Villi fRHEUMINW/ Bij de Vlissingse Nolledijk komt een prachtig recreatie-terrein MEDINOS JIMMY BROWN, sportheld no. 1 WAKKER RUIVEN Politierechter Middelburg Dit seizoen worden er 80.000 bomen en heesters uitgeplant CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL TE MIDDELBURG BESTAAT 40 JAAR tandcream LETTY'S moeilijke KEUZE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 8 MEI 1950 Waarschijnlijk is het werk in het najaar gereed. De aarde nu was woest en ledig Zo wordt in het boek Genesis verhaald, hoe de wereld er vóór de Schep ping uit zag en aan die woorden dacht een ieder, die dat mistroostig stuk land achter de Vlissingse 'Nolledijk zag: scheefgezakte bunkerruïnes, hoog-opgesehoten wild gras, kale zandvlakten en kreken met vies wa terNog niet zo heel lang geleden stroomde hier de Noordzee binnen en verwoestte alles, wat door mensen in lange jaren met zorg was opge bouwd en aangelegd. Hier lag het Nollebos en hier begon het mooie fiets pad langs de duinen. En na de drooglegging Van het Nollebos waren al leen nog maar wat armzalige boomstronken te vinden en wie op het fiets pad wilde ryden, had al zyn stuurmanskunst nodig om niet te vallen. Doch nu verandert dit alles. Enige tyd geleden zyn er een groep arbei ders gekomen en hier en daar is smalspoor gelegd. Mannen met polder laarzen bekeken deze Noliewoestyn en begonhen er stevig te werken. In liet begin was er weinig te zien, maar na verloop van tyd merkte men toch, dat het hier weer goed werd De eerste kreek van Vlissingen af gerekend werd drooggelegd en thans is men volop bezig om er alle modder uit te halen. Het is namelijk de bedoe ling om van deze kreek een kleine vij ver te maken. Er komt hier een vijver met een strandje, waarin en waarop kleine kinderen wat kunnen plassen en spelen en waar zij hun bootje kun nen laten varen. Overigens zal er hier gelegenheid genoeg zijn voor de jeugd om zich te vermaken, want er komt ook een speelveld en een speeltuin. Maar er is niet alleen voor de kinde ren gezorgd. Wanneer mama mee wil naar de ..Nolle", dan kan dat ook. want vlak bij het vijvertje wordt een theeschenkerij gebouwd. Men kan zich bijna niet voorstellen, hoe van deze wildernis een prachtig recreatieterrein zal worden gemaakt. De mensen die het weten kunnen, hebben ons echter verteld, dat het hier nog mooier wordt dan vroeger. Dat kan men enigszins begrijpen, wanneer men een kaart van dit nieuwe recreatieterrein ziet. Zo zal er naast de bestaande tennisbaan een nieuwe worden aangelegd en beide velden zullen geheel in het groen ko men. Langs de oprit, die reeds is ge- Officiële publicaties. VERZOEK VERLOF A. B. eri W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingeko men een verzoek van A. Minderhoud— Lefeber te Middelburg om een verlof A voor de benedenlocaliteit van het .per-, ceel Segeerslraat no. 36 te Middelburg. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van het verlof schrif telijk bezwaren bij hen inbrengen. BEGRAAFPLAATS MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg maken be kend. dat met ingang van 1 Januari 1950 de verordening op de heffing en invor dering van begrafenisrechten is gewij zigd: dat met ingang van genoemde datum rechten voor onderhoud verschuldigd zijn voor op graven aangebrachte voorwer pen en versieringen: dat voor voorwerpen of versieringen, aangebracht op een graf vóór 1 Januari 1950. gelegenheid wordt gegeven het on derhoud af te kopen; dat, op aanvraag een circulaire, ter ge meente-secretarie, 3e afd. verkrijgbaar wordt gesteld, waarin alle gegevens zijn vermeld: dat indien vóór 31 Mei 1950 geen me dedeling is ontvangen, dat het onderhoud wordt afgekocht of jaarlijks zal worden voldaan, de aangebrachte voorwerpen of versieringen zullen worden verwijderd. Middelburg. 3 Mei 1950, VLISSINGEN. MEDEWERKING INGEVOLGE ART. 72 L. O. WET 1920. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de Raad dezer ge meente in zijn vergadering van 28 April 3950 aan de Vereniging voor bijzonder lager onderwijs op Gereformeerde grond slag alhier de gevraagde medewerking heeft verleend voor de aanschaffing van twee nieuwe kachels ten behoeve van haar school. MIDDELBURG. DRANKWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat een verzoek is in gekomen van A. W. Dert. wonende te Vlissingen, domicilie kiezende te Middel- bvirg, Rotterdamse kade 9, om een ver gunning tot de verkoop van sterke drank in het klein voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop voor de beneden- voorlocaliteit van perceel Rotterdamse kade 9. Binnen twee weken na heden kunnen tegen het verlenen van deze vergunning bezwaren worden ingediend. Advertentie Het wel en wee van velen is afhan kelijk van hen, die op verantwoorde lijke posten klaar wakker moeten blijven. Waar waakzaamheid is gebo den, is slaperigheid een groot gevaar. Dit gevaar kunt U bestrijden met VITANECT, het absoluut onscha delijke middel tegen slaperigheid. Een tablet Vitanect onder de tong laten smelten en de slaperigheid verdwynt direct. Probeert het eens. Het resul taat zal U verrassen, 2.10 per fla- can met 15 tabletten brj erkende de taillisten. VITANECT houdt V wakker) maakt bij de Boulevard ter hoogte van het Wooldhuis komt een beplanting, een z.g. windsingel, van niet minder dan 25 meter breed, terwijl aan de an dere kant van de tennisvelden, bij de aan te leggen Sportlaan een beplan ting van 5 meter breedte komt. Rond de tennisvelden zelf komt eveneens een strook groen Voorts komt hier een kweektuin, waarin de gemeente in de toekomst zelf wat bomen e.d. zal kweken ter voorziening van de plant soenen enz. Op het recreatie-terrein zullen in het plantseizoen 1950.1951 niet minder dan 80.000 bomen en heesters worden uit. geplant. Dit plantmateriaal. waarvan de waarde globaal op J" 15.000 wordt geschat, is ter beschikking gesteld door de Stichting Nieuw Walcheren. De landsschapsarehitect van deze stich ting, de heer C. P. Broerse heeft dan ook de supervisie over dit werk. Met grote zorg zijn de soorten hees ters en bomen uitgezocht, want aan de kwaliteit worden hier wel zeer bijzon dere eisen gesteld, De scherpe zeewind, die altijd zand met zich meevoert, is namelijk niet zeer bevorderlijk voor de groei en daarom wordt gewerkt met planten, die de eerste jaren niet hoog groeien, maar waarvan de wortel zich goed in de aarde vastzet. Als de wortels dan stevig genoeg zijn gewor den, kan de plant tegen een stootje. Het is normaal, dat 10 van een nieuwe beplanting uitvalt, maar dit percentage ligt voor de terreinen bij de Nolle heel wat hoger. Gelet op de on gunstige omstandigheden mag zeker gerekend worden op een uitval van 30 Bovendien spelen de weersom standigheden in het komende seizoen natuurlijk een grote rol. Men is thans bezig met de egalisatie van het ongeveer 3 ha. grote terrein. Bij het opspuiten van de zeedijk zijn destijds door het binnenstromende zee water grote hoeveelheden zand meege nomen, waardoor een zandlaag is ont staan, die op sommige plaatsen 40 cm. en op andere plaatsen zelfs 2 meter hoog is. Op dit z.g. stroomzand wordt nu een laag aarde aangebracht voor de beplanting en om verstuiving tegen te gaan. Het zand, dat dus onder deze laag aarde ligt, zorgt dan voor een na tuurlijke drainage. Er mag worden verwacht, dat het werk, waaraan ruim 100 mensen wer ken. in de loop van het najaar gereed komt. Dan is het tweede gedeelte van deze terreinen aan de beurt, waarin de nieuwe sportvelden zijn gelegen Het ziet er naar uit, dat wanneer alles een beetje meeloopt Vlissingen binnen niet al te lange tyd een recre- atie.oord zal bezitten, zoals er in Zee- land maar weinig zyn. Natuurlijk zal eerst, naarmate de jaren vorderen en het groengewas groeit, dit terrein aan schoonheid winnen, maar ongetwijfeld zullen vele Viissingers reeds spoedig genieten van de wandelpartijen, van het vijvertje en van alle andere goede schone zaken, die de ambtenaren van Gemeentewerken in samenwerking met de Stichting Nieuw Walcheren in deze wildernis hebben geprojecteerd. Een vergeetachtige dief. In begin Augustus 1946 vergat mevr. F. uit Krommenie bij het verlaten van de trein haar handtas, waarin zich haar spaarbankboekje, een be drag aan geld en textielpunten be vonden. Nog voor de trein wegreed ontdekte zij haar vergeetachtigheid, doch de tas was reeds verdwenen. Bij na vier jaar later is deze diefstal op gehelderd. Een inwoonster van Krom menie vond tijdens de schoonmaak achter een schot het spaarbankboekje ten name van mevr. F. Voordien was een zekere B., die nu in Beverwijk woont, bewoner van dit huis geweest. De man werd door de politie aan de tand gevoeld en hij bekende de dief stal destijds te hebben gepleegd. Bij zijn verhuizing had de man niet meer aan het weggestopte spaarbankboekje gedacht. P K 20 TABLETTEN 35 ct Demonstralies tegen ontslag van prof. Joliot Curie. Gevolg gevend aan een oproep van de vaste commissie van .strijders voor vrede en vrijheid", hebben circa twee duizend personen zich naar het Col lege de France" begeven om hun sympathie te betuigen met prof. Joli- ot-Curie, die onlangs van zijn functie van hoge commissaris aan de Franse commissie van atoomenergie is ont heven. Royal Albert Hall heeft ouderdomsgebreken. De grote Royal Albert Hall te Lon den. waar de afgelopen 70 jaar veel nationale feesten werden gevierd, con certen werden uitgevoerd en massa bijeenkomsten werden gehouden, be gint ouderdomsgebreken te vertonen. Voor reparatiekosten zal een bedrag van 400.000 pond sterling nodig zijn. Jubileum wordt in de Kerstweek herdacht. Ondanks armoede worstelde men door. „Werken aan 'n kweekschool is heer lijk: het geeft heel veel voldoening de jongelui klaar te kunnen maken voor het volle leven en later te kunnen con. stateren, dat er goede krachten voor het chr. onderwijs uit zyn gegroeid", aldus dr. K. Huizenga, de directeur van de Chr. Kweekschool te Middel, burg, die dezer dagen 40 jaar bestond. Dit jubileum wordt in de Kerstweek herdacht. de superieure MEDINOS LABORATORIA AMERSFOORT FEUILLETON door MARY BURCHELL Ruim veertig jaar geleden riep mr. P. Dieleman een commissie samen om tot oprichting van deze onderwijsin richting te komen. Op 15 October 1909 werd een vereniging geboren, die als grondslag had Gods Woord naar de opvatting van de Gerei". Belijdenis schriften en waarvan het bestuur ge vormd werd door mr. Dieleman als voorzitter, de bekende K. Wielemaker uit Biggekerke als secretaris en W. Melis uit Serooskerke als penning meester. Op 1 Mei 1910 stratte de school. Dhr. heer C. eeda, die zich zeer voor de op richting had beijverd, werd directeur en werd geassisteerd door leraren als A. Rademaker, K, v. d. Welle en Z. W. Sneller, welke laatste thans professor is aan de Vrije Universiteit te Amster dam. Oefenscholen voor de kwekelin gen werden de scholen in de Singel straat, de Gravenstraat en (later) die op de Herengracht. Vermeldenswaard is. dat het personeel van deze scholen sinds jaren gratis medewerking ver leent. De lessen werden aanvankelijk gegeven in de oude school aan de Wal, maar begin 1911 werd het ook nu nog in gebruik zijnde gebouw aan de He rengracht betrokken, een verbouwd weeshuis. ARMOEDE. Hoezeer men dit ook betreurde: van gelijkstelling met de rijkskweekscho len was geen sprake. De omvang van de subsidiëring werd bepaald door het aantal leerlingen en het aantal ge- j slaagden. Toen dan ook sedert 1940 het i leerlingental aanmerkelijk daalde, brak I een tijd van armoede aan. De concier- I ge werd ontslagen, leermiddelen, bibli- otheek, meubilering en onderhoud i kwamen in de verdrukking. Trouwens. toen in '29 de crisis begon, ondervond de school ook daarvan de gevolgen, j De oorlogsjaren waren wel bijzonder I slecht: de school werd in beslag geno- I men en men moest maar onderdak zien te krijgen in zaaltjes, kerkeraadska- mers, particuliere huizen, enz. De les sen werden bovendien gestagneerd door de razzia's op de jongelui en het abominabele verkeer. Men worstelde echter door! Een bazar bracht een paar jaar geleden veel geld op voor aanschaffing van de meest noodzake lijke zaken. Deze zomer hopen dc leerlingen met de Ieraren een week bessen te gaan plukken om weer iets voor de school te kunnen aanschaffen! DIEFSTALLEN EN SMOKKELARIJ. In de zitting politierechter te Mid delburg werden de volgende vonnissen geveld: A. G. landbouwer te 's-Heerenhoek, werd wegens een zedendelict veroor deeld tot 6 weken gev. str. voorwaar delijk met 3 jaar proeftijd. J. C. v B., sjouwerman te Arnemui- den en H. B., sjouwerman te Oost en West Souburg, beiden werkzaam bij de firma P. te Middelburg hadden ge durende de laatste jaren verschillende malen stukken lood weggenomen van de opslagterreincn van genoemde fir ma en deze aan een opkoper M. v. W. te Middelburg verkocht.Verdachten bekenden zich aan deze diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Zij wilden iets bijverdienen omdat zij er financi eel niet al te best voorstonden. De Off. van Justitie eiste legen beiden 2 maan den gev. str. De uitspraak luidde voor beidbn 1 maand gev. str. De heler v. W. werd eveneens tot 1 maand gev. str. veroordeeld. J. M„ huisschilder te Sint Maartens dijk werd wegens mishandeling van mej. S. M. K. aldaar veroordeeld tot 30.— of 15 dagen. H. C. S,, metselaarsknecht te Tholen had op 14 Maart 1.1. een hoeveelheid loden pijp gestolen, toebehorende aan de gemeente Poortvliet. Hij kreeg 25 of 10 dagen. L. B., opperman te Goes, had op 5 Maart 1950 te Heinkenszand, na afloop van een wedstrijd in handboogschie- ten, in een café aldaar opzettelijk aan het publiek gelegenheid gegeven tot hazardspel. De eis luidde 15.of 10 dagen, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen hazardspel. De uitspraak was conform de eis. A. M., wonende te Wemeldinge. mis handelde op 10 Maart 1.1, M. A. S. ge boren P., thans hoorde zij tegen zich eisen 40.— of 20 dagen, de uitspraak was 30.of 15 dagen. F. M. S., koopman te Goes, had op 24 Januari 1950 185 gesmokkelde bad handdoeken in zijn marktkraam in voorraad. Verdachte verklaarde de doeken in België gekocht te hebben en deze over de grens te hebben ge smokkeld. Thans werd hij vex'oordeeld tot 40. of 20 dagen met verbeurd verklaring. L, B., commissïonnair te Oudelande mishandelde op 4 April 1.1. A. C. v. d. R. 15.of 10 dagen. F. B., fabrieksarbeider te Oost en West Souburg had zich op verschillen de tijdstippen gedurende de maanden November en December 1949 schuldig gemaakt aan diefstal van kippen en konijnen en wel te Middelburg, Rit- them en Oost cn West Souburg. Ver dachte verklaarde deze diefstallen te hebben gepleegd als hij 's avonds van zijn werk te Middelburg naar huis i fietste. Hy maakte dan van de duister- nis gebruik om op verschillende boer derijen of alleenstaande woningen ko nijnen en kippen uit de hokken te ha len. Op deze manier had hij 11 konij nen en 9 kippen gestolen, die hij dan weer aan een opkoper verkocht. De Officier eiste tegen deze verdachte een gev. str. van 6 maanden voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd. De uitspraak was conform de eis. W .E .Q-, echtgenote van G. D., wo nende te Tholen is wegens belediging van mej. M. J. veroordeeld tot 1 week gev. str. voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. C. G.. landarbeider te Borssele, werd wegens belediging van een zekere D. S. aldaar veroordeeld tot 15.of 10 dagen. J. D., zonder beroep, wonende te Kruiningen. had op 14 Januari 1950 een pakje cigaretten weggenomen uit de winkel van van N. aldaar. Hij kreeg 1 week gev. str. A. V., koopman te Leiden, was op 30 Maart 1.1. te Kamperland wederrech telijk de woning van J. S. aan de Westdijk aldaar binnengedrongen, door langs een openstaand raam naar binenn te klimmen. 3 weken gevange nisstraf. G. B., los werkman te Oost en West Souburg had gedurende de maanden November, December en Januari 1.1. van zijn werk bij het aanleggen van trottoirs in de gemeente Middelburg iedere avond na het werk een trottoir tegel mee naar huis genomen. Op deze manier had hij reeds 85 tegels in zijn schuurtje verzameld om, naar zijn zeg gen achter zijn woning een straatje aan te leggen. Bij de 86ste tegel werd hij tijdens het vervoer door de Politie te Souburg betrapt. Thans zag hij zich veroordeeld tot 20. of 10 dagen. J. M. F., modiste-winkelierster te Goes werd op 1 November 1.1. verbali- seerd omdat zij in haar winkel een aantal paren nylonkousen in voorraad had waarvan zij. zoals de telasteleg- ging aangaf, wist of redelijkerwijze kon vermoeden, dat deze in het vrije verkeer hier te lande waren gebracht, rechtstreeks uit het buitenland, zulks in strijd met het bepaalde krachtens de bestaande voorschriften. Thans werd zij veroordeeld tot 5.of 3 da gen hechtenis. M. N., zonder beroep tl St. Philips- land had op 25 Maart 1.1. een zekere E, mishandeld door hem tegen het been te schoppen, 25 of 10 dagen. A. K., smid te Bruinisse heeft op 8 April 1.1. J. d. H. mishandeld door hem met een spade een slag tegen de heup te geven en hem d£ keel dicht te knij pen Wegens mishandeling w*rd nij veroordeeld tot 1 week gev. str. voor waardelijk met 2 jaar proeftijd en 25 of 10 dagen. P. S., molenaar te Goes, kreeg we gens belediging van ambtenaren van de C.C.D. 40.— of 20 dagen. 104 „Zou ik toch niet beter nü gaan, met de auto?" vroeg Letty angstig. „Neen, vci'klaarde mevrouw Arling nadrukkelijk. „Morgenochtend rijd je met de auto naar Barcastle, zet de wa gen daar in een garage en gaat per trein verder. Dat is het verstandigste. En vannacht kun- je in de kamer van Rufus slapen en prettig dromen!" „Zou u denken?" zei Letty glimla chend. overtuigd door deze redene ring, die eigenlijks niets overtuigends had. En, eenmaal er in berust heb bend, liet zij de regeling geheel aan mevrouw Arling over. Toch was het die avond niet gemak kelijk, kalm af te wachten en ze was blij, dat de gastvrouw haar vroeg te bed zond. Slapen ging evenwel niet. Ze lag daar in Rufus' bed, keek de kamer rond, die het onmiskenbare stempel van zijn persoonlijkheid droeg en was geheel vervuld van het feit. dat ze hem over enkele uren zou zien. „Niet op slag, nu ineens", sprak mevrouw Arling bedaard. „O, wat is het toch heerlijk, pas verliefd te zijn, Letty! 't Ging mij precies zo met zijn vader, maar misschien nog dwazer, want ik was pas zeventien! Laat ons nu eerst eten en je moet vanavond vroeg naar bed, want de trein wacht niet. morgenochtend". „O, lieveling, nu heb ik je kamer hier, juist zoals jij die van mij op Edenfield had", dacht ze. „Maar jij zou niet boos zijn, omdat ik hier ben, terwijl ik het eerst erg vervelend vond, dat jij mijn kamer had gekre gen. Waarom wist ik toen niet, dat jij de man was die ik zou liefhebben? Is iedereen zo dwaas als ik ben ge weest?". Daarna vroeg ze zich af, wanneer hij het eerst zou hebben geweten, dat hij haar liefhad. En omdat het ant woord op die vraag stof gaf tot einde loze overpeinzingen, viel ze in slaap, zonder nog te hebben uitgemaakt, hoe de vork in de steel zat. 't Leek Letty nauwelijks een uur geleden toen ze ontwaakte op een heldere, koele, vroege ochtend. Ze kleedde zich vlug aan in de haar nu zo wonderlijk vertrouwde kamer en rende naar beneden, waar het ontbijt reeds de vorige avond was klaargezet. Letty had mevrouw Arling willen doen beloven, dat ze niet zo vroeg zou opstaan, maar voor ze met. ontbijten klaar was, kwam haar gastvrouw al binnen, weliswaar in een morgenja pon, maar het glanzende haai^ reeds als naar gewoonte opgemaakt. Veel zeggen deed ze niet. Glimla chend- verzocht ze Letty, toch vooral goed te eten. Toen ze echter Letty tot de auto vergezelde, spi'ak Rufus' moeder met aandoenlijk-dringende nadruk: „Breng hem mee terug, Letty. Ik vind het ellendig als hij maanden en jaren achtereen wegblijft. Ik schrei nooit bij het afscheid en ik vraag hem ook nooit, thuis te blijven. Maar als hij weg is. schrei ik wel. En ofschoon ik er zo gek jong uitzie, ben ik oud genoeg om zijn moeder te wezen. En de tijd staat niet stil. Laat hem niet te veel jaren verspillen". Ontroerd beloofde Letty, haar kus send: „Ik zal hem terugbrengen, lieve moeder". Toen ze wegreed, drong het tot haar door, dat ze nog nooit in zo'n blijde stemming een reis had onderno men. Ze vond gemakkelijk een plaats om de auto zo lang te bergen en even ge makkelijk een plaats in de trein. De dag liet zich trouwens helemaal ge makkelijk aanzien, want de trein liep weliswaar niet snel, maar ze behoefde niet over te stappen, 't Scheen Letty toe. alsof alles er toe bijdroeg om haar veilig en zonder moeite naar Rufus te brengen. De grote, vriendelijk uitziende sta tionsklok wees eerst halfelf aan, toen ze Londen binnenreden en Letty be hoefde ook niet te vechten om een taxi. want er reed juist een langs het trottoir, alsof hij op haar gewacht had. Alles gaat bijna te gemakkelijk." dacht ze, half lachend, half 'n beetje bijgelovig-angstig. Maar ze had geen tijd zich lang in dwaze vrees te ver diepen, want de taxi bereikte weldra de bescheiden, ofschoon zeer solide ingang van Rufus' club. Letty betaalde de chauffeur en be trad, na een paar treden te zijn op gesneld, de deftige, met mahoniehout beschoten hall. (Wordt vervolgd). GOEDE RESULTATEN. De èxamenresultaten hebben onder de armoede niet geleden. Het aantal geslaagden was in die tijd percentsge wijs niet lager dan anders. Gemiddeld slaagden sinds 1924, toen het staats examen vervangen werd door het schoolexamen, 90 °/o der candidaten. Ook de resultaten van de afd. B (op leiding voor de hoofdakte) waren over het algemeen goed. Hetzelfde kan ge zegd worden van de examens voor de z.g. Bijbelse vakken. Herhaaldelijk haalden leerlingen in 't jaar van hun eindexamen tevens een akte voor een moderne taal. Zeer tevreden is men ook over de resultaten van de oplei ding voor handenarbeid en van die tot onderwijs bij het chr. kleuteronder wijs. Voor deze mooie taak bestaat veel animo. De algemene vorming en de ont spanning worden niet vergeten. Schoolreisjes, lezingen, lichtbeelden, tentoonstelling- en vergaderingbezoek worden hogelijk geapprecieerd. Ieder jaar geeft de eigen ontspanningsver eniging Animo een feestavond. Dan is er de maandelijkse schoolkrant, er wordt gecorrespondeerd met leerlin gen van een Amerikaanse school, die pakketten zenden en de belangstelling; voor sport-, voordracht- en debating clubs is groot. De oud-leerlingen heb ben een eigen vereniging, waardoor de onderlinge banden niet verslappen. Ja, dr. Huizenga en het schoolbe stuur kunnen tevreden zijn over de ja. rige Kweekschool. Eén grote wens be staat er echter nog: dat dc nieuwe wet, die (naar verluidt) financiële ge lijkstelling met dc rijkskweekscholen en belangrijke didactische verbeterin. gen inhoudt, spoedig komt. Een mooier geschenk bij dit jubileum kan men zich niet wensen. NATIONALE RESERVE Woensdag 10 Mei a.s.. 's avonds van 18.3019 uur, zal in het radio-strijd- krachten-programma ten gehore ge bracht worden een propaganda-klank- beeld voor de Nationale Reserve on der de titel: „Zorgeloosheid, zorgen, voorzorgen". De uitzending geschiedt over Hilversum II. 72. Intussen raasde Jimmy in de buurt van Parre- ga over het ijs en daar was het dat hij eerst Doe- kele Dropstra voorbij reed en kort daarna Piet Peereboom. Deze ging zuchtend op een ducdalf zitten, haalde een echte, doch helaas bevroren goudreïnet uit zijn knapzak, hapte er in en brak tot overmaat van ramp zijn kunstgebit in diggels. Doekele daarentegen barstte in tranen uit en kla gend riep hij tegen de toegesnelde dorpelingen van Parrega: „Dat zo iets mij, oer-Fries, rechtstreekse afstammeling van koning Radbout, moet overko men, hier op het vaderlandse ijs op een zodanige manier afgedroogd te woi-den door een soort nik ker met rooie haren...! Schande over mij cn mijn nazaten tot in 't vierde geslacht". En wenend suk kelde hij verder in de richting van Workum. ..Als ik de bus van vier uur nu maar haal", dacht hij mistroostig, dan kunnen zij voor mijn deel met z'n allen door het ijs van deze trekvaart zakken".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4