot verho ging der vrachttarieven van de gena tionaliseerde spoorwegen verworpen met 306 tegen 283 stemmen. De regering wil de betrokken vrachttarieven met 16 2/3 procent ver hogen. De conservatieve motie wilde deze verhoging teniet doen. Zonder de verhoging zouden de spoorwegen tegen 1951 een verlies van tussen de 50 en 60 millioen pond sterling lijden. Vier van de negen liberalen stem den met de regering mee. De overige vijf liberalen waren niet aanwezig. Een conservatieve afgevaardigde, sir Ralph Glyn, verraste 't Huis door te verklaren dat hij de motie van zijn partij niet zou steunen. Hij achtte de tariefsverhoging noodzakelijk. Gevallenen herdacht. Woensdag is in Dordrecht en Dub beldam een reünie gehouden van 28 R.I., het regiment, dat in de Meidagen 1940 zo dapper het eiland van Dor drecht verdedigde. Te Dubbeldam werden de gesneuvelden herdacht. Ook in Delft had een herdenking plaats, ter nagedachtenis van de ge vallenen. Weer arrestaties in Makassar. Dinsdagnacht zyn in Makassar we derom enige arrestaties verricht. Dit keer werden de voormalige minister van Sociale Zaken in het Oostindone- sische kabinet, mr. Binol, en de se cretaris van de RIS-ambassade in hechtenis genomen. WEINIG BEWOLKING Weersverwachting, geldig tot Don derdagavond. Droog weer met weinig bewolking. Matige en af en toe vrij krachtige Noord-Oostelijke wind. Ongeveer de zelfde temperatuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1